Mamusie listopad 2019- cz. 3 - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-05, 15:10   #4891
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3



Wrzucam swojego brzuchola
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 15:12   #4892
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość




Wrzucam swojego brzuchola
Zuzka to chyba siedzi u Ciebie w piersiach.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 15:20   #4893
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Zuzka to chyba siedzi u Ciebie w piersiach.
Chyba tak Dobrze, że tylko ona jedna. Bo jakby bliźniaki to bym po hamaku zamiast stanika miała
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 15:22   #4894
patisonowa
Wtajemniczenie
 
Avatar patisonowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 207
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Owocowy, a ja się zastanawiam czy mam deja vu, czy widziałam cię na FB na grupie mam cię!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patisonowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 15:38   #4895
kapewa
Raczkowanie
 
Avatar kapewa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 163
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość




Wrzucam swojego brzuchola
Owocowy Ty masz taki mało widoczny brzuszek że nie jedna bez ciąży by pozazdrościla. Zuza się nieźle kamufluje

Ja już po wizycie-Bartek waży około 1080 g, ale waga prawdopodobnie zawyzona przez długie kości. Ależ jestem ciekawa jaki wzrost Mu wyjdzie przy porodzie.
Jak tak to wierci się niesamowicie, a na usg zaslonil buzię rączkami i ani myślał ich wziąć. A lekarz bardzo się starał żeby mi dać zdjęcie.
Szyjka w porządku.

Pytałam się o poród to dostanę skierowanie na 39 tydz na operację - po 2 cc nawet nie ryzykuja SN. 1565015883639.jpg

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
kapewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 15:41   #4896
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
Owocowy, a ja się zastanawiam czy mam deja vu, czy widziałam cię na FB na grupie mam cię!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz nie mieć deja vu ukazałam się
Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Owocowy Ty masz taki mało widoczny brzuszek że nie jedna bez ciąży by pozazdrościla. Zuza się nieźle kamufluje

Ja już po wizycie-Bartek waży około 1080 g, ale waga prawdopodobnie zawyzona przez długie kości. Ależ jestem ciekawa jaki wzrost Mu wyjdzie przy porodzie.
Jak tak to wierci się niesamowicie, a na usg zaslonil buzię rączkami i ani myślał ich wziąć. A lekarz bardzo się starał żeby mi dać zdjęcie.
Szyjka w porządku.

Pytałam się o poród to dostanę skierowanie na 39 tydz na operację - po 2 cc nawet nie ryzykuja SN. Załącznik 7686436

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ale to zdjęcie jest takie: matka, ja nie chcę zdjęć! Ile razy mam Ci powtarzać!

A co w przypadku jak zaczniesz rodzić przed 39tc? Wtedy nagła cc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 15:53   #4897
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Moja koleżanka po dwóch CC nie zdążyła dojechać na czas i miała sn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 15:56   #4898
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Możesz nie mieć deja vu ukazałam się Ale to zdjęcie jest takie: matka, ja nie chcę zdjęć! Ile razy mam Ci powtarzać!

A co w przypadku jak zaczniesz rodzić przed 39tc? Wtedy nagła cc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko przed Tobą.

Kapewa, super ze u Bartka wszystko okej.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 15:56   #4899
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Ciekawe czy płeć maluszka ma w jakikolwiek sposób wpływ na samopoczucie mamy, bo co kobieta to inna historia, więc pewnie nie.

Moja mama w miała dużo gorsze dolegliwości pierwszego trymestru ze mną (wymioty, nudności). Natomiast pozostałe miesiące pod względem samopoczucia bez zastrzeżeń (a jestem młodsza od brata, więc i zachodu więcej, bo dziecko juz w domu).

