Panny Młode 2020 cz. II - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-20, 07:54   #2191
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Jeju ale wysoka cena. Też bym się nie zdecydowała za tyle. Nam wyszło dużo mniej a i tak się zastanawiałam czy nie za drogo.



Też mi się to nie podoba jak każdy w rodzinie ma inne nazwisko. Jak dla mnie ślub to początek życia jako rodzina a w rodzinie wszyscy mają takie samo nazwisko. No ale jestem tradycjonalistką



Bez przesady, nie wszystko na weselu musi być pod kolor majtek panny młodej Ja nie mam w ogóle koloru przewodniego, jakoś mi go nie brakuje.
No u mnie tak nie do końca z tą tradycją, bo ja będę miała podwójne, a dzieci nazwisko tylko Tżta. Ale to co innego, niż jak mąż ma swoje, żona ma swoje, a dziecko ma podwójne
Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To u nas drugie imiona będą na pewno - sami mamy, w rodzinie praktycznie nie ma imion pojedynczych. No i są szansą na wykorzystanie imion w jakiś sposób dla nas znaczących, których z różnych powodów nie nadamy na pierwsze
U mnie drugie imię służy tylko do dłuższego podpisywania się w urzędzie Zastanawiam się, żeby faktycznie ewentualnym dzieciom go nie dawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 08:03   #2192
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Z ciekawości wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek "Czterech wesel" i powiem Wam, że nabrałam dystansu do tej całej organizacji i zdałam sobie sprawę, że goście na prawdę tak krytycznie oceniają wszystko
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 08:50   #2193
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Z ciekawości wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek "Czterech wesel" i powiem Wam, że nabrałam dystansu do tej całej organizacji i zdałam sobie sprawę, że goście na prawdę tak krytycznie oceniają wszystko
Haha taaaa. Szczególnie, że to radość z tego dnia, bycie z młoymi powinno być najważniejsze a nie krytykowanie.

Wiadomo, że jako jurorki dziewczyny biorące udział są bardzo krytyczne, ale robią to też z wyrachowania "Dam mniej punktów, to może ja wygram"

W każdym razie często według mnie osoby wygrywają niesprawiedliwie, bo rzeczywiście miałyby szansę wygrać, ale ktoś obniżył ocenę z wyrachowania upatrując w tej osobie konkurencję.
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 08:51   #2194
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Z ciekawości wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek "Czterech wesel" i powiem Wam, że nabrałam dystansu do tej całej organizacji i zdałam sobie sprawę, że goście na prawdę tak krytycznie oceniają wszystko
Co na przykład?
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 08:55   #2195
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Generalnie ja się trzymam tego co powiedzieli moi rodzice. "Zróbcie tak żebyście byli zadowoleni bo i tak Wam dupę obrobia i tak"
I to jest prawda. Jak ktoś tak robi to czego byśmy nie zorganizowali to i tak zadowoleni nie będą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 09:41   #2196
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 112
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Dla nauczycieli było wielkim problemem, gdy zmieniłam nazwisko zaraz po 18 urodzinach i musieli się do mnie zwracać nowym nazwiskiem. Największy problem miała wychowawczyni, bo przecież co za problem, żebym w szkole miała stare, bo przecież Kasia Nowak to wyszła za mąż i chociaż teraz jest Kowalska, to w dzienniku ma Nowak i nie robi problemu, a ja się uparłam, czy ja wiem ile to zmieniania w papierach
Albo koleżanki "dla mnie ty zawsze będziesz X, a nie Y, więc ci będę mówić X". Po prostu nie reagowałam, gdy ktoś się do mnie zwracał starym nazwiskiem.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 10:11   #2197
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dla nauczycieli było wielkim problemem, gdy zmieniłam nazwisko zaraz po 18 urodzinach i musieli się do mnie zwracać nowym nazwiskiem. Największy problem miała wychowawczyni, bo przecież co za problem, żebym w szkole miała stare, bo przecież Kasia Nowak to wyszła za mąż i chociaż teraz jest Kowalska, to w dzienniku ma Nowak i nie robi problemu, a ja się uparłam, czy ja wiem ile to zmieniania w papierach
Albo koleżanki "dla mnie ty zawsze będziesz X, a nie Y, więc ci będę mówić X". Po prostu nie reagowałam, gdy ktoś się do mnie zwracał starym nazwiskiem.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
A jaki był powód Twojej zmiany nazwiska w liceum jeśli można spytać?
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-20, 10:15   #2198
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 112
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
A jaki był powód Twojej zmiany nazwiska w liceum jeśli można spytać?
Nazywałam się jak ojciec żul-alkoholik, bo moja wspaniałomyślna mama zostawiła sobie dwa nazwiska, a mi i siostrze dała tylko ojca.
A ja cały czas byłam z nim kojarzona, bo tak jak pisze, to taki żul, który stoi pod sklepem, wiecznie naj*any, zaczepia ludzi, żebrze itd.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 10:17   #2199
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Co na przykład?

