Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-06, 18:44   #1141
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez wyrwunia Pokaż wiadomość
Hej mamusie
Jestem już w 27 tygodniu i powoli zastanawiam się nad łóżeczkiem. Czy któraś z Was myśli o dostawnym łóżeczku turystycznym bądź je już posiada i może napisać czy rzeczywiście się sprawdza?

To moja pierwsza ciąża i obawiam się tych nocnych pobudek. Turystyczne ze względu, iż mam rodzinę 200 km od siebie i podejrzewam, że będziemy robić sobie częste podróże do dziadków
Lozeczko turystyczne nadaje sie do codziennego uzytku, jesli dokupisz porzadny materac.


Bylam dzisiaj w Ikei po jakies drobnostki. Szczerze nie cierpie tego sklepu, ale nie mam zadnej, lepszej alternatywy.
W kazdym badz razie mebli u nich nie kupuje Maz juz lozeczka ogladal, ale wybilam mu to z glowy.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 19:21   #1142
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Kocurasek cieszę się że już trochę lepiej.
Jestem po 1 zajęciach szkoły w sumie tylko organizacyjne ale fajnie to wygląda. Jest 12 spotkań do tego raz w tygodniu można bezpłatnie pójść na fitness, fitness w wodzie lub spotkać się indywidualnie z położną. Można też dokupić sobie doratkowo fitness jedne zajecia 10 zł. Do tego bezpłatne badania i szkolenia np. Chustonoszenie, masaż shantala w sumie jest 10 dodatkowych szkoleń i można bezpłatnie po 32 tc korzystać. Jedynie płatny jest kurs z doradcą laktacyjnym ale 2godzinny kurs kosztuje 30 zł. Raz można bezpłatnie skorzystać z porady psychologicznej, dietetyczne lub fizjoterapeutycznej. Ktg też można u nich bezpłatnie a po porodzie położna przyjdzie do mnie od 4 do 6 razy. Dostalysmy numery telefonów do wszystkich położnych i możemy dzwonić w każdej sprawie i mają położną ze szpitala w którym będę rodzić także super .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 19:55   #1143
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Kocurasek cieszę się że już trochę lepiej.
Jestem po 1 zajęciach szkoły w sumie tylko organizacyjne ale fajnie to wygląda. Jest 12 spotkań do tego raz w tygodniu można bezpłatnie pójść na fitness, fitness w wodzie lub spotkać się indywidualnie z położną. Można też dokupić sobie doratkowo fitness jedne zajecia 10 zł. Do tego bezpłatne badania i szkolenia np. Chustonoszenie, masaż shantala w sumie jest 10 dodatkowych szkoleń i można bezpłatnie po 32 tc korzystać. Jedynie płatny jest kurs z doradcą laktacyjnym ale 2godzinny kurs kosztuje 30 zł. Raz można bezpłatnie skorzystać z porady psychologicznej, dietetyczne lub fizjoterapeutycznej. Ktg też można u nich bezpłatnie a po porodzie położna przyjdzie do mnie od 4 do 6 razy. Dostalysmy numery telefonów do wszystkich położnych i możemy dzwonić w każdej sprawie i mają położną ze szpitala w którym będę rodzić także super .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow brzmi fajnie
Ja mam 2x po 3h szkole rodzenia i 2x 2h karmienia poersia i to tyle
Wlasnie zamowilam lamtator i krem na sutki no i wygralam aukcje- paczka ubran ciazoeych, 23 sztuki za 5f. Bylam odebrac no i piora sie.

