Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-14, 20:25   #1711
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Whimx biedna, wyobrażam sobie te akrobacje w mikroskopijnym kibelku
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 20:37   #1712
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hahahaha 🤐 wiem co czujesz, w sukienkach mi mimo wszystko najwygodniej wiec się z rajtkami siluje co rano. A mój pies przekręca głowę jak w reklamie pedigre pala



@Roma - rzeczywiście chodziło tu o dobór rozmiaru, po ok 35 tc brodawki maja już raczej docelowy rozmiar i cdl pomaga go dopasować do konkretnego biustu i potrzeb mamy. Nie wiem czy to coś trudnego i czy nie ogarnę tego sama (dostałam 2 laktatory, muszę tylko poczytać, które elementy se względów higienicznych należy bezwzględnie wymienić)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 20:37   #1713
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Justysia Wy z Bazille faktycznie bliźniaczki dużo sił Ci życzę i jestem z Tobą myślami.Mia wychodź

U mnie porody z chłopakami wyglądały tak, że w domu odeszly wody, po ok 2/3h byliśmy w szpitalu a tam 1cm rozwarcia i zero skurczy. Dosatawalamy oxy i dopiero akcja się zaczynała.

Bazille super że dzieciaki tak ładnie przywitały brata już się nie mogę doczekać co bedzie się działo u nas Ty się oszczędzaj i odpoczywaj jak najwięcej. Kciuki za mleczko

AnnLady super ze laktacja ruszyla

Roma potraktuj wyjazd jak małe wakacje wiem że łatwo się pisze i w domu najlepiej. Kciukasy żebyście jak najszybciej już we 3 wrócili do domciu.

Whimmix ale z Ciebie akrobatka

DrzewoSandalowe ja na początku 8 miesiąca mialam totalny zjazd energetyczny, robiłam tylko minimum a resztę spędzałam na spaniu. Zaraz zaczynam 9 mc i jak ręką odjął . Energia wróciła wreszcie, bo dla mnie osoby z natury aktywnej te 4 tygodnie to była porażka, czułam sie jak w 1 trymestrze

Dieta karmiącej....przy 1 dziecku mylslalam ze istnieje, słuchałam złych doradców i niecałe pół roku karmiłam pierworodnego. Porażka... Przy kolejnej dwójce zaczęłam słuchać siebie, nie czytałam poradników i corcie karmiłam 1,5 roku ( karmilabym więcej ale byłam w ciazy) a syna 3,5 roku. Z własnego doświadczenia napisze tyle że karmienie to kwestia głowy, tj.nastawienia.


Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
__________________
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 20:39   #1714
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Hahahaha wiem co czujesz, w sukienkach mi mimo wszystko najwygodniej wiec się z rajtkami siluje co rano. A mój pies przekręca głowę jak w reklamie pedigre pala



@Roma - rzeczywiście chodziło tu o dobór rozmiaru, po ok 35 tc brodawki maja już raczej docelowy rozmiar i cdl pomaga go dopasować do konkretnego biustu i potrzeb mamy. Nie wiem czy to coś trudnego i czy nie ogarnę tego sama (dostałam 2 laktatory, muszę tylko poczytać, które elementy se względów higienicznych należy bezwzględnie wymienić)
Ja tak ostatnio myślę intensywnie o kp , bo jedno wykarmilam , drugiego nie dałam rady . Że śniło mi się że moje brodawki były tak wielkie a sutki tak długie jak lizaki sopelki normalnie wymiona krowie

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 22:09   #1715
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Omg wyobraziłam sobie te sopelki



Moja kolezanka przez pol roku nie jadła żadnego nabiału za porada pediatry, jej dziecko miało problemy z brzuszkiem i taka była jego porada,niezle sobie rozwaliła florę bakteryjna, bo nie miała czasu przy dziecku dbać o jakaś równowagę w odżywianiu, potem rok musiala odbudowywać a i tak nie jest jak przed karmieniem, kolejnej kumpeli dziecko ma kolki i ona już teraz tylko na sucharach leci (porada pediatry

) żeby mu nie zaszkodzić a kolki jak były tak są



Z tymi sutkami to jakby już zostały takie jakie są to jakoś przeżyje, ale w ciąży baaardzo się poszerzyły, czy po zakończeniu karmienia znów zmaleją ? Czy już takie zostaną ?

