Żony 2015 część 16 - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-06, 09:00   #1591
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
Idź do pijalni czekolady <3

Bazgram z telefonu.
Muszę iść!!!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 09:56   #1592
kanarkovank
Raczkowanie
 
Avatar kanarkovank
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 126
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
Idź do pijalni czekolady <3

Bazgram z telefonu.
będę szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkovank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 11:18   #1593
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Żony 2015 część 16

Dzień dobry!

Ja dziś robię wieczór panieński i mam lekkiego stresa czy wszystko się uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach"
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 11:41   #1594
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Ja dziś robię wieczór panieński i mam lekkiego stresa czy wszystko się uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo to powodzenia i dobrej zabawy jak towarzystwo spoko to samo pójdzie

Bazgram z telefonu.
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 11:48   #1595
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość
...a Szpital chyba w Krakowie


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
A to myślałam że Wawka
Tak Szpital w Krakowie i tam na recepcji gra nasza znajoma Szkoła chyba też Krk

Bazgram z telefonu.
I chyba to o studentach 19+ czy jakoś tak. Widziałam początkiem roku odcinek jakiś i było w krk.

A no i dawniej w11 było w Krakowie. Bo kolega tz pracował w tym wydziale policji i brał udział w jednym czy dwóch odcinkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 11:54   #1596
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez Justuus Pokaż wiadomość
I chyba to o studentach 19+ czy jakoś tak. Widziałam początkiem roku odcinek jakiś i było w krk.

A no i dawniej w11 było w Krakowie. Bo kolega tz pracował w tym wydziale policji i brał udział w jednym czy dwóch odcinkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taak fakt widziałam przebłyski że jakiś bar chyba mieli i on był na Kazimierzu w Krk

Bazgram z telefonu.
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 12:07   #1597
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Ja dziś robię wieczór panieński i mam lekkiego stresa czy wszystko się uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

My dziś robimy domówkę, małą imprezę, ale niby zaległa urodzinowa. Właśnie odebrałam tort i biorę się za sałatkę, tortellinki i sprzątanie. W sumie to mi się nie chce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-06, 12:26   #1598
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Ja dziś robię wieczór panieński i mam lekkiego stresa czy wszystko się uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia! Bawcie się dobrze! Jakieś ekstra plany?
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Super

My dziś robimy domówkę, małą imprezę, ale niby zaległa urodzinowa. Właśnie odebrałam tort i biorę się za sałatkę, tortellinki i sprzątanie. W sumie to mi się nie chce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na takich imprezach jest najlepiej


My rano basen z małym. Matko jak mu się podoba. Przez ciąże jestem emocjonalna i na samą myśl się wzruszam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 13:16   #1599
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Żony 2015 część 16

Na imprezach najlepiej, ale przed można się pochlastac ogólnie mówimy, że nie mamy miejsca, więc stawiamy na przekąski, że niedużo jedzenia, bla bla bla, i co? Nic mi się w lodówce nie mieści! Faszerowane bataty, bagietki z krewetkami, sałatka gyros, koreczki z cukinii, tortilla z sosem czosnkowym, faszerowane jajka, tort, babeczki, yhyym, MALUTKO

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 13:30   #1600
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Ja dziś robię wieczór panieński i mam lekkiego stresa czy wszystko się uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia! Ja tak miałam niedawno, a impreza była mega! Polecam Boat Party w Krakowie, jakby któraś chciała spróbować.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 14:53   #1601
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 309
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
Idź do pijalni czekolady <3

Bazgram z telefonu.
o tak tak mniam mniam!
Cytat:
Napisane przez zmotywowanaja Pokaż wiadomość
Dzień dobry!

Ja dziś robię wieczór panieński i mam lekkiego stresa czy wszystko się uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bedzie dobrze! powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-06, 17:05   #1602
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Żony 2015 część 16

Dzień dobry dotarłam do kuzyna, którego chciałam na chrzestnego dla Kubusia. Niedługo pod koniec października maja chrzciny swojej córki, starszej o miesiąc od Kubusia. Myślę, że skoro taki obrót sprawy, bliski kuzyn, bardzo ciepło nas przyjęli to mi nie odmówi. A on odmówił. Mamy się nie obrażać, on po prostu nie czuje się odpowiedni do takiej roli i uważa, że chrzest powinno przyjść dziecko które samo o tym zdecyduje. Chrzest córki robią ponieważ żona nalegala, on był przeciwny. .. Niby spoko, ma do tego prawo, co rozumiem ,ale mimo wszystko jakiś taki niesmak mi pozostał...

