Mamy grudniowe 2020 część II :) - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-22, 08:49   #1171
sadaruka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 356
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez pink_rabbit22 Pokaż wiadomość
Ale burak ja rozumiem, że może jeszcze nie widać tej wyraźnej ciąży, ale ludzie powinni być bardziej wyrozumiali. Mi by jeszcze nikt nie uwierzył, ale jakoś nie mam smialosci. Ale np. w rossku to ekspedientki same proszą w pierwszej kolejności ciężarne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak powinno być ze jak ekspedientka widzi kobietę w ciąży to sama powinna prosić poza kolejnością... Ludzie nie rozumieją że może np takiej kobiecie się słabo zrobić albo poprostu może się gorzej poczuć. Bo przecież ciąża to nie choroba 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sadaruka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 09:05   #1172
MartaM89
Raczkowanie
 
Avatar MartaM89
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 152
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez turkusowapoziomka Pokaż wiadomość
Jezuuu już czekam tylko na 3 pobranie. Prawie zemdlałam, babka 3 razy mnie kula.. żyły popękały. Jakas totalna porażka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Współczuję bądź dzielna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez k_opiko Pokaż wiadomość
Ja póki co raz poprosiłam w sklepie o puszczenie, miałam 3 rzeczy a facet przede mną (taki gruby janusz) cały wózek. Spojrzał na mnie, na brzuch, uśmiechnął się złośliwie pod wąsem i powiedział nie 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie martw się, karma wraca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MartaM89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 09:13   #1173
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Jestem już po wszystkim. Na ostatnim poszło gładko, uff


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 09:25   #1174
Katerina29
Raczkowanie
 
Avatar Katerina29
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Scotland -> Krakow
Wiadomości: 397
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez k_opiko Pokaż wiadomość
Ja póki co raz poprosiłam w sklepie o puszczenie, miałam 3 rzeczy a facet przede mną (taki gruby janusz) cały wózek. Spojrzał na mnie, na brzuch, uśmiechnął się złośliwie pod wąsem i powiedział nie 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozszarpałabym ja się jeszcze "boję" prosić o przepuszczenie, bo ciąży w ogóle nie widać. Do tego mieszkam w małym miasteczku, gdzie przeważają emeryci i już widzę tą obrazę majestatu. Najgorsze jest to, że prędzej z uśmiechem przepuści Cie taka babuszka, która widać, że jest schorowana, niż taka przysłowiowa "Grażyna", której nudzi się w domu i po zakupy idzie na 5 razy, żeby zająć sobie czas
Katerina29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 09:47   #1175
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez k_opiko Pokaż wiadomość
Ja póki co raz poprosiłam w sklepie o puszczenie, miałam 3 rzeczy a facet przede mną (taki gruby janusz) cały wózek. Spojrzał na mnie, na brzuch, uśmiechnął się złośliwie pod wąsem i powiedział nie 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co za dzban .

Ja dwa razy korzystałam z pierwszeństwa. Polecam nie pytać ani nie prosić, tylko kulturalnie oznajmić. Coś w stylu "przepraszam, jestem w ciąży, będę korzystała z pierwszeństwa, dziękuję".

Ja akurat skrupułów nie mam i wstydzić się też nie zamierzam, zawsze chętnie ustępowałam kobietom w ciąży a wiem że jak sama o siebie nie zadbam to ludzie w kolejce na 99% też będą mieli mnie gdzieś. Taka tam znieczulica panuje

Przypomniało mi się też jak na studiach dorabialam sobie w sklepie w galerii handlowej. Poprosiłam kobietę w ciąży do kasy poza kolejnością i też znalazł się Janusz podobny do opisanego, spasiony i z wąsem, oburzony że "on też ma brzuch a stoi" . Myślałam że padnę i nie wstanę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fruczakk
Czas edycji: 2020-07-22 o 09:52
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 10:02   #1176
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez vivian58 Pokaż wiadomość
tylko przy odpływających wodach lub krwawieniu z przodującego łożyska. w pozostałych sytuacjach nie, natomiast oszczędzanie się już jak najbardziej jest wskazane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi na szczęście tez nie powiedziała „lezec i nie wstawać” tyle w kontekście „raczej spędzać czas odpoczywając i leżąc”.
Swoją drogą, dzieciak na tym etapie się ciagle obraca nie? Są szanse, ze wyjmie ten łeb z szyjki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Będzie dobrze, trzymamy kciuki!

