Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-06, 08:28   #1381
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Koralina, strasznie Ci współczuję Może zrób tak jak radzi Amazoniak, ale najpierw faktycznie pogadaj z przełożonym, ale tak szczerze.
To jest takie dziwne, co opowiadasz o tej firmie. Ale nadal uważam, że lepiej, że uciekłaś z tej poprzedniej, pamiętaj, żeby tego nie żałować, tam było jeszcze gorzej, chociaż wiem, że w głowie na pewno masz takie myśli.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 09:05   #1382
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 148
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Koralina-porozmawiaj z nimi-dopiero co za mało wiedziałaś, a teraz masz kogoś szkolić?? Niech nie p...olą głupot. Porażka. Współczuję.
Ja jestem nerwusem, więc poszłabym na L4 i poszukała czegoś nowego, niech sami sobie szkolą.
Jeśli jednak faktycznie ciężko u was z pracą, lub finansowo nie możesz sobie pozwolić, to wytrwaj ile możesz i powróć do tematu zmiany warunków, skoro jednak jesteś na tyle doświadczona, by szkolić nowych pracowników.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 10:13   #1383
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Po postach Koraliny trochę wątpię, żeby poszła złośliwie na L4. Nie ten charakter.
Tak jak wszyscy doradzają porozmawiaj szczerze z przełożonym. Zapytaj jak to jest możliwe, że za mało umiesz na to stanowisko ale jednocześnie możesz z tego szkolić nowego pracownika, bo to się kupy nie trzyma.
Też uważam, że obecna praca jest lepsza od mobbingu w poprzedniej i przykro mi, że wyszło jak wyszło z tym zastępstwem. Rozglądałabym się za czymś nowym.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 18:29   #1384
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
No i co postanowiłas zrobić?
Zostaję dopóki nie znajdę niczego innego. Byłam na rozmowie z przełożonym i on też nie za wiele może dla mnie ugrać. Wymieniłam wszystkie swoje zastrzeżenia i pomazałam umowę. Niestety, inni podpisują bez szmerania. Umowy nie są też zindywidualizowane, więc "albo podpisuję albo bye bye". Mam tylko zagwarantowane ubezpieczenie ha-ha-ha.

Muszę zagryźć zęby przez ten miesiąc. Umowa jest krótkoterminowa (przy ustnej (!) gwarancji kontynuacji zatrudnienia), więc nikt mi tu nie zakłada kajdan, i rozumiem, że przy obsadzie etatów nikt nie będzie się kierował żadnymi sentymentami, ale... serio warto o mnie jako pracownika zawalczyć.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 18:31   #1385
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Zostaję dopóki nie znajdę niczego innego. Byłam na rozmowie z przełożonym i on też nie za wiele może dla mnie ugrać. Wymieniłam wszystkie swoje zastrzeżenia i pomazałam umowę. Niestety, inni podpisują bez szmerania. Umowy nie są też zindywidualizowane, więc "albo podpisuję albo bye bye". Mam tylko zagwarantowane ubezpieczenie ha-ha-ha.

Muszę zagryźć zęby przez ten miesiąc. Umowa jest krótkoterminowa (przy ustnej (!) gwarancji kontynuacji zatrudnienia), więc nikt mi tu nie zakłada kajdan, i rozumiem, że przy obsadzie etatów nikt nie będzie się kierował żadnymi sentymentami, ale... serio warto o mnie jako pracownika zawalczyć.
A bardzo się pogorszy Twoja sytuacja finansowa jak nie będziesz dłużej kontynuować współpracy?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 19:21   #1386
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Normalnie zazdroszczę!
Ktoś tu napisał, że wszystko widzę w czarnych barwach.
Niestety...
Bo kolorowo nie jest.
W ubiegłym tygodniu przedłużono mi umowę. Na tych samych zasadach, bo podobno zbyt mało się angażuję i wciąż za mało wiem na tym stanowisku.... . Jak mogę się angażować skoro nie mam dostępów , własnego loginu, nawet chipa do drukarki ???? Mimo to zgodziłam się na przedłużenie umowy w tej formie (wszak druga opcja to było pożegnanie a tą firmą), bo u nas trudno o pracę i szkoda mi tych 2 tys.....
I wielkie było moje zdziwienie gdy w tym tygodniu do naszego biura dołączyła nowa pani. Od razu na zastępstwo (ja miałam czas próbny) . Za panią ciężarną którą ja miałam zastąpić... Przyjaciółka głównej księgowej. Kazali mi ją uczyć (aż dziwne bo jeszcze tydzień wcześniej byłam zbyt głupia....) . Wyczułam , że nowa pani (bardzo miła) wie tyle co ja przed podjęciem pracy tu, albo jeszcze mniej... Za chwilę nowa pani dostanie wszystkie dostępy, loginy i pracę na co najmniej najbliższy rok....
