♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2 - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-04, 21:27   #4021
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Sunshine, troszkę się nastresowałaś. Dobrze ze jednak wszystko ok z nóżkami <3

Z tą wagą to tak najczęściej jest, że wielkość dziecka jest przez naturę “dostosowana” do możliwości matki. Pamiętam jak na studiach wykładowca o tym mówił

Laluna ale u Ciebie w rodzinie obrodziło
To może zacznij opowiadać w rodzinie o imieniu, wtedy w razie co będziesz pierwsza

Gryzelda - świetne wieści

Alwa - ja miałam chicco next to me, ułatwiało karmienie, to fakt. Ale w tej ciąży dostawiamy po prostu lóżeczko pełnowymiarowe i będziemy je ograniczać kokonem lub warkoczem Wychodzi na to samo a mniejszy koszt. Ja sobie nie wyobrażam latać do dziecka w nocy, wstawać itd. Chyba że trafi się takie dziecko które najada się szybko i ładnie śpi
Nasza ciumkała i ciumkała

Sieciowa ja też właśnie ubolewałam nad tym że po opuszczeniu ścianki zostawał taki próg który przeszkadzał w karmieniu dziecka leżąc ;] Dlatego też między innymi teraz będziemy mieć łóżeczko bez boku dostawione do łóżka. Mąż sam dorobił dziury na odpowiedniej wysokości i łóżeczko jest idealnie na wysokości naszego łózka. Dziewczyny sie boja dostawek. Nasze łóżeczko jest między łóżkiem a ścianą na stałe. Chyba trzeba rozważyć daną dostawkę czy jest bezpieczna, np chicco ma pasy.
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-04, 21:29   #4022
kaate233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 75
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

26 tc 😀
kaate233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-04, 23:03   #4023
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Ej, ja wogole nie rozumiem tych dostawek, to ma być wygodne bo widzisz dovrze cały czas malucha? Jeśli przysunie się łóżeczko do boku swojego łóżka to też masz je na wysokości reki? Dodatkowo pierwsze 2(?)msc po lub przed każdym karmieniem i tak trzeba zwlec się z łóżka aby zmienić pampersa


Przy Starszaku nie miałam monitoru oddechu ale teraz mnie nieźle wystraszylyscie... Może to przemyśle... Używane monitory są również spoko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 07:15   #4024
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Kaate233 ja tak nie miałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 07:31   #4025
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Dzięki za odpowiedzi o dostawce. Kupimy jednak tak jak myślałam na początku zwykle łóżeczko z opuszczanym bokiem. Takie miałam przy starszych

Ja nie miałam monitora oddechu i teraz też nie planuje
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 07:41   #4026
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Wczoraj odpoczywałam dużo i dzisiaj już mniej mnie boli

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 08:30   #4027
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Corka idzie do przedszkola od wrzesnia? Ja sie zastanawiam cxy moją posylac do przedszkola, czy nie będzie dla malucha jakiś chorób przynosić i czy nie będzie się czula odrzucona po narodzinach brata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, dostała się od września. Zobaczymy też jak będzie wyglądać sytuacja z koronawirusem ale chciałabym żeby chociaż na 4h dziennie chodziła i miała kontakt z rówieśnikami. Ale mam podobne rozterki tym bardziej że mam termin na koniec sierpnia więc zbiegło by się to z adaptacją. Dlatego mam nadzieję, że urodzę jednak wcześniej niż później


Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
Sunshine, troszkę się nastresowałaś. Dobrze ze jednak wszystko ok z nóżkami <3

Z tą wagą to tak najczęściej jest, że wielkość dziecka jest przez naturę “dostosowana” do możliwości matki. Pamiętam jak na studiach wykładowca o tym mówił
No właśnie ja już urodziłam córkę ponad 4kg i poród nie był jakąś traumą, nie byłam nacięta i nie popękałam a skurcze parte wspominam w tym wszytskim jako miłą odmianę po tych wcześniejszych okropnych boleściach. Więc tak szczerze ta prognozowana waga nie wzbudza we mnie jakiegoś wielkiego przerażenia. Wiadomo, lepiej jak to będzie 4kg niż 4.5kg wiec lekarz powiedział, że w moim interesie jest starać się urodzić dwa tygodnie przed terminem więc no będę się starać ale czy to coś da 🤷

