Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-08, 16:27   #331
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Od razu podkreślam, że użyłam wyszukiwarki i przeszukałam wątek Mam pytanie: czy podczas kuracji Tetralysalem piłyście alkohol? Na ulotce niby nic nie ma, ze nie wolno, ale ja jestem panikara i boję się pic przy antybiotyku. Zapomniałam spytac dermatologa, a teraz jest na urlopie więc nie chcę do niej dzownic i jej przeszkadzac
Do tego biorę oczywiście leki osłonowe (Lacidofil), co cztery dni przeciwdrożdżakowe (Mycosyst) i biorę leki antydepresyjne, ale to już inna bajka i od razu dodam, że nie musze przy nich uważac na alkohol. Choc teraz tak sobie myślę, że ładna mieszanka się zrobiła, jak do tego dodac kilka piw to może nie jest to najlepszy pomysł... Co myślicie??
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 19:21   #332
CurlyDorothy
Raczkowanie
 
Avatar CurlyDorothy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 110
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez alternatywa Pokaż wiadomość
Od razu podkreślam, że użyłam wyszukiwarki i przeszukałam wątek Mam pytanie: czy podczas kuracji Tetralysalem piłyście alkohol? Na ulotce niby nic nie ma, ze nie wolno, ale ja jestem panikara i boję się pic przy antybiotyku. Zapomniałam spytac dermatologa, a teraz jest na urlopie więc nie chcę do niej dzownic i jej przeszkadzac
Do tego biorę oczywiście leki osłonowe (Lacidofil), co cztery dni przeciwdrożdżakowe (Mycosyst) i biorę leki antydepresyjne, ale to już inna bajka i od razu dodam, że nie musze przy nich uważac na alkohol. Choc teraz tak sobie myślę, że ładna mieszanka się zrobiła, jak do tego dodac kilka piw to może nie jest to najlepszy pomysł... Co myślicie??
Ja tez jestem panikara i przemęczyłam się półtora miesiąca bez procentów. Na wizycie kontrolnej, kiedy skończyłam kuracje, lekarz powiedział mi, że mozna pić alkohol (ale bardzo mało) w trakcie leczenia.
Ja mam wdrukowane w mózg, że alkohol przy antybiotykach równa się śpiączka (kiedys mój kolega tak się załatwił, na szczęście udało się go wybudzić).
CurlyDorothy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:48   #333
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez CurlyDorothy Pokaż wiadomość
Ja tez jestem panikara i przemęczyłam się półtora miesiąca bez procentów. Na wizycie kontrolnej, kiedy skończyłam kuracje, lekarz powiedział mi, że mozna pić alkohol (ale bardzo mało) w trakcie leczenia.
Ja mam wdrukowane w mózg, że alkohol przy antybiotykach równa się śpiączka (kiedys mój kolega tak się załatwił, na szczęście udało się go wybudzić).
To ja może lepiej dam sobie narazie spokój z alkoholem Najwyżej piwko, dwa
Dzięki za odpowiedź
__________________

alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 10:41   #334
Sebek78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witajcie z tej strony Seba!
A więc, nie wiecie jak sie ma sprawa TETRALYSAL'u 300 do odmiany trądzika jaką zdiagnozował u mnie dermatolog tj "Trądzika odwroconego". Walcze z tym badziewiem ok roku niestety na początku sam, jakieś plastry, maści bez recepty, olejki etc. które nie pomogły ani troszke. To cholerstwo niestety umiejscowiło się w małoprzychylnych, że tak powiem miejscach tj. na pośladkach w okolicach kości krzyżowej i pod pachą .. Tetralysal przyjmuję od tygodnia 1 kapsułkę 300 1xdziennie do tego do przemywania BORASOL. Czy ktoś borykał sie z takim problemem? Z góry dzięki za odpowiedz...
Pozdrawiam.
S.
Sebek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 16:59   #335
LadyD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 92
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mnie ,również dermatolog przepisał kuracje tym środkiem(150mg) w połączeniu z kremem SKINOREN.Ma ona trwac 3 miesiące - a po 1 miesiącu mam przyjść pokazać się i w związku z tym bedzie podjęta decyzja czy cos zmieniamy w kuracji itp.Głownie moim problemem sa zaskórniki...krostki ropne pojawiają sie sporadycznie , miejscowo ,ale nie są to ropne wulkanyKapsułki łykam od około tygodnia po 2 dziennie(dermatolog zalecił łykać po 2kapsułki przez miesiąc).Jestem zaskoczona niektórymi opinimi na temat przerazliwego wypadania włosów,bólów zołądka i niszczenia watroby(na kafeterii szczegolnie).
W moim przypadku narazie nie widze zadnych tego typu skutków ubocznych(to dopiero pierwszy tydzien),ale az boję się brac dalej te srodki.Na myśl o wypadających włosach ciarki mi przechodzą.

