Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;) - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-03-11, 08:14   #3811
mizerna_pani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 62
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Dzień dobry wszystkim.
Pytanie z innej beczki, czy wasze maluchy jeszcze mieszczą się w gondolach? Kiedy planujecie przeprowadzkę do spacerówki,czy to musi być wtedy tylko kiedy dziecko już siada? No i jaką spacerówkę polecacie? Tą od kompletu z wózka typu 3w1 czy taką samodzielną? Bo ja powiem szczerze że mam stary wózek, który jest już po paru dzieciach no i gondola jest ok, ale spacerówka już nie wytrzymała i muszę kupić nową ale jaką?
mizerna_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 08:23   #3812
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mizerna_pani Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim.
Pytanie z innej beczki, czy wasze maluchy jeszcze mieszczą się w gondolach? Kiedy planujecie przeprowadzkę do spacerówki,czy to musi być wtedy tylko kiedy dziecko już siada? No i jaką spacerówkę polecacie? Tą od kompletu z wózka typu 3w1 czy taką samodzielną? Bo ja powiem szczerze że mam stary wózek, który jest już po paru dzieciach no i gondola jest ok, ale spacerówka już nie wytrzymała i muszę kupić nową ale jaką?

Moja córcia jeszcze się mieści, ale już zaczyna się robić ciasnawo i nie wiem, czy będzie się mieściła do czasu, aż usiądzie. Spacerówkę na początek planuję mieć tą z 2w1 (mam bugaboo cameleon 3), jak mi coś nie będzie pasowało to dokupię nową oddzielnie. Ogólnie w spacerówce można też wozić dziecko jeszcze nie siadające, ale musi się rozkładać na płasko.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 08:35   #3813
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mizerna_pani Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim.
Pytanie z innej beczki, czy wasze maluchy jeszcze mieszczą się w gondolach? Kiedy planujecie przeprowadzkę do spacerówki,czy to musi być wtedy tylko kiedy dziecko już siada? No i jaką spacerówkę polecacie? Tą od kompletu z wózka typu 3w1 czy taką samodzielną? Bo ja powiem szczerze że mam stary wózek, który jest już po paru dzieciach no i gondola jest ok, ale spacerówka już nie wytrzymała i muszę kupić nową ale jaką?

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co będziesz z ta spacerówka robić i w ogóle jaki macie styl życia. Ja mam gondole i spacerówkę Yoyo - malutka zarówno gondola jak i spacerówka, niestabilna, małe kolka, ale bardzo mała, lekka dobrze się składa, łatwo manewruje. Do miasta ok, na podróż najlepsza. Mam tez Valco Snap i to jest spacerówka genialna. Polecam jak najbardziej, w miare duże koła, spore siedzisko, duża budka, ale lekka i dobrze się składa (ona chyba około 7 kg wazy wiec jak na taka prawie terenowa spacerówkę to bardzo niewiele).
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 10:12   #3814
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mizerna_pani Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim.
Pytanie z innej beczki, czy wasze maluchy jeszcze mieszczą się w gondolach? Kiedy planujecie przeprowadzkę do spacerówki,czy to musi być wtedy tylko kiedy dziecko już siada? No i jaką spacerówkę polecacie? Tą od kompletu z wózka typu 3w1 czy taką samodzielną? Bo ja powiem szczerze że mam stary wózek, który jest już po paru dzieciach no i gondola jest ok, ale spacerówka już nie wytrzymała i muszę kupić nową ale jaką?
Ja mam wózek 2w1 anex m/type i raczej spacerówki zmieniać nie będę.
Moja też ledwo się mieści, i budzi się zawsze z płaczem jak wracamy ze spaceru bo rączek nie może rozłożyć. No monus jest tez taki że sam kombinezon miejsca zajmuje.
Więc najwyżej tak jak niżej napisano spacerówkę na płasko i będziemy się tak wozić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 10:24   #3815
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja mam bugaboo buffalo wiec spacerówka zostaje. Uwielbiam ten wózek. Mam również jak Hortensja Babyzen Yoyo. Jest w aucie cały czas, można szybko wpiąć fotelik, spacerówka jest ultra lekka. Super pojazd kompaktowy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 10:36   #3816
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

