Mamy Grudniowe 2019 [emoji173]️ - część 6 - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-14, 05:51   #421
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Pierś jest odczuwalnie twardsza, ale nie powoduje to jeszcze dyskomfortu.

OK, mała man teraz takie Show zafundowała, że szok. Po trzech godzinach na jednej piersi była tak głodna, że myślałam, że jej nie dam rady przebrać. Nie chcę nastawiać budzika na karmienia, więc spróbuję w nocy dawać jej najpierw kilka minut pierś, przebrać i dokończyć karmienie.

Milawo, a twoje dziecię nie zasypia po pierwszej piersi? Musisz je rozbudzać du drugiej piersi? Jeśli tak, to jak to robisz? I ile minut pije z każdej piersi?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Nie nie zasypia. Daje jej jedna piers tak mniej wiecej 20 minut i potem zmieniam. I na drugiej z reguly odpada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 11:43   #422
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Mi też szkoda, że wątek tutaj jest tak rzadko przez nas odwiedzany. Tak coś jednak czułam, że fb ostatecznie wygra.

U nas nastąpiła z ostatnim karmieniem zmiana całego systemu. Wcześniej położna poleciła mi karmić z jednej piersi 20 min, przebrać dziecko i potem z drugiej piersi karmić aż dziecko samo odpuści. Cały taki proces trwał u nas czasem godzinę, do tego przy przewijaniu dziecko nam często ulewało co wymagało od nas delikatniejszego i przez to dłuższego przewijania.
Dziś widziałam się z cdl i poradziła mi jednak przewijać przed karmieniem i potem dać tylko jedną pierś aż dziecko samo się odetka. Pierwsza próba fajnie się udała, całe karmienie trwało dużo krócej i mała poszła w kime, ale głodna była już po dwóch godzinach (wcześniej karmilam ją średnio co trzy godziny)
Teraz po drugiej serii wg nowych zasad, dziecię śpi już ponad trzy godziny. To daje nadzieję, że niekoniecznie będę musiała teraz częściej karmić.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja tak robiłam od początku jak ci radziła cdl ale w nocy zmieniłam system i sama już nie wiem. Jak go przewijam głodnego przed jedzeniem to jest wrzask. A jak po jedzeniu to mi ulewa i się rozbudza, przez co trzeba go bujać. A takie przewijanie w trakcie, tak jak mówisz, wydłuża wszystko i nocą jest uciążliwe. Sama już nie wiem.

My chyba mamy kolki. Dziecko nam wczoraj tak dało popalić że wyłam razem z nim. Dzisiaj od rana na rękach. Ani zjeść, ani się umyć. Obłęd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 12:21   #423
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Nasz jak ktoś nas odwiedza też przesypia całe wizyty ogólnie mamy trochę problemy z kp bo Mały ma trochę schowana brodę i to utrudnia mu ssanie, ale się nie poddajemy
Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
U nas tez te wariacje głowa a na dodatek machając tymi rękami już pare razy zahaczył paznokciami o sutek
U nas to samo. Już kilkanaście razy mi zadrapał sutki, bo same piersi drapie praktycznie za każdym karmieniem.
Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Nie miałam, kazała mi przyjść pod koniec stycznia . A czy to wystarczy -- nie wiem. Jeśli lekarz powiedział, że goi się i obkurcza spoko, to pewnie wystarczy.
W ogóle bardzo się cieszę, że po raz ostatni na dłuuuuugi czas rozkładam nogi przed kimś innym niż mój mąż. Ha tfu, nienawidzę badań na fotelu, a w tej ciąży miałam ich miliard trzysta za te wszystkie lata, kiedy bardzo skutecznie unikałam ginekologów
Mnie jeszcze czeka wizyta popologowa za miesiąc i też już się cieszę że to będzie ostatnia bo nienawidzę tak samo badań na fotelu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 13:32   #424
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Mnie jeszcze czeka wizyta popologowa za miesiąc i też już się cieszę że to będzie ostatnia bo nienawidzę tak samo badań na fotelu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja to świetnie rozumiem, bo mam to samo trzepie mnie na samą myśl o pielgrzymkach przypadkowych osób zaglądających mi w krocze i oceniających, czy jestem wystarczająco dobrym inkubatorem dla swojego dziecka .
No i waśnie w związku z tym ostatnio odkryłam, ze w PL można tez normalnie prowadzić fizjologiczna ciąże na NFZ u położnej, czyli coś w klimacie UK. No i taka położna normalnie da ci skierowanie na badania czy na USG jak lekarz a przy okazji ogranicza do minimum niepotrzebne grzebanie w tobie. Tylko L4 ci wypisać nie może. No i chyba mam już pomysł na swoją POTENCJALNA trzecia ciąże .

