Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-23, 19:11   #2491
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 293
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
jak to jest z dostarczaniem przesyłek do paczkomatu w soboty? dostarczają tak jak w dni robocze czy raczej w soboty mniej tych kurierów jeździ i tylko część paczek dostarczają? dostałam dziś wiadomość przed 16 że paczka jest przyjęta w oddziale, od tamtej pory nic i się zastanawiam czy jest szansa że dojdzie to jutro. kurcze niezbyt mi jutro pasuje bo wybrałam paczkomat niedaleko pracy i musiałabym specjalnie jechać a nie chcę żeby to do poniedziałku leżało przy obecnych temperaturach.
Ostatnio jak nadawałam paczkę Inpostem to była opcja do zaznaczenia do dostarczania w sobotę, dodatkowo płatna (z tego, co pamiętam). I ja tylko raz czy dwa dostałam paczkę w sobotę.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 19:16   #2492
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
jak to jest z dostarczaniem przesyłek do paczkomatu w soboty? dostarczają tak jak w dni robocze czy raczej w soboty mniej tych kurierów jeździ i tylko część paczek dostarczają? dostałam dziś wiadomość przed 16 że paczka jest przyjęta w oddziale, od tamtej pory nic i się zastanawiam czy jest szansa że dojdzie to jutro. kurcze niezbyt mi jutro pasuje bo wybrałam paczkomat niedaleko pracy i musiałabym specjalnie jechać a nie chcę żeby to do poniedziałku leżało przy obecnych temperaturach.

Jak to allegro smart to dostarczają w sobotę. Zwykłych paczek nie.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 19:23   #2493
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
jak to jest z dostarczaniem przesyłek do paczkomatu w soboty? dostarczają tak jak w dni robocze czy raczej w soboty mniej tych kurierów jeździ i tylko część paczek dostarczają? dostałam dziś wiadomość przed 16 że paczka jest przyjęta w oddziale, od tamtej pory nic i się zastanawiam czy jest szansa że dojdzie to jutro. kurcze niezbyt mi jutro pasuje bo wybrałam paczkomat niedaleko pracy i musiałabym specjalnie jechać a nie chcę żeby to do poniedziałku leżało przy obecnych temperaturach.
Możliwe, ze to zależy od nadawcy paczki.
Moje paczki z allegro (i chyba z eobuwie) zawsze trafiają do paczkomatu w soboty. Inne leżą przez weekend w magazynie.
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 19:28   #2494
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja nie piję stricte do Ciebie tylko po prostu z tej dyskusji wyłania się obraz tego, że można sobie wkleić swój podpis w dokument pdf i będzie gicior. No nie będzie. W pracy mam podpis elektroniczny i do niego mam certfikat i kartę, reszta wszystko tradycyjnie.

Umowy są po to pisemnie żeby mieć właśnie dowód jakby coś poszło nie tak.

Bo ja rozumiem, że korespondencję do klienta robicie tak, że tam jest podpis, ale pewnie to idzie z firmowego maila z firmowej domeny, co i tak wskazuje, kto jest nadawcą.
Dokładnie tak - sprawy firmowe zgodnie z procedurami w firmie, ustaleniami z indywidualnym klientem

Sprawy prywatne, to każdy musi sam oszacować potencjalne ryzyko w zakresie podpisywania umowy, na wypadek gdyby coś poszło nie tak.
Jeśli na przykład ja "Dusia" chcę, żeby stolarz Jan Kowalski (prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą) wykonał i zamontował mi drzwi o wartości dajmy na to 3000-4000 zł, to mogę:
- nie podpisać żadnej umowy pisemnej, tylko uzgodnić wszystko ustnie i może być wszystko ok, a może się okazać że drzwi są nie takie jak miały być i w sumie ciężko mi dochodzić czegokolwiek (ale tracę na tym tylko ja "Dusia" moje własne pieniądze i sama do siebie mogę mieć pretensje),
- podpisać umowę bez wydruku, skanami podpisu i gdyby coś poszło nie tak to może i mogę próbować dochodzić czegoś w sądzie, ale może się okazać, że ta umowa podpisana tylko przez wklejenie skanu podpisu nie jest ważna (i też tracę na tym tylko ja "Dusia" moje prywatne pieniądze i mogę mieć pretensje do siebie samej),
- podpisać umowę drukując ją, kiedy obie strony otrzymują oryginały umów z oryginalnymi odręcznymi podpisami i w razie gdy usługa zostanie wykonana niewłaściwie, będę mogła dochodzić swoich praw i nikt nie podważy ważności umowy.

