Czy Bóg istnieje? - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-26, 14:15   #931
Grabi97
Raczkowanie
 
Avatar Grabi97
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 313
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Moim zdaniem nawet jeżeli istnieje, to na pewno nie w takiej formie jak twierdzi kosciół.
Grabi97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 16:05   #932
protegowany
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 78
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Ten nasz świat sam się nie stworzył. Jest to niepojęte podobnie jak czas wstecz oraz przestrzeń - nie kończy się. Można zwariować.
protegowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-28, 10:23   #933
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Ja nie wierze w boga zupełnie. Dla mnie to jedna wielka bajka.

Moim zdaniem nawiazując do Biblii i religii to są bzdury napisane przez ówczesne głowy kościoła żeby... zmanipulować ludzi, przeciągnąć ich na jedna słuszna „wiarę”. Ludźmi wtedy łatwiej manipulować gdy słuchają i w dodatku w to zaczynaja bądź są zmuszeni wierzyć w to co in się mówi.

Nie chce się rozpisywać. Polecam poczytać historyczne fakty na te tematy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 14:04   #934
Vaszqa
Przyczajenie
 
Avatar Vaszqa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 14
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Nie wydaje mi sie aby Bóg istnial, ale nawet jeżeli istnieje to nie wierze ze kosciol jest czyms wiecej jak genialnie skonstruowanym systemem do zarabiania na naiwnych i rządzie dusz.
Vaszqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 17:20   #935
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Ten nasz świat sam się nie stworzył. Jest to niepojęte podobnie jak czas wstecz oraz przestrzeń - nie kończy się. Można zwariować.
Czemu nie miałby się sam stworzyć? Wg. mnie sam się stworzył.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 18:39   #936
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Ten nasz świat sam się nie stworzył. Jest to niepojęte podobnie jak czas wstecz oraz przestrzeń - nie kończy się. Można zwariować.

Masz na to dowody? To nie pisz na Wizażu, tylko do CERN-u, komisji noblowskiej, NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej!
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 19:11   #937
protegowany
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 78
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Czemu nie miałby się sam stworzyć? Wg. mnie sam się stworzył.
A jesteś w stanie to pojąć, że coś powstało z niczego? I co to jest to "nic"?

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Masz na to dowody? To nie pisz na Wizażu, tylko do CERN-u, komisji noblowskiej, NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej!
Nie mam dowodów ale są to dla mnie sprawy których nie waham się nazwać nadprzyrodzonymi. Jeżeli Ciebie nie zastanawiają gdyż ogarniasz je, to gratulacje.
protegowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-29, 19:25   #938
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Nie mam dowodów ale są to dla mnie sprawy których nie waham się nazwać nadprzyrodzonymi.
500 lat temu piorun też był nadprzyrodzony i wyrażał "gniew boży", a dzisiaj wiadomo , że to po prostu przepływ prądu . Każde zjawisko ma jakieś fizykalne wytłumaczenie, tylko nie mamy jeszcze odpowiednich narzędzi badawczych .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 19:25   #939
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
A jesteś w stanie to pojąć, że coś powstało z niczego? I co to jest to "nic"?
Ja nie jestem w stanie pojąć, jak działa komputer. Tak na poziomie harware'u.

Czy to znaczy, że komputery nie istnieją?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Nie mam dowodów ale są to dla mnie sprawy których nie waham się nazwać nadprzyrodzonymi. Jeżeli Ciebie nie zastanawiają gdyż ogarniasz je, to gratulacje.
Nie ogarniam. Dlatego nie nazywam tych zjawisk w żaden sposób, bo nie wiem jeszcze, do jakiej grupy się zaliczają.

Jak odkryjemy ich podłoże fizyczne, to będę je mogła przyporządkować.

Polecam zwrot "nie wiem", nie boli, a jest prawdziwy i racjonalny.

Kiedyś ludzie uznawali za "nadprzyrodzone" zjawiska takie jak pioruny, powodzie etc. Dziwnym trafem z rozwojem nauki to zacznę nadprzyrodzone grono nam maleje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 20:07   #940
protegowany
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 78
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
500 lat temu piorun też był nadprzyrodzony i wyrażał "gniew boży", a dzisiaj wiadomo , że to po prostu przepływ prądu . Każde zjawisko ma jakieś fizykalne wytłumaczenie, tylko nie mamy jeszcze odpowiednich narzędzi badawczych .
Tak, też używam podobnych przykładów ale sugerując, że życie pozagrobowe też jest fizykalnie wytłumaczalne.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja nie jestem w stanie pojąć, jak działa komputer. Tak na poziomie harware'u.