Natomiast z bratem bez wymiotów itp., ale w późniejszym okresie stawiał jej się brzuch, musiała leżeć w szpitalu a i tak brat był wcześniakiem.
Kompletnie nie ma, ja ciąże tylko z córkami i obie inne
Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ja z kolei na pierwszy rzut mam Pampers premium care, dostałam od koleżanki dwie paczki 0, jedna mam 1. I to tyle.. Później planuje kupować Dady te fioletowe, widzę w rankingu chłonnosc całkiem nieźle wypadła z pierwszym synem też uzywalismy na początku Pampersy pozniej Dady, następnie zależy co wpadło na promocji ale np Pampers Sleep and Play oceniam gorzej niż Dady biedronkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też miałam Pampers Premium Care na początku, później też pampers- kupowałam online w promocji.
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość


Wrzucam swojego brzuchola
Ja wciąż się tu brzucha dopatruję
Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Owocowy Ty masz taki mało widoczny brzuszek że nie jedna bez ciąży by pozazdrościla. Zuza się nieźle kamufluje

Ja już po wizycie-Bartek waży około 1080 g, ale waga prawdopodobnie zawyzona przez długie kości. Ależ jestem ciekawa jaki wzrost Mu wyjdzie przy porodzie.
Jak tak to wierci się niesamowicie, a na usg zaslonil buzię rączkami i ani myślał ich wziąć. A lekarz bardzo się starał żeby mi dać zdjęcie.
Szyjka w porządku.

Pytałam się o poród to dostanę skierowanie na 39 tydz na operację - po 2 cc nawet nie ryzykuja SN. Załącznik 7686436

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
Super wieści chyba faktycznie nie chciał zdjęć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 15:59   #4900
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

A tych Pampers Pure któraś używała? Jest jakaś różnica w porównaniu z innymi?
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 16:29   #4901
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość


Wrzucam swojego brzuchola
W porównaniu do pierwszego zdjęcia na ostatnim coś się dzieje nie każdy musi mieć piłkę lekarską (mówię tu o sobie) każda z nas ma inną budowę i inaczej to wszystko wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Owocowy Ty masz taki mało widoczny brzuszek że nie jedna bez ciąży by pozazdrościla. Zuza się nieźle kamufluje

Ja już po wizycie-Bartek waży około 1080 g, ale waga prawdopodobnie zawyzona przez długie kości. Ależ jestem ciekawa jaki wzrost Mu wyjdzie przy porodzie.
Jak tak to wierci się niesamowicie, a na usg zaslonil buzię rączkami i ani myślał ich wziąć. A lekarz bardzo się starał żeby mi dać zdjęcie.
Szyjka w porządku.

Pytałam się o poród to dostanę skierowanie na 39 tydz na operację - po 2 cc nawet nie ryzykuja SN. Załącznik 7686436

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
Świetne wieści i to zdjęcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
A tych Pampers Pure któraś używała? Jest jakaś różnica w porównaniu z innymi?
To nowy produkt więc nie wiem czy któraś z mam tutaj miała okazję go wypróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 16:35   #4902
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
W porównaniu do pierwszego zdjęcia na ostatnim coś się dzieje nie każdy musi mieć piłkę lekarską (mówię tu o sobie) każda z nas ma inną budowę i inaczej to wszystko wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Świetne wieści i to zdjęcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

To nowy produkt więc nie wiem czy któraś z mam tutaj miała okazję go wypróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem (tfutfu) czy z piłką lekarską/arbuzem bym się nie czuła lepiej bo teraz wyglądam jakbym się obżarła ale sam brzuch w połowie dnia ciągnie mnie do przodu (ciąży). :/

Ale fakt, na pewno wygodniej niż z dużym brzuszkiem

Kurcze, miałam się Was pytać, drugi raz, i zapomniałam.

W czym prałyście ubranka? Myślałam o zwykłych proszkach tylko podwójnym płukaniu ale WHO zaleca do 1 roku życia w specyfikach dla dzieci, a Instytut Matki i Dziecka przynajmniej do pół roku. Kupiłam narazie tylko płatki mydlane i coccolino sensitive (taki sam skład jak lovela) i zastanawiam się nad jakimś płynem stricte dla dzieciaczków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 16:38   #4903
Tosaa
Raczkowanie
 
Avatar Tosaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 126
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość


Wrzucam swojego brzuchola
Ależ masz maleńki brzuszek, ja to przy Tobie bym wyglądała jak wieloryb
Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Owocowy Ty masz taki mało widoczny brzuszek że nie jedna bez ciąży by pozazdrościla. Zuza się nieźle kamufluje

Ja już po wizycie-Bartek waży około 1080 g, ale waga prawdopodobnie zawyzona przez długie kości. Ależ jestem ciekawa jaki wzrost Mu wyjdzie przy porodzie.
Jak tak to wierci się niesamowicie, a na usg zaslonil buzię rączkami i ani myślał ich wziąć. A lekarz bardzo się starał żeby mi dać zdjęcie.
Szyjka w porządku.

