Mamy wrześniowe 2021 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-27, 15:32   #481
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Apka wylicza dobrze jeśli ma się regularne cykle. Raczej bierze się wiek z USG u mnie 10 dni różnicy i tak mogło być że się owulacja przesunęła.

Nie wyobrażam sobie żeby gon na wizycie nie robił USG.

Ale spokojnie wszystko ogarniesz. Musisz mieć lekarza do którego będziesz mieć zaufanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 16:12   #482
Arielka90
Raczkowanie
 
Avatar Arielka90
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 44
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

emes, też na twoim miejscu szukałabym innego gina.
Dobry lekarz to podstawa.

Ja przetrząsnelam cały internet w poszukiwaniu odpowiedniego i wydaje mi się, ze znalazłam. W poniedziałek pierwsza wizyta więc zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Arielka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 16:36   #483
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Heloł ja też mam wizytę 3 lutego, ostatnia miesiączka 9.12, a test robiłam 11 i 12.01, także piąteczka I miałam to samo z tym kłuciem, tylko u mnie było cały czas, bez względu na ruch albo ułożenie.





Dziewczyny, a podczytałam chyba na jakimś innym wątku w poczekalni, że jak jest długi cykl i dużo czasu od 1dc do owulacji, to już się nie używa tak wyliczonej daty porodu, tylko określa na podstawie wieku ciąży z USG w I trymestrze. I myślę, że u mnie to będzie ten casus, bo na 99% owu miałam dopiero 27.12. A apka mi dzisiaj wyliczyła tydzień 8+0... Bądź tu człowieku mądry. Chcę już do tego lekarza
A to oczywiście Ale w początkowej wersji przyjmuje się datę z OM, żeby był jakiś punkt odniesienia. Ja wg realnego ostatniego okresu byłabym dziś w 11+3 (zamiast 8+2)

Chociaż do tygodnia rozbieżności przeważnie zostają przy terminie z OM.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2021-01-27 o 16:38
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 16:49   #484
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
A to oczywiście Ale w początkowej wersji przyjmuje się datę z OM, żeby był jakiś punkt odniesienia. Ja wg realnego ostatniego okresu byłabym dziś w 11+3 (zamiast 8+2)

Chociaż do tygodnia rozbieżności przeważnie zostają przy terminie z OM.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w sumie trochę przypadkiem trafiłam w pierwszej ciąży do pani doktor i okazała się super więc w drugiej też do niej chodzę. Wcześniej miałam różne szczęście do ginekologów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 16:54   #485
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Apka wylicza dobrze jeśli ma się regularne cykle. Raczej bierze się wiek z USG u mnie 10 dni różnicy i tak mogło być że się owulacja przesunęła.

Nie wyobrażam sobie żeby gon na wizycie nie robił USG.