A propo strojenia, to ja lubię do zdjęć coś ubrać
Mojego brata córka z kolei ma prawie 3 lata, i ona owszem już sobie sukienki wybiera ale moja bratowa śmieje się, że nie interesują ją nudne i ładne, musi się błyszczeć mieć tiul i cekiny im więcej tym lepiej. Haha bratowa mowi że czasami nie może jak ona się ubiera w te swoje wsiurskie sukienki ale innych założyć nie chce
I jeszcze tymi sukienkami się musi chwalić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 10:36   #3817
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Mnie czasami też dziwnie brzuch boli Tak trochę jak na okres ale myślę , że nie jest to związane z owulacją bo zdąża się raczej często. Nie wiem o co chodzi
A od poniedziałku mam taką migrenę, że ja nie wiem jak ja jeszcze funkcjonuje

Ja tak samo, ubieram Małego tylko w wygodne rzeczy. Czyli najczęściej body długie i spodnie dresowe. W nocy sam pajac. Dostał od mojej mamy () milion par jeansów no ale nie zakładam mu tego...

I nas jeszcze zimno ale właśnie od przyszłego tygodnia temp do 10 stopni i nie wiem jak na te spacery go ubierać. Jak ktoś znajdzie jakis fajny kombinezon to dajcie znac. Bo nie wiem czego szukać- dresowego, polarowego, grubszego ? Jeszcze jeździmy w miskowym kombinezonie i śpiworku zimowym ale bez przykrycia gondoli.

Mamy jeszcze trochę miejsca w gondoli ale nie wiem ile tak pojeździmy Mam spacerówkę z zestawu bo mam muuvo slick i mam nadzieje, że się sprawdzi. A jakbym miałam kupić oddzielnie to bym brała Valco Snap bo ma same super opinie.



Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-11, 11:04   #3818
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Mam chyba ze 3 typowo zimowe kombinezony i żadnego ani razu nie nałożyłam jej. Zima była dosyć łagodna w tym roku.
Hah, a ja z kuzynką, która też się buduje narzekamy, że tyle było ostatnio ciepłych zim, a teraz jak domy stawiamy to mroźna zima się trafiła Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Ale wiem, że tegoroczna zima to i tak mało w porównaniu do zim które pamiętam np. z dzieciństwa.

[1=b2d301b4c170eaf9b136444 5e8ddaa8145214528_6583800 237796;89146743]
Uwielbiam skarpetki z H&m i już zakupiłam większy rozmiar - kto miał taki mądry pomysł, żeby zrobić w rozmiarze 16/18 ABSki [/QUOTE]
Hah, też mam takie i ostatnio o to samo TŻ pytałam

Słońce świeci na całego, w mieszkaniu mam 24 stopnie przez to i się pocę Co to będzie latem Ale na dworze mroźno.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Co do kondycji, to chyba normalne, że kuleje... Pamiętam jak pół roku po narodzinach starszego zaczęłam ćwiczyć to czułam się, jakbym mięśni nie miała Ale tydzień czy dwa i dawałam radę ćwiczyć 40-60 min. Siły i kondycją wraca

Cytat:
Napisane przez mizerna_pani Pokaż wiadomość
Dzień dobry wszystkim.
Pytanie z innej beczki, czy wasze maluchy jeszcze mieszczą się w gondolach? Kiedy planujecie przeprowadzkę do spacerówki,czy to musi być wtedy tylko kiedy dziecko już siada? No i jaką spacerówkę polecacie? Tą od kompletu z wózka typu 3w1 czy taką samodzielną? Bo ja powiem szczerze że mam stary wózek, który jest już po paru dzieciach no i gondola jest ok, ale spacerówka już nie wytrzymała i muszę kupić nową ale jaką?
No pozycja siedząca powinna nie być wymuszona, czyli sadzamy dziecko wtedy, kiedy samo siada. Starszy pojeździł w gondoli pół roku, ale gondola była duża. Teraz mam mniejszą, ale też mniejsze dziecko no i coraz mniej trzeba zakładać na spacer, więc robi się więcej miejsca

