Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-24, 08:56   #4771
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 180
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Monika, jeśli paracetamol nie pomaga to bym podała Nurofen. Na zmianę możesz, a czasem jest tak że po paracetamolu nie ma poprawy bądź jest mała. A po szczepieniu może wyjść mocniejszą gorączka.
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 10:51   #4772
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja dzisiaj po wizycie kontrolnej u gin, jak najbardziej wszystko w porządku, dodatkowo wypisał mi tabletki anty

Monika współczuję, właśnie dlatego boję się szczepienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 11:15   #4773
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

generalnie przy cięższej do zbicia goraczce poleca sie paracetamol na zmiane z ibuprofenem co 4h.

sovianka - dziwni ludzie
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-24, 13:22   #4774
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja uzywam wlasnie te miosoft i nie narzekam. Uzywamy na razie tylko w dzien, bo w nocy wstaje ledwo przytomna. Na kupy uzywam bibulki, oczywiscie kleks przesiaka ale kupa zostaje na bibulce a plama spiera sie bez problemu w Napisanie. Nic nam nie cieknie, rewelacja. Czasem zamiast prefoldu wkladam tetre w otulacz i tez jest super. Nigdy nie myslalam, ze dziecku tetre na tylek zaloze
Plucze sobie pieluchy przed praniem 3 razy tak na szybko we wiaderku i piore razem z ubrankami bo nie smierdza (dodaje Napisan do prania wiec bakterie wybije) wiec praktycznie nic na ta chwile do tego interesu nie dokladam.
Ja zauważyłam właśnie, że kieszonki z miosoft są one size - aż z ciekawości założę to dziś małej, ale gaci na tyłek jej na to nie wcisnę przecież one są mega duże, nawet, jak podepnę.

Zamówiłam też na ebay 2 kieszonki takie tańsze z Littlez & Bloomz na próbę i będę próbować powoli. No i pewnie ten zestaw kupię i tyle. Więcej nie inwestuję, i tak sporo kasy na to idzie, ale wiem, że się opłaca, bo na jednorazówki już poszło dużo kasy, bo ja małej non stop zmieniam pampki.

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
mala biegaczka - tak dla mnie to po corce tez nieprawdopodobne że jednak sa na swircie co zasypiaja samie. smieje sie ze A. jest tak grzeczny ze ma sie ochote go nosic, jak lezy tak po prostu i obserwuje, a przy corce to marzylam zeby odlozyc na chwile takie zycie jest przewrotne.
Zdrowka dla Mlodej
Dzięki

Współczuję reakcji po szczepieniach, ale gorączka jest relatywnie normalna (wiem, wiem... stop nop się ze mną nie zgodzą ).
Ciekawe, jak moja zareaguje we wtorek.

Na belly pisała jedna dziewczyna, że 6w1 + pneumokoki często wywołują gorączkę i podobno warto je rozdzielać.
Mój synek miał w 8. tygodniu to pierwsze szczepienie wszystko na raz i właśnie miał gorączkę i dość ciężką noc wtedy mieliśmy pamiętam - szedł właśnie paracetamol i ibuprofen na zmianę co 4 godziny.
Potem żadne szczepienie już nie zrobiło na nim specjalnie wrażenia. Po mmr miał 2h gorączkę zaraz po i spał i potem w 12. dobie odra mu wyszła standardowo gorączką, ale też 2-3h trwała dosłownie.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 05:06   #4775
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

U nas kiepska noc, cały czas jęki i bąki, szkoda mi go, bo widać, że się męczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 09:24   #4776
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ja zauważyłam właśnie, że kieszonki z miosoft są one size - aż z ciekawości założę to dziś małej, ale gaci na tyłek jej na to nie wcisnę przecież one są mega duże, nawet, jak podepnę.

Zamówiłam też na ebay 2 kieszonki takie tańsze z Littlez & Bloomz na próbę i będę próbować powoli. No i pewnie ten zestaw kupię i tyle. Więcej nie inwestuję, i tak sporo kasy na to idzie, ale wiem, że się opłaca, bo na jednorazówki już poszło dużo kasy, bo ja małej non stop zmieniam pampki.



Dzięki

Współczuję reakcji po szczepieniach, ale gorączka jest relatywnie normalna (wiem, wiem... stop nop się ze mną nie zgodzą ).
Ciekawe, jak moja zareaguje we wtorek.

