Stres w pracy - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: jak często odczuwasz stres i strach w pracy
praktycznie nigdy - mam spokojną pracę 3 7,32%
sporadycznie - jak każdy 8 19,51%
często, ale nie przejmuję się tym, bo to nic wielkiego 3 7,32%
często 10 24,39%
codziennie i już nie umiem sobie z tym radzić 17 41,46%
Głosujący: 41. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-20, 11:26   #451
palomama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 375
Dot.: Zachowanie menagera.

Cytat:
Napisane przez dieRaserei Pokaż wiadomość
Czy to normalne, że manager zamiast powiedzieć, co jest nie tak, wysyła maile siedząc naprzeciwko mnie? :conf used:
W niektórych firmach to normalna procedura. Ja dobrze odnajdywałam się z tym systemie. Chodzi m.in. o to, aby wszystko było "czarno na białym", żeby potem nikt mu nie zarzucił, że nie zwrócił na coś uwagi, itd. Wiadomo, pracownik może się wszystkiego wyprzeć, a tak będzie dowód w postaci maila.
Po drugie chodzi o to, aby nie rozpraszać pracowników w czasie wykonywania ich zadań.
palomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 11:48   #452
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 248
Dot.: Zachowanie menagera.

Cytat:
Napisane przez palomama Pokaż wiadomość
W niektórych firmach to normalna procedura. Ja dobrze odnajdywałam się z tym systemie. Chodzi m.in. o to, aby wszystko było "czarno na białym", żeby potem nikt mu nie zarzucił, że nie zwrócił na coś uwagi, itd. Wiadomo, pracownik może się wszystkiego wyprzeć, a tak będzie dowód w postaci maila.
Po drugie chodzi o to, aby nie rozpraszać pracowników w czasie wykonywania ich zadań.
Dokładnie, we wszystkich firmach, w jakich pracowałam to było całkowicie normalne- i w Polsce i za granicą. U mnie w biurze, gdzie obok mnie przy stoliku są 4 osoby, 2 nieco dalej, a szefostwo + sekretarka w innym pokoju- wszystko odbywa się poprzez maile. Wiadomo dyskusja czy rozmowa jakaś też tam jest, ale nie raz mi się zdarzyło, że coś powiedziałam i nie zostało to zrobione, więc sama "czuję" się lepiej, jak masz to "czarno na białym"
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 248 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:20   #453
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Zachowanie menagera.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Dokładnie, we wszystkich firmach, w jakich pracowałam to było całkowicie normalne- i w Polsce i za granicą. U mnie w biurze, gdzie obok mnie przy stoliku są 4 osoby, 2 nieco dalej, a szefostwo + sekretarka w innym pokoju- wszystko odbywa się poprzez maile. Wiadomo dyskusja czy rozmowa jakaś też tam jest, ale nie raz mi się zdarzyło, że coś powiedziałam i nie zostało to zrobione, więc sama "czuję" się lepiej, jak masz to "czarno na białym"
jeżeli maile są dodatkiem do rozmowy to ok, a jeżeli całkowicie zastępują jakikolwiek kontakt to dla mnie też jest to dziwne. Jak swoim współpracownikom siedzącym obok coś chcę przekazać to najpierw z nimi rozmawiam, a gdy potrzebuję "dupochrona" że coś przekazałam to skrobię maila lub w sytuacji gdy to sprawa oficjalna albo jak ktoś jest problematyczny (nie robi tego co mu się przekazuje albo lubi się wykłócać o szczegóły czy udawać po fakcie że nic nie wiedział-maile czynią takie sytuacje jasne). Choć po swoim przełożonym widzę, że zdarza mu się wysyłać maile z jakąś info, żeby nie zapomnieć jej później powiedzieć.
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 18:19   #454
DustySpooky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Czy częsta zmiana pracy to coś złego?