Mam PYTANIE czy można jednocześnie z tym antybiotykiem stosować witaminy belissa(skóra,włosy i paznokcie)?Zastanawiam się czy taki suplement diety moze np. zmniejszać skuteczność antybiotyku czy coś w tym stylu?Słyszalam też o stosowaniu leków osłonowych-warto?Z góry dziekuję za odp.
LadyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 13:42   #336
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez LadyD Pokaż wiadomość
Mnie ,również dermatolog przepisał kuracje tym środkiem(150mg) w połączeniu z kremem SKINOREN.
Przepisał Ci dermatolog Tetralysal teraz? Na lato? Ja byłem dwa dni temu u dermatologa i powiedział że w żadnym wypadku nie przepiszę mi teraz Tetry bo bał się że się jeszcze poparzę. Kazał mi tylko kremy itp. No i kurde nie zapeszejąc pryszcza takiego prawdziwego to nie miałem dawno... Zdarzały/ją się takie malutkie ale to tam kremy dają chyba z nimi radę ^^

Cytat:
Napisane przez LadyD Pokaż wiadomość
Mam PYTANIE czy można jednocześnie z tym antybiotykiem stosować witaminy belissa(skóra,włosy i paznokcie)?Zastanawiam się czy taki suplement diety moze np. zmniejszać skuteczność antybiotyku czy coś w tym stylu?
Nic raczej nie osłabi działania.

Cytat:
Napisane przez LadyD Pokaż wiadomość
Słyszalam też o stosowaniu leków osłonowych-warto?Z góry dziekuję za odp.
Aj tam osłonki. Mi kazał dermatolog dużo jogurtów... Ale i tak rzadko kiedy jej jadłem. Tetre brałem 5 miechów prawie i nie bolał mnie brzuch. Tylko przez pierwszy tydzień jak jadłem dwie kapsułki dziennie.
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 21:25   #337
LadyD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 92
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Poparzenia słoneczne w sensie długotrwałego przebywania na sloncu typu opalanie się nad wodą itp. unikam długotrwałego przebywania na słoncu poza tym pogoda ostatnio jest kiepskałykam 2 kapsułki dziennie a krem stosuje wyłącznie na noc - zgodnie z zaleceniem dermatologa zmywam codziennie rano.Tak więc uważam z tym jak do tej pory żadne poparzenie mnie nie spotkało. Pod koniec miecha ide na wizyte więc sie okaze czy wszystko działa jak nalezy czy nie.W każdym razie naczytałam się takich opini o tym leku ,że sie zastanawiam czy po nim nie wyłysieje:P heheheNiech ktoś napisze ,że jest wporządku i ,ze działa no i oczywiscie ,że nie wypadają po nim włosy garśśściaaamii:rolleyes :
LadyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 18:21   #338
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja nie zauważyłem żebym stracił chociaż jednego włosa przez lek xD Mam tak samo gęste jak zaczynałem ^^ Więc nie ma co się bać. A z tymi poparzeniami to zawsze jakoś wyolbrzymiają... Chociaż z tydzień temu nie raz mnie szczypało dość mocno czoło...
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 18:10   #339
miki188
Raczkowanie
 
Avatar miki188
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 126
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja także brałem tetralysal rok temu, przez okres 3 miesięcy. Przez cały ten okres nie odczuwałem żadnych sygnałow ze strony żołądka ani watroby. Włosy takze mi nie wypadały. Tetralysal ogólnie pomógł mi na jakiś rok- podczas kuracji nie miałem prawie żadnych niespodzianek ,a pózniej po skończeniu tetra czasami sie coś pojawiało i w miare dobrze było jeszcze przez kilka miesiecy. teraz jednak skóra znów powraca do dtanu sprzed tetra.
miki188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 18:15   #340
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez miki188 Pokaż wiadomość
Ja także brałem tetralysal rok temu, przez okres 3 miesięcy. Przez cały ten okres nie odczuwałem żadnych sygnałow ze strony żołądka ani watroby. Włosy takze mi nie wypadały. Tetralysal ogólnie pomógł mi na jakiś rok- podczas kuracji nie miałem prawie żadnych niespodzianek ,a pózniej po skończeniu tetra czasami sie coś pojawiało i w miare dobrze było jeszcze przez kilka miesiecy. teraz jednak skóra znów powraca do dtanu sprzed tetra.
eh.. ja skonczylam kuracje w maju jakos w polowie.. do tej pory przed okresem wyskakuje mi taka wielka gula na brodzie.. wyskoczyla mi 1,5 tyg temu i jeszcze nie zeszla.. dobrze ze tylko jedna, ale jaka widoczna
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 22:44   #341
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