A i ja polecam osobna spacerówkę. Takie są lżejsze, łatwiejsze w składaniu, a jednocześnie mają więcej miejsca dla dziecka niż te z wózków 2w1 lub 3w1. Ja mam Baby Design Wave i ją kocham

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 11:11   #3819
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Mam dużą gondole, więc na pewno jeszcze posłuży. Potem spacerówka z zestawu.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 11:15   #3820
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Przy spacerówkach mega ważna jest dla mnie duża budka. Latem dziecko łatwo zasypia w wózku, rozkłada się oparcie i nagle nie ma jak ustawić wózka, żeby słońce w twarz nie świeciło Moja budka po rozłożeniu wszystkich paneli sięga za pałąk. A no i jeszcze wentylacja, latem koniecznie.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 11:32   #3821
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja użytkuję Uppa baby Vista 2 i to jest sprzęt nie do zajechania. Gondola spokojnie nam jeszcze posłuży. Spacerówka jest ogromna, tylko nie każdemu odpowiada kubełkowe siedzisko. Ewentualnie można dokupić wkładkę do leżenia na płasko.
Wózek dla nieogarnietych - prosty w obsłudze, wszystko robi się jednym kliknięciem.
Można go rozbudować więc jak ktoś ma dzieci z małą różnicą wieku to w tej półce cenowej to super opcja.
Dla mnie wózek musi przetrwać wszelkie wertepy, plażę i leśne dukty. Byliśmy zdecydowani na Bugaboo, ale Uppa wszedł na rynek i po prostu zamieniliśmy.

Ja też nie stroję młodego jakiś nadzwyczajnie. Chociaż ostatnio wpakowałam go w jakąś bluzę i TŻ piał z zachwytu bo mu się przypomniała jego skejtowska młodość czy coś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-11, 11:32   #3822
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Jejuuu mój Mały to jak tylko przez sekundę chociaż słońce zaświeci mu w oczy to jest ryk taki, że hej Już nie raz wracałam ze spaceru prowadząc wózek jedną ręką i szłam tak jakby obok, żeby mu zasłonić słońce Jak sobie z tym radzić ? Bo przecież wieszanie pieluchy to chyba też nie bardzo ? TŻ się śmieje, że mu okularki kupi

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 11:40   #3823
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
Jejuuu mój Mały to jak tylko przez sekundę chociaż słońce zaświeci mu w oczy to jest ryk taki, że hej Już nie raz wracałam ze spaceru prowadząc wózek jedną ręką i szłam tak jakby obok, żeby mu zasłonić słońce Jak sobie z tym radzić ? Bo przecież wieszanie pieluchy to chyba też nie bardzo ? TŻ się śmieje, że mu okularki kupi

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Parasolka

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 11:59   #3824
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Jak któraś stosuje Vigantol to sprawdźcie nr serii. 19KQ193 z datą ważności do 31-10-2024 zostaje wycofana z obrotu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 12:18   #3825
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
Mnie czasami też dziwnie brzuch boli Tak trochę jak na okres ale myślę , że nie jest to związane z owulacją bo zdąża się raczej często. Nie wiem o co chodzi
A od poniedziałku mam taką migrenę, że ja nie wiem jak ja jeszcze funkcjonuje

Ja tak samo, ubieram Małego tylko w wygodne rzeczy. Czyli najczęściej body długie i spodnie dresowe. W nocy sam pajac. Dostał od mojej mamy () milion par jeansów no ale nie zakładam mu tego...