Na belly pisała jedna dziewczyna, że 6w1 + pneumokoki często wywołują gorączkę i podobno warto je rozdzielać.
Mój synek miał w 8. tygodniu to pierwsze szczepienie wszystko na raz i właśnie miał gorączkę i dość ciężką noc wtedy mieliśmy pamiętam - szedł właśnie paracetamol i ibuprofen na zmianę co 4 godziny.
Potem żadne szczepienie już nie zrobiło na nim specjalnie wrażenia. Po mmr miał 2h gorączkę zaraz po i spał i potem w 12. dobie odra mu wyszła standardowo gorączką, ale też 2-3h trwała dosłownie.
No właśnie, też staram się myśleć, że normalna ta gorączka. Jednak wszędzie się naczytalam że tak do 38. 5 powinno być, a jak już zobaczyłam na termometrze 39.2 to lekko spanikowalam, tym bardziej że mam elektroniczny z Novamy i on jakos do d... mierzy balam się że ma więcej... Wczoraj mój poszedł do apteki i chciał mega dokładny to mu sprzedała rteciowy, a byłam przekonana że są wycofane.

Sovianka może spróbuj tym windi, co poleca Kev.
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-25, 09:50   #4777
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Ja zauważyłam właśnie, że kieszonki z miosoft są one size - aż z ciekawości założę to dziś małej, ale gaci na tyłek jej na to nie wcisnę przecież one są mega duże, nawet, jak podepnę.

Zamówiłam też na ebay 2 kieszonki takie tańsze z Littlez & Bloomz na próbę i będę próbować powoli. No i pewnie ten zestaw kupię i tyle. Więcej nie inwestuję, i tak sporo kasy na to idzie, ale wiem, że się opłaca, bo na jednorazówki już poszło dużo kasy, bo ja małej non stop zmieniam pampki.



Dzięki

Współczuję reakcji po szczepieniach, ale gorączka jest relatywnie normalna (wiem, wiem... stop nop się ze mną nie zgodzą ).
Ciekawe, jak moja zareaguje we wtorek.

Na belly pisała jedna dziewczyna, że 6w1 + pneumokoki często wywołują gorączkę i podobno warto je rozdzielać.
Mój synek miał w 8. tygodniu to pierwsze szczepienie wszystko na raz i właśnie miał gorączkę i dość ciężką noc wtedy mieliśmy pamiętam - szedł właśnie paracetamol i ibuprofen na zmianę co 4 godziny.
Potem żadne szczepienie już nie zrobiło na nim specjalnie wrażenia. Po mmr miał 2h gorączkę zaraz po i spał i potem w 12. dobie odra mu wyszła standardowo gorączką, ale też 2-3h trwała dosłownie.
Miosoft to pielucha dwuczesciowa. Do otulacza wklada sie prefold. Kieszonki, to miosolo. Te miosolo, czytalam, ze sa spore, ja mam miosofty i one sa nawet zgrabne, ale uzywam nb wiec nie wiem jak lezy rozm 1. Moj nadal ma chudziutkie udka i jak 2 dni temu mierzylam mu otulacz 1, to sie w nim topil.

Wczoraj zamiast laktulozy dalam malemu sok ze sliwek (lyzka stolowa do porcji mleka), nie wiem czy to efekt soku czy opozniony efekt laktulozy, ale dzis rano pieluche mial pelna jak nigdy. Zrobil sie spokojny i zasnal bez smoczka. Czyli musialo mu przeszkadzac, to, co w nim zalegalo.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-26, 10:14   #4778
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cześć dziewczyny, jak tam Wasze maluchy? My już się świadomie uśmiechamy i próbujemy gugać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-26, 12:12   #4779
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

U nas dzisiaj 5 tygodni🙂 gdyby nie te problemy z brzuszkiem to byłoby idealnie. W przyszlym tygodniu bioderka i szczepienie.



zaczął sie u nas temat chrzcin. Ja i maz mamy braci i maz mi zapowiedzial ze jego brat MUSI zostac chrzestnym (widzial mala raz przez 10 min, na rece wziac nie chcial a moj brat od samego poczatku co sobota jest z mala na spacerze i odwiedza ja co drugi dzien..) wyczuwam mega konflikt, nie wiem czy ja ochrzcimy.
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-26, 13:51   #4780
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Miosoft to pielucha dwuczesciowa. Do otulacza wklada sie prefold. Kieszonki, to miosolo. Te miosolo, czytalam, ze sa spore, ja mam miosofty i one sa nawet zgrabne, ale uzywam nb wiec nie wiem jak lezy rozm 1. Moj nadal ma chudziutkie udka i jak 2 dni temu mierzylam mu otulacz 1, to sie w nim topil.

