Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-05, 17:59   #1
darkness_side
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 114

Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?


Witam
Mam pewien problem. Otóż chcę/wybieram? się na wesele, które będzie pod koniec października chyba w Szczyrku (muszę dopytać jednej koleżanki bo już nie pamiętam). Ja na sam ślub nie jadę, ale będę na samym weselu. Tzn chcę być. Odeszłam ze starej pracy niedawno i nie wiedziałam czy będę dalej zaproszona na to wesele bo na zaproszeniu było napisane ''...i mamy zaprosić wszystkich pracowników firmy ''x'', no ale okazało się, że mimo, że nie jestem już pracownikiem firmy już to zaproszenie nadal mnie obowiązuje.

Wcześniej gdy pracowałam w fimie ''x'' umówiłyśmy się z dziewczynami, że po 100 zł każda się zrzuci i coś wspólnie kupimy. Wtedy była rozmowa o mikserze z misą lub po prostu jakimś innym dobrym sprzęcie kuchennym, tak, żeby wspólnie za 600 zł kupić porządny prezent (w biurze 7 osób, składałybyśmy się za 6 osób bo 7 to Panna Młoda). Obecnie już tam nie pracuję, odeszłam i po tym czasie dziewczyny się pewnie zrzuciły i kupiły prezent.

Nie dzwoniłam do żadnej koleżanki, myślałam aby zadzwonić ale co, zadać głupie pytanie ''i co, rzuciłyście się na prezent?'' skoro wiem, że na pewno już go kupiły?

Kolejna sprawa, co mogłabym kupić sama od siebie za 200-300 zł? Czy za tą kwotę mogę coś od siebie (od jednej osoby) kupić na wesele? Czy za tą kwotę w ogóle da się kupić dobry prezent na wesele? Nie zrzucam się z nikim, sama bym kupiła prezent zważywszy na sytuację. Wesele jest dokładnie 26.10.2018 czyli jeszcze jakieś 2-3 tygodnie mam do tego czasu.

Ostatnia sprawa, prezenty daje się rozumiem już na weselu? Bo sprawa jest taka, że koleżanka nie bierze ślubu kościelnego tylko cywilny w urzędzie. Umówione było jakoś, że jedna czy kilka osób z firmy (mojej byłej pracy) pojedzie na sam ślub no bo chociaż jedna osoba powinna być aby prezentować firmę, ale na weselu koleżanka chce nas widzieć wszystkie chyba, że któraś z nas by nie mogła czy nie miała partnera (ale to też da się załatwić).

Jeśli jest sam ślub cywilny to czy wtedy w takiej sytuacji prezenty wręcza się w urzędzie czy można na weselu na sali już dać?

Nie chcę robić z siebie debilki, że na przykład wręczę prezent na sali, a nikt tam nie wręczy na sali prezentu bo okazę się, że na przykład w urzędzie daje się prezenty, a nie chcę do niej z pustymi łapskami jechać. To nie są urodziny, że można wręczyć butelkę wina czy cokolwiek o jest zwykłym gestem przyjaźni, sympatii tylko wesele. Coś konkretnego.

Sama też nigdy na weselu nie byłam, że tylko ja i partner tylko zawsze z rodzicami (mówię już o dorosłym życiu, nie kiedy byłam dzieckiem) i nie wiem jak to wygląda, a mówię, że nie chcę się zbłaźnić.

Jak to wygląda?
darkness_side jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 18:59   #2
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Cytat:
Napisane przez darkness_side Pokaż wiadomość
Witam
Mam pewien problem. Otóż chcę/wybieram? się na wesele, które będzie pod koniec października chyba w Szczyrku (muszę dopytać jednej koleżanki bo już nie pamiętam). Ja na sam ślub nie jadę, ale będę na samym weselu. Tzn chcę być. Odeszłam ze starej pracy niedawno i nie wiedziałam czy będę dalej zaproszona na to wesele bo na zaproszeniu było napisane ''...i mamy zaprosić wszystkich pracowników firmy ''x'', no ale okazało się, że mimo, że nie jestem już pracownikiem firmy już to zaproszenie nadal mnie obowiązuje.

