Dobry krem przeciw rozstępom? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-16, 16:54   #31
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Tylko, że wtedy mam wrażenie, że gorzej (wbrew pozorom) nawilża. Teraz cały czas ją stosuję, normalnie na sucho, i nic się (odpukać!) nie dzieje
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 14:10   #32
jemina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 32
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Cytat:
Napisane przez _bagheera_ Pokaż wiadomość
A ja używam L'biotica EVOLET - krem z masy perłowej i olejku z nasion dzikiej róży i jest bomba to, co zdążyło mi się zrobić na pupie już jest praktycznie nie widoczne, tak samo stare rozstępy...
Dzięki za polecenie tego kremu Evolet - naprawdę się działa. I to nie tylko przy rozstępach, używam go też jak mam jakieś blizny po wypryskach, goją się znacznie lepiej i szybciej
jemina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 16:50   #33
agrafka_ar
Raczkowanie
 
Avatar agrafka_ar
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 88
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Zgadzam się, że rozstępy powstają czy się smarujesz czy nie ALE jak dbasz o kondycje skóry codziennie a nie tylko przez kilka miesięcy i to dopiero jak już widać brzuszek to na pewno skóra ma lepsze warunki do rozciągania.
Do kąpieli używam olejków najlepiej arganowy. Codziennie robię krótki peeling i smaruję ciało. Smarowideł używam różnych w zależności od potrzeb skóry. Po częstym prysznicowaniu po siłowni skóra się wysuszyła więc mocno nawilżających. W zeszłym roku zauważyłam cellulit więc kupiłam elancyl na cellulit - podziałał. Teraz jestem w 3 ciąży i od początku używam elancyl dla kobiet w ciąży na rozstępy. Zostało mi 6 tygodni do rozwiązania a nie zauważyłam rozstępów. Nie chcę zachwalać marki ale odpowiednie nawilżanie skóry napewno zapobiega rozstępom a masaże pogonią cellulit do tego picie wody no i odrobina sportu ale krócej jest napisać, że rozstępy są dziedziczone i nie robić nic
agrafka_ar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 18:22   #34
ciuchyija
Raczkowanie
 
Avatar ciuchyija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Witam , troszkę zakurzony ten temat, ale moze odkurze go

tez już zaczynam myśleć nad kremem na rozstępy
w pierwszej ciąży używałam pfarmaceris na zmianę z oliwką i kremem z ziai, nie mam rozstępów, ale smarowałam się 2 ,3 razy dziennie i długo po urodzeniu dziecka się smarowałam, wiem że mam suchą skóre ze skłonnościami do rozstępów bo mam ich mnóstwo ze szkolnych czasów...

teraz nie wiem czy dał efekt sam fakt smarowania czy dany krem

byłam kiedyś na kursie masażu, masażystka mówiła, że robili test , kobiety się smarowały cudami wiankami, a inne wcale tylko poprostu masowały skórę na sucho, ponoć wyszło że efekt ten sam...