Wczoraj zamiast laktulozy dalam malemu sok ze sliwek (lyzka stolowa do porcji mleka), nie wiem czy to efekt soku czy opozniony efekt laktulozy, ale dzis rano pieluche mial pelna jak nigdy. Zrobil sie spokojny i zasnal bez smoczka. Czyli musialo mu przeszkadzac, to, co w nim zalegalo.
A widzisz ja nawet nie skumałam tych nazw. Nic no zobaczymy, co to będzie, ale ta kieszonka jest ogromna - tak to wygląda, jakbym jej 3 normalne pampki na raz założyła. Szerokie pieluchowanie gwarantowane

Fajnie, że sok małemu pomógł

Cytat:
Napisane przez pelnoletnia Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj 5 tygodni🙂 gdyby nie te problemy z brzuszkiem to byłoby idealnie. W przyszlym tygodniu bioderka i szczepienie.



zaczął sie u nas temat chrzcin. Ja i maz mamy braci i maz mi zapowiedzial ze jego brat MUSI zostac chrzestnym (widzial mala raz przez 10 min, na rece wziac nie chcial a moj brat od samego poczatku co sobota jest z mala na spacerze i odwiedza ja co drugi dzien..) wyczuwam mega konflikt, nie wiem czy ja ochrzcimy.
My dzieci nie chrzcimy, to tematu nie ma i spokój Pewnie po powrocie do Pl przy okazji wizyt w rodzinie zaczną się jakieś gadki, ale to nikogo sprawa, tylko nasza.
Ja to w ogóle zamierzam w końcu ogarnąć apostazję i tyle.

U nas w piątek będzie już 9 tygodni
Jutro mamy szczepienie, ale nie wiem, bo mała ma tego gluta nadal. Niby to nie przeciwwskazanie, ale wolałabym, żeby była całkowicie zdrowa i organizm skupił się na szczepionce, a nie glucie w nosku. Zobaczymy, co lekarz powie, bo mamy wizytę przed.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-26, 13:52   #4781
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja też już uważam, że radzimy sobie coraz lepiej z opieką nad małym i organizacją czasu tylko właśnie te problemy brzuszkowe, wieczne nocne jęczenie......

Pełnoletnia współczuję ...ale jeżeli jest tak jak piszesz to ja bym nie odpuszczała i upierała się, żeby chrzestnym była osoba, która ma lepszy kontakt z dzieckiem....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-26, 14:26   #4782
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

pelnoletnia. - w takiej sytuacji według mnie sprawa jest jasna - no chyba że brat męza nie ma po prostu możliwości czasowych, miejscowych dbać az tak o ten kontakt.
U nas sprawa byla jasna przy obu dzieciakach - maz ma same siostry, ja dwoch braci.

My po chrzcie, wszystko sie udało, ja bylam objedzona (przyznaje ze menu była prawie w calosci skomponowane pod me gusta, pierwszy raz w zyciu az tak o sobie pomyslalam)

od kilku dni jestem na tabletkach anty, maz oznajmil dzis ze chyba powinnam je odstawic bo juz mi hormony swirują nagadalam sie z rana jaka za mocna kawe mi zrobil, a ten na koncu ze przecież sama sobie ja robiłam

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

mala biegaczka - ja bym sie wstrzymala ze szczepieniem

monika - i jak?
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-26, 17:48   #4783
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Marttb zobaczę jakie będą terminy ewentualne bo podejrzewam ze nie maja terminu na za kilka dni np tylko pewnie za 2 tygodnie znając moja przychodnie :/ a ja nie wiem nadal kiedy wylatujemy - czy za tydzień czy za 3. Chce żeby była ta pierwsza dawka chociaż zaszczepiona.

Moja mała dziś cały dzień spi. Odsypia ostatni tydzień gdzie był mój brat i było dużo hałasu w domu wiec często była przebodzcowana i przemęczona.

Jednak jak się ma dzieci to się ciszę i spokój docenia mocno. Ja sama dziś odpoczywam w ciszy.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 06:07   #4784
monika1304
Raczkowanie
 
Avatar monika1304
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 342
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
pelnoletnia. - w takiej sytuacji według mnie sprawa jest jasna - no chyba że brat męza nie ma po prostu możliwości czasowych, miejscowych dbać az tak o ten kontakt.
U nas sprawa byla jasna przy obu dzieciakach - maz ma same siostry, ja dwoch braci.