Ale spokojnie wszystko ogarniesz. Musisz mieć lekarza do którego będziesz mieć zaufanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U lekarzy na NFZ to częste zjawisko, że nie robią USG i trzeba się osobno extra zapisywać. Dla mnie to też nie do przyjęcia, ale lekarze uważają, że wiedzą lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 18:19   #486
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
U lekarzy na NFZ to częste zjawisko, że nie robią USG i trzeba się osobno extra zapisywać. Dla mnie to też nie do przyjęcia, ale lekarze uważają, że wiedzą lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może i tak.
Mi na każdej wizycie doktor USG robiła i zawsze mierzyła maluszka.
Ale ja nie chodzę na NFZ. Mieszkam w średnim mieście ale dobrego gin u mnie nie ma,muszę jeździć do większego miasta i prywatnie. To są niestety koszty ale za to kupuje swój spokój. Do tego endokrynologa tez mam prywatnie, niestety na NFZ są takie kolejki że nie mogę się tak leczyć normalnie chodzę co 3 miesiące a w ciąży co miesiąc a kolejki po 6 miesięcy minimum.
Chociaż nie zawsze lekarz na NFZ jest zły, ja osobiście bardzo sobie chwalę moją lekarz rodzinną i też pediatrę mojego dziecka w swoim ośrodku. W tych przypadkach miałam dużo szczęścia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 18:36   #487
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Może i tak.
Mi na każdej wizycie doktor USG robiła i zawsze mierzyła maluszka.
Ale ja nie chodzę na NFZ. Mieszkam w średnim mieście ale dobrego gin u mnie nie ma,muszę jeździć do większego miasta i prywatnie. To są niestety koszty ale za to kupuje swój spokój. Do tego endokrynologa tez mam prywatnie, niestety na NFZ są takie kolejki że nie mogę się tak leczyć normalnie chodzę co 3 miesiące a w ciąży co miesiąc a kolejki po 6 miesięcy minimum.
Chociaż nie zawsze lekarz na NFZ jest zły, ja osobiście bardzo sobie chwalę moją lekarz rodzinną i też pediatrę mojego dziecka w swoim ośrodku. W tych przypadkach miałam dużo szczęścia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mówię, że zawsze jest zły, choć ja w większości trafiam źle na NFZ, a bywało że i prywatnie miałam sporo do zarzucenia. Znam takie przypadki, że kobieta jest zadowolona z opieki na nfz. To nie tyle reguła, co po prostu dość często spotykane. Na NFZ w zdrowiej fizjologicznej ciąży przypadają 3 USG minimum i każde nadprogramowe zależy od dobrej woli lekarza Na NFZ bym poszła tylko z polecenia, ale dziwnym trafem nie ma mi kto polecić teraz trafić dobrze to jest szczęście. Ja byłam zadowolona z prowadzenia poprzedniej ciąży, ale ceny już podskoczyły i stwierdziłam, że na kolejnego prywatnego lekarza (a prywatnie też załatwiam prawie wszystko) już mnie nie stać, za to skoro mam prowadzenie ciąży w abonamencie w luxmedzie to z tego skorzystam i tylko o tyle jestem do przodu. Może będzie łatwiejsza współpraca między lekarzami, bo czeka mnie też konsultacja chirurga w sprawie woreczka żółciowego i diabetologa w sprawie ewentualnej hipoglikemii reaktywnej i jak pomyślę o tych lekarzach to mi słabo nawet niezależnie od ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-27, 19:00   #488
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja nie mówię, że zawsze jest zły, choć ja w większości trafiam źle na NFZ, a bywało że i prywatnie miałam sporo do zarzucenia. Znam takie przypadki, że kobieta jest zadowolona z opieki na nfz. To nie tyle reguła, co po prostu dość często spotykane. Na NFZ w zdrowiej fizjologicznej ciąży przypadają 3 USG minimum i każde nadprogramowe zależy od dobrej woli lekarza Na NFZ bym poszła tylko z polecenia, ale dziwnym trafem nie ma mi kto polecić teraz trafić dobrze to jest szczęście. Ja byłam zadowolona z prowadzenia poprzedniej ciąży, ale ceny już podskoczyły i stwierdziłam, że na kolejnego prywatnego lekarza (a prywatnie też załatwiam prawie wszystko) już mnie nie stać, za to skoro mam prowadzenie ciąży w abonamencie w luxmedzie to z tego skorzystam i tylko o tyle jestem do przodu. Może będzie łatwiejsza współpraca między lekarzami, bo czeka mnie też konsultacja chirurga w sprawie woreczka żółciowego i diabetologa w sprawie ewentualnej hipoglikemii reaktywnej i jak pomyślę o tych lekarzach to mi słabo nawet niezależnie od ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne, jak masz zapewnioną opiekę w pakiecie to korzystaj. Ja niestety nie mam dodatkowego ubezpieczenia medycznego i muszę pokrywac z własnej kieszeni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 07:52   #489
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