Powrzucalam brakujące rzeczy do koszyka w aptece i po wypłacie będę zamawiać. W sumie to jeszcze zostało mi chyba ogarnięcie ubranek i zakup fotelika



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-05, 08:52   #4028
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 08:53   #4029
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Tak, dostała się od września. Zobaczymy też jak będzie wyglądać sytuacja z koronawirusem ale chciałabym żeby chociaż na 4h dziennie chodziła i miała kontakt z rówieśnikami. Ale mam podobne rozterki tym bardziej że mam termin na koniec sierpnia więc zbiegło by się to z adaptacją. Dlatego mam nadzieję, że urodzę jednak wcześniej niż później




No właśnie ja już urodziłam córkę ponad 4kg i poród nie był jakąś traumą, nie byłam nacięta i nie popękałam a skurcze parte wspominam w tym wszytskim jako miłą odmianę po tych wcześniejszych okropnych boleściach. Więc tak szczerze ta prognozowana waga nie wzbudza we mnie jakiegoś wielkiego przerażenia. Wiadomo, lepiej jak to będzie 4kg niż 4.5kg wiec lekarz powiedział, że w moim interesie jest starać się urodzić dwa tygodnie przed terminem więc no będę się starać ale czy to coś da 🤷

Powrzucalam brakujące rzeczy do koszyka w aptece i po wypłacie będę zamawiać. W sumie to jeszcze zostało mi chyba ogarnięcie ubranek i zakup fotelika



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślałam że jak 4kg to już wskazanie do cc? Z drugiej strony te ich pomiary zawsze się różnią +/- z rzeczywistą wagą.


Ja po wypłacie klepię ostatnie juz skompletowane zamówienie allegrowe (przescieradelka do lozka, gondoli, na przewijak, jeszcze jakieś pieluchy inne niż tetrowe, rogal do karmienia i jakieś drobiazgi ale się uzbierało 400zl ), następnie chce zamówić materac do łóżeczka (ale jeszcze nie wybrałam), połka nad łóżeczko/komode, lampka, laktator, wanienka że stelażem. Na koniec zostawiam fotelik i adaptery do wózka, nianie elektroniczną i po postach tutaj zastanawiam się nad monitorem oddechu tym pod materac.

Zapomniałam jeszcze że nie mam rożka i kokona, kokon raczej z motherhood bo ma odpinany spod i jest z fajnego materiału.

Mówiąc szczerze to myślałam że mniej mi zostało do ogarnięcia...a tak zaczelam wymieniac A znów pójdzie sporo kasy i będę czekała zaraz na kolejną wypłatę a jeszcze mamy to wesele w tym miesiącu i małe "wakacje" I żeby było mało to umyślałam sobie że chce huśtawke ogrodową, tzn zawsze chciałam ale teraz jest najlepszy czas na nią także mąż obiecał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 08:59   #4030
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Ja non stop coś kupuje a dalej sporo brakuje :/ monitor, niania, rożek, śpiworek do wózka, śpiworek do fotelika, butelki, smoczki do butelek, komoda, przewijak, fotel, prześcieradełka do gondoli, łóżeczko, materacyk, kosz na pieluchy, sterylizator do mikrofalówki, torba do wózka duuuuzo jeszcze.....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012