Wcześniej gdy pracowałam w fimie ''x'' umówiłyśmy się z dziewczynami, że po 100 zł każda się zrzuci i coś wspólnie kupimy. Wtedy była rozmowa o mikserze z misą lub po prostu jakimś innym dobrym sprzęcie kuchennym, tak, żeby wspólnie za 600 zł kupić porządny prezent (w biurze 7 osób, składałybyśmy się za 6 osób bo 7 to Panna Młoda). Obecnie już tam nie pracuję, odeszłam i po tym czasie dziewczyny się pewnie zrzuciły i kupiły prezent.

Nie dzwoniłam do żadnej koleżanki, myślałam aby zadzwonić ale co, zadać głupie pytanie ''i co, rzuciłyście się na prezent?'' skoro wiem, że na pewno już go kupiły?

Kolejna sprawa, co mogłabym kupić sama od siebie za 200-300 zł? Czy za tą kwotę mogę coś od siebie (od jednej osoby) kupić na wesele? Czy za tą kwotę w ogóle da się kupić dobry prezent na wesele? Nie zrzucam się z nikim, sama bym kupiła prezent zważywszy na sytuację. Wesele jest dokładnie 26.10.2018 czyli jeszcze jakieś 2-3 tygodnie mam do tego czasu.

Ostatnia sprawa, prezenty daje się rozumiem już na weselu? Bo sprawa jest taka, że koleżanka nie bierze ślubu kościelnego tylko cywilny w urzędzie. Umówione było jakoś, że jedna czy kilka osób z firmy (mojej byłej pracy) pojedzie na sam ślub no bo chociaż jedna osoba powinna być aby prezentować firmę, ale na weselu koleżanka chce nas widzieć wszystkie chyba, że któraś z nas by nie mogła czy nie miała partnera (ale to też da się załatwić).

Jeśli jest sam ślub cywilny to czy wtedy w takiej sytuacji prezenty wręcza się w urzędzie czy można na weselu na sali już dać?

Nie chcę robić z siebie debilki, że na przykład wręczę prezent na sali, a nikt tam nie wręczy na sali prezentu bo okazę się, że na przykład w urzędzie daje się prezenty, a nie chcę do niej z pustymi łapskami jechać. To nie są urodziny, że można wręczyć butelkę wina czy cokolwiek o jest zwykłym gestem przyjaźni, sympatii tylko wesele. Coś konkretnego.

Sama też nigdy na weselu nie byłam, że tylko ja i partner tylko zawsze z rodzicami (mówię już o dorosłym życiu, nie kiedy byłam dzieckiem) i nie wiem jak to wygląda, a mówię, że nie chcę się zbłaźnić.

Jak to wygląda?

Myślę, że idąc sama to możesz dać pieniądze to 300 zł. Jeśli coś chcesz kupić to przeglądnij strony internetowe i popatrz co się mieści w tej granicy, ale lepiej dać pieniądze. Wtedy młodzi sami zdecydują co by chcieli sobie kupić.
Jeśli chodzi o wręczanie prezentów. To myślę, że na sali,, ale byłam gdzie prezenty dawali w UC, więc różnie może być.Nic się nie stanie jeśli podejdziesz jak przyjadą z UC i złożysz życzenia dając prezent. W sumie życzenia tak czy tak wypada złożyć.