To dla mnie jest inna waga umów oraz inne kwoty umów. Jeśli jestem w stanie zaakceptować prywatne ryzyko, to kto mi broni.
W sprawach umów zawieranych przez firmy myślę że raczej nie stosuje się takich praktyk ze skanami podpisów.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 19:45   #2495
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 293
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89359306]Dokładnie tak - sprawy firmowe zgodnie z procedurami w firmie, ustaleniami z indywidualnym klientem

Sprawy prywatne, to każdy musi sam oszacować potencjalne ryzyko w zakresie podpisywania umowy, na wypadek gdyby coś poszło nie tak.
Jeśli na przykład ja "Dusia" chcę, żeby stolarz Jan Kowalski (prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą) wykonał i zamontował mi drzwi o wartości dajmy na to 3000-4000 zł, to mogę:
- nie podpisać żadnej umowy pisemnej, tylko uzgodnić wszystko ustnie i może być wszystko ok, a może się okazać że drzwi są nie takie jak miały być i w sumie ciężko mi dochodzić czegokolwiek (ale tracę na tym tylko ja "Dusia" moje własne pieniądze i sama do siebie mogę mieć pretensje),
- podpisać umowę bez wydruku, skanami podpisu i gdyby coś poszło nie tak to może i mogę próbować dochodzić czegoś w sądzie, ale może się okazać, że ta umowa podpisana tylko przez wklejenie skanu podpisu nie jest ważna (i też tracę na tym tylko ja "Dusia" moje prywatne pieniądze i mogę mieć pretensje do siebie samej),
- podpisać umowę drukując ją, kiedy obie strony otrzymują oryginały umów z oryginalnymi odręcznymi podpisami i w razie gdy usługa zostanie wykonana niewłaściwie, będę mogła dochodzić swoich praw i nikt nie podważy ważności umowy.

To dla mnie jest inna waga umów oraz inne kwoty umów. Jeśli jestem w stanie zaakceptować prywatne ryzyko, to kto mi broni.
W sprawach umów zawieranych przez firmy myślę że raczej nie stosuje się takich praktyk ze skanami podpisów.[/QUOTE]

Dokładnie tak! Bardzo ładnie to opisałaś
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 19:55   #2496
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak! Bardzo ładnie to opisałaś

w sumie już na początku dobrze było wspomnieć o potencjalnym ryzyku w sytuacji gdyby coś poszło nie tak jak było ustalane z usługodawcą
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 20:15   #2497
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 293
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89359328]
w sumie już na początku dobrze było wspomnieć o potencjalnym ryzyku w sytuacji gdyby coś poszło nie tak jak było ustalane z usługodawcą[/QUOTE]

Dla mnie to było oczywiste Po to się na piśmie potwierdza, co ustaliły obie strony.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-23, 20:25   #2498
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie mam dzieci, więc z czystej ciekawości - skąd ludzie wiedzą, jak się zajmować dzieckiem? Czy oglądanie filmów na YouTube albo jakieś zajęcia w szkole rodzenia na to pozwalają? Mówię o osobach, które nigdy nie przewijały, nie karmiły i powiedzmy nawet nie trzymały dziecka, więc nie miały możliwości się tego nauczyć. Mnie się to wydaje jakieś niemożliwe do wykonania, bo jak żyję nie miałam dziecka na rękach i to dla mnie kompletna czarna magia, a ludzie jakoś to robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkola rodzenia, polozne po porodzie pokazuja, daja wskazowki (jak sie dobrze trafi, niestety nie kazda ma chec i czas...), oczysiscie jest tez mnostwo materialow w internecie a po powrocie do domu jeszcze polozna z przychodni przychodzi na wizyty. Mialam do czynienia z dziecmi przed porodem (trzymanie, przewijanie) ale kapanie pierwszy raz dopiero przy naszym dziecku, tez trzeba bylo sie nauczyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 20:32   #2499
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 849
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Chodziłam na szkołę rodzenia i powiem tak: strata czasu i kasy, ani cię to do porodu nie przygotuje, ani do opieki nad dzieckiem