Edytowane przez pysia1987
Czas edycji: 2020-06-05 o 09:21
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 09:14   #4031
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Ja mam tylko ubranka i jedno zamowienie z apteki. W tym miesiącu kupię jeszcze koszule, stanik i fotelik, a reszta w następnych
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-05, 09:33   #4032
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Myślałam że jak 4kg to już wskazanie do cc? Z drugiej strony te ich pomiary zawsze się różnią +/- z rzeczywistą wagą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja gin prowadząca na ostatnim USG stwierdziła że w terminie dziecko będzie ważyć max 3700 więc nawet nie było mowy o sporym dziecku.
Inni lekarz z kolei kilka dni później idealnie oszacował wagę urodzeniową ale miał lepszy sprzęt.
W szpitalu zmierzyli miednicę i stwierdzili, że dam radę. Zresztą nawet położna mówiła na szkolrle rodzenia, że dużo zależy od wzrostu kobiety. Ja mam 180cm i lekarz mówił, że waga ok 4kg dla mnie to tak jak dla kobiety 165cm 3.6 kg czyli taka norma.

Ja to w sumie niewiele do tej pory kupiłam. No dobra, ogarnęłam swoją wyprawkę do szpitala już dawno. Poza tym kupiłam wozek, kołyskę,materac, kocyk i kilka ubranek. Mam dużo rzeczy po córce i już wiem, że nie będę jakoś specjalnie szaleć z zakupami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez sunshine16
Czas edycji: 2020-06-05 o 09:39
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 09:47   #4033
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Myślałam że jak 4kg to już wskazanie do cc? Z drugiej strony te ich pomiary zawsze się różnią +/- z rzeczywistą wagą.


Ja po wypłacie klepię ostatnie juz skompletowane zamówienie allegrowe (przescieradelka do lozka, gondoli, na przewijak, jeszcze jakieś pieluchy inne niż tetrowe, rogal do karmienia i jakieś drobiazgi ale się uzbierało 400zl ), następnie chce zamówić materac do łóżeczka (ale jeszcze nie wybrałam), połka nad łóżeczko/komode, lampka, laktator, wanienka że stelażem. Na koniec zostawiam fotelik i adaptery do wózka, nianie elektroniczną i po postach tutaj zastanawiam się nad monitorem oddechu tym pod materac.

Zapomniałam jeszcze że nie mam rożka i kokona, kokon raczej z motherhood bo ma odpinany spod i jest z fajnego materiału.

Mówiąc szczerze to myślałam że mniej mi zostało do ogarnięcia...a tak zaczelam wymieniac A znów pójdzie sporo kasy i będę czekała zaraz na kolejną wypłatę a jeszcze mamy to wesele w tym miesiącu i małe "wakacje" I żeby było mało to umyślałam sobie że chce huśtawke ogrodową, tzn zawsze chciałam ale teraz jest najlepszy czas na nią także mąż obiecał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się ciągle zbieram żeby zacząć coś zamawiać i tak przekładam z tygodnia na tydzień 🤣gdzie zamawiałaś pieluchy tetrowe? I skąd prześcieradła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 09:54   #4034
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Chciałam jeszcze zamówić kocyk bawełna + velvet ale jak widzę ceny w okolicy 100zl to mi się odechciewa taki skąpiec ze mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 10:17   #4035
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zamówić kocyk bawełna + velvet ale jak widzę ceny w okolicy 100zl to mi się odechciewa taki skąpiec ze mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A to mnie kusi żeby jeszcze dokupić choć jeden bambusowy. Zakochałam się w tych kocykami z Lullalove. Ale to 140zl trzeba liczyc jednak :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 10:38   #4036
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

A to ja nie pomyślałam że wzrost ma znaczenie przy porodzie, myślałam raczej że szerokość bioder. Ja mam 162cm i urodziłam 3920g ostatnio. A podobno każde kolejne trochę wieksze jest

Ja też skąpiec i do tego minimalista Mam 2 polarowe kocyki, 1 bambusowy i jeden na drutach. Mama mi teraz robi drugi kocyk na szydełku i to dla mnie już za dużo
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 10:51   #4037
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
A to ja nie pomyślałam że wzrost ma znaczenie przy porodzie, myślałam raczej że szerokość bioder. Ja mam 162cm i urodziłam 3920g ostatnio. A podobno każde kolejne trochę wieksze jest