Edytowane przez afrodytek
Czas edycji: 2018-10-05 o 19:01
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 19:03   #3
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Może coś z porcelany
http://www.as.cmielow.com.pl/pl/3/sk...20%C5%9Blubne/
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 19:34   #4
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Ja miałam ślub cywilny i goście składali życzenia i dawali prezenty w sali w USC. Tak samo z byciem na ślubie. Mieliśmy 50 osób i wszystkie były obecne w urzędzie. To jest raptem 20 minut całej ceremonii. Nie rozumiem dlaczego chcesz iść od razu na wesele a na ślub nie.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 19:40   #5
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

A może po prostu lepiej dać pieniądze? Nie będziesz musiała bujać się z prezentem, a młodzi kupią co będą chcieli.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 20:30   #6
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

darkness_side, moim zdaniem lepiej daj pieniądze i wino/książkę/kwiaty/czekoladki/itd. generalnie już odchodzi się od kupowania prezentów, bo łatwo coś zdublować czy nie trafić w gust. para młoda wie najlepiej czego potrzebuje i rozdysponuje sobie pieniądze wedle uznania. z moich obserwacji wynika, że wiele par np spłaca wesele kopertami. 200-300 zł to myślę, że standardowa kwota na jedną osobę.
będzie Ci też łatwiej, jeśli okaże się, że prezenty i życzenia były jednak w urzędzie. z kopertą i winem będziesz mniej zwracać na siebie uwagę niż z wielkim pudłem z prezentem
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 20:39   #7
darkness_side
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 114
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
darkness_side, moim zdaniem lepiej daj pieniądze i wino/książkę/kwiaty/czekoladki/itd. generalnie już odchodzi się od kupowania prezentów, bo łatwo coś zdublować czy nie trafić w gust. para młoda wie najlepiej czego potrzebuje i rozdysponuje sobie pieniądze wedle uznania. z moich obserwacji wynika, że wiele par np spłaca wesele kopertami. 200-300 zł to myślę, że standardowa kwota na jedną osobę.
będzie Ci też łatwiej, jeśli okaże się, że prezenty i życzenia były jednak w urzędzie. z kopertą i winem będziesz mniej zwracać na siebie uwagę niż z wielkim pudłem z prezentem
Na razie z matką była mowa o pościeli. To praktyczny prezent i wiadomo, że każdy wykorzysta, tutaj w tym przypadku państwo młodzi i chyba jej posłucham tym razem.

Ale dziękuje za pomoc
darkness_side jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-05, 20:43   #8
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Cytat:
Napisane przez darkness_side Pokaż wiadomość
Na razie z matką była mowa o pościeli. To praktyczny prezent i wiadomo, że każdy wykorzysta, tutaj w tym przypadku państwo młodzi i chyba jej posłucham tym razem.

Ale dziękuje za pomoc
a masz pewność jaki rozmiar pościeli używają? bo ja np używam 220x200, bo mam duże łóżko. i ludzie oczywiście kupują mi pościele w standardowym rozmiarze 160x200, mówiąc "pościel każdy wykorzysta". no jak nie pasuje, to nie wykorzysta...
tak tylko mówię, bo pościel, to wcale nie taki uniwersalny prezent.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 20:51   #9
darkness_side
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 114
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a masz pewność jaki rozmiar pościeli używają? bo ja np używam 220x200, bo mam duże łóżko. i ludzie oczywiście kupują mi pościele w standardowym rozmiarze 160x200, mówiąc "pościel każdy wykorzysta". no jak nie pasuje, to nie wykorzysta...
tak tylko mówię, bo pościel, to wcale nie taki uniwersalny prezent.
No nie mam, racja...Przecież rozmiar. To lipa, jestem z tym sama bo nie ma mi kto pomóc.
''Moja kochana mamusia'' uważa (nie powiedziała mi wprost, ale ja to wiem), że ja się na niczym nie znam (również na prezentach) więc jakbym kupiła coś sama to byłoby to delikatnie mówiąc nie trafione, ale nie chce o niej rozmawiać, nie o tym ten wątek.