Witajcie,
Swoje życie zawodowe rozpoczęłam od razu po skończeniu liceum. Pierwsza praca była dobra, ale z przypadku. Trwała niecałe pół roku, ponieważ pracodawca potrzebował kogoś b. doświadczonego w branży. Kolejna podjęta próba nowej praca polegała na tym, żeby szybko znaleźć coś w zastępie za pierwszą. Następnie miałam 1,5 roczną przerwę ponieważ zaszłam w ciążę z mężem. Po przerwie wróciłam do aktywności zawodowej i rozpoczęłam świetną pracę spokojną, rozwijającą - tu przygoda również trwała pół roku ponieważ straciliśmy opiekunkę do dziecka i trzeba było rozważyć żłobek, a wówczas przestały opłacać się do tej pracy dojazdy i z żalem musiałam zrezygnować. Jestem właśnie w kolejnej pracy bardzo rozwijającej lecz wymagająca wiele zaangażowania, poświęcenia, która również kosztuje mnie wiele nerwów i czasu. Postanowiłam, że nie przedłużę umowy, bo nie widzę się w tej pracy na dłuższą metę. Nie jest mi z tym dobrze, że zmieniam często pracę, ale staram się znaleźć coś, gdzie będę czuła się dobrze i będę chciała zostać na dłużej. Ale zauważyłam, że otoczeniu, a zwłaszcza rodzinie męża zaczyna to bardzo przeszkadzać i rzucają kąśliwe uwagi. Nasza sytuacja materialna jest na tyle dobra, że nie musiałabym wcale pracować, aczkolwiek szukam pracy i doświadczenia dla własnej satysfakcji..
DustySpooky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 17:09   #455
nightmare665
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Czy to wykorzystanie pracownika?

Witajcie, miesiąc temu podjęłam pracę w banku w oddziale partnerskim. Z racji mojego małego doświadczenia w tej dziedzinie i mlodego wieku, zaproponowano mi 2200 zl netto i umowe

zlecenie.Przy podpisywaniu umowy okazało się,ze stawka jest 13.7 brutto, zgłosiłam to, poprawiono na umowie jedno słowo zamiast 13.7 brutto widniało słowo netto. Kolejną niespodzianką byl fakt, ze na koniec miesiąca kirdy przyszło podpisać ilość dni i godzin, w których pracowałam byla liczba 7h dziennie. Placówka jest otwarta 10/17, na razie nie mialam "szkolenia" alarmowego, więc przychodzę na 10, a nie 9 30. Inna sprawa, ze czasami rozmawiam z klientami również poza tymi godzinami, jeśli trzeba. Jakoś to zdzierżyłam, ze wcale nie wyjdzie 2200, ale 1900 przy pełnych godzinach, doświadczenie jest najważniejsze... Dziś dostałam wypłatę, przy której wychodzi 11.7 na godzinę netto. Jestem załamana, zadzwoniłam do sekretarki i czekam na odpowiedź, czy to pomyłka księgowej, czy może jest jakas inna przyczyna. Zapomniałam dodać, ze mam dwie umowy, jedna to zlecenie z firmą, druga to 1/64 umowa o pracę z bankiem, gdzie dostaję jakieś 30 zl miesięcznie. Moje pytanie, co zrobić, czy warto tam dalej tkwić, tylko dla doswiadcznia? Bardzo ciężko będzie mi się utrzymać, studiuję zaocznie i moje studia kosztują 700 zl miesięcznie. Prosiłabym o rady.
nightmare665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 06:42   #456
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy to wykorzystanie pracownika?

Cytat:
Napisane przez nightmare665 Pokaż wiadomość
Moje pytanie, co zrobić, czy warto tam dalej tkwić, tylko dla doswiadcznia? Bardzo ciężko będzie mi się utrzymać, studiuję zaocznie i moje studia kosztują 700 zl miesięcznie. Prosiłabym o rady.
warto tam być, bo jakieś pieniądze mieć musisz, ale intensywnie szukaj czegoś lepszego i jak znajdziesz to nawet się na nich nie oglądaj.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 10:15   #457
nastart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Co robić w mojej sytuacji? Wyjazd, praca na etat czy własny biznes?

Jak powiedziała moja przedmówczyni nastawienie jest ważne i pozytywne myślenie.

Edytowane przez nastart
Czas edycji: 2019-04-29 o 11:35
nastart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-02, 10:28   #458
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Co robić w mojej sytuacji? Wyjazd, praca na etat czy własny biznes?

