Jak się pozbyć toksyka? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-05, 20:24   #31
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 288
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Cytat:
Napisane przez aniawarga Pokaż wiadomość
Jednak przez moją wrażliwość nie uniem krzywdzić innych i nie chcę by ktoś przeze mnie cierpiał.
Na razie sama cierpisz. A grając, tak jak teraz, nie fair, krzywdzisz też jego.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 20:44   #32
aniawarga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

A jeszcze chciałam zapytać czy to ja przesadzam, czy to brzmi boleśnie jak ktoś mówi, że byłoby mu smutno po rozstaniu tylko tydzień lub, że się zastanawia czy są jakieś argumenty za tym, żeby że mną dalej był, bo kiedyś był inny, a teraz się zmienił i ja już dzisiaj nie daję mu wszystkiego czego potrzebuje, a kiedyś miał inne potrzeby i byłam wtedy ok. Ja po prostu nie ufam mu, że on mnie kocha w dobry sposób.

Z tą rezygnacją z pracy, to może on nie naprawdę złych intencji, ale ja już odbieram wszystko przesadnie. Po prostu boję się, że to osoba, która tak jak kiedyś mnie rozkochała w sobie nadmiarem emocji, pięknych słów, tak teraz chce mnie poznawać niezależności finansowej. Jednak może tak nie jest.
aniawarga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 20:46   #33
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 953
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Przestań się skupiać na jakichś pierdołach i wątkach pobocznych. Albo chcesz to zakończyć, albo jedynie męczyć temat bez sensu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 20:51   #34
aniawarga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

A jeszcze chciałam zapytać czy to ja przesadzam, czy to brzmi boleśnie jak ktoś mówi, że byłoby mu smutno po rozstaniu tylko tydzień lub, że się zastanawia czy są jakieś argumenty za tym, żeby że mną dalej był, bo kiedyś był inny, a teraz się zmienił i ja już dzisiaj nie daję mu wszystkiego czego potrzebuje, a kiedyś miał inne potrzeby i byłam wtedy ok. Ja po prostu nie ufam mu, że on mnie kocha w dobry sposób.

Z tą rezygnacją z pracy, to może on nie naprawdę złych intencji, ale ja już odbieram wszystko przesadnie. Po prostu boję się, że to osoba, która tak jak kiedyś mnie rozkochała w sobie nadmiarem emocji, pięknych słów, tak teraz chce mnie poznawać niezależności finansowej. Jednak może tak nie jest.

Lubi mi też czasami wbijać szpilki. Np. Przywitał mnie ostatnio "Cześć marudo". Ja zapytałam "marudo?". A on " No tak, bo Ty zawsze marudzisz". To są takie drobiazgi, ale od takich drobiazgów zaczynają np socjopaci i ja się czasami zastanawiam czy nie wpadłam w taką relację.

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Jak się ma mdłości przed powrotem do domu, to chyba nie ma co się dalej męczyć.
aniawarga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 21:00   #35
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Męczysz bułę. Nie chcesz z nim być? To powiedz mu to, a nie jakieś uniki od seksu, wyjazdy, kombinowactwa. To jest dorosły człowiek, poradzi sobie bez ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 21:06   #36
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Cytat:
Napisane przez aniawarga Pokaż wiadomość
A jeszcze chciałam zapytać czy to ja przesadzam, czy to brzmi boleśnie jak ktoś mówi, że byłoby mu smutno po rozstaniu tylko tydzień lub, że się zastanawia czy są jakieś argumenty za tym, żeby że mną dalej był, bo kiedyś był inny, a teraz się zmienił i ja już dzisiaj nie daję mu wszystkiego czego potrzebuje, a kiedyś miał inne potrzeby i byłam wtedy ok. Ja po prostu nie ufam mu, że on mnie kocha w dobry sposób.

Z tą rezygnacją z pracy, to może on nie naprawdę złych intencji, ale ja już odbieram wszystko przesadnie. Po prostu boję się, że to osoba, która tak jak kiedyś mnie rozkochała w sobie nadmiarem emocji, pięknych słów, tak teraz chce mnie poznawać niezależności finansowej. Jednak może tak nie jest.

Lubi mi też czasami wbijać szpilki. Np. Przywitał mnie ostatnio "Cześć marudo". Ja zapytałam "marudo?". A on " No tak, bo Ty zawsze marudzisz". To są takie drobiazgi, ale od takich drobiazgów zaczynają np socjopaci i ja się czasami zastanawiam czy nie wpadłam w taką relację.

