Kobieta to nie walizka... - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-27, 10:32   #331
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
No tak, a swoje zachcianki nalezy realizowac - bez wzgledu na dobro dziecka, wlasne, zalecenia lekarzy Skoro nie obchodza Cie argumenty, legalnosc ani zasadnosc CC to nie rozumiem tylko po co uczestniczysz w tej dyskusji... Na szczescie niewiele kobiet mysli tak jak Ty
Raczej zdecydowana większość kobiet tak myśli.
I w sumie dobrze, bo kobiety to nie bezwolne stworzonka i powinny mieć prawo wyboru w sprawie, która także ich samych dotyczy.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:16   #332
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Hm
Jeśli dla takich osób jak musicman prawo wyboru to ,ze cyt 'nie obchodzi mnie czy to złe czy dobre' ma być tak jak ja chcę !! to chyba jakieś nie halo
Argument jak się patrzy
Cóz są pacjenci którzy mimo ,ze ząb kwalifikuje sie do leczenia oni chcą go usunąć -bo sie boją borowania.
Są też tacy którzy jak mój narwany świętej pamięci sąsiad wyrwał sobie kroplówki i poszedł do domu /w ten sam dzień umarł/
Cóz ale fakt kazdy ma prawo wyboru....
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:28   #333
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Kobieta to nie walizka...

no tak zostałam hedonistką idiotką, która z uśmiechem na twarzy da się pokroić. A co wy na to że ktoś bardzo mi bliski zmarł przy porodzie naturalnym właśnie tylko dlatego że lekarz nie mógł się zdecydować na cesarkę choć były ku temu wskazania. Po prostu małe miasto, mały szpital, niedouczony lekarz. W moim otoczeniu było wiele przykładów na to ,że cesarka to bepieczniejsze rozwiązanie i dla matki i dla dziecka.
JA nie namawiam nikogo do cc, mówię tylko że po tym co przeżyłam nie będę sie zastanawiać.

Oczywicie można spłycić moją wypowiedź i zrobić ze mnie hedonistkę idiotkę, która da się pokroić z uśmiechem na twarzy. Proszę bardzo.


aha, jeśli chodzi o to, że nie obchodzi mnie czy to dobre czy złe , nie miałam na myśli dobra dziecka, ale ocenę moralną.
Kobiety zwykle zachowują się - jak już zostało tu napisane - jak potulne baranki, boją się protesować czy też po prostu wybierać tego co jest dla nich (oczywiście po konsultacji z lekarzem), ich zdaniem najlepsze.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:34   #334
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Kobieta to nie walizka...

musicman bardzo mi przykro z powodu tej sytuacj ale proszę weź pod uwagę i to,ze jak lekarz był niedouczony to przy cesarce(ktora jest o wiele bardziej skomplikowana) mogło skończyć sie tak samo.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:50   #335
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Zawsze jest ryzyko, to prawda.
Zresztą wg mnie ważniejsze od tego jak urodzimy jest to żeby myśleć, podejmować świadome decyzje, zwłaszcza jeżeli dotyczy to tak ważnej kwestii.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 12:15   #336
Mmedeah88
Wtajemniczenie
 
Avatar Mmedeah88
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 376
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Ostatnio mam jakieś "szczęście" natknąć się- czy to w prasie, czy w internecie- na artykuły dotyczące cesarek, znieczuleń, zakazów, nakazów itp. I za każdym razem już po kilku zdaniach lektury jestem zdenerwowana. A to dopiero początek... Nie rozumiem, czym kieruje się nasza polska władza, kiedy np. wpada na pomysł uznania cesarskiego cięcia jako błędu lekarskiego. Na pewno w największej mierze chodzi o brak funduszy na takie zabiegi. Prędzej się znajdą pieniądze na niepotrzebne udogodnienia w sejmie, niż na opiekę medyczną kobiet ciężarnych. Przykre... Żyjemy w XXI w. Czyżby? Pod tym względem jesteśmy daleko za Murzynami- jak to się mówi...
Zdania na temat formy porodu zawsze będą podzielone. Według mnie pomysł uznania cesarskich cięć jako błędu lekarskiego nie jest dobrym pomysłem. Uważam też, że nie powinno się wykonywać cesarki na życzenie u kobiet bez wskazań do takiego zabiegu. Strach przed bólem, traumą? Miliardy kobiet przed nami rodziły naturalnie. Jesteśmy do tego fizjologicznie i ewolucyjnie przystosowane.
Ale nie o cesarkach chciałam się rozwodzić. Moim zdaniem nasze państwo- jeśli już tak usilnie chce zmusić wszystkie panie do naturalnego porodu- powinno zająć się raczej problemem znieczuleń (czy bardziej- cih brakiem) i opieki medycznej kobiet ciężarnych, rodzących i kobiet w okresie połogu. Dla mnie to jest niepojęte, że w dzisiejszych czasach opcja znieczulenia jest nadal luksusem. Po pierwsze- nie każdy szpital oferuje taką usługę. Po drugie- jeśli już oferuje, to za niemałe pieniądze. Moja mama urodziła trójkę dużych dzieci- wszystkie ważyłyśmy +/- 4000g, a "najdłuższa" z nas mierzyła 61 cm- siłami natury. Trzykrotnie miała nacinane krocze i- co za tym idzie- trzykrotnie była szyta. Wszystko BEZ znieczulenia. Doznałam szoku, gdy się dowiedziałam. Niewiarygodne też jest, jaki jest stosunek personelu medycznego do pacjentek na oddziałach położniczych. "Przyj, suko!" w XXI w? Albo pijany lekarz odbierający poród? Że już nie wspomnę o warunkach panujących na oddziałach. Oczywiście- wszędzie tak nie jest. Ale- niestety- kobiety najczęściej narzekają na położne/ pielęgniarki- KOBIETY!
W przyszłości chcę mieć czwórkę dzieci. Mam nadzieję, że do tego czasu się coś zmieni w naszej "służbie zdrowia". Póki co, kiedy czytam opinie kobiet, które już rodziły- strach się bać...
Mmedeah88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 12:32   #337
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Mmedeah88 Pokaż wiadomość
Ostatnio mam jakieś "szczęście" natknąć się- czy to w prasie, czy w internecie- na artykuły dotyczące cesarek, znieczuleń, zakazów, nakazów itp. I za każdym razem już po kilku zdaniach lektury jestem zdenerwowana. A to dopiero początek... Nie rozumiem, czym kieruje się nasza polska władza, kiedy np. wpada na pomysł uznania cesarskiego cięcia jako błędu lekarskiego. Na pewno w największej mierze chodzi o brak funduszy na takie zabiegi. Prędzej się znajdą pieniądze na niepotrzebne udogodnienia w sejmie, niż na opiekę medyczną kobiet ciężarnych. Przykre... Żyjemy w XXI w. Czyżby? Pod tym względem jesteśmy daleko za Murzynami- jak to się mówi...
Zdania na temat formy porodu zawsze będą podzielone. Według mnie pomysł uznania cesarskich cięć jako błędu lekarskiego nie jest dobrym pomysłem. Uważam też, że nie powinno się wykonywać cesarki na życzenie u kobiet bez wskazań do takiego zabiegu. Strach przed bólem, traumą? Miliardy kobiet przed nami rodziły naturalnie. Jesteśmy do tego fizjologicznie i ewolucyjnie przystosowane.
Zaprzeczasz sama sobie. Przecież w wątku mowa jest o zakazie wykonywania cc na życzenie. Z jednej strony piszesz, że to zły pomysł, a z drugiej, że się z nim zgadzasz
Cytat:
Ale nie o cesarkach chciałam się rozwodzić. Moim zdaniem nasze państwo- jeśli już tak usilnie chce zmusić wszystkie panie do naturalnego porodu- powinno zająć się raczej problemem znieczuleń (czy bardziej- cih brakiem) i opieki medycznej kobiet ciężarnych, rodzących i kobiet w okresie połogu. Dla mnie to jest niepojęte, że w dzisiejszych czasach opcja znieczulenia jest nadal luksusem. Po pierwsze- nie każdy szpital oferuje taką usługę. Po drugie- jeśli już oferuje, to za niemałe pieniądze. Moja mama urodziła trójkę dużych dzieci- wszystkie ważyłyśmy +/- 4000g, a "najdłuższa" z nas mierzyła 61 cm- siłami natury. Trzykrotnie miała nacinane krocze i- co za tym idzie- trzykrotnie była szyta. Wszystko BEZ znieczulenia. Doznałam szoku, gdy się dowiedziałam. Niewiarygodne też jest, jaki jest stosunek personelu medycznego do pacjentek na oddziałach położniczych. "Przyj, suko!" w XXI w? Albo pijany lekarz odbierający poród? Że już nie wspomnę o warunkach panujących na oddziałach. Oczywiście- wszędzie tak nie jest. Ale- niestety- kobiety najczęściej narzekają na położne/ pielęgniarki- KOBIETY!
W przyszłości chcę mieć czwórkę dzieci. Mam nadzieję, że do tego czasu się coś zmieni w naszej "służbie zdrowia". Póki co, kiedy czytam opinie kobiet, które już rodziły- strach się bać...
A nie wzięłaś pod uwagę tego, że czasy, od kiedy się urodziłaś, jednak nieco się zmieniły?

