Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-13, 13:22   #1
MalgorzataPap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 6

Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.


Witam. Od jakiegoś czasu mam problem ze sobą. Nie mam na nic siły ficzycznej. Jak nie bolą mnie nogi rano, to mam migrenę w czasie miesiączki i przed. I mam nudności. Nie mam Energi na nic, chodzę jak anemiczka, raz mi zimno i się ubieram w domu a za chwilę gorąco i się rozbieram. Nie mm siły na proste czynności domowe typu zmywanie naczyń, sprzątanie, a nawet zrobienie sobie jeść. Mam też problem z pójściem do sklepu, przygotowanie się do wyjścia to dla mnie szczyt Mont Everest. Wiem że to brzmi śmiesznie. Najchętniej bym tylko lezala, siedziała i czytała książki lub oglądała coś. Nie mam energi na nic, wszystko robię z przymusu, nawet kąpię się z przymusu i cierpię, raz jem sobie okej a inne dni się głodzę bo niestety nawet nie mam siły zrobić sobie coś pożywnego, wartościowego do jedzenia. Zakupy po sklepach mnie przerażają. Chodzę jak jakaś zatruta. Mąż mi zwrócił uwagę ostatnio, czekał N mnie w aucie i wchodziłam do auta, a on się zdziwił i do mnie mówi :Ile ty masz lat? Poruszasz i wchodzisz do auta jabyś była na emeryturze lub miała z 90 lat. No właśnie, tu jest mój problem, bardzo pomału się poruszam, robię wszystko pomału, jestem zpowolniona, ciężko wchodzi mi się do auta i wychodzi z auta, po schodach też. Jestem młoda, mam 26 lat dopiero. Czuję się jakbym była przy rodzinie tylko ciałem a duchem jestem gdzie indziej, nawet nie wiem gdzie. Co robić? Co jest ze mną nie tak? Mam wrażenie że wszyscy szybko chodzą, załatwiają, robią, pracują, a ja nie mam siły na nic.
MalgorzataPap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 13:46   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Po pierwsze idź do lekarza.
Diagnostyka się należy.
Konieczne jest poszerzenie wywiadu, bo być może nie zauważasz jeszcze innych objawów, dokładne badanie lekarskie.

Ja miałam bardzo podobne objawy przy niedoczynności tarczycy. Dwa miesiące wyjęte z życia, mam wrażenie że je przespałam. Ale poza parametrami tarczycowymi powinnaś zrobić szeroki panel badań z uwzględnieniem między innymi parametrów zapalnych, poziomu żelaza, parametrami wątrobowymi, nerkowymi, poziomem witaminy D3.
Jeśli badania będą w porządku i lekarza nic nie zaniepokoi to kolejnym krokiem będzie ocena psychologiczna pod kątem depresji.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 13:49   #3
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Ja z kolei miałam podobne objawy przy anemii. Koniecznie badania lekarskie!

A w drugiej kolejności wiecej aktywności fizycznej, ale zdrowie to podstawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 14:02   #4
MalgorzataPap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 6
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Hej, dzięki że ktoś napisał. właśnie jutro idę się zarejestrować do lekarza rodzinnego i wszystko powiedzieć jak się czuje, ale pewnie skieruje mnie tylko na krew i mocz. Na takie szzegołowe badania nikt nie daje skierowań. Jak to zrobić aby dał mi skierowanie na te wszystkie badania? I jeszcze pytanie inne. Czy mogę zrobić te badania w czasie miesiączki czy poczekać?

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Mam też inne objawy, np bolą mnie dłonie ręce czasem, mam też trądziki co chwilę mi wychodzą, na czole,przy nosie, na plecach i muszę je usuwać. Nie mam też lipido. Brak pamięci i koncentracji. Ja już kiedyś byłam z tymi problemami, ale jeden powiedział że udaje, drugi że mam migrenę, inny wysłał mnie na prześwietlenie głowy i kręgosłupa i tam jest wszystko okej.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

I jeszcze mam suchość w ustach codziennie. To jest nie przyjemne.
MalgorzataPap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 14:07   #5
ElBelzebub
Raczkowanie
 
Avatar ElBelzebub
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 391
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

A jak u Ciebie z oddawaniem stolca? Jakieś istotne zmiany masy ciała w ostatnich miesiącach?

Odnośnie tego jak rozmawiać z lekarzem, po prostu powiedz, że czytałaś, iż takie objawy mogą być w chorobach tarczycy i bardzo się tym martwisz, więc zależałoby Ci na badaniu TSH i tyroksyny.

Lekarz nie powinien mieć obiekcji, bo Twoje objawy faktycznie wskazują na możliwy problem z tarczycą, ale jeżeli z jakiegoś względu odmówi Ci skierowania na te badania to możesz je też wykonać prywatnie - koszt badania TSH i tyroksyny powinien wyjść gdzieś w granicach 30-50 złotych.

