Listopadowe Mamy 2022 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-04, 22:29   #511
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez Milciaczek Pokaż wiadomość
To cudownie ! nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego jakie to uczucie jesteś w stanie do czegoś to porównać ?

Jak wam mija weekend dziewczyny? u mnie masakra, ciagle leżę w łóżku i pije tylko ciepłe herbaty i naturalne soki tak mi zatkało zatoki, ze to jakiś dramat, chusteczki to najlepsi przyjaciele.
Oj.. Obyś szybko wstała na nogi. My jesteśmy właśnie na działce nad jeziorem, piękna pogoda, znajomi... Czekałam na to
Ja nie mam pojęcia jak to opisać. Czułam jak byliśmy w trasie i siedziałam w samochodzie 3h. Co jakiś czas mocno w dole brzucha było takie "puknięcie" od środka. Kiedyś była taka gra, że się robiło w plecy "masuje, masuje, którym palcem ukłuje" i się tak szybko dotykało którymś palcem kogoś w plecy, żeby zgadł To tak jakby mi ktoś od środka zrobił w brzuchu, ale typowo na dole. Nie były to żadne jelitowe sprawy . Inne odczucia całkiem. Ale wytłumaczyłam, hahhahaha. Dziś już mniej, bo mniej siedziałam, jestem bardziej w ruchu, więc tego nie czuć Raczej trzeba taka pozycję półleżącą i się skupić.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-04, 22:44   #512
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez Milciaczek Pokaż wiadomość
Znam jednego Gabriela, na którego nie mówią Gabryś, tylko Bibi mega podoba mi się te zdrobnienie Bibi, ale wiadomo im starszy syn tym mniej mu się będzie podobało
Można zawsze mówić jeszcze Gabi, Gabek. Na 100% znajdziecie tez mase innych zdrobnień

Tak samo jak bardzo podoba mi się imię Aleksander, ale zdrobnienie Olek jest dla mnie nie do przyjęcia natomiast Alek brzmi rewelacyjnie
O z Aleksandrem mam to samo.
Córka Alicja nigdy nie mówiliśmy do niej Ala bo mi się nie podoba. Poszła do przedszkola i wszyscy do niej Ala a ta nie reagowała W końcu wyszło w rozmowie z nauczycielką bo nawet nie pomyślałam żeby kogoś uprzedzać o tym, że nie używamy tego zdrobnienia i może nie wiedzieć o co kaman.
Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
No z tymi imionami to zagwozdka
Ja ewidentnie czuję już ruchy. Dziś to już notorycznie coś mnie tam puka od środka

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Ale super!
Cytat:
Napisane przez Milciaczek Pokaż wiadomość
To cudownie ! nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego jakie to uczucie jesteś w stanie do czegoś to porównać ?

Jak wam mija weekend dziewczyny? u mnie masakra, ciagle leżę w łóżku i pije tylko ciepłe herbaty i naturalne soki tak mi zatkało zatoki, ze to jakiś dramat, chusteczki to najlepsi przyjaciele.
Jakbyś miała obcego w brzuchu, coś ci się rusza w środku wbrew twojej woli 🤣 Te pierwsze to takie subtelne, ale potem to uohoho, jeszcze zależy od temperamentu dziecka, moja druga to sprawiała mi ból momentami.
Zdrówka!
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez UltraMarryna
Czas edycji: 2022-06-04 o 22:47
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 06:52   #513
Kokosaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar Kokosaneczka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7 747
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Milciaczek zdrówka!

