Mamy sierpniowe 2021. - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-01-10, 19:44   #1861
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez cilium Pokaż wiadomość
Tak, ja mam zleconą morfologię, mocz, odczyn Coombsa, cytomegalie, toksoplazmoze, różyczkę, tsh, glukoze na czczo i HIV. Coś tam chyba jeszcze ale tyle na ten moment pamiętam

Dziewczyny które chodzicie do lekarza prywatnie- wykonujecie wszystkie badania odpłatnie czy staracie się o skierowanie np od rodzinnego na część badań?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja robiłam już dwa razy badania. Za pierwszym razem wszystko co się dało zleciła mi rodzinna (ale to znajoma i pewnie dlatego tak się udało), kolejnym razem było mi już głupio ją prosić więc zrobiłam wszystko prywatnie. Myślę, że kiedyś jeszcze skorzystam z jej życzliwości

Przeraziłyście mnie tym gadaniem o wózkach Ja jeszcze totalnie nic nie oglądałam, ale już się martwię jak ja wybiorę coś z tego ogromu wszystkiego. Zupełnie nie wiem czym się kierować. Z tego co słyszę to większość osób jest niezadowolona ze spacerówki z zestawu i kupuje drugą. W związku z tym może od razu kupić samą gondolę? (Można tak w ogóle?) A za jakiś czas lekką spacerówkę? Jestem zielona w temacie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 20:00   #1862
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dorotka1066 Pokaż wiadomość
Ja robiłam już dwa razy badania. Za pierwszym razem wszystko co się dało zleciła mi rodzinna (ale to znajoma i pewnie dlatego tak się udało), kolejnym razem było mi już głupio ją prosić więc zrobiłam wszystko prywatnie. Myślę, że kiedyś jeszcze skorzystam z jej życzliwości

Przeraziłyście mnie tym gadaniem o wózkach Ja jeszcze totalnie nic nie oglądałam, ale już się martwię jak ja wybiorę coś z tego ogromu wszystkiego. Zupełnie nie wiem czym się kierować. Z tego co słyszę to większość osób jest niezadowolona ze spacerówki z zestawu i kupuje drugą. W związku z tym może od razu kupić samą gondolę? (Można tak w ogóle?) A za jakiś czas lekką spacerówkę? Jestem zielona w temacie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej większość jest w zestawie 2w1. Nieporozumienie to nosidlo i kupując nowy wózek nie warto brać zestawu 3w1, bo i tak trzeba kupić porządną lupinke.

Ja jeszcze żadnych badań nie miałam, bo wizyta na nfz dopiero za tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 20:25   #1863
Clauu123
Raczkowanie
 
Avatar Clauu123
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Też kiedyś myślałam, że ciąża to nie choroba, aż zaczęłam obserwować mamęginekolog, która podkreśla jak duże zmiany zachodzą w ciele kobiety już od pierwszych dni/tygodni i jak ważne jest pierwszeństwo/ ustępowanie miejsca dla kobiet w ciąży. A teraz już doskonale to rozumiem i czuję na własnej skórze, czasami nawet najprostsza codzienna czynność musi być wykonana w zwolnionym tempie i męczy jak maraton.
Do tego każda kobieta znosi ten stan inaczej i wcale się nie dziwię, jeśli ktoś potrzebuje zwolnienia od samego początku. Ja akurat póki co czuję się na tyle dobrze, że mogę jeszcze pracować i lubię swoją pracę, mogę ją w razie czego regulować pod obecne samopoczucie. Niestety samozatrudnienie ma też swoje minusy, bo praktycznie nie ma na co liczyć jeśli chodzi o finanse, więc mam nadzieję, że będę mogła pracować jak najdłużej żeby później na spokojnie być dłużej z dzieckiem w domu. Wiadomo, że niczego nie da się z góry zaplanować, więc jeśli tylko będzie jakieś zagrożenie/przeciwwskazanie to przestanę pracować, bo nie praca jest teraz najważniejsza.

