Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-16, 20:22   #331
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Jak ja nie lubię poniedziałku jeszcze się nie zaczął a ja już go nie lubię.. zresztą cały tydzień teraz będzie ciężki w pracy. W czwartek to mnie praktycznie w ogóle nie będzie w domu...
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 07:37   #332
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dziewczyny, która z was pierze ciuszki bobasa już w normalnym proszku/kapsułkach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 08:12   #333
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ewka teraz przedświąteczny czas, to luźniej powinnaś mieć. Chyba, ze jeszcze jakiś występ swiateczny przed Tobą.

Cooosik ja piore już z naszymi ubraniami.

Dzień dobry bylam w biedronce i wzielam książkę Rok w lesie reszty nie było. Może później podjadę do drugiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 08:17   #334
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Dziewczyny, która z was pierze ciuszki bobasa już w normalnym proszku/kapsułkach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już od dawna piore w normalnym płynie, razem z naszymi ciuchami. Tylko płyn do płukania mam nadal Bobini, ale to chyba dla zapachu tylko. Chociaż myślę, że jak się skończy to kupie już inny, może lenor sensitive, bo jest o połowę tańszy niż bobini.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Ewka teraz przedświąteczny czas, to luźniej powinnaś mieć. Chyba, ze jeszcze jakiś występ swiateczny przed Tobą.

Cooosik ja piore już z naszymi ubraniami.

Dzień dobry bylam w biedronce i wzielam książkę Rok w lesie reszty nie było. Może później podjadę do drugiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się czaje na Wiosnę, Lato, Jesień, Zime i Noc na ulicy Czeresniowej. Ale to może kupię małemu na Wielkanoc. Na razie i tsk książki go nie interesują w ogóle.


A pochwalę się. Wczoraj Klusek dostał już jeden prezent świąteczny, ta wieże z kółek, co się nakłada jedno na drugie, taka piramide. I ułożyl od razu cała sam co prawda nie w kolejności, ale od razu załapał o co chodzi. Mam jeszcze sorter ale na razie idzie mu gorzej.
Albo bierze drewniane łyżki, które mu dałam do zabawy i miesza nimi w miskach. Skubany tak wszystko widzi, co my robimy i powtarza. Niesamowite to jest Albo bierze mój telefon i od razu y przykłada do ucha i zaczyna po swojemu gadać
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska

Edytowane przez Majaaaaa
Czas edycji: 2018-12-17 o 08:21
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 08:25   #335
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Dziewczyny, która z was pierze ciuszki bobasa już w normalnym proszku/kapsułkach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja piorę w ekologicznym, przeznaczonym nie tylko dla dzieci


Zamówiłam kolejne książeczki z cyklu Obrazki dla Maluchów: przyroda, cyfry i nazywam świat. Bardzo ładne są i mała lubi je oglądać


My też mamy katarek do odkurzacza i jest super


Dziewczyny, czy Wasze dzieciaki zawsze reagują na wołanie po imieniu? U nas pół na pół i nie wiem czy się tym martwić?

Tylko czasem mam wrażenie, że specjalnie nie reaguje, np. wtedy jak ją wołam, bo robi coś czego nie wolno (np targa firankę). Wołam po imieniu, widzę że kątek oka na mnie patrzy, ale głowy nie odwróci
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 08:30   #336
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja większość piore w dziecięcym ale zdarza mi się dorzucić szczególnie ciemne spodenki do naszych.

Maja, Emeczka zdrówka!

Ewka mam nadzieję że jednak ten tydzień okaze sie lzejszy niz myslisz.

Cay mam nadzieję że jednak wam sie uda przestawić na to jedno karmienie. U nas póki co dwa i nie widzę szansy na zmniejszenie bo jak nie dam butli w miarę szybko to mam pewne kilka godzin zabawy lub jeczenia.

U nas też nie będzie choinki bo wyjeżdżamy w sobotę do tesciow. Poza tym nie byłoby miejsca w tym mieszkaniu.

Jakieś fajne książki są w Biedrze? Znając życie to w tej koło nas nic nie będzie. Tu nigdy nic nie ma, nie wiem czemu nie dostają takich rzeczy.