Cytat:
Napisane przez joann120 Pokaż wiadomość
Właśnie najgorsze jest takie myślenie, że nie dam rady, boję się, bezrobicie itp. Trzeba sobie określić jasno cel. Nawet nie zdajesz sobie sprawy co człowiek może osiągnąć gdy jest bardzo zdeterminowany albo gdy określił sobie jasno cel. Uważam, że teraz nie ma co wyjeżdżać z kraju. Są niektóre dobrze płatne prace, tylko trzeba uwieżyć w siebie. Czasami nawet zaryzykować
Pozytywnym myśleniem na pewno pieniędzy nie zarobisz, ale Ci to pomoże. Zobacz, pracowałaś za granicą czyli dałaś sobie radę
W innym mieście też sobie poradzisz, a łatwiej bo po polsku

A Kraków i Wrocław też są piękne, ba, są bardzo fajne, sama bym chciała

Tak jak nelciak napisała, po rachunkowości nie powinnaś mieć problemów ze znalezieniem pracy. Skoro Twój chłopak też chce wyjechać to zróbcie to, wynajmijcie na start nawet pokój i zaczynajcie

Własna działalność i dofinansowanie to też jest dobry pomysł, ale nie dla każdego no i może to długo trwać zanim przyniesie realne zyski, a Tobie potrzeba solidnego zastrzyku pozytywnej energii od razu.

No a jak się ustawisz, to zabierz mamę do siebie
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 15:15   #459
xxxinka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 10
Czy pracodawca może wyrzucić pracownika poprzez sms, bez żadnych wyjaśnień?

Witam. Przedwczoraj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej gdzie pracodawca przedstawił mi warunki pracy i umowy. W związku z tym wczoraj miałam swój pierwszy dzień w nowej pracy aby troszkę się zapoznać z innymi pracownikami oraz nabrać troszkę wiedzy. Szef również zapewniał, że szykuje dla mnie umowę, a dokładnie umowę zlecenie gdyż nigdy nie pracowałam na podobnym stanowisku i chciał abym się poduczyła do czasu aż nabiorę wprawy. Wszystko ładnie pięknie, dostałam własną szafkę, ubrania robocze itd. Współpracownicy to co mieli mnie nauczyć oczywiście nauczyli, byli bardzo pomocni, cierpliwi i wyrozumiali. Dziś miałam iść na zmianę nocną ale gdy się rano obudziłam, zobaczyłam sms od szefa. Treść brzmiała tak: "W związku ze zmianą sytuacji w firmie, informuję, że nie mogę pani zatrudnić. Oferta pracy jest nieaktualna." Byłam w szoku, a kiedy prosiłam o jakieś wyjaśnienie to szef napisał, że nie mogę wiedzieć dlaczego. Po chwili odpisał, iż to przez sprawy organizacyjne w firmie. Nie mogę zrozumieć dlaczego i z jakiego powodu mnie wyrzucił. Nie czuję się niczemu winna, bo niczego nie zawaliłam, wszystko co miałam robić, zrobiłam. Inni pracownicy również nie mieli się czego uczepić, bo pytałam ich o opinię. Wydaje mi się to śmieszne. Dodam, że jest to stacja benzynowa i dostałam się na stanowisko kasjera. Wobec tego czy pracodawca może mnie wyrzucić z dnia na dzień, poprzez zwykły sms i bez jakiegokolwiek wyjaśnienia? Co mogę zrobić? Proszę o pomoc.
xxxinka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 10:00   #460
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Czy pracodawca może wyrzucić pracownika poprzez sms, bez żadnych wyjaśnień?

Cytat:
Napisane przez xxxinka77 Pokaż wiadomość
Witam. Przedwczoraj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej gdzie pracodawca przedstawił mi warunki pracy i umowy. W związku z tym wczoraj miałam swój pierwszy dzień w nowej pracy aby troszkę się zapoznać z innymi pracownikami oraz nabrać troszkę wiedzy. Szef również zapewniał, że szykuje dla mnie umowę, a dokładnie umowę zlecenie gdyż nigdy nie pracowałam na podobnym stanowisku i chciał abym się poduczyła do czasu aż nabiorę wprawy. Wszystko ładnie pięknie, dostałam własną szafkę, ubrania robocze itd. Współpracownicy to co mieli mnie nauczyć oczywiście nauczyli, byli bardzo pomocni, cierpliwi i wyrozumiali. Dziś miałam iść na zmianę nocną ale gdy się rano obudziłam, zobaczyłam sms od szefa. Treść brzmiała tak: "W związku ze zmianą sytuacji w firmie, informuję, że nie mogę pani zatrudnić. Oferta pracy jest nieaktualna." Byłam w szoku, a kiedy prosiłam o jakieś wyjaśnienie to szef napisał, że nie mogę wiedzieć dlaczego. Po chwili odpisał, iż to przez sprawy organizacyjne w firmie. Nie mogę zrozumieć dlaczego i z jakiego powodu mnie wyrzucił. Nie czuję się niczemu winna, bo niczego nie zawaliłam, wszystko co miałam robić, zrobiłam. Inni pracownicy również nie mieli się czego uczepić, bo pytałam ich o opinię. Wydaje mi się to śmieszne. Dodam, że jest to stacja benzynowa i dostałam się na stanowisko kasjera. Wobec tego czy pracodawca może mnie wyrzucić z dnia na dzień, poprzez zwykły sms i bez jakiegokolwiek wyjaśnienia? Co mogę zrobić? Proszę o pomoc.
nie jestes niczemu winna.

