Psy- cz. VI - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-01, 00:03   #1561
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;86307943]Warto spróbować.[/QUOTE]Pewnie, będę próbować.


Ech teraz chciała iść siku, leciała biegiem na dwór aż. Zaczęła sikac i bum petardy... Biegiem do domu i dokończył siku na klatce. Widać, że mega się z tym źle czuje, a ja nie wiem jak jej pomóc Wróciła i od razu cała miskę wody wypiła. Musimy czekać do środy i ciekawe ile jeszcze na wyniki Mega jest mi jej żal i chce mi się płakać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 00:38   #1562
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Pewnie, będę próbować.


Ech teraz chciała iść siku, leciała biegiem na dwór aż. Zaczęła sikac i bum petardy... Biegiem do domu i dokończył siku na klatce. Widać, że mega się z tym źle czuje, a ja nie wiem jak jej pomóc Wróciła i od razu cała miskę wody wypiła. Musimy czekać do środy i ciekawe ile jeszcze na wyniki Mega jest mi jej żal i chce mi się płakać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Bardzo wspolczuje wiem jak to jest jak bardzo chcesz pomoc a jestes bezsilna
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 10:17   #1563
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Pewnie, będę próbować.


Ech teraz chciała iść siku, leciała biegiem na dwór aż. Zaczęła sikac i bum petardy... Biegiem do domu i dokończył siku na klatce. Widać, że mega się z tym źle czuje, a ja nie wiem jak jej pomóc Wróciła i od razu cała miskę wody wypiła. Musimy czekać do środy i ciekawe ile jeszcze na wyniki Mega jest mi jej żal i chce mi się płakać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Bardzo Ci współczuje i psiakowi jeszcze bardziej, na pewno się nie czuje komfortowo z tym. Trzymam mocno kciuki aby to nie było nic poważnego. A ile ma lat? To duży pies? Wet mi mówiła ze duże psy po sterylizacji mogą nie trzymać moczu i ze to nie jest jakiś specjalny wyjątek i się to dość często zdarza. Może to powód ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 10:19   #1564
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Bardzo Ci współczuje i psiakowi jeszcze bardziej, na pewno się nie czuje komfortowo z tym. Trzymam mocno kciuki aby to nie było nic poważnego. A ile ma lat? To duży pies? Wet mi mówiła ze duże psy po sterylizacji mogą nie trzymać moczu i ze to nie jest jakiś specjalny wyjątek i się to dość często zdarza. Może to powód ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ma niecałe 9 lat, jest raczej małym psem, choć już chyba podchodzi pod średnie. Taka lekko przed kolana. Nietrzymanie moczu raczej odpada. Ona po prostu pije 3x więcej wody niż zawsze i dlatego tyle sika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 11:28   #1565
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Ma niecałe 9 lat, jest raczej małym psem, choć już chyba podchodzi pod średnie. Taka lekko przed kolana. Nietrzymanie moczu raczej odpada. Ona po prostu pije 3x więcej wody niż zawsze i dlatego tyle sika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nietrzymanie moczu nie wygląda w ten sposób.
A sprawa z zębem załatwiona?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 13:22   #1566
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Pewnie, będę próbować.


Ech teraz chciała iść siku, leciała biegiem na dwór aż. Zaczęła sikac i bum petardy... Biegiem do domu i dokończył siku na klatce. Widać, że mega się z tym źle czuje, a ja nie wiem jak jej pomóc Wróciła i od razu cała miskę wody wypiła. Musimy czekać do środy i ciekawe ile jeszcze na wyniki Mega jest mi jej żal i chce mi się płakać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję sytuacji.
Pies dużo pije jak jest w stresie, jak ekscytuje się.

Mój poprzedni pies jak sporo sikał i dużo pił to okazało się że ma problemy z nerkami ale to już wyszło z badań krwi, kiedy miał przekroczoną kreatyninę i mocznik.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 17:45   #1567
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;86308839]Nietrzymanie moczu nie wygląda w ten sposób.
A sprawa z zębem załatwiona?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tak, okazało się, że nic takiego tam nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-05, 16:10   #1568
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

Dziś dostaliśmy wyniki i wszystko jest ok... Jedyne co nam zostaje to zbadać jej mocz co jest cudem... Nie wiem jak to zrobić. Ona sika tak nisko, że nie idzie tego hm złapać Mamy na to tydzień. Jeśli nie to badania z krwi... Tyle, że to trzeba pobrać krew, dać lek i znowu pobrać krew i pewnie wyniesie nas kolejne 100, 200 zl...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 18:54   #1569
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Dziś dostaliśmy wyniki i wszystko jest ok... Jedyne co nam zostaje to zbadać jej mocz co jest cudem... Nie wiem jak to zrobić. Ona sika tak nisko, że nie idzie tego hm złapać Mamy na to tydzień. Jeśli nie to badania z krwi... Tyle, że to trzeba pobrać krew, dać lek i znowu pobrać krew i pewnie wyniesie nas kolejne 100, 200 zl...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dziwne. A nie na jakichś hmm pieluszek dla psów co się przykleja ? Takie coś Ala do zbierania moczu dzieciom malutkim ?

