Mamy wrześniowe 2021 - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-18, 09:07   #3991
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
A przez kochaną macochę i jej nie-płacenie rachunków w tauronie muszę wydać na to własną kasę, która miała mieć dla Zuzi na różne rzeczy, bo inaczej będę miała nieprzyjemności rachunek jest na mnie, bo tam mieszkałam i choć minął ponad rok od wyprowadzki to wciąż nikt się nie kwapi do jego opłacania. Jak ojciec żył to nie chcieli przepisać na siebie z powrotem tego rachunku, bo macocha z jakiegoś niezrozumiałego powodu nie chciała tego zrobić, a po jego śmierci się nie poczuwa do niczego. Ktoś rozwiązywał tego typu umowę bez podania stanu licznika? Może oni sami ten licznik ogarną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Wyprawa to byłaby w przypadku luxmedu, jeśli nie chciałabym u mojego dotychczasowego prowadzącego prowadzić dalej ciąży, bo on przyjeżdża specjalnie do Gliwic dla kilku pacjentek, innego na prowadzenie ciąży to nie mamy i musiałabym właśnie do Katowic dojeżdżać. Ale na NFZ terminy też tylko na rano, a to lipa jak TŻ w pracy, a ja muszę coś z dziećmi zrobić, nie wiem jaki to byłby lekarz, a w luxmedzie w Katowicach może znalazłbym coś popołudniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba sobie żartujesz z tymi niezapłaconymi rachunkami a mieszkanie jest Twoje, czy jej? Domyślam się, że skoro prąd jest na Ciebie to chyba Twoje, a jak wyglądają kwestie spadkowe po tacie?

I ogromne gratulacje dla Tz z pracą

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 10:42   #3992
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Chyba żartujesz z tą macochą??? Jak rozumiem, to ona tam mieszka/mieszkała? Powinna zapłacić, przecież to ona korzystała z lokalu...

Zalogowałam się z ciekawości na Luxmed i w Katowicach też są głównie terminy przedpołudniowe, ale widzę, że np. 6 lipca są wizyty nawet do 19:45 na prowadzenie ciąży, tylko nie wiem, co to za lekarz.
Zobaczę te Katowice. Teraz to niewiadomo co będzie lepsze, ale popołudniami mam więcej możliwości, by zostawić z kimś chłopaków.
Niestety nie żartuję z macochą. Nasze relacje już przed śmiercią ojca były złe i wpływały też na moje relacje z nim, ale teraz jest padaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 10:43   #3993
AnielkaMamusiax2
Zadomowienie
 
Avatar AnielkaMamusiax2
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 182
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
A przez kochaną macochę i jej nie-płacenie rachunków w tauronie muszę wydać na to własną kasę, która miała mieć dla Zuzi na różne rzeczy, bo inaczej będę miała nieprzyjemności rachunek jest na mnie, bo tam mieszkałam i choć minął ponad rok od wyprowadzki to wciąż nikt się nie kwapi do jego opłacania. Jak ojciec żył to nie chcieli przepisać na siebie z powrotem tego rachunku, bo macocha z jakiegoś niezrozumiałego powodu nie chciała tego zrobić, a po jego śmierci się nie poczuwa do niczego. Ktoś rozwiązywał tego typu umowę bez podania stanu licznika? Może oni sami ten licznik ogarną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Wyprawa to byłaby w przypadku luxmedu, jeśli nie chciałabym u mojego dotychczasowego prowadzącego prowadzić dalej ciąży, bo on przyjeżdża specjalnie do Gliwic dla kilku pacjentek, innego na prowadzenie ciąży to nie mamy i musiałabym właśnie do Katowic dojeżdżać. Ale na NFZ terminy też tylko na rano, a to lipa jak TŻ w pracy, a ja muszę coś z dziećmi zrobić, nie wiem jaki to byłby lekarz, a w luxmedzie w Katowicach może znalazłbym coś popołudniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzwonisz do Taurona najlepiej w dniu kiedy możesz pójść do nich osobiście i złożyć wypowiedzenie, tuż przed podpisaniem, to trochę śmieszne, ale ja tak kiedyś musiałam załatwić sprawę, podają Ci na infolinii po weryfikacji Twoich danych i adresie stan licznika, wpisujesz do wypowiedzenia i składasz u Pani w okienku, potem niestety jeszcze będzie rachunek do opłacenia z końcem wypowiedzenia ale za to potem macoszka niech się cmoknie, koniec prądu, jak sobie nie kupi to nie będzie miała. Powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez AnielkaMamusiax2
Czas edycji: 2021-06-18 o 10:50
AnielkaMamusiax2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 10:46   #3994
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88764412]Chyba sobie żartujesz z tymi niezapłaconymi rachunkami a mieszkanie jest Twoje, czy jej? Domyślam się, że skoro prąd jest na Ciebie to chyba Twoje, a jak wyglądają kwestie spadkowe po tacie?