jutro z rana wybierz się do najbliższego oddziału pip.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 11:52   #461
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Czy pracodawca może wyrzucić pracownika poprzez sms, bez żadnych wyjaśnień?

Cytat:
Napisane przez xxxinka77 Pokaż wiadomość
Witam. Przedwczoraj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej gdzie pracodawca przedstawił mi warunki pracy i umowy. W związku z tym wczoraj miałam swój pierwszy dzień w nowej pracy aby troszkę się zapoznać z innymi pracownikami oraz nabrać troszkę wiedzy. Szef również zapewniał, że szykuje dla mnie umowę, a dokładnie umowę zlecenie gdyż nigdy nie pracowałam na podobnym stanowisku i chciał abym się poduczyła do czasu aż nabiorę wprawy. Wszystko ładnie pięknie, dostałam własną szafkę, ubrania robocze itd. Współpracownicy to co mieli mnie nauczyć oczywiście nauczyli, byli bardzo pomocni, cierpliwi i wyrozumiali. Dziś miałam iść na zmianę nocną ale gdy się rano obudziłam, zobaczyłam sms od szefa. Treść brzmiała tak: "W związku ze zmianą sytuacji w firmie, informuję, że nie mogę pani zatrudnić. Oferta pracy jest nieaktualna." Byłam w szoku, a kiedy prosiłam o jakieś wyjaśnienie to szef napisał, że nie mogę wiedzieć dlaczego. Po chwili odpisał, iż to przez sprawy organizacyjne w firmie. Nie mogę zrozumieć dlaczego i z jakiego powodu mnie wyrzucił. Nie czuję się niczemu winna, bo niczego nie zawaliłam, wszystko co miałam robić, zrobiłam. Inni pracownicy również nie mieli się czego uczepić, bo pytałam ich o opinię. Wydaje mi się to śmieszne. Dodam, że jest to stacja benzynowa i dostałam się na stanowisko kasjera. Wobec tego czy pracodawca może mnie wyrzucić z dnia na dzień, poprzez zwykły sms i bez jakiegokolwiek wyjaśnienia? Co mogę zrobić? Proszę o pomoc.
zdążyłaś podpisać z nim jakąkolwiek umowę? Zlecenie ma to do siebie, że można je rozwiązać w zasadzie w dnia na dzień bez podawania powodu-dlatego lepiej mieć umowę o pracę, przynajmniej wtedy obowiązuje okres wypowiedzenia. Nie ma obowiązku cię zatrudniać niemniej za ten 1 dzień pracy powinien ci zapłacić - pytałaś go o wynagrodzenie?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-12, 13:10   #462
palomama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 375
Dot.: Czy pracodawca może wyrzucić pracownika poprzez sms, bez żadnych wyjaśnień?

Cytat:
Napisane przez xxxinka77 Pokaż wiadomość
Witam. Przedwczoraj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej gdzie pracodawca przedstawił mi warunki pracy i umowy. W związku z tym wczoraj miałam swój pierwszy dzień w nowej pracy aby troszkę się zapoznać z innymi pracownikami oraz nabrać troszkę wiedzy. Szef również zapewniał, że szykuje dla mnie umowę, a dokładnie umowę zlecenie gdyż nigdy nie pracowałam na podobnym stanowisku i chciał abym się poduczyła do czasu aż nabiorę wprawy. Wszystko ładnie pięknie, dostałam własną szafkę, ubrania robocze itd. Współpracownicy to co mieli mnie nauczyć oczywiście nauczyli, byli bardzo pomocni, cierpliwi i wyrozumiali. Dziś miałam iść na zmianę nocną ale gdy się rano obudziłam, zobaczyłam sms od szefa. Treść brzmiała tak: "W związku ze zmianą sytuacji w firmie, informuję, że nie mogę pani zatrudnić. Oferta pracy jest nieaktualna." Byłam w szoku, a kiedy prosiłam o jakieś wyjaśnienie to szef napisał, że nie mogę wiedzieć dlaczego. Po chwili odpisał, iż to przez sprawy organizacyjne w firmie. Nie mogę zrozumieć dlaczego i z jakiego powodu mnie wyrzucił. Nie czuję się niczemu winna, bo niczego nie zawaliłam, wszystko co miałam robić, zrobiłam. Inni pracownicy również nie mieli się czego uczepić, bo pytałam ich o opinię. Wydaje mi się to śmieszne. Dodam, że jest to stacja benzynowa i dostałam się na stanowisko kasjera. Wobec tego czy pracodawca może mnie wyrzucić z dnia na dzień, poprzez zwykły sms i bez jakiegokolwiek wyjaśnienia? Co mogę zrobić? Proszę o pomoc.
Pomijając kwestie prawne - nie bierz tego do siebie, na 99,9% nie zrobiłaś nic złego i wina absolutnie nie leży po Twojej stronie. Bardzo prawdopodobna jest taka sytuacja, że w firmie mają bałagan i sami nie wiedzą czego chcą, tj. jakie mają zapotrzebowanie na pracowników.
palomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 19:24   #463
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
praktyki!cv!