Oj tak, te pierwsze kopniaczki to takie pukanie. A potem to potrafi kopnąć solidnie w żebro lub pęcherz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
04.01.2015 r.
16.07.2017 r.
29.06.2019 r.
Kokosaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 09:01   #514
Milciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 410
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Dzięki za opis dziewczyny ! kurczę naprawdę nie mogę się już tego doczekać

Dzisiaj na razie czuje się trochę lepiej - przynajmniej przespałam noc także idziemy w dobrym kierunku chyba
Muszę jak najszybciej wyzdrowieć, bo we wtorek wizyta u genetyka i będziemy umawiać amniopunkcję, a na nią nie mogę mieć żadnej infekcji.
Milciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 09:30   #515
hey_You
Raczkowanie
 
Avatar hey_You
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 210
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Ja obudziłam się z bólem gardła wczoraj miałam taki kłujący ból brzucha przez chwile, ale przeszło. Jak dziś się powtórzy, to skocze na IP, bo zwariuje przyznam się wam, ze ta ciąża jest dla mnie najgorsza - jestem psychicznie wykończona, a to dopiero 15 tc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
hey_You jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-05, 10:54   #516
Milciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 410
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez hey_You Pokaż wiadomość
Ja obudziłam się z bólem gardła wczoraj miałam taki kłujący ból brzucha przez chwile, ale przeszło. Jak dziś się powtórzy, to skocze na IP, bo zwariuje przyznam się wam, ze ta ciąża jest dla mnie najgorsza - jestem psychicznie wykończona, a to dopiero 15 tc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Po takich przeżyciach naprawdę Cię rozumiem. Ja tez wariuje w sumie cały czas, ale u Ciebie jest zdecydowanie gorzej.

Ja jednak cały czas wierze w to, że wszystko do końca będzie u Ciebie idealnie

A nie masz takiego swojego lekarza ginekologa, do którego możesz zawsze zadzwonić i podpytać co on uważa jak coś Cię niepokoi? Wiem, ze wielu lekarzy udostępnia swoje telefony pacjentkom w ciąży na wszelki wypadek

U mnie też zaczęło się od bólu gardła, później katar i ból głowy paskudne te przeziębienia, szczególnie w ciąży. Oby Tobie przeszło szybciej niż mi i nie rozłożyło Cię bardziej

Ogólnie ja dziś czuje się lepiej, przespałam noc, a to już sukces. Po konsultacji z lekarzami i farmaceutą zaczęłam brać sinupret na zatoki, to chyba on mi pomógł
Milciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 06:11   #517
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

A mi się właśnie przypomniało, że minął miesiąc i muszę pędzic na Tsh i Ft4. Nie pospałam sobie dziś

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-06, 06:34   #518
Kokosaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar Kokosaneczka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7 747
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez hey_You Pokaż wiadomość
Ja obudziłam się z bólem gardła wczoraj miałam taki kłujący ból brzucha przez chwile, ale przeszło. Jak dziś się powtórzy, to skocze na IP, bo zwariuje przyznam się wam, ze ta ciąża jest dla mnie najgorsza - jestem psychicznie wykończona, a to dopiero 15 tc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wszystko ok?

Ja mam wizytę za 1,5 tygodnia. Już mi się dłuży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
04.01.2015 r.
16.07.2017 r.
29.06.2019 r.
Kokosaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 06:39   #519
Milciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 410
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
A mi się właśnie przypomniało, że minął miesiąc i muszę pędzic na Tsh i Ft4. Nie pospałam sobie dziś

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Nie wysypianie się jest chyba nieodłączną częścią ciąży

Ja muszę zrobić cały komplet do endo- TSH, ft3, ft4, aTPO, aTG ale mam jeszcze czas, bo wizyta dopiero 14.06 Mam nadzieje, ze TSH ładnie mi spada i nie będę musiała zwiększać bardziej dawki leku. Bo biorę już sporą
Cytat:
Napisane przez Kokosaneczka Pokaż wiadomość
Wszystko ok?