Myślę, że z dzieckiem jak życiem, pracą, podejmujesz jakąś decyzję i modlisz się,żeby była dobra

W dobie internetu wiele rzeczy można się "dopytać" na forach dla rodziców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dokładnie odwrotne doświadczenia ze szkołą rodzenia, no i moja była bezpłatna. Może stąd mniejsza frustracja

Ale tak, szkoła rodzenia, do tego ogólnie materiały (coś jednak się w ciąży czyta), no i intuicja. Nigdy nie kąpałam dziecka, ale po prostu je wzięłam i wykąpałam, no bo trzeba było
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 21:33   #2500
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 486
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie mam dzieci, więc z czystej ciekawości - skąd ludzie wiedzą, jak się zajmować dzieckiem? Czy oglądanie filmów na YouTube albo jakieś zajęcia w szkole rodzenia na to pozwalają? Mówię o osobach, które nigdy nie przewijały, nie karmiły i powiedzmy nawet nie trzymały dziecka, więc nie miały możliwości się tego nauczyć. Mnie się to wydaje jakieś niemożliwe do wykonania, bo jak żyję nie miałam dziecka na rękach i to dla mnie kompletna czarna magia, a ludzie jakoś to robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nigdy nie miałam kontaktu z małymi dziećmi, dopóki nie urodziłam córki. Podstaw dotyczących "obsługi" dowiedziałam się w szkole rodzenia łącznie z tym jak trzymać dziecko, zmieniać pieluchy i ogarnąć kąpiel (nawet ćwiczyliśmy z lalkami treningowymi). Potem jak potrzebowałam czegoś się dowiedzieć to czytałam w necie. Tak w sumie robię do dziś.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-23, 21:38   #2501
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dzięki za radę, jak będę szukać nowego prześcieradła to zerknę. Tylko za bardzo nie wiem jak duży zapas miałby szansę zadziałać. Jedyne czego mój TŻ nie roluje to pokrowiec na materac który jest zapięty na zamek błyskawiczny



Mój TŻ mógłby Ci powiedzieć tylko "nie ma się co przesuwać? to potrzymaj mi soczek..." Jak ktoś ma talent to gumki się rozciągają, ja mam wszystkie podkłady z pourywanymi gumkami bo TŻ je tak przesuwa że nie wytrzymują. Ale mówię, on jest wybrykiem natury w tej kwestii.



Tak, mamy osobne kołdry. Ja ogólnie nie wyobrażam sobie spać z nikim pod kołdrą, lubię się owinąć albo włożyć sobie kołdrę między kolana. Raz spaliśmy pod jedną kołdrą to skończyło się tym że TŻ leżał zawinięty w kołdrę a ja wstałam po koc bo inaczej leżałabym do rana zmarznięta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo. Piątka

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-23, 22:43   #2502
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 529
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ostatnio jak nadawałam paczkę Inpostem to była opcja do zaznaczenia do dostarczania w sobotę, dodatkowo płatna (z tego, co pamiętam). I ja tylko raz czy dwa dostałam paczkę w sobotę.
Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
Jak to allegro smart to dostarczają w sobotę. Zwykłych paczek nie.
Cytat:
Napisane przez ladylajla Pokaż wiadomość
Możliwe, ze to zależy od nadawcy paczki.
Moje paczki z allegro (i chyba z eobuwie) zawsze trafiają do paczkomatu w soboty. Inne leżą przez weekend w magazynie.
robiłam zamówienie w hebe, szukałam i na stronie pisze że dostarczane również w soboty, pisałam na czacie z konsultantką to się dowiedziałam że zależy od paczki. wieczorem zmienił mi się status na transportowana między oddziałami.
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 06:33   #2503
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89359200]Powiedziałabym nawet, że to norma. U mnie nie wystąpiła bardzo długo, dopiero po luteinie.[/QUOTE]Ok dziękuję.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 07:05   #2504
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Ja tak samo. Piątka