Pytałam się o poród to dostanę skierowanie na 39 tydz na operację - po 2 cc nawet nie ryzykuja SN. Załącznik 7686436

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
Od małego już sesje zdjęciowe robią, to co się dziwić, że się chowa

Dzwoniłam jeszcze do diabetologa skonsultować wyniki z krwi, które mi dzisiaj zlecił, to mówił, że wyniki piękne jeśli chodzi o hemoglobinę glikowaną i kreatyninę. Morfologia jedynie słabiej, ale to niedobór żelaza wychodzi i mówi, że widać w wynikach działanie kortykosteroidów i to ma pewnie wpływ na nieco wolniejszy rozkład cukrów - to zresztą sama widzę o latach ich przyjmowania. Pytałam, czy mam rzeczywiście robić pomiary 2-3 razy w tygodniu, a nie codziennie. Mówił, że mogę codziennie, bo pasków mi zapisał sporo, ale on raczej nie widzi sensu tak częstego kłucia, zwłaszcza, że glukozę na czczo miałam robiona kilka razy w ciąży i zawsze była w porządku. Jakby się coś działo, były przekroczenia to mam dzwonić do niego i się umawiać na wizytę. Zobaczę, przez najbliższy czas pomierzę codziennie i jak będzie ok, to najwyżej rzeczywiście zmniejszę częstotliwość pomiarów.
Konsultowałam się też z kuzynką, która ma 3 dzieci i w drugiej ciąży miała podobne wyniki, to jej nawet ginekolog nie wysłała do diabetologa i stwierdziła, że nie ma się co przejmować. Co lekarz, to inaczej podchodzi - można zgłupieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie,
bo potem przyjdzie mróz i szczęście pryśnie.'

[/CENTER]
Tosaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 16:38   #4904
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Likka9 - ruch jakiś tam był, bo ogarniałam zawartość plecaków, ale bez przesady :P

To był mój 11 raz na Woodzie, więc wiedziałam czego się spodziewać. Mieliśmy 2 namioty - jeden we wiosce ze znajomymi, drugi na Toi Campie. Więc miałam dostęp do ciepłej wody i porcelanki, a na "patelni" mieliśmy wielką plandekę, więc nie było problemu z cieniem. Do tego krzesełka, w tym zawsze jakieś było wolne dla mnie Większość ludzi nie zauważała nawet, że jestem w ciąży :P Udało się pójść na 2 koncerty (resztę słuchałam z wioski bo rozbijamy się na przeciwko dużej sceny) i na spotkanie ze Smarzowskim Ogólnie bezproblemowo. Mimo przejściowych opadów pogoda dopisała, bo nie było upałów, ani bardzo zimnych nocy.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 16:41   #4905
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Tosaa Pokaż wiadomość
Ależ masz maleńki brzuszek, ja to przy Tobie bym wyglądała jak wieloryb Od małego już sesje zdjęciowe robią, to co się dziwić, że się chowa