A my dziś mieliśmy przygody, zgubiłam w nocy pierścionek zaręczynowy i szukaliśmy i szukaliśmy, potem myśle ze może spadł z łóżka i psiaki zjadły mi go. Szybko do weta na rtg. Okazało się ze nic w brzuszkach nie maja, czyli to nie winowajcy. Pierścionek znalazł się w popielniczce.... kosmos


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 21:30   #1570
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Dziś dostaliśmy wyniki i wszystko jest ok... Jedyne co nam zostaje to zbadać jej mocz co jest cudem... Nie wiem jak to zrobić. Ona sika tak nisko, że nie idzie tego hm złapać Mamy na to tydzień. Jeśli nie to badania z krwi... Tyle, że to trzeba pobrać krew, dać lek i znowu pobrać krew i pewnie wyniesie nas kolejne 100, 200 zl...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam psa więc trochę łatwiej łapie się mocz
Hm, u suczki faktycznie większy problem.

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Dziwne. A nie na jakichś hmm pieluszek dla psów co się przykleja ? Takie coś Ala do zbierania moczu dzieciom malutkim ?

A my dziś mieliśmy przygody, zgubiłam w nocy pierścionek zaręczynowy i szukaliśmy i szukaliśmy, potem myśle ze może spadł z łóżka i psiaki zjadły mi go. Szybko do weta na rtg. Okazało się ze nic w brzuszkach nie maja, czyli to nie winowajcy. Pierścionek znalazł się w popielniczce.... kosmos


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oj faktycznie... przygoda.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 08:35   #1571
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Dziś dostaliśmy wyniki i wszystko jest ok... Jedyne co nam zostaje to zbadać jej mocz co jest cudem... Nie wiem jak to zrobić. Ona sika tak nisko, że nie idzie tego hm złapać Mamy na to tydzień. Jeśli nie to badania z krwi... Tyle, że to trzeba pobrać krew, dać lek i znowu pobrać krew i pewnie wyniesie nas kolejne 100, 200 zl...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest jeszcze opcja pobrania przez cewnikowanie.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-06, 23:07   #1572
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

To już lepiej jej pobrać ta krew, niż bawić się w cewnikowanie. Najgorsze jest to, że ona teraz w ogóle nie chce jeść... Śniadanie zje w miarę, ale później to kompletnie nic nie chce. Nawet mokrej karmy, która jak widziała to wręcz szczekala żeby jej dać... Smakołyków również nie chce. Rano spróbuję jej dać po prostu dzienna porcje karmy. Zawsze jadła 2, 3 posiłki dziennie ze względu na dietę, ale może czas zacząć dawać jej jeść raz dziennie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-06, 23:32   #1573
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
To już lepiej jej pobrać ta krew, niż bawić się w cewnikowanie. Najgorsze jest to, że ona teraz w ogóle nie chce jeść... Śniadanie zje w miarę, ale później to kompletnie nic nie chce. Nawet mokrej karmy, która jak widziała to wręcz szczekala żeby jej dać... Smakołyków również nie chce. Rano spróbuję jej dać po prostu dzienna porcje karmy. Zawsze jadła 2, 3 posiłki dziennie ze względu na dietę, ale może czas zacząć dawać jej jeść raz dziennie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Póki nie jest zdiagnozowana to nie nakłanialabym specjalnie do jedzenia, a po prostu pilnowala żeby zawsze miala coś w misce. Może to jest niewychowawcze, bo z reguły powinno się pilnowac por karmienia i niektorzy praktykują zabieranie miski jeśli pies nie zje, żeby nie zaczal wydziwiać, ale w tej sytuacji brak apetytu występuje z innego powodu niż wydziwianie, więc odpuściłabym ta dietę na razie...
Pozniej się okaże, mam nadzieję czy jakieś zmiany w częstotliwości karmienia są konieczne.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."