Przejrze jeszcze prezenty na necie, allegro może. Do wesela mam jeszcze 2-3 tygodnie.
darkness_side jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 20:54   #10
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 19:53
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 20:57   #11
darkness_side
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 114
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Ja miałam ślub cywilny i goście składali życzenia i dawali prezenty w sali w USC. Tak samo z byciem na ślubie. Mieliśmy 50 osób i wszystkie były obecne w urzędzie. To jest raptem 20 minut całej ceremonii. Nie rozumiem dlaczego chcesz iść od razu na wesele a na ślub nie.
Nie mam jak dojechać gdyż nie jestem jeszcze mobilna, a nie wiem czy będę miała partnera gdzieś od siebie tutaj z moich miast czy po prostu tam na miejscu będę miała się z kim bawić bo jeśli nie miałabym z kim pójść to oczywiście koleżanka ma dla mnie partnera na wesele.

Po za tym chyba w pracy jak jeszcze pracowałam w tym miejscu dziewczyny się ugadywały, która/lub ile ich jedzie na ślub (chyba, że okazało się, że wszystkie jadą, nie wiem czy wszystkie mają transport, a w biurze są osoby w różnym wieku). Pomyślę nad tym aby również być na ślubie, ale nie wiem jak to zrobię
darkness_side jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-05, 20:59   #12
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 19:53
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 21:00   #13
darkness_side
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 114
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W niedziele się odezwę do jednej z nich (taki mózg) bo jutro mam impreze (wesele) i zapytam jak z samym ślubem, kto jedzie itd.
darkness_side jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 22:51   #14
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Cytat:
Napisane przez darkness_side Pokaż wiadomość
No nie mam, racja...Przecież rozmiar. To lipa, jestem z tym sama bo nie ma mi kto pomóc.
''Moja kochana mamusia'' uważa (nie powiedziała mi wprost, ale ja to wiem), że ja się na niczym nie znam (również na prezentach) więc jakbym kupiła coś sama to byłoby to delikatnie mówiąc nie trafione, ale nie chce o niej rozmawiać, nie o tym ten wątek.

Przejrze jeszcze prezenty na necie, allegro może. Do wesela mam jeszcze 2-3 tygodnie.
nie wiem czemu tak bardzo uparłaś się na prezent w formie rzeczowej. ale jeśli koniecznie nie chcesz dać pieniędzy to myślę, że porcelana jest dobrym pomysłem. ktoś Ci już podrzucił link do ćmielowa. z praktycznych i mało ryzykownych prezentów mogą być też ręczniki dobrej jakości.
fajną opcją jest też karta podarunkowa. i tutaj masz dużo opcji, bo możesz wybrać jakieś sklepy z dodatkami i wyposażeniem wnętrz (np Holma, Duka) albo np wyjście dla dwojga do spa, dobrej drogiej restauracji, na termy... opcji jest tak naprawdę wiele. pytanie na ile znasz upodobania osób, które chcesz obdarować.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 05:39   #15
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Zgadzam sie zebys odezwala sie do dziewczyn. Myslalam ze wesele dzisiaj, że jestes pewna ze juz cos maja a nie za kilka tygodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 08:29   #16
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Jeśli okaże się, że masz kupić sama - kupiłabym grę planszową. Jest taki boom na granie, jest taki ogrom świetnych pozycji na rynku Na przykład Carcassonne Big Box (150zł), albo Wsiąść do pociągu: Europa (120zł), i do tego Jaipur (niewielka gierka, 50-60zł). Masz pewność, że prezent się nie powtórzy, a może zaczniesz maniactwo dla pary młodej
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 09:50   #17
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;85955203]Jeśli okaże się, że masz kupić sama - kupiłabym grę planszową. Jest taki boom na granie, jest taki ogrom świetnych pozycji na rynku Na przykład Carcassonne Big Box (150zł), albo Wsiąść do pociągu: Europa (120zł), i do tego Jaipur (niewielka gierka, 50-60zł). Masz pewność, że prezent się nie powtórzy, a może zaczniesz maniactwo dla pary młodej [/QUOTE]
Ale czy ma pewność, że Młodzi nie mają już tej gry?
Ja bym wysłała kartkę z życzeniami i pieniędzmi albo bonem
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 09:52   #18
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Ja uważam że na ślub prezenty rzeczowe powinno się wręczać tylko bliskim osobom, gdy znamy ich potrzeby oraz gust. W innym wypadku bezpieczniej jest dać pieniądze. Osobiście pościel czy ręczniki małoby mi się przydały bo mamy tego w nadmiarze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 10:53   #19
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