Ja mam wizytę za 1,5 tygodnia. Już mi się dłuży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jutro wizyta u genetyka a wizyta u ginekologa dopiero 21.06 rozumiem, ze Ci się dłuży, bo mi także
Milciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 06:45   #520
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez Milciaczek Pokaż wiadomość
Nie wysypianie się jest chyba nieodłączną częścią ciąży

Ja muszę zrobić cały komplet do endo- TSH, ft3, ft4, aTPO, aTG ale mam jeszcze czas, bo wizyta dopiero 14.06 Mam nadzieje, ze TSH ładnie mi spada i nie będę musiała zwiększać bardziej dawki leku. Bo biorę już sporą

Ja jutro wizyta u genetyka a wizyta u ginekologa dopiero 21.06 rozumiem, ze Ci się dłuży, bo mi także
A jaką dawkę bierzesz? Ja 3x100 i 4x75. Ciekawe jak dzisiejsze badania wyjdą.
No i zaniepokoił mnie jeden pieprzyk na nodze. Mam go od zawsze, ale wygląda jakoś inaczej. Od lat nie jestem już zwolenniczką opalania się na skwarkę, więc jestem zdziwiona, ale ogólnie na ciele mam sporo pieprzyków, bo mam bardzo jasną karnację. Zadzwonię dziś, żeby dostać skierowanie, może ktoś mi to obejrzy. Za tydzień mam USG piersi, więc co chwilę coś

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:45 ---------- Poprzedni post napisano o 06:43 ----------

Cytat:
Napisane przez hey_You Pokaż wiadomość
Ja obudziłam się z bólem gardła wczoraj miałam taki kłujący ból brzucha przez chwile, ale przeszło. Jak dziś się powtórzy, to skocze na IP, bo zwariuje przyznam się wam, ze ta ciąża jest dla mnie najgorsza - jestem psychicznie wykończona, a to dopiero 15 tc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak tam? Mnie też niepokoją niestety każde kłucia, nagłe bóle... Ale lekarz mnie zawsze uspokaja, że jeżeli to jest naprawdę krótkotrwałe, trwa chwilkę, to nie ma się co stresować za każdym razem. Tam wszystko tak pracuje, że nawet nie jesteśmy sobie w stanie tego objąć głową U mnie zazwyczaj trwa to sekundkę i puszcza. Mam interweniować jak pojawi się kiedykolwiek plamienie, co mam nadzieję, że się nigdy nie zdarzy...

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 09:28   #521
FitPleasure
Zadomowienie
 
Avatar FitPleasure
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 730
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Takie klucie, ciagniecie, uczucie rozpierania w brzuchu bedzie sie pojawialo przez caly czas i niestety moze byc coraz silniejsze macica rosnie, wiazadla sie wzmacniaja i rozciagaja wiec chcac nie chcac musimy to czuc

Na stronie upacjenta.pl mozna zrobic darmowy pakiet dla kobiet w ciazy info o tym mam w aplikacji Preglife, nie wiem czy tylko z ta aplikacja czy dla wszystkich, ale warto skorzystac akurat na nastepna wizyte mam zrobic pakiet badan wiec chyba sobie zamowie
Tez musze skontrolowac sobie TSH, chociaz lekarka mowila, ze wyniki mialam ladnie uregulowane, dawke tez mam niezmienna od chyba 2 lat, wiec jesli czuje sie dobrze to nie musze tak czesto tego kontrolowac, ale dla wlasnego spokoju wole sprawdzic
Meczy mnie niskie cisnienie, sa dni kiedy nie ogarniam co sie dzieje, nie dosc ze chodze nieprzytomna to jeszcze boli mnie glowa zrobilam sobie slaba kawe, mam nadzieje ze pomoze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dbam o ciało ...
75-> 74->73->72->71-> 70->69->68->67->66-> 65->64->63->62-> 61-> 60->59->58->57->56->55
_________________________
... i duszę 9/52
FitPleasure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-06, 09:39   #522
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez FitPleasure Pokaż wiadomość
Takie klucie, ciagniecie, uczucie rozpierania w brzuchu bedzie sie pojawialo przez caly czas i niestety moze byc coraz silniejsze macica rosnie, wiazadla sie wzmacniaja i rozciagaja wiec chcac nie chcac musimy to czuc

