Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4. - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-12, 06:52   #3601
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Też już od jakiegoś czasu nie śpię. Dzisiaj mamy wizytę i 2 rocznicę zaręczyn . Po badaniu idziemy na kolację do restauracji w której wyprawimy obiad ślubny .
Uważacie że szkola rodzenia coś Wam dała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Na pewno uspokoiła w wielu kwestiach, na pewno przekazana została "pewna" i usystematyzowana wiedza, bo wiadomo, że w internetach to się można czasem naczytać takich bzdur, że głowa mała. Na dodatek u nas mam wrażenie, że po zajęciach pan mąż jakoś trochę wyczilował, bo wcześniej był raczej z tych przerażonych

Na pewno na duży, duży plus wizyta na oddziale plus dodatkowe spotkanie z położną tam pracującą. Pielęgnacja noworodzia, bo tu byłam (jestem...? ) zielona jako ta trawka na wiosnę. Spotkanie z ratownikiem i pierwsza pomoc. Ogarnięcie spraw formalnych, szczepień, karmienia.

Tak naprawdę jedyne zajęcia, na których miałam poczucie straconego czasu to było... chustonoszenie (!), ale to pewnie dlatego, że mi nie podeszła pani instruktorka, być może dlatego, że byłam też wcześniej na spotkaniu z inną doradczynią i tamta jednak dużo bardziej do mnie przemawia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
U każdego szkoła rodzenia jak widać wygląda inaczej. U mnie np. poruszając temat karmienia dziecka dowiedziałam się, że są różne opcje, albo karmienie piersią, albo pierś i mm, albo samo mm. Zaleciła jedynie przy mm, żeby dziecku podawać najlepiej to, które dostawało w szpitalu i tyle Jedynie zajęcia z kąpania dziecka były fajne.

Wybieram się dzisiaj do Ikei i oczywiście nie wpisałam na listę tego czego potrzebuje i teraz nie umiem sobie przypomnieć Na pewno organizery do komody, bo jednak bez jest mało wygodnie. Może coś podpowiecie, co same kupilyscie i się przyda przy dziecku?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
U nas z Ikei: organizery do szuflad, wanienka, prześcieradła, pluszowa panda I woreczki strunowe, mnóstwo woreczków!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 07:00   #3602
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Tak. Na pewno uspokoiła w wielu kwestiach, na pewno przekazana została "pewna" i usystematyzowana wiedza, bo wiadomo, że w internetach to się można czasem naczytać takich bzdur, że głowa mała. Na dodatek u nas mam wrażenie, że po zajęciach pan mąż jakoś trochę wyczilował, bo wcześniej był raczej z tych przerażonych

Na pewno na duży, duży plus wizyta na oddziale plus dodatkowe spotkanie z położną tam pracującą. Pielęgnacja noworodzia, bo tu byłam (jestem...? ) zielona jako ta trawka na wiosnę. Spotkanie z ratownikiem i pierwsza pomoc. Ogarnięcie spraw formalnych, szczepień, karmienia.

Tak naprawdę jedyne zajęcia, na których miałam poczucie straconego czasu to było... chustonoszenie (!), ale to pewnie dlatego, że mi nie podeszła pani instruktorka, być może dlatego, że byłam też wcześniej na spotkaniu z inną doradczynią i tamta jednak dużo bardziej do mnie przemawia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

U nas z Ikei: organizery do szuflad, wanienka, prześcieradła, pluszowa panda I woreczki strunowe, mnóstwo woreczków!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O właśnie! Woreczki

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 07:08   #3603
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dzień dobry,

Przez wczorajsze spanie do 9.30 nie mogliśmy wieczorem usunąć
Mąż finalnie zaspał trochę do pracy


Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Ja wizytuje jutro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Też już od jakiegoś czasu nie śpię. Dzisiaj mamy wizytę i 2 rocznicę zaręczyn . Po badaniu idziemy na kolację do restauracji w której wyprawimy obiad ślubny .
Uważacie że szkola rodzenia coś Wam dała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam mieszane uczucia, bo dużo rzeczy pozapominałam. To chyba wina kalafiora ogólnie przydały się zajęcia z tego jak wyglada poród, kiedy jechać do szpitala, jak oddychać, jakie pozycje są możliwe. Najbardziej mi się podobały zajęcia o karmieniu piersią. U mnie za mało było praktycznych zajęć z przebierania i kąpania