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 06:48   #1144
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Hah. Ja idę do szkoły rodzenia w czerwcu, od 31t, to dopieero będę duża niestety wczesniej mąż wyjeżdża na staż na 2 tyg i nas zostawia samym sobie... i jeszcze skurczybyk żartuje, że nie wróci...
Na ten tydzień mamy zaplanowane malowanie pokoiku
A właśnie. Ile potrzebaby pieluch tetrowych (bobas na jednorazówkach, tetra do wszystkiego innego)? Wszędzie piszą, że każde ilości się przydadza, ale nie wiem ile kupić. 10-15? Czarna magia dla mnie. A flanelowych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myśle ze ok 10 wystarczy, najwyżej dokupisz. Ja z flanelowymi się nie polubiłam, miałam chyba 4 czy 5 i bardzo mało ich używałam...
Co do jakości, to w opisach najczęściej jest podana gramatura. Takie id 250 są już chyba ok z tego co pamietam. A najlepsze tetry jakiś miałam były z Ikea. Oni to nazywali chyba kocyk muślinowy czy jakoś tak, a to byla taka super tetra, z która nic się nie działo. Wychodzimy drożej niż tetry na Allegro, ale jakość super. Kilka sztuk mi zostało do tej pory

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Kocurasek cieszę się że już trochę lepiej.
Jestem po 1 zajęciach szkoły w sumie tylko organizacyjne ale fajnie to wygląda. Jest 12 spotkań do tego raz w tygodniu można bezpłatnie pójść na fitness, fitness w wodzie lub spotkać się indywidualnie z położną. Można też dokupić sobie doratkowo fitness jedne zajecia 10 zł. Do tego bezpłatne badania i szkolenia np. Chustonoszenie, masaż shantala w sumie jest 10 dodatkowych szkoleń i można bezpłatnie po 32 tc korzystać. Jedynie płatny jest kurs z doradcą laktacyjnym ale 2godzinny kurs kosztuje 30 zł. Raz można bezpłatnie skorzystać z porady psychologicznej, dietetyczne lub fizjoterapeutycznej. Ktg też można u nich bezpłatnie a po porodzie położna przyjdzie do mnie od 4 do 6 razy. Dostalysmy numery telefonów do wszystkich położnych i możemy dzwonić w każdej sprawie i mają położną ze szpitala w którym będę rodzić także super .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajna organizacja i dużo dodatków!
Ja właśnie skończyłam szkole rodzenia. Nie wiem kiedy zleciało te 6 spotkań, ale tez jestem zadowolona ze poszłam
W pierwszej ciąży tez chodziłam

Cytat:
Napisane przez wyrwunia Pokaż wiadomość
Hej mamusie

Jestem już w 27 tygodniu i powoli zastanawiam się nad łóżeczkiem. Czy któraś z Was myśli o dostawnym łóżeczku turystycznym bądź je już posiada i może napisać czy rzeczywiście się sprawdza?



To moja pierwsza ciąża i obawiam się tych nocnych pobudek. Turystyczne ze względu, iż mam rodzinę 200 km od siebie i podejrzewam, że będziemy robić sobie częste podróże do dziadków


Łóżeczko turystyczne może byc zamiast tradycyjnego, ale zwracam uwagę na jedna rzecz: turystyczne mają max 2 poziomy wysokości, a drewniane 3. Czyli jak dziecko zacznie się podciągać i siadać to już trzeba będzie się głęboko schylać. Niby nic, ale dla mnie robi różnice.
Ja tez mam rodziców 200 km od siebie i zrobiliśmy tak, ze w domu miałam zwykle drewniane, które złożyło nam 2,5 roku, a u rodziców na stałe było turystyczne, w którym syn sypiał ponad 3 lata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 06:52   #1145
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Mamy sierpniowe 2019 cz.2

A u mnie zaczął się 29 tydzień i zaczynam łapać stres ze to już niedługo. Syn urodził się w 36+3, koleżanka w 31. I to mnie tak przeraża, ze jakby miało być podobnie, a ona tez miała jakieś kłopoty z łożyskiem, to bym rodziła już zaraz za dwa tygodnie!