Chcę się dostać na praktyki do dość sporej firmy z dużą ilością pracowników. Będę dostępna do pracy za jakiś miesiąc. Oni prowadzą nabór praktykantów cały rok. Zastanawiam się czy warto już aplikować, bo mogą odpowiedzieć za miesiąc/dwa etc. czy czekać do momentu aż będę na pewno dostępna? Czy przyjmuje się w praktyce zastrzeganie, że można rozpocząć pracę od jakiegos konkretnego momentu? Wiem, że to w dużej mierze zależy od firmy, ale może jest jakaś ogólna tendencja?
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 16:50   #464
Mohicianka
Przyczajenie
 
Avatar Mohicianka
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Exclamation ankieta pracownicza

Hej dziewczyny, pracuję w sieci LPP. Niedawno dostałyśmy do wypełnienia tabelkę, czy ktoś miał już coś takiego lub ma pomysły co wpisywać ? z dziewczynami główkujemy :/ i niestety brak pomysłów więc zwracam się do was mam nadzieję, że ktoś pomoże
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 1.jpeg (48,2 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 2.jpeg (43,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 3.jpeg (49,1 KB, 24 załadowań)
Mohicianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 18:25   #465
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: PRACA- problem, dylemat, rozterki, którą wybrać, co zrobić?

Wyślij cv już teraz z info od kiedy jesteś dostępna. Zwykle proces rekrutacyjny trwa dużo wcześniej
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 10:25   #466
Xxxtosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 12
Większa najniższa krajowa a umowa

Hej, pracuje na dwa całe etaty. W obydwu pracach posiadam umowe o pracę z zapisem, iz wynagrodzenie wynosi 2100 brutto. Czy w związku z podwyżką minimalnej krajowej powinnam dostać aneks do umowy? Zarówno w jednej, jak i w drugiej pracy tego nie otrzymałam. A jest to dla mnie ważne, bo staramy się z mężem o dziecko i wiadomo, ze każdy grosz więcej jest ważny.
Xxxtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 16:00   #467
Kadaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 42
Rezygnacja z pracy i podjęcie stażu

Witam wszystkich opiszę sytuację w jakiej aktualnie się znajduje. Otóż posiadam pracę (umowa o pracę) lecz znalazłam ogłoszenie dotyczące stażu w firmie na której mi zależy, a ogłoszeń o pracę w tej firmie jest jak na lekarstwo (może raz na rok). I teraz nie wiem co wybrać czy rzucić aktualną pracę i podjąć staż (później będzie możliwość zostania po stażu oczywiście jeżeli się wykaże) czy zostać przy aktualnej i jeżeli pojawi się możliwość zatrudnienia wtedy składać papiery? Co byście zrobiły na moim miejscu? Finansowo na początek stracę gdyż za staż dostaje się nie za duże pieniadze.
Kadaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 19:54   #468
gocha 12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 61
Nieodebrane połączenie od rekrutera

Muszę się wyżalić bo jestem wściekła na samą siebie... wczoraj odwalałam śnieg na podwórzu i niestety zostawiłam telefon w domu. Miałam nieodebrane połaczenie , sprawdziłam w google numer a tam firma do ktorej wysłałam CV. Oddzwoniłam na ten numer dwa razy ale nikt nie odebrał . Myślicie , że już straciłam szanse , czy jeszcze do mnie zadzwonią do końca tygodnia bo dziś nie dostałam telefonu.
gocha 12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 20:57   #469
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 248
Dot.: Większa najniższa krajowa a umowa