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Dobrze wiedzieć że to nie tylko mój TŻ odstawia takie numery

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 08:04   #2505
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Jaki model suszarko-lokówki warto kupić?

Już od paru dni o nich czytam i dalej nie wiem, a model, który wpadł mi w oko został chyba już wycofany, o taki: https://www.philips.pl/c-m-pe/pieleg...towa-stylecare

Może znacie coś podobnego?
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 08:14   #2506
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 367
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89359253]Słuchajcie, czy to normalne, że płyta witroceramiczna włącza się i wyłącza? Według elektryka to normalne, bo tak reguluje temperaturę. Kurde, serio? Gotowanie trwa 4x wolniej, niż kiedy miałam kuchenkę gazową. Jajka na twardo gotują się 20 min. Wtf? Dodam, że kupiłam nową, przenośną płytę i jest tak samo, przez minutę jest włączona, świeci się na czerwono i grzeje, a potem gaśnie i po kolejnej minucie czy około znowu włącza, i tak ciągle. Z czym może być problem? No nie mówcie, że to normalne, już szału od tego dostaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Niestety, ale raczej jest to normalne, że na płycie ceramicznej strasznie długo się wszystko gotuje. W pierwszym mieszkaniu na studiach miałam taką kuchenkę i był dramat-nagrzewala się sto lat, a później wszystko na niej przypalalam, bo bardzo wolno oddawała ciepło i nie szło szybko skręcić temperatury.

Dwa tygodnie temu miałam okazję korzystać z takiej kuchenki na airbnb i oh god, to był dramat. Wodę na ryż gotowałam chyba 20 min xd miałam flashbacki z pierwszego roku.

Ogólnie kuchnie ceramiczne nie mają żadnych zalet poza tym, że są tańsze od indukcji. I to by było na tyle xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 08:26   #2507
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Orientujecie się jaki zakres ma pakiet Medicover Premium? Widzę często tą opcję w ofertach pracy, ale na stronie Medicover da się sprawdzić tylko pakiety dla osób indywidualnych a nie dla firm i nie wiem za bardzo z którym pakietem indywidualnym można tą opcję porównać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 08:30   #2508
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Niestety, ale raczej jest to normalne, że na płycie ceramicznej strasznie długo się wszystko gotuje. W pierwszym mieszkaniu na studiach miałam taką kuchenkę i był dramat-nagrzewala się sto lat, a później wszystko na niej przypalalam, bo bardzo wolno oddawała ciepło i nie szło szybko skręcić temperatury.

Dwa tygodnie temu miałam okazję korzystać z takiej kuchenki na airbnb i oh god, to był dramat. Wodę na ryż gotowałam chyba 20 min xd miałam flashbacki z pierwszego roku.

Ogólnie kuchnie ceramiczne nie mają żadnych zalet poza tym, że są tańsze od indukcji. I to by było na tyle xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki wielkie za odpowiedz Czyli przynajmniej wiem, ze to normalne, bo szukalam kogos do naprawy po prostu.
No to muszę kupic przenosną plytę indukcyjną, bo oszaleję z ta witro, juz i tak nie cierpialam gotowac i uwazalam, ze to zajmuje za duzo czasu, a teraz to po prostu wlosy z glowy wyrywam. Kto wymyslil to diabelskie urządzenie
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 09:03   #2509
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