Edytowane przez ElBelzebub
Czas edycji: 2021-10-13 o 14:25
ElBelzebub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 14:21   #6
niki1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 61
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Nie ma innego wyjścia niż pójście do lekarze, na początek podstawowe badania, powiedzieć o tym jak się czujesz lekarz powinien dać skierowania na badania, jeśli z tym wszystko będzie ok, to psycholog, psychiatra, bo może to depresja? Ale to lekarz jest od diagnozy także walcz o swoje zdrowie i warto pójść się przebadać.
niki1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 14:27   #7
MalgorzataPap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 6
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Że stolcem raczej nie, ważyłam 49 kg, teraz ważę 48.
MalgorzataPap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-13, 14:36   #8
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 575
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Musisz sie dobrze przebadać. Moze masz mozliwosc wykupienia pakietu ubezpieczenia medycznego na kilka miesiecy? Jest wtedy latwiejszy dostep do specjalistow.
To moze byc wczesna menopauza, chora tarczyca cz jakas choroba reumatoidalna, depresja, borelioza ...

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2021-10-13 o 14:38
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 14:42   #9
MalgorzataPap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 6
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Hmm co zrobić jak nikt nie chce mnie dobrze zbadac co mi jest. Byłabym szczęśliwsza jakbym wiedziała chociaż co to jest, to bym się zaczęła leczyć, coś robić w tym kierunku a tak nie wiem co robić jak leczyć bo nie wiem na co. Chcę zbadac przyczynę a nie eleminowac ciągle objawy tabletkami które czasem i tak nic nie dają.
MalgorzataPap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 14:52   #10
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Jeśli nie dostaniesz skierowania na badania albo tylko na jakąś małą ilość, to zrób sobie prywatnie pakiet w laboratorium. O wiele bardziej się opłaca niż robić pojedyncze testy. Często są promocje na stronach, można na spokojnie poprzeglądać, nie wiem jakie labo masz u siebie w okolicy, ale warto sprawdzić co oferują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 14:54   #11
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Cytat:
Napisane przez MalgorzataPap Pokaż wiadomość
Hej, dzięki że ktoś napisał. właśnie jutro idę się zarejestrować do lekarza rodzinnego i wszystko powiedzieć jak się czuje, ale pewnie skieruje mnie tylko na krew i mocz. Na takie szzegołowe badania nikt nie daje skierowań. Jak to zrobić aby dał mi skierowanie na te wszystkie badania? I jeszcze pytanie inne. Czy mogę zrobić te badania w czasie miesiączki czy poczekać?

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Mam też inne objawy, np bolą mnie dłonie ręce czasem, mam też trądziki co chwilę mi wychodzą, na czole,przy nosie, na plecach i muszę je usuwać. Nie mam też lipido. Brak pamięci i koncentracji. Ja już kiedyś byłam z tymi problemami, ale jeden powiedział że udaje, drugi że mam migrenę, inny wysłał mnie na prześwietlenie głowy i kręgosłupa i tam jest wszystko okej.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

I jeszcze mam suchość w ustach codziennie. To jest nie przyjemne.
Lekarz powinien bez problemu wypisać Ci skierowanie na badania. Powinien też wypisać Ci skierowanie do endokrynologa żeby zrobić badania i usg. Co do badania moczu nie można go robić w trakcie miesiączki. Powinno się odczekać 3-5 dni po zaprzestaniu krwawienia. Na badania krwi zależy na co będziesz mieć skierowania miesiączka też może mieć wpływ.

Porozmawiaj normalnie z lekarzem. Powiedz jak się czujesz. Pewnie lekarz może Cię jeszcze zapytać o COVID. Czy miałaś albo czy mogłaś mieć nawet jeśli przechodziłaś bez objawów.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-13, 15:05   #12
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Jeśli nie dostaniesz skierowania na badania albo tylko na jakąś małą ilość, to zrób sobie prywatnie pakiet w laboratorium. O wiele bardziej się opłaca niż robić pojedyncze testy. Często są promocje na stronach, można na spokojnie poprzeglądać, nie wiem jakie labo masz u siebie w okolicy, ale warto sprawdzić co oferują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To akurat bardzo zla rada, najgorsza z możliwych. Lepiej zapłacić 20 zł więcej i mieć porządnie wykonane badania niż szukać najtańszej opcji. Na fryzjerze czy paznokciach nikt nie oszczędza, ale jeśli chodzi o zdrowie, to pacjent gotowy przejeździć pol województwa, żeby zrobiono mu taniej badania.