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Ja też gin ma mi podać jutro szacowaną wagę dziecia.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 07:49   #3604
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Rafi co u Ciebie? Odezwij sie do nas jesli czytasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytam Was regularnie, i tu i na fb U mnie bez większych zmian, cały czas żyję w jakimś takim zawieszeniu, chociaż historia Purple zmobilizowała mnie, żeby wreszcie ogarnąć wyprawkę. Kliknęłam wszystko, łącznie z wózkiem , chłop pomalował mieszkanie i nawet łóżeczko jest skręcone. Zostały tylko ciuchy, bo tych nie mam za dużo.
Czuję mega spadek formy, brzuch mi strasznie twardnieje od dwóch dni, młody też mniej kopie a bardziej się wypycha. Byłam na usg u tego gościa od prenatalnych, mówi że dziecko zdrowe, ale szczuplejsze- jesteśmy ok 17 centyla, więc daj Boże, żeby dalej tak przybierał, no ale wiadomo, że może być różnie.
Największa chu*** z lekarzem, bo ten mój jak Wam mówiłam wyjechał i wyznaczył zastępcę, do którego najbliższy wolny termin jest 28 listopada. I dupa, nie wiem co mam teraz zrobić, bo ciężko znaleźć kogoś na samą końcówkę.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 08:03   #3605
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Tez wlasnie nie byłam na szkole rodzenia i boję się trochę o to oddychanie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 08:09   #3606
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dzień dobry!

Był długi weekend i go nie ma, chociaż dla nas to żadna różnica

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty! Ja mam za tydzien 18.11, tylko jutro muszę iść na badania krwi.

Kupiłam za małe woreczki strunowe w ikea i ubranka mi się nie mieszczą ;( może spakować je w coś innego, jak myślicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Przez wczorajsze spanie do 9.30 nie mogliśmy wieczorem usunąć
Mąż finalnie zaspał trochę do pracy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mój tez dziś zaspał, ale my cały weekend dużo odpoczywaliśmy w łóżku



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 08:20   #3607
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dzień dobry
Wczoraj za nic nie mogłam usnąć, a rano trzeba było wstać na pobranie krwi. Teraz bym się najlepiej położyła spać ale musomy jeszczw z mężem jechać zamówić okna
Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Tak. Na pewno uspokoiła w wielu kwestiach, na pewno przekazana została "pewna" i usystematyzowana wiedza, bo wiadomo, że w internetach to się można czasem naczytać takich bzdur, że głowa mała. Na dodatek u nas mam wrażenie, że po zajęciach pan mąż jakoś trochę wyczilował, bo wcześniej był raczej z tych przerażonych

Na pewno na duży, duży plus wizyta na oddziale plus dodatkowe spotkanie z położną tam pracującą. Pielęgnacja noworodzia, bo tu byłam (jestem...? ) zielona jako ta trawka na wiosnę. Spotkanie z ratownikiem i pierwsza pomoc. Ogarnięcie spraw formalnych, szczepień, karmienia.

Tak naprawdę jedyne zajęcia, na których miałam poczucie straconego czasu to było... chustonoszenie (!), ale to pewnie dlatego, że mi nie podeszła pani instruktorka, być może dlatego, że byłam też wcześniej na spotkaniu z inną doradczynią i tamta jednak dużo bardziej do mnie przemawia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