najprościej to chyba zapytać pary młodej co by sobie życzyli, czy prezent -jeśli tak to jaki - czy gotówkę a nie obcych ludzi w necie


no, ale to może za staroświeckie podejście, lepiej założyć wątek na wizażu
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-06, 11:09   #20
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Cytat:
Napisane przez darkness_side Pokaż wiadomość
Na razie z matką była mowa o pościeli. To praktyczny prezent i wiadomo, że każdy wykorzysta, tutaj w tym przypadku państwo młodzi i chyba jej posłucham tym razem.

Ale dziękuje za pomoc
Nie, pościel ma różne rozmiary a niektózy chcą mieć dopasowaną do wystroju.
Dałabym pieniądze i drobny prezent typu czekoladki.
Nie wiem co to za tradycja isć na samo wesele, skoro to ślub jest główną uroczystością, chyba że PM sama powiedziała, żeby nie przychodzić (często usc są bardzo małe i nie mieszczą wszystkich gości)
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 11:10   #21
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 958
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Jeżeli nie chcesz dawać pieniędzy, to dałabym zestaw mydeł z mydlarni do twarzy lub/i ciała (ładnie Ci to zapakują na miejscu), zestaw jakichś naprawdę lepszych ręczników do rąk w neutralnym kolorze (takie coś zawsze się przyda) lub jeżeli są kawoszami, to zestaw kaw smakowych i np. bon do jakiejś popularnej drogerii. Całość fajnie zapakowana.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 11:14   #22
darkness_side
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 114
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;85955676]najprościej to chyba zapytać pary młodej co by sobie życzyli, czy prezent -jeśli tak to jaki - czy gotówkę a nie obcych ludzi w necie


no, ale to może za staroświeckie podejście, lepiej założyć wątek na wizażu[/QUOTE]

No tak, trzeba skrytykować przecież, że piszę wątek na wizażu

Pytam bo od tego jest wizaż, tu nawet ludzie zadają idiotyczne wątki i mają do tego prawo Po prostu jak ktoś ma dawać takie odpowiedzi, to lepiej się nie udzielać

Staroświeckie podejście? Nie, skądże! Posiadam nowoczesne podejscie

A o tym, żeby zapytać państwa młodych to zapytam czego by sobie życzyli
darkness_side jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 11:16   #23
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Tylko pieniądze, ewentualnie karta podarunkowa (np. własnie na rzeczy do domu etc.)

Nie, nie wszyscy lubią porcelanę. Nie, nie każdemu jest potrzebna. Nie każdemu porcelana wybrana przez Autorkę będzie pasować do wystroju albo będzie miejsce, by ją trzymać. Mnie np. rzeczy z porcelany w ogóle nie jarają.

Nie, nie każdy lubi grać w planszówki.

Nie, nie ma standardowego rozmiaru, materiału oraz kolorystyki pościeli, która by pasowała wszystkim.

Jak ktoś zasugerował, może też być niematerialnego - np. właśnie ten wypad do SPA, chociaż też jest ryzyko, że nie kazdego to kręci i będzie miał chęci / czas.