Ogólnie ciało bardzo się zmienia w ciąży, pojawiło mi się mnóstwo nowych pieprzyków, jakieś małe wypustki jasne, dermatolog mi mówił jak to się nazywa, ale zapomniałam, potem chyba będę usuwać to laserowo bo w upierdliwych miejscach
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 22:35   #1716
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

O nie sutki afrykańskiej matki, tylko nie to, mam nadzieje że ten efekt nie nastąpi. A jeśli tak to świnię rozbiję na cycki, a nie na buty 😂
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 05:28   #1717
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)





Dzień dobry po całej nieprzespanej nocy jadę zaraz na ktg... jestem zombie, ale na ktg jakoś się cieszę
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-15, 06:11   #1718
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość




Dzień dobry po całej nieprzespanej nocy jadę zaraz na ktg... jestem zombie, ale na ktg jakoś się cieszę
Ja czuję Roma, że u Ciebie też będzie szybciej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 06:27   #1719
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Mowisz? Ja kurcze jak nigdy nie mam żadnych przeczuć, staram się słuchać swojego ciała ale poza bólami jak na okres od czasu do czasu nie czuje nic więcej
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 06:51   #1720
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Dzień dobry,

Roma trzymam kciuki za KTG. A czy chcesz żeby się coś pisało?

No właśnie jak to jest z sutkami, maleją? Bo że z piersi nic nie zostanie albo będą smutne, to już jestem na to gotowa, przynajmniej teoretycznie. Kiedyś zarzekałam się, że operacji sobie nie zrobię, ale teraz to dopuszczam

Pieprzyków nowych nie zaobserwowałam, ale mam dużo takich małych wypustek w kolorze skóry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 06:57   #1721
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Mowisz? Ja kurcze jak nigdy nie mam żadnych przeczuć, staram się słuchać swojego ciała ale poza bólami jak na okres od czasu do czasu nie czuje nic więcej
Nie pamiętam już co, ale coś przykuło moja uwagę, o czym pisałaś i wtedy mi wpadła myśl, że może jest już coś na rzeczy. A jak pierwsza noc na "urlopie"? Super masz znajomych, że zrobili tą zamianę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-15, 07:07   #1722
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Mowisz? Ja kurcze jak nigdy nie mam żadnych przeczuć, staram się słuchać swojego ciała ale poza bólami jak na okres od czasu do czasu nie czuje nic więcej
U mnie dużo śluzu, bóle jak na okres, według OM jutro będę w 36+0, ale według terminu z USG to już mam dziś 38+0 wczoraj obczailismy drogę do szpitala, pół godziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Roma trzymam kciuki za KTG. A czy chcesz żeby się coś pisało?

No właśnie jak to jest z sutkami, maleją? Bo że z piersi nic nie zostanie albo będą smutne, to już jestem na to gotowa, przynajmniej teoretycznie. Kiedyś zarzekałam się, że operacji sobie nie zrobię, ale teraz to dopuszczam

Pieprzyków nowych nie zaobserwowałam, ale mam dużo takich małych wypustek w kolorze skóry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje piersi się powiekszyly, otoczka urosła razy 2 mam nadzieję że wrócą do siebie choć w części

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 07:27   #1723
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Już jestem po ktg, położna powiedziała ze idealne, zero skurczy, bobcio ruchliwy, jego tetno prawidłowe, za tydzień zapisała mnie na poniedziałek na kolejne