Na stronie upacjenta.pl mozna zrobic darmowy pakiet dla kobiet w ciazy info o tym mam w aplikacji Preglife, nie wiem czy tylko z ta aplikacja czy dla wszystkich, ale warto skorzystac akurat na nastepna wizyte mam zrobic pakiet badan wiec chyba sobie zamowie
Tez musze skontrolowac sobie TSH, chociaz lekarka mowila, ze wyniki mialam ladnie uregulowane, dawke tez mam niezmienna od chyba 2 lat, wiec jesli czuje sie dobrze to nie musze tak czesto tego kontrolowac, ale dla wlasnego spokoju wole sprawdzic
Meczy mnie niskie cisnienie, sa dni kiedy nie ogarniam co sie dzieje, nie dosc ze chodze nieprzytomna to jeszcze boli mnie glowa zrobilam sobie slaba kawe, mam nadzieje ze pomoze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja akurat te wszystkie badania mam za darmo, ale faktycznie jak ktoś musi chodzić prywatnie to super opcja. Też mi się to wyświetla w aplikacji.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 09:58   #523
Milciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 410
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
A jaką dawkę bierzesz? Ja 3x100 i 4x75. Ciekawe jak dzisiejsze badania wyjdą.
No i zaniepokoił mnie jeden pieprzyk na nodze. Mam go od zawsze, ale wygląda jakoś inaczej. Od lat nie jestem już zwolenniczką opalania się na skwarkę, więc jestem zdziwiona, ale ogólnie na ciele mam sporo pieprzyków, bo mam bardzo jasną karnację. Zadzwonię dziś, żeby dostać skierowanie, może ktoś mi to obejrzy. Za tydzień mam USG piersi, więc co chwilę coś

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:45 ---------- Poprzedni post napisano o 06:43 ----------

Jak tam? Mnie też niepokoją niestety każde kłucia, nagłe bóle... Ale lekarz mnie zawsze uspokaja, że jeżeli to jest naprawdę krótkotrwałe, trwa chwilkę, to nie ma się co stresować za każdym razem. Tam wszystko tak pracuje, że nawet nie jesteśmy sobie w stanie tego objąć głową U mnie zazwyczaj trwa to sekundkę i puszcza. Mam interweniować jak pojawi się kiedykolwiek plamienie, co mam nadzieję, że się nigdy nie zdarzy...

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

A co za leki bierzesz? Bo ja na tarczyce tylko euthyrox w dawce 112 niestety na początku ciąży TSH poszybowało mi kosmicznie w górę, a mam hashimoto.

Ja wszystkie badania wykonuje na NFZ, wiec nie martwię się o koszta, ale tez w apce pojawia mi się informacja o możliwym darmowym pakiecie
Milciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 10:44   #524
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez Milciaczek Pokaż wiadomość
A co za leki bierzesz? Bo ja na tarczyce tylko euthyrox w dawce 112 niestety na początku ciąży TSH poszybowało mi kosmicznie w górę, a mam hashimoto.

Ja wszystkie badania wykonuje na NFZ, wiec nie martwię się o koszta, ale tez w apce pojawia mi się informacja o możliwym darmowym pakiecie
Ja też euthyrox właśnie w tych zmiennych dawkach i to w sumie na razie tyle

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Co do kawy, ochota na kilka kaw dziennie, tak jak kiedyś piłam, to już mi przeszła. Ale jedna dziennie musi być obowiązkowo, po prostu lubię. A nie wiem dlaczego panuje taka wszechobecna panika jak ludzie widzą, że piję kawę Bardzo mnie to bawi. W weekend znajoma pyta, co do picia mi zrobić a ja mówię, że kawkę z mlekiem. A ta w szoku, że jak to

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 10:59   #525
hey_You
Raczkowanie
 
Avatar hey_You
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 210
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Dziś juz wszystko ok. Z moim lekarzem jestem w stałym kontakcie, mówił żeby się nie denerwować. Łatwo mu mówić, a wizyta dopiero za 2 tygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
hey_You jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 11:02   #526
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez hey_You Pokaż wiadomość
Dziś juz wszystko ok. Z moim lekarzem jestem w stałym kontakcie, mówił żeby się nie denerwować. Łatwo mu mówić, a wizyta dopiero za 2 tygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Noo, im zawsze się w sumie łatwo mówi... Ale jestem zdania, że intuicja nas nie zawiedzie. Kiedy naprawdę by się coś działo, myślę że będziemy to wiedzieć. W stresie to będziemy całą ciążę Ja wizytę mam dopiero za niecałe 3 tygodnie.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 11:15   #527
Milciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 410
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
Ja też euthyrox właśnie w tych zmiennych dawkach i to w sumie na razie tyle

