s³one czy s³odkie? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochaj± gotowaæ. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy siê wiedz± jak przyrz±dziæ najlepsze na ¶wiecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2005-10-25, 14:35   #1
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomo¶ci: 534

s³one czy s³odkie?


Jak siê przyj¿a³am temu forum, to dosz³am do wniosku, ¿e rozmawiamy przede wszystkim o s³odyczach
A statystycznie rzecz bior±c cz³owiek je wiêcej "s³onego", "warzywnego" czy "m±cznego" ni¿ s³odkiego.
Przy okazji... Wydaje mi siê ¿e wiêkszo¶æ kobiet ma ogromne zami³owanie do s³odyczy, kosztem zami³owania do miêsa. Masê moich kole¿anek sto razy bardziej podnieca czekolada ni¿ potrawy z miêsem.
ja mam odwrotnie. Lubiê s³odycze, ale mog³abym bez nich ¿yæ. Na pewno nie nale¿ê do osób, które musz± codziennie przek±siæ co¶ s³odkiego. Nie wyobra¿am sobie natomiast ¿ycia i kuchni bez miêsa. Zreszt± wrodzi³am siê do mojej mamy, która na pytanie o ulubione s³odko¶ci podaje odpowied¼: kie³basa

a jak jest z wami?
maja101 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-10-25, 14:51   #2
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 2 590
Dot.: s³one czy s³odkie?

Cytat:
Napisane przez maja101
Jak siê przyj¿a³am temu forum, to dosz³am do wniosku, ¿e rozmawiamy przede wszystkim o s³odyczach
no, wlasnie. tez to zauwazylam. przegladalam ostatnio tematy w celach inspiracji obiadowych i zauwazylam, ze to forum zdominowaly przepisy na slodkosci.
jesli o mnie chodzi, to tez uwielbiam slodycze i w przeciwienstwie do ciebie nie moglabym bez nich zyc. a bez miesa owszem. (nawet mam na koncie dwa lata wegetarianizmu, ale to juz minelo)
i tak samo jak ty, myslalam wczesniej, ze to kobiety sa wiekszymi lakomczuchami, ale moja teorie zburzyl moj narzeczony gdy go poznalam. i jego brat tez. oni nie jedza slodyczy, oni je pochlaniaja! a wczesniej myslalam, ze to ja jem duzo slodkosci. (u mnie w domu ojciec nie je ich prwaie wcale, brat jadl troche, za to my z mama wiodlysmy prym w tej dziedzinie). no, ale bez miesa moj chlopak tez nie pociagnalby dlugo - dla niego obiad bez miesa nie godzien jest nosic miana obiadu, hehe.
papryczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-10-25, 15:25   #3
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomo¶ci: 6 832
Dot.: s³one czy s³odkie?

je jestem wege wiêc na temat miêsa sie nie wypowiadam natomiast co do s³odyczy to je kocham mog³abym je¶æ je ca³y dzieñ i ca³± noc bez przerwy niestety mam te¿ sk³onno¶æ do tycia i muszê sie baaardzo hamowaæ
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-10-25, 16:55   #4
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 8 405
Dot.: s³one czy s³odkie?

Ja od 8 lat nie jem miêsa i wogóle mnie do niego nie ci±gnie. Zreszt± nawet jak by³am szkrabem i mama "wmusza³a" we mnie kotlety czy jakie¶ udka, zawsze grymasi³am, natomiast surówek i ziemniaków zawsze prosilam dokladkê.

Ale s³odycze uwielbiam, kocham i jem codziennie.

Jako¶ nie tyjê (odpukaæ) ale te¿ nie potrafiê, jak niektórzy, zje¶æ naraz np. ca³ej tabliczki czekolady, ale tylko pó³, bo wolê siê delektowaæ smakiem i pozostawiæ leciutki niedosyt ni¿ siê ca³kiem zamuliæ.

No i staram siê regularnie ruszaæ
lullaby22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-10-25, 18:46   #5
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 4 630
Dot.: s³one czy s³odkie?

ja nie jestem zwolenniczk± wielk± miêsa, lubie od czasu do czasu poch³on±æ pieczona kie³basê ale przedkladam s³one nad slodkie. i te¿ zauwa¿ylam ostatnimi czasy, ¿e forum zdominowa³y przepisy na ciasta = gromadzimy kalorie na zimê
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-10-25, 18:57   #6
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 3 757
Dot.: s³one czy s³odkie?