No nie wiem, ja mam płytę ceramiczną i nie ma takich cyrków, że się wyłącza i włącza sama. Nagrzewa się szybko. Fakt, jak palnik się nagrzeje to ciężko szybko zredukować moc (jak np. na gazie), ale ogólnie rzecz biorąc nie mogę na nią narzekać
A czytałaś instrukcje? Bo moja ma coś takiego, że w automacie wskakuje w tryb auto i wtedy pomimo ustawienia max mocy ona grzeje do połowy i potem jakieś kombinacje nie wiem po co i na co - generalnie da się to wyłączyć i wtedy już działa z taką mocą, jak ja chcę.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-24, 09:14   #2510
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Orientujecie się jaki zakres ma pakiet Medicover Premium? Widzę często tą opcję w ofertach pracy, ale na stronie Medicover da się sprawdzić tylko pakiety dla osób indywidualnych a nie dla firm i nie wiem za bardzo z którym pakietem indywidualnym można tą opcję porównać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie premium był z pakietem dentystycznym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 09:16   #2511
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Orientujecie się jaki zakres ma pakiet Medicover Premium? Widzę często tą opcję w ofertach pracy, ale na stronie Medicover da się sprawdzić tylko pakiety dla osób indywidualnych a nie dla firm i nie wiem za bardzo z którym pakietem indywidualnym można tą opcję porównać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pakiety dla firm są różne - u mnie np jest kilka, więc niestety nie porównasz sobie sama, bez dostępu do kogoś z firmy.

U mnie różnią się w zależności od stanowiska, inny mają ludzie z produkcji, management produkcji, specjaliści z biura, kierownicy z biura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 09:40   #2512
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
U mnie premium był z pakietem dentystycznym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To by było fajne, dzięki za podpowiedź
Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Pakiety dla firm są różne - u mnie np jest kilka, więc niestety nie porównasz sobie sama, bez dostępu do kogoś z firmy.

U mnie różnią się w zależności od stanowiska, inny mają ludzie z produkcji, management produkcji, specjaliści z biura, kierownicy z biura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie
Nie znam nikogo z tych firm, a przed aplikacją na stanowisko głupio byłoby pytać co jest w pakiecie, zwłaszcza jeśli tak jak piszesz różni pracownicy mogą mieć różne opcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 09:44   #2513
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Co można kupić kobiecie z okazji odejścia na emeryturę? Coś, co potencjalnie większości się spodoba, bo nie mamy w pracy pojęcia, co ta osoba lubi, miała samodzielne stanowisko bez bliskich współpracowników, ale jednocześnie była naszym kontaktem do informacji w sprawie wielu spraw i chcemy jej coś kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 09:51   #2514
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Co można kupić kobiecie z okazji odejścia na emeryturę? Coś, co potencjalnie większości się spodoba, bo nie mamy w pracy pojęcia, co ta osoba lubi, miała samodzielne stanowisko bez bliskich współpracowników, ale jednocześnie była naszym kontaktem do informacji w sprawie wielu spraw i chcemy jej coś kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem jaki macie budżet i ile osób się składa, ale może czytnik ebooków? Ewentualnie jakiś voucher do spa/na masaż? Z tańszych opcji to może jakiś ładną roślinę doniczkową?
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 09:53   #2515
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
jak to jest z dostarczaniem przesyłek do paczkomatu w soboty? dostarczają tak jak w dni robocze czy raczej w soboty mniej tych kurierów jeździ i tylko część paczek dostarczają? dostałam dziś wiadomość przed 16 że paczka jest przyjęta w oddziale, od tamtej pory nic i się zastanawiam czy jest szansa że dojdzie to jutro. kurcze niezbyt mi jutro pasuje bo wybrałam paczkomat niedaleko pracy i musiałabym specjalnie jechać a nie chcę żeby to do poniedziałku leżało przy obecnych temperaturach.
U mnie w ogóle nie dostarczają do paczkomatu w soboty. Zamawiam dużo przez allegro smart i również nic mi nigdy nie doszło w sobotę, jak wypada weekend to wszystkie paczki mi leżą w oddziale i docierają w pn rano.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 10:11   #2516
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 367
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89359501]Dzięki wielkie za odpowiedz Czyli przynajmniej wiem, ze to normalne, bo szukalam kogos do naprawy po prostu.
No to muszę kupic przenosną plytę indukcyjną, bo oszaleję z ta witro, juz i tak nie cierpialam gotowac i uwazalam, ze to zajmuje za duzo czasu, a teraz to po prostu wlosy z glowy wyrywam. Kto wymyslil to diabelskie urządzenie [/QUOTE]
Możesz jeszcze spróbować ze znalezieniem kogoś do naprawy, bo tak jak pisała stotek- zdarzają się lepsze płyty. Niemniej ja z płytami ceramicznymi mam fatalne doświadczenia.

