Ojciec alkoholik i kredyt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-06, 19:12   #1
faria
Raczkowanie
 
Avatar faria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119

Ojciec alkoholik i kredyt


Dzień dobry,


chciałam poradzić się w sprawie która męczy mnie mocno od kilku dni. Być może któraś z Was była/jest w podobnej sytuacji lub ma wiedzę i będzie potrafiła coś poradzić.


Mój ojciec jest alkoholikiem odkąd pamiętam. Jego zachowanie nie było jednak bardzo uciążliwe kiedy pracował- najpierw na pełen etat, a po osiągnięciu wieku emerytalnego na pół etatu (rano musiał być trzeźwy).

Mama nie pracowała zawodowo, wychowywała mnie i rodzeństwo.
Odkąd ojciec jest na emeryturze podział w domu był taki, że mama zabiera emeryturę i z niej opłaca rachunki, kupuje żywność itd. a ojciec rozporządza (przepija) pieniądze z pracy na pół etatu.

Nie było idealnie ale jakoś to funkcjonowało.

Kilka miesięcy temu ojciec przerwał pracę.
To w ramach nakreślenia tła całej sytuacji.


Cały koszmar zaczął się kiedy ze znalezionej w domu korespondencji z banku dowiedziałyśmy się z mamą, że ojciec zaciągnął kredyt na blisko 20 tysięcy.

Z rozmowy (a raczej awantury) wynika, że ktoś namówił go na wzięcie tego kredytu. Osoby te zobowiązały się ustnie spłacać zadłużenie. Wpłaciły jedną ratę i pokazując ojcu potwierdzenie (ciągle to samo) wmawiały, że wszystko regulowane jest na bieżąco. Ojciec nie jest w stanie powiedzieć jak nazywają się ci ludzie (podaje jakieś nazwisko ale nie ma pewności, że tak właśnie nazywa się jedna z osób), nie ma już z nimi kontaktu. Ojciec jest osobą prostą, niewykształconą, mogę domniemywać, że wszystko to miało miejsce kiedy ojciec był pod wpływem alkoholu.


Cała sytuacja miała miejsce kilkanaście miesięcy temu. Teraz (co wynika ze znalezionego pisma) bank chce skierować sprawę na drogę sądową i żąda jak najszybszej spłaty całości zadłużenia.


Co możemy zrobić w tej sytuacji? Nie jesteśmy w stanie spłacić tak dużej kwoty. Nawet jeśli bank zgodzi się rozłożyć należność na raty to nie rozwiązuje problemu na przyszłość.
Nie wiemy ile jeszcze kredytów ojciec zaciągnął lub zaciągnie w przyszłości.


Bardzo proszę o radę jakie kroki podjąć.
faria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 06:21   #2
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez faria Pokaż wiadomość
Dzień dobry,


chciałam poradzić się w sprawie która męczy mnie mocno od kilku dni. Być może któraś z Was była/jest w podobnej sytuacji lub ma wiedzę i będzie potrafiła coś poradzić.


Mój ojciec jest alkoholikiem odkąd pamiętam. Jego zachowanie nie było jednak bardzo uciążliwe kiedy pracował- najpierw na pełen etat, a po osiągnięciu wieku emerytalnego na pół etatu (rano musiał być trzeźwy).

Mama nie pracowała zawodowo, wychowywała mnie i rodzeństwo.
Odkąd ojciec jest na emeryturze podział w domu był taki, że mama zabiera emeryturę i z niej opłaca rachunki, kupuje żywność itd. a ojciec rozporządza (przepija) pieniądze z pracy na pół etatu.

Nie było idealnie ale jakoś to funkcjonowało.

Kilka miesięcy temu ojciec przerwał pracę.
To w ramach nakreślenia tła całej sytuacji.


Cały koszmar zaczął się kiedy ze znalezionej w domu korespondencji z banku dowiedziałyśmy się z mamą, że ojciec zaciągnął kredyt na blisko 20 tysięcy.

Z rozmowy (a raczej awantury) wynika, że ktoś namówił go na wzięcie tego kredytu. Osoby te zobowiązały się ustnie spłacać zadłużenie. Wpłaciły jedną ratę i pokazując ojcu potwierdzenie (ciągle to samo) wmawiały, że wszystko regulowane jest na bieżąco. Ojciec nie jest w stanie powiedzieć jak nazywają się ci ludzie (podaje jakieś nazwisko ale nie ma pewności, że tak właśnie nazywa się jedna z osób), nie ma już z nimi kontaktu. Ojciec jest osobą prostą, niewykształconą, mogę domniemywać, że wszystko to miało miejsce kiedy ojciec był pod wpływem alkoholu.