I ogromne gratulacje dla Tz z pracą

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Sprawa na razie w ogóle nie wygląda. Nie mam z nią kontaktu ostatnio. Ze spadkiem będę się dowiadywać, a mieszkania są dwa i o różnej wartości więc łatwo się podzielić nie da i dziedziczone pół na pół to wszystko ma być. No ale wiadomo jak to z rodziną....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez AnielkaMamusiax2 Pokaż wiadomość
Dzwonisz do Taurona najlepiej w dniu kiedy możesz pójść do nich osobiście i złożyć wypowiedzenie, tuż przed podpisaniem, to trochę śmieszne, ale ja tak kiedyś musiałam załatwić sprawę, podają Ci na infolinii po weryfikacji Twoich danych i adresie stan licznika, wpisujesz do wypowiedzenia i składasz u Pani w okienku, potem niestety jeszcze będzie rachunek do opłacenia z końcem wypowiedzenia a potem macoszka niech się cmoknie, koniec prądu, jak sobie nie kupi to nie będzie miała. Powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O! Dobra, choć to mi wystarczy, dzięki. Tak właśnie zrobię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Michiru
Czas edycji: 2021-06-18 o 10:45
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 10:49   #3995
AnielkaMamusiax2
Zadomowienie
 
Avatar AnielkaMamusiax2
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 182
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Sprawa na razie w ogóle nie wygląda. Nie mam z nią kontaktu ostatnio. Ze spadkiem będę się dowiadywać, a mieszkania są dwa i dziedziczone pół na pół to wszystko ma być. No ale wiadomo jak to z rodziną....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak czy siak, skoro aktualnie nie mieszkasz absolutnie nie masz obowiązku płacenia cudzych rachunków. Jeżeli jedynie jesteś tam zameldowana to jeżeli jest zadłużenie to dzielą wtedy na osoby zameldowane i trzeba częściowo spłacić albo całość lub większą część w zależności czy reszta zameldowanych ma oficjalne dochody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Sprawa na razie w ogóle nie wygląda. Nie mam z nią kontaktu ostatnio. Ze spadkiem będę się dowiadywać, a mieszkania są dwa i o różnej wartości więc łatwo się podzielić nie da i dziedziczone pół na pół to wszystko ma być. No ale wiadomo jak to z rodziną....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

O! Dobra, choć to mi wystarczy, dzięki. Tak właśnie zrobię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A i niezależnie od wszystkiego pamiętaj żeby nie odrzucać spadku a przyjmować jedynie z dobrodziejstwem inwentarza, bo w razie czego długów nie odziedziczysz, tylko ewentualne korzyści majątkowe a jakby się nie daj Boże okazało, że korzyści brak, to przynajmniej nie będziesz miała długów na głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez AnielkaMamusiax2
Czas edycji: 2021-06-18 o 10:51
AnielkaMamusiax2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 11:37   #3996
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez AnielkaMamusiax2 Pokaż wiadomość
Tak czy siak, skoro aktualnie nie mieszkasz absolutnie nie masz obowiązku płacenia cudzych rachunków. Jeżeli jedynie jesteś tam zameldowana to jeżeli jest zadłużenie to dzielą wtedy na osoby zameldowane i trzeba częściowo spłacić albo całość lub większą część w zależności czy reszta zameldowanych ma oficjalne dochody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

A i niezależnie od wszystkiego pamiętaj żeby nie odrzucać spadku a przyjmować jedynie z dobrodziejstwem inwentarza, bo w razie czego długów nie odziedziczysz, tylko ewentualne korzyści majątkowe a jakby się nie daj Boże okazało, że korzyści brak, to przynajmniej nie będziesz miała długów na głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tam nie jestem zameldowana. Ale rachunek z jednego mieszkania, gdzie mieszkałam, jest na mnie, więc Tauron do mnie się odezwie o zapłatę w pierwszej kolejności. Na razie dzwoniłam na infolinię i zamówiłam dodatkowy odczyt, facet przyjdzie i spisze i będę miała co podać przy rozwiązywaniu umowy. A spadek jasne, że tylko z dobrodziejstwem inwentarza, bo co prawda długów się nie spodziewam, ale kto wie, skoro ojciec był pod ogromnym wpływem żony, a ona długi już ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

I jeszcze vinted anulowało moje zamówienie na ochraniacz w sarenki taki fajny był, nie wiem czemu nie wysłany.... Chyba kupię te sarenki z allegro razem już z pościelą na zimę, tylko nie wiem czy najmniejszy rozmiar, czy 100x135 - starszak zimą jak używał to już 100x135 ale on już miał te pół roku, a malutka będzie miała ok.4 miesięcy.... Nie no, chyba jednak jeszcze tą mniejszą wezmę, zapewne i tak się będzie skopywać jak każdy w tym domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 12:08   #3997
monissskaa
Zadomowienie
 
Avatar monissskaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do monissskaa GG do monissskaa
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja jeśli chodzi o tą imunoglobine to ten mój gin a chodzę do niego prywatnie przyjmuje w jakieś przychodni na NFZ więc mam do niego dzwonić on mnie tam zapisze i tam będę jechała na zastrzyk.

Zamówiłam 01.06 dziś przyszły kocyk(47 zł) 80x90 i muslina (10 zł)60x60 ,bardzo ale to bardzo miękkie i delikatne i może skusze się na jeszcze jeden kocyk w innym kolorze received_925473148021005.jpegreceived_577581816561282.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
lu. sSs
?> ? > > > ?