Czy to znaczy, że komputery nie istnieją?
Przecież korzystasz, to wiadomo że istnieją.


Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Nie ogarniam. Dlatego nie nazywam tych zjawisk w żaden sposób, bo nie wiem jeszcze, do jakiej grupy się zaliczają.

Jak odkryjemy ich podłoże fizyczne, to będę je mogła przyporządkować.

Polecam zwrot "nie wiem", nie boli, a jest prawdziwy i racjonalny.

Kiedyś ludzie uznawali za "nadprzyrodzone" zjawiska takie jak pioruny, powodzie etc. Dziwnym trafem z rozwojem nauki to zacznę nadprzyrodzone grono nam maleje.
"Podłoże fizyczne" nieskończoności i czegoś powstałego rzekomo z niczego, to jednak coś nieporównywalnego do wytłumaczenia do przepływu prądu elektrycznego lub wezbranej deszczem rzeki, fal radiowych i innych fenomenów. Dziesięciolecia odkryć mijają ale to pozostaje niewytłumaczalne. Jak dla mnie jest jakiś sprawca, stwórca ale możliwe że nie żaden Bóg Ojciec tylko na przykład kosmici którzy między innymi zabierają ludziom po śmierci "układ scalony" i wkładają w nowe ciało.


Oczywiście nasuwa się wówczas pytanie, skąd się wzięli owi kosmici.

Edytowane przez protegowany
Czas edycji: 2019-04-29 o 20:09
protegowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 10:39   #941
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Grabi97 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nawet jeżeli istnieje, to na pewno nie w takiej formie jak twierdzi kosciół.
Który kościół albo szerzej, która religia?

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Ten nasz świat sam się nie stworzył. Jest to niepojęte podobnie jak czas wstecz oraz przestrzeń - nie kończy się. Można zwariować.
Dlaczego sam się nie stworzył?
To, że nie do końca wiemy, jak powstał, nie implikuje bogów lub boga jako rozwiązanie. Nie jest tak- jak nie wiem, jak to powstało, to znaczy, że zrobił to bog.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-06, 18:32   #942
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
A jesteś w stanie to pojąć, że coś powstało z niczego? I co to jest to "nic"?
No właśnie wcale nie musisz koniecznie zakładać istnienia niczego na żadnym etapie, również tym przed Wielkim Wybuchem. W fizyce teoretyczniej istnieją scenariusze zakładające okresowe powstawanie i zapadanie się kolejnych wszechświatów. Materia zgromadzona w osobliwości przed Wielkim Wybuchem również mogła być przecież wieczna, nikt nie jest w stanie póki co udowodnić, że nie.

Jako agnostyk biorę wszelkie możliwości pod uwagę, jednak niestety mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie co było przed. Jedyne osiągalne dla człowieka, zauważalne dzisiaj dowody sugerują jedynie wystąpienie Wielkiego Wybuchu w przeszłości. I tyle.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 19:11   #943
protegowany
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 78
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Dlaczego sam się nie stworzył?
To, że nie do końca wiemy, jak powstał, nie implikuje bogów lub boga jako rozwiązanie. Nie jest tak- jak nie wiem, jak to powstało, to znaczy, że zrobił to bog.
Jestem zdania, że stworzenia świata ludzie nigdy sami nie pojmą. Jestem zdania, że ktoś to stworzył. Dla mnie to ktoś taki to bóg. Ktoś wszechmogący.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
No właśnie wcale nie musisz koniecznie zakładać istnienia niczego na żadnym etapie, również tym przed Wielkim Wybuchem. W fizyce teoretyczniej istnieją scenariusze zakładające okresowe powstawanie i zapadanie się kolejnych wszechświatów. Materia zgromadzona w osobliwości przed Wielkim Wybuchem również mogła być przecież wieczna, nikt nie jest w stanie póki co udowodnić, że nie.
Rozumiesz, że coś było wieczne czyli zawsze? Ja też nie. I to mi wystarczy.
protegowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 19:21   #944
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Jestem zdania, że stworzenia świata ludzie nigdy sami nie pojmą. Jestem zdania, że ktoś to stworzył. Dla mnie to ktoś taki to bóg. Ktoś wszechmogący.