No i nadal myślimy nad drugą osobą, a myślałam że już pójdziemy do księdza..
Podobno mogą w wyjątkowych sytuacjach być dwie kobiety, taka opcje mamy. Musimy iść pogadać.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1.08.2015




Edytowane przez asiaczek87
Czas edycji: 2018-10-06 o 17:17
asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 17:16   #1603
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Żony 2015 część 16

Dziwnie... Ale w sumie cenie szczerość
Ma takie poglądy a nie inne. Chrzest to kwestia dużej wiary więc wolałabym nic chrzestnego który w to wszystko wierzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 17:34   #1604
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Żony 2015 część 16

Ja też bym wolała jednak kogoś takiego mocno "kościelnego". U nas np sytuacja taka sama, tz uważa tak jak Twój kuzyn asiaczku i chrzest będzie bo ja tego chce dla dzieci juz w okresie niemowlęctwa dlatego chcę żeby chrzestni byli wierzący a nie że mają fajny bliski kontakt z nami ale kościół już tak niekoniecznie bo dla mnie to w głównej mierze kwestia wiary. Wiadomo że też jakby coś to są to tacy zapasowi opiekunowie no ale jednak czuję to też duchowo mocno. Ja mam z kościołem mocny problem ostatnio taki wewnętrzny ale jednak co by się nie działo chrzest chce, chciałam zawsze ale wiem że tz to tylko dla mnie zrobi

Bazgram z telefonu.
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 17:42   #1605
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Dzień dobry dotarłam do kuzyna, którego chciałam na chrzestnego dla Kubusia. Niedługo pod koniec października maja chrzciny swojej córki, starszej o miesiąc od Kubusia. Myślę, że skoro taki obrót sprawy, bliski kuzyn, bardzo ciepło nas przyjęli to mi nie odmówi. A on odmówił. Mamy się nie obrażać, on po prostu nie czuje się odpowiedni do takiej roli i uważa, że chrzest powinno przyjść dziecko które samo o tym zdecyduje. Chrzest córki robią ponieważ żona nalegala, on był przeciwny. .. Niby spoko, ma do tego prawo, co rozumiem ,ale mimo wszystko jakiś taki niesmak mi pozostał...

No i nadal myślimy nad drugą osobą, a myślałam że już pójdziemy do księdza..
Podobno mogą w wyjątkowych sytuacjach być dwie kobiety, taka opcje mamy. Musimy iść pogadać.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurde nie miło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 18:03   #1606
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
Kurde nie miło
Czy ja wiem, rozumiem zaskoczenie i nutkę rozczarowania, bo jakby się zgodził to można by robić następny krok w załatwianiu spraw, a tak z miejsca nie ruszyli, ale dobrze, że powiedział to teraz niż później.

W zasadzie ja dość głupio zrobiłam. Jestem chrzestną, ale pod względem religijnym ze mnie taka chrzestna jak z koziej du... trąbka. Bardzo mi odpowiada funkcja opiekuna, czuję się odpowiedzialna, interesuję się małą - nie "bo wypada" tylko naprawdę chcę wiedzieć co u niej, pomóc gdy trzeba. Ale do kościoła nie chodzę, ogólnie nie wyszłam z kryzysu wiary, zdałam sobie sprawę, że moje poglądy za bardzo różnią się od poglądów kościoła. A poznając inne wiary zaczęłam wątpić w swoją.

Już postanowiłam, że jeżeli jeszcze kiedyś zostanę poproszona na chrzestną, to odmówię. Prawdopodobnie nawet z powodu kwestii formalnych - jakikolwiek ksiądz wydając mi ten papierek dla chrzestnych musiałby poświadczyć nieprawdę, albo ja jemu musiałabym nakłamać, a nie o to chodzi. Sama też, o ile będzie mi dane, nie chciałabym chrzcić - raczej nie widzę w tym sensu. Ale tutaj podejrzewam, że TŻ (też niewierzący) ulegnie teściowej nie chcąc jej denerwować (kwestie zdrowotne).
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 18:10   #1607
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Żony 2015 część 16

Nam zależało na osobach z bliskiej rodziny. Sakrament i powinny to być osoby wierząc i praktykujace. Gdybym tylko na praktykujace miała spojrzeć to niestety, ale jeden kolega by się tylko nadal, ale jakoś tak znajomych nie bardzo, sama nie wiem, dylemat jakich mało. Dla Zuzi mamy też osoby wierzące, ale niepraktykujace.