Odkrywam w SOBIE talenty kulinarne.!
monissskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-18, 14:38   #3998
AnielkaMamusiax2
Zadomowienie
 
Avatar AnielkaMamusiax2
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 182
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja tam nie jestem zameldowana. Ale rachunek z jednego mieszkania, gdzie mieszkałam, jest na mnie, więc Tauron do mnie się odezwie o zapłatę w pierwszej kolejności. Na razie dzwoniłam na infolinię i zamówiłam dodatkowy odczyt, facet przyjdzie i spisze i będę miała co podać przy rozwiązywaniu umowy. A spadek jasne, że tylko z dobrodziejstwem inwentarza, bo co prawda długów się nie spodziewam, ale kto wie, skoro ojciec był pod ogromnym wpływem żony, a ona długi już ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

I jeszcze vinted anulowało moje zamówienie na ochraniacz w sarenki taki fajny był, nie wiem czemu nie wysłany.... Chyba kupię te sarenki z allegro razem już z pościelą na zimę, tylko nie wiem czy najmniejszy rozmiar, czy 100x135 - starszak zimą jak używał to już 100x135 ale on już miał te pół roku, a malutka będzie miała ok.4 miesięcy.... Nie no, chyba jednak jeszcze tą mniejszą wezmę, zapewne i tak się będzie skopywać jak każdy w tym domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, stres Ci do niczego nie potrzebny a jak nie mieli rozdzielności majątkowej to lepiej dmuchać na zimne. Powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnielkaMamusiax2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 15:04   #3999
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez AnielkaMamusiax2 Pokaż wiadomość
Dokładnie, stres Ci do niczego nie potrzebny a jak nie mieli rozdzielności majątkowej to lepiej dmuchać na zimne. Powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieli, ale rozdzielczość majątkowa ma znaczenie przy rozwodzie, nie dziedziczeniu. Ja się dziś tak wkurzyłam przez to.... Eh... Z rodziną to najlepiej na zdjęciu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 15:20   #4000
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Moja bejbi z dnia na dzień coraz mocniejsze kopniaki wali. A czasami tak mi brzuch czasami faluje że łooo

Idę dziś na basen zobaczymy ile dam radę popływać, ale przy tych upałach mam nadzieje trochę sie ochłodze.

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Dokładnie tak samo tłumaczyła mi to ta pielęgniarka, chory kraj, chore zasady Nie mam co robić, tylko się w niemal 7. miesiącu tłuc na drugi koniec miasta i wysiadywać w szpitalnej poczekalni, żeby dostać ten sam papier, który mogę dostać na komfortowej wizycie blisko domu i na świetnym sprzęcie.



Jeśli dalej jesteś w Medicoverze, to teraz podanie immunoglobiny mieści się w standardzie opieki przedporodowej, oczywiście jeśli są ku temu wskazania. Nie trzeba mieć żadnych skierowań, ale najlepiej umówić się wcześniej na teleporadę z położną, żeby powiedziała, jak to najlepiej załatwić.



Najbardziej mnie wkurza to, że my ten NFZ tak czy siak płacimy i to wcale niemało, a potem jak przychodzi co do czego, to jest taki cyrk, że każdy woli machnąć ręką i zapłacić, żeby było wygodniej...

Dziś fizjoterapeutka, a jutro druga dawka szczepienia i mam nadzieję, że pójdziemy oglądać wózki Mój mąż dziś zdycha po wczorajszym szczepieniu, ale po pierwszej dawce też czuł się gorzej niż ja, więc może i tym razem ominą mnie te atrakcje.

Dokładnie, dlatego ja uważam że powinien być taki system służyłby zdrowia jak w USA. Bo każdy z nas płaci a nic z tego nie mamy, jeszcze dopłacamy bo wiadomo każdy idzie prywatnie.

Fizjoterapeuta to ta uroginekologiczna, pamietam że o niej wspominałaś kiedyś. Chciałabym się przed porodem wybrać tylko jeszcze nie wiem kiedy, zapomniałam o to zapytać mojej lekarki.

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja tam nie jestem zameldowana. Ale rachunek z jednego mieszkania, gdzie mieszkałam, jest na mnie, więc Tauron do mnie się odezwie o zapłatę w pierwszej kolejności. Na razie dzwoniłam na infolinię i zamówiłam dodatkowy odczyt, facet przyjdzie i spisze i będę miała co podać przy rozwiązywaniu umowy. A spadek jasne, że tylko z dobrodziejstwem inwentarza, bo co prawda długów się nie spodziewam, ale kto wie, skoro ojciec był pod ogromnym wpływem żony, a ona długi już ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

I jeszcze vinted anulowało moje zamówienie na ochraniacz w sarenki taki fajny był, nie wiem czemu nie wysłany.... Chyba kupię te sarenki z allegro razem już z pościelą na zimę, tylko nie wiem czy najmniejszy rozmiar, czy 100x135 - starszak zimą jak używał to już 100x135 ale on już miał te pół roku, a malutka będzie miała ok.4 miesięcy.... Nie no, chyba jednak jeszcze tą mniejszą wezmę, zapewne i tak się będzie skopywać jak każdy w tym domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje dla Tż, ale słabo z tą macocha ja to bym chyba jej już odcięła prąd, bo z jakiej paki korzysta a nie płaci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 15:43   #4001
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Sale i jak fizjo? Zadowolona jesteś? Ja już po wizycie. Dziś "po" mogę chodzić,bo wcale na wznak nie leżałem. Następne wizyta w środę. Udało mi się wcisnąć przed robota na 7 trochę pochodzę, może coś się poprawi🙃
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-18, 16:14   #4002
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Sale i jak fizjo? Zadowolona jesteś? Ja już po wizycie. Dziś "po" mogę chodzić,bo wcale na wznak nie leżałem. Następne wizyta w środę. Udało mi się wcisnąć przed robota na 7 trochę pochodzę, może coś się poprawi🙃
Jestem bardzo zadowolona, dopiero wróciłam, bo byłam jeszcze u mamy. Z pół godziny ze mną rozmawiała, wypytywała o wszystko, o aktywność fizyczną, przyzwyczajenia, bóle, dolegliwości, ogólnie naprawdę baaardzo szeroki wywiad. Pytała też, gdzie chcę rodzić, u jakiego lekarza prowadzę ciążę (kojarzyła nazwisko), czy mam wybraną położną środowiskową (okazało się, że ją zna).