Za godzinę usg, a potem mam nadzieje szybko dorwę mojego lekarza od cięcia



Pierwsza noc nie u siebie słabiutka, strasznie mnie wszystko bolało przy każdym ruchu, łóżko 140 cm gdy ma się obwód brzucha 121 cm to jest zdecydowanie mało, poza tym TZ chrapał jak szalony i spać nie dawał :p ledwo na oczy widzę

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Fufka czy chciałam żeby coś się pisało? Chyba troszkę tak, ale zdaje się na los, dla bobo na pewno lepiej posiedzieć dłużej, gorzej dla mnie ale jakoś muszę wytrzymać
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 08:30   #1724
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej

Witam się po beznadziejnej nocy. Udało mi sie usnąć ok 24 ale tylko na niecałą godzinę i gdy zaczęły się pielgrzymki na siusiu piciu itp to przekrecalam się do 4:30. Rano ustawiłam budzik, bo badania w labie. Nie byłam wstanie wstać. Pojechałam po 8 i pierwszy raz nie było kolejki, badania zrobiłam z marszu i już po śniadaniu jestem. To chyba ten fart za kiepska noc. Dzisiaj trzeba jakoś przetrwać dzień, a jeszcze dzieciaki w domu, bo sie pochorowaly...ehhh

No moj biust tez teraz wyglada jak cycki Pigmejki Mi po każdym karmieniu piersi wracały do poprzedniego stanu. Dziewczyny spokojnie

Roma gratki za ktg i kciuki za usg. Ja jutro mam swoje pierwsze ktg.

Ciekawe co u Justysi?



Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
__________________
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 10:33   #1725
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej, moja noc też nie najlepsza, znowu bol gardla, katar, rano, az skonczylo sie na wymiotach przez flegme. Teraz juz dużo lepiej... Licze, ze powoli wyjde na prostą. Dobrze, ze maly w zlobku to teraz moglam troche odespac i sie zregernerowac. W domu robie od weekendu calkowite minimium, głównie wszystko ogarnia maz, zebym mogla odpoczywać i sie wykurowac w koncu. Oby malego nic nie dopadlo.

Tez ciekawa jestem jak u Justysi, trzymam mocno za nia kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 11:24   #1726
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Dieta to po prostu sposób żywienia, zawsze jesteśmy na jakiejś diecie. Nie ma, ale według mnie może być to źle odbierane, że "Nie ma diety matki karmiącej", bo to nie znaczy, że powinnyśmy jeśćsyf powinnyśmy w trakcie karmienia jeść po prostu racjonalnie i unikać (co nie znaczy wykluczać, jesteśmy ludźmi) tzn junk food.
Ważne jest to, żeby pić więcej niż normalnie, generalnie zapotrzebowanie energetyczne w czasie laktacji też jest wyższe - o ok 500 kcal a nawet o 650, gdy aktywność fizyczna jest duża (czyli większe nawet niż w trzecim trymestrze ciąży).
To są ważne sprawy, na które powinno zwracać się uwagę w trakcie np. zmniejszonej ilości pokarmu - szczegolnie na to nawodnienie.


Zakładałam dzisiaj drugie rajtki w knajpie, bo czekał nas spacer do domu a przymroziło. Zakładałam w toalecie 1x1metr. Jak mi najpierw strzeliło w kroczu a potem w plecach, to nawet kot na mnie dziwnie patrzy jak chodzę...
Podpisuje się pod tym rękami i nogami, niby nie ma diety matki karmiacej ale to nie znaczy że trzeba jeść wszystko od razu, jak odkurzacz moim zdaniem zwłaszcza na początku trzeba względnie uważać na to co się je. Jeść i obserwować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Ja tak ostatnio myślę intensywnie o kp , bo jedno wykarmilam , drugiego nie dałam rady . Że śniło mi się że moje brodawki były tak wielkie a sutki tak długie jak lizaki sopelki normalnie wymiona krowie

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
O kurcze co za sen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Omg wyobraziłam sobie te sopelki