Cytat:
Napisane przez Xxxtosia Pokaż wiadomość
Hej, pracuje na dwa całe etaty. W obydwu pracach posiadam umowe o pracę z zapisem, iz wynagrodzenie wynosi 2100 brutto. Czy w związku z podwyżką minimalnej krajowej powinnam dostać aneks do umowy? Zarówno w jednej, jak i w drugiej pracy tego nie otrzymałam. A jest to dla mnie ważne, bo staramy się z mężem o dziecko i wiadomo, ze każdy grosz więcej jest ważny.
Powinnaś, upomnij się.

Cytat:
Napisane przez gocha 12 Pokaż wiadomość
Muszę się wyżalić bo jestem wściekła na samą siebie... wczoraj odwalałam śnieg na podwórzu i niestety zostawiłam telefon w domu. Miałam nieodebrane połaczenie , sprawdziłam w google numer a tam firma do ktorej wysłałam CV. Oddzwoniłam na ten numer dwa razy ale nikt nie odebrał . Myślicie , że już straciłam szanse , czy jeszcze do mnie zadzwonią do końca tygodnia bo dziś nie dostałam telefonu.
Spróbuj kolejny raz do nich zadzwonić, albo napisz im maila.
Nie trzeba szukając pracy siedzieć przecież z telefonem non stop przy boku

Cytat:
Napisane przez Kadaw Pokaż wiadomość
Witam wszystkich opiszę sytuację w jakiej aktualnie się znajduje. Otóż posiadam pracę (umowa o pracę) lecz znalazłam ogłoszenie dotyczące stażu w firmie na której mi zależy, a ogłoszeń o pracę w tej firmie jest jak na lekarstwo (może raz na rok). I teraz nie wiem co wybrać czy rzucić aktualną pracę i podjąć staż (później będzie możliwość zostania po stażu oczywiście jeżeli się wykaże) czy zostać przy aktualnej i jeżeli pojawi się możliwość zatrudnienia wtedy składać papiery? Co byście zrobiły na moim miejscu? Finansowo na początek stracę gdyż za staż dostaje się nie za duże pieniadze.
Nie rezygnowałabym z pracy dla stażu.
I jaką masz gwarancję po stażu, żeby Cię zatrudnili?
Składałabym dopiero papiery, gdyby pojawiła się u nich konkretna oferta pracy
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 248 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 06:16   #470
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Nieodebrane połączenie od rekrutera

Cytat:
Napisane przez gocha 12 Pokaż wiadomość
Muszę się wyżalić bo jestem wściekła na samą siebie... wczoraj odwalałam śnieg na podwórzu i niestety zostawiłam telefon w domu. Miałam nieodebrane połaczenie , sprawdziłam w google numer a tam firma do ktorej wysłałam CV. Oddzwoniłam na ten numer dwa razy ale nikt nie odebrał . Myślicie , że już straciłam szanse , czy jeszcze do mnie zadzwonią do końca tygodnia bo dziś nie dostałam telefonu.
ja bym jeszcze próbowała do nich zadzwonić w godzinach ich pracy.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 11:26   #471
monqmonq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
zostałam zwolniona bo nie zgodziłam się na sex

Witam Was serdecznie dziewczyny,
Poszukując zmian w życiu zawodowym i zmęczona kulturą korporacyjną po 12 przepracowanych latach, podjęłam (jak mi się wydawało) ciekawą ofertę pracy za dobre wynagrodzenie i możliwość rozwoju w zupełnie nowej dla mnie dziedzinie. Firma prywatna, zatrudniająca kilka osób.

Jestem 34 letnią kobietą, nie mam dzieci, jestem w szczęśliwym związku. Potrafię się zachować - gwoli wyjaśnienia tym, którzy chcieliby się doszukiwać niestosownego, dwuznacznego zachowania - nie miało to miejsca!
Zachowanie szefa traktowałam jako przyjazne, nie upatrywałam w nim niestosownych zamiarów. Kilka dni temu po raz pierwszy zostałam w biurze dłużej, Szef próbował zbliżyć się do mnie i zaproponował abyśmy " przyjemnie wykorzystali sprzyjające warunki" Powiedziałam, że nie życzę sobie takich propozycji i że jego zachowanie jest dla mnie krzywdzące. Poprosiłam, aby więcej się ono nie powtórzyło.
Na drugi dzień szefa nie było w biurze. Kolejnego dnia przyszedł i wręczył mi wypowiedzenie. Ponieważ jestem na okresie próbnym, nie ma konieczności uzasadnienia rozwiązania stosunku pracy. Jedyny komentarz ustny jaki otrzymałam to że nie widzi we mnie potencjału ani możliwości dalszej współpracy.
Oprócz tego, że zostałam upokorzona jako kobieta i podwładny, zostałam również bez pracy.