np. to że nie ma co się tak spinać całą organizacją
Choć dopiero widziałam 1 odcinek ale z ciekawości obejrzę kolejne, najchętniej z Tż
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 10:20   #2200
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nazywałam się jak ojciec żul-alkoholik, bo moja wspaniałomyślna mama zostawiła sobie dwa nazwiska, a mi i siostrze dała tylko ojca.
A ja cały czas byłam z nim kojarzona, bo tak jak pisze, to taki żul, który stoi pod sklepem, wiecznie naj*any, zaczepia ludzi, żebrze itd.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
To w ogóle nie dziwne, że zmieniłaś nazwisko.
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 10:30   #2201
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Zapisałam się w końcu do fryzjera ^^ Zostały nam jeszcze 2 wyjazdy z zaproszeniami i wszystko będzie rozdane. Musimy jeszcze wybrać cukiernie która upiecze nam tort :/ nie mam siły na razie dzwonić i umawiać a musimy to załatwić w połowie marca bo wtedy będziemy na miejscu. Może w przyszłym tygodniu będę mieć więcej ochoty
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-20, 11:27   #2202
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 112
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Waham się między bukietami. Albo taki różowy, albo kolorowy.
Nie mówię, że konkretnie takie kwiaty, raczej chodzi o ogólny zamysł. Z jednej strony różowy mi będzie pasował do wystroju, ale zawsze marzył mi się kolorowy received_1025935017806028.jpgreceived_1188343604704226.jpg

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:36   #2203
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Waham się między bukietami. Albo taki różowy, albo kolorowy.
Nie mówię, że konkretnie takie kwiaty, raczej chodzi o ogólny zamysł. Z jednej strony różowy mi będzie pasował do wystroju, ale zawsze marzył mi się kolorowy Załącznik 7708532Załącznik 7708538

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Wg mnie kolorowy
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:50   #2204
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Mój facet obstawia, że dziecko jak się trafi to będzie miało podwójne albo jego. O dziwo podwójne wcale mu nie przeszkadza. Dla mnie takie łączenia wydają mi się póki co dość rzadkie i skomplikowane. Bo czy w szkole będzie się komuś chciało zwracać do dziecka dwoma nazwiskami? Czy będą używać i tak jednego. A czy dzieciak mnie nie będzie potem wyzywał, że ma taki twór? Akurat to, że każdy inne mi nie przeszkadza, to łączone dziecka właśnie fajnie zespala, a czytałam że w Hiszpanii taki model to norma. Oczywiście kwestia gustu, mnie też łączone nie zachwyca, ale nie mam zbyt dobrego wyboru Ja bym nie zmieniała. Przecież nie musisz mieć butów w kolorze papilotek, a różowy i czerwony są trochę podobne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A przypomnij, jak Wy robicie z nazwiskami. Ty zostajesz przy swoim czy będziesz miała podwójne?
Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Jeju ale wysoka cena. Też bym się nie zdecydowała za tyle. Nam wyszło dużo mniej a i tak się zastanawiałam czy nie za drogo.



Też mi się to nie podoba jak każdy w rodzinie ma inne nazwisko. Jak dla mnie ślub to początek życia jako rodzina a w rodzinie wszyscy mają takie samo nazwisko. No ale jestem tradycjonalistką