A ja wszystko w normie ..chocia¿ uwielbiam piec ciasta ale mogê sie obej¶æ bez slodyczy i raczej jadam ich ma³o. Nie wyobra¿am sobie kuchni ca³kowicie bez miesa ale uwielbiam te¿ warzywa ,makarony,ry¿ ,ró¿nego rodzaju zapiekanki i kombinacje gdzie mieso nie wiedzie prymu...Ale generalnie mieso jadam ale mniej ,zdecydowanie mniej nisz pozosta³ych rzeczy....
Nutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-10-26, 13:28   #7
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: s³one czy s³odkie?

U mnie jest to wypo¶rodkowane. Przyznam, ¿e s³odycze uwielbiam i jem czêsto, ale jako przek±skê. Gdy jestem g³odna w g³owie mam tylko co¶ konkretnego: pierogi, spaghetti czy jak±¶ zapiekankê .

A forum rzeczywi¶cie ostatnimi czasy "s³odkie" siê zrobi³o .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2005-10-26, 13:40   #8
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomo¶ci: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: s³one czy s³odkie?

Ja, jestem fanem i s³odkiego i s³onego... ale bardziej tego s³onego Czê¶ciej chodzi za mn± wieczorem ochota na cusik s³onego, np jakie¶ orzeszki solone, chrupki czy podsuszane kabanoski. S³odycze lubi³am bardziej gdy by³am ma³y dzieckiem, ale do dzi¶ lubiê sobie czasami przek±sic co¶ s³odkiego. Dlatego najbadziej lubiê mieszanine smaku s³onego i s³odkiego, jak np w kuchni chiñskiej.
Sanderek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-10-26, 16:13   #9
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 8 972
Dot.: s³one czy s³odkie?

S³odycze?? - uwielbiam, choæ powiem szczerze, ze mog³abym bez nich ¿yc. Najbardziej to lubie piec rózne smakowito¶ci s³odkie(ciasta, ciasteczka, suflety, musy itd.) i je zajadaæ. za gotowymi s³odyczami tak az bardzo nie przepadam, choc nie odmówie, jak daj± jakby rodzinka nie kupowala, to bym ich nie jada³a(przynajmniej tak mysle)a jak widze barek wype³niony czekoladami, cukierkami, waffelkami, batonikami, no to my¶le sobie - co ma le¿ec, jak mozna zje¶æ, nie?? Hihi
Co do s³onych rzeczy to jakos tak mniej jadam, choc jak np. otworze puszke orzeszków solonych lub pistacji, to moglabym zjesc ca³a, ale tutaj musze miec na to ochote, miêso jadam tylko wtedy, jak mamcia robi na obiadek, a tak to wolê rybkê
__________________
"S± rzeczy na tym ¶wiecie zbyt piêkne, aby podziwiaæ je samemu. Zbyt cudowne, aby siê nimi nie dzieliæ z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-10-26, 19:55   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomo¶ci: 34 839
Dot.: s³one czy s³odkie?

gdyby nie miêsozerna rodzinka to miêsa w mojej kuchni nie byloby ,chyba wcale.

slodycze s azawsze D,codziennie musz eprzyj±c dawke cukru najlepiej w postaci Grzeskainaczej obniza mi sie poziom cukru we krwi a to przeciez niebezpieczne:P
paula78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-10-26, 22:05   #11
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 6 202
GG do et-ka
Dot.: s³one czy s³odkie?

wszystko lubiê..s³odkie, s³one, miêsa, warzywa, ry¿e, makarony, ryby itd. itp.
ja po prostu lubie je¶æ ale nie byle co.. nie, nie.. dobre musi byæ i pozr±dnie przyrz±dzone. a zjadanie tego wszystkiego jest wypo¶rodkowane. jako¶ tak wychodzi. chyba nie mam najulubiñszych produktów.
et-ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-27, 16:04   #12
Lulu na mo¶cie
Raczkowanie
 
Avatar Lulu na mo¶cie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 144
Propozycja dla Nutki:)

A czy nie da³oby siê zrobiæ podfora pod tytu³em "S³odko¶ci"? By³oby ³atwiej przeszukiwaæ... no bo tak, wczoraj po 20, zrobi³am "kartofelki - ciasteczka", ma³am ten przepis st±d, od was kobiety , no i problem w tym, ¿e chcia³am siê dzisiaj podzieliæ swoimi spostrze¿eniami, ale jak bum cyk cyk nie pamiêtam, gdzie on by³, ¿eby dodaæ swój komentarz i nie mogê tego znale¼æ
Lulu na mo¶cie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.