Mamy wrześniowe 2021 - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-08, 11:34   #2911
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
No to mój na imieniny dostał w prezencie dziabanie igłą w brzuch ;P Ja już z powrotem w domu, nawet nie mam jakichś specjalnych zaleceń, żeby leżeć czy coś. Mam nie biegać maratonów xd Do tego objawowo nospa i przez tydzień mam brać magnez 3x2 tabletki dziennie. Sam zabieg nie boli, faktycznie to tylko ukłucie jak do pobierania krwi, tylko psychicznie trochę niekomfortowo.

Co do wprowadzania starszaka w temat rodzeństwa, czytałam kiedyś, żeby przy powrocie ze szpitala mama nie niosła niemowlaka, tylko oddała go np. tacie i miała wolne ręce, by przytulić starszaka i dać mu do zrozumienia, że się stęskniła i że wróciła do niego.
Odpoczywaj i dojdź do siebie kciuki za wyniki

Chyba trochę przesadziłam z cieszeniem się z pogody. Jakiegoś szaleństwa nie ma, a w dodatku poszłam do piekarni i do Społem i nie dość, że nie kupiłam tego co chciałam (a chciałbym sok z buraków) to jeszcze słabo mi się zrobiło. Cieszę się, że za tydzień będziemy mogli ściągnąć maseczki, bo czuję że się wykończę🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 12:36   #2912
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Omg ile ludzi w sklepach w sklepie z wózkami czarno na szczęście my już byliśmy zdecydowani tylko zamówiliśmy i już z głowy teraz trzeba czekać 2 miesiące

Mam nadzieje ta pogoda się utrzyma na jutro tez

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
No to mój na imieniny dostał w prezencie dziabanie igłą w brzuch ;P Ja już z powrotem w domu, nawet nie mam jakichś specjalnych zaleceń, żeby leżeć czy coś. Mam nie biegać maratonów xd Do tego objawowo nospa i przez tydzień mam brać magnez 3x2 tabletki dziennie. Sam zabieg nie boli, faktycznie to tylko ukłucie jak do pobierania krwi, tylko psychicznie trochę niekomfortowo.

Co do wprowadzania starszaka w temat rodzeństwa, czytałam kiedyś, żeby przy powrocie ze szpitala mama nie niosła niemowlaka, tylko oddała go np. tacie i miała wolne ręce, by przytulić starszaka i dać mu do zrozumienia, że się stęskniła i że wróciła do niego.

Dobrze że już jesteś po, a kiedy wyniki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 12:46   #2913
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Omg ile ludzi w sklepach w sklepie z wózkami czarno na szczęście my już byliśmy zdecydowani tylko zamówiliśmy i już z głowy teraz trzeba czekać 2 miesiące
2 miesiące?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 12:50   #2914
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
2 miesiące?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie, inne wózki może szybciej, ale ten nasz jest tak duże zainteresowanie że nadążają z produkcja. Ale ogólnie słyszałam, że na np. Anex czas oczekiwania 3 tygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 13:36   #2915
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Omg ile ludzi w sklepach w sklepie z wózkami czarno na szczęście my już byliśmy zdecydowani tylko zamówiliśmy i już z głowy teraz trzeba czekać 2 miesiące

Mam nadzieje ta pogoda się utrzyma na jutro tez




Dobrze że już jesteś po, a kiedy wyniki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Najprawdopodobniej w środę będą dzwonić, wtedy będzie już coś wiadomo. Na takie pełne wyniki czeka się 3 tygodnie.