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------


Rozumiesz, że coś było wieczne czyli zawsze? Ja też nie. I to mi wystarczy.
Rozumiesz, że powstał świat sam z sobie? Ja też nie i to mi wystarczy?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 19:28   #945
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Rozumiesz, że coś było wieczne czyli zawsze? Ja też nie. I to mi wystarczy.
A mi nie. Trzeba sobie zdać sprawę, że ludzki mózg nie został przez naturę zaprojektowany do rozumienia całego wszechświata, a zjawiska z naszej perspektywy całkowicie abstrakcyjne jak najbardziej istnieją – niezależnie od naszej nie/wiary. Cała ta abstrakcja nawet w tym momencie otacza cię i dotyka z każdej możliwej strony – poczytaj o próbach obserwacji zachowania fotonów z perspektywy fizyki kwantowej. Magia.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 20:24   #946
protegowany
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 78
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
A mi nie. Trzeba sobie zdać sprawę, że ludzki mózg nie został przez naturę zaprojektowany do rozumienia całego wszechświata, a zjawiska z naszej perspektywy całkowicie abstrakcyjne jak najbardziej istnieją – niezależnie od naszej nie/wiary. Cała ta abstrakcja nawet w tym momencie otacza cię i dotyka z każdej możliwej strony – poczytaj o próbach obserwacji zachowania fotonów z perspektywy fizyki kwantowej. Magia.
Taką istniejącą abstrakcją może też być więc i bóg jako stwórca a do tego na przykład istnienie świadomości - duszy także po śmierci ciała. Kwestia nazewnictwa.
protegowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 20:41   #947
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Taką istniejącą abstrakcją może też być więc i bóg jako stwórca a do tego na przykład istnienie świadomości - duszy także po śmierci ciała.
Może być. Różnica natomiast polega na tym, że zachowanie fotonów, Wielki Wybuch i inne abstrakcyjne zjawiska jesteś w stanie empirycznie zaobserwować i/lub naukowo uargumentować/udowodnić. Boga i duszy – nie.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 20:51   #948
protegowany
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 78
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Może być. Różnica natomiast polega na tym, że zachowanie fotonów, Wielki Wybuch i inne abstrakcyjne zjawiska jesteś w stanie empirycznie zaobserwować i/lub naukowo uargumentować/udowodnić. Boga i duszy – nie.
Te zjawiska nie są żadną alternatywą do teorii boga, że tak powiem - nie wyczerpują tematu. Dalej pozostaje pytanie o przeszłość przed Wielkim Wybuchem i skąd wzięły się atomy.

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Dyskusja prowadzi donikąd.
protegowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 21:22   #949
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Te zjawiska nie są żadną alternatywą do teorii boga, że tak powiem - nie wyczerpują tematu.
Dlatego jestem agnostykiem.
Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Dalej pozostaje pytanie o przeszłość przed Wielkim Wybuchem (...)
Jak już wspomniałem -- wątpię, że kiedykolwiek będzie nam dane poznać odpowiedź w tej kwestii. Możemy natomiast teoretyzować i wolę to robić opierając się na znajmości praw fizyki, niż na osobistych przeświadczeniach czy wierze.
Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
(...) i skąd wzięły się atomy.
To akurat proste; z połączenia elektronów i nukleonów w fazie pierwotnej nukleosytnezy. Pytanie byłoby ciekawsze gdybyś je zadał, zastanawiając się nad genezą fermionów i bozonów.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE

Edytowane przez OldWorldBlues
Czas edycji: 2019-05-06 o 21:25
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-06, 21:53   #950
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Te zjawiska nie są żadną alternatywą do teorii boga, że tak powiem - nie wyczerpują tematu. Dalej pozostaje pytanie o przeszłość przed Wielkim Wybuchem i skąd wzięły się atomy.

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Dyskusja prowadzi donikąd.

Tak. Bo ignorujesz fakty, że fizycy mają na te pytania prawdopodobne odpowiedzi. Tak, na to, co było przed Wielkim Wybuchem też.



Proponuję lekturę podręcznika do astrofizyki, zamiast świętych ksiąg.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 22:07   #951
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
A jesteś w stanie to pojąć, że coś powstało z niczego? I co to jest to "nic"?[COLOR=Silver]
.
Nie powstało z niczego tylko z osobliwości.
Jak chcesz sobie dodatkowo namieszać to:
- fizyka kwantowa dopuszcza zajście skutku PRZED przyczyną
- wieloświat/wszechświaty pączkujące/wszechświaty równoległe/pętle czasowe (zakrzywiona czasoprzestrzeń)

Oczywiście możesz sobie tłumaczyć, że osobliwość to jest właśnie bóg.
Tylko o ile mi wiadomo, koncepcja boga wiąże się z zasadami moralnymi chyba w każdej religii na świecie. Jest kilka religii, które poza koncepcją boga/bogów miały też kreatora (np. grecka, mezopotamska). Stwórcę, nie będącego związanym z istniejącym światem, z ludźmi, z moralnością. Nie ingerującego w świat.
Ludzie się do niego nie modlili, nie stawiali mu świątyń.

kreator czy osobliwość - to jest jeszcze miejsce do dyskusji.