My po chrzcie, wszystko sie udało, ja bylam objedzona (przyznaje ze menu była prawie w calosci skomponowane pod me gusta, pierwszy raz w zyciu az tak o sobie pomyslalam)

od kilku dni jestem na tabletkach anty, maz oznajmil dzis ze chyba powinnam je odstawic bo juz mi hormony swirują nagadalam sie z rana jaka za mocna kawe mi zrobil, a ten na koncu ze przecież sama sobie ja robiłam

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

mala biegaczka - ja bym sie wstrzymala ze szczepieniem

monika - i jak?
U nas już okej, ale piątek i sobota to była masakra.
Ona była taka gorąca, ospala, normalnie przelewala się przez ręce...
Ja musiałam chrzciny przełożyć o tydzień i mamy 5 paź.
Też już bym chciała mieć z głowy...
__________________
03. 01. 2010r.

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 09:14   #4785
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

My chrzcimy prawdopodobnie w grudniu, bo tż brat będzie mógł dopiero przyjechać na urlop.. nie podoba mi się to ale co ja mogę dzisiaj mały przespał całą noc wstał o 6 na jedzenie i spowotem spać. Ale wczoraj za to przez ten upał nie spał mi prawie cały dzień, odbił sobie w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 09:18   #4786
marynia991
Raczkowanie
 
Avatar marynia991
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 136
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dziewczyny a ibuprofen się nie podaje dopiero po 3 miesiącu?

Jeju ja wgl nie mam czasu Was czytać ale nadrobiłam😊

Starsza tak daje do wiwatu że szok, jest okropnie nie grzeczna ale wiem że to pewnie odreagowanie brata. I tak czasem brak mi sił i się wydre niestety😪

Janek jest dzieckiem potrzebującym mało snu ale na szczęście dużo nie płacze jak nie śpi, gdzie córka nam non stop płakała. Ale czasem jest ciężko jak on nie śpi bo nie mam czasu dla starszej, a śpi TYLKOw wózku i trzeba go bujac😪 do 3-4 w nocy śpi bez bujania a potem już jeden z nas ma warte przy nim bo nie mam siły walczyć żeby mi córki nie obudził. W dzień to musi być bujanko non stop. W domu nic nie zrobię i nawet o tym nie marzę ale nie mam czasu się z córką bawić co pewnie potęguje jej gniew. Ehhhhh ciężkie to wszystko.

My wczoraj mieliśmy 6w1 i pneumo, na szczęście bez gorączki a dziś siedzę w Ciszy w kolejce u gina😊 jakie to piękne 😂
marynia991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 11:17   #4787
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 180
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Marynia, a pomyślałaś może o bujaczku hybrydowym? Takim który sam buja? Może trochę was odciąży w dzień.



U nas ok, nic się nie dzieje oprócz tego że P wyszło uczulenie i pewnie jak nie zejdzie to przejdzie na Bebilon Pepti.
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 12:30   #4788
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

A. robi sie wymagajacym dzieckiem juz 3 dzien z rzedu nie idzie go zostawić. Nie trzeba go nosic ale musi widzies ze ktoś do niego mówi, robi miny, cokolwiek, byleby być obok niego. Jak zasnie a sie odejdzie to po 5 minutach sie wybudza i zaczyna jeczeć. Mam nadzieję że to taki okres, przejściowe. No i na piersi wisi po chwile co chwile. Doi 3 minuty i zaraz znowu chce - moze to wlasnie kwestia pogody.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 14:02   #4789
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ibuprofen w UK od 3 miesiąca dopiero można ale lekarze zawsze mówią żeby zacząć od paracetamolu i jeśli nie pomoże to dopiero ibuprofen włączyć.
W USA np dopiero od 6 miesięcy można. Takie jest rozporządzenie FDA
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-27, 14:46   #4790
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

dziewczyny, ma ktoras bujaczek 4moms rockaroo albo mamaroo?
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 15:08   #4791
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Martynika na twoim miejscu zainwestował bym w bułeczek☺ super sprawa☺ przy córce mieliśmy pożyczony fisher Price ile ona się w nim wybujala!