A ja mam bardzo dobrego ginekologa na NFZ, usg robi na każdej wizycie. Bardzo dobry fachowiec. Przyjezdza do naszego miasta 2 razy w tygodniu. Kolejki do niego takie ze masakra. To jedyny lekarz który bez ograniczeń przyjmuje wszystkie pacjentki które danego dnia przyjdą. Nie trzeba się zapisywać wcześniej. Przychodzi się tego dnia, rejestruje u położnej i czeka na wizytę. Ja chodzę, nie narzekam. Badania tez mam w pakiecie. Dzis wlasnie się wybieram bo musze skonsultować moje leki na nadciśnienie, pewnie dopisze mi Dopegyt bo mam skoki znowu...może też czegoś się już dowiem. Trzymajcie kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

A i od przedwczoraj mecza mnie okropne mdłości 🤢 i to tak konkretnie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 08:04   #490
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 321
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
A ja mam bardzo dobrego ginekologa na NFZ, usg robi na każdej wizycie. Bardzo dobry fachowiec. Przyjezdza do naszego miasta 2 razy w tygodniu. Kolejki do niego takie ze masakra. To jedyny lekarz który bez ograniczeń przyjmuje wszystkie pacjentki które danego dnia przyjdą. Nie trzeba się zapisywać wcześniej. Przychodzi się tego dnia, rejestruje u położnej i czeka na wizytę. Ja chodzę, nie narzekam. Badania tez mam w pakiecie. Dzis wlasnie się wybieram bo musze skonsultować moje leki na nadciśnienie, pewnie dopisze mi Dopegyt bo mam skoki znowu...może też czegoś się już dowiem. Trzymajcie kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

A i od przedwczoraj mecza mnie okropne mdłości i to tak konkretnie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też męczą mdłości i nudności już od tygodnia. Niestety jest każdego dnia gorzej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 08:10   #491
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez justynkag10 Pokaż wiadomość
Mnie też męczą mdłości i nudności już od tygodnia. Niestety jest każdego dnia gorzej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ja też od paru dni coraz gorzej, może jednak rzyganko mnie nie ominie... :/ wczoraj poszłam sobie pieszo na paznokcie, około 4 km, i dzisiaj umieram
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-28, 08:15   #492
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 321
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja też od paru dni coraz gorzej, może jednak rzyganko mnie nie ominie... :/ wczoraj poszłam sobie pieszo na paznokcie, około 4 km, i dzisiaj umieram
Ja nistety wczoraj juz pierwszy raz wymiotowałam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 08:21   #493
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Hmmmm a ja nie mam żadnych wymiotów , dziś wzięłam wolne bo mam lekarza ale pod wieczór i teraz nie wiem co mam że sobą począć ,taka jestem niezwyczajna być w domu bo ciągle w pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 09:17   #494
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja się w sumie czuję dobrze, poza nieustanną potrzebą spania. Oczywiście mnie to martwi
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 09:20   #495
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
Ja się w sumie czuję dobrze, poza nieustanną potrzebą spania. Oczywiście mnie to martwi
Zgłaszam się jako nadal prawie bezobjawowa, a na trochę dalszym etapie od Ciebie Na początku też byłam straasznie senna (teraz nieco mniej, ale wciąż "powyżej normy"), poza tym piersi mnie bolą i to w sumie koniec objawów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 09:25   #496
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

To ja mam mdłości w ciągu dnia, piersi wcześniej bardzo bolały, a teraz już mniej i senna jestem dzisiaj mam wizytę u położnej i pewnie będzie mnie ważyć, sprawdzi ciśnienie i ciekawe co jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 09:50   #497
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
A ja mam bardzo dobrego ginekologa na NFZ, usg robi na każdej wizycie. Bardzo dobry fachowiec. Przyjezdza do naszego miasta 2 razy w tygodniu. Kolejki do niego takie ze masakra. To jedyny lekarz który bez ograniczeń przyjmuje wszystkie pacjentki które danego dnia przyjdą. Nie trzeba się zapisywać wcześniej. Przychodzi się tego dnia, rejestruje u położnej i czeka na wizytę. Ja chodzę, nie narzekam. Badania tez mam w pakiecie. Dzis wlasnie się wybieram bo musze skonsultować moje leki na nadciśnienie, pewnie dopisze mi Dopegyt bo mam skoki znowu...może też czegoś się już dowiem. Trzymajcie kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