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Jak się ma mdłości przed powrotem do domu, to chyba nie ma co się dalej męczyć.
no jak masz mdlosci przed powrotem do domu to nie wiem na co czekasz
ja bym wolala sie wyprowadzic i placic na pol za nastepne 3 miesiace nie mieszkajac tam niz rzygac codziennie na jego widok
nie masz dzieci nie masz nic co by cie z nim laczylo,masz inny lokal do ktorego mozesz sie wyprowadzic nie widze sensu tak sie meczyc

cala reszta rozkmin jest zbedna ,nie wazne co my myslimy wazne co ty czujesz a jak czujesz ze nie jestes w stanie z nim zyc pod jednym dachem to nie pozostaje nic innego jak sie wyniesc
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 21:08   #37
aniawarga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

To może ta cała toksyczność to tylko moja projekcja.
aniawarga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-05, 21:11   #38
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 953
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Ale my Ci mamy na to odpowiedzieć, czy o co chodzi?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 21:20   #39
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Cytat:
Napisane przez aniawarga Pokaż wiadomość
To może ta cała toksyczność to tylko moja projekcja.
moze
czytajac ciebie odnosze wrazenie ze potrzebujesz odwiedzic specjaliste bo nie podajesz tu zadnych toksycznych zachowan wiec trudno ci cos poradzic skoro nie znamy detali
wedlug mnie twoje posty wygladaja na posty osoby ktora ma jakies problemy natury psychiatrycznej wiec wedlug mnie powinnas sie udac do specjalisty a nie pytac randomow na forum zeby wrozyli z fusow
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 21:48   #40
aniawarga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Po prostu jestem wyniszczoną ofiarą narcyza, która jest już pozbawiona sił witalnych. Nie piszę o zachowaniach toksycznych, bo w wątku zapytałam jak się uwolnić. Teraz piszę o kolejnej fazie łapania mnie w sidła co wygląda jak gesty dobrej woli. Ale ok, pójdę do psychologa przeanalizować ten związek. Może jestem w błędzie. Wiem, że z jakichś powodów tęsknię za nim jak jestem daleko, bo go usprawiedliwiam, a z drugiej mam mdłości jak go widzę, słyszę jego głos i te pierdoły, które wygaduje, że powinnam się mu podporządkować i jak on mówi "jedziemy do jego rodziców" to ja jadę bez dyskusji. Nigdy się tak nie czułam w żadnym innym związku.
aniawarga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 22:03   #41
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 953
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Nieważne, czy on jest toksyczny, głupi, czy męczący. Możesz zakończyć związek nawet bez poważnego powodu. Rzekomo nie chcesz już z nim być, mdli Cię na jego widok, to po co jakieś dywagacje, czy on jest toksyczny, czy nie jest? Nie chcesz z nim być, to nie bądź. Wyprowadź się szybciej, skoro masz dokąd, przegadaj sprawę z właścicielem, zapłać swoją połowę rachunków, wypowiedz media i po sprawie. Tak naprawdę wiele rzeczy możesz załatwić już teraz.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-05, 22:14   #42
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Strasznie rozlazła jesteś. Tak czy siak - ja bym załatwiła kwestię wyprowadzki jak najszybciej. I porozmawiałabym z właścicielem, żeby umowę przepisać na chłopaka jak najszybciej. Skoro umowa jest na ciebie to nie masz pewności, czy on nie zdemoluje mieszkania po twojej wyprowadzce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 22:26   #43
aniawarga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Po prostu ten związek mi zrobił taką sieczkę z mózgu, że bardzo chce udowadnia, że nie jestem wariatką. On tak potrafi obrócić kota ogonem, że szukam wlasnej winy w jego patologicznych zachowaniach. Potem wątpię we własne zdrowe zmysły. Dlatego nie chciałam tu opisywać szczegółów. Ja po prostu wiem jak się zachowywał i co mówił. I nawet jeśli miał swoje powody, to jego reakcje były mocno nienormalne. Ja to wiem, bo przez to jestem w chronicznym rozstroju nerwowym. Ja to po prostu przeżyłam wszystko i oszczędzę wam szczegolow, bo te akcje są tak pokręcone, że wymagałyby opisywania każdej z osobna na wiele setek słów. Teraz też czuję się jak wariatką, że się tłumaczę.