Nie jestem naiwna i zdaję sobie sprawę z tego, że na oddziałach położniczych nie jest kolorowo, jednak nie opierałabym swoich opinii na tym, co się mówi o porodach sprzed co najmniej kilkunastu lat.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 12:36   #338
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Kobieta to nie walizka...

Kiedyś czytałam, że przeprowadzenie cc na życzenie kosztuje NFZ mniej więcej tyle samo co poród naturalny, z tym, że cc jest normalną operacją mogącą nieść powikłania dlatego należy ich liczbę minimalizować.

edit: Źle się wyraziłam - nie kosztuje tyle samo, tylko tyle samo NFZ płaci szpitalowi za poród naturalny, co za poród w wyniku cc.

Ja jestem za opcją swobodnego wyboru. Osobiście wydaje mi się, że poród nie może być jakiś niewiadomo jak straszny, bo przecież prawie każda kobieta rodzi a w dzisiejsztych czasach prawie żadna z tego powodu nie umiera. Oglądałam kilkanaście filmów z porodów w sieci i pomijając względy estetyczne nie uważam tego za jakieś straszne. Kierując się też opowieściami koleżanek, mamy czy teściowej nie wydaje mi się, żeby to było coś nie do zniesienia.

Co do znieczulenia podczas porodu - i z tym bywa różnie. Moja bratowa miała cesarkę ze znieczuleniem w kręgosłup (zewnątrzoponowe? tak to się chyba nazywa). Po samej cesarce nie ma już śladu (minął rok) ale miejsco to bolało ją przez jakieś 2-3 miesiące po porodzie. Natomiast podczas znieczulenia uszkodzono jej kręgosłup. Teraz drętwieją jej ręce, jeździ na rehabilitacje, bo i ból się pojawił dotkliwy i właśnie to drętwienie ciała... Cesarkę miała na własne życzenie - bała się porodu naturalnego.

Gdyby zrezygnowano z cesarek na życzenie jako alternatywnej metody w stosunku do naturalnego porodu, to powinno się jednocześnie umożliwić jej przeprowadzenie odpłatnie (koszt cesarki dla szpitala to ok. od 800-1400 zł). W końcu to kobieta czuje porodowy ból więc chyba ma prawo wybierać?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 12:54   #339
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Zgadzam sie z Klarissa - opcja dobrowolnego wyboru, z tym, ze kobieta decydujac sie na cc ze wzgl. na np. bol, powinna zaplacic.

Ja rodzilam naturalnie, bez znieczulenia - urodzilam coreczke (4680g) i nie mam ani jednego strasznego wspomnienia z porodu. Gdy bede znow w ciazy, mam nadzieje, ze bedzie mi dane rodzic naturalnie.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 13:27   #340
Mmedeah88
Wtajemniczenie
 
Avatar Mmedeah88
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 376
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Zaprzeczasz sama sobie. Przecież w wątku mowa jest o zakazie wykonywania cc na życzenie. Z jednej strony piszesz, że to zły pomysł, a z drugiej, że się z nim zgadzasz
A nie wzięłaś pod uwagę tego, że czasy, od kiedy się urodziłaś, jednak nieco się zmieniły?
Nie zrozumiałaś mnie. Chodzi mi o to, że gdy cesarskie cięcie zostanie uznane jako błąd lekarski mogą ucierpieć na tym kobiety, które do takiego zabiegu mają wskazania. Już w paru postach pojawiła się taka obawa, że lekarze w takich przypadkach zaczną się zastanawiać nie nad tym, czy dla kobiety rodzącej i jej dziecka cesarka będzie rzeczywiście lepszym rozwiązaniem, tylko czy po podjęciu takiej decyzji nie poniesie konsekwencji prawnych, bo ktoś "z góry" uznał, że kobieta mogła rodzić siłami natury.

Poza tym- masz trochę racji, ja urodziłam się trochę czasu temu. Ale mam dużo młodszą siostrzyczkę- właśnie tą, co na świat z naszej trójki urodziła się największa, a moja mama w chwili gdy ją rodziła miała prawie 40 lat.
Mmedeah88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 13:41   #341
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Hm
Jeśli dla takich osób jak musicman prawo wyboru to ,ze cyt 'nie obchodzi mnie czy to złe czy dobre' ma być tak jak ja chcę !! to chyba jakieś nie halo
Ja wypowiedź Musicman zrozumiałam rochę inaczej.
"Dobre i złe", jak sądzę, jest to uogólnienie do całej populacji rodzących kobiet i chodzi o to, że jeśli u niej konkretnie mogłoby nie być przeciwwskazań do wykonania cc, więc dlaczego ma być pozbawiona prawa cc na życzenie?