A i od przedwczoraj mecza mnie okropne mdłości 🤢 i to tak konkretnie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już wiadomo dlaczego takie kolejki fajnie że trafił Ci się taki lekarz. Kciuki

Też mam codziennie przez większość dnia mdłości i już mam dość. Zamiast zajmować się dziećmi to zdycham

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 10:26   #498
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Pożalę się Wam. Moi rodzice zaprosili nas na niedzielę na taką pyszną pizzę, ale 90% menu ma albo sery niepasteryzowane, albo jakieś wędliny typu szynka parmeńska... No umrę tam, jak tylko urodzę, to zamówię wszystko od nich i zjem na raz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 10:34   #499
POLAshi
Wtajemniczenie
 
Avatar POLAshi
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2 242
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Liczę ok 500 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O matko ja chodzę tez prywatnie ale dodatkowo na NFZ i akurat lekarz z NFZ wypisał mi skierowanie na te przeciwciała różne, HIV itd. ale ten prywatny chciał 4 badania więcej. Byłam dziś na pobraniu i Pani w przychodni mi dopisala na tym skierowaniu NFZ sama te brakujące i w sumie zapłaciłam 47zl
Nie mogę sobie przypomnieć czy do końca ciąży już tylko będą te podstawowe badania czyli mocz, morfo, glukoza i tsh czy będą jakieś dodatkowe jeszcze w takiej ilości jak teraz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez emes1454 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Według moich obliczeń jutro rozpocznie się 8 tydzień...chociaż nie jestem pewna jak to się dokładnie oblicza- może któraś z was mi pomoże? dziś jest 56 dzień od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (3 grudnia). U ginekologa byłam tydzień temu ale nie potrafił wyczuć macicy i polecił mi wrócić za dwa tygodnie (3 lutego)... nie spodobało mi się to i postanowiłam zmienić gina ale u nas są strasznie długie terminy i nic wcześniej jak 3 lutego nie znalazłam. Także czekam na wizytę u innego ginekologa i zobaczymy Test ciążowy zrobiony 12 stycznia wyszedł pozytywny dosłownie po chwili Zaznaczę jeszcze że to moja pierwsza ciąża i gubię się w tym wszystkim Jestem zielona w temacie badań itd. Co do dolegliwości ciążowych to do niedawna miałam tylko tkliwe piersi i czasem odczuwałam kłócie w okolicach macicy np. jak źle się położyłam lub gwałtownie wstałam. Teraz doszły mdłości i drażnią mnie niektóre zapachy.

Liczę na Wasze dobre słowo i wsparcie, bo nie ukrywam że jestem zagubiona

Hej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
A ja mam bardzo dobrego ginekologa na NFZ, usg robi na każdej wizycie. Bardzo dobry fachowiec. Przyjezdza do naszego miasta 2 razy w tygodniu. Kolejki do niego takie ze masakra. To jedyny lekarz który bez ograniczeń przyjmuje wszystkie pacjentki które danego dnia przyjdą. Nie trzeba się zapisywać wcześniej. Przychodzi się tego dnia, rejestruje u położnej i czeka na wizytę. Ja chodzę, nie narzekam. Badania tez mam w pakiecie. Dzis wlasnie się wybieram bo musze skonsultować moje leki na nadciśnienie, pewnie dopisze mi Dopegyt bo mam skoki znowu...może też czegoś się już dowiem. Trzymajcie kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

A i od przedwczoraj mecza mnie okropne mdłości i to tak konkretnie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chorujesz na nadciśnienie? Ja w pierwszej ciąży miałam nadciśnienie indukowane ciąża, które ujawniło mi się w 32tyg. Urodziłam w 35 bo było zagrożenie :/ Jak słyszę Dopegyt to mi niedobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
POLAshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-28, 10:36   #500
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Zgłaszam się jako nadal prawie bezobjawowa, a na trochę dalszym etapie od Ciebie Na początku też byłam straasznie senna (teraz nieco mniej, ale wciąż "powyżej normy"), poza tym piersi mnie bolą i to w sumie koniec objawów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To w sumie jak u mnie.