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
2 miesiące?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też się ostatnio obiło o uszy, że na wózek się czeka 2 miesiące, albo można zamówić usługę takiej opóźnionej dostawy i wtedy płatność jest rozłożona, a oni przechowują ten wózek w sklepie, żeby nie zagracał niepotrzebnie mieszkania. Sama się zastanawiam nad tym rozwiązaniem.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 13:47   #2916
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Mnie też się ostatnio obiło o uszy, że na wózek się czeka 2 miesiące, albo można zamówić usługę takiej opóźnionej dostawy i wtedy płatność jest rozłożona, a oni przechowują ten wózek w sklepie, żeby nie zagracał niepotrzebnie mieszkania. Sama się zastanawiam nad tym rozwiązaniem.
Opcja opóźnionej dostawy bardzo spoko, ale żeby czekać dwa miesiące, bo szybciej się nie da, to dla mnie jakiś kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 14:32   #2917
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Opcja opóźnionej dostawy bardzo spoko, ale żeby czekać dwa miesiące, bo szybciej się nie da, to dla mnie jakiś kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No słabo, mogliśmy inny kolor wsiąść i byłby od ręki właściwie ale chyba za duży popyt jest na nasz kolor. Byliśmy w 3 sklepach i w każdym sprzedawcy od razu wspominali że na ten kolor 2 miesiące się czeka, ale podobno jest możliwość wypożyczenia innego koloru jak już jest konieczność a potem dostajesz ten co chciałaś ale my akurat mamy czas


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-08, 18:42   #2918
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Hello, melduję się po połówkowym. Wszystko cacy.

U nas będzie 19 miesięcy różnicy. Mała wie, że u mamy w brzuchu jest braciszek i tyle. Pewnie nic więcej nie rozumie.

Co do tego, jak najdelikatniej wprowadzić noworodka w życie starszaka,to kiedyś gdzieś przeczytałam fajna radę. Starszaki prawdopodobnie często będą musiały poczekać na swoją kolej w wielu sprawach, kiedy my będziemy zajęte maleństwem. Żeby jednak nie tylko to starsze było "zawsze czekającym" dzieckiem, do noworodka też dobrze jest mówić, żeby poczekał, bo teraz pobawisz się ze starszakiem, bo teraz się z nim poprzytulasz itp. I wcale nie chodzi o to, żeby ignorować płaczące niemowlę. Ono może sobie spokojnie leżeć a Wy wtedy po prostu mówicie do niego "to teraz poczekaj trochę, bo teraz jest czas dla X". I starszak słyszy to i nie czuje się gorszy, mniej ważny, bo mama także jemu specjalnie poświęca czas "kosztem czekania" młodszego.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

A mi się z imieniem dla noworodzia tak bardzo nie śpieszy, że zaczęłam się zastanawiać, czy nie poczekać z tym w ogóle do narodzin.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Bardzo ciekawa rada,tego jeszcze nie znałam. Zapisuję nie pamiętasz może gdzie to czytałaś ? W jakiejś książce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 21:27   #2919
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawa rada,tego jeszcze nie znałam. Zapisuję nie pamiętasz może gdzie to czytałaś ? W jakiejś książce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To raczej gdzieś na jakimś forum wyczytałam.
Ale będę niedługo czytać "rodzeństwo" Gosi Stańczyk (na razie czytam inny poradnik nt dzieci) i tam też jest trochę o przygotowaniu starszaka, więc jak dowiem się czegoś więcej, to dam znać

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 06:55   #2920
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziś ma być 20st️ przez 3 pobudki nocne i wstawanie codziennie przed 6 nie mam siły, ale w taką pogodę muszę skądś ją wziąć i iść na ten spacer

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 07:36   #2921
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Dziś ma być 20st️ przez 3 pobudki nocne i wstawanie codziennie przed 6 nie mam siły, ale w taką pogodę muszę skądś ją wziąć i iść na ten spacer

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas dziś 24! Też koniecznie dzisiaj idziemy na długi spacer.

Młoda też coś kiepsko dziś spała. Wiercila się, postękiwała, większość przez sen.

Michiru, a dziecię śpi z Wami w sypialni?
My mamy zamiar spróbować spac w czwórkę, jak się młody pojawi ciekawe jak to wyjdzie. Tylko młodej łóżko trzeba będzie dostawić, bo jej przejmie brat.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-09, 08:26   #2922
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
U nas dziś 24! Też koniecznie dzisiaj idziemy na długi spacer.

Młoda też coś kiepsko dziś spała. Wiercila się, postękiwała, większość przez sen.