U nas z Ikei: organizery do szuflad, wanienka, prześcieradła, pluszowa panda I woreczki strunowe, mnóstwo woreczków!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chodziłam na zajęcia które prowadziła moja położna środowiskowa. Niestety nie ma u nas porodówki więc nie było oglądania oddziału czego bardzo żałuję. Najwięcej chyba wynisłam z części o fazach porodu, karmieniu piersią i o połogu. Pielęgnacja była tylko po łepkach omówiona i niewiele z niej wyniosłam. Czuję się w tym temacie zielona jak przedtem. Bardzo fajne było też spotkanie z pielęgniarką od szczepień z naszej przychodni.
Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Tez wlasnie nie byłam na szkole rodzenia i boję się trochę o to oddychanie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja po zajęciach nadal nie wiem jak dobrze oddychać, nie było to niestety dobrze przedstawione dużo zależy od prowadzącego. Ogólnie cieszę się, że nie płaciłam za te zajęcia bo bym pewnie trochę żałowała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-12, 08:26   #3608
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Ja byłam tylko na jednych zajęciach z oddychania, bo przegapiłam Ale od przyszłego tygodnia można chodzić do oporu, dopóki się nie urodzi, przewidzianych jest chyba 4 czy 5 spotkań, więc liczę na to że nadrobię.

Ja jestem zadowolona właśnie pod kątek usystematyzowania wiedzy. Doceniam to, że można było spotkać się z doświadczoną w tym temacie osobą, która niejedno już widziała, i zadawać jej durne pytania Fajnie było też zobaczyć inne mamy i innych tatusiów w akcji.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 08:29   #3609
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez ja_kasi Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Wczoraj za nic nie mogłam usnąć, a rano trzeba było wstać na pobranie krwi. Teraz bym się najlepiej położyła spać ale musomy jeszczw z mężem jechać zamówić okna Ja chodziłam na zajęcia które prowadziła moja położna środowiskowa. Niestety nie ma u nas porodówki więc nie było oglądania oddziału czego bardzo żałuję. Najwięcej chyba wynisłam z części o fazach porodu, karmieniu piersią i o połogu. Pielęgnacja była tylko po łepkach omówiona i niewiele z niej wyniosłam. Czuję się w tym temacie zielona jak przedtem. Bardzo fajne było też spotkanie z pielęgniarką od szczepień z naszej przychodni.Ja po zajęciach nadal nie wiem jak dobrze oddychać, nie było to niestety dobrze przedstawione dużo zależy od prowadzącego. Ogólnie cieszę się, że nie płaciłam za te zajęcia bo bym pewnie trochę żałowała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie nie było zajęć z oddychania.. Może u mnie zajęcia wygladalyby inaczej, gdybym za nie zapłaciła, ale również się cieszę, że były za darmo. Natomiast bardzo podobał mi się dzień otwarty w moim szpitalu. Położna oprowadzila nas po oddziale, porodowce, wszystko wytłumaczyla. Dzięki temu troszkę mniej się boję porodu, ale tylko troszkę

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 08:40   #3610
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

A ja nie poszłam na nic, bo we wszystkich programach szkół rodzenia najwięcej czasu zajmują kp i sn, czyli dwie rzeczy, które raczej mnie ominą. Ogarnę położną środowiskową odnośnie pielęgnacji -- albo nie ogarnę, bo dzwonię do niej już od miesiąca i nie mogę wybrać numeru xD