I nas jeszcze zimno ale właśnie od przyszłego tygodnia temp do 10 stopni i nie wiem jak na te spacery go ubierać. Jak ktoś znajdzie jakis fajny kombinezon to dajcie znac. Bo nie wiem czego szukać- dresowego, polarowego, grubszego ? Jeszcze jeździmy w miskowym kombinezonie i śpiworku zimowym ale bez przykrycia gondoli.

Mamy jeszcze trochę miejsca w gondoli ale nie wiem ile tak pojeździmy Mam spacerówkę z zestawu bo mam muuvo slick i mam nadzieje, że się sprawdzi. A jakbym miałam kupić oddzielnie to bym brała Valco Snap bo ma same super opinie.



Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Jabteż właśnie szukam co tu będzie dobre na wczesną wiosnę, i znalazłam w super cenie coś takiego:
https://www.smyk.com/p/cool-club-paj...01180/i6890947
Co prawda niby to dla dziewczynki ale moim zdaniem kolory i dla chłopczyka w sam raz.
Co o tym sądzicie na wiosnę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez jedytka1
Czas edycji: 2022-03-11 o 12:27
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 14:08   #3826
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Jabteż właśnie szukam co tu będzie dobre na wczesną wiosnę, i znalazłam w super cenie coś takiego:
https://www.smyk.com/p/cool-club-paj...01180/i6890947
Co prawda niby to dla dziewczynki ale moim zdaniem kolory i dla chłopczyka w sam raz.
Co o tym sądzicie na wiosnę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Myślę, że super i raczej „unisex”
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 17:33   #3827
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Jabteż właśnie szukam co tu będzie dobre na wczesną wiosnę, i znalazłam w super cenie coś takiego:
https://www.smyk.com/p/cool-club-paj...01180/i6890947
Co prawda niby to dla dziewczynki ale moim zdaniem kolory i dla chłopczyka w sam raz.
Co o tym sądzicie na wiosnę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też właśnie to widzialam. Miałam podobnego reniferka w grudniu do fotelika bo właśnie taki cienki był. Ale już jest za mały. Ogólnie przerobiłam mega dużo kombinezonów przez te 4 miesiące bo Mały tak szybko rósł
Na tej dużej grupie FB dziewczyny polecały kombinezony z Zzzforkids i rzeczywiście są piękne ale cena też zaporowa

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 19:58   #3828
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
Też właśnie to widzialam. Miałam podobnego reniferka w grudniu do fotelika bo właśnie taki cienki był. Ale już jest za mały. Ogólnie przerobiłam mega dużo kombinezonów przez te 4 miesiące bo Mały tak szybko rósł
Na tej dużej grupie FB dziewczyny polecały kombinezony z Zzzforkids i rzeczywiście są piękne ale cena też zaporowa

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Oj ceny wysokie, a tu promka na 30 złotych chyba zamowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

A mam takie pytanie, w jakiej formie podajecie witaminę D, bo ja podawałam najpierw w kropelkach ale źle się to aplikuje, teraz te twist off ale gdzieś przeczytałam, że ten olejek z nich może źle wpływać właśnie na brzuszek i wypróżnianie i czy ktos probowal w sprayu używać i czy latwo się aplikuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 19:59   #3829
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Viva dzięki za wyjaśnienie założenia rd z alaantkowe. Za jakiś czas planuje poczytać więcej na ten temat, teraz jak trafie na jakieś info to przeglądam gadżety
W ten weekend mam misję wyjęcia z szaf ubranek rozm 74, bo aktualnie nosimy 68. Boję się, że lada dzień przestanie mi się mieścić a wieksze rozmiary w pudłach. Ogólnie to przeszacowalam rozmiar mojego dzircka, bo jak kupowalam wyprawke to 74 z moich wyliczeń miał nosić pozna wiosna i trochę pora mi się nie zgrywa.
Policzyłam dzisiaj spodenki rozmiar 62 (w niektóre się miesci) i 68. Ma skromne 37 par plus pewnie kilka czeka na prasowanie niedługo tych ubranek będzie mniej, bo już większe rozmiary dzieci bardziej niszczą i już się nie trafiają dary losy, tak samo w sh już słabiej.