Bez przesady, nie wszystko na weselu musi być pod kolor majtek panny młodej Ja nie mam w ogóle koloru przewodniego, jakoś mi go nie brakuje.
Właśnie bardzo wysoka, choć kwiaty są drogie. A my będziemy mieli ponad 20 stołów, a stoły całkiem spore. Trzeba by zrobić bukiet, który będzie widać... Więc z jednej strony to nie dziwię się, że taka cena, a z drugiej zwyczajnie no szkoda nam kasy
Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Generalnie ja się trzymam tego co powiedzieli moi rodzice. "Zróbcie tak żebyście byli zadowoleni bo i tak Wam dupę obrobia i tak"
I to jest prawda. Jak ktoś tak robi to czego byśmy nie zorganizowali to i tak zadowoleni nie będą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też jestem tego zdania. Zawsze będzie ktoś kto skrytykuje.
Kiedyś rozbawiła mnie koleżanka, bo cały czas tak powtarzała a kiedy powiedxualam że nie biorę rosołu to powiedziała żebym pomyślała o tym, że ludzie lubią. Powoiedzialam, że to moje wesele i robię tak jak ja uważam, a ona ze wesele nie jest dla mnie tylko dla gości...
Przecież nie każe im jeść zupy z glonow zamiast rosołu. Ja akurat wybieram krem z Borowików. Raczje jest to danie, które większość ludzi lubi. Bez przesady. Ja też nie lubię rosołu i nie obrażam się jak dostaje go na weselu. Staram się szanować wyboru młodych. No bo każdy jest inny. Tak, wszystkie wesela wyglądałyby tak samo.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dla nauczycieli było wielkim problemem, gdy zmieniłam nazwisko zaraz po 18 urodzinach i musieli się do mnie zwracać nowym nazwiskiem. Największy problem miała wychowawczyni, bo przecież co za problem, żebym w szkole miała stare, bo przecież Kasia Nowak to wyszła za mąż i chociaż teraz jest Kowalska, to w dzienniku ma Nowak i nie robi problemu, a ja się uparłam, czy ja wiem ile to zmieniania w papierach
Albo koleżanki "dla mnie ty zawsze będziesz X, a nie Y, więc ci będę mówić X". Po prostu nie reagowałam, gdy ktoś się do mnie zwracał starym nazwiskiem.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
To dziwne. W sensie wierzę w to, że tak mogło być w szkole kiedyś, ale teraz od razu miałabyś zmianę w papierach. W sensie wiem jak u nas to w szkole funkcjonuje i takie zmiany na poziomie nazwisko itd. idą z automatu. Według mnie bardzo się teraz o to dba. Przynajmniej z mojej perspektywy.
Podobnie dwa nazwiska. Nie wiem czy jako nauczycielowi w ogóle by mi to przeszkadzało. Zwracam się do dzieciaków i tak po imieniu. Z nazwiska nie czytam ich w ogóle, nie ma potrzeby, chyba że mam w klasie trzech Janków, Kacprow i Paulinki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Waham się między bukietami. Albo taki różowy, albo kolorowy.
Nie mówię, że konkretnie takie kwiaty, raczej chodzi o ogólny zamysł. Z jednej strony różowy mi będzie pasował do wystroju, ale zawsze marzył mi się kolorowy Załącznik 7708532Załącznik 7708538

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
A ja chyba bym postawiła na róż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:00   #2205
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 112
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
.
Kiedyś rozbawiła mnie koleżanka, bo cały czas tak powtarzała a kiedy powiedxualam że nie biorę rosołu to powiedziała żebym pomyślała o tym, że ludzie lubią. Powoiedzialam, że to moje wesele i robię tak jak ja uważam, a ona ze wesele nie jest dla mnie tylko dla gości...
Przecież nie każe im jeść zupy z glonow zamiast rosołu. Ja akurat wybieram krem z Borowików.
Ja mam zupę krem z dyni i już się nasluchalam, że po co, że ludzie nie zjedzą, moja ciotka stwierdziła, że ona w ogóle nie ruszy. Rosół u mnie i u tz je się w każdą niedzielę, więc jak raz zjedzą coś innego, to nikt nie umrze.
Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
To dziwne. W sensie wierzę w to, że tak mogło być w szkole kiedyś, ale teraz od razu miałabyś zmianę w papierach. W sensie wiem jak u nas to w szkole funkcjonuje i takie zmiany na poziomie nazwisko itd. idą z automatu. Według mnie bardzo się teraz o to dba. Przynajmniej z mojej perspektywy.
To było 7 lat temu i tak, wszystko zostało zmienione automatycznie, ale szkoła musiała odnotować zmianę nazwiska, zmienić je w dzienniku, zmieniać w dzienniku elektronicznym itd.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:08   #2206
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 112
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Jakie kolczyki dobrały byście do takiej zawieszki? Noszę tam zdjęcie mojego dziadka, i pomyślałam, że może zamiast perełek mogłabym go założyć? sw-t-c10-000-swr1513_800x.jpg