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Co do kawy, ochota na kilka kaw dziennie, tak jak kiedyś piłam, to już mi przeszła. Ale jedna dziennie musi być obowiązkowo, po prostu lubię. A nie wiem dlaczego panuje taka wszechobecna panika jak ludzie widzą, że piję kawę Bardzo mnie to bawi. W weekend znajoma pyta, co do picia mi zrobić a ja mówię, że kawkę z mlekiem. A ta w szoku, że jak to

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

O mamo pogubiła bym się na szczęście biorę jedna dawkę, ale właśnie 112 i zobaczymy jak będzie dalej, czy zmienimy, czy zostaniemy przy tej.

Co do kawy to panuje ogólne przekonanie, ze nie można.. można tylko z umiarem No chyba ze pijesz baaardzo dużo herbaty czarnej, to lepiej kawke sobie odpuścić.
Cytat:
Napisane przez hey_You Pokaż wiadomość
Dziś juz wszystko ok. Z moim lekarzem jestem w stałym kontakcie, mówił żeby się nie denerwować. Łatwo mu mówić, a wizyta dopiero za 2 tygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Noo to akurat prawda, zawsze jest łatwo powiedzieć a nie możesz spróbować się z nim dogadać na częstsze wizyty kontrolne? Bo nerwicy jakiejś się nabawisz do porodu
Milciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 11:17   #528
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez Milciaczek Pokaż wiadomość
O mamo pogubiła bym się na szczęście biorę jedna dawkę, ale właśnie 112 i zobaczymy jak będzie dalej, czy zmienimy, czy zostaniemy przy tej.

Co do kawy to panuje ogólne przekonanie, ze nie można.. można tylko z umiarem No chyba ze pijesz baaardzo dużo herbaty czarnej, to lepiej kawke sobie odpuścić.

Noo to akurat prawda, zawsze jest łatwo powiedzieć a nie możesz spróbować się z nim dogadać na częstsze wizyty kontrolne? Bo nerwicy jakiejś się nabawisz do porodu
Niiee, ja tam piję raczej wodę, rumianek, herbata to sporadycznie. Dlatego wiem, że sobie po prostu mogę pozwolić na tę kawkę i piję ze smakiem

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 11:19   #529
FitPleasure
Zadomowienie
 
Avatar FitPleasure
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 730
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
Ja też euthyrox właśnie w tych zmiennych dawkach i to w sumie na razie tyle

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Co do kawy, ochota na kilka kaw dziennie, tak jak kiedyś piłam, to już mi przeszła. Ale jedna dziennie musi być obowiązkowo, po prostu lubię. A nie wiem dlaczego panuje taka wszechobecna panika jak ludzie widzą, że piję kawę Bardzo mnie to bawi. W weekend znajoma pyta, co do picia mi zrobić a ja mówię, że kawkę z mlekiem. A ta w szoku, że jak to