Co do badań, to ja przed ciążą, a właściwie już w ciąży tylko jeszcze nie mogłam o niej wiedzieć zrobiłam w laboratorium pakiet badań dla kobiet planujących ciążę i tam już była większość z tych, które były potrzebne do wpisania w kartę ciąży. Na ostatniej wizycie u gin miałam pobraną krew do kilku badań, których tam brakowało, a co wizytę mam przychodzić z aktualną morfologią i wynikiem badania moczu.

Jutro mam wizytę o 15:20, czekam z niecierpliwością!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Clauu123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 20:32   #1864
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja muszę chyba dobitnie wytłumaczyć mężowi, że potrzebuje teraz więcej jego pomocy przy domowych pracach i córce. Nie dość że fatalnie się czuje to jeszcze jestem przeziębiona. Od środy siedzę w domu A wyzdrowieć nie mogę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 20:53   #1865
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Ja muszę chyba dobitnie wytłumaczyć mężowi, że potrzebuje teraz więcej jego pomocy przy domowych pracach i córce. Nie dość że fatalnie się czuje to jeszcze jestem przeziębiona. Od środy siedzę w domu A wyzdrowieć nie mogę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas zawsze ja zajmowałam się domem, porządkami. Oczywiście są rzeczy, które robi tylko mąż (np wieszanie firanek, zmiana pościeli). Ale on zawsze bardziej zajmowal się wszystkim wkoło domu.
Teraz chciałabym żeby i on coś więcej systematycznie w domu mnie wyręczał.
Bo jest troche rzeczy, których wolę nie robić przez ten czas ciąży.
Bardzo bym chciała żeby sam z siebie się domyślał co trzeba zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 20:56   #1866
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U nas zawsze ja zajmowałam się domem, porządkami. Oczywiście są rzeczy, które robi tylko mąż (np wieszanie firanek, zmiana pościeli). Ale on zawsze bardziej zajmowal się wszystkim wkoło domu.
Teraz chciałabym żeby i on coś więcej systematycznie w domu mnie wyręczał.
Bo jest troche rzeczy, których wolę nie robić przez ten czas ciąży.
Bardzo bym chciała żeby sam z siebie się domyślał co trzeba zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, że to tak nie działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 21:05   #1867
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez dorotka1066 Pokaż wiadomość
Wiesz, że to tak nie działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego już zaczęłam swoją propagandę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 21:10   #1868
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Clauu123 Pokaż wiadomość
Też kiedyś myślałam, że ciąża to nie choroba, aż zaczęłam obserwować mamęginekolog, która podkreśla jak duże zmiany zachodzą w ciele kobiety już od pierwszych dni/tygodni i jak ważne jest pierwszeństwo/ ustępowanie miejsca dla kobiet w ciąży. A teraz już doskonale to rozumiem i czuję na własnej skórze, czasami nawet najprostsza codzienna czynność musi być wykonana w zwolnionym tempie i męczy jak maraton.
Do tego każda kobieta znosi ten stan inaczej i wcale się nie dziwię, jeśli ktoś potrzebuje zwolnienia od samego początku. Ja akurat póki co czuję się na tyle dobrze, że mogę jeszcze pracować i lubię swoją pracę, mogę ją w razie czego regulować pod obecne samopoczucie. Niestety samozatrudnienie ma też swoje minusy, bo praktycznie nie ma na co liczyć jeśli chodzi o finanse, więc mam nadzieję, że będę mogła pracować jak najdłużej żeby później na spokojnie być dłużej z dzieckiem w domu. Wiadomo, że niczego nie da się z góry zaplanować, więc jeśli tylko będzie jakieś zagrożenie/przeciwwskazanie to przestanę pracować, bo nie praca jest teraz najważniejsza.