Poza tym dziś wizyta, przez te 3 tygodnie stęskniłam się, ciekawe co tam w brzuchu słychać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Panna Migotka 86
Czas edycji: 2019-05-07 o 06:53
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 07:01   #1146
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość
A u mnie zaczął się 29 tydzień i zaczynam łapać stres ze to już niedługo. Syn urodził się w 36+3, koleżanka w 31. I to mnie tak przeraża, ze jakby miało być podobnie, a ona tez miała jakieś kłopoty z łożyskiem, to bym rodziła już zaraz za dwa tygodnie!

Poza tym dziś wizyta, przez te 3 tygodnie stęskniłam się, ciekawe co tam w brzuchu słychać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O kurcze, coraz bliżej!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 07:21   #1147
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

O matko, dziewczyny. Tak Was czytam i czuję, że totalnie nie jestem jeszcze zorganizowana. Z wyprawki dla dzidziusia mam nic. Z rzeczy dla mnie również mam nic xD Chyba pora się ogarnąć :P
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-07, 08:11   #1148
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
O matko, dziewczyny. Tak Was czytam i czuję, że totalnie nie jestem jeszcze zorganizowana. Z wyprawki dla dzidziusia mam nic. Z rzeczy dla mnie również mam nic xD Chyba pora się ogarnąć :P
chill przy dobrych chęciach w jeden dzień da się wszystko przez internet ogarnąć. ja bym nie miała co robić wtedy, więc dzielę sobie zadania na miesiące

ehh... śpię coraz gorzej. biodra bolą, co chwilę siku, synek się mocno wypina, co jest trochę bolesne (i skala tego wypinania nawet przeraziła dziś mojego męża - a tak mówił, że przesadzam :P)
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 08:13   #1149
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Laski od wczoraj mam plamienia takie brązowe i brzuch sie stawia często jade do przychodni właśnie zobaczyć co sie dzieje
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 08:57   #1150
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Laski od wczoraj mam plamienia takie brązowe i brzuch sie stawia często jade do przychodni właśnie zobaczyć co sie dzieje
Ojej.. daj znać co powiedzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 09:00   #1151
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Shiz oczywiście wczoraj zapomniałam, wybacz

https://allegro.pl/oferta/pielucha-t...MWFiMjQzODc%3D

siostra zamawiała z tego linku i są bardzo fajne, nic się z nimi po praniu nie dzieje .


Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość
A u mnie zaczął się 29 tydzień i zaczynam łapać stres ze to już niedługo. Syn urodził się w 36+3, koleżanka w 31. I to mnie tak przeraża, ze jakby miało być podobnie, a ona tez miała jakieś kłopoty z łożyskiem, to bym rodziła już zaraz za dwa tygodnie!

Poza tym dziś wizyta, przez te 3 tygodnie stęskniłam się, ciekawe co tam w brzuchu słychać
Ja też już czuję oddech porodu na plecach, ale pocieszam się że córkę urodziłam w 41 tc i mam nadzieję że synek się nie będzie śpieszył.
A co z dzieckiem koleżanki ? 31 tc to bardzo wcześnie

Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
O matko, dziewczyny. Tak Was czytam i czuję, że totalnie nie jestem jeszcze zorganizowana. Z wyprawki dla dzidziusia mam nic. Z rzeczy dla mnie również mam nic xD Chyba pora się ogarnąć :P
Spokojnie, jest jeszcze czas , nie daj się wkręcić w spiralę kupowania . Wybierz wózek, fotelik, łóżeczko, trochę ciuszków, pieluchy, kocyk, koszule, staniki. Teraz jest wszystko tak dostępne , że w razie czego w każdej chwili można dokupić.