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Z ta kawa w ciazy to zawsze jest temat sporny, bo wciaz trwaja badania nad jej wplywem (a w zasadzie wplywem kofeiny) na plod. Kiedys kategorycznie nie mozna bylo pic, od kilku/ kilkunastu(?) lat dozwolona jest niewielka ilosc. Moze stad takie reakcje ale obecnie trwaja kolejne badania, bo jak sie okazalo, nawet niewielka ilosc moze miec wplyw na plod. Jak bylam na pierwszych wizytach to rozmawialam o tym z lekarka, ona bylo wtedy swiezo po jakims sympozjum i mowila mi zebym jesli nie mam ogromnej potrzeby, to lepiej zebym jej nie pila a ze wcale nie mialam ochoty to po prostu calkowicie ja odstawilam. Dzis tez napilam sie bardziej dla energii niz dla smaku ale czuje sie o wiele lepiej zabralam sie za ogarnianie balkonu, teraz czas na gruntowne porzadki w kuchni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dbam o ciało ...
75-> 74->73->72->71-> 70->69->68->67->66-> 65->64->63->62-> 61-> 60->59->58->57->56->55
_________________________
... i duszę 9/52
FitPleasure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-06, 11:23   #530
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez FitPleasure Pokaż wiadomość
Z ta kawa w ciazy to zawsze jest temat sporny, bo wciaz trwaja badania nad jej wplywem (a w zasadzie wplywem kofeiny) na plod. Kiedys kategorycznie nie mozna bylo pic, od kilku/ kilkunastu(?) lat dozwolona jest niewielka ilosc. Moze stad takie reakcje ale obecnie trwaja kolejne badania, bo jak sie okazalo, nawet niewielka ilosc moze miec wplyw na plod. Jak bylam na pierwszych wizytach to rozmawialam o tym z lekarka, ona bylo wtedy swiezo po jakims sympozjum i mowila mi zebym jesli nie mam ogromnej potrzeby, to lepiej zebym jej nie pila a ze wcale nie mialam ochoty to po prostu calkowicie ja odstawilam. Dzis tez napilam sie bardziej dla energii niz dla smaku ale czuje sie o wiele lepiej zabralam sie za ogarnianie balkonu, teraz czas na gruntowne porzadki w kuchni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No, ale jak ciężarna dosiada się do coca-coli, która ma od groma kofeiny, to już nie widzę takiej paniki Dlatego ten najazd na kawę mnie bawi po prostu, bo taka mleczna, słaba kawa to chyba żadne zagrożenie

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 11:39   #531
FitPleasure
Zadomowienie
 
Avatar FitPleasure
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 730
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
No, ale jak ciężarna dosiada się do coca-coli, która ma od groma kofeiny, to już nie widzę takiej paniki Dlatego ten najazd na kawę mnie bawi po prostu, bo taka mleczna, słaba kawa to chyba żadne zagrożenie

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
No to juz wynika z niewiedzy wielu ludzi, bo dla nich kofeina= kawa a cola to "tylko" kolorowy gazowany napoj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dbam o ciało ...
75-> 74->73->72->71-> 70->69->68->67->66-> 65->64->63->62-> 61-> 60->59->58->57->56->55
_________________________
... i duszę 9/52
FitPleasure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 12:18   #532
hey_You
Raczkowanie
 
Avatar hey_You
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 210
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez Milciaczek Pokaż wiadomość
O mamo pogubiła bym się na szczęście biorę jedna dawkę, ale właśnie 112 i zobaczymy jak będzie dalej, czy zmienimy, czy zostaniemy przy tej.

Co do kawy to panuje ogólne przekonanie, ze nie można.. można tylko z umiarem No chyba ze pijesz baaardzo dużo herbaty czarnej, to lepiej kawke sobie odpuścić.

Noo to akurat prawda, zawsze jest łatwo powiedzieć a nie możesz spróbować się z nim dogadać na częstsze wizyty kontrolne? Bo nerwicy jakiejś się nabawisz do porodu

Mam wizyty co 2 tygodnie teraz akurat tak wyszło, bo on jedzie na urlop, ale ma mi zostawić namiar na kolegę „w temacie”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
hey_You jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 13:23   #533
Milciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 410
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez FitPleasure Pokaż wiadomość
No to juz wynika z niewiedzy wielu ludzi, bo dla nich kofeina= kawa a cola to "tylko" kolorowy gazowany napoj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Oj tak to prawda. Natomiast tak faktycznie to kofeina znajduje się w wielu produktach
Niemniej ja uważam, ze filiżanka słabej kawy z mlekiem dziennie to nie zabójstwo
Cytat:
Napisane przez hey_You Pokaż wiadomość
Mam wizyty co 2 tygodnie teraz akurat tak wyszło, bo on jedzie na urlop, ale ma mi zostawić namiar na kolegę „w temacie”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oo to super zawsze to choć troszkę spokojniejsza głowa
Milciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 14:08   #534
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez Milciaczek Pokaż wiadomość
Oj tak to prawda. Natomiast tak faktycznie to kofeina znajduje się w wielu produktach
Niemniej ja uważam, ze filiżanka słabej kawy z mlekiem dziennie to nie zabójstwo

