Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-15, 11:09   #121
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez aszin Pokaż wiadomość
Ja, jakbym robiła wesele, to zamiast kwiatów poprosiłabym o karmę dla zwierząt, która zawiozłabym do schroniska kwiaty uwielbiam, ale tak jak pisze Brian, co później zrobić z tyloma bukietami? Ja nawet nie miałabym wazonów, więc szybko by padły i pieniądze poszłyby w błoto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mi się nie podoba pomysł z tymi karmami dla schroniska. Po pierwsze nie chciałabym elegancko ubrana popylać do kościoła z worem śmierdzącej karmy, a po drugie to taka dobroduszność czyimś kosztem. Jeśli chce wręczyć młodym prezent w postaci wina czy innego drobnego upominku to je daję, a jeśli chce wspomóc schronisko to jadę do schroniska. A nie takie przekazywanie darów przez osoby trzecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 11:48   #122
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Ja dostałam kwiaty od TŻ-ta ostatnio na rocznicę to jest miły upominek jeśli jest z umiarem. Na ślub bym chciała chyba wspomóc schronisko. Jakieś karmy,koce itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 12:09   #123
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Też mi sobie ciężko wyobrazić organizacyjnie karmy. Wystarczy kilka dużych worków i już się robi kłopot. Nie miałabym gdzie tego przechować (raczej planujemy jak już obiad i kolację niż przyjęcie z noclegiem). No i wszystkim chętnym radziłabym najpierw dogadać się ze schroniskiem, bo niektóre przyjmują tylko konkretne marki. I tu też kłopot, bo nie każdy z gości kupi np. Acanę zamiast karmy z Biedronki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 12:22   #124
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
To mi się nie podoba pomysł z tymi karmami dla schroniska. Po pierwsze nie chciałabym elegancko ubrana popylać do kościoła z worem śmierdzącej karmy, a po drugie to taka dobroduszność czyimś kosztem. Jeśli chce wręczyć młodym prezent w postaci wina czy innego drobnego upominku to je daję, a jeśli chce wspomóc schronisko to jadę do schroniska. A nie takie przekazywanie darów przez osoby trzecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie miałabym z tym problemu. Jedna para, na ślubie której byliśmy, poprosiła o rzeczy, które mogą się przydać fundacji, która opiekuje się maluchami - kupiliśmy jakieś chusteczki nawilżane, oliwkę i coś jeszcze, zapakowaliśmy w ładne pudełko i daliśmy. Ktoś inny przyniósł np. tort z pieluch i to też było ok Skoro młodych bardziej niż ta butelka wina ucieszy wsparcie akcji bliskiej sercu, to nie mam nic przeciwko.
Za to kompletnie nie rozumiem pojazdów po parach, które chcą wspierać schroniska lub domy dziecka. Ok, nie każdy się do tego dobrze przygotowuje i robi rozeznanie w którym miejscu czego brakuje, ale naprawdę przykro mi się czytało komentarze, choćby dzisiaj, gdy na jednej z grup ślubnych dziewczyna spytała o schronisko, do którego mogliby oddać zebrane na ślubie rzeczy, a w zamian dostała komentarze typu "trzeba było wcześniej pojeździć i popytać" albo "goście na pewno kupili najbardziej syfiastą, najtańszą karmę z biedry, która się nie nadaje". No kurczę, wiadomo, że najlepiej pomagać z głową, ale nie rozumiem po co tak dowalać - ktoś miał dobre intencje, a zostaje wyśmiany. Zresztą nie wyobrażam sobie, żeby na zaproszeniu napisać "prosimy o karmę dla schroniska, ale tylko od marek X, Y i Z, za inne dziękujemy". No już bez przesady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 12:29   #125
monsterkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 140
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez zuzka0 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może Wy coś doradźcie. Idziemy w sobotę na ślub najlepszego kumpla TŻ. Wesele młodzi odwołali, biorą tylko ślub w kościele i później zaprosili rodziców na obiad. Co w takiej sytuacji z prezentem/kopertą? Wymyśliliśmy, żeby kupić jakiś drobiazg i dorzucić symboliczną kwotę pieniążków. Tylko co kupić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To najlepszy kumpel TŻ, ja bym dała coś więcej niż to co proponuja dziewczyny, czyli wino i kwiaty.
Zwłaszcza że miało być wesele i byliście przygotowani na większy wydatek. A prezent, kasa to nie jest 'zaplata' za talerzyk, a właśnie prezent, bez względu na to co w zamian oferują mlodzi.
Może jakaś gra planszowa? Voucher do restauracji na fajna kolację?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
To mi się nie podoba pomysł z tymi karmami dla schroniska. Po pierwsze nie chciałabym elegancko ubrana popylać do kościoła z worem śmierdzącej karmy, a po drugie to taka dobroduszność czyimś kosztem. Jeśli chce wręczyć młodym prezent w postaci wina czy innego drobnego upominku to je daję, a jeśli chce wspomóc schronisko to jadę do schroniska. A nie takie przekazywanie darów przez osoby trzecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak bardzo się zgadzam.
Ostatnio słyszałam o tym, że młodzi chcieli dostać na dodatek do prezentu tuje. Bo mają działkę, będę budować domu i sobie obsadza posesję tujami. Też miałam mieszane uczucia co do tego pomyslu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
monsterkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 12:33   #126
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez monsterkaaa Pokaż wiadomość
To najlepszy kumpel TŻ, ja bym dała coś więcej niż to co proponuja dziewczyny, czyli wino i kwiaty.
Zwłaszcza że miało być wesele i byliście przygotowani na większy wydatek. A prezent, kasa to nie jest 'zaplata' za talerzyk, a właśnie prezent, bez względu na to co w zamian oferują mlodzi.
Może jakaś gra planszowa? Voucher do restauracji na fajna kolację?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Tak bardzo się zgadzam.
Ostatnio słyszałam o tym, że młodzi chcieli dostać na dodatek do prezentu tuje. Bo mają działkę, będę budować domu i sobie obsadza posesję tujami. Też miałam mieszane uczucia co do tego pomyslu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja siostra prosiła o tuje. Wszyscy goście przynieśli, teraz ma pięknie wyrośniete drzewka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 12:39   #127
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Gdybym ja robiła wesele i chciała wspomóc schronisko, to dałabym gościom do zrozumienia w zaproszeniu że zamiast kwiatów, książek czy wina wolimy pieniążki, które później chcemy przeznaczyć na dany konkretny cel.
A z zakupami karmy, koców czy innych potrzebnych rzeczy pofatygowałabym się sama z mężem, robiąc najpierw dokładne rozeznanie czego trzeba, czego nie. Na pewno nie zostawiałabym tego gościom. Bo szczerze? Myślę, że jeśli jakaś tam ciotka z wujkiem wiedzą że chcą kupić nam jakiś prezent do domu - ok, pojadą do sklepu, popytają co tam lepsze, co się nada, co się przyda, ale nie każdy (szczególnie starsi) aż w takim stopniu potrafi wkręcić się w zakupy dajmy na to karmy dla psa. Po prostu bierze się co jest, bez jakiegoś wstępnego rozeznania czy to w ogóle dobre, dla jakich zwierząt, jakiej marki... ot chcieli karmę, kupmy karmę.
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-15, 12:40   #128
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
To mi się nie podoba pomysł z tymi karmami dla schroniska. Po pierwsze nie chciałabym elegancko ubrana popylać do kościoła z worem śmierdzącej karmy, a po drugie to taka dobroduszność czyimś kosztem. Jeśli chce wręczyć młodym prezent w postaci wina czy innego drobnego upominku to je daję, a jeśli chce wspomóc schronisko to jadę do schroniska. A nie takie przekazywanie darów przez osoby trzecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam podobne zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 12:41   #129
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Dzięki dziewczyny. Też tak myślałam, że przecież nikt nie robi wesela po to, żeby się im kasa zwróciła. I prezent to prezent, niezależnie od tego czy to ślub kościelny, cywilny, obiad czy huczne wesele. Tak więc zostajemy przy standardzie - koperta + kwiaty/wino. Może jakiś kupon totka do tego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 12:42   #130
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
To mi się nie podoba pomysł z tymi karmami dla schroniska. Po pierwsze nie chciałabym elegancko ubrana popylać do kościoła z worem śmierdzącej karmy, a po drugie to taka dobroduszność czyimś kosztem. Jeśli chce wręczyć młodym prezent w postaci wina czy innego drobnego upominku to je daję, a jeśli chce wspomóc schronisko to jadę do schroniska. A nie takie przekazywanie darów przez osoby trzecie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śmieszy mnie takie "dam młodym to co sama chcę dać". Pewnie, karmy i tak dalej to organizacyjnie wyzwanie ale Twój post brzmi trochę jak tupanie nóżką, że jak nie chcesz pomóc sama to nie pomożesz i młodzi nie mają prawa o to prosić.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 13:16   #131
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Śmieszy mnie takie "dam młodym to co sama chcę dać". Pewnie, karmy i tak dalej to organizacyjnie wyzwanie ale Twój post brzmi trochę jak tupanie nóżką, że jak nie chcesz pomóc sama to nie pomożesz i młodzi nie mają prawa o to prosić.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Nie powiedziałam nic, że tupnę nóżką i nie zastosuję się do prośby młodych. Po prostu nie podoba mi się taki pomysł i ja na swoim weselu czegoś takiego bym nie zrobiła. Młodzi niech sobie wymyślają co chcą, bo to jest ich impreza. Myślę, że w granicach rozsądku każdy z gości jest w stanie się dostosować. Na ostatnim weselu na jakim byłam młodzi prosili właśnie o dary dla schroniska i spełniłam ich życzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-15, 13:17   #132
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Są dwie strony medalu. Młodzi mają prawo poprosić o wszystko, a goście mogą się do prośby przychylić lub nie. Cześć gości da tę karmę, czy co tam innego, a część przyjdzie standardowo z kopertą i kwiatami/winem.
I wszyscy zadowoleni.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 13:27   #133
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