Ale bóstwo tworzące wszechświat, tworzące miliardy supergromad galaktyk. W kazdej supergromadzie są miliony gromad galaktyk. W każdej gromadzie miliony grup lokalnych. W każdej grupie kilkadziesiąt do kilkuset galaktyk. W każdej galaktyce miliardy gwiazd i planet. I tenże bóg rozkminia czy na jakiejś Ziemi, jakiś niewyżyty nastolatek trzepie sobie kapucyna "marnując dar nasienia".
Przecież to absurdalne
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2019-05-06 o 22:17
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 22:10   #952
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak. Bo ignorujesz fakty, że fizycy mają na te pytania prawdopodobne odpowiedzi. Tak, na to, co było przed Wielkim Wybuchem też.



Proponuję lekturę podręcznika do astrofizyki, zamiast świętych ksiąg.
Zawsze można poczytać Michała Hellera...
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 15:10   #953
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Nie wiem, czemu dla wielu osób bog lub bogowie to taka "zapchajdziura ". Jak nie zna się odpowiedzi, wyjaśnienia jakiegoś zjawiska, to znaczy, że musiał to zrobić bóg lub bogowie.
To śmieszne.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 15:32   #954
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Nie wiem, czemu dla wielu osób bog lub bogowie to taka "zapchajdziura ". Jak nie zna się odpowiedzi, wyjaśnienia jakiegoś zjawiska, to znaczy, że musiał to zrobić bóg lub bogowie.
To śmieszne.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 15:43   #955
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Nie wiem, czemu dla wielu osób bog lub bogowie to taka "zapchajdziura ". Jak nie zna się odpowiedzi, wyjaśnienia jakiegoś zjawiska, to znaczy, że musiał to zrobić bóg lub bogowie.
To śmieszne.
Wydaje mi się, że właśnie dlatego, że po to zostały stworzone.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 16:10   #956
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Czy Bóg istnieje?

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;86789069]Wydaje mi się, że właśnie dlatego, że po to zostały stworzone. [/QUOTE]

a nie dla kasy?
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 17:14   #957
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
a nie dla kasy?
dla kasy został stworzony stan kapłański
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 18:42   #958
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
dla kasy został stworzony stan kapłański
dobra, w takim razie dla kasy i władzy
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 21:19   #959
protegowany
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 78
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi przeciwników stwórcy (niekoniecznie kogoś dobrego), w skrócie to jest tak, że naukowcy sugerują że powstało coś z niczego albo coś było zawsze. Oczywiście nie są w stanie tego udowodnić i sami tego nie rozumieją. To tak jak na przykład wyczarować na stole jabłko. Nie było na stole nic i nagle pstryk - i jest jabłko. Bynajmniej nie teleportowane (nie ubyło z sadu, z hurtu, ze sklepu, z gospodarstwa domowego) tylko wyczarowane - coś z niczego.


A tego że zawsze coś było, to nawet już nie mam siły komentować. Tyle.

Edytowane przez protegowany
Czas edycji: 2019-05-08 o 21:21
protegowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 21:42   #960
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Cytat:
Napisane przez protegowany Pokaż wiadomość
Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi przeciwników stwórcy (niekoniecznie kogoś dobrego), w skrócie to jest tak, że naukowcy sugerują że powstało coś z niczego albo coś było zawsze. Oczywiście nie są w stanie tego udowodnić i sami tego nie rozumieją. To tak jak na przykład wyczarować na stole jabłko. Nie było na stole nic i nagle pstryk - i jest jabłko. Bynajmniej nie teleportowane (nie ubyło z sadu, z hurtu, ze sklepu, z gospodarstwa domowego) tylko wyczarowane - coś z niczego.


A tego że zawsze coś było, to nawet już nie mam siły komentować. Tyle.
Nie jestem żadnym przeciwnikiem.

Daj dowody, to uwierzę.

Nie ma dowodów - nie wierzę.

Dlaczego wszechświat nie mógł istnieć od zawsze, ale "stwórca" już tak?

Skąd się wziął stwórca? Wyczarował sam siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-15 17:37:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.