I teraz niech mi ktoś powie czy nie mam prawa widzieć wszystkiego w czarnych barwach ????
Czuję się OSZUKANA , rozczarowana.
A ja naprawdę uwierzyłam , że nie chcą mnie zatrudnić na zastępstwo bo jestem za głupia. A okazało się, że po prostu trzeba być "znajomym królika".
Nie wiem jak przeżyłam ten tydzień. I jak przeżyję następny.
Głowa mnie boli codziennie , łykam ketonal. Mam wszystkiego dosyć......
Jakby Ci to powiedzieć... mieszkasz na zdoopiu, a na zadoopiach tak jest. Nie ma roboty, to się ludzie wkręcają, gdzie mogą, po znajomości. Raczej nie ma to niczego wspólnego z Twoimi kompetencjami lub ich brakiem.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-06, 21:42   #1387
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
koralina3, przykre to co piszesz. Wydawało mi się, że to Ty pierwotnie miałaś być 'na zastępstwo'?
Trzymaj się, wiemy że u Ciebie nieciekawo z ofertami, a teraz i tak lepiej niż poprzedni mobbing. Jest nieźle, że coś - jakąś umowę dostałaś. Ale to dalej chyba pomoc administracyjna?
Porównując, ja swego czasu dostałam aż samo podziękowanie, gdy do pracy przyszła przyjaciółka wyższej instancji. Z zaskoczenia, na sam koniec umowy, pomimo obietnic przedłużenia. Wiem co czujesz

Nie masz jakiegoś przełożonego, aby na poważnie porozmawiać o dostępach, o Twoim zaangażowaniu oraz ich wyobrażeniach pracy na tym stanowisku?
Tak, ja miałam być na to zastępstwo. Teraz nadal pomoc administracyjna. Od dziurkowania i kserowania.
Nie ma z kim porozmawiać, bo nowo przyjęta pani jest przyjaciółką mojej przełożonej... Poza tym jestem osobą tak spokojną i nie potrafiącą się wykłócać, że aż samej mi siebie żal
Na razie spróbuję jeszcze "popracować" i zobaczyć co się będzie działo.
Miałam taki sen : kierowniczka kazała mi się przesiąść do biurka bez kompa bo moje miejsce będzie zajmować nowa pani.
Obawiam, że wkrótce to już nie będzie sen, tylko rzeczywistość...
Dlaczego jeśli chodzi o pracę to mam pod górkę?
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 21:49   #1388
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87228951]A bardzo się pogorszy Twoja sytuacja finansowa jak nie będziesz dłużej kontynuować współpracy?[/QUOTE]
Wychodzę z założenia, że lepiej jest mieć więcej niż mniej. Odjęto mi trochę nieodpłatnych obowiązków, ale za to hajs łatwiej też mi uszczuplić. Uroki UZ
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 06:39   #1389
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Karolina3 może sobie sama odpowiedziałaś na to pytanie, nie walczysz o swoje to robią co chcą. Resztę dopowiedziała Megmag na zadupiu wciskają znajomych bo jest mało pracy i wszyscy się znają.

Parasolka, masz teraz bardzo komfortową sytuacje na szukanie następnej pracy. Łącznie z krótkim okresem wypowiedzenia (Czy nie ma wcale?) i... brakiem skrupułów, żeby zostawić ich na lodzie, jeśli przyjdzie ci opuścić uczelnie w jakimś mało dogodnym dla nich momencie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 08:54   #1390
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Koralina3 Ale to nadal twoja przełożona, chyba powinna wiedzieć po co Cię zatrudnili. Przy takich rozmowach i tak lepiej zachować spokój, więc nie trzeba mieć umiejętności "wykłócania się".