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 10:13   #1177
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez szokson Pokaż wiadomość
Manuilla, będzie dobrze, nie myśl w ten sposób. Wydaje mi się, że na tym etapie, gdyby coś niefajnego zaczeło się dziać z szyjką, to po prostu zakłada się pessar?

Staram się myśleć pozytywnie, niestety sama jestem z panikar i to życia nie ułatwia
Ale tak, obecnie nie jest jakoś tragicznie chyba, szyjka jest zamknieta i twarda, na pewno gin by reagowała, gdyby coś się działo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
No z tym 56 naprawdę loteria. Poszukam zdjęcia mojego syna jak ze szpitala wychodziłam w kombinezonie 62 urodził się mały 50 cm i wyglądał jak w worku. Na szczęście miała trochę ubranek rozmiar 50. W 62 to chyba po 3 miesiącach dopiero. Za to córa na wyjście 56 i za chwilę 62

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:21 ----------

Co do leżenia w ciąży to ja nie leżę, ale też mi nic nie dolega raczej uskuteczniam spacery i sprzątanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jakby nic nie dolegało, to też bym biegała. Ja nawet miałam kiedyś plan pracować do 8 msc. A już na pewno nie leżakować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Katerina29 Pokaż wiadomość
Rozszarpałabym ja się jeszcze "boję" prosić o przepuszczenie, bo ciąży w ogóle nie widać. Do tego mieszkam w małym miasteczku, gdzie przeważają emeryci i już widzę tą obrazę majestatu. Najgorsze jest to, że prędzej z uśmiechem przepuści Cie taka babuszka, która widać, że jest schorowana, niż taka przysłowiowa "Grażyna", której nudzi się w domu i po zakupy idzie na 5 razy, żeby zająć sobie czas

Tez nie mam tej śmiałości, żeby wchodzić w kolejki, ale i brzucha nie mam. Każdy się z ironia śmieje „ale jesteś gruba uhuuu”.
Powiedziałam wczoraj gin ze nie tyje i tez mówiła, że mam jeszcze czas na to.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez fruczakk Pokaż wiadomość
Co za dzban .

Ja dwa razy korzystałam z pierwszeństwa. Polecam nie pytać ani nie prosić, tylko kulturalnie oznajmić. Coś w stylu "przepraszam, jestem w ciąży, będę korzystała z pierwszeństwa, dziękuję".

Ja akurat skrupułów nie mam i wstydzić się też nie zamierzam, zawsze chętnie ustępowałam kobietom w ciąży a wiem że jak sama o siebie nie zadbam to ludzie w kolejce na 99% też będą mieli mnie gdzieś. Taka tam znieczulica panuje

Przypomniało mi się też jak na studiach dorabialam sobie w sklepie w galerii handlowej. Poprosiłam kobietę w ciąży do kasy poza kolejnością i też znalazł się Janusz podobny do opisanego, spasiony i z wąsem, oburzony że "on też ma brzuch a stoi" . Myślałam że padnę i nie wstanę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chyba bym mu powiedziała „Pan akurat wystarczy ze przestanie żreć”. Pewnie byłaby nagana (pracowałam w H&M)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 10:13   #1178
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez manuilla Pokaż wiadomość
Mi na szczęście tez nie powiedziała „lezec i nie wstawać” tyle w kontekście „raczej spędzać czas odpoczywając i leżąc”.
Swoją drogą, dzieciak na tym etapie się ciagle obraca nie? Są szanse, ze wyjmie ten łeb z szyjki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------







Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może się jeszcze nawet kilka razy przekręcić. Ja nawet wiem kiedy moja się odwróciła bo miałam wrażenie, że mi wnętrzności wywraca i już inaczej ruchy czułam.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 10:15   #1179
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