Michiru, a dziecię śpi z Wami w sypialni?
My mamy zamiar spróbować spac w czwórkę, jak się młody pojawi ciekawe jak to wyjdzie. Tylko młodej łóżko trzeba będzie dostawić, bo jej przejmie brat.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Teraz tak. Łóżeczko jest u nas, bo mamy tylko 2 sypialnie i salon. W lipcu lub sierpniu przenosi się do pokoju brata i robi miejsce dla najmłodszego. Ja nie mam zamiaru spać ze wszystkimi dzieciakami, chcę jeszcze trochę pożyć, mieć życie seksualne potem plan jest taki, że rozdysponujemy 2 pokoje między dziećmi, a sami przenosimy się do salonu. Z chęcią już bym to tak zaaranżowała, ale za dużo kasy na raz by poszło na przystosowanie całego mieszkania, bo musimy je odmalować i przearanżować, na obecną chwilę wejście do salonu nie ma nawet futryny z drzwiami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 08:56   #2923
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Teraz tak. Łóżeczko jest u nas, bo mamy tylko 2 sypialnie i salon. W lipcu lub sierpniu przenosi się do pokoju brata i robi miejsce dla najmłodszego. Ja nie mam zamiaru spać ze wszystkimi dzieciakami, chcę jeszcze trochę pożyć, mieć życie seksualne potem plan jest taki, że rozdysponujemy 2 pokoje między dziećmi, a sami przenosimy się do salonu. Z chęcią już bym to tak zaaranżowała, ale za dużo kasy na raz by poszło na przystosowanie całego mieszkania, bo musimy je odmalować i przearanżować, na obecną chwilę wejście do salonu nie ma nawet futryny z drzwiami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa no u Was jeszcze starszy brat jest, czyli będzie też towarzystwo.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 09:52   #2924
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

I nas już 3 w drodze zaczynamy cierpieć na niedobór miejsca w mieszkaniu.

Zastanawiam się jak to zrobić, by było dobrze. Żeby wyjść na spacer, podjechać do parku w centrum, przy okazji wziąć kawę z mc donalds i się nie udusić w maseczce. Bo od jakiegoś czasu noszenie maseczki sprawia, że źle mi się oddycha i jest mi słabo. A nie chcę iść znowu do parku pod domem, żeby było bliżej, Joie ma za małe kółeczka żeby młodemu się dobrze jeździło po typowo leśnych drogach, a nie mam zamiaru już składać spacerówki z zestawu, bo za chwilę to wystawiam na sprzedaż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 11:59   #2925
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U nas też dziś piękna pogoda 🤩 co prawda tylko 16 stopni ale piękne słoneczko ️. W porównaniu do tego co było przez cały tydzień to bajka. Zaliczyliśmy już park i lody z młodym. Wróciliśmy na drzemkę bo ktoś tu opadł z sił ( już dawno nasze dziecko nie miało drzemki w weekend ale dzisiaj ewidentnie baterie się wyczerpały) i po drzemce i obiedzie uderzamy znowu na zewnątrz - chyba park dinozaurów nas czeka.

Mi też zaczyna być ciężko w tej maseczce. Widzę że sporo ludzi już to olewa i chodzi bez. Chyba w następny weekend mają zdjąć nakaz noszenia na podwórku ? Oby tak było 🤩 bo latem sobie tego nie wyobrażam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 12:14   #2926
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Mi też zaczyna być ciężko w tej maseczce. Widzę że sporo ludzi już to olewa i chodzi bez. Chyba w następny weekend mają zdjąć nakaz noszenia na podwórku ? Oby tak było 🤩 bo latem sobie tego nie wyobrażam
Tak, od 15 maja - teoretycznie pod warunkiem utrzymania dystansu 1,5 metra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 12:37   #2927
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Tak, od 15 maja - teoretycznie pod warunkiem utrzymania dystansu 1,5 metra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Świetnie, nie mogę się doczekać 🥳 akurat wyjeżdżamy na weekend i mamy w planach park, zoo i inne atrakcje na świeżym powietrzu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 18:36   #2928
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U nas też było dziś pięknie i cieplutko, a ja ze strachu się nawet nie ruszyłam z domu ;P Czuję się dobrze i nawet brzuch mnie nie pobolewa ani nie twardnieje, ale jakoś tak... bezpieczniej się czułam na kanapie.