Dzwoniłam jeszcze do diabetologa skonsultować wyniki z krwi, które mi dzisiaj zlecił, to mówił, że wyniki piękne jeśli chodzi o hemoglobinę glikowaną i kreatyninę. Morfologia jedynie słabiej, ale to niedobór żelaza wychodzi i mówi, że widać w wynikach działanie kortykosteroidów i to ma pewnie wpływ na nieco wolniejszy rozkład cukrów - to zresztą sama widzę o latach ich przyjmowania. Pytałam, czy mam rzeczywiście robić pomiary 2-3 razy w tygodniu, a nie codziennie. Mówił, że mogę codziennie, bo pasków mi zapisał sporo, ale on raczej nie widzi sensu tak częstego kłucia, zwłaszcza, że glukozę na czczo miałam robiona kilka razy w ciąży i zawsze była w porządku. Jakby się coś działo, były przekroczenia to mam dzwonić do niego i się umawiać na wizytę. Zobaczę, przez najbliższy czas pomierzę codziennie i jak będzie ok, to najwyżej rzeczywiście zmniejszę częstotliwość pomiarów.
Konsultowałam się też z kuzynką, która ma 3 dzieci i w drugiej ciąży miała podobne wyniki, to jej nawet ginekolog nie wysłała do diabetologa i stwierdziła, że nie ma się co przejmować. Co lekarz, to inaczej podchodzi - można zgłupieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie wydaje mi się, że niby w Pl mamy zalecenia PTG ale tak naprawdę to co lekarz to co innego usłyszysz. I potem ciężko tak naprawdę wyciągnąć co jest racja. Bo jak ja powtarzam: każdy lekarz jest dobry póki nie ma komplikacji, a jak się zaczynają to się pokazuje ile lekarz "znaczy" czy "wie". Tylko szkoda, że wtedy my jesteśmy królikami doświadczalnymi :/

A z drugiej strony: powinnyśmy ufać naszym lekarzom, w końcu pewnie nie jesteśmy pierwszymi kobietami, których ciążę prowadzą.

Tak źle i tak niedobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 16:42   #4906
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Ja prałam w białym jeleniu. Ale może z miesiąc. Teraz chyba będę od początku prała w tym co nasze. Nigdy nie plukalam podwójnie i nie zamierzam. Prasować też nie zamierzam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 16:42   #4907
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Nie wiem (tfutfu) czy z piłką lekarską/arbuzem bym się nie czuła lepiej bo teraz wyglądam jakbym się obżarła ale sam brzuch w połowie dnia ciągnie mnie do przodu (ciąży). :/

Ale fakt, na pewno wygodniej niż z dużym brzuszkiem

Kurcze, miałam się Was pytać, drugi raz, i zapomniałam.

W czym prałyście ubranka? Myślałam o zwykłych proszkach tylko podwójnym płukaniu ale WHO zaleca do 1 roku życia w specyfikach dla dzieci, a Instytut Matki i Dziecka przynajmniej do pół roku. Kupiłam narazie tylko płatki mydlane i coccolino sensitive (taki sam skład jak lovela) i zastanawiam się nad jakimś płynem stricte dla dzieciaczków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja prałam w dzidziusiu bardzo długo do 2 roku na pewno. Teraz w końcu piorę razem z naszymi ubraniami w Neutralu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 16:54   #4908
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Ja prałam w dzidziusiu bardzo długo do 2 roku na pewno. Teraz w końcu piorę razem z naszymi ubraniami w Neutralu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli np pierwsze pranie w dziecięcym a kolejne już w normalnych może być?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 17:01   #4909
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Zależy czy się jakiś alergik trafi pewnie.

Ja nie widzę sensu, całą rodzina będziemy mieli kontakt z dzieckiem a ubrań nikogo z nas nie zamierzam prac w loveli czy innych takich. Kota też nie wypiore w szpitalu ubranek też raczej nikt nie pierze w specjalnych plynach. Tak samo goście.

Sąsiadki syn jest alergikiem, ma ponad pół roku i dopiero od niedawna nie boje się go wziąć na ręce. Bo tak to go sypało po wszystkim, jak ktoś użył perfum czy ktoś obcy wziął na ręce. Masakra.n

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-05, 17:09   #4910
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja prałam w białym jeleniu. Ale może z miesiąc. Teraz chyba będę od początku prała w tym co nasze. Nigdy nie plukalam podwójnie i nie zamierzam. Prasować też nie zamierzam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja od razu pralam w "normlanym" jakimś Sensitive bo lubię ten zapach. Teraz piore w kapsułkach Surf i plyn do płukania Lenor Sensitive. Nigdy nie płukałam dwa razy i nie będę też teraz, no i nie prasuje
Tak naprawdę wszystko zależy od skóry dziecka, jak jest wrażliwa czy jakaś problematyczna to zwykły proszek nie przejdzie. Chociaż mam przykład z niedawna, dziecko urodzone w styczniu od początku pranie w Lovela i trądzik niemowlęcy, jakieś zmiany atopowe itp itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 17:09   #4911
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Zależy czy się jakiś alergik trafi pewnie.