Moja kolezanka przez pol roku nie jadła żadnego nabiału za porada pediatry, jej dziecko miało problemy z brzuszkiem i taka była jego porada,niezle sobie rozwaliła florę bakteryjna, bo nie miała czasu przy dziecku dbać o jakaś równowagę w odżywianiu, potem rok musiala odbudowywać a i tak nie jest jak przed karmieniem, kolejnej kumpeli dziecko ma kolki i ona już teraz tylko na sucharach leci (porada pediatry

) żeby mu nie zaszkodzić a kolki jak były tak są



Z tymi sutkami to jakby już zostały takie jakie są to jakoś przeżyje, ale w ciąży baaardzo się poszerzyły, czy po zakończeniu karmienia znów zmaleją ? Czy już takie zostaną ?

Ogólnie ciało bardzo się zmienia w ciąży, pojawiło mi się mnóstwo nowych pieprzyków, jakieś małe wypustki jasne, dermatolog mi mówił jak to się nazywa, ale zapomniałam, potem chyba będę usuwać to laserowo bo w upierdliwych miejscach
Mi po pierwszym karmieniu wróciły do pierwotnego rozmiaru, niestety caly biust też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość




Dzień dobry po całej nieprzespanej nocy jadę zaraz na ktg... jestem zombie, ale na ktg jakoś się cieszę
Kciuki za ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Już jestem po ktg, położna powiedziała ze idealne, zero skurczy, bobcio ruchliwy, jego tetno prawidłowe, za tydzień zapisała mnie na poniedziałek na kolejne



Za godzinę usg, a potem mam nadzieje szybko dorwę mojego lekarza od cięcia



Pierwsza noc nie u siebie słabiutka, strasznie mnie wszystko bolało przy każdym ruchu, łóżko 140 cm gdy ma się obwód brzucha 121 cm to jest zdecydowanie mało, poza tym TZ chrapał jak szalony i spać nie dawał ledwo na oczy widzę

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Fufka czy chciałam żeby coś się pisało? Chyba troszkę tak, ale zdaje się na los, dla bobo na pewno lepiej posiedzieć dłużej, gorzej dla mnie ale jakoś muszę wytrzymać
Teraz doczytalam że już po. Fajnjie że wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Hej

Witam się po beznadziejnej nocy. Udało mi sie usnąć ok 24 ale tylko na niecałą godzinę i gdy zaczęły się pielgrzymki na siusiu piciu itp to przekrecalam się do 4:30. Rano ustawiłam budzik, bo badania w labie. Nie byłam wstanie wstać. Pojechałam po 8 i pierwszy raz nie było kolejki, badania zrobiłam z marszu i już po śniadaniu jestem. To chyba ten fart za kiepska noc. Dzisiaj trzeba jakoś przetrwać dzień, a jeszcze dzieciaki w domu, bo sie pochorowaly...ehhh

No moj biust tez teraz wyglada jak cycki Pigmejki Mi po każdym karmieniu piersi wracały do poprzedniego stanu. Dziewczyny spokojnie

Roma gratki za ktg i kciuki za usg. Ja jutro mam swoje pierwsze ktg.

Ciekawe co u Justysi?



Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
Faktycznie dzień Ci się odwdzięcza za kiepską noc. Chociaż tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Ja melduję się po wizycie, młody obrócił się główką w dół!! Więc jestem przeszczesliwa. A tak to wszystko ok, waży 2300g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 11:31   #1727
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Kiwi_898 Pokaż wiadomość
Podpisuje się pod tym rękami i nogami, niby nie ma diety matki karmiacej ale to nie znaczy że trzeba jeść wszystko od razu, jak odkurzacz moim zdaniem zwłaszcza na początku trzeba względnie uważać na to co się je. Jeść i obserwować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

O kurcze co za sen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Mi po pierwszym karmieniu wróciły do pierwotnego rozmiaru, niestety caly biust też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Kciuki za ktg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Teraz doczytalam że już po. Fajnjie że wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Faktycznie dzień Ci się odwdzięcza za kiepską noc. Chociaż tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Ja melduję się po wizycie, młody obrócił się główką w dół!! Więc jestem przeszczesliwa. A tak to wszystko ok, waży 2300g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że się obrócił!