Jak moja siostra leżała po porodzie, to dziewczyna z łóżka obok zapytała czy mogłabym jej kupić koszulę do karmienia, bo jej się ubrudziła a mąż może przyjechać następnego dnia, za pół godziny miała nową koszulę . Tylko precyzyjne informacje dla męża trzeba wydawać i wszystko ogarnie
jak trafiłam w zeszłym roku do szpitala, to miał pojechać do domu i mnie spakować i przywiózł mi zamiast getrów spodnie termiczne a z kosmetyków , pastę do zębów i szczoteczkę dostał szczegółowe informacje i drugi raz już ogarnął

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Laski od wczoraj mam plamienia takie brązowe i brzuch sie stawia często jade do przychodni właśnie zobaczyć co sie dzieje
Jak się czujesz?

Edytowane przez Marianna48
Czas edycji: 2019-05-07 o 09:06
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-07, 09:06   #1152
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Lozeczko turystyczne nadaje sie do codziennego uzytku, jesli dokupisz porzadny materac.


Bylam dzisiaj w Ikei po jakies drobnostki. Szczerze nie cierpie tego sklepu, ale nie mam zadnej, lepszej alternatywy.
W kazdym badz razie mebli u nich nie kupuje Maz juz lozeczka ogladal, ale wybilam mu to z glowy.
Ja uwielbiam ikeę łóżeczko też mamy od nich, resztę mebelków też.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Laski od wczoraj mam plamienia takie brązowe i brzuch sie stawia często jade do przychodni właśnie zobaczyć co sie dzieje
Trzymam kciuki, daj znać jak coś będziesz wiedzieć.
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 09:12   #1153
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość
A u mnie zaczął się 29 tydzień i zaczynam łapać stres ze to już niedługo. Syn urodził się w 36+3, koleżanka w 31. I to mnie tak przeraża, ze jakby miało być podobnie, a ona tez miała jakieś kłopoty z łożyskiem, to bym rodziła już zaraz za dwa tygodnie!

Poza tym dziś wizyta, przez te 3 tygodnie stęskniłam się, ciekawe co tam w brzuchu słychać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O takich rzeczach nie powinno sie w ogole myslec.
Mam w rodzinie przypadki poronien ciazy w okolicach 20 tyg i nie wyobrazam sobie zeby rozmyslac co by bylo, gdyby mi sie to przytrafilo. Samym takim mysleniem i zwiazanym z tym stresem, mozna na siebie sciagnac problemy.

Powodzenia na wizycie.
Cytat:
Napisane przez Penny90 Pokaż wiadomość
O matko, dziewczyny. Tak Was czytam i czuję, że totalnie nie jestem jeszcze zorganizowana. Z wyprawki dla dzidziusia mam nic. Z rzeczy dla mnie również mam nic xD Chyba pora się ogarnąć :P
Teraz mozna zorganizowac wyprawke w przeciagu 2-3 dni i to bez wychodzenia z domu. Z tym, ze rozlozenie zakupow w czasie, pozwala zaoszczedzic bo mozna trafic na jakies promocje. Grunt, to miec naszykowane dokladna liste zakupow bo w przypadku kupowania na szybko, mozna polowe rzeczy zapomniec.

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Laski od wczoraj mam plamienia takie brązowe i brzuch sie stawia często jade do przychodni właśnie zobaczyć co sie dzieje
Bedzie dobrze, daj znac po wizycie.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 09:16   #1154
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Gin założył mi pessar ... mam sie oszczędzać..
😑 szyjka mi sie skróciła do 1cm ale jest twarda i zamknięta
Pozay tym z dzieckiem i łożyskiem wszystko ok.. i siusiak jest nie odpadł 😉
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 09:20   #1155
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Gin założył mi pessar ... mam sie oszczędzać..
😑 szyjka mi sie skróciła do 1cm ale jest twarda i zamknięta
Pozay tym z dzieckiem i łożyskiem wszystko ok.. i siusiak jest nie odpadł 😉
Leż , odpoczywaj, dobrze że lekarz szybciutko zareagował , będzie dobrze
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 09:44   #1156
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Gin założył mi pessar ... mam sie oszczędzać..
😑 szyjka mi sie skróciła do 1cm ale jest twarda i zamknięta
Pozay tym z dzieckiem i łożyskiem wszystko ok.. i siusiak jest nie odpadł 😉
grunt, że nic powazniejszego

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
O takich rzeczach nie powinno sie w ogole myslec.
Mam w rodzinie przypadki poronien ciazy w okolicach 20 tyg i nie wyobrazam sobie zeby rozmyslac co by bylo, gdyby mi sie to przytrafilo. Samym takim mysleniem i zwiazanym z tym stresem, mozna na siebie sciagnac problemy.