A ja tydzień temu byłem u dermatologa i kazał mi odstawić Tetre więc tak zrobiłem. wczoraj po południu na plecach miałem z 10 pryszczy z białymi główkami... A było już tak fajnie : / A twarzy też mi coś wyskakuję i jutro idę żeby dawał mi receptę : /
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 23:01   #342
damiano14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9
Dot.: Tetralysal

witam! jestem tu nowy i pomyślałem że może moglibyście mi pomóc. Otóż lekarz przepisał mi tetralysal ( przez pierwsze 2 tyg 2 tab potem jedną) Wczesniej brałem trochę witamin. Mogę stosować coś takiego ?

Po śniadaniu tetralysal. Około 2h po wit pp zincas (słabszy) i witb5 po południu silice a po kolacji wieczorem salfazin witpp i witb5

Co o tym myslicie? nie za dużo tego ?
damiano14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:11   #343
bourlinguer
Raczkowanie
 
Avatar bourlinguer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 69
Tetralysal-wasze opinie

Witam wszystkich
Mam pytanie do tych, którzy przyjmowali i przyjmują Tetralysal: czy Wam pomógł, jeśli tak to kiedy nastąpiła poprawa?

Biore ten antybiotyk 10 dzień. Jak na razie nie zauważyłam poprawy, raczej pogorszenie. Zdaje sobie sprawę, że na początku pojawia się wysyp nowych pryszczy. Zastanawiam się tylko kiedy to się skończy... i kiedy lub czy wogóle będzie lepiej.

Czekam na Wasze odpowiedzi...

Edytowane przez bourlinguer
Czas edycji: 2008-08-21 o 14:23
bourlinguer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 13:34   #344
nulleczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 12
Dot.: Tetrasyl-wasze opinie

chyba chodzi ci o tetralysal... tak brałam ten antybiotyk wzięłam 3 opakowania. nie zauważyłąm różńicy ale po późniejszych badaniach wykryłąm u siebie helicobacter pylori i biorę na to antybiotyki wieć tetralysalu już nie. czytałam gdzieś że niektórym tetralysal pomaga ale tylko podczas kuracji póżniej wszystko wraca. życzę zdrówka
nulleczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 14:22   #345
bourlinguer
Raczkowanie
 
Avatar bourlinguer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 69
Dot.: Tetrasyl-wasze opinie

tak rzeczywiście chodzi mi o tetralysal, przepraszam za pomyłkę...
Nulleczkaaa czy nowy antybiotyk Ci pomógł? Czy ta bakteria była odpowiedzialna u Ciebie za trądzik?
bourlinguer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 15:17   #346
nulleczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 12
Dot.: Tetrasyl-wasze opinie

w sumie to nie wiem czy mi pomoże (dalej go biorę 8 dzień już) mam nadzeję że tak. z tego co wiem ta bakteria odpowiedzialna jest za różne zmiany skóre (trądzik różowaty, trądzik młodzieńczy i inne zmiany i zaczerwienienia) choć nie jest to jeszcze potwierdzone badaniami. myslę że nie zaszkodzi jak zrobisz sobie wynik na tą bakterię (helicobacter pylori) koszt to 50 zł ja tyle zapłaciłam ale myślę że to zależy od ośrodka.
nulleczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 07:37   #347
buziasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 36
Dot.: Tetrasyl-wasze opinie

Żaden z takich antybiotykow nie pomoze Ci po 8 czy 10 dniach. Moze byc tak ze po pol roku nie bedziesz widziala roznicy. Ja bralam prawie rok. Efekty sa i to bardzo duze, ale nie stosowalam samego antybiotyku tylko z roznymi masciami.
Moze byc tez tak ze akurat na Ciebie on nie zadziala ale chyba to bedziesz mogla stwierdzic po 1-2 opakowaniach, tak mi sie wydaje. Zawsze mozesz pogadac z lekarzem ze masz wrazenie ze nie dziala i co dalej masz robic
Zycze wytrwalosci bo to przy tradziku najwazniejsze
buziasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 11:38   #348
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Tetrasyl-wasze opinie

jest caly watek zbiorczy o tym antybiotyku wiec poszukaj i poczytaj-masa opinii na jego temat
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:36   #349
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Tetrasyl-wasze opinie

no wlasnie, duzo bylo juz o tym na forum;