Po pierwszym karmieniu, w sensie że zaraz po pierwszym karmieniu dziecka czy ogólnie jak przestałas karmic? Masakra, irytują mnie jak na nie patrzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 11:40   #1728
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Co do diety karmiacej to ja po cc staralam sie jeść lekko wiecej gotowanych rzeczy itp. Pozniej juz na co mialam ochote i pilam bardzo duzo wody

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 11:43   #1729
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Super, że się obrócił!

Po pierwszym karmieniu, w sensie że zaraz po pierwszym karmieniu dziecka czy ogólnie jak przestałas karmic? Masakra, irytują mnie jak na nie patrzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Źle napisałam, chodziło mi oczywiście o czas po zakończeniu karmienia pierwszego dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-15, 12:36   #1730
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Usg ok, bobcio wyszedł około 3,5 kg, ustaliłam z lekarzem ze na razie nie będziemy go wykurzac na sile, póki mu dobrze, jak się akcja sama nie zacznie to jakoś wytrzymać muszę do tego 01.03



Cycki Pigmejki to idealne określenie, chce z powrotem moje małe sutki bo na mniejszy biust nie licze byle tylko nie był narzucany na plecy po karmieniu to będę Happy bo tego się obawiam przy moim rozmiarze
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 13:04   #1731
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Super, że wizyty udane ja mam w środę i zobaczymy co u młodej, jakaś spokojna jest ostatnio.

Ja dzisiaj od rana zaczęłam sprzątać i w sumie starczyło mi siły tylko na umycie podłóg, zrobiłam obiad i mam dosyć. Siedziałam na webinarów szkoły rodzenia, a teraz to najchętniej małą drzemkę bym zrobiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 13:15   #1732
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Kiwi_898 Pokaż wiadomość
Źle napisałam, chodziło mi oczywiście o czas po zakończeniu karmienia pierwszego dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ha ha, już miałam nadzieję że jakaś magia jest
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 14:04   #1733
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ciekawe jak tam się ma Justysia

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 15:32   #1734
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ciekawe jak tam się ma Justysia

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Też o niej myślę od rana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 15:37   #1735
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Kiwi_898 Pokaż wiadomość
Też o niej myślę od rana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Super, że wizyty udane ja mam w środę i zobaczymy co u młodej, jakaś spokojna jest ostatnio.

Ja dzisiaj od rana zaczęłam sprzątać i w sumie starczyło mi siły tylko na umycie podłóg, zrobiłam obiad i mam dosyć. Siedziałam na webinarów szkoły rodzenia, a teraz to najchętniej małą drzemkę bym zrobiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam w czwartek, u mnie też jakoś spokojniej z ruchami , dzwonialm na oddział to ktg nie robią . Mogę ewentualnie przyjąć się na oddział i wtedy zrobią 🤦🏻☠♀️ ale ta opcja odpada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 15:39   #1736
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Na filmiku medeli jest jak mierzyć, ale nie wiem czy to dobrze robię. TŻ mi zmierzył. W sumie nie ma żadnej niespodzianki - kupuję najmniejszy lejek
A zwiększa Wam się średnica otoczki czy samych brodawek też? Bo ja mam wrażenie, że brodawki rosną objętościowo, ale ich średnica jest cały czas taka sama.


Roma, super że KTG i USG ok. To już taka "waga wyjściowa" Boryska, pewnie Ci komfortowo, że CC będzie? Może TŻ do wykurzenia na kanapę na jakiś czas, hahaha? Bo domyślam się, że się czujesz na tym 140 łóżku

Aaska, Majkela - współczuję takich ciężkich nocek, szczególnie teraz gdzie same potrzebujecie też większej podaży odpoczynku. Co jak co, teraz mogę sobie ponarzekać, że czasem nie śpię w nocy ale zawsze jest możliwość odespania tego w dzień...
Majkela, jakie badania robiłaś? Kciuki, żeby wszystko było ok <3 Fajnie, że się tak udało bez kolejki Szczególnie po takiej nocce.