Co do badań, to ja przed ciążą, a właściwie już w ciąży tylko jeszcze nie mogłam o niej wiedzieć zrobiłam w laboratorium pakiet badań dla kobiet planujących ciążę i tam już była większość z tych, które były potrzebne do wpisania w kartę ciąży. Na ostatniej wizycie u gin miałam pobraną krew do kilku badań, których tam brakowało, a co wizytę mam przychodzić z aktualną morfologią i wynikiem badania moczu.

Jutro mam wizytę o 15:20, czekam z niecierpliwością!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Będziemy trzymać kciuki za wizytę


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U nas zawsze ja zajmowałam się domem, porządkami. Oczywiście są rzeczy, które robi tylko mąż (np wieszanie firanek, zmiana pościeli). Ale on zawsze bardziej zajmowal się wszystkim wkoło domu.
Teraz chciałabym żeby i on coś więcej systematycznie w domu mnie wyręczał.
Bo jest troche rzeczy, których wolę nie robić przez ten czas ciąży.
Bardzo bym chciała żeby sam z siebie się domyślał co trzeba zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja muszę przyznać, że od początku ciąży ani razu nie myłam podłóg czy łazienek, mąż się wziął za robotę, najgorzej to u Nas z gotowaniem, bo on nie umie... aż mi głupio, jak pomyślę, na ile rzeczy nie mam obecnie energii :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 21:13   #1869
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

To ja się ograniczam do mycia podłogi w Maks jednym pomieszczeniu. Właśnie najgorzej z tą łazienka. Bo do tej pory z dwa razy mylam ją z otwartym oknem. Ale teraz już nie czuję się na siłach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 21:15   #1870
sowa2806
Rozeznanie
 
Avatar sowa2806
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 681
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Ja muszę chyba dobitnie wytłumaczyć mężowi, że potrzebuje teraz więcej jego pomocy przy domowych pracach i córce. Nie dość że fatalnie się czuje to jeszcze jestem przeziębiona. Od środy siedzę w domu A wyzdrowieć nie mogę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To temat dzisiejszej zagorzałej dyskusji z moją małżowiną Dziś zachowywał się jakby coś tam dotarło, ale zobaczymy na jak długo ... (aż tak w niego nie wierzę)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sowa2806 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 21:16   #1871
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U nas zawsze ja zajmowałam się domem, porządkami. Oczywiście są rzeczy, które robi tylko mąż (np wieszanie firanek, zmiana pościeli). Ale on zawsze bardziej zajmowal się wszystkim wkoło domu.
Teraz chciałabym żeby i on coś więcej systematycznie w domu mnie wyręczał.
Bo jest troche rzeczy, których wolę nie robić przez ten czas ciąży.
Bardzo bym chciała żeby sam z siebie się domyślał co trzeba zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój dużo robi w domu, ale podłóg nie umyje, łazienki nie sprzatnie i kurzy nie zetrze.
Więc to leży dopoki nie nabiore sił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 21:17   #1872
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Zobaczymy, co będzie w drugim trymestrze. Po narodzinach dziecka zapewne kogoś zatrudnimy do sprzątania i będzie z głowy, a ten czas poświęcimy maluchowi


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 21:25   #1873
NotreDame
Zakorzenienie
 
Avatar NotreDame
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5 056
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja pomimo, ze jestem umęczona to robie wszystko (tzn. Mój odkurza, ale zawsze odkurzał i wynosi śmieci). Ma momenty, ze widzi, ze.l coś robie i mówi, ze on to zrobi.
I ja wtedy rzeczywiście muszę to porzucić w trakcie np. Jak ładuje zmywarkę to nawet tego jednego kubka, co mam w ręce to nie mogę odłożyć, bo ma pretensje.
Nie pozwala mi nic dziwagać. Jak wracamy z zakupów to mogę tylko papier toaletowy nieść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

28 września 2014
6 sierpnia 2016
NotreDame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 21:52   #1874
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

U nas np posprzatalam spiżarke i mega dumna z siebie byłam. I co mąż powrzucał jakieś śmieci tam na wejściu. To samo z pomieszczeniem gospodarczym. Wszystko na przejściu.