W trakcie tego wywiadu dowiedziałam się m.in.:
- że nie zaleca się suplementacji witaminami w III trymestrze, bo więcej składników odżywczych dziecko już nie przyjmie, a tylko rośnie ponad miarę. Jestem ciekawa, co mi powie w czwartek moja gin.
- że łykanie magnezu niewiele daje na twardnienie brzucha i że w ciąży to nie jest wcale jakaś anomalia. Dużo jest tu winien siedzący tryb życia. Lepiej pić wodę z dodatkiem magnezu albo osoloną, a na drętwienie nóg wykonywać spięcia łydek zapobiegawczo.
- że nie warto sikać "na zapas", np. przed wyjściem z domu, bo później organizm się do tego przyzwyczaja i jest problem z wypełnieniem pęcherza.

Zbadała mnie normalnie przez USG, mały jest cały czas głową w dół. Nawet mi druknęła zdjęcie buzi, bo dzisiaj wyjątkowo miał ochotę się pokazać Potem sprawdziła mi mięśnie dna miednicy i jeszcze kilka innych, część z nich rozluźniała przez delikatny nacisk. Będziemy rozluźniać tylną ścianę macicy, przednia jest okej. To rozluźnienie powinno mi też pomóc na kość guziczną, która mnie pobolewa przy wstawaniu. No a poza tym kazała kupić podnóżek do toalety i pokazała, jak oddychać na kibelku, poćwiczyłyśmy to razem, powiedziała, że to się też przyda do porodu.

Ogólnie bardzo polecam, jeśli tylko macie możliwość, to się wybierzcie, bo jeśli coś jest do wypracowania, to teraz jest na to dobry czas. A takie typowe przygotowanie do porodu (przynajmniej u tej fizjo) zaczyna się miesiąc przed terminem i wtedy są 3 spotkania co tydzień.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 16:22   #4003
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziwne, bo suplementacja jest dla Ciebie przede wszystkim, bo dziecko czy przyjmie, czy nie to sobie poradzi. Mi w poprzedniej ciąży dopiero na sam koniec wyszły niedobory, także z czegoś to wynikało tyle że ta suplementacja w tabletkach i tak chyba niewiele daje, lepiej ratować się dietą. Niemniej to super, że Cię zbadała i jakoś pomogła ja w poprzedniej ciąży bardzo cierpiałam na problem z kręgosłupem i spisaniem brzucha (i niestety to była już anomalia i musiałam się oszczędzać, żeby za wcześnie nie urodzić, a normalnie to twardnienie to raczej głównie skurcze braxtona-hicksa i wtedy są normalne), a że to był początek pandemii to ledwo ktoś przyjmował na takie wizyty i wiele ciężarnych było zostawionych samym sobie. Także teraz trzeba docenić, jeśli jest możliwość odbycia takiej wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 17:48   #4004
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Super, że jesteś zadowolona🙃🙂😊u mnie to raczej powieziowo pracuje z tym biodrem. Pokazała mi kilka ćwiczeń które mogę wykonać w domu, obejrzała rezonans, który mam ale z problemem w szyjnym, obkleila. Jakoś sobie muszę radzić bo jednak jeszcze sporo tej ciąży zostało A lepiej nie będzie. Dobrze, że mamy w robocie klime, bo ciężko by było bez. Ale w domu nie mam to siedzimy z pozaslanianymi roletami🙃🙂😉
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 18:15   #4005
AnielkaMamusiax2
Zadomowienie
 
Avatar AnielkaMamusiax2
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 182
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Mieli, ale rozdzielczość majątkowa ma znaczenie przy rozwodzie, nie dziedziczeniu. Ja się dziś tak wkurzyłam przez to.... Eh... Z rodziną to najlepiej na zdjęciu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie do końca tak jest, żona we wspólnocie majątkowej ma prawo dziedziczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnielkaMamusiax2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 18:25   #4006
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez AnielkaMamusiax2 Pokaż wiadomość
No nie do końca tak jest, żona we wspólnocie majątkowej ma prawo dziedziczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozdzielność majątkowa nie wpływa na dziedziczenie ustawowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 22:00   #4007
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

patka Siechnice

a widzieliscie przewijak na ktorym dziecko kladzie sie bokiem do siebie

przewijak.jpg
dostalam taki w spadku ze zeby polozyc dziecko po dlugosci to trzeba go przewijac stojac do niego bokiem(tak robila osoba ktora mi go dala)...to chyba nie jest normalne? wtedy dziecko slabo nas widzi, musi przekrzywiac glowke no i co to za robota tak bokiem....no i ten fan spedzony z dzieckiem...jakies cwiczenia nozek mozna robic na przewijaku...a bokiem to jak? do tego wyobrazcie sobie ze lezy na przewijaku jeszcze ta wkladka miękka ktora ma profilowane brzegi...i ona wyznacza nam jak dziecko powinno lezec...i zmiesci sie tylko tak ze dziecko mamy bokiem


przewijak 2.jpg
Jak postawie go krotszym bokiem do sciany jak na drugim zdjeciu to od szczytu mam ograniczony dostep do polek pod spodem. Do tego szczebelek na samej gorze blokuje mi jakby dostep do dziecka bo nachylajac sie nad dzieckiem to brzuchem zawadzac bede o szczebelek.