Edytowane przez madulka
Czas edycji: 2011-01-18 o 11:20
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 19:38   #350
Maliiina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 24
Dot.: Tetrasyl-wasze opinie

pierwszy raz stosowałam tetralysal krótko, bo tylko 3 tygodnie, ale byłam bardzo zadowolona jego działanie, niemal wszystko poschodziło i miałam w miarę gładką buzie. Gdy go odstawiłam miałam wieksze problemy ze skóra niz jak zaczełam go stosowac. po długim czasie, rożnych masciach, kremach skóra mi sie wygoiła.. jednak ostatnio tradzik nasilił mi sie ze znaczną siła, mam straszne problemy i niestety branie tego antybiotyku nic mi nie pomogło... ogólnie efekt jest zadowalajacy, ale jednynie przez okres jego stosowania, pozniej wszystko wraca do pierwotnego stanu. Pozdrawiam
Maliiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 20:55   #351
bourlinguer
Raczkowanie
 
Avatar bourlinguer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 69
Dot.: Tetrasyl-wasze opinie

Cytat:
Napisane przez buziasia Pokaż wiadomość
Żaden z takich antybiotykow nie pomoze Ci po 8 czy 10 dniach. Moze byc tak ze po pol roku nie bedziesz widziala roznicy. Ja bralam prawie rok. Efekty sa i to bardzo duze, ale nie stosowalam samego antybiotyku tylko z roznymi masciami.
Moze byc tez tak ze akurat na Ciebie on nie zadziala ale chyba to bedziesz mogla stwierdzic po 1-2 opakowaniach, tak mi sie wydaje. Zawsze mozesz pogadac z lekarzem ze masz wrazenie ze nie dziala i co dalej masz robic
Zycze wytrwalosci bo to przy tradziku najwazniejsze

Wiem, że leczenie trądziku nie trwa 10 dni że trzeba się uzbroić w cierpliwość... Dostałam także maść do stosowania - isotrexin, ale 2 razy w tygodniu (mam wrażliwą skórę, poza tym jest jeszcze ostre słońce).

Zastanawiam się tylko kiedy minie okres pogorszenia po rozpoczęciu terapii...

Jak czasem słucham "dobrych rad" innych typu: "jeśli antybiotyk nie pomógł ci przez 3 dni, to musisz zmienić na inny", to mi czasem ręce opadają... Ogólnie najbardziej dla mnie dołujące są te spojrzenia ludzi którzy nigdy nie mieli syfów i ich przekonanie, że sama jestem sobie winna, bo pewnie o siebie nie dbam...

Na razie jestem jeszcze dobrej myśli. Wierze że mój plan sie powiedzie Za kilka dni wracam do Yasmin (moje pryszcze to efekt odstawienia ich ponad pół roku temu) i mam nadzieje, że za jakieś 3 miesiące będzie ok

pozdrawiam wszystkich
bourlinguer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 22:07   #352
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja dodaje fotki przed kuracja i po kuracji, ale ostrzegam ze to dla ludzi o mocnych nerwach!!!. Nie dodaje miniaturek tylko linki, bo nie chce straszyc tutaj
Dodam jeszcze ze te zdjecia ze stycznia to nie sa najgorsze, ale innych juz nie znalazlam (na zuchwie mialam ropniaka na ropniaku )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...237a4da4e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0a6f76921.html


Przed kuracja - 05.01.2008 i po kuracji - dzisiejsze fotki z przed 5 minut.
Kuracja moja jednak trwala od 05.01.2008 chyba do polowy albo konca maja.
Przebarwienia mi tylko zostały, tłusta skóra i dziwnie zaczerwieniona na policzkach no i czasami pojawi sie jakis pryszcz, ale stosunkowo szybko znika a nie tak jak wtedy po trzech miesiacach raczyl zejsc
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 21:16   #353
bourlinguer
Raczkowanie
 
Avatar bourlinguer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 69
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Gratuluje udanej kuracji
Oby rezultat się utrzymał.