Z tego wszystkiego zapomniałam wziąć od tego lekarza karteczki z pozwoleniem na szczepienie. Brawo ja.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 18:53   #2929
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

W końcu piękna pogoda !
Uzmysłowiłam sobie że musze kupić sobie jakąś sukienkę ciążowa, a Wy w czym planujecie teraz chodzić ?

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
U nas też było dziś pięknie i cieplutko, a ja ze strachu się nawet nie ruszyłam z domu ;P Czuję się dobrze i nawet brzuch mnie nie pobolewa ani nie twardnieje, ale jakoś tak... bezpieczniej się czułam na kanapie.

Z tego wszystkiego zapomniałam wziąć od tego lekarza karteczki z pozwoleniem na szczepienie. Brawo ja.

Mnie na szczepieniu w ogóle o ciąże nie pytali sama wspominałam, w innym punkcie co był tż tez nie wymagają żadnych zaświadczeń, ale nawet jakby chcieli to to jest taka masówka jeden za drugim idzie tam konsultacja z lekarzem trwa kilka sekund i następny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-09, 19:08   #2930
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Z tego wszystkiego zapomniałam wziąć od tego lekarza karteczki z pozwoleniem na szczepienie. Brawo ja.
Wydrukuj sobie stanowisko PTGiP i w razie czego proś o odmowę na piśmie

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
W końcu piękna pogoda !
Uzmysłowiłam sobie że musze kupić sobie jakąś sukienkę ciążowa, a Wy w czym planujecie teraz chodzić ?
Nie kupuję typowo ciążowych. Na razie ogarnęłam sobie takie kopertowe dzianiny, dadzą radę do końca ciąży i potem przy karmieniu. Przyjdzie mi jeszcze jedna, w kroju zielonej ale w kolorze tej drugiej. A dalej zobaczę, czy coś jeszcze wpadnie mi w oko.

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Mnie na szczepieniu w ogóle o ciąże nie pytali sama wspominałam, w innym punkcie co był tż tez nie wymagają żadnych zaświadczeń, ale nawet jakby chcieli to to jest taka masówka jeden za drugim idzie tam konsultacja z lekarzem trwa kilka sekund i następny
Na poznańskiej grupie na FB widziałam już trochę postów o odmowach szczepienia przez ciążę, więc bywa różnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CollageMaker_20210509_200217486.jpg (61,0 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CollageMaker_20210509_200343691.jpg (96,7 KB, 53 załadowań)
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 20:20   #2931
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Wydrukuj sobie stanowisko PTGiP i w razie czego proś o odmowę na piśmie



Nie kupuję typowo ciążowych. Na razie ogarnęłam sobie takie kopertowe dzianiny, dadzą radę do końca ciąży i potem przy karmieniu. Przyjdzie mi jeszcze jedna, w kroju zielonej ale w kolorze tej drugiej. A dalej zobaczę, czy coś jeszcze wpadnie mi w oko.



Na poznańskiej grupie na FB widziałam już trochę postów o odmowach szczepienia przez ciążę, więc bywa różnie.

A gdzie te zamawiałaś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 20:31   #2932
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
A gdzie te zamawiałaś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marie Zelie. W normalnych cenach bym nie kupiła, ale ostatnio trochę poszaleli z promocjami To akurat są modele Aida (ta niebieska) i Larissa (zielona). Rita też powinna się nadać, ale nie zamawiałam i nie mierzyłam. Jak coś to uwaga, bo rozmiarowo wypadają dość duże.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 22:10   #2933
lotus_flower_2805
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 38
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[QUOTE=kghyt;88694447]W końcu piękna pogoda !
Uzmysłowiłam sobie że musze kupić sobie jakąś sukienkę ciążowa, a Wy w czym planujecie teraz chodzić ?