A z takich sklepowych historii, znajoma na kasie wolała Panie w ciazy przed kolejkę, bo im kazali. I były sytuacje, że wołała, a Pani oburzona „nie jestem w ciazy”. Także czasem jakieś obawy są, że się palnie ;p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 10:17   #1180
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Może się jeszcze nawet kilka razy przekręcić. Ja nawet wiem kiedy moja się odwróciła bo miałam wrażenie, że mi wnętrzności wywraca i już inaczej ruchy czułam.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Ja wciąż jej tam nie czuje w ogóle. tamte bąble to chyba jednak jelita, bo cisza...
W każdym razie, mam nadzieje, że się obróci i przestanie tam naciskać, bo nie wyobrażam sobie oszczędnego trybu aż do końca ciąży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 10:22   #1181
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Mi sie wydaje ze teraz jest ten moment kiedy dziecko szaleje bo ma jeszcze miejsce, także myśle ze sie bedzie kręcić jeszcze spokojnie :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 10:41   #1182
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Ja nigdy sama się o pierwszeństwo nie pytałam i raczej nie będę. Jak dla mnie to też ekspedientka powinna wołać, w rossmanie kiedyś mnie tak Pani zawołała. A w takich zwykłych biedrach to bez szans, ale spoko, ja wytrwale stoję i czekam. W kolejce na badania też, ostatnio było przedemna 10 osób i żadna sama z siebie nie wpadła na to, by przepuścić. Nie żeby koronawirus był, całkiem wskazane siedzenie w przychodni kobietom ciezarnym

W pierwszej ciąży przez 9 m-cy mnie raz przepuścić Pan na mięsnym, i raz w rossie. Tyle. Raz w sklepie to babka się perfidnie przedemnie wepchala, bo otworzyli druga kasę i ona tak biegła że mnie pchnęla i stanęła przedemna- i powiedziała, że była pierwsza w tej Nowej kolejce ja byłam wtedy jakoś w 8 miesiącu więc dość dobrze zaawansowana i widoczna ciaza.

Ale spoko, mnie to nie rusza, karma wraca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________

Edytowane przez czekooczekolada
Czas edycji: 2020-07-22 o 10:43
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 10:45   #1183
Zoe33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 168
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Witajcie Dziewczyny

Gratuluję udanych usg Super!
Manuilla czarne myśli do odstrzału myśl pozytywnie, będzie dobrze! Wszystkie trzymamy mocno kciuki
Najważniejsze, że Malutka w dobrej formie Tak jak mówisz, przecież ma jeszcze dużo miejsca i zmienia pozycję bardzo często Może już nawet wyciągnęła główkę z szyjki, a Ty o tym nie wiesz

Turkusowapoziomka ooo, biedna współczuję Te badania obciążeniowe nie są przyjemne, nawet gdy kochasz słodkie życie i czujesz się ok Dobrze, że masz już to za sobą

Edytowane przez Zoe33
Czas edycji: 2020-07-22 o 10:50
Zoe33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 10:47   #1184
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
U mnie w ogóle nie ma czegoś takiego jak pierwszeństwo dla ciężarnych. Jak byłam na krzywej to widziałam kobiety w 8/9 m-cu które stały po godzinę w kolejce
Miałam iść na badania w przyszłym tygodniu ale tu u teściowej mam labolatorium za rogiem i pójdę jutro. Mąż mi kolejkę zajmie. Mało miasto to może ludzi nie będzie dużo.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
Od 2017 r jest prawny obowiązek udzielania pierwszeństwa ciężarnym w palcówkach medycznych i aptekach. Kwestia laboratoriów wygląda tak że skoro nie ma umawiania wcześniej to nie muszą. Natomiast z doświadczenia powiem że większość się do tego stosuje. Ja nie mam skrupułów bo zwyczajnie mdleje w tych kolejkach.
W sklepach mamy pierwszeństwo w specjalnych kasach w Lidlu i chyba Auchan, choć tam kasjerki nie wołają, przynajmniej mi się nie zdarzyło. Natomiast zawsze proszą poza kolejnością w Rossmanie, Pepco, na poczcie i ostatnio też w Stokrotce, w Biedronce o ile pani się uda ciężarna wypatrzeć w kolejce. No ale u nas akurat zrobili kasy samoobsługowe więc nawet nie muszę prosić bo do nich nigdy nie ma kolejki

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 11:09   #1185
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

W biedronce wystarczy podejść do kasjerki i albo Cię skasuje od razu albo wola kogoś do kasy obok wiem, bo korzystalam w poprzedniej ciąży. Chociaż raczej nikt nie miał problemu, bo raz ciąża dwa małe dziecko, a teraz dwójka dzieci i ciąża i też często mnie proszą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 11:35   #1186
Zoe33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 168
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez fruczakk Pokaż wiadomość
Co za dzban .