Co do ulicy czeresniowej to ja też słyszałam że dzieci bardzo lubią. Zamówiłam w tej ostatniej paczce ma próbę lato, ale oczywiście jeszcze nic nie przyszło 🤨 okropnie nie lubię tak długo czekać na przesylki

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Majka moja raczej reaguje, choć czasem trzeb A kilka razy powtórzyć. Ale mysle ze niekiedy to z przekory, tak jak sama zauważyłaś 😉
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 09:10   #337
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Ja piorę w ekologicznym, przeznaczonym nie tylko dla dzieci


Zamówiłam kolejne książeczki z cyklu Obrazki dla Maluchów: przyroda, cyfry i nazywam świat. Bardzo ładne są i mała lubi je oglądać


My też mamy katarek do odkurzacza i jest super


Dziewczyny, czy Wasze dzieciaki zawsze reagują na wołanie po imieniu? U nas pół na pół i nie wiem czy się tym martwić?

Tylko czasem mam wrażenie, że specjalnie nie reaguje, np. wtedy jak ją wołam, bo robi coś czego nie wolno (np targa firankę). Wołam po imieniu, widzę że kątek oka na mnie patrzy, ale głowy nie odwróci
Moja robi tak samo. Zazwyczaj reaguje ale jak jest czyms mocno zajęta, najczęściej czyms zakazanym, to nie odwroci glowy, tylko dalej robi swoje.

My choinki u siebie nie ubieramy w tym roku, bo wyjeżdżamy juz w piatek i wracamy po świętach, a my lubimy zywe drzewka, wiec bez sensu.

Ja dalej piore w loveli, ale jak mi sie skonczy to przerzucam sie na nasz plyn do prania.

Ale mam w domu dzis marude! Musze albo ja zabawiac (oczywiście nie wszystko się podoba) albo nosic bo inaczej histeria. Wieszalam pranie, mala platala mi sie pod nogami, czepiala mi sie na nogi, powiedziałam ze musi zaczekac bo teraz nie mam jak jej wziąć i byla histeria. Wzielam na ręce i spokój. No nic oby do powrotu Tz z pracy. Dzis musze załatwić kilka spraw urzędowych plus obebrac paczke i zrobić zakupy.

Mala miala przez dwa dni jedna dluzsza drzemke ok.12.30 juz myślałam ze sie przestawila, a dzis zasnela o 9.30, więc na pewno do końca dnia wpadnie tez druga drzemka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-17, 09:14   #338
Goszka30
Raczkowanie
 
Avatar Goszka30
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 272
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja jeszcze piorę w dziecięcym, ale to dlatego że mam duże opakowanie i jak go skończę to przejdę na normalny proszek

Moja czasami reaguje na swoje imię czasem nie. Jak jest czymś zajęta to nie reaguje w ogóle.
Goszka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 10:22   #339
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Na Ulicy Czeresniowej, super książki. Mamy całą serię. Syn uwielbiał. Kupiłam gdzieś po 2 r.z. Córka Na razie nie jest zainteresowana. Chyba za dużo się dzieje. Tak samo jak Rok w Krainie Czarów, ale książka jest cudna

Moja na imię reaguje, ale tak jak u dziewczyn. Jak jest zajęta to muszę powtórzyć kilka razy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 10:28   #340
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja też piorę wszystko z naszym praniem w normalnych płynach

Mała zazwyczaj reaguje na imię, ale nie zawsze

Oszalałam, do 2 w nocy robiłam girlandę świąteczną. I nie wiem czy się chwaliłam ale wigilia będzie u nas... już się boję
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 10:53   #341
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Klusek tak samo, raz reaguje ja imię a jak w ogóle. Jak grochem o ścianę. Zaszalalam. Zamówiłam jednak paskiet Ulicy Czeresniowej. No trudno. Jak się poniszczs to się poniszcza. Ale może zainteresuje Kluska trochę książkami. Myślałam nad Jano i Wito, ale nie podobają mi się te książki. Mam wszystkie części Pucia, a tam też jest dzwiekonasladownictwo, nie wiem czy potrzebujemy kolejne takie same.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-17, 11:00   #342
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Muszę lecieć do biedry po książeczki w sumie nie mam nic dla małego na święta, to może książeczki.