Edytowane przez stitches
Czas edycji: 2019-01-06 o 23:42
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 16:25   #1574
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Póki nie jest zdiagnozowana to nie nakłanialabym specjalnie do jedzenia, a po prostu pilnowala żeby zawsze miala coś w misce. Może to jest niewychowawcze, bo z reguły powinno się pilnowac por karmienia i niektorzy praktykują zabieranie miski jeśli pies nie zje, żeby nie zaczal wydziwiać, ale w tej sytuacji brak apetytu występuje z innego powodu niż wydziwianie, więc odpuściłabym ta dietę na razie...
Pozniej się okaże, mam nadzieję czy jakieś zmiany w częstotliwości karmienia są konieczne.
No jej to akurat nie jedzenie dobrze zrobić bo coś schludnie Już schudła. Jednak martwię się o nią ech... No nic w sobotę najwyżej pójdziemy znowu zbadać krew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 18:18   #1575
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Dziewczyny a tak apropo jak jesteśmy przy jedzeniu to czy gotujecie coś psiakom ? Generalnie nasze jedzą karmę mokra, sucha z rosołu mięsko, z warzywami czasem mieszam gotowanymi, żadnych kości itd oczywiscie nie daje prócz przekąsek typowo dla psów.

Czy można tylko gotować jedzenie psom ? Jeżeli tak to co gotować aby było w porzadku wszystko ? Moja poprzednia sunia właśnie była na karmach ale ona była malutka i jadła tez mało a te dwa to kosmos ! Nie zarobię chyba na jedzenie dla nich dwie duże puszki spokojnie zjedzą w ciągu dnia a to jest 20 zł jakby nie było to w ciągu miesiąca jakieś 6 stówek.

Oczywiscie nie chce oszczędzać na zdrowiu psiaków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 22:49   #1576
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a tak apropo jak jesteśmy przy jedzeniu to czy gotujecie coś psiakom ? Generalnie nasze jedzą karmę mokra, sucha z rosołu mięsko, z warzywami czasem mieszam gotowanymi, żadnych kości itd oczywiscie nie daje prócz przekąsek typowo dla psów.

Czy można tylko gotować jedzenie psom ? Jeżeli tak to co gotować aby było w porzadku wszystko ? Moja poprzednia sunia właśnie była na karmach ale ona była malutka i jadła tez mało a te dwa to kosmos ! Nie zarobię chyba na jedzenie dla nich dwie duże puszki spokojnie zjedzą w ciągu dnia a to jest 20 zł jakby nie było to w ciągu miesiąca jakieś 6 stówek.

Oczywiscie nie chce oszczędzać na zdrowiu psiaków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja gotuje mojej co dwa dni. 4 skrzydelka z kurczaka kosztuja w osiedlowych sklepach u mnie mniej wiecej tyle co puszka karmy gowna typu pedigree, czyli 3-4 złote, a to jest talerz miesa. Miesa, a nie produktów pochodzenia zwierzęcego. Głównie gotuje drób, kurczak, indyk, czasem jakas wolowina, jeśli mam pieniądze. Nie wieprzowina, bo jest niewskazana. Obieram, bez kosci, ale ze skórą i chrząstkami, bo uwielbia je chrupac, nie zaszkodzą, a maja wartości odżywcze. Dokładam warzywa do gotowania marchewka, pietruszka, seler, jakiś ziemniak czy kawałek kalafiora, co jest. Byle nie strączkowe. Gniotę widelcem warzywa i mieszam z miesem, bo inaczej wybiera samo mieso. Jak mam miesa mało to mieszam też z ryzem lub makaronem, gotowanym bez soli. Jak czasem odgrzewam jej na drugi dzien to dodaje odrobnine oleju (kwasy omega) lub kilka kropel witamin w plynie dla psow, wtedy nawet chętniej je, bo nie jest suche takie odgrzane.
Podsumowując jeśli jesteś w stanie poświęcić 20minut na ugotowanie psom na dwa dni, a nie masz zbytnio kasy to najtańsza wersja:
Kup skrzydełek czy porcyjek z indyka za dyche.
Ryż, makaron, wloszczyne i olej przeważnie masz w domu, zostaje Ci napoczeta paczka, albo jakieś warzywo, którego nie wykorzystalaś do obiadu.
Buteleczka witamin dwadziaścia pare złoty i starcza na długo, ale to opcjonalnie.
Ja tak robię, ale czasem też dostanie jakąś parówkę, kawałek sera, wędliny jak np. nie zrobię zakupów czy suche. Żyje i ma sie dobrze, brak nadwagi. Rodzice karmili psa salcesonem pół życia, inni rzuca kości psu na łańcuchu i żyją psy po 15 lat, wiec uważam, że mój ma się dobrze. Nie chciałabym przez całe krótkie psie życie dziennie zjadać tylko jakiegoś "granulatu" Chyba, ze są jakies problemy zdrowotne, to inna sprawa.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."