Ja też skąpiec i do tego minimalista Mam 2 polarowe kocyki, 1 bambusowy i jeden na drutach. Mama mi teraz robi drugi kocyk na szydełku i to dla mnie już za dużo
No ja też myślałam, że głównie biodra mają znaczenie ale właśnie z dwóch źródeł słyszałam, że wzrost tez. No ale wiadomo, składa się na to wiele czynników i pewnie nie ma na to reguły


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez sunshine16
Czas edycji: 2020-06-05 o 10:52
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 11:02   #4038
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Sieciowa oj, ciężki poranek

Ja na razie mam tylko ciuszki ☺ i wózek zamówiony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 11:40   #4039
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Ja jeśli chodzi o ciuszki to zakończyłam zakupy. Kombinezony mam dostać po męża bratanku. Nie mam wanienki, ale mój kuzyn ponoć ma jakaś bajerancka na stelażu po synku, więc odkupił prawdopodobnie. Została mi napewno apteka do ogarnięcia, już mam tam w koszu tego trochę, po wypłacie kliknie się co jeszcze... Nie mam butelek, podrzewacza, niani i czujnika oddechu ale co do tych dwóch ostatnich to nie wiem czy będę to kupować. Do kosza mojżesza muszę znaleźć materacyk. Hm? No i dla mnie koszule do szpitala zostaną i to z grubsza będzie wszystko. Reszta w swoim czasie. Pewnie na pierwsze odwiedziny coś też dzidzia dostanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-05, 12:03   #4040
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Ja się ciągle zbieram żeby zacząć coś zamawiać i tak przekładam z tygodnia na tydzień 🤣gdzie zamawiałaś pieluchy tetrowe? I skąd prześcieradła?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam pieluchy tetrowe z apteki Gemini białe zwykle a takie kolorowe czy z nadrukami mam z kika. W sumie mam 20szt to chyba wystarczająco. A dodatkowo mam jakieś flanelowe i w koszyku czekają na zamówienie muślinowe

Prześcieradła do łóżeczka chce zamówić 3 szt też allegro od wspominanego nie raz HubiWorld. Dwa kupuje we wzory i jedno takie frote. Tak samo na przewijak dwa że wzorami takie przez środek jakby przewijaka i jedno frote na cały przewijak.
Do wózka 2szt myślę że wystarczą.
No o ochraniacze do łóżeczka 2 szt, do wózka mam mniejsze z kika. Myślę jeszcze że na nasze łóżko przydałoby się coś na ochrone materaca

O właśnie jeszcze koszula do porodu chyba już wybrana czeka na zamówienie, jeszcze pasuje mi jakis szlafrok ciążowy też kupić... I mam tylko jedną koszulę do karmienia więc jeszcze myślę ze dwie by się przydały bo do samego szpitala pewnie ze 3 wezmę.

I w tym miesiącu jeszcze ubezpieczenie mojego samochodu się kończy 🤦☠♀️ Świetnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 12:36   #4041
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
A to ja nie pomyślałam że wzrost ma znaczenie przy porodzie, myślałam raczej że szerokość bioder. Ja mam 162cm i urodziłam 3920g ostatnio. A podobno każde kolejne trochę wieksze jest

Ja też skąpiec i do tego minimalista Mam 2 polarowe kocyki, 1 bambusowy i jeden na drutach. Mama mi teraz robi drugi kocyk na szydełku i to dla mnie już za dużo

Ja mam dwa takie polarowe albo coś takiego ale zamarzył mi się taki dwustronny z jednej ciemny (najlepiej coś z czarnym) a na drugiej velvet / minky musztardowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 12:57   #4042
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Mi gin wspominała ze dla kobiet po cc 4kg to jest wskazanie do cięcia a jak ktoś pierwszy raz rodzi lub jest już po naturalnych porodach to od 4,5kg dają skierowanie na cc.