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 08:45   #3611
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Czytam Was regularnie, i tu i na fb U mnie bez większych zmian, cały czas żyję w jakimś takim zawieszeniu, chociaż historia Purple zmobilizowała mnie, żeby wreszcie ogarnąć wyprawkę. Kliknęłam wszystko, łącznie z wózkiem , chłop pomalował mieszkanie i nawet łóżeczko jest skręcone. Zostały tylko ciuchy, bo tych nie mam za dużo.
Czuję mega spadek formy, brzuch mi strasznie twardnieje od dwóch dni, młody też mniej kopie a bardziej się wypycha. Byłam na usg u tego gościa od prenatalnych, mówi że dziecko zdrowe, ale szczuplejsze- jesteśmy ok 17 centyla, więc daj Boże, żeby dalej tak przybierał, no ale wiadomo, że może być różnie.
Największa chu*** z lekarzem, bo ten mój jak Wam mówiłam wyjechał i wyznaczył zastępcę, do którego najbliższy wolny termin jest 28 listopada. I dupa, nie wiem co mam teraz zrobić, bo ciężko znaleźć kogoś na samą końcówkę.
No kochana widzisz bedzie wszystko dobrze a Synuś szybko nadgoni wspomnisz moje slowa. Najwazniejsze, ze masz dobre przeplywy. Tylu specjalistow juz powiedziało,ze nie ma stresu wiec musisz w to uwierzyc a zobacz jak malutko wam zostalo do końca.
Ile wizyt zostalo do terminu? 2? Bo po TP to juz i tak wizyty w szpitalu z tego co kojarze na KTG ? To moze pojdziesz do tego goscia i do prenatalnych te 2 razy jak juz u niego bylas? Choc podjerzewam ze to chyba droga impreza? Jaki wozek kupiliscie? Odzywaj sie częściej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-12, 08:51   #3612
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ile wizyt zostalo do terminu? 2? Bo po TP to juz i tak wizyty w szpitalu z tego co kojarze na KTG ? To moze pojdziesz do tego goscia i do prenatalnych te 2 razy jak juz u niego bylas? Choc podjerzewam ze to chyba droga impreza? Jaki wozek kupiliscie? Odzywaj sie częściej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety ten gościu od prenatalnych nie chce oglądać podwozia ani badać na fotelu i robi tylko usg. Jestem u niego umówiona na przyszły piątek, no ale i w tym tygodniu pod koniec ktoś powinien mi sprawdzić przepływy i zapis ktg (bo mam robić 1/tydzień począwszy od 37+0), a tutaj zaczynają się schody i chętnych brak. Wózek wzięliśmy Joolz day 2, była promka i przecenili go o o ponad 1600 pln plus torba gratis
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 08:56   #3613
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Rafi ale na usg tez przeplywy sprawdza. Mi zawsze przeplywy, wagę dziecka plus serduszko i to wszystko na Usg. Podwozie mialam 2 razy badane , w 8 tyg i później jakos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 09:10   #3614
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Niestety ten gościu od prenatalnych nie chce oglądać podwozia ani badać na fotelu i robi tylko usg. Jestem u niego umówiona na przyszły piątek, no ale i w tym tygodniu pod koniec ktoś powinien mi sprawdzić przepływy i zapis ktg (bo mam robić 1/tydzień począwszy od 37+0), a tutaj zaczynają się schody i chętnych brak. Wózek wzięliśmy Joolz day 2, była promka i przecenili go o o ponad 1600 pln plus torba gratis


A w szpitalu u Ciebie nie robią jakby lekarz dał skierowanie na KTG przed ptp ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 09:18   #3615
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Rafi ale na usg tez przeplywy sprawdza. Mi zawsze przeplywy, wagę dziecka plus serduszko i to wszystko na Usg. Podwozie mialam 2 razy badane , w 8 tyg i później jakos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, tak, ale do niego idę dopiero za dwa tygodnie (bo na ten tydzień nie ma terminów), więc na ten tydzień muszę znaleźć i tak kogoś, kto zrobi szybkie usg z przepływami+zerknie na ktg+ profilaktycznie zerknie na podwozie żebym wiedziała, czy coś tam się szykuje czy nie. Prowadzący kazał się stawiać na takie wizyty 1 raz w tygodniu, tylko kurde nie pomyślał, że nie ma do kogo. Napisałam mu smsa, może coś wymyśli. No i idę jutro na wizytę kwalifikacyjną do porodu w prywatnym szpitalu- cały czas byłam nastawiona na poród w taśmociągu tam gdzie Seven, ale ten od prenatalnych powiedział, że jestem głupia że chce tam rodzić skoro ciąża nie jest patologiczna i żebym lepiej rodziła w tym prywatnym. Nie wiem na ile to dobra decyzja i czy wogóle mnie po tym epizodzie z hipo zakwalifikują, zobaczymy jutro. Jeżeli nie to będziemy Wam z Seven wysyłać wspólne fotografie z tamtego szpitala-molocha.