Ja dwa razy korzystałam z pierwszeństwa. Polecam nie pytać ani nie prosić, tylko kulturalnie oznajmić. Coś w stylu "przepraszam, jestem w ciąży, będę korzystała z pierwszeństwa, dziękuję".

Ja akurat skrupułów nie mam i wstydzić się też nie zamierzam, zawsze chętnie ustępowałam kobietom w ciąży a wiem że jak sama o siebie nie zadbam to ludzie w kolejce na 99% też będą mieli mnie gdzieś. Taka tam znieczulica panuje

Przypomniało mi się też jak na studiach dorabialam sobie w sklepie w galerii handlowej. Poprosiłam kobietę w ciąży do kasy poza kolejnością i też znalazł się Janusz podobny do opisanego, spasiony i z wąsem, oburzony że "on też ma brzuch a stoi" . Myślałam że padnę i nie wstanę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, podoba mi się to kulturalne oznajmianie chyba rzeczywiście najlepiej zdecydowanie stawiać innych przed faktem, bo niewielu jest ludzi, którzy wykazują się zrozumieniem.
W obecnej ciąży nie zdarzyło mi się na razie skorzystać z naszego prawa, ale to pewnie dlatego, że jeszcze nikt z postronnych osób nie zauważył obecności mojej małej pasażerki Czasami widzę, że w sklepie ktoś się przygląda ukradkiem, ale pewnie nie proponują mi pierwszeństwa w obawie, że może to jednak ciąża spożywcza
W poprzednich ciążach też praktycznie wcale nie zdarzało mi się zostać przepuszczoną, ale zawsze czułam się bardzo dobrze, więc nie miałam z tym problemu. Pamiętam, że jeden raz ustąpił mi miejsca młody chłopak i drugi raz spotkała mnie bardzo przykra sytuacja w autobusie, gdy byłam już w zaawansowanej ciąży i miejsca ustąpiła mi znajoma z widzenia sąsiadka...
Kiedy wysiadła, wystartował do mnie facet pod wpływem alkoholu Był bardzo agresywny krzyczał, jak mogłam pozwolić żeby kobieta, która mogłaby być moją matką, ustępowała mi miejsca... Byłam przerażona, zaczęłam kierować się w stronę kierowcy, ale miał zabudowaną kabinę i nic nie słyszał... Pasażerów było tyle ile siedzeń, w różnym wieku i płci, i nikt nawet nie zareagował Wszyscy, nawet rośli mężczyźni, ślepi i głusichoć mojej ciąży nie dało się nie zauważyć. Znieczulica kompletna! Miałam później niezłą traumę. Mąż do końca ciąży nie pozwolił mi wsiąść samej do żadnego autobusu ani tramwaju.
Zoe33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 11:58   #1187
szokson
Rozeznanie
 
Avatar szokson
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 514
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Ja wczoraj skorzystałam z pierwszeństwa pierwszy raz, w Lidlu, w oznaczonej kasie. Po prostu wyminęłam kolejkę do miejsca, gdzie kończyły się zakupy ostatniej osoby, która już wyłożyła swoje rzeczy i powiedziałam, że chciałabym skorzystać z pierwszeństwa. U mnie już zdecydowanie widać ciążę ale zawsze mnie to trochę rozwala, że mało kto ma problem z przepuszczeniem ciężarnej w zaawansowanej ciąży, a na kogoś z taka mało lub niewidoczną się krzywią, a przecież zwykle to te pierwsze miesiące najbardziej dają w kość...
W Biedrze za to w poprzedniej ciąży zostałam dwa razy wręcz zbesztana przez kasjerkę, kiedy zawołana do przodu powiedziałam, że dziękuję bo przede mną dosłownie dwie osoby z małymi zakupami ;p

PS. W autobusach za to dramat - teraz nie mam potrzeby jeździć MPK ale w pierwszej ciąży RAZ mi ktoś ustąpił miejsca i była to młoda mama (powiedziała, że zaraz wysiadają), która przy okazji znacząco mruknęła, żebym szybko siadała, zanim ktoś mnie ubiegnie...
__________________





If God is watching us, the least we can do is be entertaining.