Co do wózka to my się ledwo miescimy w gondoli. Zostało nam kilka cm luzu :/ mam nadzieję, że po zdjęciu ciepłego kombinezonu pojezdzimy jeszcze z miesiąc aż bardziej się ociepli. Na szczęście mamy normalnie rozkładaną spacerówkę z zestawu, dobrze ze nie pokusilam sie na kubełek.

Kurcze, wychodzi chyba u nas AZS

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-11, 20:38   #3830
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

My dzis szczepienie i Laura spadła ze swojej siatki. Trochę za mało przybrała przez ostatni miesiąc no i oczywiście się martwię
Przybrała tylko 300gram w miesiąc a powinna tak z 500. ktoś tak może miał na 100% KP?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-11, 22:39   #3831
mizerna_pani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 62
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

[1=b2d301b4c170eaf9b136444 5e8ddaa8145214528_6583800 237796;89147938]Viva dzięki za wyjaśnienie założenia rd z alaantkowe. Za jakiś czas planuje poczytać więcej na ten temat, teraz jak trafie na jakieś info to przeglądam gadżety
W ten weekend mam misję wyjęcia z szaf ubranek rozm 74, bo aktualnie nosimy 68. Boję się, że lada dzień przestanie mi się mieścić a wieksze rozmiary w pudłach. Ogólnie to przeszacowalam rozmiar mojego dzircka, bo jak kupowalam wyprawke to 74 z moich wyliczeń miał nosić pozna wiosna i trochę pora mi się nie zgrywa.
Policzyłam dzisiaj spodenki rozmiar 62 (w niektóre się miesci) i 68. Ma skromne 37 par plus pewnie kilka czeka na prasowanie niedługo tych ubranek będzie mniej, bo już większe rozmiary dzieci bardziej niszczą i już się nie trafiają dary losy, tak samo w sh już słabiej.

Co do wózka to my się ledwo miescimy w gondoli. Zostało nam kilka cm luzu :/ mam nadzieję, że po zdjęciu ciepłego kombinezonu pojezdzimy jeszcze z miesiąc aż bardziej się ociepli. Na szczęście mamy normalnie rozkładaną spacerówkę z zestawu, dobrze ze nie pokusilam sie na kubełek.

Kurcze, wychodzi chyba u nas AZS

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Arbuzik możesz coś więcej powiedzieć o tym AZS? Jak to się u was objawia i skąd takie przypuszczenia, że to to?
Ja cały czas walczę z buźką mojego młodego (przypominam robi mu się taka "skorupka"). Byłam z nim u jednego pediatry i nic niepokojącego nie stwierdziła, mówi że to łojotokowe i samo minie. A ja tymczasem mam podjąć walkę z eliminacją czegoś co mu nie służy np. ubranek o innym kolorze niż biały, mleko, czekolada, kawa. I powiem szczerze, że podjęłam to wyzwanie i nie jem słodyczy, piję tylko napoje roślinne, nie spożywam kawy, odrzuciłam cały nabiał i nie stwierdziłam znaczącej poprawy.
Poszłam do drugiego pediatry no i w sumie nie powiedziała mi konkretnie co to mogłoby być, stwierdziła jednak, że na AZS i skazę białkową jej to nie wygląda, że mam się nie wygłupiać z tym odrzuceniem nabiału, że mogę kawę. Dodatkowo przepisała nam maść robioną i powiem Wam, że jak ręką odjął. Z tym, że po tygodniu stosowania tak jakby trochę zaczynało wracać w obrębie ust i po ponownej konsultacji z nią mam smarować cały czas młodego nawet do 10dni, a jak nie przejdzie to we wtorek mam się do niej stawić.
Chociaż cały czas z tyłu głowy mam chęć jeszcze umówić go do dermatologa.