Edytowane przez stitches
Czas edycji: 2019-01-07 o 23:43
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 23:49   #1577
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Psy- cz. VI

Tak jak stitches pisze, gotowanie jest nawet zdrowsze niz puszki.
Tylko minus jest taki, ze sie ''na oko'' nie zmierzy stosunku skladnikow do siebie, a w karmie to jest jednak optymalnie zmierzone.
Poza miesem mozna tez spokojnie dodac podrobow . Moj pies czesto je ''zupke''. A jak gotuje zupe dla nas jakakolwiek, to juz norma, ze zawsze mu odkladam porcje zanim dodam przypraw.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 02:30   #1578
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Psy- cz. VI

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8633942 4]Tak jak stitches pisze, gotowanie jest nawet zdrowsze niz puszki.
Tylko minus jest taki, ze sie ''na oko'' nie zmierzy stosunku skladnikow do siebie, a w karmie to jest jednak optymalnie zmierzone.
Poza miesem mozna tez spokojnie dodac podrobow . Moj pies czesto je ''zupke''. A jak gotuje zupe dla nas jakakolwiek, to juz norma, ze zawsze mu odkladam porcje zanim dodam przypraw.[/QUOTE]

O właśnie, zapomniałam o podrobach, które tez tanio wychodzą. Serduszka, wątróbki, płucka, serduszka, tylko, że u mnie się nie sprawdzają, bo moja nie przepada (psy też mają swoje upodobania, więc inne mogą się zajadac ze smakiem) i czasem trochę smrodku przy gotowaniu.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-08, 13:44   #1579
Koliak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Psy- cz. VI

Witam,
czy jest tu ktoś kto pracował ze zwierzętami jako behawiorystya/zoopsycholog bądź opiekun? Mam parę pytań w tej kwestii.
Koliak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-09, 05:58   #1580
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
O właśnie, zapomniałam o podrobach, które tez tanio wychodzą. Serduszka, wątróbki, płucka, serduszka, tylko, że u mnie się nie sprawdzają, bo moja nie przepada (psy też mają swoje upodobania, więc inne mogą się zajadac ze smakiem) i czasem trochę smrodku przy gotowaniu.


[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8633942 4]Tak jak stitches pisze, gotowanie jest nawet zdrowsze niz puszki.

Tylko minus jest taki, ze sie ''na oko'' nie zmierzy stosunku skladnikow do siebie, a w karmie to jest jednak optymalnie zmierzone.

Poza miesem mozna tez spokojnie dodac podrobow . Moj pies czesto je ''zupke''. A jak gotuje zupe dla nas jakakolwiek, to juz norma, ze zawsze mu odkladam porcje zanim dodam przypraw.[/QUOTE]



Dzięki dziewczyny. To tak robie z rosołku zawsze mięso dostają (wyciągam przed przyprawieniem mięso także nie solone) makaron ostatnio im wymieszałam bo został mi tez i zjadły. Jak mieszam właśnie to zjedzą , poprzednia sunia nawet drobno pokrojone warzywa wyciągała a mięso Jadła. Z zupy zawsze im daje bo i tak tego u nas nikt nie je wiec bym tylko wyrzuciła. A gotować mogę im, to nie problem. Żołądki uwielbiają z indyka ale to już drożej wychodzi jakby więcej kupić niż tyle co do zupy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 09:15   #1581
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

Dziewczyny ja tak sobie myślę czy to sikanie i picie mojej suni to mogłoby od kalmvetu? Dostałam gdzieś od 20 grudnia do 1. I właśnie jak tak myślę wtedy zaczęły się te wszystkie objawy... Niby była bardziej spokojna na sylwka, ale za to picie, sikanie co 3h ... Teraz jej organizm się już z tego oczyścil i jest spokój. Nie pije już tyle, znowu 3, 4 razy dziennie chce chodzić na spacery. Cała noc do 8,9 śpi a ostatni spacer o 22. Jedyne co to zrobiła się marudna w jedzeniu i nawet mokrej karmy nie chce jeść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 20:04   #1582
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Psy- cz. VI

Moja córka zaczęła przygodę z biblioteką i jej pierwsza książka, no wiadomo o psie - "Czaruś , mały uciekinier "
https://www.google.com/search?q=ksia..._baQnErVQrpkRM
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 20:38   #1583
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Psy- cz. VI