Kuzyn mówił dzisiaj, że wierzy ale nie praktykuje i stąd uważa, że gdyby córka do niego przyszła za X lat i powiedziała, że chce być ochrzczona to by to załatwili. A tak żona nalegala, więc robią to dla niej i dla dziadków no i tyle w temacie. Gdyby ktoś z taką prośbą do mnie przyszedł to bym nie odmówiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 18:21   #1608
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Żony 2015 część 16

No ja rozumiem tutaj odmawianie bo dla niektórych właśnie jest to kwestia ważna pod kątem wiary i ja sama teraz jak bym została poproszona nie wiem co bym zrobiła...mam z tym problem i to ogromny, sama się gubię a jeszcze bycie dla kogoś wsparciem duchowym w tej sytuacji...no nie widzę tego w obecnej chwili chyba że ktoś jasno by stwierdził że zależy mu na samej tej funkcji opiekuna o której Viva napisała.
Ja mam teraz jakieś takie poczucie może głupie ale chciałabym dla moich dzieci kogoś kto nie ma takiego kryzysu jak ja.
Kiedyś byłam praktykująca mocno a od pewnego czasu już tak nie potrafię. Może nie powinnam zatem dzieci wciągać w kościół ale wewnętrznie odczuwam ze tego chce. Jeśli kiedyś stwierdza że im to nie pasuje to nie będę zmuszać. Mojego tz mama wysyłała na siłę do kościoła i on tego dobrze nie wspomina




Bazgram z telefonu.
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 18:28   #1609
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Żony 2015 część 16

Oo właśnie dobrze Viva napisała. Szukając chrzestnego myślałam właśnie nad osobami, które będą się interesować moimi dziećmi, co u nich i etc. Będą takimi opiekunami. Kwestia, czy te osoby sa praktykujace odkładamy na dalszy plan. Nie wnikamy. Też odczuwam taka wewnętrzna potrzebę, żeby te sakramenty nasze dzieci miały. Sama wierzę, ale nie praktykuje. Praktykowalam tak czynnie do 20 roku życia. Później coraz rzadziej i rzadziej do kościoła...
Tz z kolei chce ochrzcic jedynie dlatego, żeby dziadki mu dały spokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-06, 18:37   #1610
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Żony 2015 część 16

Jak ktoś jest i ma bliski kontakt to opiekunem będzie i bez bycia chrzestnym. To sakrament. Rodzice chrzestny maja być duchowym wsparciem. Jak ktoś potrzebuje opiekuna w ramach śmierci to może poprosić bliskich. Ja nie zakładam ze chrzestni zajmą się dziećmi jak mi się coś stanie. Bo jak? Na 2domy? Na 4? (zakładając 4 różne rodziny dla 2 dzieci?) no nie. Chrzestny to zastępca rodzica w wierze... Jak nie wierzy to się mija z celem dość mocno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 18:46   #1611
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Jak ktoś jest i ma bliski kontakt to opiekunem będzie i bez bycia chrzestnym. To sakrament. Rodzice chrzestny maja być duchowym wsparciem. Jak ktoś potrzebuje opiekuna w ramach śmierci to może poprosić bliskich. Ja nie zakładam ze chrzestni zajmą się dziećmi jak mi się coś stanie. Bo jak? Na 2domy? Na 4? (zakładając 4 różne rodziny dla 2 dzieci?) no nie. Chrzestny to zastępca rodzica w wierze... Jak nie wierzy to się mija z celem dość mocno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takim zajmowaniem się zajmowaniem to też nie zakładamy. tyle, żeby właśnie osoba wierząca, niekoniecznie praktykujaca, która będzie miała kontakt z naszymi dziećmi. Gdybyśmy mieli 3 dziecko to już ewidentnie nie było by kogo poprosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 19:22   #1612
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 309
Dot.: Żony 2015 część 16

nawet nie mówcie mi o chrzcie. Albo odwale szopkę i chrzestnym będzie osoba która nie powinna, albo nie mam i tak kogo wziąć... dramat.

A tak swoją drogą-chrzest to sakrament, którego może udzielić każdy (chociażby przy zagrożeniu zycia). Czy aby na pewno muszą być rodzice chrzestni? Wiem ze może być świadek chrztu (nie musi być np po bierzmowaniu itp), ale czy w ogóle być muszą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 19:38   #1613
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Takim zajmowaniem się zajmowaniem to też nie zakładamy. tyle, żeby właśnie osoba wierząca, niekoniecznie praktykujaca, która będzie miała kontakt z naszymi dziećmi. Gdybyśmy mieli 3 dziecko to już ewidentnie nie było by kogo poprosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już od pierwszego mam problem... A gdzie kolejne dzieci.. [1=45326ef568a8cdb5ffa32c6 42ee06bebadb9e802_6045692 5b2241;85957140]nawet nie mówcie mi o chrzcie. Albo odwale szopkę i chrzestnym będzie osoba która nie powinna, albo nie mam i tak kogo wziąć... dramat.