Cytat:
Napisane przez Mmedeah88 Pokaż wiadomość
Nie zrozumiałaś mnie. Chodzi mi o to, że gdy cesarskie cięcie zostanie uznane jako błąd lekarski mogą ucierpieć na tym kobiety, które do takiego zabiegu mają wskazania. Już w paru postach pojawiła się taka obawa, że lekarze w takich przypadkach zaczną się zastanawiać nie nad tym, czy dla kobiety rodzącej i jej dziecka cesarka będzie rzeczywiście lepszym rozwiązaniem, tylko czy po podjęciu takiej decyzji nie poniesie konsekwencji prawnych, bo ktoś "z góry" uznał, że kobieta mogła rodzić siłami natury.
Ale w wypowiedzi Jeanette83 chodziło o odwrotność tego, o czym mówisz: lekarze obawiają się odpwiedzialności prawnej, jeśli odmówią cesarki a "zmuszą" kobietę do rodzenia siłami natury.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 14:32   #342
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Mmedeah88 Pokaż wiadomość
Nie zrozumiałaś mnie. Chodzi mi o to, że gdy cesarskie cięcie zostanie uznane jako błąd lekarski mogą ucierpieć na tym kobiety, które do takiego zabiegu mają wskazania. Już w paru postach pojawiła się taka obawa, że lekarze w takich przypadkach zaczną się zastanawiać nie nad tym, czy dla kobiety rodzącej i jej dziecka cesarka będzie rzeczywiście lepszym rozwiązaniem, tylko czy po podjęciu takiej decyzji nie poniesie konsekwencji prawnych, bo ktoś "z góry" uznał, że kobieta mogła rodzić siłami natury.

Poza tym- masz trochę racji, ja urodziłam się trochę czasu temu. Ale mam dużo młodszą siostrzyczkę- właśnie tą, co na świat z naszej trójki urodziła się największa, a moja mama w chwili gdy ją rodziła miała prawie 40 lat.


Przeczytaj najpierw caly watek zamiast krytykowac - wiesz jaka jest roznica miedzy CC ze wskazaniem a CC na zyczenie? NIKT w tym watku nie stwierdzil ze CC powinno byc zakazane jako takie... Za blad w sztuce lekarskiej zostalo uznane CC NA ZYCZENIE (tlumacze to po raz enty wiec zaczyna mnie to troche irytowac...), i nie przez "nasze wspaniale panstwo" tylko przez WHO.
Jesli lekarz jest pijany to robiac CC kobiecie moze ja zabic, jesli bedzie asystowac przy porodzie naturalnym to az tak jej nie zaszkodzi.
A w "przyj suko" wybacz, ale nie wierze - a jesli to prawda to tak jak napisalas, kobieta powinna walczyc o swoje i zaskarzyc taka osobe.

Fresa, nie wydaje mi sie zeby wiekszosc kobiet myslalo "'nie obchodzi mnie czy to złe czy dobre' " I sadzic po wypowiedziach w tym watku wiekszosc kobiet chce tez rodzic naturalnie.

Musicman, a ja na to ze wspolczuje ale doswiadczenie jednostkowe nie jest dowodem ani na to, ze CC jest bezpieczniejsza, ani na to ze porody naturalne doprowadzaja do smierci. Jesli lekarz nie wykonal CC przy wskazaniu to jego wina, mogl tez spartolic CC. Rozumiem ze jak ktos z rodziny umrze w czasie operacji nowotworu a Ty tez na niego zachorujesz to sie zoperowac nie dasz?

Klarissa, CC jest kwalifikowane jako operacja, szpital dostaje za niego znacznie wieksza refundacje niz za porod naturalny.
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ar..._cieciach.html
"Narodowy Fundusz Zdrowia chce ograniczyć ilość cesarskich cięć. Zdaniem urzędników lekarze przeprowadzają je teraz zbyt często. Cesarki są bowiem wyżej wyceniane niż poród naturalny i na ich przeprowadzaniu szpitale zarabiają większe pieniądze - pisze DZIENNIK."
Po CC nie chodzi tylko o bol, ale przede wszystkim o wieksza smiertelnosc noworodkow, wieksze zagrozenie dla zdrowia matki i nastepstwa dlugoterminowe CC...
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:49   #343
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Fresa, nie wydaje mi sie zeby wiekszosc kobiet myslalo "'nie obchodzi mnie czy to złe czy dobre' " I sadzic po wypowiedziach w tym watku wiekszosc kobiet chce tez rodzic naturalnie.
Ale po co ta wybiórczość?
Wyrywanie jednego zdania z kontekstu to rodzaj nadinterpretacj czyjejś wypowiedzi, w celu pokazania, że dana osoba nie wie ma pojęcia o czym mówi, jednak każdy sam sobie potrafi wyciągnąć wnioski, na szczęście

I ja zauważam inną tendencję wśród uczestniczek tej dyskusji, co do ewentualnego przyszłego porodu: większość chciałaby cc, gdyby mogła wybrać.


Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
Ja zapłacę i sobie zażyczę cesarkę. NIc mnie nie obchodzi czy to legalne czy nie. Nie mam zamiaru dyskutować czy to jest dobre czy złe. Dla mnie jest najlepszym rowiązaniem.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 14:57   #344
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ale po co ta wybiórczość?
Wyrywanie jednego zdania z kontekstu to rodzaj nadinterpretacj czyjejś wypowiedzi, w celu pokazania, że dana osoba nie wie ma pojęcia o czym mówi, jednak każdy sam sobie potrafi wyciągnąć wnioski, na szczęście

I ja zauważam inną tendencję wśród uczestniczek tej dyskusji, co do ewentualnego przyszłego porodu: większość chciałaby cc, gdyby mogła wybrać.
Moze czytamy inne watki bo ja policzylam ze wiecej chce porodu naturalnego... ALe ok, zakladam sonde.
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 15:03   #345
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Moze czytamy inne watki bo ja policzylam ze wiecej chce porodu naturalnego... ALe ok, zakladam sonde.
Z sondą to bardzo dobry pomysł
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 15:16   #346
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Policzylam odpowiedzi z 3 ostatnich stron i mam racje (liczylam tylko te jednoznacznie stwierdzajace ze chcialoby sie miec porod naturalny):

za porodem naturalnym - Yennefer, Cal, ***luna, edytcia - 4
za CC - ningyo, musicman - 2

Ale sonde zalozylam - chodzi tylko o to jak wolalabys urodzic:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=275509

Zapraszam
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 15:24   #347
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość




Musicman, a ja na to ze wspolczuje ale doswiadczenie jednostkowe nie jest dowodem ani na to, ze CC jest bezpieczniejsza, ani na to ze porody naturalne doprowadzaja do smierci. Jesli lekarz nie wykonal CC przy wskazaniu to jego wina, mogl tez spartolic CC. Rozumiem ze jak ktos z rodziny umrze w czasie operacji nowotworu a Ty tez na niego zachorujesz to sie zoperowac nie dasz?