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

No i za nami drugie ważenie od porodu. W miesiąc i 4 dni: wzrost od wagi urodzeniowej o 1760g (spadkowej nie znam), czyli Jasiek na dzień dzisiejszy waży 5760g . Położnej ręka drżała od ciężaru przy ważeniu .
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 13:51   #425
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja to świetnie rozumiem, bo mam to samo trzepie mnie na samą myśl o pielgrzymkach przypadkowych osób zaglądających mi w krocze i oceniających, czy jestem wystarczająco dobrym inkubatorem dla swojego dziecka .
No i waśnie w związku z tym ostatnio odkryłam, ze w PL można tez normalnie prowadzić fizjologiczna ciąże na NFZ u położnej, czyli coś w klimacie UK. No i taka położna normalnie da ci skierowanie na badania czy na USG jak lekarz a przy okazji ogranicza do minimum niepotrzebne grzebanie w tobie. Tylko L4 ci wypisać nie może. No i chyba mam już pomysł na swoją POTENCJALNA trzecia ciąże .

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

No i za nami drugie ważenie od porodu. W miesiąc i 4 dni: wzrost od wagi urodzeniowej o 1760g (spadkowej nie znam), czyli Jasiek na dzień dzisiejszy waży 5760g . Położnej ręka drżała od ciężaru przy ważeniu .
Woow. To ladnie przybiera nasz to jeszcze kruszynka. Ledwie 4 kg mamy, ale w sumie dziś 16 dni ma Zobaczymy co jutro pediatra powie na wizycie.

W weekend planujemy pojechać do moich rodziców. Chce trochę się oderwać od siedzenia w Warszawie, tym bardziej że od czwartku zostaje sama z Tomciem. Mam nadzieję że dobrze zniesie podróż bo to prawie 90 km

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 14:50   #426
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja to świetnie rozumiem, bo mam to samo trzepie mnie na samą myśl o pielgrzymkach przypadkowych osób zaglądających mi w krocze i oceniających, czy jestem wystarczająco dobrym inkubatorem dla swojego dziecka .
No i waśnie w związku z tym ostatnio odkryłam, ze w PL można tez normalnie prowadzić fizjologiczna ciąże na NFZ u położnej, czyli coś w klimacie UK. No i taka położna normalnie da ci skierowanie na badania czy na USG jak lekarz a przy okazji ogranicza do minimum niepotrzebne grzebanie w tobie. Tylko L4 ci wypisać nie może. No i chyba mam już pomysł na swoją POTENCJALNA trzecia ciąże .

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

No i za nami drugie ważenie od porodu. W miesiąc i 4 dni: wzrost od wagi urodzeniowej o 1760g (spadkowej nie znam), czyli Jasiek na dzień dzisiejszy waży 5760g . Położnej ręka drżała od ciężaru przy ważeniu .


Super waga u nas pewnie podobnie, może go zważę na wizycie w czwartek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 15:43   #427
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Dziewczyny czy Wasze pociechy mialy juz uśmiech społeczny? Moj ma 7 tygodni i jeszcze nie zauważyłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-14, 15:49   #428
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wasze pociechy mialy juz uśmiech społeczny? Moj ma 7 tygodni i jeszcze nie zauważyłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieee, u nas uśmiech tylko jak kupa idzie. Ale my mamy 4 tygodnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 15:50   #429
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wasze pociechy mialy juz uśmiech społeczny? Moj ma 7 tygodni i jeszcze nie zauważyłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


U mnie dzisiaj się uśmiechnął jak do niego gadałam i się uśmiechałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 17:02   #430
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ja tak robiłam od początku jak ci radziła cdl ale w nocy zmieniłam system i sama już nie wiem. Jak go przewijam głodnego przed jedzeniem to jest wrzask. A jak po jedzeniu to mi ulewa i się rozbudza, przez co trzeba go bujać. A takie przewijanie w trakcie, tak jak mówisz, wydłuża wszystko i nocą jest uciążliwe. Sama już nie wiem.