Ogólnie jestem fanką indukcji, gazowej też bym nie chciała. Jednak gdybym miała wybór między ceramiczną a gazową, bez wahania wybrałabym gazową
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
No nie wiem, ja mam płytę ceramiczną i nie ma takich cyrków, że się wyłącza i włącza sama. Nagrzewa się szybko. Fakt, jak palnik się nagrzeje to ciężko szybko zredukować moc (jak np. na gazie), ale ogólnie rzecz biorąc nie mogę na nią narzekać
A czytałaś instrukcje? Bo moja ma coś takiego, że w automacie wskakuje w tryb auto i wtedy pomimo ustawienia max mocy ona grzeje do połowy i potem jakieś kombinacje nie wiem po co i na co - generalnie da się to wyłączyć i wtedy już działa z taką mocą, jak ja chcę.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Pewnie zależy to od jakości płyty, ale wiele tych ceramicznych działa na zasadzie włączania/wyłączania się (całkowitego lub nie) jako regulacji mocy (chyba, przynajmniej tak to sobie tłumaczyłam, bo spotkałam się z tym nieraz).

Dużo gotuję, bardzo lubię to robić, jednak czynność ta jest frustrująca przy kiepskich sprzętach. Dla mnie ceramiczna płyta odpada zarówno ze względu na czas nagrzewania się, jak i brak możliwości regulacji mocy palnika na bieżąco. No i jeśli coś wykipi na rozgrzany palnik, to kaplica z czyszczeniem[*]
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 10:44   #2517
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
No nie wiem, ja mam płytę ceramiczną i nie ma takich cyrków, że się wyłącza i włącza sama. Nagrzewa się szybko. Fakt, jak palnik się nagrzeje to ciężko szybko zredukować moc (jak np. na gazie), ale ogólnie rzecz biorąc nie mogę na nią narzekać
A czytałaś instrukcje? Bo moja ma coś takiego, że w automacie wskakuje w tryb auto i wtedy pomimo ustawienia max mocy ona grzeje do połowy i potem jakieś kombinacje nie wiem po co i na co - generalnie da się to wyłączyć i wtedy już działa z taką mocą, jak ja chcę.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
To jeszcze poczytam instrukcję, ale ta nowa ma po prostu dwa przyciski + i -, raczej nie da się tam nic zmienić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 11:21   #2518
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89359597]To jeszcze poczytam instrukcję, ale ta nowa ma po prostu dwa przyciski + i -, raczej nie da się tam nic zmienić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Moja też tak ma! I jak się ustawia na dzień dobry tryb auto, to trzeba zjechać minusem do 0, potem jeszcze raz kliknąc minus - wskakuje na poziom 4 i potem już można ustawić dowolną wartość, która trzyma.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 11:22   #2519
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Gdzie kupię smar w sprayu poza sklepami typowo motoryzacyjnymi?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-24, 11:28   #2520
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Co można kupić kobiecie z okazji odejścia na emeryturę? Coś, co potencjalnie większości się spodoba, bo nie mamy w pracy pojęcia, co ta osoba lubi, miała samodzielne stanowisko bez bliskich współpracowników, ale jednocześnie była naszym kontaktem do informacji w sprawie wielu spraw i chcemy jej coś kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
koleżance odchodzącej na emeryturę kupiliśmy serwis obiadowy.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-16 20:28:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.