Teraz też szukam dla F!
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 16:00   #4792
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

My po szczepieniu. Mała płakała przy wkłuciach, ale uspokoiła się szybko, a w domu cyc i śpi smacznie. Dałam jej paracetamol. 17:45-19:45 kolejna dawka. Zobaczę, czy będzie jej coś czy nie. Tu zalecają podać 3 dawki nawet, jak nic się nie dzieje, tylko zachować te max 6h wtedy. Zobaczymy. Młody pamiętam o wiele gorzej to zniósł. Zobaczymy jeszcze w nocy. Chyba będę dziś z nią spała na dole, żeby w razie czego nie budzić chłopaków i już.

Mamy kolejną wizytę na 24 września, ale mam nadzieję, że mnie już tu wtedy nie będzie więc muszę ogarnąć na wtedy szczepienie kolejne w Polsce i obczaić jakie są te szczepienia tam, bo wiem, że różnią się trochę te kalendarze szczepień.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 18:16   #4793
marynia991
Raczkowanie
 
Avatar marynia991
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 136
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dzięki dziewczyny za polecenia bujac ka, ale się ie sprawdzi u nas bo on śpi na brzuchu tylko i wyłącznie czyli w bujaczku opcji nie ma. Kołyske mamy ale się sprawdza bo buja na boki a on potrzebuje przód tył, tak jak we wózku. Pewnie za jakiś czas przejdzie. A mamy Tiny Love bujaczek na płasko i tam też nie chce spać. Tylko wózek.

A co rurek windy, mi zdarzyło się przy córce z 3 razy użyć ale trzeba uważać żeby jelit tym nie rozleniwic.

A był temat przybiera nią na wadze, to mój Janek podbija wszystkie rekordy. Przybiera po 400-500 g na tydzień. Waży już 6630, urodzeniowa to 4140
marynia991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 18:26   #4794
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Pisałyście tu o przybieraniu na wadze. My dziś byliśmy u pediatry i mała przykoksiła 2 kg (w piątek miała 5 tyg.). Waży 5300g. (urodzeniowa 3230). Pediatra była mega zdziwiona, że to na samym cycku, dwa razy pytała czy dokarmiam, dwa razy dawała ją na wagę.

Dziś byliśmy na bioderkach i wszystko ok. Były tam dzieci, przy których nasza Zosia to faktycznie taki pucek i wyglądała na starszą w porównaniu z tamtymi dziećmi.

Też trochę mamy problemy z gazami. Niby cieszyć się, że te gazy odchodzą,ale czasami mała bardzo się przy nich męczy, czasem przeraźliwirle zapłacze. Póki co daję jej probiotyk.

Za tydzień szczepienie, już się boję.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 20:49   #4795
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

U nas zapowiada się ciekawie - mała miała atak 30-minutowego płaczu już. Ewidentnie boli ją po prostu noga po jednym z wkłuć, bo jak mi już przysypiała na rękach, a delikatnie dotknęłam, to momentalnie buzia w podkówkę i się zaczynał płacz.
Dostała 2 dawki paracetamolu póki co. Trzecią podam na noc, może noc jakoś wytrzyma do rana, bo mogę tylko 4 dawki na dobę.
Masakra, bo gorączki nie ma itd. ale no ta nóżka ewidentnie bolesna. Paracetamol to chyba zmniejsza, bo teraz śpi spokojnie.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 22:43   #4796
Kasia32j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 234
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

My jutro 6 tygodni ogolem na plusie 1 kg...w poniedziałek wracam na fitness 😍😍😍😍mała grzeczna..
Kasia32j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 23:58   #4797
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mieliśmy wieczorem z godzinę niezłego ryku, chyba jakieś problemy brzuszkowe, dopiero masaż brzuszka go trochę uspokoił, ale nieźle nas przestraszył, byliśmy z mężem przerażeni....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 07:05   #4798
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

widzę ze duzo naszych dzieciakow trzyma się sporeho przyrostu 👍 u nas też 400g tygodniowo. Na poczatku to cieszy, ale potem trzeba to nosić

mala biegaczka - jak dziś?

zamowilismy wczoraj kuchnie do domu już coraz bliżej
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 07:24   #4799
ewela2612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 298
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

U nas na szczęście po szczepieniu bez "efektów ubocznych"- może temu,że nie wszystko na raz ;-) 13.09 mamy pneumokoki a w piątek idziemy na bioderka. Zobaczymy co tam
Wczoraj byłam u gina i wszystko ok
Także dziś ruszam na basen

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
ewela2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 08:03   #4800
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

U nas noc jednak spokojna. Mała jest pogodna od rana, je, spi i tyle także chyba najgorsze za nami już.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.