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 12:37   #1391
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Koralina jeśli miałaś rozmowę z przełożona na temat tego, że się nie angażujesz to czemu wtedy nie spytałas o te dostępy? Wystarczyło powiedzieć, że nadal nie masz swojego loginu i ciekzo Ci wykonywać swoją pracę, myślę że wtedy by to załatwili szybko. Rozumiem, że na początku ciężko się o coś upominać ale po miesiącu to już jednak powinno się zareagować. Jeśli sama się nie upomnisz to nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 14:19   #1392
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Moja dzisiejsza rozmowa raczej negatywnie. Nie mieli w wymaganiach sqla, dostałam zadania z sqla. I znowu szukają kogoś na cały etat. Chyba jeszcze przez tydzień będę czuła ciarki z zażenowania na myśl o tej rozmowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 14:34   #1393
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Z ciekawości jakie miałaś zadanie z sql? I na jakie to było stanowisko?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 14:55   #1394
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Całkiem proste zadania, ale bez powtórzenia składni było słabo. Na studiach na początku gdzieś to było, w ostatniej pracy napisałam może ze dwa zapytania i to takie banalne. A miałam dodanie nowej tabeli, kilka wariacji o selectach, select top i join. Wszystko z trzema tabelami i relacjami. Dlatego czuję zażenowanie, bo proste i coś tam naskrobałam, ale mogło być lepiej. Stanowisko takie nieokreślone- analityk/developer.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 19:34   #1395
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Znam ten ból pracującego studenta. Każda fajna oferta na pełen etat... i nie da się pogodzić ze studiami bez przejścia na zaoczne albo IOSa. Dla mnie pół etatu jest optymalne, 3/4 byłoby już ciężko.
Ja też czułam zażenowanie po jednej rozmowie a teraz tam pracuję. Cyc do przodu i szukaj dalej. Coś się wreszcie trafi.

Ja dzisiaj dostałam nowy laptop i wykonałam kilka zadań na tyle dobrze, że jestem z siebie zadowolona. Jutro ostatnia godzina z kopertami i wchodzę na ,,poważniejsze" rzeczy.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 20:16   #1396
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Właśnie pamiętam Twojego Excella i pocieszam się, że może to my wyolbrzymiamy swoje błędy i wcale nie było tak źle
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 21:19   #1397
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Koralina jeśli miałaś rozmowę z przełożona na temat tego, że się nie angażujesz to czemu wtedy nie spytałas o te dostępy? Wystarczyło powiedzieć, że nadal nie masz swojego loginu i ciekzo Ci wykonywać swoją pracę, myślę że wtedy by to załatwili szybko. Rozumiem, że na początku ciężko się o coś upominać ale po miesiącu to już jednak powinno się zareagować. Jeśli sama się nie upomnisz to nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podczas tej rozmowy wyraźnie powiedziałam , że mój brak zaangażowania (nawet jeśli takowy był) wynika z braku loginu.
Dziś koleżanka zagaiła nową panią o to w jaki sposób dostała tę pracę. "Z polecenia ( pani księgowej)", żadnych konkursów, itp. Ja wypytałam o wcześniejsze doświadczenia. I żałuję, że zapytałam - teraz wiem, że perfidnie mnie oszukano.
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 22:07   #1398
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No więc właśnie... wtedy zrąbałam głupią tabliczkę a teraz robię pliki po 400-700 wierszy z istotnymi danymi. Nie ma co się przejmować. Dla kontrastu zrobiłam 4 prezentacje na godzinę i wyuczyłam się całej historii i portfolio firmy to mnie nie wzięli. I to dwa razy. To też czasami kwestia szczęścia i dania szansy ze strony rekrutera/przełożonego.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-07, 22:17   #1399
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Podczas tej rozmowy wyraźnie powiedziałam , że mój brak zaangażowania (nawet jeśli takowy był) wynika z braku loginu.
Dziś koleżanka zagaiła nową panią o to w jaki sposób dostała tę pracę. "Z polecenia ( pani księgowej)", żadnych konkursów, itp. Ja wypytałam o wcześniejsze doświadczenia. I żałuję, że zapytałam - teraz wiem, że perfidnie mnie oszukano.
Dziwne, że nie zareagowała
Przykre w sumie, że wymagają nie dając nic od siebie i to zatrudnianie po znajomości. Trochę się teraz nie dziwie, że jesteś zniechecona. Ale jeśli zależy Ci na pracy to trzeba się jakoś postarać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 22:35   #1400
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

A to jest urząd, że musi być konkurs?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 05:25   #1401
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
A to jest urząd, że musi być konkurs?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widocznie na zastępstwo tutaj nie trzeba. Bo panią przyjęto od razu na zastępstwo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 15:40   #1402
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Zależy od urzędu, a dokładniej od przepisów na podstawie których się tam działa (np.zatrudnia ludzików).
Fajnie opisane ale aż za dużo, tu https://www.rp.pl/Urzednicy/30922996...-cywilnej.html
W skrócie (a Koralina chyba z samorządu) "Ustawa o pracownikach samorządowych w art. 12 ust. 2 pozwala – w razie konieczności zatrudnienia na stanowisku urzędniczym innego pracownika w zastępstwie – na rezygnację z przeprowadzenia konkursu (naboru). Natomiast ustawa o służbie cywilnej (dalej: usc) takich ułatwień nie przewiduje. Fakt, że i w takiej sytuacji musi być przeprowadzany otwarty i konkurencyjny nabór, potwierdza też art. 28 ust. 3 usc. Wskazuje on termin do składania dokumentów, określony w ogłoszeniu o naborze, m.in. w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 17:36   #1403
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Zależy od urzędu, a dokładniej od przepisów na podstawie których się tam działa (np.zatrudnia ludzików).