Ja nie widzę sensu, całą rodzina będziemy mieli kontakt z dzieckiem a ubrań nikogo z nas nie zamierzam prac w loveli czy innych takich. Kota też nie wypiore w szpitalu ubranek też raczej nikt nie pierze w specjalnych plynach. Tak samo goście.

Sąsiadki syn jest alergikiem, ma ponad pół roku i dopiero od niedawna nie boje się go wziąć na ręce. Bo tak to go sypało po wszystkim, jak ktoś użył perfum czy ktoś obcy wziął na ręce. Masakra.n

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja używałam długo dzidziusia tylko dlatego ze ma lepszy skład niż inne proszki. Sama dla siebie również wybieram rzeczy bardziej eko i nie używam Persila czy innych badziewi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 17:13   #4912
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Nie wiem (tfutfu) czy z piłką lekarską/arbuzem bym się nie czuła lepiej bo teraz wyglądam jakbym się obżarła ale sam brzuch w połowie dnia ciągnie mnie do przodu (ciąży). :/

Ale fakt, na pewno wygodniej niż z dużym brzuszkiem

Kurcze, miałam się Was pytać, drugi raz, i zapomniałam.

W czym prałyście ubranka? Myślałam o zwykłych proszkach tylko podwójnym płukaniu ale WHO zaleca do 1 roku życia w specyfikach dla dzieci, a Instytut Matki i Dziecka przynajmniej do pół roku. Kupiłam narazie tylko płatki mydlane i coccolino sensitive (taki sam skład jak lovela) i zastanawiam się nad jakimś płynem stricte dla dzieciaczków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zacznę od loveli lub dzidziusia, ale spróbuję też w miarę szybko przejść na nasz proszek, jeśli po kontakcie z naszymi ubraniami nie będzie żadnej reakcji.

Łatwiej tak, niż w razie czego prać wszystko od początku.

I prasować na pewno będę, bo mam manię prasowania, nie znoszę wygniecionych rzeczy.
__________________
11.04.2015

Edytowane przez misiaa91
Czas edycji: 2019-08-05 o 17:15
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 17:35   #4913
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Melduję się po wizycie. Z Wandą wszystko ok, waży 800gram (25+5). Jutro zapiszę się na prenatalne trzeciego trymestru
A pobolewanie w boku to najpewniej ucisk na narządy wewnętrzne także uff...
Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Owocowy Ty masz taki mało widoczny brzuszek że nie jedna bez ciąży by pozazdrościla. Zuza się nieźle kamufluje

Ja już po wizycie-Bartek waży około 1080 g, ale waga prawdopodobnie zawyzona przez długie kości. Ależ jestem ciekawa jaki wzrost Mu wyjdzie przy porodzie.
Jak tak to wierci się niesamowicie, a na usg zaslonil buzię rączkami i ani myślał ich wziąć. A lekarz bardzo się starał żeby mi dać zdjęcie.
Szyjka w porządku.

Pytałam się o poród to dostanę skierowanie na 39 tydz na operację - po 2 cc nawet nie ryzykuja SN. Załącznik 7686436

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
wspaniałe wieści! Suuper!
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość


Wrzucam swojego brzuchola
Gdzie Ty masz te kg które Ci rzekomo przybyły Dziewczyno? Zuzanna się chyba w chowanego z nami bawi
Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Ciekawe czy płeć maluszka ma w jakikolwiek sposób wpływ na samopoczucie mamy, bo co kobieta to inna historia, więc pewnie nie.

Moja mama w miała dużo gorsze dolegliwości pierwszego trymestru ze mną (wymioty, nudności). Natomiast pozostałe miesiące pod względem samopoczucia bez zastrzeżeń (a jestem młodsza od brata, więc i zachodu więcej, bo dziecko juz w domu).