Ja piorę cały czas w loveli, ale to ze względu na alergię, boję się zmienić na razie. Ale piorę razem z naszymi ciuchami.


Zrobiliśmy testy alergiczne, tym razem skórne. Ciekawe czy teraz coś wyjdzie...
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:31   #343
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Ja piore wszystko w proszku dla dzieci, nasze rzeczy również.

A z książeczek to czekam na zimę i wiosnę z ulicy czereśniowej, lato i jesień dokupię potem. Wczoraj kupiliśmy na miejscu książeczkę z elementami do przesuwania palcem i jest duże zainteresowanie. Chętnie by powyrywala wszystko niestety po niemiecku, ale do opowiadania i pokazywania się nadaje.

Mamy też rok w krainie czarów ale jeszcze za dużo chyba się w niej dzieje i nie jest zainteresowana
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:36   #344
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry, za tydzień Święta😊🎄 ugotowałam dzisiaj barszcz wigilijny i zawekuję. Może jeszcze grzybową dziś zrobię😋

Życzę zdrówka chorującym, Maju, Emeczko💐😘

Też mamy aspirator katarek, polecam.

Gratuluję nowych umiejętności maluchom😍

Agacias oby tym razem wyszło coś z tych testów. Tylko ciekawe na ile to miarodajne u takich maluszków jak nasze.

ja piorę w Loveli, nie zmienię jeszcze, ze względu na wrażliwą skórę.

Gab reaguje na swoje imię, czasem jednak jak jest bardzo zajęty to odwróci się za drugim/trzecim razem. Jak robi zakazane rzeczy to patrzy mi w oczy zuchwale😂

Majaaaa ostatnio pisałaś jakie menu ma Klusek, nie wydaje Ci się, że za mało je stałych pokarmów? Tych bezmlecznych. Teraz mleko powinno zaspokajać ok. 50% potrzeb żywieniowych naszych dzieci, powinno jeść 3-4 posiłki + 1-2 przekąski. Oczywiście to teoria, każde dziecko ma inny apetyt, ale chciałam zapytać, czy próbowałaś tym systemem już.

Jawjola Gabryś gruby nie jest, ale zawsze miał duży obwód w pasie, wszystkie spodnie dobre na długość zawsze były za ciasne.

Ksiegowa mam nadzieję, że dobry lekarz rozwieje Twoje obawy i okaże się, że wszystko z Niną w porządku. 😘💐

Ewka kusi mnie ta opcja ze zdrową stópką, ale nie po drodze mi na Bielany, a buciki u nas paląca sprawa, bo mamy fajne, ale ciut za duże (elefanten 24rozm). W Magnolii będziemy czegoś szukać, oby były. Mam nadzieję, że poniedziałek miło Cię zaskoczy💐

Jakiś czas temu byliśmy w ośmiu gwiazdkach, wszystko tak jak mówiłyście, obsługa super😊

My mamy ubraną choinkę, Gabrysiowi się podoba i nie jest tak źle jak się obawialiśmy. Zrywa bombki tylko czasem, na dole powiesiliśmy plastikowe i bez brokatu, żeby mógł sobie zdejmować. Jak raz ściągnął bombkę to próbując ją odwiesić rzucił nią w choinkę. Ja na to do męża "próbował odwiesić, pochwal go!", a mąż do Gabrysia "nice try." 😁
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:50   #345
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
Ja Kluskowi na Wigilię zrobię coś a'la barszcz ukraiński i duszonego łososia.

Co do okien, to u nas też zawsze mokre po nocy. Najbardziej u małego w pokoju, bo mam zasloniete u niego rolety i zasłony zaciągnięte. W ciągu dnia też się zbiera ale na samym dole tylko, delikatnie.