No pewnie, że prośba młodych nie jest wiążąca. Po prostu niektórzy chyba robią sami sobie problemy. Mała paczka dobrej karmy ani nie śmierdzi dobrze zapakowana, ani nie jest cięższa niż to wino

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 13:29   #134
monsterkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 140
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

A ja jak będę robić ślub i wesele i będę rozdawać zaproszenia to nie zamieszcze w nim żadnej informacji o preferowanym prezencie. Nie będę prosić o rzecz/kopertę/wino/kwiaty/lotto.
Dla mnie jest to nietakt, chociaż robi to teraz większość osób. A już totalnym nietaktem są wszelakie wierszyki, rymowanki, rebusy.
Cóż, może i dostanę komplet pościeli, 30 bukietów, które zwiędną i 30 butelek wina słodkiego, którego nie pijam. Ale jest to prezent, coś od gościa dla mnie, a nie koncert moich życzeń, które ktoś musi spełnić.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
monsterkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 13:31   #135
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Dla mnie prośby nie są nietaktem, a z perspektywy gościa wręcz wiele mi ułatwiają.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 13:32   #136
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
No pewnie, że prośba młodych nie jest wiążąca. Po prostu niektórzy chyba robią sami sobie problemy. Mała paczka dobrej karmy ani nie śmierdzi dobrze zapakowana, ani nie jest cięższa niż to wino

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
O właśnie, właśnie. Nic dodać.