Cała sytuacja miała miejsce kilkanaście miesięcy temu. Teraz (co wynika ze znalezionego pisma) bank chce skierować sprawę na drogę sądową i żąda jak najszybszej spłaty całości zadłużenia.


Co możemy zrobić w tej sytuacji? Nie jesteśmy w stanie spłacić tak dużej kwoty. Nawet jeśli bank zgodzi się rozłożyć należność na raty to nie rozwiązuje problemu na przyszłość.
Nie wiemy ile jeszcze kredytów ojciec zaciągnął lub zaciągnie w przyszłości.


Bardzo proszę o radę jakie kroki podjąć.
Przede wszystkim nie czekać tylko zgłosić się do banku z prośbą o rozłożenie na raty zadłużenia. Wpłacać nawet kilka stów, bo wtedy nie mają podstaw do oddania do sądu/komornika. Spróbujcie zajrzeć do KRD czy ojca tam nie ma - wtedy wyjdzie czy są gdzieś jeszcze zadłużenia.
Na przyszłość to chyba jedynie zabrać dowód os. ojcu
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 06:38   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

A przy braniu kredytu w tej wysokosci nie trzeba miec zgody wspolmalzonka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 07:02   #4
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Na przyszłość to chyba jedynie zabrać dowód os. ojcu
Albo jeżeli są podstawy to częściowo ubezwłasnowolnić, bo może narobić w przyszłości niezłego bałaganu.
Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
A przy braniu kredytu w tej wysokosci nie trzeba miec zgody wspolmalzonka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do określonej kwoty nie trzeba (musisz mieć zdolność kredytową), chyba właśnie do 20.000, ale pewności nie mam.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 07:06   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 958
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Poważnie musicie się zastanowić co dalej w tej konkretnej sytuacji, ale też nad przyszłością. Ojciec był przez lata dosyć wysoko funkcjonującym alkoholikiem, ale to nie znaczy, że "na starość" nie będzie z nim gorzej. To są lata zaniechań i ignorowania jego choroby, akceptowania jej "bo zarabiał". A teraz odbije się Wam to czkawką. Pierwsze co, to jak pisała Dagunia, sprawdzić KRD.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 08:28   #6
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 253
GG do limonka1983
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Do określonej kwoty nie trzeba (musisz mieć zdolność kredytową), chyba właśnie do 20.000, ale pewności nie mam.
Ostatnio sama chodziłam za kredytem i w 1 z banków powiedziano mi, że do 50 tysięcy.


Nie wiem jakie macie relacje z ojcem i jaki on jest na codzień, ale jakby był z tych nieciekawszych rodzajów, postarałabym się o rozdzielność majątkową i niech sobie radzi. Najczęściej jest tak, że alkoholik nawali, a rodzina kombinuje jak coś odkręcić i widzę, że tu jest podobnie. Oczywiście kwestią emerytury ojca musiałby zająć się jakiś prawnik, skoro mama nie ma własnych pieniędzy.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2018-11-07 o 08:43
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 08:29   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Ostatnio sama chodziłam za kredytem i w 1 z banków powiedziano mi, że do 50 tysięcy.
Szok, ze to az tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-07, 10:31   #8
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Ostatnio sama chodziłam za kredytem i w 1 z banków powiedziano mi, że do 50 tysięcy.

No to można faktycznie narobić problemów w takiej sytuacji. bo to spora kwota. Kwestia teraz tylko zdolności kredytowej. Poza tym są jeszcze parabanki i inne providenty, gdzie taki człowiek może pozaciągać spore sumy.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 11:27   #9
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Jak najszybciej skontaktować się z tym bankiem w celu ustalenia dogodnej raty oraz z prawnikiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Prawnik i do ustalenia tej sprawy i do rozdzielnosci majątkowej dla mamy.

Z przyszłymi kredytami niech sobie ojciec sam radzi, może otrzeźwieje. A jak nie to trudno.

Byleby wasza przyszłość finansowa była bezpieczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 11:32   #10
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 958
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jak najszybciej skontaktować się z tym bankiem w celu ustalenia dogodnej raty oraz z prawnikiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Prawnik i do ustalenia tej sprawy i do rozdzielnosci majątkowej dla mamy.

Z przyszłymi kredytami niech sobie ojciec sam radzi, może otrzeźwieje. A jak nie to trudno.