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
A w szpitalu u Ciebie nie robią jakby lekarz dał skierowanie na KTG przed ptp ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może i robią, ale nie dał mi skierowania, bo -cytuję- wszędzie Pani zrobią prywatnie bez problemu, a i tak musi się Pani jakiemuś lekarzowi pokazać. No i kurde jednak problem jest, ale akurat tutaj zakładam, że jakoś to będzie.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 09:32   #3616
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja się właśnie zbieram na miasto, planuje ogarnąć lampkę do pokoju dla bobasa i podjechać do pepco bo wzięło mnie na świąteczne dekoracje Ile mi się uda załatwić to się okaże jak długo ten mój zryw energii potrwa

Ja ze SR jestem niezadowolona. Chodziłam na NFZ i dzięki Bogu bo bym się zastrzeliła gdybym za to zapłaciła. Pod koniec jak już mi się poukładało w glowie, miałam większą wiedzę chociażby o pielęgnacji dopiero zaczęłam zauważać jakie ta położna głupoty opowiada. Nie było u nas ćwiczeń z oddychania ani nic takiego. Generalnie gadała farmazony przez 12 tyg. Nie polecam, nic stamtąd nie wyniosłam


Wstąpiła we mnie jakaś super energia bo wczoraj postanowiliśmy jednak zrobić małej pokój. Co prawda nie będzie tam narazie spać to pewne ale ta wizja mnie jakoś tak cieszy.. Narazie mamy dostawkę i wszystko w sypialni ale zamierzam w tym pokoiku wstawić jej komodę i już docelowe łóżeczko. Na początek pewnie tylko drzemki tam ale jak już będzie większa to może uda się ją tam przenieść. Fajnie bo mamy tam małe łóżko, więc będę mogła z nią spać a i tż skorzysta na przespanych nocach. No jakoś tak wiecie.. Niby głupota ale cieszę się na zmiany Do tej pory nie brałam tego pod uwagę bo stoi tam komputer stacjonarny i całe oprzyrządowanie do gier mojego męża. Ale podjął męska decyzję, że wynosi wszystko i zwolni jej ten pokój. A też tych rzeczy dziecięcych mamy coraz więcej, więc w sumie fajnie, że będę miała gdzie to ulokować

Też wizytuję 18 i o mało jajka już nie zniosę. Mój doktorek z niczym się nie spieszy i dopiero wyznaczy mi na tej wizycie usg. Znając jego to pewnie dopiero w grudniu. A ja mam ciągle stresa czy to dzieciątko napewno jest zdrowe i czy wszystko ok. Plus muszę dorobić drugi wynik grupy krwi i najgorsze, że będę musiała go jeszcze osobiście odebrać więc suuuuuuper Jutro chyba się zbiorę, przy okazji mocz i morfo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 10:15   #3617
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja nie chodzilam na SR, poloznej po porodzie tez nie będę miała w domu. Damy radę , juz mam szlaki przetarte. Ale musze przyznac ze w 1 ciąży mega dużo pomogła mi polozna. Pokazała jak kąpać, ubierac , nosic.
Powiem wam, ze chcialabym zeby byl juz grudzien, serio. Od wczoraj oglądam zdjecia jak Leo byl noworodkiem i ciągle rycze ze wzruszenia
Podczytywalam watki poboczne i strasznie tam maja smutno jakos, ja kojarzę te pierwdze tygodnie jako wyrzut milosci i szczescia. Jak juz doszlam do siebie po anemii i ciężkim dosc połogu bylo mega mam nadzieję ze tym razem tez tak będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 10:24   #3618
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cześć Dziewczyny, tak sobie myślę o tym znieczuleniu zewnątrzoponowym. Jakie Wy macie nastawienie? Ze znieczuleniem chcecie rodzic, czy bez?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 10:26   #3619
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja nie chodzilam na SR, poloznej po porodzie tez nie będę miała w domu. Damy radę , juz mam szlaki przetarte. Ale musze przyznac ze w 1 ciąży mega dużo pomogła mi polozna. Pokazała jak kąpać, ubierac , nosic.
Powiem wam, ze chcialabym zeby byl juz grudzien, serio. Od wczoraj oglądam zdjecia jak Leo byl noworodkiem i ciągle rycze ze wzruszenia
Podczytywalam watki poboczne i strasznie tam maja smutno jakos, ja kojarzę te pierwdze tygodnie jako wyrzut milosci i szczescia. Jak juz doszlam do siebie po anemii i ciężkim dosc połogu bylo mega mam nadzieję ze tym razem tez tak będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie ja tez czytałam te poboczne wątki i doszłam do tego samego wniosku co Ty, ze tam jakoś smutno. Może to też kwestia charakterów osób które tam się udzielają, no nie wiem