A tak na boku, jak przeczytałam o śmierdzącej karmie to wyobraziłam sobie wystrojonych ludzi kupujących w mięsnym świeże mięcho i kości, takie wiecie ogromne kawały nogi wołowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 13:39   #137
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Dla mnie prośby nie są nietaktem, a z perspektywy gościa wręcz wiele mi ułatwiają.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Mi tak samo. Może wierszyki mi się nie podobają i sama bym ich nie umieściła, ale już taki rebus jest dla mnie jak najbardziej okej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 13:51   #138
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Mi tak samo. Może wierszyki mi się nie podobają i sama bym ich nie umieściła, ale już taki rebus jest dla mnie jak najbardziej okej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się, wierszyki to straszny kicz, ale małe piktogramy czemu nie. Jakby nie było w zaproszeniu takiej informacji to dopytalabym gospodarzy co sobie życzą, więc na to samo wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 13:54   #139
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Są dwie strony medalu. Młodzi mają prawo poprosić o wszystko, a goście mogą się do prośby przychylić lub nie. Cześć gości da tę karmę, czy co tam innego, a część przyjdzie standardowo z kopertą i kwiatami/winem.
I wszyscy zadowoleni.
Albo każdy gość pomyśli, że on akurat nie będzie wydziwiał i młodzi zostaną z 30 bukietami
A fenomenu wierszyków nie rozumiem, zazwyczaj strasznie toto infantylne i niezgrabne, ale funkcję informacyjną spełnia i nie obrażają mnie takie prośby póki nie padają w nich konkretne przedziały cenowe Nie wyśmiałabym takiego zaproszenia, ale też sama bym czegoś takiego nie umieściła na swoim. W sumie sama nie wiem jak to rozwiążemy, ale chyba skłaniałabym się ku krótkiemu, prostemu zdaniu albo po prostu napomknięciu o takiej prośbie przy rozdawaniu zaproszeń.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-15, 17:30   #140
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez monsterkaaa Pokaż wiadomość
A ja jak będę robić ślub i wesele i będę rozdawać zaproszenia to nie zamieszcze w nim żadnej informacji o preferowanym prezencie. Nie będę prosić o rzecz/kopertę/wino/kwiaty/lotto.
Dla mnie jest to nietakt, chociaż robi to teraz większość osób. A już totalnym nietaktem są wszelakie wierszyki, rymowanki, rebusy.
My tak zrobiliśmy Na naszych zaproszeniach były tylko najważniejsze, zwięzłe informacje. Żadnych wierszyków, rebusów ani sugerowania, co chcielibyśmy dostać przy okazji składania życzeń.
W sumie tylko jedna para zapytała nas o kwiaty i odpowiedzieliśmy, że nie chcemy.

Standardowo w prezencie ślubnym dostaliśmy koperty a oprócz tego kilka kuponów lotto, parę win, kubki męża i żony (codziennie rano pijemy z nich kawę ), taką większą ramkę na zdjęcia a od kolegi, który na ślubie wystąpił w roli fotografa, jakiś czas po uroczystości dostaliśmy album z naszymi fotkami.
Część rodziny zrobiła nam przelewy na konto Nie było więc problemu, gdzie schować koperty z pieniędzmi. Na samym ślubie dostaliśmy od nich kartki z życzeniami.

Generalnie wyszliśmy z założenia, że nie zapraszamy nikogo dla pieniędzy i prezentów. Goście dali nam tyle, ile uważali za właściwe lub to, co mogli dać.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Za najfajniejsze prezenty ślubne uważam małżeńskie kubki i album z naszymi zdjęciami a także kartkę, na której mój brat z dziewczyną napisali ułożony przez siebie wierszyk o tym, jak poznaliśmy się z tżtem
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 17:35   #141
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
My tak zrobiliśmy Na naszych zaproszeniach były tylko najważniejsze, zwięzłe informacje. Żadnych wierszyków, rebusów ani sugerowania, co chcielibyśmy dostać przy okazji składania życzeń.
W sumie tylko jedna para zapytała nas o kwiaty i odpowiedzieliśmy, że nie chcemy.

Standardowo w prezencie ślubnym dostaliśmy koperty a oprócz tego kilka kuponów lotto, parę win, kubki męża i żony (codziennie rano pijemy z nich kawę ), taką większą ramkę na zdjęcia a od kolegi, który na ślubie wystąpił w roli fotografa, jakiś czas po uroczystości dostaliśmy album z naszymi fotkami.
Część rodziny zrobiła nam przelewy na konto Nie było więc problemu, gdzie schować koperty z pieniędzmi. Na samym ślubie dostaliśmy od nich kartki z życzeniami.