Matko, jak mam zawalony noc. Nie mam kompletnie jak oddychać. Tylko ustami mogę. Kicham jak głupia. Łzy lecą z oczu. Dramat. Mam wrażenie jakbym miała folie babelkowa w uszach, takie uczucie zapchania.


Czy któraś z was na katarek do odkurzacza? Jakie opinie? Bo szukam czegoś innego. Mam taki z Canpola ale ciężko mi idzie czyszczenie małemu nosa majac swój zawalony. Nie mam tyle siły po prostu.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak najbardziej polecam katarek. Mam też haxe na baterie ale to się nadaje tylko do oczyszczenia nosa a nie do wyciągania glutów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 12:04   #346
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Dzień dobry, za tydzień Święta ugotowałam dzisiaj barszcz wigilijny i zawekuję. Może jeszcze grzybową dziś zrobię

Życzę zdrówka chorującym, Maju, Emeczko

Też mamy aspirator katarek, polecam.

Gratuluję nowych umiejętności maluchom

Agacias oby tym razem wyszło coś z tych testów. Tylko ciekawe na ile to miarodajne u takich maluszków jak nasze.

ja piorę w Loveli, nie zmienię jeszcze, ze względu na wrażliwą skórę.

Gab reaguje na swoje imię, czasem jednak jak jest bardzo zajęty to odwróci się za drugim/trzecim razem. Jak robi zakazane rzeczy to patrzy mi w oczy zuchwale

Majaaaa ostatnio pisałaś jakie menu ma Klusek, nie wydaje Ci się, że za mało je stałych pokarmów? Tych bezmlecznych. Teraz mleko powinno zaspokajać ok. 50% potrzeb żywieniowych naszych dzieci, powinno jeść 3-4 posiłki + 1-2 przekąski. Oczywiście to teoria, każde dziecko ma inny apetyt, ale chciałam zapytać, czy próbowałaś tym systemem już.

Jawjola Gabryś gruby nie jest, ale zawsze miał duży obwód w pasie, wszystkie spodnie dobre na długość zawsze były za ciasne.

Ksiegowa mam nadzieję, że dobry lekarz rozwieje Twoje obawy i okaże się, że wszystko z Niną w porządku.

Ewka kusi mnie ta opcja ze zdrową stópką, ale nie po drodze mi na Bielany, a buciki u nas paląca sprawa, bo mamy fajne, ale ciut za duże (elefanten 24rozm). W Magnolii będziemy czegoś szukać, oby były. Mam nadzieję, że poniedziałek miło Cię zaskoczy

Jakiś czas temu byliśmy w ośmiu gwiazdkach, wszystko tak jak mówiłyście, obsługa super

My mamy ubraną choinkę, Gabrysiowi się podoba i nie jest tak źle jak się obawialiśmy. Zrywa bombki tylko czasem, na dole powiesiliśmy plastikowe i bez brokatu, żeby mógł sobie zdejmować. Jak raz ściągnął bombkę to próbując ją odwiesić rzucił nią w choinkę. Ja na to do męża "próbował odwiesić, pochwal go!", a mąż do Gabrysia "nice try."
No my mamy 4-5 posiłków. Ze stałych posiłków mamy normalnie obiad, warzywa, owoce, czasem jajecznica, kanapki, jakieś placki. Mleko ma na noc z kaszka i w ciągu dnia 1 mala butelke. Rano mu robię kaszke z owocami, też na mleku bo na wodzie pluje i w ogóle nie chce jeść. Inaczej dieta pewnie wygląda karmiąc piersią a inaczej na mleku mod. W ciągu dnia muszę mu zapewnić 2 lub 3 porcje mleka po prosru, do roku. Tak mi przekazała pediatra i dietetyczka bo miałam z nią spotkanie kiedyś w przychodni (była z pediatra razem z gabinecie).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 12:11   #347
Kimitri
Zakorzenienie
 
Avatar Kimitri
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 785
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My też mamy katarem ale na razie uzywalismy raz bo nie ma takiej potrzeby. Ale polecam.