My chyba mamy kolki. Dziecko nam wczoraj tak dało popalić że wyłam razem z nim. Dzisiaj od rana na rękach. Ani zjeść, ani się umyć. Obłęd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się raz udało ją przebrać przed karmieniem w ciszy, za drugim razem też był nieziemski krzyk, jakiego jeszcze u niej nie słyszałam. Będę musiała lepiej zwracać uwagę na wcześniejsze oznaki głodu. Ale przynajmniej taka głodna od razu porządnie przyssala się do piersi a nie całowała mnie po cycku jak to czasem potrafi.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 13:19   #431
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Poddalam sie dzis z wyjsciem na spacer przy ubieraniu tych kombinezonow, czapek itd. nie na spiaco. Prawie sie zaszla od placzu.
Wasze tez takie dramy urzadzaja?
Wczoraj na spiaco nawet nie jeknela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-15, 13:29   #432
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Milawo, moja Lena też się wkurza jak ją na spacer ubieram I nie cierpi, jak jej nakładam bluzeczki! Spodenki czy body/ pajace ok, ale bluzeczki - dramat, wyje w niebogłosy, jakbym ją ze skóry obdzierała
U nas dziś piękna pogoda, słońce świeci jakby wiosna byla!

Dziewczyny, chrzcicie swoje dzieci? Zastanawiam się, kiedy robić chrzciny. Chciałam jeszcze w lutym, ale jednak wiosną byłoby przyjemniej...sama nie wiem, jeśli będziecie chrzcić, to kiedy?
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 15:24   #433
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Poddalam sie dzis z wyjsciem na spacer przy ubieraniu tych kombinezonow, czapek itd. nie na spiaco. Prawie sie zaszla od placzu.
Wasze tez takie dramy urzadzaja?
Wczoraj na spiaco nawet nie jeknela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mieliśmy wyjść o 11 ale książę urządził sobie od 10 do 13 drzemkę i musieliśmy przesunąć spacer na 13:30. Na spacerze też nam spał godzinę i teraz już też spi godzinę. Coś czuję że w nocy będzie bal. Pierwszy raz tak dużo w ciągu dnia śpi.
Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Milawo, moja Lena też się wkurza jak ją na spacer ubieram I nie cierpi, jak jej nakładam bluzeczki! Spodenki czy body/ pajace ok, ale bluzeczki - dramat, wyje w niebogłosy, jakbym ją ze skóry obdzierała
U nas dziś piękna pogoda, słońce świeci jakby wiosna byla!

Dziewczyny, chrzcicie swoje dzieci? Zastanawiam się, kiedy robić chrzciny. Chciałam jeszcze w lutym, ale jednak wiosną byłoby przyjemniej...sama nie wiem, jeśli będziecie chrzcić, to kiedy?
My będziemy chrzcić. Albo w święta albo w ostatni weekend kwietnia. Muszę właśnie zadzwonić na plebanię i zapytać czy w niedzielę wielkanocna czy w poniedziałek wielkanocny są chrzty. Chociaż nie wiem czy nie będzie nam problemów robił bo po 1 nie mamy jeszcze kościelnego ślubu a po drugie mój mąż wypisał się z kościoła ale zgadza się na chrzest Tomka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 15:56   #434
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Poddalam sie dzis z wyjsciem na spacer przy ubieraniu tych kombinezonow, czapek itd. nie na spiaco. Prawie sie zaszla od placzu.
Wasze tez takie dramy urzadzaja?
Wczoraj na spiaco nawet nie jeknela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja ryczy zawsze przy ubieraniu czapki.
Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Milawo, moja Lena też się wkurza jak ją na spacer ubieram I nie cierpi, jak jej nakładam bluzeczki! Spodenki czy body/ pajace ok, ale bluzeczki - dramat, wyje w niebogłosy, jakbym ją ze skóry obdzierała
U nas dziś piękna pogoda, słońce świeci jakby wiosna byla!