Dzięki.Ellen za słowa, że mogę zerwać nawet bez powodu. Tyle ludzi zrywa i się nie przejmuje, a ja jestem po prostu zniewolona. Teraz tez zwatpilam w swoją decyzję. Popełniłam błąd, że tu przyszłam. Mialam robić swoje. Jeszcze dziś rano byłam zdeterminowana. Teraz znowu mi go żal, że to moze fajny facet, a ja jestem chora.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

No właśnie. Lub nie puści wody na cały dzień lub nie zostawi zapalonych świateł. Dlatego muszę tak naprawdę pilnować wszystkiego. Póki umowy ja media są na mnie. Właśnie o tym jest ten wątek, a nie jakieś psychoanalizy.
aniawarga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 22:55   #44
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 187
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Wcale nie jestem pewna czy chcesz się rozstać, ale jeśli tak to dziś, maksymalnie jutro siadasz z gościem i komunikujesz, że to koniec związku i że wypowiadasz umowę najmu. I niech decyduje czy zostaje czy nie. Daj mu dzień czy dwa na decyzję i poinformuj o tym właściciela. Może się zgodzi na zerwanie umowy przed terminem, jeśli nie, to bym już się przeprowadziła i zerwała umowy na media. Gościowi bym dała czas maksymalnie do końca miesiąca na alternatywne lokum i tyle. Nawet jeśli miałabym płacić za puste mieszkanie, to wolałabym to niż patrzenie na kogoś, kogo nienawidzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 23:07   #45
kasiab777
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 562
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

[QUOTE=aniawarga;89247679]Mialam robić swoje. Jeszcze dziś rano byłam zdeterminowana. Teraz znowu mi go żal, że to moze fajny facet, a ja jestem chora.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Dziewczyno nie zaluj jego tylko siebie. On sobie tak czy tak poradzi. Nie ma znaczenia czy jest fajny czy nie. Moze byc fantastyczny ale Ty wcale nie musisz chciec z nim byc. Chora czy nie, nie ma to znaczenia masz prawo w kazdej chwili odejsc. Zgadzam sie z xfrieda. Udaj sie po pomoc do specjalisty bo cos jest z Twoim mysle iem nie tak.
kasiab777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 00:04   #46
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 953
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Cytat:
Napisane przez aniawarga Pokaż wiadomość
Po prostu ten związek mi zrobił taką sieczkę z mózgu, że bardzo chce udowadnia, że nie jestem wariatką. On tak potrafi obrócić kota ogonem, że szukam wlasnej winy w jego patologicznych zachowaniach. Potem wątpię we własne zdrowe zmysły. Dlatego nie chciałam tu opisywać szczegółów. Ja po prostu wiem jak się zachowywał i co mówił. I nawet jeśli miał swoje powody, to jego reakcje były mocno nienormalne. Ja to wiem, bo przez to jestem w chronicznym rozstroju nerwowym. Ja to po prostu przeżyłam wszystko i oszczędzę wam szczegolow, bo te akcje są tak pokręcone, że wymagałyby opisywania każdej z osobna na wiele setek słów. Teraz też czuję się jak wariatką, że się tłumaczę.

Dzięki.Ellen za słowa, że mogę zerwać nawet bez powodu. Tyle ludzi zrywa i się nie przejmuje, a ja jestem po prostu zniewolona. Teraz tez zwatpilam w swoją decyzję. Popełniłam błąd, że tu przyszłam. Mialam robić swoje. Jeszcze dziś rano byłam zdeterminowana. Teraz znowu mi go żal, że to moze fajny facet, a ja jestem chora.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

No właśnie. Lub nie puści wody na cały dzień lub nie zostawi zapalonych świateł. Dlatego muszę tak naprawdę pilnować wszystkiego. Póki umowy ja media są na mnie. Właśnie o tym jest ten wątek, a nie jakieś psychoanalizy.
Nie napisałaś nic, co by świadczyło o tym, że facet Cię zniewala w jakikolwiek sposób. Raczej większość z tego jest w Twojej głowie. Jasne, może wskutek tego, że to toksyczny związek i on jest temu winien. Ale tak, czy inaczej nie trzeba aż takich ciężkich argumentów, aby z kimś zerwać. Sama sobie to w tym momencie robisz i wgrywasz jakieś wątpliwości z tyłka. Wręcz mam wrażenie, że boisz się zerwać, aby nie wyszło na to, że on wzruszy na to ramionami i sobie świetnie poradzi.

Jak najszybciej powinnaś pogadać z właścicielem mieszkania i z własnym (jeszcze) facetem - że chcesz umowę może nawet rozwiązać szybciej, a jeżeli się da, to po prostu przerzucić na swojego ex faceta. Nie wiem po co się czaić i czekać.