Byleby wasza przyszłość finansowa była bezpieczna.
I to migiem.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 16:56   #11
faria
Raczkowanie
 
Avatar faria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Jutro będziemy kontaktować się z bankiem w celu ustalenia możliwości spłaty tego zadłużenia w jakichś dogodnych ratach.

Ktoś poradził sprawdzenie ojca w KRD. Jak to zrobić?

Co do rozdzielności majątkowej to jak miałoby to wyglądać jeśli mama nie ma żadnych dochodów?
faria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-07, 17:02   #12
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Żeby załatwić cokolwiek z bankiem ojciec musi pójść z wami. Inaczej nikt wam informacji nie udzieli
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 21:11   #13
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Dla mamy chyba najlepszy byłby jednak rozwód i podział majątku. Mama wtedy może też dostać alimenty.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 21:42   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dla mamy chyba najlepszy byłby jednak rozwód i podział majątku. Mama wtedy może też dostać alimenty.
Watpie, zeby dostala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 05:41   #15
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dla mamy chyba najlepszy byłby jednak rozwód i podział majątku. Mama wtedy może też dostać alimenty.
Alimenty? A może po prostu podjęcie pracy?
Po rozwodzie zostanie bez środków do życia, bez ewentualnej emerytury po zmarłym mężu kiedyś tam itp. Super rada
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 06:04   #16
faria
Raczkowanie
 
Avatar faria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Podjęcie pracy jest raczej niemożliwe. Mama ma już swoje lata i problemy ze zdrowiem.
faria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 08:10   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

No coz. Ludzie z powaznymi chorobami znajduja prace. Jestem ciekawa, co wedlug ciebie uniemozliwia podjecie pracy. No chyba, ze zamierzasz utrzymywac swoja matke do konca zycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

P.s. moja babcia zakonczyla prace zawodowa po 74 roku zycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 09:07   #18
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Autorko, sprawdź najlepiej jak ubezwlasnowolnic ojca. To , ze matkę uratujesz przed kredytem , nie znaczy że i siebie. W kolejnej linii do spłat zadłużenia rodziców jesteś Ty. Więc zastanów się nad tym. Znam przypadek bardzo bliski. Moja koleżanka spłaca dlugi ojca alkoholika. Żony nie ma bo się rozwiodla lata temu i wyjechala. Najpierw tyral na dwa etatu w końcu wyjechala.
Są choroby uniemożliwiając podjecie pracy, naprawdę ciężko zrozumieć ze w wieku podeszłym już trudno zwyczajnie iść do pracy bo jeśli się nie jest super wykształconym najzescoej pozostaje praca fizyczna, to że Twoja babcia pracowała do 74 r.z to tylko pogrtulowac zdrowia. Moja ciocia od 40 rz nie pracuje. Ma niesprawne kolana, biodra i jest osoba bez wyksztalcenia. Trudno jej było i jest znaleźć cokolwiek.
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 08:00   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Autorko, porywasz sie z motyka na ksiezyc. Masz w planie utrzymywac rodzicow, ktorzy sa dorosli, maja prawo decydowac o kredytach bez Twojej zgody, nie bedziesz miala nic do powiedzenia tylko obowiazki i koszty. To gorzej niz wychowywac dzieci, bo tu masz przynajmniej wladze rodzicielska.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-09, 10:30   #20
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dla mamy chyba najlepszy byłby jednak rozwód i podział majątku. Mama wtedy może też dostać alimenty.
Ale chyba żeby zrobić podział majątku nie trzeba się rozwodzić? Jeśli tata trwoni majątek wspólny, toTwoja mama może iść do sądu i zażądać zsinienia wspólnoty majątkowej. Rozwód nie ma nic do tego. Będzie w ten sposób zabezpieczona.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 13:17   #21
userrrrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

czy on ma na siebie np mieszkanie albo dom ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez userrrrr
Czas edycji: 2018-11-09 o 13:20
userrrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 14:17   #22
meggan02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 135
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Prawnik prawnik i jeszcze raz prawnik. I to przed wizytą w banku, bo bank dba przede wszystkim o swoje interesy, nie wasze.

Kredyt można zaciągnąć bez zgody współmałżonka, ale wtedy tylko jeden małżonek za niego nie odpowiada. Odpowiada więc tylko ojciec majątkiem osobistym. Tylko to też zależy co u was do kogo należy.