Poszukaj pobierani przy laboratorium, nigdy miejsca, skąd próbki są doworzone.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 15:14   #13
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
To akurat bardzo zla rada, najgorsza z możliwych. Lepiej zapłacić 20 zł więcej i mieć porządnie wykonane badania niż szukać najtańszej opcji. Na fryzjerze czy paznokciach nikt nie oszczędza, ale jeśli chodzi o zdrowie, to pacjent gotowy przejeździć pol województwa, żeby zrobiono mu taniej badania.

Poszukaj pobierani przy laboratorium, nigdy miejsca, skąd próbki są doworzone.
Niby czemu? Czym się różni to samo badanie robione każde pojedynczo, a zebrane w pakiecie? Jakoś traci na jakości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 16:21   #14
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Cytat:
Napisane przez MalgorzataPap Pokaż wiadomość
Hmm co zrobić jak nikt nie chce mnie dobrze zbadac co mi jest. Byłabym szczęśliwsza jakbym wiedziała chociaż co to jest, to bym się zaczęła leczyć, coś robić w tym kierunku a tak nie wiem co robić jak leczyć bo nie wiem na co. Chcę zbadac przyczynę a nie eleminowac ciągle objawy tabletkami które czasem i tak nic nie dają.
Ja miałam podobnie. Różne niepowiązane obawy, brak sił na cokolwiek. Miałam różne badania, ale nic nie wychodziło. Pomogła dopiero wizyta u psychiatry i antydepresanty.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 18:43   #15
Asa31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 178
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Dziewczyny juz duzo napisaly, ja dodam od siebie poczytaj sobie o CFS.
Asa31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 19:03   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

A ile masz wzrostu? Bo sama waga to nic nie mówi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 19:20   #17
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Brzmi jak problemy z tarczycą. Lekarz rodzinny może dać ci skierowanie na badania TSH, ft3, ft4 i USG tarczycy na NFZ. Nie daj się zbyć i tyle. W razie czego zmień lekarza rodzinnego.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 19:24   #18
Kaja8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 105
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Badania moczu raczej nie powinnaś robić w czasie miesiączki z oczywistych względów. To może być wszystko tarczyca, anemia, depresja, możesz mieć też jakiś ogromny niedobór np witaminy D albo jakiejś innej witaminy, jeszcze jest coś takiego jak przewlekłe zmęczenie. Właśnie bardziej opłacają się pakiety niż pojedyncze badania.
Kaja8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 19:25   #19
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88946871]Brzmi jak problemy z tarczycą. Lekarz rodzinny może dać ci skierowanie na badania TSH, ft3, ft4 i USG tarczycy na NFZ. Nie daj się zbyć i tyle. W razie czego zmień lekarza rodzinnego.[/QUOTE]

Może ale niekoniecznie, trzeba szukać wielotorowo, to równie dobrze może być któraś z chorób tkanki łącznej, lub któraś forma choroby reumatoidalnej.
Te bóle rąk , nóg, trądzik, problemy z poruszaniem się, suchość w ustach, uczucie zimna i gorąca na zmianę-to mogą być stany gorączkowe od toczących się stanów zapalnych.

Ja bym poszła do reumatologa, oni dają na start olbrzymie pakiety badań na początek, często bardzo specyficznych, w tym tez tarczycowe, oraz poziomy witamin i minerałów, czynniki zapalne, cuda na kiju.
I najważniejsze, ze umieją potem te badania interpretować i skierować do odpowiedniego specjalisty.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-10-13 o 19:28
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-13, 19:34   #20
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Może ale niekoniecznie, trzeba szukać wielotorowo, to równie dobrze może być któraś z chorób tkanki łącznej, lub któraś forma choroby reumatoidalnej.
Te bóle rąk , nóg, trądzik, problemy z poruszaniem się, suchość w ustach, uczucie zimna i gorąca na zmianę-to mogą być stany gorączkowe od toczących się stanów zapalnych.

Ja bym poszła do reumatologa, oni dają na start olbrzymie pakiety badań na początek, często bardzo specyficznych, w tym tez tarczycowe, oraz poziomy witamin i minerałów, czynniki zapalne, cuda na kiju.
I najważniejsze, ze umieją potem te badania interpretować i skierować do odpowiedniego specjalisty.
Owszem. Dlatego napisałam, że brzmi. Osobiście wybrałabym się też do ginekologa na badanie profilaktyczne z USG jajników. Choroby autoimmunologiczne lubią chodzić parami.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 19:47   #21
MalgorzataPap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 6
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Byłam rok temu u ginekologa, robię co rok cytologią, i kontrolę spirali, mam małą nadzerke tylko ale ona nie zagraża zdrowiu bo jest mała i może sama znikać, tak ginekolog powiedział. Najbardziej źle się czuję przed okresem i w czasie. Miałam badania robione hormonalne, ale ginekolog nie zadz więc chyba nic złego nie ma tam. Zapomniałam o tych badaniach wgl. Ale idę zaraz jak skończy się okres znów do ginekologa to podpytam.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