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Wcale nie jestem pewna czy chcesz się rozstać, ale jeśli tak to dziś, maksymalnie jutro siadasz z gościem i komunikujesz, że to koniec związku i że wypowiadasz umowę najmu. I niech decyduje czy zostaje czy nie. Daj mu dzień czy dwa na decyzję i poinformuj o tym właściciela. Może się zgodzi na zerwanie umowy przed terminem, jeśli nie, to bym już się przeprowadziła i zerwała umowy na media. Gościowi bym dała czas maksymalnie do końca miesiąca na alternatywne lokum i tyle. Nawet jeśli miałabym płacić za puste mieszkanie, to wolałabym to niż patrzenie na kogoś, kogo nienawidzę.
To samo.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-06-06 o 00:03
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 08:01   #47
aniawarga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Możecie mieć takie wrażenie, bo naprawdę mi zrobił sieczke z mózgu.

Ja wiem jak ja brzmię. Jak wariatka. Ale zapewniam, że jestem zrównoważona. Niepotrzebnie się wdalam w dyskusję. Przez lata miał mnie w garści, a ja latałam wokół niego. Teraz już dość tego. Nie chciałam tu pisać nic więcej. Moje pytanie było konkretne. Chciałam się poradzić jak to rozegrać, a nie pytać czy jest to toksyk czy ja jestem chora. Teraz może myślicie, że jestem jakąś wariatką. To mi o tyle nie pomaga, bo podważa moja determinację. Ale ok, moja wina, bo niepotrzebnie prosiłam o jakieś analizy.
aniawarga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 08:38   #48
902f7e545689995ed7100549f983f7667db9d210_640a7312174a8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 323
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Dobrze rozumiem, że obecnie opłacasz 2 mieszkania: czynsz "u babci" + połowę wynajmu u siebie? Więc finansowo wszystko jedno kiedy się przeprowadzisz. Porozmawiaj z partnerem natychmiast, walizki zacznij pakować już dziś, i wynieś się jak najprędzej. Nie masz powodu by mieszkać tam z nim jeszcze przez 3 miesiące.

Nie jesteś niewolnikiem, nie musisz czuć się winna , że kończysz związek. To dorosły facet, poradzi sobie.
Bądź uczciwa, jak najszybciej postaw sprawę jasno, omówcie szczegóły finansowe wymiksowania się z obecnego wynajmu, i tyle. Im szybciej zaczniesz nowe życie tym lepiej.
902f7e545689995ed7100549f983f7667db9d210_640a7312174a8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 08:49   #49
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Cytat:
Napisane przez aniawarga Pokaż wiadomość
Możecie mieć takie wrażenie, bo naprawdę mi zrobił sieczke z mózgu.

Ja wiem jak ja brzmię. Jak wariatka. Ale zapewniam, że jestem zrównoważona. Niepotrzebnie się wdalam w dyskusję. Przez lata miał mnie w garści, a ja latałam wokół niego. Teraz już dość tego. Nie chciałam tu pisać nic więcej. Moje pytanie było konkretne. Chciałam się poradzić jak to rozegrać, a nie pytać czy jest to toksyk czy ja jestem chora. Teraz może myślicie, że jestem jakąś wariatką. To mi o tyle nie pomaga, bo podważa moja determinację. Ale ok, moja wina, bo niepotrzebnie prosiłam o jakieś analizy.

Po prostu każ mu się wyprowadzić, a Ty wyprowadź się kiedy skończy się umowa. Jeśli nie jest agresywny, to powinien to zrobić.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-06, 08:49   #50
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Masz dla siebie inne mieszkanie, zarabiasz własne pieniądze, z panem nie łączy cię ślub, kretyt ani dzieci - to jest baardzo komfortowa sytuacja. Tu nie ma się z czego wyplątywać, wystarczy jedna rozmowa z właścicielem, jedna z facetem i po sprawie. Tu bardziej jest potrzebne twoje zdecydowanie i determinacja, bo sprawy formalne są do ogarnięcia dość łatwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 12:44   #51
aniawarga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Dobrze, trochę się wahałam, bo czuję pewną odpowiedzialność. On jest u mnie, w moim mieście, sam. Nie chciałam go wyrzucać na bruk.