Może i mi się uda.
bourlinguer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 13:12   #354
Matthew91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Angry Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej wszystkim. 3 dni temu zacząłem kurację tetralysalem i jak na razie nie widzę efektów (wiem, że za wcześnie). Dermatolog przepisała mi chyba masakryczną dawkę - 4 tabletki dziennie, 2 rano, 2 wieczorem, do tego wit, PP, B6, differin na noc i jakieś coś płynne na dzień w postaci toniku (to chyba kwas salicylowy z jakimiś tam innymi rzeczami). Ogólnie rzecz biorąc wygląda to tak:

To coś w postaci toniku rano
Differin na noc
Tetralysal 2 tabletki 2 razy dziennie
witamina B6 2 tabletki 3 razy dziennie
witamina PP 1 tabletka 3 razy dziennie
Czyli dziennie zjadam 13 tabletek. Powiedziała mi, że jak znikną mi te krostki, pryszcze itd. to mam brać po 1 tabletce 2x dziennie.
Jak myślicie, czy taki zestaw cokolwiek zdziała?
Matthew91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 14:29   #355
Ciekawski90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 174
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja tam widziałem poprawę szybko. Mniej niż tydzień. Dziś jestem po zakończeniu kuracji pół rocznej. I co. Lipa. Przez cały czas miałem buzie o dwa nieba lepsza niż zawsze. A teraz powrót : ( Powiesić się idzie : ((
__________________


Ciekawski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 15:34   #356
xkasiahx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam gdzie nie ma już dróg.. ;)
Wiadomości: 16
GG do xkasiahx
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam. Swoją walkę z trądzikiem zaczęłam dokładnie 2 miesiące temu. Dostałam właśnie te tabletki i do tego żel do przemywania i dwie maści: jedną na dzień, a drugą na noc.
Przez pierwszy miesiąc zażywałam dwie tabletki dziennie. U mnie działały tak, że na początku oczyszczało mi skórę i wszystko wywalało na wierzch. Po miesiącu, gdy była już druga wizyta u p. dermatolog, pani stwierdziła, że tak ma być, i przepisała mi dwa razy mocniejszą dawkę tych tabletek, do zażywania raz dziennie i wymieniła maść na noc. Powiem Wam, że tabletki mi pomogły, zresztą nie tylko tabletki. Gdybyście mnie zobaczyli dwa miesiące, to byście sobie pomyśleli "Boże, co za potwór". Dzisiaj trądzik i wypryski widocznie się zmniejszyły, już nie ma ich tak dużo, ale zawsze coś. Trzeba dbać przez cały okres dojrzewania o skórę (za każdym razem p. dermatolog mi to powtarza ;P). Do tego piję 2 razy dziennie herbatę z bratka i przemywam skórę torebką z tez herbaty i także mi to pomaga. Pozdrawiam ;*
xkasiahx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 17:29   #357
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez xkasiahx Pokaż wiadomość
Do tego piję 2 razy dziennie herbatę z bratka i przemywam skórę torebką z tez herbaty i także mi to pomaga. Pozdrawiam ;*
Nie wiedzialam o przemywaniu skory torebka z herbaty To taka ciepla torebka czy zimna?

Ja mam tradzik, i wygladam jakbym miala 17 lat a mam 24 :S Na dodatek we wtorek ide na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie pracy i musze jakis fluid kupic, moze dermacol na ten raz, ale nie wiem bo mam mega tlusta skore..

Ja twarzy bratkiem nie przemyje teraz niestety bo ja kupuje bratka nie w torebkach a sypkiego i do niego zawsze len daje i inne jakies ziolka co mam pod reka i zaparzam
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 17:36   #358
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Bardzo dobrze dzialaja oklady z herbaty rumiankowej. Ja zawsze robilam mocny napar i takim zimnym nasaczalam waciki i kladlam na jakas godzine. Pomagalo.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 18:59   #359
xkasiahx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam gdzie nie ma już dróg.. ;)
Wiadomości: 16
GG do xkasiahx
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Nie wiedzialam o przemywaniu skory torebka z herbaty To taka ciepla torebka czy zimna?
Zimną
Mi tam pomaga.
Szczerze mówiąc, nie wiem czy samo picie herbaty tej z bratka by tak mi pomagała.
Owszem, oczywiście nie zejdzie wszystko, ale mi przynajmniej łagodzi i zmniejsza ilość wyprysków. Dla mnie to jest dodatek do maści na trądzik. Jako przemycie ;P
Tylko ja jeszcze zawsze robie sobie przerwę tygodniową po wypiciu całego opakowania.
xkasiahx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:39   #360
damiano14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

mam kilka pytań do was
też biorę tetralysal już prawe miesiąc i dodtakowo mam do tego tabletki osłonowe trilac jeden raz dziennie...

do tego jescze wit pp b5 i salfazin

i mam pytanie czy mógłbym dołożyć jeszcze do tego capivit a+e hydro control? słyszałem że jest bardzo dobry i pomaga nawilżyć skórę. Co o tym sądzicie
damiano14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.