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:09   #2207
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Aaa, P. przywiózł od znajomej z pracy



Powiedz jak nastrój na parę dni przed, jest stres? Jestem bardzo ciekawa
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:10   #2208
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja przyznam szczerze, że sama czekam na rosół na weselach - więc u nas też będzie

U nas też był w menu krem z borowików, ale z grzybami nie będę ryzykować. zresztą u nas będzie dużo dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 14:02   #2209
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

U nas na szczęście dzieciaków będzie niewiele.
Gdyby był do wyboru jakiś inny, ciekawszy krem to może i bym wzięła
A rosołu nie chce też z tego powodu, że zazwyczaj trudno o dobry rosół. Większość to taka gotowana na tzw. Kosteczkach rosołowych z dużą ilością wegety (:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jakie kolczyki dobrały byście do takiej zawieszki? Noszę tam zdjęcie mojego dziadka, i pomyślałam, że może zamiast perełek mogłabym go założyć? Załącznik 7708544

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Kurde. Ja to zazwyczaj mam tak, że muszę zobaczyć całość, żeby zdecydować czy coś pasuje czy nie. Brakuje mi gdzieś takiej wyobraźni...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-20, 14:51   #2210
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Pytanie dotyczące nazwisk.
Na dokumentach, które podpisujemy po mszy to jakim nazwiskiem mam się podpisać? Dodam, że zmieniam i nie wiem czy powinnam papiery podpisać nowym czy jeszcze starym.



Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
W przypadku gdy matka ma swoje, ojciec ma swoje a dziecko podwójne... To każdy w rodzinie ma inne nazwisko. Totalny bezsens.
W tych łączonych nazwiskach zastanawia mnie jedno:
Mama ma nazwisko X, Tata - Z, więc dziecko dostaje nazwisko X-Z. To dziecko kiedyś dorośnie, pozna osobę o nazwisku A-B, stwierdzą że po ślubie zostają przy swoich nazwiskach a ich dzieci będą mieć łączone, więc kolejne dziecko będzie się nazywać X-Z-A-B?


Ogólnie co do nazwisk mam gdzieś kto jakie wybiera, czy zmienia, czy łączy, czy nie, czy każdy ma inne, czy takie same.


Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
No u mnie tak nie do końca z tą tradycją, bo ja będę miała podwójne, a dzieci nazwisko tylko Tżta. Ale to co innego, niż jak mąż ma swoje, żona ma swoje, a dziecko ma podwójne U mnie drugie imię służy tylko do dłuższego podpisywania się w urzędzie Zastanawiam się, żeby faktycznie ewentualnym dzieciom go nie dawać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam dwa imiona a i tak podpisuje się jednym, nawet w urzędach.


Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Generalnie ja się trzymam tego co powiedzieli moi rodzice. "Zróbcie tak żebyście byli zadowoleni bo i tak Wam dupę obrobia i tak"
I to jest prawda. Jak ktoś tak robi to czego byśmy nie zorganizowali to i tak zadowoleni nie będą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Święte słowa.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 14:54   #2211
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Pytanie dotyczące nazwisk.
Na dokumentach, które podpisujemy po mszy to jakim nazwiskiem mam się podpisać? Dodam, że zmieniam i nie wiem czy powinnam papiery podpisać nowym czy jeszcze starym.




W tych łączonych nazwiskach zastanawia mnie jedno:
Mama ma nazwisko X, Tata - Z, więc dziecko dostaje nazwisko X-Z. To dziecko kiedyś dorośnie, pozna osobę o nazwisku A-B, stwierdzą że po ślubie zostają przy swoich nazwiskach a ich dzieci będą mieć łączone, więc kolejne dziecko będzie się nazywać X-Z-A-B?


Ogólnie co do nazwisk mam gdzieś kto jakie wybiera, czy zmienia, czy łączy, czy nie, czy każdy ma inne, czy takie same.





Ja mam dwa imiona a i tak podpisuje się jednym, nawet w urzędach.