Dzwoniłam rano do lekarza potwierdzić wizytę i zapytałam się o koszt no to tak 150 wizyta 50 USG 50 cytologia ,
Jak będę po to się odezwę ,opowiedzieć co i jak ,w razie co będziecie mi radzic ,jeśli będzie coś nie tak ... Stresuje się .
Dziś nawet zrobiłam jeszcze jeden test czy aby na pewno ,bo to zupełnie nowa sytuacją dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 10:37   #501
Andainn
Raczkowanie
 
Avatar Andainn
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 149
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
O matko ja chodzę tez prywatnie ale dodatkowo na NFZ i akurat lekarz z NFZ wypisał mi skierowanie na te przeciwciała różne, HIV itd. ale ten prywatny chciał 4 badania więcej. Byłam dziś na pobraniu i Pani w przychodni mi dopisala na tym skierowaniu NFZ sama te brakujące i w sumie zapłaciłam 47zl
Nie mogę sobie przypomnieć czy do końca ciąży już tylko będą te podstawowe badania czyli mocz, morfo, glukoza i tsh czy będą jakieś dodatkowe jeszcze w takiej ilości jak teraz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------




Hej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja chodzę tylko prywatnie i podliczyłam, że te pierwsze badania będą mnie kosztować ok. 200 zł. Ale tu pewnie dużo zależy od labo.
Zawsze można też pójść do lekarza rodzinnego z tym skierowaniem i poprosić, żeby wypisał te badania, które może, na NFZ. W poprzedniej ciąży kilka razy prosiłam przy okazji o takie skierowanie, lekarka bez problemu mi wypisała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22 grudnia 2011r: intensywnie dbam o włosy!
1 lipca 2012r.: regularnie ćwiczę
Andainn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 10:44   #502
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
O matko ja chodzę tez prywatnie ale dodatkowo na NFZ i akurat lekarz z NFZ wypisał mi skierowanie na te przeciwciała różne, HIV itd. ale ten prywatny chciał 4 badania więcej. Byłam dziś na pobraniu i Pani w przychodni mi dopisala na tym skierowaniu NFZ sama te brakujące i w sumie zapłaciłam 47zl
Nie mogę sobie przypomnieć czy do końca ciąży już tylko będą te podstawowe badania czyli mocz, morfo, glukoza i tsh czy będą jakieś dodatkowe jeszcze w takiej ilości jak teraz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może być kilka dodatkowych bo niektóre się robi 2x w czasie ciąży, ale nie w takiej ilości i nie wszystko na raz

Ja zamiast wydawać kasę na badania to wydaję je na chusty do noszenia dziś kupiłam kolejną, choć miałam przystopować. I z racji ciąży muszę wymienić nosidło zwykłe na onbu bez pasa biodrowego bo jak mi zacznie brzuszek wyrzucać co zwykłe ergo będzie nie do użytku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
To w sumie jak u mnie.

Dzwoniłam rano do lekarza potwierdzić wizytę i zapytałam się o koszt no to tak 150 wizyta 50 USG 50 cytologia ,
Jak będę po to się odezwę ,opowiedzieć co i jak ,w razie co będziecie mi radzic ,jeśli będzie coś nie tak ... Stresuje się .
Dziś nawet zrobiłam jeszcze jeden test czy aby na pewno ,bo to zupełnie nowa sytuacją dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie stresuj się za wczasu, powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 11:18   #503
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru;88469502Ja zamiast wydawać kasę na badania to wydaję je na chusty do noszenia [emoji28
dziś kupiłam kolejną, choć miałam przystopować.
Pochwal się jaką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 11:23   #504
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
To już wiadomo dlaczego takie kolejki fajnie że trafił Ci się taki lekarz. Kciuki