.
To jest agrument poniżej pasa. Beznadziejna jesteś.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 15:28   #348
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
To jest agrument poniżej pasa. Beznadziejna jesteś.

to nie juest argument ponizej pasa, analogia jak analogia, wyznika jak dla mnie z Twojego toku rozumowania a dotyczy z kolei mojego doswiadczenia; wyzwiska sobie daruj. Ponizej pasa jest natomiast poslugiwanie sie w dyskusji argumentem emocjonalnym, ktorego Ty uzylas. Ja mam przypadek smierci w czasie operacji na nowotwor w rodzinie, i jakos nie wplynelo to na wybor przeze mnie sposobu leczenia tej samej choroby. Mam tez przypadek strasznych powiklan po CC ale jakos ich tu nie wywlekam zeby przestraszyc innych...
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 15:48   #349
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
to nie juest argument ponizej pasa, analogia jak analogia, wyznika jak dla mnie z Twojego toku rozumowania a dotyczy z kolei mojego doswiadczenia; wyzwiska sobie daruj. Ponizej pasa jest natomiast poslugiwanie sie w dyskusji argumentem emocjonalnym, ktorego Ty uzylas. Ja mam przypadek smierci w czasie operacji na nowotwor w rodzinie, i jakos nie wplynelo to na wybor przeze mnie sposobu leczenia tej samej choroby.
Każdy człowiek jest inny, każdy ma inną psychike i każdy z nasr reaguje inaczej na daną sytuacje.
Jedna kobieta która zostaje zgwałcona, rozpamiętuje to całe życie, nienawidzi wszystkich mężczyzn i nie potrafi ułożyć sobie życia, a inna szybko staje na nogi, stara się zapomniec, założyć rodzine i potrafi normalnie funkcjonować.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 15:49   #350
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Policzylam odpowiedzi z 3 ostatnich stron i mam racje (liczylam tylko te jednoznacznie stwierdzajace ze chcialoby sie miec porod naturalny):

za porodem naturalnym - Yennefer, Cal, ***luna, edytcia - 4
za CC - ningyo, musicman - 2

Ale sonde zalozylam - chodzi tylko o to jak wolalabys urodzic:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=275509

Zapraszam
Nie wiem, dlaczego wzięłaś pod uwagę tylko 3 ostatnie strony , w całej dyskusji przewinęło się dość sporo osób i ich wypowiedzi są tak samo ważne, jak tych z końca wątku.

Wybrałam tylko te wypowiedzi, w których Dziewczyny jednoznacznie się określają, że chciałyby cc, bo jest sporo takich, które są za wolnym wyborem, co daje podstawy przypuszczać, że nie mają nic przeciwko cc na życzenie, ale jako że nie określiły się jednoznacznie, nie ujęłam ich wypowiedzi.



Cytat:
Napisane przez zizou Pokaż wiadomość
jesli cesarka faktycznie bedzie zakazana to ja z posiadania potomstwa po prostu zrezygnuje, nie mam zamiaru rodzic naturalnie.
Cytat:
Napisane przez marrellic Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Ja też nie mam zamiaru rodzić siłami natury;/
Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
W chwili obecnej bez mrugnięcia okiem zrobiłabym sobie cesarkę na życzenie. Czy tak będzie za kilka lat? Nie wiem. Ale chcę mieć wybór, zwłaszcza że sama bym zapłaciła.
Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Jeszcze czego,nie mam zamiaru się kiedyś męczyć i chciałabym mieć cesarke i tak przypuszczam,że tak będzie.
Cytat:
Napisane przez SerenaVDW Pokaż wiadomość
Jezeli bede w ciazy to zebym miala stanac na glowie i machac uszami to cesarke bede miala.
Cytat:
Napisane przez aagnesska22 Pokaż wiadomość
zaplace kazda cene za cesarke!pieniadze w tym momencie nie beda sie liczyly!
Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie,aby ktoś decydował jak mam rodzić.Chciałabym mieć w przyszłości cesarke,bo porodu naruralnego się boje i nie jestem raczej odporna na ból.
Cytat:
Napisane przez Wandolina Pokaż wiadomość
A to mi się ciśnienie podwyższyło !!! Jeśli nie będzie można mieć cesarskiego cięcia na życzenie, to ja dziękuję z posiadania dzieci
Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie wyobrażam sobie rodzić przez n godzin, po prostu wiem, że nie dałabym rady, jezeli przy zwyklym borownaiu zeba musze mieć znieczulenie, by łzy mi nie leciały z bólu :| (po prostu mam taki niski próg odczuwania bólu)
Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
Ja zapłacę i sobie zażyczę cesarkę. NIc mnie nie obchodzi czy to legalne czy nie. Nie mam zamiaru dyskutować czy to jest dobre czy złe. Dla mnie jest najlepszym rowiązaniem.


○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Jeanette83, w Twojej sondzie brakuje opcji "nie wiem" i dlaczego jest ona na Mamie z klasą, a nie na Plotkowym?
Poza tym opcja "siłami natury", jej ops jest tendencyjny, bo wskazuje na znieczulenie, podczas gdy jak wykazuje praktyka, kobiety doprosić się go nie mogą
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 15:55   #351
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nie wiem, dlaczego wzięłaś pod uwagę tylko 3 ostatnie strony , w całej dyskusji przewinęło się dość sporo osób i ich wypowiedzi są tak samo ważne, jak tych z końca wątku.

Wybrałam tylko te wypowiedzi, w których Dziewczyny jednoznacznie się określają, że chciałyby cc, bo jest sporo takich, które są za wolnym wyborem, co daje podstawy przypuszczać, że nie mają nic przeciwko cc na życzenie, ale jako że nie określiły się jednoznacznie, nie ujęłam ich wypowiedzi.
Wzielam pod uwage 3 ostatnie strony bo dalej nie mam czasu liczyc Probka jak probka, moim zdaniem reprezentatywna, jesli masz czas to przelicz caly watek.

Zgadzam sie ze w watku jest kilka osob ktore wybralyby CC, ale jednak wiekszosc dla siebie wybralaby porod naturalny - sonda na razie to potwierdza. I jesli przytaczasz wszystkie jednoznaczne wypowiedzi osob ktore chca miec cesarke, to przytocz tez wszystkie te ktore chca rodzic naturalnie.

sonda jest na mamie z klasa bo dotyczy porodow przyszlych matek, to chyba logiczne A fakt nie istnienia opcji nie wiem nic nie zmienia prawda? Jak ktos nie wie to nie zaglosuje. a co do znieczulenia - nie jest w Polsce zabronione, czasem pod pojeciem "silami natury" rozumiem sie porod calkowicie naturalny - bez znieczulenia, ciecia krocza itp., stad informacja. Sonda dotyczaca prosb o znieczulenie wykazala tylko kilka przypadkow ze znieczulenie nie zostalo podane wiec nie wiem do czego pijesz...
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:02   #352
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Wzielam pod uwage 3 ostatnie strony bo dalej nie mam czasu liczyc Probka jak probka, moim zdaniem reprezentatywna, jesli masz czas to przelicz caly watek.