Ja musze do czerwca gruntownie ogarnac perfekcyjnie chatę. Żeby potem już tylko czekać i cieszyc się Maluchem. A tak sobie na spokojnie wszystko porobię. Oby tylko samopoczucie pozwoliło.




Zamówiłam pierwsze skarpetki na aliexpress dla Malucha tym samym to jest masz pierwszy zakup

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 22:26   #1875
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja też chce do czerwca mieć zorganizowane, czyste mieszkanie no i przede wszystkim czeka Nas urządzanie pokoju dla maluszka


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 22:35   #1876
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez AsteriK Pokaż wiadomość
Dziewczyny, robilysvie juz badania krwi I ,moczu? Ja jade jutro rano . Jutro wchodze w 10 tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Dokladnie!! Nie ma co ryzykowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, podstawowa morfologie i mocz miałam już 2 razy.


Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Dziewczyny zaczęłyście już oglądać wózki, foteliki itp?
Bo jak mi wyskakują z reklam teraz ciągle to czasami coś włączę. I nie sądziłam, że to taki duży wybór jest.
Już powoli zaczynam sobie oglądać takie rzeczy żeby rozeznanie jakieś mieć.
Oczywiście mówię o rzeczach wymagających dłuższego zastanowienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie, dla mnie za wcześnie. Fotelik mamy po córce, wózek będę chciała kupić na pewno, ale myślę że używana gondole kupimy.


Cytat:
Napisane przez cilium Pokaż wiadomość
Tak, ja mam zleconą morfologię, mocz, odczyn Coombsa, cytomegalie, toksoplazmoze, różyczkę, tsh, glukoze na czczo i HIV. Coś tam chyba jeszcze ale tyle na ten moment pamiętam

Dziewczyny które chodzicie do lekarza prywatnie- wykonujecie wszystkie badania odpłatnie czy staracie się o skierowanie np od rodzinnego na część badań?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chodzę prywatnie i płace za wszystko. W poprzedniej ciąży też tak było.


Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 06:48   #1877
AsteriK
Raczkowanie
 
Avatar AsteriK
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 435
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

A u nas jest tak , czy panstwowy lekarz czy prywatny badania ktore zapisuja a masz ubezpieczenie sa darmowe. Tak wiec do ginekologa chodze prywatnie ale wszystkie badania mam za darmo. I najlepsze jest to ,ze moj ginekolog ma w gabinecie obok laboratorium punkt pobran i u niego robie wszystkie badania krew, mocz .Laboratorium otwarte caly dzien a ginekolog przyjmuje po poludniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

U nas od dzisiaj otwarte przedszkola i synek zadowolony do szkoly poszedl a ja juz po badaniavh bo u nas godzina do przodu i juz prawie 9 na zegarze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AsteriK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 07:02   #1878
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja właśnie wychodzę z domu i idę na badania. Mam nadzieję,że szybko pójdzie bo bez jedzenia rano strasznie mi słabo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 08:34   #1879
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
Ja właśnie wychodzę z domu i idę na badania. Mam nadzieję,że szybko pójdzie bo bez jedzenia rano strasznie mi słabo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co robisz za badania że nie jadłaś śniadania?

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-11, 08:48   #1880
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Pewnie glukoza na czczo


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 08:54   #1881
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Dzień dobry, ja dzisiaj pierwszy raz od chyba 1,5 miesiąca napiłam się kawy i mi smakowała za to kiepsko spałam w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 09:17   #1882
AsteriK
Raczkowanie
 
Avatar AsteriK
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 435
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
A co robisz za badania że nie jadłaś śniadania?