Też mam codziennie przez większość dnia mdłości i już mam dość. Zamiast zajmować się dziećmi to zdycham

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzieki
Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
O matko ja chodzę tez prywatnie ale dodatkowo na NFZ i akurat lekarz z NFZ wypisał mi skierowanie na te przeciwciała różne, HIV itd. ale ten prywatny chciał 4 badania więcej. Byłam dziś na pobraniu i Pani w przychodni mi dopisala na tym skierowaniu NFZ sama te brakujące i w sumie zapłaciłam 47zl
Nie mogę sobie przypomnieć czy do końca ciąży już tylko będą te podstawowe badania czyli mocz, morfo, glukoza i tsh czy będą jakieś dodatkowe jeszcze w takiej ilości jak teraz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------




Hej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------




Chorujesz na nadciśnienie? Ja w pierwszej ciąży miałam nadciśnienie indukowane ciąża, które ujawniło mi się w 32tyg. Urodziłam w 35 bo było zagrożenie :/ Jak słyszę Dopegyt to mi niedobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, 13 lat lecze się na nadciśnienie. Teraz od września moj kardiolog przepisał mi leki bezpieczne w ciąży ale w poprzednich ciążach tez gin zapisywał mi dodatkowo Dopegyt. Mi niedobrze jak musze 3 razy dziennie brać te paskudna luteine pod język 🤢

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 12:49   #505
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Melduje się po pierwszej wizycie u położnej, jutro wizyta kontrolna u ginekologa

Slyszalyscie pewnie że znoszą godziny dla seniorów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 12:51   #506
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88469903]Melduje się po pierwszej wizycie u położnej, jutro wizyta kontrolna u ginekologa

Slyszalyscie pewnie że znoszą godziny dla seniorów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tak. Cieszę się z tego powodu bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 13:01   #507
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88469903]Melduje się po pierwszej wizycie u położnej, jutro wizyta kontrolna u ginekologa

Slyszalyscie pewnie że znoszą godziny dla seniorów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Taaaak i nareszcie nie będą się panoszyć!

A czym się różni wizyta u położnej a u ginekologa?

Teoretycznie ten co ja dziś idę do niego to ginekolog położnik .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 13:23   #508
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Położna chyba nie robi USG i głównie tym się różni

Tak, czytałam właśnie, że godziny dla seniorów znoszą i bardzo dobrze. Oni i tak się ich nie trzymają, a normalny człowiek jest 10-12 ud..piony bo nic w aptece, sklepie czy ma poczcie nie załatwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Pochwal się jaką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciemnozieloną Pabelkę Makia Evergreen Lights z rexorem️ ale nie mogę dodać zdjęcia. TŻ wyrzuci kiedyś te moje chusty


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 13:24   #509
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Położna chyba nie robi USG i głównie tym się różni

Tak, czytałam właśnie, że godziny dla seniorów znoszą i bardzo dobrze. Oni i tak się ich nie trzymają, a normalny człowiek jest 10-12 ud..piony bo nic w aptece, sklepie czy ma poczcie nie załatwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Ciemnozieloną Pabelkę Makia Evergreen Lights z rexorem️ ale nie mogę dodać zdjęcia. TŻ wyrzuci kiedyś te moje chusty


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie szlag trafiał, jak zaczynałam pracę o 12 i nie mogłam sobie po drodze jedzenia kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 13:30   #510
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88469903]Melduje się po pierwszej wizycie u położnej, jutro wizyta kontrolna u ginekologa

Slyszalyscie pewnie że znoszą godziny dla seniorów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

WRESZCIE ostatnio byłam na pobieraniu krwi takim dłuższym i w drodze powrotnej chciałam sobie kupić jakąś drożdżówkę na śniadanie. Wyszłam o 9:53, więc wyobrażacie sobie ten sprint do piekarni
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.