wyraznie widac ze powinien ten rpzewijak stac dluzszym bokiem do sciany....az sie zastanawiam czy to napewno przewijak jest czy nie jakas polka na akcesoria

Edytowane przez zwyklylogin
Czas edycji: 2021-06-18 o 22:01
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 06:32   #4008
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez AnielkaMamusiax2 Pokaż wiadomość
No nie do końca tak jest, żona we wspólnocie majątkowej ma prawo dziedziczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tutaj również dziedziczy normalnie. Oni nie mieli majątku wspólnego poza jakimiś rzeczami osobistymi codziennego użytku, wszystko było majątkiem osobistym mojego ojca, ślub wzięli dopiero 3lata temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:32 ---------- Poprzedni post napisano o 06:23 ----------

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
patka Siechnice

a widzieliscie przewijak na ktorym dziecko kladzie sie bokiem do siebie

Załącznik 7751264
dostalam taki w spadku ze zeby polozyc dziecko po dlugosci to trzeba go przewijac stojac do niego bokiem(tak robila osoba ktora mi go dala)...to chyba nie jest normalne? wtedy dziecko slabo nas widzi, musi przekrzywiac glowke no i co to za robota tak bokiem....no i ten fan spedzony z dzieckiem...jakies cwiczenia nozek mozna robic na przewijaku...a bokiem to jak? do tego wyobrazcie sobie ze lezy na przewijaku jeszcze ta wkladka miękka ktora ma profilowane brzegi...i ona wyznacza nam jak dziecko powinno lezec...i zmiesci sie tylko tak ze dziecko mamy bokiem


Załącznik 7751265
Jak postawie go krotszym bokiem do sciany jak na drugim zdjeciu to od szczytu mam ograniczony dostep do polek pod spodem. Do tego szczebelek na samej gorze blokuje mi jakby dostep do dziecka bo nachylajac sie nad dzieckiem to brzuchem zawadzac bede o szczebelek.

wyraznie widac ze powinien ten rpzewijak stac dluzszym bokiem do sciany....az sie zastanawiam czy to napewno przewijak jest czy nie jakas polka na akcesoria
Widziałam, wiele jest takich przewijaków niestety (również w pokojach dla matki z dzieckiem i innych miejscach wydzielonych w przestrzeni publicznej one są często zamontowane w taki sposób), dla mnie to bardzo niewygodne, m.in.dlatego takiego nie mam. Muszę mieć dziecko przodem do siebie, inaczej źle mi się przewija

Boże, co za noc chciałabym wstawać rano normalnie, a nie zmartwychwstawać , a co będzie po porodzie
Sytuacja z tauronem mnie tak dobiła, że teraz to tylko spisuję co jeszcze kupić, ale nic nie zamawiam, dopóki nie będę wiedzieć czy z tego taurona jest jakaś nadpłata, którą dostanę z powrotem, czy okaże się że ktoś w tym mieszkaniu pomieszkiwał i zużywał prąd na mój koszt, bo syn mojej macochy i jego partnerka z dzieckiem mieli je użytkować, jak przyjeżdżali, a potrafili często przyjechać, ta mała spędziła 1/3 życia u babci, a rodzice się bawili wtedy może się okazać, że mimo płacenia normalnie rachunków jest tam niedopłata. Kuźwa, 7 miesiąc a ja muszę się czymś takim przejmować....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 06:48   #4009
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
patka Siechnice

a widzieliscie przewijak na ktorym dziecko kladzie sie bokiem do siebie

Załącznik 7751264
dostalam taki w spadku ze zeby polozyc dziecko po dlugosci to trzeba go przewijac stojac do niego bokiem(tak robila osoba ktora mi go dala)...to chyba nie jest normalne? wtedy dziecko slabo nas widzi, musi przekrzywiac glowke no i co to za robota tak bokiem....no i ten fan spedzony z dzieckiem...jakies cwiczenia nozek mozna robic na przewijaku...a bokiem to jak? do tego wyobrazcie sobie ze lezy na przewijaku jeszcze ta wkladka miękka ktora ma profilowane brzegi...i ona wyznacza nam jak dziecko powinno lezec...i zmiesci sie tylko tak ze dziecko mamy bokiem


Załącznik 7751265
Jak postawie go krotszym bokiem do sciany jak na drugim zdjeciu to od szczytu mam ograniczony dostep do polek pod spodem. Do tego szczebelek na samej gorze blokuje mi jakby dostep do dziecka bo nachylajac sie nad dzieckiem to brzuchem zawadzac bede o szczebelek.

wyraznie widac ze powinien ten rpzewijak stac dluzszym bokiem do sciany....az sie zastanawiam czy to napewno przewijak jest czy nie jakas polka na akcesoria
O to powiem Ci, że ja mieszkam na Psiaku w okolicach Kiełczowa

Ja bym chyba przerobiła ten przewijak właśnie na jakąś półkę na szpargały, bo ciężko mi wyobrazić sobie jak przebierać dziecko stojąc bokiem, jakoś niewygodnie

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Tutaj również dziedziczy normalnie. Oni nie mieli majątku wspólnego poza jakimiś rzeczami osobistymi codziennego użytku, wszystko było majątkiem osobistym mojego ojca, ślub wzięli dopiero 3lata temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:32 ---------- Poprzedni post napisano o 06:23 ----------