Święte słowa.
Też kiedyś zastanawiałam się nad tą kwestią. W sensie tych nazwisk. A potem co dalej? Mysle, że każdy jest praktyczny. W ogóle dążymy cały czas do pewnej ekonomii w języku, skracamy, co się da. Być moze dlatego mniej osób decyduje się na podwójne nazwisko. (:


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 14:54   #2212
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Pytanie dotyczące nazwisk.
Na dokumentach, które podpisujemy po mszy to jakim nazwiskiem mam się podpisać? Dodam, że zmieniam i nie wiem czy powinnam papiery podpisać nowym czy jeszcze starym.
Na cywilnym jak byłam ostatnio, to urzędniczka mówiła, że papiery podpisuję się po raz ostatni swoim panieńskim. Pewnie w kościele jest tak samo. To ten podpis dopiero sprawia, że zmieniasz nazwisko.
Ale na pewno ksiądz podpowie, to dla niego normalka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 14:57   #2213
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 112
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Pytanie dotyczące nazwisk.
Na dokumentach, które podpisujemy po mszy to jakim nazwiskiem mam się podpisać? Dodam, że zmieniam i nie wiem czy powinnam papiery podpisać nowym czy jeszcze starym.




W tych łączonych nazwiskach zastanawia mnie jedno:
Mama ma nazwisko X, Tata - Z, więc dziecko dostaje nazwisko X-Z. To dziecko kiedyś dorośnie, pozna osobę o nazwisku A-B, stwierdzą że po ślubie zostają przy swoich nazwiskach a ich dzieci będą mieć łączone, więc kolejne dziecko będzie się nazywać X-Z-A-B?


Ogólnie co do nazwisk mam gdzieś kto jakie wybiera, czy zmienia, czy łączy, czy nie, czy każdy ma inne, czy takie same.





Ja mam dwa imiona a i tak podpisuje się jednym, nawet w urzędach.




Święte słowa.
Nie, w Polsce możesz mieć max 2 nazwiska. Czyli jak masz córkę X-Y, i ona wychodzi za faceta Z, to może wybrać że np. Chce się nazywac X-Z, Y-Z, może się nazywać tylko Z, a mogą z mężem wybrać oboje nazwisko C xd podobnie dziecko. Nie może się nazywać a-b-c-d, a jedynie (np.) A-D.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tinkerver2
Czas edycji: 2020-02-20 o 14:58
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 15:37   #2214
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja mam 2 imiona i w urzędach muszę używać dwóch bo inaczej jest niezgodność z dowoden

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 15:39   #2215
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Też kiedyś zastanawiałam się nad tą kwestią. W sensie tych nazwisk. A potem co dalej? Mysle, że każdy jest praktyczny. W ogóle dążymy cały czas do pewnej ekonomii w języku, skracamy, co się da. Być moze dlatego mniej osób decyduje się na podwójne nazwisko. (:


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podpisujesz się panieńskim Pani w USC mi mówiła.
Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja mam 2 imiona i w urzędach muszę używać dwóch bo inaczej jest niezgodność z dowoden

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 16:18   #2216
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Na cywilnym jak byłam ostatnio, to urzędniczka mówiła, że papiery podpisuję się po raz ostatni swoim panieńskim. Pewnie w kościele jest tak samo. To ten podpis dopiero sprawia, że zmieniasz nazwisko.
Ale na pewno ksiądz podpowie, to dla niego normalka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Podpisujesz się panieńskim Pani w USC mi mówiła.Dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak jak myślałam, że panieńskim, ale wolałam się upewnić. Dzięki.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 16:53   #2217
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja mam 2 imiona i w urzędach muszę używać dwóch bo inaczej jest niezgodność z dowoden

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Używać w urzędach to tak (tzn. podawać we wszelkich formularzach), ale nikt nigdy nie kazał mi się podpisywać oboma imionami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 17:16   #2218
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja mam 2 imiona i w urzędach muszę używać dwóch bo inaczej jest niezgodność z dowoden

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jedynie musi być w formularzu, podpisuje się zawsze tylko pierwszym imieniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 19:29   #2219
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 112
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Oglądam właśnie te 4 wesela, i właśnie jakaś laska podniosła obrus ze stołu i mówi "o boże, jaki stary stół!" xddd
W życiu bym nie pomyślala, żeby sprawdzać jak wygląda stół pod obrusem

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 19:54   #2220
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Oglądam właśnie te 4 wesela, i właśnie jakaś laska podniosła obrus ze stołu i mówi "o boże, jaki stary stół!" xddd
W życiu bym nie pomyślala, żeby sprawdzać jak wygląda stół pod obrusem

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Hahahahahaha, też się z tego nabijalam
W ogóle te ich komentarze są cudowne Hahahha

Swoją drogą dziewczyny. Czy ustalacie z zespołem / djem jak powinny wyglądać oczepiny, czy zostawiacie im totalny luz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 14:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.