Dziewczyny, chrzcicie swoje dzieci? Zastanawiam się, kiedy robić chrzciny. Chciałam jeszcze w lutym, ale jednak wiosną byłoby przyjemniej...sama nie wiem, jeśli będziecie chrzcić, to kiedy?
My będziemy chrzcić chyba jakoś na wiosnę.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 19:58   #435
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Poddalam sie dzis z wyjsciem na spacer przy ubieraniu tych kombinezonow, czapek itd. nie na spiaco. Prawie sie zaszla od placzu.
Wasze tez takie dramy urzadzaja?
Wczoraj na spiaco nawet nie jeknela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jakbym czekała, żeby go ubrać na śpiocha to bym nigdy z domu nie wyszła na początku po włożeniu w kombinezonik usypiał, a teraz się drze w niebogłosy. Najbardziej nie lubi czapek. Ale jak go ubieram to biorę go co chwilę na ręce i się uspokaja i po kompletnym ubraniu i włożeniu do wózka zazwyczaj zasypia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 00:13   #436
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Jakbym czekała, żeby go ubrać na śpiocha to bym nigdy z domu nie wyszła na początku po włożeniu w kombinezonik usypiał, a teraz się drze w niebogłosy. Najbardziej nie lubi czapek. Ale jak go ubieram to biorę go co chwilę na ręce i się uspokaja i po kompletnym ubraniu i włożeniu do wózka zazwyczaj zasypia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ooo to tak, jak u nas. Jak tylko wyjdziemy z wózkiem za drzwi to od razu odpada. Jak na razie jest to gwarant na 2h bezproblemowego spaceru .

Zaliczyłam dzisiaj wizytę u fizjo. Okazało się, ze rozejście mięśni, które było wyczuwalne już w ciąży samo się zeszło, wiec jestem oficjalnie już bezrozstepowcem. Zostało mi jeszcze poprawić kondycję miesni dna miednicy, bo dość słabiutkie, choć podobno na tak szybki poród o i tak nie ma tragedii. Mam w kazdym bądź razie zielone światło na fitnessy popologowe, wiec od przyszłego tygodnia zaczynam

Mam nieodparte wrażenie, ze u nas zaczął się pierwszy skok rozwojowy. Dzisiaj J zasypiając wieczorem zrobił aferę życia, bo jak ciumkal cyca to leciało mleko a przecież on chciał tylko sobie pociumkac
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 00:26   #437
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ooo to tak, jak u nas. Jak tylko wyjdziemy z wózkiem za drzwi to od razu odpada. Jak na razie jest to gwarant na 2h bezproblemowego spaceru .

Zaliczyłam dzisiaj wizytę u fizjo. Okazało się, ze rozejście mięśni, które było wyczuwalne już w ciąży samo się zeszło, wiec jestem oficjalnie już bezrozstepowcem. Zostało mi jeszcze poprawić kondycję miesni dna miednicy, bo dość słabiutkie, choć podobno na tak szybki poród o i tak nie ma tragedii. Mam w kazdym bądź razie zielone światło na fitnessy popologowe, wiec od przyszłego tygodnia zaczynam

Mam nieodparte wrażenie, ze u nas zaczął się pierwszy skok rozwojowy. Dzisiaj J zasypiając wieczorem zrobił aferę życia, bo jak ciumkal cyca to leciało mleko a przecież on chciał tylko sobie pociumkac


U mnie też te 2h wytrzymuje, a potem już jest pobudka na jedzenie. Chociaż wczoraj przeżyłam pierwszy ryk na spacerze, na szczęście szybko opanowany

Midusia czy my mamy to samo dziecko? U nas też jak ciumka, a niestety tryska mi na prawo i lewo mleko to jest ryk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 01:26 ---------- Poprzedni post napisano o 01:24 ----------

Ja się wybieram do fizjo i narazie trafić nie mogę. Od porodu po tych skurczach krzyżowych non stop bolą mnie plecy :/ po ciąży też nie bardzo przeszły mi te bóle przy chodzeniu, chociaż i tak jest dużo lepiej.
W ogóle to wczoraj oficjalnie zakończyłam połóg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 01:31   #438
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 6

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
U mnie też te 2h wytrzymuje, a potem już jest pobudka na jedzenie. Chociaż wczoraj przeżyłam pierwszy ryk na spacerze, na szczęście szybko opanowany

Midusia czy my mamy to samo dziecko? U nas też jak ciumka, a niestety tryska mi na prawo i lewo mleko to jest ryk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 01:26 ---------- Poprzedni post napisano o 01:24 ----------

Ja się wybieram do fizjo i narazie trafić nie mogę. Od porodu po tych skurczach krzyżowych non stop bolą mnie plecy :/ po ciąży też nie bardzo przeszły mi te bóle przy chodzeniu, chociaż i tak jest dużo lepiej.
W ogóle to wczoraj oficjalnie zakończyłam połóg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Hmmm... ten Jasiek i ten Jasiek. Waga urodzeniowa w okolicach 4kg i tyją jak szaleni. Śpi na spacerach, wierzgające przy cycu i co by tu jeszcze wymienić?