Widziałam, wiele jest takich przewijaków niestety (również w pokojach dla matki z dzieckiem i innych miejscach wydzielonych w przestrzeni publicznej one są często zamontowane w taki sposób), dla mnie to bardzo niewygodne, m.in.dlatego takiego nie mam. Muszę mieć dziecko przodem do siebie, inaczej źle mi się przewija

Boże, co za noc chciałabym wstawać rano normalnie, a nie zmartwychwstawać , a co będzie po porodzie
Sytuacja z tauronem mnie tak dobiła, że teraz to tylko spisuję co jeszcze kupić, ale nic nie zamawiam, dopóki nie będę wiedzieć czy z tego taurona jest jakaś nadpłata, którą dostanę z powrotem, czy okaże się że ktoś w tym mieszkaniu pomieszkiwał i zużywał prąd na mój koszt, bo syn mojej macochy i jego partnerka z dzieckiem mieli je użytkować, jak przyjeżdżali, a potrafili często przyjechać, ta mała spędziła 1/3 życia u babci, a rodzice się bawili wtedy może się okazać, że mimo płacenia normalnie rachunków jest tam niedopłata. Kuźwa, 7 miesiąc a ja muszę się czymś takim przejmować....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko, bardzo współczuję Ci tej sytuacji z Tauronem i macochą, ten stres jest Ci tak bardzo niepotrzebny w tym momencie (a o dodatkowym wydatku kasy już nie wspomnę )

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-19, 06:59   #4010
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

A idź, to było do przewidzenia. Nawet mój ojciec mnie ostrzegał przed nią, przed ślubem 18lat z nią siedział na kocią łapę i doskonale sobie zdawał sprawę, co będzie jak jemu się coś stanie. A jednak ślub z nią wziął, bo go przekonała. Teraz tylko to szybko załatwić i aż żałuję, że nie mam kasy, by założyć sprawę o podział spadku, żeby nie mieć z nią już nic wspólnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 07:08   #4011
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

To aż dziwię się Twojemu ojcu, że sam Cię ostrzegał, a tu cyk ślub ale jak widać jak człowiek się zakocha to i czasami głupieje

Mam nadzieję, że uda Ci się to w miarę sprawnie ogarnąć, bo aż mam dreszcze jak sobie pomyślę o tej sytuacji

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 07:50   #4012
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Jak radzicie sobie w te upały?
Wczoraj basen był zbawieniem jeszcze na pewno pójdę

W ogóle zaczyna mi się cellulit pojawiać nic trzeba będzie długie sukienki zakładać

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
patka Siechnice

a widzieliscie przewijak na ktorym dziecko kladzie sie bokiem do siebie

Załącznik 7751264
dostalam taki w spadku ze zeby polozyc dziecko po dlugosci to trzeba go przewijac stojac do niego bokiem(tak robila osoba ktora mi go dala)...to chyba nie jest normalne? wtedy dziecko slabo nas widzi, musi przekrzywiac glowke no i co to za robota tak bokiem....no i ten fan spedzony z dzieckiem...jakies cwiczenia nozek mozna robic na przewijaku...a bokiem to jak? do tego wyobrazcie sobie ze lezy na przewijaku jeszcze ta wkladka miękka ktora ma profilowane brzegi...i ona wyznacza nam jak dziecko powinno lezec...i zmiesci sie tylko tak ze dziecko mamy bokiem


Załącznik 7751265
Jak postawie go krotszym bokiem do sciany jak na drugim zdjeciu to od szczytu mam ograniczony dostep do polek pod spodem. Do tego szczebelek na samej gorze blokuje mi jakby dostep do dziecka bo nachylajac sie nad dzieckiem to brzuchem zawadzac bede o szczebelek.

wyraznie widac ze powinien ten rpzewijak stac dluzszym bokiem do sciany....az sie zastanawiam czy to napewno przewijak jest czy nie jakas polka na akcesoria

Też sobie nie wyobrażam przewijać dziecka bokiem, jak nie musisz tego oddawać to ja bym spróbowała wyrzucić tą deskę żeby mieć swobodny dostęp.

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88765982]O to powiem Ci, że ja mieszkam na Psiaku w okolicach Kiełczowa

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Piona, ja też z psiaka

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
A idź, to było do przewidzenia. Nawet mój ojciec mnie ostrzegał przed nią, przed ślubem 18lat z nią siedział na kocią łapę i doskonale sobie zdawał sprawę, co będzie jak jemu się coś stanie. A jednak ślub z nią wziął, bo go przekonała. Teraz tylko to szybko załatwić i aż żałuję, że nie mam kasy, by założyć sprawę o podział spadku, żeby nie mieć z nią już nic wspólnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra jak potrafiła go przekabacić
Strasznie smutno że jeszcze więcej osób tam się bawiło a Ty masz za to zapłacić. A nie da się teraz zatrzymać tego żeby dług Ci nie rósł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 08:09   #4013
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Jak radzicie sobie w te upały?
Wczoraj basen był zbawieniem jeszcze na pewno pójdę

W ogóle zaczyna mi się cellulit pojawiać nic trzeba będzie długie sukienki zakładać




Też sobie nie wyobrażam przewijać dziecka bokiem, jak nie musisz tego oddawać to ja bym spróbowała wyrzucić tą deskę żeby mieć swobodny dostęp.