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Cukier , cholesterol ,glukoza trzeba byc naczczo .
Mam nadzieje ,ze dobrze napisalam to slowo naczczo haha jakby nie bylo w Grecji urodzona jestem do greckiej szkoly chodzilam w soboty do polskiej tylko to mam braki wiec wybaczcie ewentualne bledy ortograficzne I gramatyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AsteriK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 09:40   #1883
NotreDame
Zakorzenienie
 
Avatar NotreDame
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5 056
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez AsteriK Pokaż wiadomość
Cukier , cholesterol ,glukoza trzeba byc naczczo .
Mam nadzieje ,ze dobrze napisalam to slowo naczczo haha jakby nie bylo w Grecji urodzona jestem do greckiej szkoly chodzilam w soboty do polskiej tylko to mam braki wiec wybaczcie ewentualne bledy ortograficzne I gramatyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kochana, piszesz tak dobrze, że niejedna absolwentka polskich szkół mogłaby Ci pozazdrościć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

28 września 2014
6 sierpnia 2016
NotreDame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 09:42   #1884
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tanzanka Pokaż wiadomość
Przytulam!




Też wychodzę poczytałam o dawkach i w ogóle. Nie mam o to jakiegoś wielkiego stresa, powinno być ok. Tylko 11h w tym rynsztunku, FFP3+ chirurgiczna




Pracuje i chciałabym jak najdłużej może l4 na koniec wezmę




Co się dzialo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znów wymioty.. Ale nic nam nie pomogli, patrzyli jak na wariatkę.. Nawet badań krwi nie zlecili, żeby sprawdzić czy się nie odwadnia. A nie chciała w sobotę zupełnie nic jeść od rana.. Ale powiedzieli, że jeść nie musi, ważne żeby piła.. I tylko Ja obejrzeli i osluchali .. Masakra.. Gdybyśmy my tak w pracy do pacjentów podchodzili to dawno by nas zwolnili...

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Dzień dobry

100 postów do nadrobienia

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 10:14   #1885
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Hej!

Dostałam l4 na przeziębienie, w zasadzie nic brać nie mogę więc muszę wyzdrowieć na naturalnych metodach. Szefowej powiedziałam przez telefon o chorobie i o ciąży też, w sumie niezbyt zadowolona chyba była...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 12:08   #1886
pajeczyna
Zadomowienie
 
Avatar pajeczyna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 1 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Szczepionka nowa, ale technologia i metodologia jej produkcji nowe nie są. I zaszczepionych już jest kilka milionów osób, więc no bezpieczeństwo też jest jakoś zbadane. Ale tak czy siak, też się trochę obawiałabym skutków ubocznych i cieszę się, że do sierpnia mam z głowy szczepienie, bo ciężarnych nie szczepią (bo nie badali wpływu). Póżniej pewnie się zaszczepimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciężarne też już szczepią. Ale nie w 1 trymestrze. Ja rozważam w 2, czekam na wytyczne PTGin i PTWakc.

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
My kupiliśmy synkowi wózek ABC design salsa 4 air. Gondola była świetna, świetnie amortyzowana i wogóle, ale spacerówka to porażka (wielka, ciężka i oparcie pochyłe). Zmieniliśmy na valco snap 4 i jest świetny (i chyba można do niego gondole dokupić).
Fotelik mamy Avionaut Pixel i tu wybór był trafiony. Jest super lekki (2,5kg), ma testy, i ma genialną modułową wkładkę dla noworodka (Zawitkowski ją projektował), także szczerze polecam no i wystarczył na 1,5 roku. Teraz zmieniliśmy dopiero na axkid minikid.
Ja wszystkie badania robię prywatnie, bo nie chce mi się tłumaczyć rodzinnemu, po co, na co, dlaczego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo, mamy bardzo podobny zestaw!
My mamy ABC Design Salsa 4 (nie air) i polecam. Zostaje z nami. Mi się spacerówka fajnie sprawdziła, ale też jeździliśmy jakoś do 1,5-2 lat bo potem już chcieliśmy, żeby sama chodziła i się zmęczyła, bo w wózku zasypiała od razu Jedynie na samym początku miałam wrażenie, że trochę jest twardo na wertepach, ale myślę, że już się też "rozbujała" po pewnym czasie, więc powinno być lepiej.