ale jednak uważam że czymś nawilżać trzeba, ja osobiście smaruję się oliwą z oliwek a o kremie pomyślę
ciuchyija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:52   #35
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Dziewczyny! Nie trzeba wydawać fortuny na kremy przeciw rozstępom. Spróbujcie oleju ze słodkich migdałów, jest rewelacyjny, poleciły mi go koleżanki, które swoje dzieciaczki nosiły za granicą (w Hiszpanii i UK) i tam ten olejek jest super popularny, ma też dużo więcej zastosowań niż tylko pielęgnacja brzuszka, można nim olejować np. włosy. Nawet napisałam na jego temat parę słów u siebie na blogu, sama używam i polecam
http://my-sweet-little-precious.blog...h-migdaow.html
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 10:12   #36
Ladybird29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Jeżeli już ktoś pisał o tym masażu to przepraszam, ale nie mam czasu przeczytać wszystkie odpowiedzi w tym wątku.
Ja znalazłam w książce Michaliny Wisłockiej pt. "Sztuka kochania. Witamina M", wyd. z 1991 r na str.160 w rozdziale "Czy możemy uniknąć rozstępów?" w skrócie zalecenie do masażu brzucha i ud.
" Masaż zaczynamy około 4 mca ciąży. Chwytamy fałd skóry wraz z podskórną tkanką tłuszczową jak do uszczypnięcia, możliwie głęboko w zagłębienie dłoni pomiędzy pomiędzy kciukiem a pozostałymi palcami. Potem przyciskając palce lekko do kciuka robimy ruch jakby strzelania z palców.
Po wykonaniu takiego właśnie zakrętasa pociągamy mocno aby fałd skóry , wymykający się spomiędzy palców, wydał lekkie klaśnięcie. W ten sposób fragment ściany brzusznej pociągamy, masujemy, skręcając palce i puszczamy rozluźniając mięśnie. Skutkiem takich manipulacji poprawia się dopływ krwi do powłok brzusznych, co powoduje zwiększenie ich elastyczności. Szczypiemy w ten sposób drobnymi chwytami dookoła pępka i po linii spiralnej aż do bioder i okolic przepony.
jeżeli robią sięrozstępy również na partiach ud, należy szypac i tę okolicę.
Szczypanie wykonujemy codziennie przez 10-15 minut posypując uprzednio skórę talkiem, aby jej nie poocierać. Po masażu brzuch powinien być zaczerwieniony i gorący. Masaże wykonujemy codziennie do końca trwania ciąży.
Dziecku nić nie grozi, gdyż chroni je grupa skóra, wody płodowe i jest bezpieczne w macicy"
Ode mnie: mówiąc prościej: chwytamy skórę palcami, następnie do góry ją trochę podnosimy, skręcamy w lewo lub prawo i puszczamy, dosłownie szczypiemy się ale unosząc skórę trochę ku górze. Na początku to boli, i za pierwszym razem miałam małe zakwasy, tzn. skóra dzień później bolała ale to szybko minęło. Oprócz tego masuję się po takim masażu olejkiem arganowym, ale uważam, że może to być nawet olej z pestek winogron stosowany do smażenia.
Autorka książki nie pisze nic o żadnych kremach ani olejkach, zaleca TYLKO ten masaż jako podstawa do rozciągnięcia się skóry i jej uelastycznienia. Twierdzi także, "ze kobiety nawet po ciąży bliźniaczej już w kilka dni po porodzie a czasem nawet w ciągu kilkunastu godzin mają brzuch plaski i jędrny, bez żadnych nadmiarów skóry."
Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich dzidziusie.usmiech.gif
Ladybird29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 10:35   #37
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Słyszałam o tej metodzie i nawet chciałabym ją wypróbować, ale chyba wolę to skonsultować z lekarzem A w 6 miesiącu można to zacząć?
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-05, 21:35   #38
agadublin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

ja przez całą ciążę stosowałam zapobiegawczo ten krem http://www.topdrogeria.pl/wszystkie_...zny,10482.html i o dziwo ani jednego rozstępu na mojej skórze nie wiem czy to zasługa kremu czy genów ale i tak polecam do nawilżania brzuszka
agadublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 08:52   #39
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Urodziłam 2 tyg temu, stosowałam codziennie olej ze słodkich migdałow i raz dziennie od 6/7 miesiąca Mustelę. Nie mam ani jednego rozstępu więc oba specyfiki polecam Podobno też Palmers daje radę, mam próbkę, konsystencję ma podobną do Musteli, ale milszy zapach no i przede wszystkim jest tańszy.
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 10:51   #40
morelaka
Przyczajenie
 
Avatar morelaka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 26
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Tak naprawdę to od czego zależy występowanie rozstępów, bo przecież nie każda kobieta je ma, ja bez ciąży mam, co prawda zdarzało mi się odchudzać i myślę, że może to jest przyczyną. Nie znam dobrego kremu na rozstępy, bo nic mi nie pomogło, kupowałam ujędrniające, oliwkę lub po prosty nawilżający xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-05 o 10:49 Powód: Link.
morelaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 23:39   #41
Moniqf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 7
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Polecam krem marki Evolet z L'biotici. Po 3tyg stosowania na rozstepy zauwazylam znaczna roznice. Zaczerwienienia sa duzo jasniejsze, a cialo wyglada duzo lepiej. Zapach mi sie podoba mimo tego, ze jest odrobine duszacy. Jedyne co mi sie nie spodobalo to wydajnosc, poniewaz przy stosowaniu na wieksze partie ciala takie jak uda i brzuch produkt szybko sie konczy.
Mimo to lece do apteki po kolejne
Moniqf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-23, 15:02   #42
maggma83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 59
Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Na pewno na rozstępy będą bardziej narażone kobiety, które znacznie przybiorą na wadze w ciąży. Ważne jest regularne nawilżanie skóry po każdej kąpieli i wydaje mi się, ze nie jest istotna marka stosowanych kosmetyków, ale to, żeby faktycznie o tym pamiętać. Przy okazji nakładania oliwki czy kremu masujemy skórę i to też na pewno bardzo pomaga.
maggma83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 14:59   #43
Sami1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 13
Talking Dot.: Dobry krem przeciw rozstępom?

Ja stosowałam naturalne kosmetyki, nie podrażniają skóry, a jestem wrażliwa na większość takich kremów

Edytowane przez Sami1995
Czas edycji: 2020-07-20 o 08:39 Powód: zły kosmetyk
Sami1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-17 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.