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
My dzis szczepienie i Laura spadła ze swojej siatki. Trochę za mało przybrała przez ostatni miesiąc no i oczywiście się martwię
Przybrała tylko 300gram w miesiąc a powinna tak z 500. ktoś tak może miał na 100% KP?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Miałam tak z córką z 6lat temu. Była 100% na KP a przybierała co kot napłakał. Pediatra już groziła mi, że naśle na mnie opiekę społeczną, ze niby głodzę dziecko. Wszystkie wyniki badań były w normie. Przy każdej styczności ze służbą zdrowia czy to w przychodni czy to w szpitalu był temat o wadze córki, że niedożywiona i za każdym razem zlecane wszelkie badania w tym kierunku. Zawsze wychodziły dobre. Wytrzymałam 5 miesięcy na KP, dzień w dzień płacząc i obwiniając się o całą sytuację. Po tym czasie wprowadziłam jej mm no i już poźniej rozszerzanie diety, ale waga jak stała tak stała. Ma tak do dziś, jest walka o każdy kilogram, ma 6lat a waży 18kg, całe życie jest poniżej 3centyla (te siatki to moja zmora) poza tym jest wesołą, rezolutną dziewczynką, która jest w pełni zdrowa. Po prostu chyba taki jej urok. Może nie je tego wszystkiego co bym chciała, ale produkty notabene tuczące czyli mączne uwielbia i zajada ze smakiem i chociażbym się skichała to na wagę opornie wchodzą jej kolejne kilogramy.
Dodam jeszcze, że jako małe dziecko miała podcinane wędzidełko i teraz z biegiem czasu jestem przekonana, że był to również jeden z powodów, dla którego tak mało przybierała.
Teraz powtarzam, że gdybym wtedy wiedziała tyle co wiem teraz na temat kp i wędzidełek to może nasza historia z karmieniem potoczyłaby się inaczej. Tak czy siak w takiej sytuacji jest tyle zwątpienia o to "czy nie mam za słabego mleka?", Naprawdę wsparcie najbliższych w tym czasie i w ogóle podczas karmienia to jest klucz do sukcesu. Domyślam się co przeżywasz i przytulam Cię mocno. Musicie znaleźć przyczynę takiego obrotu sprawy, a być może również okaże się że taki urok twojego malucha.
mizerna_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-12, 08:09   #3832
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Arbuzik teraz sobie przypomniałam, że jest jedna zasada kolejności produktów wg alaantkowe: najpierw warzywa, potem owoce Chodzi o to, żeby przez pierwsze tygodnie rd podawać warzywa, aby dziecko nie nauczyło się od razu słodkiego smaku. A tak to podajesz co chcesz*, tylko w formie odpowiedniej dla malucha.

*nie wspominam produktów zabronionych typu miód, z sokami też warto się wstrzymać przez pierwszy rok

Jedytka kropelki ci się źle podaje? Dla mnie to najwygodniejsza forma twist off mnie wkurzały, miałam wrażenie, że nie wylatuje wszystko co musi. A kropelki to łatwo odmierzoną porcja, rąk nie brudzi Podaje od razu do buzi. Także nie pomogę, ja się z kropelkami bardzo lubię

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-12, 08:31   #3833
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
My dzis szczepienie i Laura spadła ze swojej siatki. Trochę za mało przybrała przez ostatni miesiąc no i oczywiście się martwię
Przybrała tylko 300gram w miesiąc a powinna tak z 500. ktoś tak może miał na 100% KP?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mój ostatnio przybrał 500 g, ale też spadł ze swojej siatki, choć w zasadzie jest tak w połowie między centylami. Dlatego jestem ciekawa co będzie teraz, mam nadzieję, że nie będzie spadał. Ale my do przychodni dopiero 31 marca. A wasza pediatra jakoś to skomentowała?

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-12, 09:42   #3834
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Arbuzik teraz sobie przypomniałam, że jest jedna zasada kolejności produktów wg alaantkowe: najpierw warzywa, potem owoce Chodzi o to, żeby przez pierwsze tygodnie rd podawać warzywa, aby dziecko nie nauczyło się od razu słodkiego smaku. A tak to podajesz co chcesz*, tylko w formie odpowiedniej dla malucha.