O ile nie ustalisz z młodymi, czego dokładnie by chcieli i nie masz pewności, że inni goście też tego nie kupią, to bym olała i dała kasę - to się zawsze przyda.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 11:18   #24
darkness_side
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 114
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Nie, pościel ma różne rozmiary a niektózy chcą mieć dopasowaną do wystroju.
Dałabym pieniądze i drobny prezent typu czekoladki.
Nie wiem co to za tradycja isć na samo wesele, skoro to ślub jest główną uroczystością, chyba że PM sama powiedziała, żeby nie przychodzić (często usc są bardzo małe i nie mieszczą wszystkich gości)
Żadna tradycja. Jeśli nie chcę to nie pójdę na ślub i mam do tego prawo. Panna Młoda raczej nie oczekuje aby wszyscy być musieli na ślubie, chciałaby aby wszystkie dziewczyny z firmy były na weselu, ale dogadam z innymi dziewczynami ile z nich będzie na ślubie bo to jest daleko i nie wiem jak one same dojeżdżają
darkness_side jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 12:05   #25
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Na miejscu młodych chciałabym kasę albo bon do sklepu z wyposażeniem do domu (h&y, homla itp.). Żadnej pościeli, ręczników, porcelany (mało kto by wiedział, co byśmy chcieli).
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 12:06   #26
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 486
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

U mnie sprawdza się w takich sytuacjach srebrna cukiernica. Usłyszałam nawet kiedyś od pewnej pary, że bardzo się z niej cieszą bo to ich jedyny prezent ślubny, który będą mieć na pamiątkę (reszta to były koperty).
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2018-10-06 o 12:08
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 12:07   #27
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 958
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
U mnie sprawdza się w takich sytuacjach srebrna cukiernica. Usłyszałam nawet kiedyś od pewnej pary, że bardzo się z niej cieszą bo to ich jedyny prezent ślubny, który będą mieć na pamiątkę.
Fajne. Takie rzeczy docenia się z czasem.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 12:11   #28
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Dobre żelazko, jak im się popsuje pierwsze i nawet jeśli teraz uznają ten prezent za zbędny, będą mieć na zapasie. Nie musi pasować do wystroju wnętrz.
Wszelkie pościele porcelany itp., są personalizowane i mogą się nie podobać (poza tym skąd wiesz jaki mają rozmiar kołdry, mogą mieć jedną 2x2,2, niekoniecznie 2 po 160x200. Może nie cierpią prześcieradeł na gumce, a może je uwielbiają).
Elektronika jest moim zdaniem neutralna, większość ludzi tego naprawdę używa, przedmioty się psują/zużywają, a jakiś odkurzacz czy parownicę schowasz do szafy i raczej ważniejsze niż wygląd są parametry i jakość.
No i wybacz szczerość, ale chyba łatwiej im będzie odsprzedać żelazko niż ręczniki czy pościel, jeśli im będzie zależeć by jednak nie trzymać zbędnych, nieatrakcyjnych dla nich, rzeczy.


---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
U mnie sprawdza się w takich sytuacjach srebrna cukiernica. Usłyszałam nawet kiedyś od pewnej pary, że bardzo się z niej cieszą bo to ich jedyny prezent ślubny, który będą mieć na pamiątkę (reszta to były koperty).
też wg mnie świetny pomysł tylko jeśli ktoś naprawdę lubi wszelki modern, kubki kwadrat, talerz kwadrat, to taka cukiernica w wersji secesja i tak będzie mu wyglądała idiotycznie.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-10-06 o 12:20
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 12:12   #29
jola1000
Rozeznanie
 
Avatar jola1000
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 762
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

Ja jakbym dostała ręczniki, mydła czy planszówkę nie byłabym zadowolona delikatnie mówiąc. I tak na swój ślub jedna para się wyłamała i dała mi pościel plus durne ręczniki typu mąż, żona które kurzą się w szafie. Daj pieniądze, będzie najlepiej.
jola1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 12:20   #30
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Co kupić/co można kupić na wesele w wysokości 200-300 złotych?

moim zdaniem jeszcze w miarę neutralny (z dość niskim ryzykiem nietrafienia w gust) by był zestaw dobrych sztućców, tylko to raczej lepiej na 12 osób, nie na 6, a wątpię byś zmieściła się w cenie 300 zł.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-13 19:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.