Trochę mnie zbiłyście z tropu innymi uwagami, że nie ma nic toksycznego w jego zachowaniu. Ok, bo nic nie wspomniałam. To jest taka "biała" przemoc trwająca latami. Nie będę szukać daleko w przeszłości. Przykład z teraz, po tej sytuacji jak mi w piątek jak byłam w pracy wysłał smsa "jedziemy jutro do mojej rodziny na imieniny". Odmówiłam, bo miałam w planach weekendowe opiekowanie się chorym dziadkiem. Taka rozmowa:

- " Powiedziałem rodzinie, że następnym razem przyjadę z nową dziewczyną, która będzie chciała odwiedzać moją rodzinę "
- "Ale zaraz, jeździłam przecież często do Twojej rodziny, byłam na wszystkich ważnych uroczystościach i nie tylko"
- "No jeździłaś, ale tylko piszę, że teraz już nie będziesz się musiała męczyć tą wizją "
- "I co oni na to?"

- "Nieważne"
Miał pretensje, że nie pojechałam do jego szwagra. Szwagier mieszka daleko i zawsze widujemy się z nim u rodziców mojego chłopaka. On tam jest często, ale dla nas niezmotoryzowanych to trochę daleki dojazd. On wszystko robi z takim uśmieszkiem.

To taka drobnica z dzisiaj, żeby daleko nie szukać. Kiedyś bym się tym przejmowała, pytała, że jak to, dlaczego tak mówisz, przykro mi. Dzisiaj już naprawdę bez emocji. Ale on to wciąż robi!
aniawarga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 12:48   #52
trutka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 73
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Nie daj sobie wmówić, że z chłopakiem jest wszystko w porządku, a ty przesadzasz. Jeżeli czujesz, że coś jest nie tak, to jest nie tak. Masz święte prawo go zostawić, nawet jeżeli byłby świętym (ale po twoich postach widać, że jest bluszczowatym toksykiem - rzyg.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
trutka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 12:58   #53
aniawarga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Cytat:
Napisane przez trutka90 Pokaż wiadomość
Nie daj sobie wmówić, że z chłopakiem jest wszystko w porządku, a ty przesadzasz. Jeżeli czujesz, że coś jest nie tak, to jest nie tak. Masz święte prawo go zostawić, nawet jeżeli byłby świętym (ale po twoich postach widać, że jest bluszczowatym toksykiem - rzyg.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję. Na szczęście to co dzisiaj napisał przywróciło mi wiarę w słuszność mojej decyzji. On mnie niszczy.
aniawarga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 13:24   #54
kasiab777
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 562
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Czyli on juz wie ze sie rozstajecie? Skoro pisze o nowej dziewczynie? Rozmowa co najmniej dziwna.
kasiab777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 13:32   #55
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 10:42
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 13:38   #56
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Autorko czy przypadkiem wcześniej nie zakładałaś tutaj wątku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 13:39   #57
aniawarga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Cytat:
Napisane przez kasiab777 Pokaż wiadomość
Czyli on juz wie ze sie rozstajecie? Skoro pisze o nowej dziewczynie? Rozmowa co najmniej dziwna.
No właśnie nie i to jest najciekawsze. Nie widzieliśmy się przez weekend, bo on pojechał do rodziny. Dzisiaj po pracy się zobaczymy. No on takie lubi mówić.
aniawarga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 13:55   #58
kasiab777
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 562
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Cytat:
Napisane przez aniawarga Pokaż wiadomość
No właśnie nie i to jest najciekawsze. Nie widzieliśmy się przez weekend, bo on pojechał do rodziny. Dzisiaj po pracy się zobaczymy. No on takie lubi mówić.
No to jak on takie lubi mowic to niech mowi a Ty sie zwijaj. Jaki masz w koncu plan?
kasiab777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 14:08   #59
aniawarga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 30
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Chyba powiem, żeby sobie szukał czegoś. Ja zostanę do końca. Mam tam sporo mebli. Muszę zorganizować transport. Nie jestem na dwóch walizkach niestety.
aniawarga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 14:30   #60
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Jak się pozbyć toksyka?

Nawet jeśli masz plan skorzystać z firmy przeprowadzkowej, to i tak warto czas tej usługi ograniczyć do minimum i już wcześniej zacząć się pakować, jakieś mniejsze rzeczy zawieźć wcześniej a firmę tylko do mebli.
Skoro to toksyk to najlepiej zorganizować to wtedy, kiedy go nie będzie, żeby np. nie pojechał za Tobą sprawdzić, gdzie jest Twoje nowe mieszkanie. Nie rozumiem, po co czekać do końca umowy, skoro nowe mieszkanie już masz. Właścicielowi chyba też by łatwiej było, gdyby mieszkanie wcześniej było puste - można je posprzątać/odświeżyć i wygodniej pokazywać nowym potencjalnym chętnym.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-06 22:29:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.