Edytowane przez szokson
Czas edycji: 2020-07-22 o 12:07
szokson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 12:19   #1188
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez k_opiko Pokaż wiadomość
Ja póki co raz poprosiłam w sklepie o puszczenie, miałam 3 rzeczy a facet przede mną (taki gruby janusz) cały wózek. Spojrzał na mnie, na brzuch, uśmiechnął się złośliwie pod wąsem i powiedział nie 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W takiej sytuacji na pewno podeszłabym do kasjerki i powiedziała, że korzystam z pierwszeństwa. Chociaż też nie lubię prosić i wszędzie stoję i czekam Chyba że jestem z TŻ, to on ludziom każe mi ustępować i mnie przepuszczać

Fatalnie się dzisiaj czuję Tak potwornie się męczę z chorobą, że coraz częściej myślę o włączeniu leków, nie wytrwam do tego grudnia w takim stanie Nie spałam prawie nic, a jeszcze miałam drobne plamienie w nocy (na 99% po stosunku, więc nie panikuję, ale oczywiście się rozryczałam). Dzień typu "nie wstaję z łóżka, nienawidzę wszystkich"
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 12:19   #1189
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Od 2017 r jest prawny obowiązek udzielania pierwszeństwa ciężarnym w palcówkach medycznych i aptekach. Kwestia laboratoriów wygląda tak że skoro nie ma umawiania wcześniej to nie muszą. Natomiast z doświadczenia powiem że większość się do tego stosuje. Ja nie mam skrupułów bo zwyczajnie mdleje w tych kolejkach.
W sklepach mamy pierwszeństwo w specjalnych kasach w Lidlu i chyba Auchan, choć tam kasjerki nie wołają, przynajmniej mi się nie zdarzyło. Natomiast zawsze proszą poza kolejnością w Rossmanie, Pepco, na poczcie i ostatnio też w Stokrotce, w Biedronce o ile pani się uda ciężarna wypatrzeć w kolejce. No ale u nas akurat zrobili kasy samoobsługowe więc nawet nie muszę prosić bo do nich nigdy nie ma kolejki

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Dobrze wiedzieć na przyszłość.

Ja miałam miła sytuację tydzień temu w Gemini. Długa kolejka to sobie usiadłam na murku i czekam a Pani wyszła i sama mnie zawołała. Opłaca się chodzić w obcisłych bluzkach bo u mnie już ewidentnie brzuch widać, że ciążowy

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 12:25   #1190
Zoe33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 168
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Dokładnie

Mi lekarka zaleciła leżenie na krwiaka, poczytałam, że nie ma udowodnionego wpływu i trochę odpuściłam. Tzn. dalej bardzo się oszczędzałam, dużo leżałam, siedziałam i odpoczywałam, ale bez lęku chodziłam na krótkie spacery czy do sklepu.
Ja również czytałam, że nie ma żadnych dowodów na to, że leżenie plackiem przyczynia się do wchłaniania krwiaków. Wręcz przeciwnie, umiarkowany ruch sprzyja lepszej cyrkulacji I u mnie to się potwierdziło, bo gdy na początku okazało się, że w mojej macicy jest olbrzym, a lekarz oznajmił mi, że natura nie jest głupia i jest duże prawdopodobieństwo, że coś jest nie tak, stąd mój organizm chce się oczyścić...przyznaję, że nie stosowałam się do zaleceń i nie leżałam.
Miałam ogromne obawy, że na siłę będę robić coś wbrew naturze, a za miesiąc badania wykażą rzeczywiście poważne wady dziecka i wtedy to ja sama będę musiała podjąć jakąś dramatyczną decyzję
Nie leżałam, nawet nie ucinałam sobie drzemek w ciągu dnia, ale czułam się naprawdę dobrze. Oczywiście nie dźwigałam ani nie trenowałam. I już po miesiącu, po wielkim krwiaku nie było śladu.
Zoe33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 12:29   #1191
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Zoe33 Pokaż wiadomość
Nie leżałam, nawet nie ucinałam sobie drzemek w ciągu dnia, ale czułam się naprawdę dobrze. Oczywiście nie dźwigałam ani nie trenowałam. I już po miesiącu, po wielkim krwiaku nie było śladu.
U mnie też krwiak wchłonął się błyskawicznie, a był ponad 3 razy większy od dziecka
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 12:47   #1192
Zoe33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 168
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Dziewczyny,
wracając jeszcze do pieluszkowych tematów... Rozmyślałam o wielopielo i chciałabym wspomóc matkę naturę, ale przeraża mnie ta ilość prania Pomimo niemałego metrażu brakuje nam miejsca, gdzie suszarki nie zawadzałyby nikomu
Z chłopcami używaliśmy praktycznie tylko Pampersów, bo zamienniki przeciekały np. nocą, ale minęło sporo czasu i pewnie dużo się zmieniło...
Chwalicie Dady i inne, dlatego muszę Wam powiedzieć, że przypadkowo wypatrzyłam w Biedrze promo - 50% na drugie opakowanie, więc kupiłam newborny. Wychodzi 28 groszy/szt. To chyba niezła cena, co?
Promocja trwa bodajże do 26.07, więc chętnym polecam
Zoe33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 12:57   #1193
k_opiko
Zadomowienie
 