Zgadzam sie ze w watku jest kilka osob ktore wybralyby CC, ale jednak wiekszosc dla siebie wybralaby porod naturalny - sonda na razie to potwierdza. I jesli przytaczasz wszystkie jednoznaczne wypowiedzi osob ktore chca miec cesarke, to przytocz tez wszystkie te ktore chca rodzic naturalnie.

sonda jest na mamie z klasa bo dotyczy porodow, to chyba logiczne
Żeby wynik był miarodajny należałoby przeliczyć cały wątek (trzeba było wziąć 3 pierwsze, bo na nich było największe oburzenia na ten pomysł z zakazaniem cc na życzenie), a nie tylko 3 ostatnie strony , bo jest to zafałszowanie rzeczywistości, w celu osiągnięcia zamierzonego przez Ciebie wyniku.

Nie chce mi się liczyć wypowiedzi, w których Dziewczyny jednoznacznie piszą, że chciałyby rodzić w naturalny sposób, bo jest ich i tak mniej niż zwolenniczek cc i wolnego wyboru kobiety.

No tak, ale tam raczej zaglądają Dziewczyny, które JUŻ są w ciąży, a tutaj zaglądają także te, które jeszcze nie są, a już wiedzą, w jaki sposób chciałyby zakończyć okres ciąży: natura czy cc.

Jak dla mnie, sonda jest nieważna, bo zrobiona w tendencyjny sposób, ale i tak obstawiam, że więcej osób będzie wskazywać na cc.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:05   #353
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Żeby wynik był miarodajny należałoby przeliczyć cały wątek (równie dobrze mogłaś wziąć 3 pierwsze, bo na nich było największe oburzenia na ten pomysł z zakazaniem cc na życzenie), a nie tylko 3 ostatnie strony , bo jest to zafałszowanie rzeczywistości, w celu osiągnięcia zamierzonego przez Ciebie wyniku.

Nie chce mi się liczyć wypowiedzi, w których Dziewczyny jednoznacznie piszą, że chciałby rodzić w naturalny sposób, bo jest ich i tak mniej niż zwolenniczek cc i wolnego wyboru kobiety.

No tak, ale tam raczej zaglądają Dziewczyny, które JUŻ są w ciąży, a tutaj zaglądają także te, które jeszcze nie są, a już wiedzą, w jaki sposób chciałby zakończyć okres ciąży: natura czy cc.

Jak dla mnie, sonda jest nieważna, bo zrobiona w tendencyjny sposób, ale i tak obstawiam, że więcej osób będzie wskazywać na cc.
A co to ma do rzeczy ze beda glosowac kobiety w ciazy? To chyba logiczne ze ostateczna decyzje podejmuje sie wtedy, a nie kiedy sa to rozwazania czysto teoretyczne... Nie chce zeby wypowiadaly sie tylko niektore z dziewczyn z tego watku tylko kobiety ktore stoja przed wyborem porodu.

Nie wiem co w sondzie jest tendencyjnego
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:05   #354
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Jeanette, spełniłam Twoją prosbę. Przesunęłabym jednak ten watek na plotkowe, na Mamę z Klasą z reguły wchodzą Kobiety, które w jakimś bliższym czasie planują ciążę, albo są już matkami. Na plotkowym jest jednak więcej dziewczyn, które mogą zostac matkami w dalszym okresie czasu.

Aha, i dalam w pierwszym poscie tego watku linka do wizazowej sondy.
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:07   #355
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez ”Teje”
Przepraszam cie bardzo,a le jak Ty to sobie wyobrazasz? ma lapac za noz i ciac. A co zrobisz, jak ktos skorzysta z Twojej propozycji?
Szczerze mowiac, to mi to nie spedza snu z powiek, choc szkoda tylko takiej kobiety i dziecka. No ale jesli komus przeszkadza takie “ograniczenie wolnosci” i wie lepiej do lekarza, skoro lekarz nie jest potrzebny do podjecia decyzji o cc, to po co ma byc potrzebny do wykonania zabiegu? Wolnosc to wolnosc – chcesz sie ciac wbrew radom decyzjom lekarzy, tnij sie, ale lekarzy do tego nie mieszaj. Nie chce zeby powyzsze brzmialo cynicznie, ale dla mnie wolnosc jest zwiazana z odpowiedzialnoscia, a Ty postulujesz zeby ktos inny mial wolnosc podejmowania decyzji, a ktos inny ponosil potencjalna odpowiedzialnosc.

Caly czas piszesz o ulatwianiu kobietom porodu, a moze warto pomyslec o tym, ze jesli WHO i PTG sa temu przeciwne, to moze cos jest na rzeczy i nie jest to zadne ulatwienie?

Cytat:
Napisane przez ”Teje”
Podalam kilkanascie przykladow, wybrales te dwa, do ktorych lekarza nie potrzeba. Raczej nie polecam odsysac sobie tluszczu czy zmieniac plci bez obecnosci lekarza. No i wlasnie, jezeli lekarz nie ma ojekcji przed powiekszeniem pacjnetce biustu, mimo, ze oznacza to ciecie jej, mimo, iz fizycznie nic jej nie dolega, ale nie dopuszcza cesarki na zyczenie, to dla mnie jest to cos dziwnego.
Nie odpowiadam za to jakie przyklady wybierasz.

Co do zmiany plci, to czy taka operacja w Polsce jest w ogole dozwolona tak nawiasem mowiac?

Odsysanie tluszczu moze miec przyczyny medyczne; Jesli ogolnie chodzi o kosmetyczna chirurgie plastyczna, to juz pisalem, ze uwazam te zabiegi za nieetyczne… jako ze to interes na $12,400,000,000 w samych Stanach, to nie mam zludzen, ze zostanie szybko przymkniety, choc powinien byc

Cytat:
Napisane przez ”Teje”
Nie ma i nie musi. Cc na zyczeniw ykonuja tylko prywatne kilniki i w zwiazkuz tym, niewielu lekarzy. Nie chce - moze pracowac w panstwowej sluzbie zdrowia. Moze wybrac inna specjalizacje. No wybacz, ale jaos nie podejrzewam, ze wiekszosc lekarzy wykonujacych cc na zyczenie kmiewa w nocy koszmary z tego powodu...
Wybacz, ale dla mnie ograniczenia typu “mogl wybrac inna specjalizacje”, “pracowac w panstwowej sluzbie zdrowia” sa duzo wiekszym ograniczeniem wolnosci niz zakaz cc na zyczenie. Dlaczego dobry lekarz, ktory wykona cc gdy beda ku temu przyczyny, ma sie godzic na 40 lat gorszej pensji, tylko dlatego, ze ktos ma widzimisie na cc? Wolnosc jednokierunkowa?