Moja kruszyna raczej 4kg nie przekroczy (ja po cc), boję się że znów mi skurcze nie przyjdą a oxy może znów spowodować zagrożenie dla dziecka

Im więcej Was czytam tym jestem bardziej wydygana, że nie mam zbytnio nic dla Młodej ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:06   #4043
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Chyba z tym wzrostem to faktycznie to jest spory wyznacznik bo mam kuzynkę która jest bardzo szczupła i bioder to ona nie ma ale wzrost ponad 180cm i urodziła sn 1,5 roku temu córke 4200. W sumie szczegółów nie znam, ale poród miała podobno bardzo cięzki i waga była prognozowana niecałe 4kg a po wszystkim powiedzieli że jakby wiedzieli że będzie ponad 4 to byłoby cc. A teraz jest już w kolejnej ciąży.

Ja mam tylko jeden kocyk bambusowo-bawełniany, ale na poczatek chce i tak tylko rożek do spania (myślę żeby mieć dwa) Później ten kocyk albo mam polarowe jeszcze cieńszy lub grubszy. Mam taką pościel też minky ale to raczej do wózka.

Jak mnie cieszył temat wyprawkowy tak teraz już troche mam przesyt Chyba wolałam ciuszki kupować niż rozważać którą nianie, rożek czy materac No i tyle kasy już poszło
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:08   #4044
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Nie dość ze tyle na ta wyprawkę idzie kasy to mi się jeszcze zwierzęta pochorowały i od 27.05 wydawałam już u weta 750zl a wiem ze to jeszcze nie koniec..... kocham moje zwierzaki ale na ten moment jestem wykończona już psychicznie i finansowo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:13   #4045
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:30   #4046
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;87908301]Treść usunięta[/QUOTE]Super, ze wszystko ok ja mam wizytę w poniedziałek i ciekawe co powie na te moje pobolewania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 13:30   #4047
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Jak was czytam to odczuwam ogromny stres. Tyle rzeczy do kupienia a tak mało czasu dopiero ostatnio do mnie doszło, że dochodzimy do końcówki. Do terminu zostały już NIECAŁE 3 miesiące.
Sieciowa, gratuluję udanej wizyty faktycznie ciężko kogokolwiek zrozumieć przez te "dodatki"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 14:08   #4048
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Jak was czytam to odczuwam ogromny stres. Tyle rzeczy do kupienia a tak mało czasu dopiero ostatnio do mnie doszło, że dochodzimy do końcówki. Do terminu zostały już NIECAŁE 3 miesiące.
Sieciowa, gratuluję udanej wizyty faktycznie ciężko kogokolwiek zrozumieć przez te "dodatki"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mi się wydaje że jest mnóstwo czasu
Kasy też nie chce za dużo wydawać, staram się nie kupować zbyt wielu rzeczy, potem tylko problem co z tym wszystkim zrobić.
Zakupy mam zaplanowane na lipiec i sierpień
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 14:20   #4049
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 920
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Dzień dobry, dziewczyny Czy ja jeszcze mogę do Was dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 14:35   #4050
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 2

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
Ej, ja wogole nie rozumiem tych dostawek, to ma być wygodne bo widzisz dovrze cały czas malucha? Jeśli przysunie się łóżeczko do boku swojego łóżka to też masz je na wysokości reki? Dodatkowo pierwsze 2(?)msc po lub przed każdym karmieniem i tak trzeba zwlec się z łóżka aby zmienić pampersa


Przy Starszaku nie miałam monitoru oddechu ale teraz mnie nieźle wystraszylyscie... Może to przemyśle... Używane monitory są również spoko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślę o dostawce z dwóch powodów po pierwsze na początku ciężko bylo mi dziecko odłożyć do lozeczka bo sie wybudzalo, a tak moze by się udało je po prostu odłączyć od cycka i by dalej spalo
A po drugie ostatnio córka przychodzi do nas do łóżka spać w nocy, nawet nie wiem kiedy dokladnie. podejrzewam ze jak się dziecko pojawi to też bedzie chciała z nami spać a we czwórkę możemy sie nie pomieścić, stąd pomysł o dostawce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;87908301]Treść usunięta[/QUOTE]Cześć ☺ na kiedy masz TP?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-29 14:39:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.