Avatar k_opiko
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 294
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Też czytałam o promo w biedrze, muszę się wybrać. Za to w poniedziałek w lidlu było -70% na drugą paczkę to też kupiłam. Tak jak ktoś tu radził - kupię po trochu z każdej firmy i zobaczę co młodemu przypasuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08.2015
29.10.2016
07.07.2018
k_opiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 12:58   #1194
Zoe33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 168
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
U mnie też krwiak wchłonął się błyskawicznie, a był ponad 3 razy większy od dziecka
Rewelacja Dobrze, że to wszystko już za nami
Mój krwiak wypełniał praktycznie całą macicę. Na usg wyglądało to koszmarnie, jedna wielka czarna plama a z boczku maleńkie, puste jeszcze wtedy nawet w największym powiększeniu, jajo płodowe.
Zoe33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 12:58   #1195
pink_rabbit22
Zakorzenienie
 
Avatar pink_rabbit22
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 3 523
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

O właśnie też widziałam tę reklamę Biedry i nie wiem czy się nie skuszę🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pink_rabbit22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 13:07   #1196
Zoe33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 168
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez k_opiko Pokaż wiadomość
Też czytałam o promo w biedrze, muszę się wybrać. Za to w poniedziałek w lidlu było -70% na drugą paczkę to też kupiłam. Tak jak ktoś tu radził - kupię po trochu z każdej firmy i zobaczę co młodemu przypasuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobre podejście Wszystko wyjdzie w użytkowaniu

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez pink_rabbit22 Pokaż wiadomość
O właśnie też widziałam tę reklamę Biedry i nie wiem czy się nie skuszę🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie warto się ograniczać Zrób sobie tą przyjemność
Pieluszki będą szły jak woda
Zoe33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 13:07   #1197
manuilla
Zadomowienie
 
Avatar manuilla
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Zoe33 Pokaż wiadomość
Ja również czytałam, że nie ma żadnych dowodów na to, że leżenie plackiem przyczynia się do wchłaniania krwiaków. Wręcz przeciwnie, umiarkowany ruch sprzyja lepszej cyrkulacji I u mnie to się potwierdziło, bo gdy na początku okazało się, że w mojej macicy jest olbrzym, a lekarz oznajmił mi, że natura nie jest głupia i jest duże prawdopodobieństwo, że coś jest nie tak, stąd mój organizm chce się oczyścić...przyznaję, że nie stosowałam się do zaleceń i nie leżałam.
Miałam ogromne obawy, że na siłę będę robić coś wbrew naturze, a za miesiąc badania wykażą rzeczywiście poważne wady dziecka i wtedy to ja sama będę musiała podjąć jakąś dramatyczną decyzję
Nie leżałam, nawet nie ucinałam sobie drzemek w ciągu dnia, ale czułam się naprawdę dobrze. Oczywiście nie dźwigałam ani nie trenowałam. I już po miesiącu, po wielkim krwiaku nie było śladu.