Kiwi - No więc właśnie!
Cieszę się, że Twój maluszek głową w dół. Oby już tak zostało i obyło się bez niespodzianek

Fufka, nie dziwie się, że masz dosyć, szczególnie po tych podłogach

Nie wiem jak Wasze dzidzie, ale zauważyłam, że u mnie jest prawie dzień wielkiego spokoju i słabszych ruchów po przytulankach z TŻ-tem - może tak są po tych walentynkach ukołysane, że cały dzień śpią :P

Właśnie też tak tylko zerkam co chwilę, czy Justyna dała coś znać; mam nadzieję, że już tuli Mię
__________________
Dietetyk kliniczny

Edytowane przez whimxx
Czas edycji: 2021-02-15 o 15:42
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 15:43   #1737
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja mam dziś dla odmiany przypływ energii, w końcu.

Wczoraj strzeliłam z 6 drzemek po kwadransie każda, średnio co godzinkę i wcale nie czułam się przez to lepiej. W związku z tym wzięłam się za porządki - właśnie sprzątam naszą komórkę lokatorską, bo mój kochany Stary najwidoczniej postanowił tam zrobić skład makulatury. Znalazłam tam tam 8 pustych kartonów, które okupują półki - nosz będę go bić! W efekcie do piwniczki nie da się wejść (a z brzuchem to już w ogóle wyczyn) i masz wrażenie, że jest tam milion i trochę rzeczy. Trochę jak z tym pokojem nastolatka, że nic tylko narobić na dywan jeszcze...

Dopakowałam na amen torbę porodową. Poza tym pozostaje spakować jakiś drobny prowiant, ale na niego dalej nie mam pomysłu.

A wieczorem prasowanko, chyba że opadnę z sił Lub zapał mi się skończy hehe
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 16:06   #1738
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Justysia nas trzyma dzis w napięciu co jakiś czas zerkam tu, czy jakies nowe wiesci sa.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 16:48   #1739
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Oj dzisiaj też więcej nie spałam niż spałam. Na szczęście mam tak tylko co którąś noc. Dziś na dodatek syn spał z nami w łóżku dziewczyny które macie juz szkraby w domu - czy spaliście z noworodkiem i starszakiem w jednym pokoju? Czy jest szansa ze nie będą się budzić nawzajem?

Co do ilości śluzu- u mnie tez sporo. A jeśli chodzi o suchość skóry to tak i to bardzo ale ok tygodnia mnie tak bardziej trzymało że aż wszystko swedziało. Teraz jest jako tako w 'normie'

Tez co chwilę zerkam czy są nowe wieści od Justysi.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 17:55   #1740
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Wyobraziłam sobie kobitke w ciąży zaawansowanej sprzątająca komórkę lokatorska i rzucająca w złości pustymi kartonami, musiało to wyglądać przekomicznie



Oj tak Whimx, jakby miała rodzic tego klopsika SN to bym chyba już na środkach uspokajających musiała być a i tak ze strachu pewnie bym nie współpracowała tak jak trzeba

A co do eksmisji TZ, to daje mu jeszcze dziś i jutro szanse na poprawę jak 3 noce z rzędu będę miała przez niego nieprzespane to adios, sio !



Udało mi się pospać w dzień pol godziny, potem się obudziłam i ni chu chu



Justysia się nie odzywa cały dzień , ja mysle ze już jest z Milutkiem albo zaraz będą się witać

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Co do prowiantu na czarna godzinę ja wzięłam takie tubki z misami owocowymi, one są bez cukru, maja spoko skład

Nie chce brać nic z pszenica bo pewniw by mnie zapchała a jak mnie zatka po tym cc to nie będzie wesoło
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.