Ja ogarnęłam w końcu balkon zostało umyć tylko płytki i okno. Ale muszę chwilę oddechu złapać żeby nie przesadzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-12, 10:30   #3620
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, tak sobie myślę o tym znieczuleniu zewnątrzoponowym. Jakie Wy macie nastawienie? Ze znieczuleniem chcecie rodzic, czy bez?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja rodzilam z ZZO i teraz też będę chciala o ile w ogóle będę mogła przez tą moją rwę 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 10:32   #3621
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Wątki poboczne? Chodzi wam o wątki listopadowo-październikowe? Chyba nie rozumiem.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 10:41   #3622
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja bym chciala zzo ale nie wiem czy moje plytki mi pozwola.
U nas bedzie wesolo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 10:43   #3623
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Na listopadowe wcale nie zaglądam od dawna wiec tam nie czytam nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 10:55   #3624
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Tak, tak, ale do niego idę dopiero za dwa tygodnie (bo na ten tydzień nie ma terminów), więc na ten tydzień muszę znaleźć i tak kogoś, kto zrobi szybkie usg z przepływami+zerknie na ktg+ profilaktycznie zerknie na podwozie żebym wiedziała, czy coś tam się szykuje czy nie. Prowadzący kazał się stawiać na takie wizyty 1 raz w tygodniu, tylko kurde nie pomyślał, że nie ma do kogo. Napisałam mu smsa, może coś wymyśli. No i idę jutro na wizytę kwalifikacyjną do porodu w prywatnym szpitalu- cały czas byłam nastawiona na poród w taśmociągu tam gdzie Seven, ale ten od prenatalnych powiedział, że jestem głupia że chce tam rodzić skoro ciąża nie jest patologiczna i żebym lepiej rodziła w tym prywatnym. Nie wiem na ile to dobra decyzja i czy wogóle mnie po tym epizodzie z hipo zakwalifikują, zobaczymy jutro. Jeżeli nie to będziemy Wam z Seven wysyłać wspólne fotografie z tamtego szpitala-molocha.

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------


Może i robią, ale nie dał mi skierowania, bo -cytuję- wszędzie Pani zrobią prywatnie bez problemu, a i tak musi się Pani jakiemuś lekarzowi pokazać. No i kurde jednak problem jest, ale akurat tutaj zakładam, że jakoś to będzie.
Ja dostałam skierowanie na ktg w szpitalu co tydzień od prowadzącego więc robią bez problemu i zawsze tam lekarz wynik ogląda. W tym tygodniu średnio mi się chce jechać bo mam ponad 50 km ale dowiedziałam się żw u nas w miasteczku w poradni ginekologiczno-położniczej dwa razy w tygodniu położna robi ktg, płatne 25 zł jak się nie jest pacjentem poradni, więc pojadę w czwartek zobaczyć czy faktycznie zrobi.
Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zbieram na miasto, planuje ogarnąć lampkę do pokoju dla bobasa i podjechać do pepco bo wzięło mnie na świąteczne dekoracje Ile mi się uda załatwić to się okaże jak długo ten mój zryw energii potrwa

Ja ze SR jestem niezadowolona. Chodziłam na NFZ i dzięki Bogu bo bym się zastrzeliła gdybym za to zapłaciła. Pod koniec jak już mi się poukładało w glowie, miałam większą wiedzę chociażby o pielęgnacji dopiero zaczęłam zauważać jakie ta położna głupoty opowiada. Nie było u nas ćwiczeń z oddychania ani nic takiego. Generalnie gadała farmazony przez 12 tyg. Nie polecam, nic stamtąd nie wyniosłam


Wstąpiła we mnie jakaś super energia bo wczoraj postanowiliśmy jednak zrobić małej pokój. Co prawda nie będzie tam narazie spać to pewne ale ta wizja mnie jakoś tak cieszy.. Narazie mamy dostawkę i wszystko w sypialni ale zamierzam w tym pokoiku wstawić jej komodę i już docelowe łóżeczko. Na początek pewnie tylko drzemki tam ale jak już będzie większa to może uda się ją tam przenieść. Fajnie bo mamy tam małe łóżko, więc będę mogła z nią spać a i tż skorzysta na przespanych nocach. No jakoś tak wiecie.. Niby głupota ale cieszę się na zmiany Do tej pory nie brałam tego pod uwagę bo stoi tam komputer stacjonarny i całe oprzyrządowanie do gier mojego męża. Ale podjął męska decyzję, że wynosi wszystko i zwolni jej ten pokój. A też tych rzeczy dziecięcych mamy coraz więcej, więc w sumie fajnie, że będę miała gdzie to ulokować