Generalnie wyszliśmy z założenia, że nie zapraszamy nikogo dla pieniędzy i prezentów. Goście dali nam tyle, ile uważali za właściwe lub to, co mogli dać.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Za najfajniejsze prezenty ślubne uważam małżeńskie kubki i album z naszymi zdjęciami a także kartkę, na której mój brat z dziewczyną napisali ułożony przez siebie wierszyk o tym, jak poznaliśmy się z tżtem
Mam nadzieję, że mojej koleżance też się podobają małżeńskie filiżanki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 18:06   #142
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

I znowu kolejne obostrzenia. Wesela i imprezy do 20 osób, w czerwonej strefie zakazane...
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 18:10   #143
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
I znowu kolejne obostrzenia. Wesela i imprezy do 20 osób, w czerwonej strefie zakazane...
Ja myślę, że po Wszystkich Świętych a przed 11 listopada będzie całkowita powtórka z wiosny Najbardziej przerażają mnie ponowne limity osób w sklepach
Znów trzeba będzie odpuścić sobie Biedronkę i Lidla
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 19:12   #144
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

U mnie od soboty czerwona strefa, a w sobotę idziemy na ten ślub. Masakra, przykre to trochę w ogóle jakiś do doopy ten świat się robi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 19:52   #145
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez aszin Pokaż wiadomość
Ja, jakbym robiła wesele, to zamiast kwiatów poprosiłabym o karmę dla zwierząt, która zawiozłabym do schroniska kwiaty uwielbiam, ale tak jak pisze Brian, co później zrobić z tyloma bukietami? Ja nawet nie miałabym wazonów, więc szybko by padły i pieniądze poszłyby w błoto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym tak chciała kwiaty pójda do kosza po paru dniach a karma napełni psie i kocie brzuszki
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 20:32   #146
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez zuzka0 Pokaż wiadomość
U mnie od soboty czerwona strefa, a w sobotę idziemy na ten ślub. Masakra, przykre to trochę w ogóle jakiś do doopy ten świat się robi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To samo pomyślałam. Po ogłoszeniu obostrzeń dopadł mnie jakiś marazm. Teoretycznie za bardzo mnie one nie dotykają, bo imprez nie planuję, a pracuję zdalnie, ale przeraża mnie to jak obecny świat wygląda i jak szybko i nieoczekiwanie się zmienił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 21:08   #147
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

U mnie też czerwona znowu wroca kolejki pod sklepem
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 21:10   #148
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
To samo pomyślałam. Po ogłoszeniu obostrzeń dopadł mnie jakiś marazm. Teoretycznie za bardzo mnie one nie dotykają, bo imprez nie planuję, a pracuję zdalnie, ale przeraża mnie to jak obecny świat wygląda i jak szybko i nieoczekiwanie się zmienił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, my już po weselu więc już uff, udało się i można odetchnąć z ulgą, ale współczuję wszystkim, którzy mają wesela w najbliższym czasie, zwłaszcza że niektórzy musieli je przesunąć z wiosny i biedni, będą mieć powtórkę...Pomijam, że ta rzeczywistość sama w sobie jest straszna.
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 21:16   #149
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Ja jestem w żółtej, ale myślę, że to kwestia tygodnia czy dwóch i będę w czerwonej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-15, 21:23   #150
aszin
Zakorzenienie
 
Avatar aszin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26 814
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały- część 24.!

Cytat:
Napisane przez Sz05 Pokaż wiadomość
Ja jestem w żółtej, ale myślę, że to kwestia tygodnia czy dwóch i będę w czerwonej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że niedługo cała Polska będzie czerwona. Wiosna ciągle byłam pod wpływem stresu, później trochę się uspokoiłam i znów czuję, że mam spadek nastroju przez całą tą sytuację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
challenge accepted
start: 08.03.18.
aszin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-30 19:34:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.