Natomiast z bratem bez wymiotów itp., ale w późniejszym okresie stawiał jej się brzuch, musiała leżeć w szpitalu a i tak brat był wcześniakiem.
Ja z Synkiem bardzo dużo spałam w pierwszym trymestrze, popołudniowe drzemki to był standard ale też mogłam sobie na to pozwolić. Z Wandą samopoczucie na początku zdecydowanie gorsze - więcej nudności, bólów głowy.. Ale od drugiego trymestru obie ciążę jak marzenie Oby tak zostało do końca.[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87055712]Ja chodzę do diabetolog na NFZ. Wizyta co miesiąc. Ważą mnie, sprawdzają ciśnienie. Nie narzekam Dosyć że na gina wydaję fortunę, dlatego walczyłam o to żeby tu nie iść prywatnie.

Wróciłam z Woodstocku (Pol'and'Rocku) żywa Czasem bywałam zmęczona, troszkę bolały więzadła wieczorem, więc teraz odpoczywam. Dieta niestety średnia, bo jak wiadomo - dla wegan i wegetarian zawsze się coś znajdzie, dla diabetyków niekoniecznie. Więc cukry na granicy, ale dzisiaj już dobrze. I o dziwo po obiedzie (wczesny obiad dzisiaj) miałam poniżej 70 (2 pomiary). Czasem nie wiem od czego to zależy?

A badanie 2-3 razy w tygodniu to nie wiem co ma sprawdzić???[/QUOTE]Odważna jesteś z tym Woodstockiem Fajnie że nie rezygnujesz z przyjemności nawet ciut ekstremalnych I że samopoczucie na to pozwala.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 17:50   #4914
kapewa
Raczkowanie
 
Avatar kapewa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 163
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl;Ale to zdjęcie jest takie: matka, ja nie chcę zdjęć! Ile razy mam Ci powtarzać! :D

A co w przypadku jak zaczniesz rodzić przed 39tc? Wtedy nagła cc?

Wysłane z [URL=http://r.tapatalk.com/byo?rid=73630
aplikacji Forum Wizaz[/URL]
Też się nad tym zastanawiam. Ja nawet nie wiem co to bóle porodówe
Albo skoro Młodsza miała wagę 3200 i blizna prawie się rozeszła. A Synek rokuje na większego?? Może będzie tak że w końcówce będę musiała leżeć do obserwacji.

Ja na początek kupowałam dzidziusia lub lovele, jeden worek do pierwszych ciuszków, bo w sumie to głupio mi było prac z naszymi, większość to i tak jasne więc po prostu pralka dziecięca szła na programie baby. Do dziecięcych nie dawałam płynu do płukania, za to prasowalam

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl;Ale to zdjęcie jest takie: matka, ja nie chcę zdjęć! Ile razy mam Ci powtarzać! :D

A co w przypadku jak zaczniesz rodzić przed 39tc? Wtedy nagła cc?

Wysłane z [URL=http://r.tapatalk.com/byo?rid=73630
aplikacji Forum Wizaz[/URL]
Też się nad tym zastanawiam. Ja nawet nie wiem co to bóle porodówe
Albo skoro Młodsza miała wagę 3200 i blizna prawie się rozeszła. A Synek rokuje na większego?? Może będzie tak że w końcówce będę musiała leżeć do obserwacji.

Ja na początek kupowałam dzidziusia lub lovele, jeden worek do pierwszych ciuszków, bo w sumie to głupio mi było prac z naszymi, większość to i tak jasne więc po prostu pralka dziecięca szła na programie baby. Do dziecięcych nie dawałam płynu do płukania, za to prasowalam


Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
kapewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 17:50   #4915
patisonowa
Wtajemniczenie
 
Avatar patisonowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 207
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