Piona, ja też z psiaka



Masakra jak potrafiła go przekabacić
Strasznie smutno że jeszcze więcej osób tam się bawiło a Ty masz za to zapłacić. A nie da się teraz zatrzymać tego żeby dług Ci nie rósł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja włączam wiatrak i woda

U mnie też coś się pojawilo, ale zaniedbałam trochę szczotkowanie ciała, także

O widzisz, to może kiedyś się spotkamy, albo już gdzieś przypadkiem widziałyśmy się

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 08:57   #4014
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Jak radzicie sobie w te upały?
Wczoraj basen był zbawieniem jeszcze na pewno pójdę

W ogóle zaczyna mi się cellulit pojawiać nic trzeba będzie długie sukienki zakładać




Też sobie nie wyobrażam przewijać dziecka bokiem, jak nie musisz tego oddawać to ja bym spróbowała wyrzucić tą deskę żeby mieć swobodny dostęp.



Piona, ja też z psiaka



Masakra jak potrafiła go przekabacić
Strasznie smutno że jeszcze więcej osób tam się bawiło a Ty masz za to zapłacić. A nie da się teraz zatrzymać tego żeby dług Ci nie rósł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Najpierw trzeba zobaczyć, jak sprawy z tymi opłatami stoją. Potem będę myśleć. Po cichu liczę, że tam jednak nadpłata jest. I mam nadzieję, że będzie komu tego gościa od licznika wpuścić, bo tam 3 mieszkania, z czego 2 praktycznie niezamieszkałe na stałe i tylko ona tam teraz urzęduje.
Mój ojciec był pod pantoflem z wygodnictwa, nie dlatego że tam było jakiekolwiek wielkie uczucie...

Jak już się wszystko wyklaruje to zamawiam ten komplecik do łóżeczka dla małej, jest śliczny 🤩 https://store.miminu.pl/produkty/602...mna-mieta.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Ja siedzę więcej w domu przy pootwieranych wszystkich oknach albo pozamykanych z włączoną klimą w salonie, w sypialni mamy koszmarny mikroklimat przydałby się tam klima, ale nie ma kasy by pociągnąć kolejną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 11:06   #4015
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziewczyny kupujecie jakieś wybajerowane wanienki czy zwykle ?

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88766062]Ja włączam wiatrak i woda

U mnie też coś się pojawilo, ale zaniedbałam trochę szczotkowanie ciała, także

O widzisz, to może kiedyś się spotkamy, albo już gdzieś przypadkiem widziałyśmy się

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Będziemy po wałach z maluchami spacerować


Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Najpierw trzeba zobaczyć, jak sprawy z tymi opłatami stoją. Potem będę myśleć. Po cichu liczę, że tam jednak nadpłata jest. I mam nadzieję, że będzie komu tego gościa od licznika wpuścić, bo tam 3 mieszkania, z czego 2 praktycznie niezamieszkałe na stałe i tylko ona tam teraz urzęduje.
Mój ojciec był pod pantoflem z wygodnictwa, nie dlatego że tam było jakiekolwiek wielkie uczucie...

Jak już się wszystko wyklaruje to zamawiam ten komplecik do łóżeczka dla małej, jest śliczny https://store.miminu.pl/produkty/602...mna-mieta.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Ja siedzę więcej w domu przy pootwieranych wszystkich oknach albo pozamykanych z włączoną klimą w salonie, w sypialni mamy koszmarny mikroklimat przydałby się tam klima, ale nie ma kasy by pociągnąć kolejną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Śliczny ten komplecik, musze sobie zapamiętać jak będziemy łóżeczko ze szczebelkami kupować

Ja byłam przeciwna zakładaniu klimy, ale chyba teraz przyznaje że głupia byłam i chyba będziemy zakładać, ale teraz pewnie dużo takich jak ja i kolejki będą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 11:14   #4016
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie jakieś wybajerowane wanienki czy zwykle ?
Najchętniej nie kupowałabym wcale, bo to duży klamot, ale na początek weźmiemy taką najzwyklejszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 11:30   #4017
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie jakieś wybajerowane wanienki czy zwykle ?
My kupujemy ze Skip Hopa, tzn chyba teściowie kupią, skoro tak się rwą do zakupów https://www.empik.com/skip-hop-wanie...m_campaign=bid

Byliśmy oglądać wózek i chyba stanie na Cybexie Melio, to chyba dość popularny model Ale na razie nie zamawiamy, chyba po urlopie to ogarniemy. Rzekomo od poniedziałku wszystkie firmy podnoszą ceny o 10-15%, ale nie wiem, czy to nie jakiś chwyt marketingowy. Zresztą przy takiej cenie to 10-15% to będzie niedużo w stosunku do całości, więc do przeżycia, zwłaszcza że ten koszt się rozłoży na dwoje (bo i moi rodzice, i teściowie chcą kupić ;P).
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 12:19   #4018
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie jakieś wybajerowane wanienki czy zwykle ?




Będziemy po wałach z maluchami spacerować





Śliczny ten komplecik, musze sobie zapamiętać jak będziemy łóżeczko ze szczebelkami kupować