Cytat:
Napisane przez ”Teje”
Coz, kiedy bylam mala, moja mama chciala, zebym miala proste zeby.Okazalo sie, ze wiaze sie z to z zalozeniem aparatu, a zeby osiagnac wlasciwy efekt, trzeba bedzie wyrwac cztery zeby. mama musiala tylko podpisac zaswiadczenie, ze sie na wyrwanie cztrech zupelnie zdrowym i nie wymagajacych tego wyrywania zebow zgadza. I zaplacic. A medycznych wskazan zadnych nie bylo, tylko estetyczne. No i co w tym zlego? Ja jej tego za zle na pewno nie mam.
Oczywiscie ze sa przyczyny medyczne, usuwanie zebow gdy jest zbyt ciasno w szczece zapobiega deformacji; to nie tylko kwestia estetyczna.

Cytat:
Napisane przez ”Teje”
Zauwaz tylko, ze Polki mieszkajace w UK czesto przyjezdzaja do Polski na nadania prenatalne i porod. Z Tajlandii akurat nikt nie ucieka, bo warunki do rodzenia sa naprawde dobre. Wybacz wyrak, ale to, ze to Azja, nie znaczy, ze jest tu gorzej niz w Europie a dziewczyny rodza w brudzie nedzy i wiszac na drzewach. Porodowki sa ladne, nie strasza, sa wyposazone na kazda ewentulanosc, w wiekszych miastach mozna bez problemu znalezc szpiatla z wannami itd, a cesarka, jest zwykla, najczesciej przeprowadzana, nieodplatna procudura porodu. Porod naturalny tez jest darmowy, zeby nie bylo watpliwosci, tak samo ajk czesc przyrzadow ( chyba jeszcze nie wszystkie). Doplaca sie chyba za wanny wlasnie i za porod domowy.
Poprosilbym o zrodlo mowiace o tych czestych przyjazdach.

Nie wiem jakie sa warunki w sluzbie zdrowia w Tajlandii, ale naprawde nie sadze, ze moze sie rownac z brytyjski, niemiecka czy jakakolwiek zachodnioeuropejskia sluzba zdrowia. Nigdzie nie napisalem ze jest nedza i wiszenie na drzewach, tyle ze nigdzie nie slyszalem, ze Tajlandia to jakis raj do rodzenia, do ktorego ludzie wala drzwiami i oknami. To ze nikt nie ucieka, o niczym nie swiadczy, jaki procent Tajlandczykow stac na lot chocby do Singapuru zeby urodzic? Jesli cesarka jest jak piszesz najczesciej przeprowadzana procedura porodu (nie zgodze sie ze jest procedura porodu, ale mniejsza o to), a wytyczne WHO mowia o 10-15% porodow ktore wymagaja tej operacji, to cos jest tu nie w porzadku.

Cytat:
Napisane przez ”Teje”
Stany Zjednoczone? Tajlandia? Sporo innych krajow, wystarczy tylko poszukac...
Nie wiem czy chcialaby wyjezdzac to Tajlandii po to, a do Stanow jej po prostu nie wpuszcza, jesli tak by po prostu chciala rodzic.

Cytat:
Napisane przez ”Teje”
Coz, mnie sie zawsze wydawalo, ze je sie bierze wlasnie po to, zeby dziecka nie miec, prawda?
Czyli wychodzi na to, ze KK ma racje ?

Cytat:
Napisane przez ”Teje”
Ja sie tu zgadzam z Yennefer, tez sie boje, ze po prsotu po zakazaniu cc na zyczenie urosnie nam albo podziemie cesarkowe, albo masa lipnych wskazan do cesarki ( to tez nie jest dobre, bo laduje na stale w karcie zdrowia te kobiety, czyli kazdy nastepny lekarz bedzie mial falszywy obraz stanu zdrowia chorej), albo beda wyjezdzac rodzic gdzie indziej. A najbardziej szkoda mi tych, ktore przez cala ciaze bede ciulac kazdy grosz na wyjazd, zamiast kupic dziecku fajne ciuszki, pojsc na dobry obiad itd.
Jesli ktos sobie zazyczy cesarke bez wskazan medycznych to jest wszystko ok, sprawy medyczne sa nieistotne, ale gdyby byl zakaz, to nagle stan zdrowia jest taki wazny? Niekonsekwencja moim zdaniem. Gdzie byla jakakolwiek troska o czyjekolwiek zdrowie u Twojej kolezanki, ktora chciala cc i juz, do tego stopnia, ze wstrzymala oddech, potencjalnie zagrazajac dziecku i narazajac sie na konsekwencje niepotrzebnego zabiegu?

Nie wiem skad troska o czyjes pieniadze, jesli juz teraz cc jest platne?

Cytat:
Napisane przez ”ningyo”
A mnie boli to ze w naszym pieknym panstwie wszyscy chca narzucac kobieta swoja wole.
Zwlaszcza minister Kopacz, ktora jest sama kobieta. Wiec myslisz, ze Polskie Towarzystwo Ginekologiczne nie kieruje sie wzgledami medycznymi, tylko po prostu to wstretny patriachalny spisek, zeby narzucic kobietom swoja wole?

Cytat:
Napisane przez ”ningyo”
A i jesli chodzi o to ze lekarze byc moze nie beda chcieli nawet w krytycznych sytuacjach wykonac CC to zgadzam sie ze zdaniem dziewczyn ze to tylko pogorszy sprawe.
Dlaczego? Jest kilka jasnych wskazan do przeprowadzanie cc, jesli sa te wskazania, to lekarze to przeprowadzaja, nie ma tu zadnego wielkiego marginesu niepewnosci.

Cytat:
Napisane przez ”ningyo”
Lekarze niestety tez nie sa nie omylni
Oczywiscie ze nie sa. Tylko, ze nawet jesli przy x latach nauki, szkolenia, doswiadczenia, ludzie popelniaja bledy, jak w swietle tego mozna dac mozliwosc podejmowania decyzji osobom, ktore takiej ekspertyzy nie maja?

Cytat:
Napisane przez ”ningyo”
Wiec moze chociaz dla niektorych z was CC na zyczenie to tylko wymysl rozschisteryzowanych bab lepiej zeby jednak go nie zakazywali chociazby dla tego zeby nie wzrosla liczba podobnych sytuacji.
W miedzyczasie wszystko wskazuje na to, ze niepotrzebnych operacji cc jest duzo wiecej niz by bylo potrzebne i to jest realny problem.

Cytat:
Napisane przez ”YenneferD”
Ja zrozumiałam te wypowiedzi, ze jak już się zajdzie w ciążę to chce się urodzic przez cc, a nie, że jak sie zacznie rodzić to ni stąd ni zowąd chce się cesarkę.
Nie bylem pewny czy o to chodzi. Dalej jednak nie rozumiem, dlaczego lekarz mialby ulegac woli pacjenta, jesli PTG jest temu wyraznie przeciwne?

Cytat:
Napisane przez ”YenneferD”
Zgadza się. A jak nie ma powodów, to nawet jak chodzi o zwykłe borowanie to można to znieczulenie podać, jeżeli pacjent tego chce.
Zeby nie bylo nieporozumien, bo sie zaraz okaze, ze mam bronic pogladow, ktorych nigdy nie wyrazalem Jestem jak najbardziej za tym, zeby kobieta mogla dostac przy porodzie znieczulenie kiedy tylko chce i nie ma ku temu przeciwskazan. Dodam, ze powinno to byc przynajmniej czesciowo pokryte przez NFZ.