*nie wspominam produktów zabronionych typu miód, z sokami też warto się wstrzymać przez pierwszy rok

Jedytka kropelki ci się źle podaje? Dla mnie to najwygodniejsza forma twist off mnie wkurzały, miałam wrażenie, że nie wylatuje wszystko co musi. A kropelki to łatwo odmierzoną porcja, rąk nie brudzi Podaje od razu do buzi. Także nie pomogę, ja się z kropelkami bardzo lubię

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Mi się źle podaje bo córka nie lubi za bardzo i jest walka żeby do buzi trafić, i zawsze ją obkropkuje bo tak się wierci, a i takjeszcze podaje w ten sposób probiotyk i połowa leku trafia obok buzi dlatego tez twist off jakoś lepszy dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-12, 10:25   #3835
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Mi się źle podaje bo córka nie lubi za bardzo i jest walka żeby do buzi trafić, i zawsze ją obkropkuje bo tak się wierci, a i takjeszcze podaje w ten sposób probiotyk i połowa leku trafia obok buzi dlatego tez twist off jakoś lepszy dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mi właśnie twist off lądował na policzkach... A masz kropelki z pompką? Wtedy potrzeba pół sekundy na aplikację.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-12, 11:18   #3836
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
To mi właśnie twist off lądował na policzkach... A masz kropelki z pompką? Wtedy potrzeba pół sekundy na aplikację.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Nie, miałam takie zwykłe kropelki, że czasem nie leci w ogole albo za szybko na raz.
Jeszcze ten w spray chyba spróbuje może lepszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-12, 12:13   #3837
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Nie, miałam takie zwykłe kropelki, że czasem nie leci w ogole albo za szybko na raz.
Jeszcze ten w spray chyba spróbuje może lepszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
E no to zmień na pompkę, koniecznie. Zwykłych też nie lubię. Juvit D3 albo Biaron D.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-12, 12:47   #3838
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
E no to zmień na pompkę, koniecznie. Zwykłych też nie lubię. Juvit D3 albo Biaron D.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Dzięki muszę zobaczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-12, 13:58   #3839
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Dzięki muszę zobaczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tych w sprayu nie używałam nigdy, ale może też są ok Ale ja już nie będę testować, bo kropelki z pompką mi odpowiadają

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

W ogóle moje dziecko dziś nie daje nam żyć... Tylko na rękach, spanie też tylko na rodzicu, ale nawet na tych rękach marudzi. Od tygodnia ślini się na potęgę i wpycha łapki do buzi, dziś non stop gryzie wiewiórkę z mombelli. Zęby? Dziąsła wyglądają normalnie...

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-03-12, 15:49   #3840
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Tych w sprayu nie używałam nigdy, ale może też są ok Ale ja już nie będę testować, bo kropelki z pompką mi odpowiadają

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

W ogóle moje dziecko dziś nie daje nam żyć... Tylko na rękach, spanie też tylko na rodzicu, ale nawet na tych rękach marudzi. Od tygodnia ślini się na potęgę i wpycha łapki do buzi, dziś non stop gryzie wiewiórkę z mombelli. Zęby? Dziąsła wyglądają normalnie...

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Mój jest na etapie, że najpierw marudzi bo nie może sięgnąć zabawki/ gryzaka. Podam mu, odrazu wszystko ląduje w buziaku a jak mu wypadnie to znowu marudzi. I tak w kółko Ostatnio chyba było coś o kremach i nie pamiętam czy tych na dwór czy nawilżających? Ogólnie ja Małego wcale nie smaruje żadnymi balsamami ani oliwkami ( nie wiem czy to dobrze czy źle ) Ale ma przy nosku suchą skórę. Macie jakiś krem na twarz do polecenia ?

Opuliumalfa a może trochę częściej karmić? To jest minus właśnie kp, nie wiadomo ile dziecko je

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-06 22:31:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.