Poszukuję pomocy w następującej kwestii:
W jaki sposób wytłumaczyć przyszłemu pracodawcy, że zostałam zwolniona w trakcie okresu próbnego?
W CV nawet nie mam zamiaru uwzględnić ostatniego miejsca zatrudnienia, ponieważ nie zdarzyłam się tam właściwie niczego istotnego nauczyć, ale nie mogę ukryć faktu zatrudnienia, ponieważ przez ostatnie 2 miesiące byłam zatrudniona na umowę o pracę. Podczas rozmowy zapewne padnie pytanie co robiłam przez ostatni czas od momentu zakończenia pracy w korporacji i wtedy będę musiała powiedzieć prawdę że byłam zatrudniona i że zostałam zwolniona. Wiem, że nie mogę podać powodu zwolnienia bo przecież nie wypada oczerniać byłego pracodawcy.

Sytuacja jest dla mnie traumatyczna. Przez 12 lat zbudowałam ciekawą historię zawodową po to aby 2 ostatnie miesiące rzuciły na nią taki cień Czy ktoś mógłby doradzić jak wybrnąć przed przyszłym pracodawcą z sytuacji? Jak się wytłumaczyć aby ta sytuacja nie utrudniała mi możliwości kolejnego zatrudnienia?

Serdecznie pozdrawiam.
monqmonq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 12:35   #472
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: zostałam zwolniona bo nie zgodziłam się na sex

Cytat:
Napisane przez monqmonq Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie dziewczyny,
Poszukując zmian w życiu zawodowym i zmęczona kulturą korporacyjną po 12 przepracowanych latach, podjęłam (jak mi się wydawało) ciekawą ofertę pracy za dobre wynagrodzenie i możliwość rozwoju w zupełnie nowej dla mnie dziedzinie. Firma prywatna, zatrudniająca kilka osób.

Jestem 34 letnią kobietą, nie mam dzieci, jestem w szczęśliwym związku. Potrafię się zachować - gwoli wyjaśnienia tym, którzy chcieliby się doszukiwać niestosownego, dwuznacznego zachowania - nie miało to miejsca!
Zachowanie szefa traktowałam jako przyjazne, nie upatrywałam w nim niestosownych zamiarów. Kilka dni temu po raz pierwszy zostałam w biurze dłużej, Szef próbował zbliżyć się do mnie i zaproponował abyśmy " przyjemnie wykorzystali sprzyjające warunki" Powiedziałam, że nie życzę sobie takich propozycji i że jego zachowanie jest dla mnie krzywdzące. Poprosiłam, aby więcej się ono nie powtórzyło.
Na drugi dzień szefa nie było w biurze. Kolejnego dnia przyszedł i wręczył mi wypowiedzenie. Ponieważ jestem na okresie próbnym, nie ma konieczności uzasadnienia rozwiązania stosunku pracy. Jedyny komentarz ustny jaki otrzymałam to że nie widzi we mnie potencjału ani możliwości dalszej współpracy.
Oprócz tego, że zostałam upokorzona jako kobieta i podwładny, zostałam również bez pracy.

Poszukuję pomocy w następującej kwestii:
W jaki sposób wytłumaczyć przyszłemu pracodawcy, że zostałam zwolniona w trakcie okresu próbnego?
W CV nawet nie mam zamiaru uwzględnić ostatniego miejsca zatrudnienia, ponieważ nie zdarzyłam się tam właściwie niczego istotnego nauczyć, ale nie mogę ukryć faktu zatrudnienia, ponieważ przez ostatnie 2 miesiące byłam zatrudniona na umowę o pracę. Podczas rozmowy zapewne padnie pytanie co robiłam przez ostatni czas od momentu zakończenia pracy w korporacji i wtedy będę musiała powiedzieć prawdę że byłam zatrudniona i że zostałam zwolniona. Wiem, że nie mogę podać powodu zwolnienia bo przecież nie wypada oczerniać byłego pracodawcy.