Powodzenia na wizycie.
a ja uważam wręcz odwrotnie,trzeba być przygotowanym na rózne scenariusze. Nie mówię, żeby sobie od razu wmawiać najgorsze, bo wszystkiego nie przewidzimy, a stres może być ogromny i szkodliwy. Ale czasem zastanowienie się przez kilka minut co bym zrobiła w danej sytuacji może potem pomóc opanować sytuację.
Wiadomo, że tera też może zdarzyć się wszystko, ale w tej mojej konkretnej sytuacji: syn urodził się jako wcześniak, więc mam podstawy, żeby spodziewać się że teraz też mogę urodzić wcześniej. Od początku ciąży mam rózne komplikacji, których źródeł lekarz nie jest w stanie wyjaśnić, a komplikacje głownie koncenrują się na łozysku. Ta koleżanka też miała problem z łożyskiem, który wystąpił nagle, z dnia na dzień miała cc w 31 tygodniu właśnie. Nie sądzę, żebym tutaj przesadzała. Poza tym, to mi daje takiego trochę kopa, żeby mieć wszystko przynajmniej wyrane, żeby jakby co można było szybko kupić.

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Ja też już czuję oddech porodu na plecach, ale pocieszam się że córkę urodziłam w 41 tc i mam nadzieję że synek się nie będzie śpieszył.
A co z dzieckiem koleżanki ? 31 tc to bardzo wcześnie
z małym wszystko ok. Wprawdzie urodził się z wagą 1 kg, więc 1,5 miesiąca był w szpitalu, do czasu aż osiągnął wagę coś koło 2 kg. Ale rozwojowo wszystko ok, to najlepszy przyjaciel syna. Bardzo mądry, inteligentny. Jest drobniejszy i to jedyny ślad po wcześniactwie
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 09:50   #1157
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cześć dziewczyny weekend majowy się skończył, mąż wrócił do pracy i trzeba wracać do codzienności
Mam dziś wizytę odebrałam też wyniki z krwi i krzywej. Mam nieznacznie podwyzszony cukier na czczo 96 reszta Oki no i hemoglobiny spada 10,2 Ale to akurat nic dziwnego zobaczymy co dziś gin powie.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 10:08   #1158
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Marianna swietna masz ta szkole rodzenia. Tyle zajęc. U mnie tez w miarę, bo mam chyba z 10 spotkań, mam tez numer do poloznej. Jednak nie slyszalam nic o fitness, a chętnie bym poszla.

Paulina daj znać co z tymi plamieniami. Kurcze nigdy nie wiesz czy to normalne, czy groźne. Wczoraj mialam wizytę i powiedzialam lekarzowi, ze mnie swedzą nogi, brzuch o rece. O malo nie spadl z krzesla i juz dzisiaj od rana mnie wyslal na badania w kierunku cholestazy. Czekam teraz na wyniki. Faktycznie sie drapiw, ale w sumie przed ciązą tez tak często miałam. No i do 27 maja mam zrobic test obciazenia glukozą. W szkole rodzenia mozna pojsc i tam aie lezy na kozetce w jednoosobowym pokoju. Do tego robiĂ☠ ktgi podobno miło jest. Pare miesiecy temu mowilam "ee tam, pojde do zwyklego labo". A dzisiaj mam juz dosc siedzenia albo stania, dzisiaj 8 osob przede mna. Nikt mi nawet nie ustapil krzesla a celowo ubralam obcisla bluzkę, zeby nikt sie nie musial domyslac czy jestem w ciazy.