Też wizytuję 18 i o mało jajka już nie zniosę. Mój doktorek z niczym się nie spieszy i dopiero wyznaczy mi na tej wizycie usg. Znając jego to pewnie dopiero w grudniu. A ja mam ciągle stresa czy to dzieciątko napewno jest zdrowe i czy wszystko ok. Plus muszę dorobić drugi wynik grupy krwi i najgorsze, że będę musiała go jeszcze osobiście odebrać więc suuuuuuper Jutro chyba się zbiorę, przy okazji mocz i morfo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mąż musi się też wynieść właśnie z komputerem z sypialni żeby się zmieściło łóżeczko ale jakoś mu się nie śpieszy narazie muszę go popędzić bo on myśli, że jeszcze tyyyle czasu jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 11:02   #3625
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Mialam juz dzis zaprowadzic Leo do przedszkola ale rano dalej brzydki kaszel wiec siedzimy w domu. Pozwalam mu na wiecej, bo mi go zal, ze sie biedaczek tak nudzi. Ja tez nie mam sily sie z nim bawic, jestem wypalona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 11:20   #3626
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Witajcie, podczytuję cały czas, ale się nie udzielam, bo są pewne sprawy, w kórych nawet najbardziej doświadczone mamy nie podpowiedzą.

W kazdym razie niestety u mnie coraz bardziej nerwowo. Dostałam od okulisty diagnozę na zasadzie 50/50, ja tak to widzę. Najlepsze jest to, że poszłam tam dla spokoju, żeby mieć na piśmie, że mogę bez obaw rodzić sn. A tu niespodzianka, bo dostałam diagnoze 50/50, ja tak to widzę. Mam w prawym oku -8 i bardzo cienką sietkówkę, bez zmian zwyrodnieniowych (tak powiedziała okulistka). Ale ta siatkówka może się odwarstwić niestety. Napisała mi, że moge rodzić sn, ale w gdyby akcja się przedłużała, to należy robić cc. Tak zaczęłam sobie myśleć, co jak lekarz przeoczy ten moment, kiedy trzeba robić cc. Co ja zrobię jak odklei mi się siatkówka? Jutro idę do mojej lekarki prowadzącej z tym, ale nie wiem jakie będzie jej nastawienie. Mam teraz taki stresz, że chciałabym mieć cc na papierze i nara. Zastanawiam się, czy nie iść do jakiegoś innego okulisty po drugą poradę.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 11:25   #3627
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Witajcie, podczytuję cały czas, ale się nie udzielam, bo są pewne sprawy, w kórych nawet najbardziej doświadczone mamy nie podpowiedzą.



W kazdym razie niestety u mnie coraz bardziej nerwowo. Dostałam od okulisty diagnozę na zasadzie 50/50, ja tak to widzę. Najlepsze jest to, że poszłam tam dla spokoju, żeby mieć na piśmie, że mogę bez obaw rodzić sn. A tu niespodzianka, bo dostałam diagnoze 50/50, ja tak to widzę. Mam w prawym oku -8 i bardzo cienką sietkówkę, bez zmian zwyrodnieniowych (tak powiedziała okulistka). Ale ta siatkówka może się odwarstwić niestety. Napisała mi, że moge rodzić sn, ale w gdyby akcja się przedłużała, to należy robić cc. Tak zaczęłam sobie myśleć, co jak lekarz przeoczy ten moment, kiedy trzeba robić cc. Co ja zrobię jak odklei mi się siatkówka? Jutro idę do mojej lekarki prowadzącej z tym, ale nie wiem jakie będzie jej nastawienie. Mam teraz taki stresz, że chciałabym mieć cc na papierze i nara. Zastanawiam się, czy nie iść do jakiegoś innego okulisty po drugą poradę.