Jak ci kręgosłup napitala p otuchy krzyżowych to nie męcz się, tylko iść szybko do fizjo to ci rozmasuje te przykurcze i odrazu poczujesz różnice.
Ja już płacze za prologiem, bo powoli wszyscy przestają się ze mną cackać
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 07:12   #439
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Hmmm... ten Jasiek i ten Jasiek. Waga urodzeniowa w okolicach 4kg i tyją jak szaleni. Śpi na spacerach, wierzgające przy cycu i co by tu jeszcze wymienić?

Jak ci kręgosłup napitala p otuchy krzyżowych to nie męcz się, tylko iść szybko do fizjo to ci rozmasuje te przykurcze i odrazu poczujesz różnice.
Ja już płacze za prologiem, bo powoli wszyscy przestają się ze mną cackać
Że mną się nikt nie cackał od początku, więc luz. Ale faktycznie, jakoś tak przykro, że to już koniec tej ciąży

My chrzciny robimy na koniec marca, już wszystko zaklepane.

Moje dziecko z kolei drze się bo cycka trzeba zassać, dlaczego samo nie wpada od razu do brzucha? I dlaczego że smoczka nie leci mleko skoro ssie?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-16, 10:47   #440
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 6

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Że mną się nikt nie cackał od początku, więc luz. Ale faktycznie, jakoś tak przykro, że to już koniec tej ciąży

My chrzciny robimy na koniec marca, już wszystko zaklepane.

Moje dziecko z kolei drze się bo cycka trzeba zassać, dlaczego samo nie wpada od razu do brzucha? I dlaczego że smoczka nie leci mleko skoro ssie?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Oooo właśnie to! Smutno mi, bo koniec połogu oznacza absolutny konie tej ciąży . Ciężko to normalnemu zrozumieć, ale co tam .


My chcemy chrzcić wiosna. Pewnie gdzieś w kwietniu, ale jeszcze nawet chrzestnego nie mamy wybranego .
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 15:03   #441
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

No a my dzisiaj trzeci dzień bez spaceru . Och, jak w takie dni ja kocham moje miasto
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 17:44   #442
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Hmmm... ten Jasiek i ten Jasiek. Waga urodzeniowa w okolicach 4kg i tyją jak szaleni. Śpi na spacerach, wierzgające przy cycu i co by tu jeszcze wymienić?

Jak ci kręgosłup napitala p otuchy krzyżowych to nie męcz się, tylko iść szybko do fizjo to ci rozmasuje te przykurcze i odrazu poczujesz różnice.
Ja już płacze za prologiem, bo powoli wszyscy przestają się ze mną cackać


Chyba wsio
U nas waga dziś 5360g
Muszę iść koniecznie bo ledwo zipie z tymi plecami, a Jasiek coraz cięższy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 17:51   #443
izzy_91
Raczkowanie
 
Avatar izzy_91
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 218
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Moja też awantury robi przy składaniu czapki. Ba. W wózku kręci co jakiś czas głowa i siła rzeczy czapka się zsuea trochę na czoło. Bo i już krzyk bo czapka nie może się ani trochę zwinąć. Najlepiej całe czoło odkryte. A broń panie Boże żeby przyslonila na chwilę trochę oczek no cyrk. Wczoraj na spacerze z mężem był taki krzyk o tą czapkę że się zanosila aż. Dziś wzięłam ja sposobem. Było ciepło to założyłam cieńsza bardziej przylegająca którą jej się nie zsunie na to czoło za bardzo i było ok. Godzinkę pospacerowalysmy w spokoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izzy_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 20:19   #444
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez izzy_91 Pokaż wiadomość
Moja też awantury robi przy składaniu czapki. Ba. W wózku kręci co jakiś czas głowa i siła rzeczy czapka się zsuea trochę na czoło. Bo i już krzyk bo czapka nie może się ani trochę zwinąć. Najlepiej całe czoło odkryte. A broń panie Boże żeby przyslonila na chwilę trochę oczek no cyrk. Wczoraj na spacerze z mężem był taki krzyk o tą czapkę że się zanosila aż. Dziś wzięłam ja sposobem. Było ciepło to założyłam cieńsza bardziej przylegająca którą jej się nie zsunie na to czoło za bardzo i było ok. Godzinkę pospacerowalysmy w spokoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas o dziwo awantur nie ma przy zakładaniu czapki. Dziś miałam trochę stresa bo padł mi w wózku dopiero po 20 min spaceru, a tak padał po włożeniu do wózka. Ale jak zasnął na spacerze tak wróciliśmy do domu, rozebrałam, przełożyłam do łóżeczka i spał jeszcze półtorej godziny