U nas wyjazdowy weekend był ale. Mega się zaskoczyłam bo już nie mam małego wstydziochy który najlepiej u mamy na rączkach tylko taki odważny się zrobił (a ja rozpaczam bo gdzie jest moje maleństwo....)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 08-05-2009 r.
Jesteśmy małżeństwem 19-09-2015 r.

Kimitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 12:49   #348
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzień dobry dziewczyny! Czytałam was ostatnio regularnie, ale kompletnie nie miałam czasu żeby coś napisać...

Ostatni tydzień minął nam pod znakiem powrotu do Polski, a więc pakowanie, zakupy, rozpakowywanie, sprzątanie i tak dalej...urwanie głowy ;p I tak zmniejszyłam sobie pracę, bo zamówiłam panią do sprzątania, zakupy z dostawą z Tesco, a większość prezentów mamy kupione online i teraz tylko czekamy na paczki

Mała dostała książeczkę - przesuń paluszkiem pod choinką i ja mam w planach też kupić jej kilka książek, ale zrobimy już to pewnie w styczniu, bo ostatnio mieliśmy sporo wydatków (chociażby ten prąd o którym Wam pisałam). A dzisiaj jeszcze zamówiłam małej sanki

Co do prania ciuszków, to ja już od dłuższego czasu piorę wszystkie rzeczy Olki razem z naszymi.

Widziałam też, że rozmawialyscie o menu świąteczne dla dzieciaczków. Ponieważ my będziemy spędzać święta w hotelu, to trochę mam z tym problem, ale liczę na to, że uda się podać małej coś z stołu A poza tym po prostu biorę dla niej słoiczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 12:52   #349
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Na Ulicy Czeresniowej, super książki. Mamy całą serię. Syn uwielbiał. Kupiłam gdzieś po 2 r.z. Córka Na razie nie jest zainteresowana. Chyba za dużo się dzieje. Tak samo jak Rok w Krainie Czarów, ale książka jest cudna

Moja na imię reaguje, ale tak jak u dziewczyn. Jak jest zajęta to muszę powtórzyć kilka razy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy zime na ulicy czeresniowej i tez nie ma nia zainteresowania.

A i katarek do odkurzacza bardzo polecam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-17, 13:00   #350
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Zori niestety w mojej pracy okres przedświąteczny jest bardzo gorący poniedziałek na szczęście za nami ale najgorszy czwartek i piątek co do prania w loveli to my nadal w niej pierzemy, chociaż częściej już dorzucam swoje rzeczy.
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 13:41   #351
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Maja dokładnie, mi się strasznie Jano i Wito nie podoba.

My wczoraj ubraliśmy choinke, mała była średnio zainteresowana, bawiła się gumką recepturka i to było ciekawsze ale na koniec podeszła i powiesiła tą gumkę takie to było slodkie, że oczywiście to zostawiliśmy i wisi recepturka razem z ozdobami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 13:47   #352
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majka tak drobne gesty a jakie miłe

U nas choinka tez nie ma zainteresowania. Jak są zapalone lampki to pokazuje. Próbowała dotknąć bombki, a potem gałązki i na tym się skończyło. W ogole omija ja szerokim łukiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 13:50   #353
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Udało się umówić na piątek do lekarza a jutro idziemy na 14 do fizjoterapeuty osteopaty podobno dobry. Jakoś nadzieja we mnie wstąpiła bo widzę, że Ninka już coraz więcej się podnosi ale ćwiczenia nie zaszkodzą a wczoraj byliśmy na basenie i mam zamiar już chodzić regularnie. Nina była zachwycona.Jakoś przez to wszystko nie czuję magi świąt ale może jak się zajmę to nie będę tak rozmyślać. Zrobię jak Nikopoia barszcz . Mam pytanie do Amparo pamiętam, że Twixom pociła się główka i podwyższyłaś wir D3. Bo moja Nina od początku miała duża dawkę tej wit w związku z dużym ciemiączkiem a teraz jej się poci główka. Zapytam lekarza w piątek.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 13:51   #354
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

My na szczęście mamy małą choinkę, na razie stoi na stole. Mala pochodzi i smyra bombki od dołu Już jest na tyle wysoka żeby sobie ściągać rzeczy ze stołu trzeba uważać co zostawiam.