Może co innego, jak dziecko włazi głową w szyjkę? To troszkę inna sytuacja niż krwiak. Chociaż jedna z dziewczyn mówiła, że kolezance szyjka się skraca i nie kazał jej lezec - co w sumie mnie dziwi, zwykle zakładają szew, albo nawet hospitalizują. Pewnie co lekarz, to inna szkoła doświadczenie itd.

Ja, odkąd twardnieje mi brzuch, nie czułam się zbyt dobrze. Po godzinie chodzenia czułam takie nieprzyjemne napięcie, więc się kładłam, żeby to zeszło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
manuilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 13:22   #1198
Misiozaur2702
Zadomowienie
 
Avatar Misiozaur2702
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 192
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez Zoe33 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
wracając jeszcze do pieluszkowych tematów... Rozmyślałam o wielopielo i chciałabym wspomóc matkę naturę, ale przeraża mnie ta ilość prania Pomimo niemałego metrażu brakuje nam miejsca, gdzie suszarki nie zawadzałyby nikomu
Z chłopcami używaliśmy praktycznie tylko Pampersów, bo zamienniki przeciekały np. nocą, ale minęło sporo czasu i pewnie dużo się zmieniło...
Chwalicie Dady i inne, dlatego muszę Wam powiedzieć, że przypadkowo wypatrzyłam w Biedrze promo - 50% na drugie opakowanie, więc kupiłam newborny. Wychodzi 28 groszy/szt. To chyba niezła cena, co?
Promocja trwa bodajże do 26.07, więc chętnym polecam
Też kupiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Misiozaur2702 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 13:43   #1199
RulaBee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 265
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Moja mała jest główką w dół. Szyjka twarda i zamknięta. Lekarz powiedział, że na tym etapie ciąży nie ma znaczenia położenie dziecka. Łożysko mam 3 cm od ujścia szyjki. Dlatego teraz mam obawy, czy powinnam się też oszczędzać 🤨 co lekarz to inna opinia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
RulaBee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-22, 14:25   #1200
Zoe33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 168
Dot.: Mamy grudniowe 2020 część II :)

Cytat:
Napisane przez manuilla Pokaż wiadomość
Może co innego, jak dziecko włazi głową w szyjkę? To troszkę inna sytuacja niż krwiak. Chociaż jedna z dziewczyn mówiła, że kolezance szyjka się skraca i nie kazał jej lezec - co w sumie mnie dziwi, zwykle zakładają szew, albo nawet hospitalizują. Pewnie co lekarz, to inna szkoła doświadczenie itd.

Ja, odkąd twardnieje mi brzuch, nie czułam się zbyt dobrze. Po godzinie chodzenia czułam takie nieprzyjemne napięcie, więc się kładłam, żeby to zeszło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Manuilla oczywiście, że u mnie to była zupełnie inna sytuacja Pisałam to ściśle w odniesieniu do krwiaków, o czym wspominała Naomi.
Ja wtedy byłam zaledwie w 5 tygodniu, nie było nawet wiadomo czy w jaju w ogóle rozwinie się zarodek, a mało tego nawet jeśli to wiele czynników wskazywało na to, że prawdopodobnie z Maleństwem coś będzie nie tak
Ty obecnie jesteś na całkiem innym etapie dlatego wypoczywaj, oszczędzaj się ile się da ale bez biczowania się i poczucia winy, gdy będziesz czuła się na siłach i wyjdziesz np. na krótki spacer.
Tak jak mówisz, co lekarz to opinia i jest to często bardzo zaskakujące. A my mamy mamy być mądre i pisać wiersze Najlepiej chyba wsłuchiwać się w swój organizm, postępować w zgodzie z sobą i jak czujesz, że potrzebujesz, to nie odmawiać sobie odpoczynku, a jak czujesz się na siłach, żeby się poruszać i przede wszystkim brak niepokojących objawów, to sobie działać we własnym tempie i natężeniu
Relaksuj się kochana i pamiętaj o pozytywnym nastawieniu, bo ono ma kluczową rolę. Wszystko będzie dobrze

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Misiozaur2702 Pokaż wiadomość
Też kupiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piąteczka
Zoe33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-10 09:23:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.