Fajnie opisane ale aż za dużo, tu https://www.rp.pl/Urzednicy/30922996...-cywilnej.html
W skrócie (a Koralina chyba z samorządu) "Ustawa o pracownikach samorządowych w art. 12 ust. 2 pozwala – w razie konieczności zatrudnienia na stanowisku urzędniczym innego pracownika w zastępstwie – na rezygnację z przeprowadzenia konkursu (naboru). Natomiast ustawa o służbie cywilnej (dalej: usc) takich ułatwień nie przewiduje. Fakt, że i w takiej sytuacji musi być przeprowadzany otwarty i konkurencyjny nabór, potwierdza też art. 28 ust. 3 usc. Wskazuje on termin do składania dokumentów, określony w ogłoszeniu o naborze, m.in. w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak piszesz , to jednostka samorządowa. Co nie zmienia faktu, że nowa pani po znajomości przyjęta.... Dziś dostała login, zakres obowiązków, zaraz pieczątkę, a ja siedzę jak taka głupia pinda . I sen się ziścił - już siedzę z boku, przy biurku bez kompa. Dobrze, że chociaż długopis i dziurkacz mam
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 18:14   #1404
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Tak jak piszesz , to jednostka samorządowa. Co nie zmienia faktu, że nowa pani po znajomości przyjęta.... Dziś dostała login, zakres obowiązków, zaraz pieczątkę, a ja siedzę jak taka głupia pinda . I sen się ziścił - już siedzę z boku, przy biurku bez kompa. Dobrze, że chociaż długopis i dziurkacz mam
Kurcze, Koralina
Może rozważna serio l4?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 18:22   #1405
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Rozglądaj się za czymś innym. Ja wiem, że psy tam tyłkami szczekają i ciężko o pracę ale nie będą mieli skrupułów żeby cię zastąpić. Ten login i pieczątka tylko to potwierdzają.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 18:29   #1406
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Trochę dziwne, to zadania chyba będziesz mieć inne?
Co do pierwszego, (żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał - jestem przeciwnikiem promowania rodziny i znajomych, w tym bez kwalifikacji); jeśli nie ma naboru to SKĄDŚ muszą mieć telefon i człowieka. Skąd bez konkursu/ogłoszenia? Ano stąd że ktoś kogoś zna. U mnie kiedyś, na zastępstwo bez ogłoszenia to dzwoniło się po poprzednich naborach lub byłych stażystach, a potem to po kogokolwiek tylko aby chciał pracować.
Na to zjawisko nakłada się wspomniane tzw. zadoopie i mało miejsc pracy. Przy czym to jest wszędzie, ja w szumnej metropolii Katowice i tyłu ofertach spotykam to samo Może taki pech? ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 19:46   #1407
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafkazmlekiem a relokacja nie wchodzi w grę, skoro tak słabo u Ciebie z pracą?
Do mnie się odezwali z wczorajszej rozmowy, jednak szukają kogoś bardziej dyspozycyjnego. Wysyłając CV, zaznaczyłam, że interesuje mnie jedynie 1/2 etatu
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 21:40   #1408
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Powracając do tematu zwracania się do innych w firmie - dzisiaj pewien przedstawiciel handlowy się na mnie obraził, bo zwracałam się do niego jako do Pana zamiast po imieniu. Kontaktowałam się z nim telefonicznie pierwszy raz w życiu więc ta forma wydawała mi się najodpowiedniejsza. Jeszcze mi wytknął, że przez 11 lat wszyscy z tej firmy zwracają się do niego TYLKO po imieniu.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2019-10-08 o 21:45
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 21:49   #1409
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Powracając do tematu zwracania się do innych w firmie - dzisiaj pewien przedstawiciel handlowy się na mnie obraził, bo zwracałam się do niego jako do Pana zamiast po imieniu. Kontaktowałam się z nim telefonicznie pierwszy raz w życiu więc ta forma wydawała mi się najodpowiedniejsza. Jeszcze mi wytknął, że przez 11 lat wszyscy z tej firmy zwracają się do niego TYLKO po imieniu.
I skąd niby miałaś o tym wiedzieć?
Chociaż pewnie obraził się pisałaś żartem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-08, 21:55   #1410
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No nie wiem, głos w słuchawce był dość oburzony taką formą zwracania się do niego. Nawet nie chciało mi się tłumaczyć że jestem nowym pracownikiem, załatwiłam co musiałam bezosobowo.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.