Mi jeszcze ponad 3 tyg połogu zostały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 21:49   #445
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Milawo, moja Lena też się wkurza jak ją na spacer ubieram I nie cierpi, jak jej nakładam bluzeczki! Spodenki czy body/ pajace ok, ale bluzeczki - dramat, wyje w niebogłosy, jakbym ją ze skóry obdzierała
U nas dziś piękna pogoda, słońce świeci jakby wiosna byla!

Dziewczyny, chrzcicie swoje dzieci? Zastanawiam się, kiedy robić chrzciny. Chciałam jeszcze w lutym, ale jednak wiosną byłoby przyjemniej...sama nie wiem, jeśli będziecie chrzcić, to kiedy?

My nie chrzcimy w ogóle.



2h spaceru? Niewykonalne z małym wyjcem. Na ogół da radę łazić przez 45 minut, rekord to godzina dziesięć, potem to już za duży hazard, bo poczuje się głodna, brudna albo niedosrana xD. Ale za to od wypisu ze szpitala panienka NIE była na dworze może z 4-5 razy.


No i też od wczoraj koniec książkowego połogu, bo Aligator skończyła 6 tygodni.

Edytowane przez sevenofnine
Czas edycji: 2020-01-16 o 21:50
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 00:49   #446
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

To co, spacerować czy nie? IMG_0673.jpg
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 09:13   #447
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
To co, spacerować czy nie? Załącznik 7704203


My też dziś nie pójdziemy teraz u nas 504% normy pm 2.5 i 278% pm10:/




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 09:54   #448
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Dziewczyny jak jest u Was ze szczepieniami? Robicie zgodnie z kalendarzem czy cos przesuwacie? Zastanawiam sie czy pneumokokow troche nie opoznic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 11:52   #449
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak jest u Was ze szczepieniami? Robicie zgodnie z kalendarzem czy cos przesuwacie? Zastanawiam sie czy pneumokokow troche nie opoznic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


My jesteśmy wciąż przed pierwszymi szczepieniami i na razie jeszcze nie jestem umówiona.


Eeej nie wiem o co kaman ale ja dalej, podobnie jakie ciąży, mogę spokojnie myć włosy co tydzień. Myślałam, ze to hormony ciążowe, ale teraz już nie wiem...

Zaliczyłam z Jaskiem pierwsze fitnessy. Oczywiście jak nigdy akurat wtedy nie chciał spać .

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Arya no jak widzisz, u nas tez absolutna masakra z tym powietrzem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 12:17   #450
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️ - część 6

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
My jesteśmy wciąż przed pierwszymi szczepieniami i na razie jeszcze nie jestem umówiona.


Eeej nie wiem o co kaman ale ja dalej, podobnie jakie ciąży, mogę spokojnie myć włosy co tydzień. Myślałam, ze to hormony ciążowe, ale teraz już nie wiem...

Zaliczyłam z Jaskiem pierwsze fitnessy. Oczywiście jak nigdy akurat wtedy nie chciał spać .

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Arya no jak widzisz, u nas tez absolutna masakra z tym powietrzem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My mamy termin na 28.01.

Mi w ciazy kompletnie przestaly wypadac wlosy, a przedtem to lecialy garsciami.
Ciekawe czy teraz po porodzie znowu sie zacznie

Dalej borykamy sie z tradzikiem. Chociaz doradcy z boku probuja mi wmowic alergie na nabial. Nie wiem juz sama. Chyba przy tej alergii to bylyby jeszcze inne objawy niz wysypka na twarzy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-22 13:24:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.