Sytuacja jest dla mnie traumatyczna. Przez 12 lat zbudowałam ciekawą historię zawodową po to aby 2 ostatnie miesiące rzuciły na nią taki cień Czy ktoś mógłby doradzić jak wybrnąć przed przyszłym pracodawcą z sytuacji? Jak się wytłumaczyć aby ta sytuacja nie utrudniała mi możliwości kolejnego zatrudnienia?

Serdecznie pozdrawiam.
Nie wspominaj zupełnie o tym zatrudnieniu, nie musisz.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 13:14   #473
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: zostałam zwolniona bo nie zgodziłam się na sex

1. Nie wpisuj w cv tego incydentu. Jeśli zapytają, co robiłaś przez ostatnie miesiące, powiedz, że potrzebowałaś trochę czasu na regenerację przed kolejnymi wyzwaniami zawodowymi, a w międzyczasie pomagałaś w prowadzeniu biznesu rodzinnego, np. sklepu (nikt nie będzie tego raczej weryfikował).
2. Powiedz prawdę. Pracodawcy chyba zdają sobie sprawę z tego, że różne incydenty mają miejsce. I nie każdy pracodawca, nie każde miejsce pracy, nie każda praca jest idealna/y. Mi raz szczerość wyszła na dobre.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 13:32   #474
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 813
Dot.: zostałam zwolniona bo nie zgodziłam się na sex

Co za gnojek...
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 09:09   #475
gocha 12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 61
Dot.: Nieodebrane połączenie od rekrutera

Cytat:
Napisane przez gocha 12 Pokaż wiadomość
Muszę się wyżalić bo jestem wściekła na samą siebie... wczoraj odwalałam śnieg na podwórzu i niestety zostawiłam telefon w domu. Miałam nieodebrane połaczenie , sprawdziłam w google numer a tam firma do ktorej wysłałam CV. Oddzwoniłam na ten numer dwa razy ale nikt nie odebrał . Myślicie , że już straciłam szanse , czy jeszcze do mnie zadzwonią do końca tygodnia bo dziś nie dostałam telefonu.


Gdy dzwoniłam nikt nie odebrał , a przecież widzieli że ktoś do nich oddzwonił to czemu nie zadzwonili do mnie ponownie ??? Dzisiaj patrze znowu dali to samo ogłoszenie , myslicie że jest sens ponownie wysyłać tam CV ??
gocha 12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 09:18   #476
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: PRACA- problem, dylemat, rozterki, którą wybrać, co zrobić?

Dziwne to z tym nieodbieraniem.
Pewnie, że tak wyślij, możesz też wysłać oprócz tego SMS, że widziałaś, że dzwonili i jesteś zainteresowana spotkaniem rekrutacyjnym, i że widziałaś ponowione CV i wysłałaś swoją kandydaturę bo zależy Ci na współpracy z nimi, coś takiego
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 09:23   #477
gocha 12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 61
Dot.: PRACA- problem, dylemat, rozterki, którą wybrać, co zrobić?

Wyślę ponownie CV , najwyżej wyjdę na namolną idiotkę
gocha 12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 09:34   #478
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: PRACA- problem, dylemat, rozterki, którą wybrać, co zrobić?

No najwyżej
Nie sądzę, żeby to było coś złego znaczy tyle, że Ci zależy Ewentualnie możesz napisać jakiś komentarz w wiadomości do rekrutera
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 10:45   #479
bajeczna11
Przyczajenie
 
Avatar bajeczna11
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 11
Dot.: PRACA- problem, dylemat, rozterki, którą wybrać, co zrobić?

Wyjechałam na studia do Wielkiej Brytanii i od razu po skończeniu udało mi się znalezc tam swietna prace
bajeczna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 07:41   #480
Aleksiaaleksia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 55
Dość szybki kurs...?

Hej kochane!

Mam pytanko.. 1 lutego zaczynam prace w nowym miejscu w księgowości.

Od 11 lutego wybieram sie na kurs z tej samej branży. Mój pracodawca refunduje koszty tych kursów... Myślicie ze wypada tak dość szybko pójść do szefa i zapytać o możliwość refundacji? Biorę pod uwagę to, że jestem nowym pracownikiem. Z drugiej strony dostałam umowę bez okresu próbnego. Os razu na czas określony.


Co byście zrobiły na moim miejscu? Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aleksiaaleksia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-06 20:17:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.