165 cm
MalgorzataPap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 20:19   #22
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Trochę mało 48 kilo na 165 wzrostu. Jakie masz okresy obfite czy normalne. Na anemię polecam sok z pokrzywy. Działa cuda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 20:29   #23
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Cytat:
Napisane przez madzil Pokaż wiadomość
Trochę mało 48 kilo na 165 wzrostu. Jakie masz okresy obfite czy normalne. Na anemię polecam sok z pokrzywy. Działa cuda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mało, nie mało... Istotne czy zawsze była taka szczuplutka, czy się normalnie odżywia czy sobie czegoś odmawia, czy nie ma zaburzeń menstruacji albo jakiś dolegliwości jelitowych itd. Sama waga i wzrost niewiele mówią. Niektórzy bywają tacy szczupli.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 07:35   #24
MalgorzataPap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 6
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Zawsze byłam szczupła jestem malutka, ale też nie wyglądam na wieszak. Mam trochę kobiece kształty. Nie uważam się za chudą. Tylko szczupła. 2 kg niedowagi tylko mam.
MalgorzataPap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 10:55   #25
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Cytat:
Napisane przez MalgorzataPap Pokaż wiadomość
Zawsze byłam szczupła jestem malutka, ale też nie wyglądam na wieszak. Mam trochę kobiece kształty. Nie uważam się za chudą. Tylko szczupła. 2 kg niedowagi tylko mam.



Ale to może zaburzać gospodarkę hormonalną. Jednak trochę niska waga dla wzrostu 165 cm, zwłaszcza jeśli sylwetka jest skinny fat- a zyjąc jak żyjesz i jedząc nieregularnie, raczej taką właśnie masz.
Dla kobiet niedowaga a nawet waga jeszcze w nomie ale w niskich zakresach BMI sa dużo gorsze pod względem zdrowotnym niż lekka nadwaga. No niestety. Moda sobie a zdrowie sobie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 11:45   #26
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale to może zaburzać gospodarkę hormonalną. Jednak trochę niska waga dla wzrostu 165 cm, zwłaszcza jeśli sylwetka jest skinny fat- a zyjąc jak żyjesz i jedząc nieregularnie, raczej taką właśnie masz.
Dla kobiet niedowaga a nawet waga jeszcze w nomie ale w niskich zakresach BMI sa dużo gorsze pod względem zdrowotnym niż lekka nadwaga. No niestety. Moda sobie a zdrowie sobie.
Wskaźnik BMI nie jest dobry w kwestii oceniania zdrowia i nie powinien być wykorzystywany w taki sposób. Jeżeli ktoś jest szczupły od zawsze to po prostu tak może działać jego organizm. Nie musi się odchudzać czy podążać za modą. Zdrowo przytyć z niedowagi jest często ciężej niż schudnąć z nadwagi.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2021-10-14 o 11:46
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-14, 13:42   #27
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88947586]Wskaźnik BMI nie jest dobry w kwestii oceniania zdrowia i nie powinien być wykorzystywany w taki sposób. Jeżeli ktoś jest szczupły od zawsze to po prostu tak może działać jego organizm. Nie musi się odchudzać czy podążać za modą. Zdrowo przytyć z niedowagi jest często ciężej niż schudnąć z nadwagi.[/QUOTE]




Ten wskaźnik ma bardzo szerokie widełki i jest niezły.
Nie rozumiem tego sprzeciwu wobec niego, jakoś nikt nie protestuje przeciwko uśrednionej normalnej temperaturze ciała, widełkom hemoglobiny, czy widełkom poziomu witamin.
Normy są do tego, żeby mieć do czego się odnieść.



Zbyt niska waga u kobiet, może być przyczyną zaburzeń hormonalnych a nawet powodem przedwczesnej menopauzy .
Objawy jakie ona opisuje, mogą być równie dobrze objawami właśnie tego.


Wiec najpierw lepiej to posprawdzać, niż zakładać z miejsca, że mamy doczynienia z kolejnym wyjątkiem.
Bo też co innego jakby była zdrowa i czuła się i funkcjonowała wyśmienicie. No tak nie jest.
Zbyt niska waga od zawsze, może mieć w tym duże znaczenie, lub być kolejnym objawem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 07:42   #28
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Brak sił na nic. Najproste czynność sprawiaja mi trudności. Nie mam sił.

Zacznij od podstawowego badania krwi, bo możesz mieć anemię. Do zbadania przyczyny anemii, potrzebne są kolejne badania, ale od czegoś trzeba zacząć i powinna to być morfologia.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-15 08:42:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.