Cześć
w ubiegły poniedziałek odeszła moja psia dziewczynka. Do końca z nią bylam... Rodzina szuka nowego pieska, a ja ...nie mogę. Nie mogę patrzeć na szczeniaczki, nie mogę patrzeć na zwierzątka.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 20:53   #1584
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Cześć
w ubiegły poniedziałek odeszła moja psia dziewczynka. Do końca z nią bylam... Rodzina szuka nowego pieska, a ja ...nie mogę. Nie mogę patrzeć na szczeniaczki, nie mogę patrzeć na zwierzątka.
Witaj, współczuję straty psiaka. Po stracie poprzedniego psa nie mogłam patrzeć na inne które przypominały mi mojego utraconego, ściskało mnie w gardle i ryczeć mi się chciało z tęsknoty. Też nie chciałam kolejnego psa, ale wytrzymałam.... miesiąc. Przygarnęłam szczeniaczka ze schroniska. Nie żałuję decyzji. Rana po utracie psa szybciej się zabliźniła. Może u Ciebie będzie podobnie?
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 20:54   #1585
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Cześć
w ubiegły poniedziałek odeszła moja psia dziewczynka. Do końca z nią bylam... Rodzina szuka nowego pieska, a ja ...nie mogę. Nie mogę patrzeć na szczeniaczki, nie mogę patrzeć na zwierzątka.
Witaj. Bardzo mi przykro, naprawde bardzo szczerze Ci wspolczuje, pewnie bylas najbardziej z nich zwiazana z pieskiem, albo jestes po prostu bardziej wrazliwa, inaczej przezywasz ta strate. Wiem, że jest Ci bardzo ciezko, ale to, ze w domu pojawi sie nowy pies nie oznacza, ze bedzie zastepstwem za nia. Ona byla wyjatkowa, zawsze, zawsze bedziesz o nim pamietac, nikt jej nie zastapi, zaden pies nie bedzie taki jak ona, ale czasem ta pustka bywa nie do zniesienia, wiec moze dlatego Twoja rodzina chce ja wypelnic, zeby pomoc sobie i temu pieskowi, zeby dac mu kochajacy dom. To nie jest zadna zdrada. Twoja sunia nie chcialaby, zebys byla smutna, wiecznie rozpaczala, a ten nowy pies z kolei nie bedzie niczemu winien. Moze z czasem zdobedzie Twoja milosc.
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 21:00   #1586
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Cześć
w ubiegły poniedziałek odeszła moja psia dziewczynka. Do końca z nią bylam... Rodzina szuka nowego pieska, a ja ...nie mogę. Nie mogę patrzeć na szczeniaczki, nie mogę patrzeć na zwierzątka.
Przykro mi . Żałobę trzeba przejść i u każdego będzie inna, dłuższa czy krótsza. Ale kiedyś nadchodzi ten dzień, że otwieramy serce na kolejnego zwierzaka i to wcale nie znaczy ,że tamtego już w tym sercu nie ma. On na zawsze tam jest w naszych wspomnieniach. Trzymaj się ciepło
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 21:00   #1587
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Psy- cz. VI

Dzięki Dziewczyny
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 18:13   #1588
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Cześć
w ubiegły poniedziałek odeszła moja psia dziewczynka. Do końca z nią bylam... Rodzina szuka nowego pieska, a ja ...nie mogę. Nie mogę patrzeć na szczeniaczki, nie mogę patrzeć na zwierzątka.


Bardzo bardzo Ci współczuje sama niedawno straciłam moja ukochana sunie i dalej rycze jak sobie przypomnę. Także w sercu zostanie na zawsze u Ciebie na pewno tez. My wzięliśmy psiaki za dwa dni bo nie mogłam wytrzymać w pustym domu bez tupotu paznokci i szczekania. Na prawdę bardzo mi przykro.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 08:37   #1589
Zeldah
Przyczajenie
 
Avatar Zeldah
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 14
Dot.: Psy- cz. VI

Wizażanki, mam pytanie. Mojemu psiakowi (czarne umaszczenie) ostatnio z tygodnia na tydzien coraz bardziej posiwial pyszczek i wyglada teraz dosc smiesznie, jakby miał wielkie białe wąsy. Czy istnieje jakis bezpieczny dla zwierząt sposob na zafarbowanie tego?
Zeldah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 08:47   #1590
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Zeldah Pokaż wiadomość
Wizażanki, mam pytanie. Mojemu psiakowi (czarne umaszczenie) ostatnio z tygodnia na tydzien coraz bardziej posiwial pyszczek i wyglada teraz dosc smiesznie, jakby miał wielkie białe wąsy. Czy istnieje jakis bezpieczny dla zwierząt sposob na zafarbowanie tego?
Ale po co chcesz psa farbowac
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 09:18:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.