Paulina dobrze,.ze juz masz pessar, to teraz tylko odpoczywaj��
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019

Edytowane przez chica latina
Czas edycji: 2019-05-07 o 10:11
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 10:11   #1159
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez zamknieta25 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny weekend majowy się skończył, mąż wrócił do pracy i trzeba wracać do codzienności
Mam dziś wizytę odebrałam też wyniki z krwi i krzywej. Mam nieznacznie podwyzszony cukier na czczo 96 reszta Oki no i hemoglobiny spada 10,2 Ale to akurat nic dziwnego zobaczymy co dziś gin powie.
Kciuki za wizytę na tym etapie to już raczej większość ma problemy z hemoglobiną , także pewnie żelazo dostaniesz . Mnie czeka krzywa w poniedziałek i reszta badań , zobaczymy jak tam moja hemoglobina czy ruszyła trochę w górę
Daj znać po
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-07, 10:11   #1160
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Marianna swietna masz ta szkole rodzenia. Tyle zajęc. U mnie tez w miarę, bo mam chyba z 10 spotkań, mam tez numer do poloznej. Jednak nie slyszalam nic o fitness, a chętnie bym poszla.

Paulina daj znać co z tymi plamieniami. Kurcze nigdy nie wiesz czy to normalne, czy groźne. Wczoraj mialam wizytę i powiedzialam lekarzowi, ze mnie swedzą nogi, brzuch o rece. O malo nie spadl z krzesla i juz dzisiaj od rana mnie wyslal na badania w kierunku cholestazy. Czekam teraz na wyniki. Faktycznie sie drapiw, ale w sumie przed ciązą tez tak często miałam. No i do 27 maja mam zrobic test obciazenia glukozą. W szkole rodzenia mozna pojsc i tam aie lezy na kozetce w jednoosobowym pokoju. Do tego robià ktgi podobno miło jest. Pare miesiecy temu mowilam "ee tam, pojde do zwyklego labo". A dzisiaj mam juz dosc siedzenia albo stania, dzisiaj 8 osob przede mna. Nikt mi nawet nie ustapil krzesla a celowo ubralam obcisla bluzkę, zeby nikt sie nie musial domyslac czy jestem w ciazy.
Jesli mialas to przed ciaza, to raczej nie masz sie czym martwic. Mam to samo od ponad roku i nie ma to zwiazku z watroba. Mozliwe, ze to alergiczne.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 10:21   #1161
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Shiz oczywiście wczoraj zapomniałam, wybacz

https://allegro.pl/oferta/pielucha-t...MWFiMjQzODc%3D

siostra zamawiała z tego linku i są bardzo fajne, nic się z nimi po praniu nie dzieje .
o ekstra prześcieradła, podkłady i inne pierdoły mam zaplanowane od tego sprzedawcy, to hurtem wszystko się zamówi


Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Gin założył mi pessar ... mam sie oszczędzać..
😑 szyjka mi sie skróciła do 1cm ale jest twarda i zamknięta
Pozay tym z dzieckiem i łożyskiem wszystko ok.. i siusiak jest nie odpadł 😉
no to już spokojnie. szybko zareagowałaś, leż i odpoczywaj
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 10:28   #1162
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Kciuki za wizytę na tym etapie to już raczej większość ma problemy z hemoglobiną , także pewnie żelazo dostaniesz . Mnie czeka krzywa w poniedziałek i reszta badań , zobaczymy jak tam moja hemoglobina czy ruszyła trochę w górę

Daj znać po
Dokładnie raczej rzadkością jest jak komuś nie spada hemoglobina więc biorę to za normę
Dam znać po wizycie.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 10:42   #1163
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Marianna swietna masz ta szkole rodzenia. Tyle zajęc. U mnie tez w miarę, bo mam chyba z 10 spotkań, mam tez numer do poloznej. Jednak nie slyszalam nic o fitness, a chętnie bym poszla.