Cytat:
Napisane przez ”YenneferD”
A ja widzę takie przesłanki. Bo wykonanie cesarki zawsze może zostac uznane za cesarke na życzenie, nawet jeżeli były jakieś przesłanki.
A ja nie widze. Dlatego ze przyczyny do wykonania cc sa generalnie bardzo jasne – jesli dziecko jest zle ulozone, to jest zle ulozone, nie ma tu zadnego marginesu niepewnosci. Jedynie przedluzony porod jest dosc subiektywnym pojeciem, ale doswiadczony lekarz nie powinien miec chyba z tym problemu.

Cytat:
Napisane przez ”YenneferD”
I boję sie, ze z cc będzie tak jak z aborcją - nie będzie jednoznacznych procedur, reguł, będzie tylko zakaz. I samowolka lekarzy w ramach tego zakazu.
Bedzie jak najbardziej jednoznacznie i prosto: decyzje podejmuje lekarz, a nie pacjent i ma jasny zbior potencjalnych przyczyn, ktore jesli wystepuja, usprawiedliwiaja cc. Co w tym niejednoznacznego?

Cytat:
Napisane przez ”YenneferD”
Już zostało napisane w jaki, nie bedę powtarzać ani wymyślać niczego nowego. A co do legalizacji narkotyków, to nie wiem. Może powinno być tak samo jak z papierosami, dostępne w każdym kiosku... Przeciez papierosy też szkodzą zdrowiu nie tylko palącemu, ale też biernym palaczom (wręcz zabijają, jak mówi napis na pudełku). I w dodatku pieniądze na leczenie chorób wywołanych przez papierosy idą z naszych kieszeni
Jak juz pisalem – w Niderlandach, w ktorych palenie marihuany jest legalne, jej hodowanie nie jest. Porownanie do papierosow jest o tyle nietrafne, ze papierosy nie powoduja takich problemow spolecznych, oraz nie maja dzialan halucynogennych jak narkotyki.

Cytat:
Napisane przez ”YenneferD”
Zakaz cc to tez ograniczenie wolnosci lekarza, a nie tylko pacjenta. Są lekarze, którzy za pieniadze zrobią cesarkę, i wezmą za to pełną odpowiedzialność. Dlaczego im tego zakazywać skoro są chętni?
Czy to ze ktos jest sklonny zrobic cos nielegalnego ma swiadczyc o tym, ze powinno to byc legalne? Moim zdaniem absolutnie nie.

Cytat:
Napisane przez ”YenneferD”
Poza tym - popyt warunkuje podaż. Dopóki będą chętne Kobiety, które chcą zrobic cesarkę, dopóty będą lekarze ją wykonujący, chodźby nielegalnie. Tylko ze wzrośnie cena. I będzie to całkiem intratny interes dla lekarzy. Zakazy i kary nic tu nie dadzą. Dałaby coś tu edukacja i uświadamianie, ale łatwiej jest zakazać.
Problem z egzekwowaniem prawa nie jest dla mnie podstawa do zmiany tego prawa.

Fresa – zaraz sie okaze, ze El Pais to konserwatywno-katolicki periodyk, wspierajacy patriachalny spisek hehe

Cytat:
Napisane przez ”YenneferD”
Ad. 2. Nie sądzę, żeby się bał jak wejdzie zakaz wykonywania cc, który poniekąd będzie usprawiedliwiał odmowę cesarki. Wskazania przecież nie jest tak łatwo udowodnić.
Skad taki wniosek? Moim zdaniem bardzo latwo takie wskazania udowodnic.

Cytat:
Napisane przez ”YenneferD”
Ad. 5. Tak, według mnie powinno sie zacząć już od szkół. A dokładniej od nauczycieli, tak aby Ci przekazywali konkretną wiedzę. Powinno się edukować lekarzy, położne, tak aby Ci mogli edukować przyszle matki. Powinno się zapewnić bezpłatne znieczulenie we wszystkich placówkach, i powinno się zapewnić godne warunki rodzenia. Tylko ze efekty nie będą tak spektakularne i szybkie jak przy prostym zakazie, i zajmie to o wiele więcej czasu, i rząd nie bedzie miał się czym chwalić. A zakazu nie powinno i tak być - jeżeli uświadomiona Kobieta nadal będzie chciała cesarki (bez wskazań), to niech ją robi za pieniądze.
Zgadzam sie z Toba, tylko ze z jednym “ale”. Zakaz cc na zyczenie, a poprawa warunkow rodzenia, to sa dwie niezalezne od siebie sprawy, a nie ze jedno ma byc substytutem drugiego.

Cytat:
Napisane przez ”Mmedeah88”
Nie rozumiem, czym kieruje się nasza polska władza, kiedy np. wpada na pomysł uznania cesarskiego cięcia jako błędu lekarskiego
Nikt nie wpada na taki pomysl. Po raz n-ty – nikt nie zamierza zakazac przeprowadzania cc, tylko tego, zeby decyzje podejmowal nie lekarz. A kieruja sie wytycznymi Swiatowej Organizacji Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Cytat:
Napisane przez ”Mmedeah88”
Na pewno w największej mierze chodzi o brak funduszy na takie zabiegi.
Te zabiegi sa platne i w zaden sposob nie jest to dodatkowe obciazenie finansowe dla sluzby zdrowia. Swiatowa Ogranizacja Zdrowia tez Twoim zdaniem jest temu przeciwna ze wzgledow finansowych?

Cytat:
Napisane przez ”Mmedeah88”
Zdania na temat formy porodu zawsze będą podzielone.
W ogole nie sa podzielone wsrod lekarzy, bo nikt nie uwaza cc za “forme porodu” – to operacja wykonywana przy komplikacjach porodu a nie forma porodu. Albo wystepuja wskazania ku temu, albo nie, nie wiem czego moze dotyczyc roznica zdan (co najwyzej konkretnych kryteriow).

Cytat:
Napisane przez ”Mmedeah88”
Według mnie pomysł uznania cesarskich cięć jako błędu lekarskiego nie jest dobrym pomysłem
Nikt nie postuluje uznania cesarskich ciec za blad lekarski.

Cytat:
Napisane przez ”Mmedeah88”
Uważam też, że nie powinno się wykonywać cesarki na życzenie u kobiet bez wskazań do takiego zabiegu.
Ja uwazam tak samo.

Cytat:
Napisane przez ”Mmedeah88”
Moim zdaniem nasze państwo- jeśli już tak usilnie chce zmusić wszystkie panie do naturalnego porodu- powinno zająć się raczej problemem znieczuleń (czy bardziej- cih brakiem) i opieki medycznej kobiet ciężarnych, rodzących i kobiet w okresie połogu. Dla mnie to jest niepojęte, że w dzisiejszych czasach opcja znieczulenia jest nadal luksusem. Po pierwsze- nie każdy szpital oferuje taką usługę. Po drugie- jeśli już oferuje, to za niemałe pieniądze
Oczywiscie, ze to nie moze byc tylko temat zastepczy i wraz z tym powinna isc praca nad poprawa waruknow rodzenia. To ze nie kazdy szpital to oferuje, to kwestia tego, czy jest anestezjolog w danym szpitalu, czy nie.