Wzięłabym chyba zaświadczenie o CC. Ja co prawda po laserze mam opinie, że mogę rodzic SN ale też się boje a jak Ty masz niezabezpieczoną tą siatkówkę to jak się odklei to nic już chyba nie zrobią potem. Jak jest laser przed porodem to on ponoć zabezpiecza, że jakby się odkleiła mimo tego w trakcie to po porodzie można ją przykleić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 11:51   #3628
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Wzięłabym chyba zaświadczenie o CC. Ja co prawda po laserze mam opinie, że mogę rodzic SN ale też się boje a jak Ty masz niezabezpieczoną tą siatkówkę to jak się odklei to nic już chyba nie zrobią potem. Jak jest laser przed porodem to on ponoć zabezpiecza, że jakby się odkleiła mimo tego w trakcie to po porodzie można ją przykleić.
Tylko muszę poszukać takiego lekarza, a czasu coraz mniej. Na ten laser też juz za późno. Masakra jakaś
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 11:53   #3629
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Lava tez bym sie starala o CC. Walcz kobieto, Twoj spokoj i zdrowie najważniejsze dla tego maluszka



Dziewczyny ja wiem , ze jestem monotematyczna ale tak przeżywam, że hej.
Znow Kokon 🤦☠♀️
Kolezanka za 2tyg w weekend wraca z Polski z urlopu i moze mi wziac wiec mam 79zl kosztow przesylki z bańki. I zaczęłam z tego wszystkiego analizowac i myslec o innych wzorach. Wezcie mi doradzcie.
No kuzwa chyba kolor wozka krocej wybieralam niz ten kokon.
🤦☠♀️🤣🤣
Jeszcze ta zielen i ta niebieskość mnie ciągnie no to który? Kurde ta zieleń to nowosc jakas i jak będę chciala sprzedać to zawsze chodliwszy wzor chyba co..Screenshot_20191112-125129_Google.jpgScreenshot_20191112-125124_Google.jpgScreenshot_20191112-125144_Chrome.jpgScreenshot_20191112-125029_Google.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-12, 11:58   #3630
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, tak sobie myślę o tym znieczuleniu zewnątrzoponowym. Jakie Wy macie nastawienie? Ze znieczuleniem chcecie rodzic, czy bez?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy nastawienie, że jeśli sn to chciałybyśmy, ale nic z tego, bo u nas w szpitalu nie ma
Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Witajcie, podczytuję cały czas, ale się nie udzielam, bo są pewne sprawy, w kórych nawet najbardziej doświadczone mamy nie podpowiedzą.

W kazdym razie niestety u mnie coraz bardziej nerwowo. Dostałam od okulisty diagnozę na zasadzie 50/50, ja tak to widzę. Najlepsze jest to, że poszłam tam dla spokoju, żeby mieć na piśmie, że mogę bez obaw rodzić sn. A tu niespodzianka, bo dostałam diagnoze 50/50, ja tak to widzę. Mam w prawym oku -8 i bardzo cienką sietkówkę, bez zmian zwyrodnieniowych (tak powiedziała okulistka). Ale ta siatkówka może się odwarstwić niestety. Napisała mi, że moge rodzić sn, ale w gdyby akcja się przedłużała, to należy robić cc. Tak zaczęłam sobie myśleć, co jak lekarz przeoczy ten moment, kiedy trzeba robić cc. Co ja zrobię jak odklei mi się siatkówka? Jutro idę do mojej lekarki prowadzącej z tym, ale nie wiem jakie będzie jej nastawienie. Mam teraz taki stresz, że chciałabym mieć cc na papierze i nara. Zastanawiam się, czy nie iść do jakiegoś innego okulisty po drugą poradę.
Ja bym brała papier na CC. Wiesz, może być wszystko dobrze, ale co, jeśli cokolwiek pójdzie nie tak i będziesz miała problemy ze wzrokiem a na stanie noworodzia? Oczywiście tfu tfu życzę Ci, żeby wszystko poszło OK, ale ze wzrokiem nie ma żartów. Na laser chyba już za późno tam czy siak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-22 08:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.