A tak swoją drogą-chrzest to sakrament, którego może udzielić każdy (chociażby przy zagrożeniu zycia). Czy aby na pewno muszą być rodzice chrzestni? Wiem ze może być świadek chrztu (nie musi być np po bierzmowaniu itp), ale czy w ogóle być muszą?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Zależy od księdza pewnie. To tak jak mogą być 2chrzestne.ale nie każdy ksiądz na to się zgadza...
Choc ja mam mega wyluzowanego księdza który jest bardzo Za zakreamentami. Np mój tata na siłowni miał ziomka ok 45lat który dla narzeczonej chciał się orzchrzic, wziąć ślub kościelny. 2lata (!) jeździł na nauki, parafianjedna zmiana księdza jakieś problemy, biskup. Mój jak się dowiedział kazał mu przyjść z moim tatą żeby był właśnie rodzicem/świadkiem i go ochrzcil ot tak "z ulicy"

Więc chyba ktoś musi być...
Czy świadkami nie są już rodzice samo w sobie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 19:49   #1614
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Żony 2015 część 16

A Pamiętniki z wakacji? <3
Dobra, koniec tematu
Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
Idź do pijalni czekolady <3

Bazgram z telefonu.
O tak
Każda pijalnia jest dobra
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 19:58   #1615
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Żony 2015 część 16

Czytałam na stronie parafii, że świadek chrztu to pojęcie zarezerwowane dla osoby innego wyznania. Ze może być jako druga osoba do katolika, ale na takiej zasadzie właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 19:58   #1616
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 698
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Na imprezach najlepiej, ale przed można się pochlastac ogólnie mówimy, że nie mamy miejsca, więc stawiamy na przekąski, że niedużo jedzenia, bla bla bla, i co? Nic mi się w lodówce nie mieści! Faszerowane bataty, bagietki z krewetkami, sałatka gyros, koreczki z cukinii, tortilla z sosem czosnkowym, faszerowane jajka, tort, babeczki, yhyym, MALUTKO

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jadę!

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 20:15   #1617
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Żony 2015 część 16

Viv omomom matka kp wszystko zje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 20:31   #1618
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Żony 2015 część 16

Asiaczek, wg mnie bardzo rozsądny człowiek . Nie kazdy musi chcieć czy czuć sie na siłach, zeby zostać rodzicem chrzestnym, a zgadzanie sie „bo dziecku sie nie odmawia” jest jak dla mnie jakaś porażka. Wiadomo, ze możecie byc rozczarowani, co nie zmienia faktu, ze gostek bardzo rozsądny i przynajmniej szczerze Wam powiedział, a nie zgadzał sie, bo tak wypada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 20:40   #1619
kanarkovank
Raczkowanie
 
Avatar kanarkovank
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 126
Dot.: Żony 2015 część 16

ja się zgodziłam zostać chrzestną dla dziecka mojej koleżanki z dzieciństwa, z którą już nie miałam częstego kontaktu. ona nie miała kompletnie kogo, więc z litości się zgodziłam...
teraz młoda ma 7 lat i szczerze widuję ją 3-4 razy do roku... Urodziny, czasem coś w wakacje, święta... I tyle. Zawsze jej kupuję jakiś fajny prezent, trochę czasu spędzimy i tyle... niestety. żadnego wsparcia duchowego czy religijnego we mnie nie ma. Głupio mi z tym, bo chciałabym, żeby to wyglądało inaczej.

Chrzestna mojego syna widziała go na chrzcie, roczku i komunii. i to by było na tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkovank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 20:43   #1620
MartusiaWu
Zakorzenienie
 
Avatar MartusiaWu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 486
Dot.: Żony 2015 część 16

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Na imprezach najlepiej, ale przed można się pochlastac ogólnie mówimy, że nie mamy miejsca, więc stawiamy na przekąski, że niedużo jedzenia, bla bla bla, i co? Nic mi się w lodówce nie mieści! Faszerowane bataty, bagietki z krewetkami, sałatka gyros, koreczki z cukinii, tortilla z sosem czosnkowym, faszerowane jajka, tort, babeczki, yhyym, MALUTKO
__________________
MartusiaWu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-09 17:23:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.