Flexi, ale fajnie że już w domku
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 13:59   #355
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Wiecie co, wkurzykan się. Zamówiłam Klusce nowe papcie z ekotuptusie, zapłaciłam za nie jakiś tydzień temu a paczki nie mam do teraz. Pisałam do nich 3 razy to odpisali mi że w trybie pilnym wyślą dzisiaj. A dzisiaj odpisali że tak oczywiście, w trybie pilnym będzie wysłane jutro wkurza nie takie coś. Ja wiem ze grudzień to gorący miesiąc, ale kurde.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 14:10   #356
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Majaaaa ja zamówiłam w połowie listopada. Po tygodniu przyszła paczka, ale.... zły wzór, zły rozmiar i zły rodzaj...jako, że były większe, niż zamawiałam to kazali zostawić w ramach rekompensaty, a obiecali wysłać nowe - to był 30/11. Dzisiaj dzwonię, bo nadal ich nie ma i okazało się, że Pani z którą rozmawiałam była na L4 i wysyła je do mnie dzisiaj kurierem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 14:21   #357
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dobrze ze piszecie o problemach z ekotuptusoe bo miałam zamawiać wieczorem z nadzieją ze do piątku je dostanę (mama będzie mi wysyłać paczkę). To już nie zamówię
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 14:29   #358
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Majaaaa ja zamówiłam w połowie listopada. Po tygodniu przyszła paczka, ale.... zły wzór, zły rozmiar i zły rodzaj...jako, że były większe, niż zamawiałam to kazali zostawić w ramach rekompensaty, a obiecali wysłać nowe - to był 30/11. Dzisiaj dzwonię, bo nadal ich nie ma i okazało się, że Pani z którą rozmawiałam była na L4 i wysyła je do mnie dzisiaj kurierem..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to też super. Brawo dla nich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 14:33   #359
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Dzięki za link o potrawach wigilijnych! I za cynk o zdrowej stopce

Mój czasem reaguje na imię, a czasem nie. Jak jest czymś żywo zainteresowany albo robi coś zabronionego, to wiadomo:

Majaaaaa, FlexiLyn mi realizowali zamówienie 21 dni. Nigdy już u nich nie kupię. Ich produkty owszem, bo są cudne, ale w innym sklepie.

Dzień dobry
U nas katarkowo, ale poza tym nic się nie dzieje. Mamy kolejnego zęba i od tygodnia nie karmie w nocy. Chyba powoli mogę uznać nocne dostawienie za udane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 15:03   #360
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Majaaaaa Pokaż wiadomość
No my mamy 4-5 posiłków. Ze stałych posiłków mamy normalnie obiad, warzywa, owoce, czasem jajecznica, kanapki, jakieś placki. Mleko ma na noc z kaszka i w ciągu dnia 1 mala butelke. Rano mu robię kaszke z owocami, też na mleku bo na wodzie pluje i w ogóle nie chce jeść. Inaczej dieta pewnie wygląda karmiąc piersią a inaczej na mleku mod. W ciągu dnia muszę mu zapewnić 2 lub 3 porcje mleka po prosru, do roku. Tak mi przekazała pediatra i dietetyczka bo miałam z nią spotkanie kiedyś w przychodni (była z pediatra razem z gabinecie).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sobie zdaję sprawę, że dieta dziecka na mm i kp jest różna, ale nie wiedziałam ze aż tak😊 WHO dając te wytyczne w zasadzie nie różnicuje ilości posiłków dla dzieci kp i mm. U nas niestety wygląda to inaczej, w zasadzie wszystko jest podporządkowane pod posiłki Gaba. U Gabrysia te 3-4 posiłki + przekąski to stałe, a cyc co 2 h. Ciągle muszę myśleć o jego jedzeniu. A nie myślisz, że taka kaszka to ma mało wartości? Ja małemu na śniadanie blenduję ugotowaną owsiankę górską z kilkoma owocami. To dużo więcej niż taka kaszka, a też można zrobić z mm.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-14 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.