Przy każdym wydziale prawa jest darmowa poradnia prawna. Poza tym sieć ośrodków pomocy ofiarom przestępstwa z ministerstwa sprawiedliwości. Często przy gminie czy przy parafii są też są za darmo.
meggan02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 15:30   #23
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Czy ojciec był pod wpływem alkoholu kiedy zaciągał ten kredyt? Jeśli tak, to może stanowić to podstawę do złożenia pozwu z żądaniem unieważnienia zawartej umowy. Jeśli ojciec się kiedykolwiek leczył/leczy, to też można podnieść - znam sprawę gdzie fakt leczenia uzależnienia od alkoholu sprawił, że sądownie unieważniono umowę kredytu. Nie mówię że tak będzie na pewno plus jest to moralnie wątpliwe, ale jeśli pracownik banku udzielił kredytu na 20 tys. zł osobie pod wpływem alkoholu, to tu też jest coś nie halo. Najlepiej poradzić się w tej sprawie prawnika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 01:25   #24
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Zgadzam sie z meggan02, prawnik i to jeszcze przed wizytą w banku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 08:07   #25
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dla mamy chyba najlepszy byłby jednak rozwód i podział majątku. Mama wtedy może też dostać alimenty.



Podział majatku/rozdzielnośc majątkowa ma wpływ tylko na zobowiązania zawiązane _po_ niej, a nie z przed niej.

Oraz, majątek podzielony (przepisany) jest bezpieczny chyba dopiero po upływie x lat (5?) po przeprowadzeniu rozdzielności.
Bez tego to każdy głupi by pozaciągał długów i kredytów, potem przepisał majątek na zonę/tesciową, kogokolwiek, zrobił rozdzielność i niech mu "nafiukają" jak on nic nie ma i nie ma z czego ściągać.


Tak prosto to nie jest.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 08:09   #26
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Podział majatku/rozdzielnośc majątkowa ma wpływ tylko na zobowiązania zawiązane _po_ niej, a nie z przed niej.

Oraz, majątek podzielony (przepisany) jest bezpieczny chyba dopiero po upływie x lat (5?) po przeprowadzeniu rozdzielności.
Bez tego to każdy głupi by pozaciągał długów i kredytów, potem przepisał majątek na zonę/tesciową, kogokolwiek, zrobił rozdzielność i niech mu "nafiukają" jak on nic nie ma i nie ma z czego ściągać.


Tak prosto to nie jest.
Nie wiem, jak reszta, ale ja to wiem.

Zawsze dobrze jednak się zabezpieczyć na przyszłość, nie wiadomo, co ojcu strzeli do głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 13:20   #27
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Podział majatku/rozdzielnośc majątkowa ma wpływ tylko na zobowiązania zawiązane _po_ niej, a nie z przed niej.

Oraz, majątek podzielony (przepisany) jest bezpieczny chyba dopiero po upływie x lat (5?) po przeprowadzeniu rozdzielności.
Bez tego to każdy głupi by pozaciągał długów i kredytów, potem przepisał majątek na zonę/tesciową, kogokolwiek, zrobił rozdzielność i niech mu "nafiukają" jak on nic nie ma i nie ma z czego ściągać.


Tak prosto to nie jest.
Kiedys dalo sie zrobic rozdzielnosc majatkowa wstecz. Jesli przepisy sie nie zmienily to teraz tez mozna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 13:35   #28
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 549
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

W każdym mieście, gdzie jest uniwersytet i wydział prawa działa bezpłatna poradnia prawna, polecam iść. Dodatkowo polecam przejść się lub zadzwonić na najbliższy komisariat policji, tam również udziela informacji gdzie i w których instytucjach można zasięgnąć darmowej porady prawnej.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 17:31   #29
InterferonAlfa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 138
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Autorko, porywasz sie z motyka na ksiezyc. Masz w planie utrzymywac rodzicow, ktorzy sa dorosli, maja prawo decydowac o kredytach bez Twojej zgody, nie bedziesz miala nic do powiedzenia tylko obowiazki i koszty. To gorzej niz wychowywac dzieci, bo tu masz przynajmniej wladze rodzicielska.
Jak ubezwłasnowolnisz to też muszą słuchać.
InterferonAlfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 09:26   #30
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ojciec alkoholik i kredyt

Cytat:
Napisane przez InterferonAlfa Pokaż wiadomość
Jak ubezwłasnowolnisz to też muszą słuchać.
Z tego co zrozumialam matka autorki chce by podejmowali decyzje w trybie "my" czyli wspolnie. Nie chca przekazac jej decyzyjnosci.

Autorka nie pisze o swojej sytuacji, ale jak ma jakas prace chocby za minimalna krajowa. To tak jakby ktos wyciaga reke po jej wlasne pieniadze. Bo ona wspolnoty majatkowej z rodzicami nie ma.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-18 10:26:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.