Oczywiscie jest sporo do poprawienia w tej kwestii, ale po przeczytaniu tematu w “mamach z klasa” wydaje mi sie, ze sytuacja, choc daleka od idealu, nie wyglada tak zle, jakby sie wydawalo.

Cytat:
Napisane przez ”Mmedeah88”
Chodzi mi o to, że gdy cesarskie cięcie zostanie uznane jako błąd lekarski mogą ucierpieć na tym kobiety, które do takiego zabiegu mają wskazania
Mmeheah88, nikt nie chce zakazac cc, tylko wykonywania go na zyczenie, ale nikomu nie przychodzi do glowy zakazywanie wykonywania cesarskich ciec.

Cytat:
Napisane przez ”Fresa”
chodzi o to, że jeśli u niej konkretnie mogłoby nie być przeciwwskazań do wykonania cc, więc dlaczego ma być pozbawiona prawa cc na życzenie?
To juz sie chyba przewinelo kilka stron temu. Dlatego, ze powaznych operacji nie wykonuje sie, gdy nie ma ku temu przeciwskazan, tylko wtedy kiedy jest potrzeba. Czy ktos bedzie robil operacje na otwartym sercu, pomimo ze nie ma najmniejszej potrzeby, bo pacjent tego sobie zyczy?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:12   #356
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
A co to ma do rzeczy ze beda glosowac kobiety w ciazy? To chyba logiczne ze ostateczna decyzje podejmuje sie wtedy, a nie kiedy sa to rozwazania czysto teoretyczne... Nie chce zeby wypowiadaly sie tylko niektore z dziewczyn z tego watku tylko kobiety ktore stoja przed wyborem porodu.

Nie wiem co w sondzie jest tendencyjnego
Ale tu zagląda więcej osób , poza tym, już wcześniej napisałam i wszystko wytłumaczyłam,a poza tym podpisuję się pod tym, co napisała Yennefer.


Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Jeanette, spełniłam Twoją prosbę. Przesunęłabym jednak ten watek na plotkowe, na Mamę z Klasą z reguły wchodzą Kobiety, które w jakimś bliższym czasie planują ciążę, albo są już matkami. Na plotkowym jest jednak więcej dziewczyn, które mogą zostac matkami w dalszym okresie czasu.

Aha, i dalam w pierwszym poscie tego watku linka do wizazowej sondy.
O to mi chodziło Yennefer , możesz przesunąć tu wątek?
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:16   #357
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Pomysł z sondą ciekawy.
Tylko bardziej interesowały by mnie wyniki w poszczególnych kategoriach.
pierwsze - wiek.
drugie - czy już rodziłam. (wydaje mi sie że tutaj ma to ogromne znaczenie)

Jeszcze kilka lat temu cc - kojarzyło mi się jednoznacznie. Były jakieś kłopoty - trzeba było ratować życie matki i dziecka.
teraz? - cesarka kojarzy się - jestem inteligentna kobietą, znam swoje prawa, wiem (lepiej od lekarza) co jest dla mnie dobre, wole operacje niż męczyć się w bólach (nie daj boże 30godzin)
z porodu - zrobiono zabieg (operacje) - a dokładniej usługę - płace wymagam.
takie mam wrażenie.

(zapytałam mojego TZ co o tym myśli. Stwierdził ze cesarka - kojarzy mu się z problemem j.w - jego siostra tak miała, a cc na życzenie - "z pójściem na łatwiznę" cytat.)
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:19   #358
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To juz sie chyba przewinelo kilka stron temu. Dlatego, ze powaznych operacji nie wykonuje sie, gdy nie ma ku temu przeciwskazan, tylko wtedy kiedy jest potrzeba. Czy ktos bedzie robil operacje na otwartym sercu, pomimo ze nie ma najmniejszej potrzeby, bo pacjent tego sobie zyczy?
Wyrak, a Ty byś chciał rodzić siłami natury?


Pacjent ma prawo podpisać lub nie, zgodę na jakąkolwiek operację, dlaczego cc miałoby być wyjątkiem i kobieta nie mogłaby współdecydować o sobie samej?
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:20   #359
Mmedeah88
Wtajemniczenie
 
Avatar Mmedeah88
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 376
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość

Przeczytaj najpierw caly watek zamiast krytykowac - wiesz jaka jest roznica miedzy CC ze wskazaniem a CC na zyczenie? NIKT w tym watku nie stwierdzil ze CC powinno byc zakazane jako takie... Za blad w sztuce lekarskiej zostalo uznane CC NA ZYCZENIE (tlumacze to po raz enty wiec zaczyna mnie to troche irytowac...)
Przeczytałam większość postów w tym wątku.
Ja też nie twierdzę, że "cesarskie cięcie powinno być zakazane jako takie". Więc o co chodzi?
Poza tym mam wrażenie- sugerując się tonem Twojej wypowiedzi- że traktujesz mnie jak małą dziewczynkę, która o bożym świecie pojęcia jeszcze nie ma. Nie podoba mi się to, dlatego wszelkie irytacje, ironie i mdlenia uważam za zbędne.

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
A w "przyj suko" wybacz, ale nie wierze - a jesli to prawda to tak jak napisalas, kobieta powinna walczyc o swoje i zaskarzyc taka osobe.
Wierzyć nie musisz. Ale swego czasu było głośno o tego typu przypadkach. I masz rację- kobieta powinna walczyć o swoje i mam nadzieję, że tak zrobiła.


Fresa
Przyznaję, mogłam się trochę poplątać w interpretacji. Ale czy nie uważasz, że to co napisałam też jest możliwe?
Mmedeah88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:23   #360
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Kobieta to nie walizka...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ale tu zagląda więcej osób , poza tym, już wcześniej napisałam i wszystko wytłumaczyłam,a poza tym podpisuję się pod tym, co napisała Yennefer.



O to mi chodziło Yennefer , możesz przesunąć tu wątek?
Ok, jak uwazacie - ja mam inne zdanie bo co innego teoretyzowanie na temat proodu a co innego wybor gdy problem staje sie realny... Mam nadzieje Fresa ze teraz sonda bedzie dla Ciebie wiarygodna

Tylko mam pytanie - skoro opinii ze kobiety wolalyby CC jest wiecej to czemu mialas czas i ochote je znalezc, a tych o porodzie naturalnym nie? Poza tym na ostatnich 3 stronach, albo jak wolisz 8 czy 9 stronach wypowiadaja sie rozne kobiety o roznych opiniach, a nie tylko zwolenniczki porodu naturalnego...

I cos sie tak tego znieczulenia uczepila - przeciez jest napisane ze porod naturalny moze byc zarowno z, jak i bez znieczulenia, z ZZO lub innym - jest to zgodne z polskimi realiami
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.