To ja też melduję, że Ola pozostaje Olą i waży już 962 gramy wszystko ok, leży sobie podłużnie główkowo (czyli bez zmian). Szyjka długa, 4 cm, więc też super. Zdjęć profilu jak zwykle nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patisonowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 18:19   #4916
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Ta ciaza jest dla mnie o wiele trudniejsza niz pierwsza. Nie wiem czy generalnie jest ciezsza (na poczatku czulam sie gorzej, mocniej wymiotowalam, mam mocniejsze bole brzucha, jestem czesciej zmeczona itd) czy moze dlatego, ze mam malego bobasa w domu, ktory duzo ode mnie wymaga. A moze to wina synka i ciaze z chlopcami po prostu sa ciezsze?
Dla mnie też ta ciąża jest trudniejsza. Nie wiem, czy to kwestia tego, że organizm dostał w kość w pierwszej ciąży i długim karmieniu, czy to starość, czy 3 latka w domu, czy po prostu syn tak mnie kocha 🤣 czy może mix wszystkiego.
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość


Wrzucam swojego brzuchola
Zuzka gdzie Ty się chowasz
Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
A tych Pampers Pure któraś używała? Jest jakaś różnica w porównaniu z innymi?
To chyba nowość jest. Ja używałam Pampers Premium Care, a później Pantsy
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Czyli np pierwsze pranie w dziecięcym a kolejne już w normalnych może być?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko zależy, czy dziecko będzie uczulać zwykły proszek.
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Zależy czy się jakiś alergik trafi pewnie.

Ja nie widzę sensu, całą rodzina będziemy mieli kontakt z dzieckiem a ubrań nikogo z nas nie zamierzam prac w loveli czy innych takich. Kota też nie wypiore w szpitalu ubranek też raczej nikt nie pierze w specjalnych plynach. Tak samo goście.

Sąsiadki syn jest alergikiem, ma ponad pół roku i dopiero od niedawna nie boje się go wziąć na ręce. Bo tak to go sypało po wszystkim, jak ktoś użył perfum czy ktoś obcy wziął na ręce. Masakra.n

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja do tej pory piorę wszystkie nasze rzeczy w loveli. Jak córka była maleńka też nie mogłam używać perfum, balsamów, bo zaraz była wysypana.
Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
To ja też melduję, że Ola pozostaje Olą i waży już 962 gramy wszystko ok, leży sobie podłużnie główkowo (czyli bez zmian). Szyjka długa, 4 cm, więc też super. Zdjęć profilu jak zwykle nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje

My po wizycie z córką u kardiologa. Dała się zbadać I już jest wszystko w porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 18:36   #4917
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
a może wszystko po trochu?
Pewnie tak

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
no i ciacha czekają na swoją kolej


Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Ja używałam pampeesow potem tych z lidla ale córka miła non stop zapalenie układu moczowego i sromu właśnie przez pamersy chyba bo jak odpieluchowalam to jak ręka odjął. Dlatego teraz stawiam na eko może to coś poprawi sprawę.
Ojej wspolczuje takich przygod z corka. Mam nadzieje, ze teraz omina was takie emocje. Kazde dziecko jest inne, wiec jest szansa

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Chyba właśnie płeć maluszka o niczym nie świadczy
Moja mama w ciąży z bratem wymiotowała 9 miesięcy. Ze mną- tylko 3
Tez mi sie wydaje, ze plec o niczym nie swiadczy, bo co kobieta to inna teoria

No i sliczny maly brzuszek masz Takie podobaja mi sie najbardziej

Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie-Bartek waży około 1080 g, ale waga prawdopodobnie zawyzona przez długie kości. Ależ jestem ciekawa jaki wzrost Mu wyjdzie przy porodzie.
Jak tak to wierci się niesamowicie, a na usg zaslonil buzię rączkami i ani myślał ich wziąć. A lekarz bardzo się starał żeby mi dać zdjęcie.
Szyjka w porządku.
Gratulacje

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87056408]
To był mój 11 raz na Woodzie, więc wiedziałam czego się spodziewać. Mieliśmy 2 namioty - jeden we wiosce ze znajomymi, drugi na Toi Campie. Więc miałam dostęp do ciepłej wody i porcelanki, a na "patelni" mieliśmy wielką plandekę, więc nie było problemu z cieniem. Do tego krzesełka, w tym zawsze jakieś było wolne dla mnie Większość ludzi nie zauważała nawet, że jestem w ciąży :P Udało się pójść na 2 koncerty (resztę słuchałam z wioski bo rozbijamy się na przeciwko dużej sceny) i na spotkanie ze Smarzowskim Ogólnie bezproblemowo. Mimo przejściowych opadów pogoda dopisała, bo nie było upałów, ani bardzo zimnych nocy.[/QUOTE]