Ja byłam przeciwna zakładaniu klimy, ale chyba teraz przyznaje że głupia byłam i chyba będziemy zakładać, ale teraz pewnie dużo takich jak ja i kolejki będą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja już kupiłam mieszkanie z klimą w salonie, dobrze byłoby pociągnąć ją jeszcze do pokoju, który teraz jest naszą sypialnią, a potem będzie pokojem Zuzi i Leośka, bo to 4 ostatnie piętro i latem naprawdę ciężko wytrzymać 🤷 klima dobra rzecz, tylko trzeba jej odpowiednio używać, jak zresztą ze wszystkim jest
Ten komplet mi się właśnie bardzo podoba, taki idealny dla dziewczynki, a nie różowy 🤩 muszę go mieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Mam wanienkę składaną, dokładnie tą https://allegro.pl/oferta/wanna-wani...ana-9678950797 bo nie mam w mieszkaniu miejsca na standardową wanienkę dziecięcą, żeby nie zagracała i nie mam też wanny zwykłej, mamy prysznic. Nigdy nie zawiodła. Korek służy jako miernik temperatury, normalnie jest niebieski, a jak woda jest za gorąca to się odbarwia i robi się biały - wtedy wiadomo, że trzeba dolać zimnej. Obecnie kąpie się w niej na siedząco średniak noszący rozmiar 92, więc na pewno styknie na dłużej niż kilka miesięcy teraz będziemy kupować odpowiedni korek do brodzika w prysznicu i Leo będzie się kąpał w brodziku, a Zuzia w tej wanience

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
My kupujemy ze Skip Hopa, tzn chyba teściowie kupią, skoro tak się rwą do zakupów https://www.empik.com/skip-hop-wanie...m_campaign=bid

Byliśmy oglądać wózek i chyba stanie na Cybexie Melio, to chyba dość popularny model Ale na razie nie zamawiamy, chyba po urlopie to ogarniemy. Rzekomo od poniedziałku wszystkie firmy podnoszą ceny o 10-15%, ale nie wiem, czy to nie jakiś chwyt marketingowy. Zresztą przy takiej cenie to 10-15% to będzie niedużo w stosunku do całości, więc do przeżycia, zwłaszcza że ten koszt się rozłoży na dwoje (bo i moi rodzice, i teściowie chcą kupić ;P).
Cybexy mają fajne te wózki choć jakoś do ich fotelików nie mam zaufania jak rodzice i teściowie chcą się dorzucić to na pewno trzeba korzystać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 12:36   #4019
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja już kupiłam mieszkanie z klimą w salonie, dobrze byłoby pociągnąć ją jeszcze do pokoju, który teraz jest naszą sypialnią, a potem będzie pokojem Zuzi i Leośka, bo to 4 ostatnie piętro i latem naprawdę ciężko wytrzymać klima dobra rzecz, tylko trzeba jej odpowiednio używać, jak zresztą ze wszystkim jest
Ten komplet mi się właśnie bardzo podoba, taki idealny dla dziewczynki, a nie różowy muszę go mieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Mam wanienkę składaną, dokładnie tą https://allegro.pl/oferta/wanna-wani...ana-9678950797 bo nie mam w mieszkaniu miejsca na standardową wanienkę dziecięcą, żeby nie zagracała i nie mam też wanny zwykłej, mamy prysznic. Nigdy nie zawiodła. Korek służy jako miernik temperatury, normalnie jest niebieski, a jak woda jest za gorąca to się odbarwia i robi się biały - wtedy wiadomo, że trzeba dolać zimnej. Obecnie kąpie się w niej na siedząco średniak noszący rozmiar 92, więc na pewno styknie na dłużej niż kilka miesięcy teraz będziemy kupować odpowiedni korek do brodzika w prysznicu i Leo będzie się kąpał w brodziku, a Zuzia w tej wanience

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cybexy mają fajne te wózki choć jakoś do ich fotelików nie mam zaufania jak rodzice i teściowie chcą się dorzucić to na pewno trzeba korzystać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie do tej pory pracowaliśmy w biurze do 16 wracaliśmy do domu i już chyba chłodno, wiec dla mnie to było zbędne. A teraz jak siedzę w domu jest masakra. Ale tez nie uśmiecha mi się teraz robić kucia w ścianach bo u nas trzeba by w 4 urządzenia w każdym pokoju.


Dlaczego do fotelików cybexa nie masz zaufania, bo właśnie my się skłaniamy do cybexa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 13:21   #4020
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Najpierw trzeba zobaczyć, jak sprawy z tymi opłatami stoją. Potem będę myśleć. Po cichu liczę, że tam jednak nadpłata jest. I mam nadzieję, że będzie komu tego gościa od licznika wpuścić, bo tam 3 mieszkania, z czego 2 praktycznie niezamieszkałe na stałe i tylko ona tam teraz urzęduje.
Mój ojciec był pod pantoflem z wygodnictwa, nie dlatego że tam było jakiekolwiek wielkie uczucie...

Jak już się wszystko wyklaruje to zamawiam ten komplecik do łóżeczka dla małej, jest śliczny https://store.miminu.pl/produkty/602...mna-mieta.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Ja siedzę więcej w domu przy pootwieranych wszystkich oknach albo pozamykanych z włączoną klimą w salonie, w sypialni mamy koszmarny mikroklimat przydałby się tam klima, ale nie ma kasy by pociągnąć kolejną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale cudowny ten komplet

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupujecie jakieś wybajerowane wanienki czy zwykle ?




Będziemy po wałach z maluchami spacerować





Śliczny ten komplecik, musze sobie zapamiętać jak będziemy łóżeczko ze szczebelkami kupować

Ja byłam przeciwna zakładaniu klimy, ale chyba teraz przyznaje że głupia byłam i chyba będziemy zakładać, ale teraz pewnie dużo takich jak ja i kolejki będą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My raczej będziemy celować w zwykłą, jedynie co, to myślę czy nie kupić takiej z wężykami do odprowadzania wody

O tak, te wały są super na spacer

Ja chciałam założyć klimę u nas, ale TŻ był przeciwny i tak zostaliśmy bez

Zaraz idę pod prysznic ochłodzić się

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.