Paulina daj znać co z tymi plamieniami. Kurcze nigdy nie wiesz czy to normalne, czy groźne. Wczoraj mialam wizytę i powiedzialam lekarzowi, ze mnie swedzą nogi, brzuch o rece. O malo nie spadl z krzesla i juz dzisiaj od rana mnie wyslal na badania w kierunku cholestazy. Czekam teraz na wyniki. Faktycznie sie drapiw, ale w sumie przed ciązą tez tak często miałam. No i do 27 maja mam zrobic test obciazenia glukozą. W szkole rodzenia mozna pojsc i tam aie lezy na kozetce w jednoosobowym pokoju. Do tego robiĂ☠ ktgi podobno miło jest. Pare miesiecy temu mowilam "ee tam, pojde do zwyklego labo". A dzisiaj mam juz dosc siedzenia albo stania, dzisiaj 8 osob przede mna. Nikt mi nawet nie ustapil krzesla a celowo ubralam obcisla bluzkę, zeby nikt sie nie musial domyslac czy jestem w ciazy.

Paulina dobrze,.ze juz masz pessar, to teraz tylko odpoczywaj��
Ja w poprzedniej ciąży miałam podejrzenie cholestazy właśnie przez uporczywe swędzenie ale naszczęście nie miałam . Trzymam kciuki żeby i u Ciebie było dobrze . Jak to tylko problem skórny to może spróbuj balsamy przeciwświądowe dla atopików, u nas u córki się sprawdzają a potrafi się aż do krwi drapać , nie wiem czy one mogą być w ciąży stosowane, ale jeśli się nadają dla noworodków to myślę że i w ciąży będą ok u nas się sprawdziły z LaRocha Lipikar AP+, Mediderm a najbardziej z Avene XeraCalm AD - super tylko nie jest tani.

U mnie w szkole rodzenia jest labo tylko dla ciężarnych i podczas krzywej leży się na workach sako i ogląda telewizję

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
o ekstra prześcieradła, podkłady i inne pierdoły mam zaplanowane od tego sprzedawcy, to hurtem wszystko się zamówi
no to już spokojnie. szybko zareagowałaś, leż i odpoczywaj
Ja też od nich mam zamiar wszystko wziąć bo siostra kupiła i jest zadowolona więc mam sprawdzone
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 11:34   #1164
wyrwunia
Raczkowanie
 
Avatar wyrwunia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 34
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Witam

U mnie spoko, chociaz poprzednia noc prawie nie spalam, bo dziecko sie ruszalo. A potem siadla mi na nerw i koniec.


Nie wiem, czy to dobry pomysl. Nie wydaje mi sie, ze dziecko powinno spac na czyms takim na stale, potrzebne cos bardziej plaskiego i twardego. Zalezy tez, jaka masz sytuacje w domu. Ja np mam koty, wiec dla mnie wszelkie materialowe lozeczka odpadaly. Ja sie zdecydowalam kupic proste drewniane z materacem, ze zdejmowanym bokie. O cos takiego.
Nie mam żadnych zwierząt w mieszkaniu, a sypialnia trochę mała stąd pomysł na takie łóżeczko. Dodatkowo w salonie nie chce zagracać się drewnianym łóżeczkiem bo w niedługim czasie myślimy o swoim mieszkaniu. Na chwilę obecną wynajem.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Laski od wczoraj mam plamienia takie brązowe i brzuch sie stawia często jade do przychodni właśnie zobaczyć co sie dzieje
Wszystko będzie dobrze!

Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość
Łóżeczko turystyczne może byc zamiast tradycyjnego, ale zwracam uwagę na jedna rzecz: turystyczne mają max 2 poziomy wysokości, a drewniane 3. Czyli jak dziecko zacznie się podciągać i siadać to już trzeba będzie się głęboko schylać. Niby nic, ale dla mnie robi różnice.
Ja tez mam rodziców 200 km od siebie i zrobiliśmy tak, ze w domu miałam zwykle drewniane, które złożyło nam 2,5 roku, a u rodziców na stałe było turystyczne, w którym syn sypiał ponad 3 lata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słyszałam, że to łóżeczko do max 8 miesięcy się użytkuje, do tego czasu mam nadzieję że już będziemy na swoim i będę mogła urządzić małemu swój kącik
wyrwunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 13:04   #1165
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Gin założył mi pessar ... mam sie oszczędzać..
😑 szyjka mi sie skróciła do 1cm ale jest twarda i zamknięta
Pozay tym z dzieckiem i łożyskiem wszystko ok.. i siusiak jest nie odpadł 😉
Dobrze, że to nic poważniejszego Teraz leżeć i odpoczywać
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 13:11   #1166
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez wyrwunia Pokaż wiadomość
Słyszałam, że to łóżeczko do max 8 miesięcy się użytkuje, do tego czasu mam nadzieję że już będziemy na swoim i będę mogła urządzić małemu swój kącik
normalne łóżeczko turystyczne używa się tak długo jak zwykłe, więc 2-3 lata spokojnie. Teraz doczytałam, że pisałaś o dostawkach. To chyba rzeczywiście krocej, bo one są mniejsze, ale też nie są regulowane itp
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 13:25   #1167
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Ja w poprzedniej ciąży miałam podejrzenie cholestazy właśnie przez uporczywe swędzenie ale naszczęście nie miałam . Trzymam kciuki żeby i u Ciebie było dobrze . Jak to tylko problem skórny to może spróbuj balsamy przeciwświądowe dla atopików, u nas u córki się sprawdzają a potrafi się aż do krwi drapać , nie wiem czy one mogą być w ciąży stosowane, ale jeśli się nadają dla noworodków to myślę że i w ciąży będą ok u nas się sprawdziły z LaRocha Lipikar AP+, Mediderm a najbardziej z Avene XeraCalm AD - super tylko nie jest tani.

U mnie w szkole rodzenia jest labo tylko dla ciężarnych i podczas krzywej leży się na workach sako i ogląda telewizję



Ja też od nich mam zamiar wszystko wziąć bo siostra kupiła i jest zadowolona więc mam sprawdzone

A mozna w ciazy ten la Roche Lipikar? Ja to dostalam gratis w Doz i nawet nie wiedzialam co to jest. Mam jakis specyfik emolium intensiv, no i jakies Emotopic od 1 dnia zycia -tez grariay
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019

Edytowane przez chica latina
Czas edycji: 2019-05-07 o 13:27
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 13:40   #1168
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Paulinka, kurcze, ale się musiałaś strachu najeść z tym plamieniem :/ Dobrze, że od razu zareagowałaś. To teraz odpoczywaj ile się da, a Maluch niech grzecznie sobie siedzi i nie straszy mamy
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 14:11   #1169
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Smile Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Mam wyniki-nie mam cholestazy. Czyli zwykłe swędzenie albo alergia. Najadłam się strachu, bo ja chyba nigdy nie miałam dobrych wyników wątrobowych. I od razu w głowie myśl, że w ciązy to juz dopieroo będą złe. Okazalo się, że w ciazy wyszły w normie jak nigdy.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-07, 14:15   #1170
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Mam wyniki-nie mam cholestazy. Czyli zwykłe swędzenie albo alergia. Najadłam się strachu, bo ja chyba nigdy nie miałam dobrych wyników wątrobowych. I od razu w głowie myśl, że w ciązy to juz dopieroo będą złe. Okazalo się, że w ciazy wyszły w normie jak nigdy.
I super to już na spokojnie możesz walczyć z suchością skóry
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.