Fotelik mamy Kiddy Evoluna. Niestety już go nie produkują, a szkoda, bo rozkłada się na płasko i jako jedyny można w nim wozić w wersji rozłożonej, więc mogliśmy bez wyrzutów sumienia podróżować od początku z młodą. I ma 5* w ADAC. I też jeździła do 1,5 roku a teraz mamy Axkida Minikida

Cytat:
Napisane przez dorotka1066 Pokaż wiadomość
Ja robiłam już dwa razy badania. Za pierwszym razem wszystko co się dało zleciła mi rodzinna (ale to znajoma i pewnie dlatego tak się udało), kolejnym razem było mi już głupio ją prosić więc zrobiłam wszystko prywatnie. Myślę, że kiedyś jeszcze skorzystam z jej życzliwości

Przeraziłyście mnie tym gadaniem o wózkach Ja jeszcze totalnie nic nie oglądałam, ale już się martwię jak ja wybiorę coś z tego ogromu wszystkiego. Zupełnie nie wiem czym się kierować. Z tego co słyszę to większość osób jest niezadowolona ze spacerówki z zestawu i kupuje drugą. W związku z tym może od razu kupić samą gondolę? (Można tak w ogóle?) A za jakiś czas lekką spacerówkę? Jestem zielona w temacie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne, że można i to jest też bardzo dobry pomysł. Możesz kupić fajną gondolę, dużą i dobrze amortyzowaną (miękką), a potem lekką spacerówkę. Sama bym tak zrobiła gdyby nie to, że takie gondole trudno się transportuje, bo są duże i ciężkie, a ja na spacery jeżdżę samochodem do lasu/parku. Ale gdybym miała gdzie chodzić w ładnym miejscu dookoła domu to wzięłabym właśnie osobno.


Ja też byłam dzisiaj na badaniach. Robiłam morfologię, glukozę, badanie ogólne moczu, HIV, HCV, kiłę (VR), Toxo IgG i IgM. TSH, FT3 i FT4 monitoruję, ale robiłam po świętach, więc kolejne miałam zrobić po 4-6 tygodniach.
pajeczyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 12:43   #1887
mika315
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 90
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Musze powiedzieć, że jak tak czytam, ze nie macie na nic siły i chęci, to aż mi lepiej, bo wiem, ze nie jestem jedyna co zalega na kanapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mika315 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 13:09   #1888
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Zastanawiam się nad tym wózkiem czy szukać wózka tylko z wygodną gondola, zależy mi na lekkim, wygodnym i takim dość małym wózku, gdyż mamy mało miejsca w mieszkaniu. Większość jest jednak wózków 2w1 więc nie wiem czy kupić tańszy z dobrą gondola a potem dokupić później oddzielnie dobra spacerowke czy jednak zapłacić więcej i mieć dobre 2w1? z doświadczenia jak radzicie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 13:15   #1889
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Ja w ogóle nie będę mieć gondoli, na początek łupina/fotelik, a potem spacerówka, wózek ten sam.
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 13:19   #1890
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy sierpniowe 2021

Co do badań to ja jutro idę robić, cały zestaw: mocz, morfologia, tsh, różyczka, cmv, toxo, HCV, HIV, antyhbs, glukoza itd itp.. Wrócę lżejsza o ponad 400 zł

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie będę mieć gondoli, na początek łupina/fotelik, a potem spacerówka, wózek ten sam.
W łupinie na spacery będziesz wozić? To nie jest najlepszy pomysł.. Zwłaszcza na długie spacery.. Nawet w podróży autem zalecane są przerwy, żeby dziecko odpoczęło od pozycji w łupinie i nawet najlepsza łupina tu nie ma nic do rzeczy

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-05 10:06:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.