Ja do tej pory śmigałam w leginsach ciążowych, dresach albo swoich luźniejszych sukienkach. W piątek zamówiłam na vinted na próbę jeansy ciążowe - na zdjęciach wyglądały dosyć fajnie I mam w planach właśnie kupić kilka sukienek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lotus_flower_2805 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 22:19   #2934
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Marie Zelie. W normalnych cenach bym nie kupiła, ale ostatnio trochę poszaleli z promocjami To akurat są modele Aida (ta niebieska) i Larissa (zielona). Rita też powinna się nadać, ale nie zamawiałam i nie mierzyłam. Jak coś to uwaga, bo rozmiarowo wypadają dość duże.

A rozmiar wzięłaś jak z przed ciąży? Zastanawiam się bo nosiłam 36 ale teraz poza brzuchem i w biodrach mi przybyło czy nie wsiąść 38, ale jak mówisz ze zawyżona rozmiarówka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 04:48   #2935
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
W końcu piękna pogoda !
Uzmysłowiłam sobie że musze kupić sobie jakąś sukienkę ciążowa, a Wy w czym planujecie teraz chodzić ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
M kilka oversizowych sukienek sprzed roku, jak byłam w ciąży w Leosiem, mam nawet jakieś materiałowe spodenki z gumką, które muszę przymierzyć, być może będą pasować


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 07:08   #2936
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
A rozmiar wzięłaś jak z przed ciąży? Zastanawiam się bo nosiłam 36 ale teraz poza brzuchem i w biodrach mi przybyło czy nie wsiąść 38, ale jak mówisz ze zawyżona rozmiarówka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Patrząc po ich ogólnej tabeli "na jakie wymiary ciała szyjemy" zasadniczo wzięłam przedciążowy, z delikatnym zapasem w talii (42/XL). Ale myślę, że mogłam wziąć 40 i też byłoby okej. Jak się odrobinę ogranę, to się zmierzę, ile mam aktualnie, porównasz sobie.
Aida ma spory zakres tolerancji, bo się rozkłada całkiem jak szlafrok. No i kopertowe dekolty to kopertowe dekolty
[/URL]
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 07:24   #2937
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U nas wczoraj było właściwie lato! Ale się naładowałam słońcem i świeżym powietrzem
Ja ubrania ciążowe mam z poprzedniej ciąży, wypada ta sama pora roku więc idealnie, ale sukienki to akurat faktycznie zupełnie nie muszą być ciążowe, mnóstwo krojów daje radę ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 07:44   #2938
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
A rozmiar wzięłaś jak z przed ciąży? Zastanawiam się bo nosiłam 36 ale teraz poza brzuchem i w biodrach mi przybyło czy nie wsiąść 38, ale jak mówisz ze zawyżona rozmiarówka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Biust 100 (tu się praktycznie nic nie zmieniło), talia z 82 przed ciążą do 93 teraz (na tej samej wysokości). Szerokość pleców takie 39,5 - w niektórych modelach podają. Bioder nie mierzyłam, bo doły są luźne.
I przy tych obecnych wymiarach nadal mogłabym mieć 40 zamiast 42

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 08:05   #2939
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Biust 100 (tu się praktycznie nic nie zmieniło), talia z 82 przed ciążą do 93 teraz (na tej samej wysokości). Szerokość pleców takie 39,5 - w niektórych modelach podają. Bioder nie mierzyłam, bo doły są luźne.
I przy tych obecnych wymiarach nadal mogłabym mieć 40 zamiast 42

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oo dziękuje ja chyba wezmę 38 na wszelki wypadek, mi Rita wpadła w oko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 08:28   #2940
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Oo dziękuje ja chyba wezmę 38 na wszelki wypadek, mi Rita wpadła w oko
Daj znać, jak wrażenia.
Jeszcze tylko uprzedzę, że spakowanie zamówienia zajmuje im dobrych parę dni. Zamawiałam 10 kwietnia, 14 dopiero wskoczył status "kompletujemy Twoje zamówienie", 16 przekazali InPostowi, a 19 miałam w paczkomacie.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.