Oo to super zawsze to choć troszkę spokojniejsza głowa
Taaak, nie ma co wariować. Wszystko z umiarem
Dziś mam słabszy dzień chyba. Może to przez pogodę. Byłam rano na tym pobraniu, zrobiłam sobie spacer na ryneczek, później zakupy w Lidlu, ogólnie było duszno. Wróciłam przed 12 i padłam na kanapie . Trochę nawet pospałam. Czuję, że jakbym zamknęła oczy, to znów bym spala. Teraz pada deszcz i się dam przyjemnie ochłodziło.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 14:15   #535
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Ale się rozpisałyście


Ja już po wizycie, 293g dziewuchy buzie niezmiennie ma schowaną, głową wcisnęła się w kątek i za cholercię nie chce jej stamtąd wyciągnąć Za 3 tygodnie, 27 czerwca połówkowe

Ja kawy nie pije i nigdy nie piłam, wiec problem mam z głowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:16   #536
Kokosaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar Kokosaneczka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7 747
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez meggie94 Pokaż wiadomość
Ale się rozpisałyście


Ja już po wizycie, 293g dziewuchy buzie niezmiennie ma schowaną, głową wcisnęła się w kątek i za cholercię nie chce jej stamtąd wyciągnąć Za 3 tygodnie, 27 czerwca połówkowe

Ja kawy nie pije i nigdy nie piłam, wiec problem mam z głowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
04.01.2015 r.
16.07.2017 r.
29.06.2019 r.
Kokosaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 19:30   #537
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Milciaczek niewysypianie w ciąży to taki przedsmak późniejszych bezsennych nocy, trening
Ja kawę odstawiłam, czasem się napiję tylko. W pierwszej nie piłam, w drugiej ciąży piłam normalnie ale przy kp odstawiłam bo z tego co się dowiedziałam to z organizmu dziecka, noworodka dawka kofeiny z jednej kawy schodzi przez tydzień gdzie u dorosłego to kilka h.
Ja się nie stresuje wcale bo wiem że w ciąży non stop coś boli w brzuchu, ciągnie, kłuje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 14:19   #538
Milciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 410
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Jestem po wizycie u genetyka, nic czego bym nie wiedziała się nie dowiedziałam dostałam skierowanie na amnio. Zabieg 13.06, później mam 2 tygodnie odpoczywać. Wynik po pełnych 3 tygodniach.
Milciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 15:50   #539
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez Milciaczek Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie u genetyka, nic czego bym nie wiedziała się nie dowiedziałam dostałam skierowanie na amnio. Zabieg 13.06, później mam 2 tygodnie odpoczywać. Wynik po pełnych 3 tygodniach.
O to szybko będziesz miała badanie, wyniku nie da się tak samo szybko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 15:53   #540
FitPleasure
Zadomowienie
 
Avatar FitPleasure
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 730
Dot.: Listopadowe Mamy 2022

Cytat:
Napisane przez Milciaczek Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie u genetyka, nic czego bym nie wiedziała się nie dowiedziałam dostałam skierowanie na amnio. Zabieg 13.06, później mam 2 tygodnie odpoczywać. Wynik po pełnych 3 tygodniach.
Czyli wizyta u niego to taka tylko formalnosc? dobrze, ze zabieg tak szybko, szkoda tylko ze tyle trzeba czekac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dbam o ciało ...
75-> 74->73->72->71-> 70->69->68->67->66-> 65->64->63->62-> 61-> 60->59->58->57->56->55
_________________________
... i duszę 9/52
FitPleasure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-16 16:43:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.