O wow Ja nawet raz nie bylam, a ty juz 11
Brzmi bardzo fajnie

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
To ja też melduję, że Ola pozostaje Olą i waży już 962 gramy wszystko ok, leży sobie podłużnie główkowo (czyli bez zmian). Szyjka długa, 4 cm, więc też super. Zdjęć profilu jak zwykle nie mam
Gratulacje

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Ja nie uzywalam specjalnego proszku dla dzieci, pralam w zwyklym arielu, w ktorym tez pralam nasze ubrania. Nic tez nie prasowalam, nawet dla noworodka. Ale moja corka nie miala zadnych alergii, wiec przy bezproblematycznym dziecku to i tak wszystko jedno w czym sie pierze.

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
Dla mnie też ta ciąża jest trudniejsza. Nie wiem, czy to kwestia tego, że organizm dostał w kość w pierwszej ciąży i długim karmieniu, czy to starość, czy 3 latka w domu, czy po prostu syn tak mnie kocha 🤣 czy może mix wszystkiego
Brzmi jak u mnie Babulenki z nas

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
My po wizycie z córką u kardiologa. Dała się zbadać I już jest wszystko w porządku
Super
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 19:11   #4918
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość




Wrzucam swojego brzuchola

Nie mogę w to uwierzyc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Owocowy Ty masz taki mało widoczny brzuszek że nie jedna bez ciąży by pozazdrościla. Zuza się nieźle kamufluje

Ja już po wizycie-Bartek waży około 1080 g, ale waga prawdopodobnie zawyzona przez długie kości. Ależ jestem ciekawa jaki wzrost Mu wyjdzie przy porodzie.
Jak tak to wierci się niesamowicie, a na usg zaslonil buzię rączkami i ani myślał ich wziąć. A lekarz bardzo się starał żeby mi dać zdjęcie.
Szyjka w porządku.

Pytałam się o poród to dostanę skierowanie na 39 tydz na operację - po 2 cc nawet nie ryzykuja SN. Załącznik 7686436

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka


Bardzo się cieszę ze wszystko ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 19:14   #4919
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Sarahxoxo
Jakoś mi raźniej , że jest nas dwie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-05, 19:19   #4920
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie. Z Wandą wszystko ok, waży 800gram (25+5). Jutro zapiszę się na prenatalne trzeciego trymestru
A pobolewanie w boku to najpewniej ucisk na narządy wewnętrzne także uff... wspaniałe wieści! Suuper!Gdzie Ty masz te kg które Ci rzekomo przybyły Dziewczyno? Zuzanna się chyba w chowanego z nami bawi Ja z Synkiem bardzo dużo spałam w pierwszym trymestrze, popołudniowe drzemki to był standard ale też mogłam sobie na to pozwolić. Z Wandą samopoczucie na początku zdecydowanie gorsze - więcej nudności, bólów głowy.. Ale od drugiego trymestru obie ciążę jak marzenie Oby tak zostało do końca.Odważna jesteś z tym Woodstockiem Fajnie że nie rezygnujesz z przyjemności nawet ciut ekstremalnych I że samopoczucie na to pozwala.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Kilogramy poszły w tyłek, sądząc po dzisiejszym rajdzie po sklepach spodnie 34 nie chcą mi przejś przez pupę

Czyli narządy Ci poszły w bok? W sumie to chyba lepiej niz gdzieś w dół, jakby Wandzia Ci miała naciskać stale piękna waga Wandy chyba idealnie, nie?
Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
To ja też melduję, że Ola pozostaje Olą i waży już 962 gramy wszystko ok, leży sobie podłużnie główkowo (czyli bez zmian). Szyjka długa, 4 cm, więc też super. Zdjęć profilu jak zwykle nie mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cudowne wieści dobrze, że z Wami i dziewczynkami wszystko ok, to najważniejsze i że ciąże przebiegają wzorowo. To naprawdę szczęśliwy (odpukać!) wątek!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 13:17:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.