Mamy styczniowe 2023 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-17, 12:40   #271
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Hej dziewczyny, tak czytam Wasze komentarze, widzę, że już przygotowania idą pełną parą, to jest zawsze takie fascynujące bardzo współczuję wszystkim tu obecnym "słodkim mamom" cukrzycy, bo sama przed chwiląvprzechodziłam przez to i wiem jak bardzo trzeba się pilnować i jeszcze to kłucie się... Ale plus jest taki, że to mija

Co do wyprawki, my myśleliśmy na początku, że wystarczy nam zwykła prostokątna wanienka Stokke, niby fajna, bo składanq, kompaktowa, alebtrzeba było się schylać, składała się podczas napuszczania wody... Koniec końców najbardziej sprawdziła nam się taka właśnie na stelażu z Chicco, nie trzeba było się schylać, wszysyko w jednym miejscu, pojemniki na chusteczki, kosmetyki,pampery itd... Ta też jest kompaktowa, bo łatwo się składa, mało miejsca zajmuje i przenosi i ma też tę rurkę, miejsce na sluchawke, łatwo napuszczac i spuszczac wode, przez pierwsze miesiące to baarszo pomocna rzecz. No i można kąpać i w pokoju i w lazience jak kto lubi, jak w lazience bylo zimniej to przenosilismy do pokoju, gdzie bylo wiecej stopni. Nam sie bardzo przydaje, polecamy.
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 15:13   #272
Babyiscoming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 11
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Ewwson Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, tak czytam Wasze komentarze, widzę, że już przygotowania idą pełną parą, to jest zawsze takie fascynujące bardzo współczuję wszystkim tu obecnym "słodkim mamom" cukrzycy, bo sama przed chwiląvprzechodziłam przez to i wiem jak bardzo trzeba się pilnować i jeszcze to kłucie się... Ale plus jest taki, że to mija

Co do wyprawki, my myśleliśmy na początku, że wystarczy nam zwykła prostokątna wanienka Stokke, niby fajna, bo składanq, kompaktowa, alebtrzeba było się schylać, składała się podczas napuszczania wody... Koniec końców najbardziej sprawdziła nam się taka właśnie na stelażu z Chicco, nie trzeba było się schylać, wszysyko w jednym miejscu, pojemniki na chusteczki, kosmetyki,pampery itd... Ta też jest kompaktowa, bo łatwo się składa, mało miejsca zajmuje i przenosi i ma też tę rurkę, miejsce na sluchawke, łatwo napuszczac i spuszczac wode, przez pierwsze miesiące to baarszo pomocna rzecz. No i można kąpać i w pokoju i w lazience jak kto lubi, jak w lazience bylo zimniej to przenosilismy do pokoju, gdzie bylo wiecej stopni. Nam sie bardzo przydaje, polecamy.
Teraz to i ja sie zastanawiam czy nie skusić sie na te wanienke. Z tego co widzę na zdjęciach to zastępuje też przewijak, wiec to jednak spora oszczędność miejsca

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Ja miałam pożyczony od siostry laktator Avent na jedną pierś. Takie małe dziecko cały czas się karmi, więc np. dasz dziecku z jednej piersi, z drugiej ściągniesz żeby zostawić mężowi i już. Chyba, że właśnie tak jak piszesz, częstsze wyjścia lub na dłużej to może ten na dwie piersi się przydaje. Takie moje małe doświadczenie

Fajne wydaje się też takie "urządzenie", które się przykłada do jednej piersi jak się karmi drugą i tam skaluje mleko (bo często jak się karmi jedną to z drugiej też leci w tym czasie). Ale w praktyce nie korzystałam, może teraz kupię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo obczaje sobie to male urządzenie w takim razie ale moze sa tu dziewczyny, które korzystały też z podwójnego i mogą sie podzielić opinia? Maja doświadczenie z chicco lub inną marką?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Babyiscoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 16:12   #273
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Mamy styczniowe 2023

"Teraz to i ja sie zastanawiam czy nie skusić sie na te wanienke. Z tego co widzę na zdjęciach to zastępuje też przewijak, wiec to jednak spora oszczędność miejsca"



Tak, ten przewijak jest super, nakłada się go na wanienkę i jakby od razu po kąpielu ubierasz na nim bezpośrednio dzidzię, no i też fajne jest to, że można tę wysokość regulować.
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 17:57   #274
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

My mieliśmy przy starszaku zwykłą wanienkę i stawialiśmy ją po prostu na łóżku i tak kąpaliśmy małego. Pewnie, że taka ze stojakiem jest o wiele wygodniejsza, też bym brała z możliwością spuszczania wody, ale teraz chyba kupimy znowu zwykłą, bo koszt takiej ze stelażem mnie przeraża, tym bardziej że to jest tylko na kilka miesięcy, a potem jak dziecko usiądzie to już bym tak wysoko go nie kąpała.
Jeśli chodzi o laktator to miałam i mam nadal elektryczny z canpol na jedną pierś. Jak starszak miał kilka mc to dostał zapalenia ucha i nie chciał przez kilka dni pić z piersi, dałam radę z tym laktatorem utrzymać laktację pomimo całkowitego braku karmienia, chociaż było ciężko i pewnie taki na dwie piersi byłby lepszy. Natomiast do okazjonalnego ściągania mleka w zupełności mi wystarczył i szybciutko opróżniał pierś.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-17, 19:41   #275
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja przy synu byłam w 100% kpi, miałam podwójny laktator spectra 9+ i go uwielbiałam. Teraz bardzo chwalone są laktatory firmy Neno, zarówno podwójne jak i pojedyncze.
Do mnie jakoś te szczegóły typu wanienka, przewijak, laktator wciąż nie docierają, na razie mam fiksację na poród, indukcję, szpital, położną...może jak to sobie poukładam, to zajmę się na spokojnie resztą.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-18, 06:34   #276
Babyiscoming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 11
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Rozumiem doskonale.. Ale z drugiej strony sobie myślę, że te "blahe" tematy tez trzeba ogarnąć i mieć gotowe jak pojawi sie maluch. Mnie ciśnie teraz juz troche czas - termin mam na pierwszą połowę stycznia, wiec w sumie już w grudniu młody może pojawić sie na świecie, po drodze święta więc do końca listopada chciałabym mieć wszystko gotowe. A jeszcze remont mieszkania w październiku i czuję jak ten czas ucieka

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Babyiscoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-18, 09:23   #277
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja po mojej dwójce mam laktator Avent, sprawdził się, ale do baaardzo okazjonalnego ściągania i gdy miałem uczucie bardzo pełnych piersi.
Wanienkę mam najzwyklejszą z Ikea, ale muszę kupić nową, pewnie zdecyduję się na taką samą
Muszę popatrzeć jakie ubrania mam i co ewentualnie dokupić.
Macie do polecenia fajne cienkie kombinezony? Takie żeby nadawały się do auta? i otulacze do fotelika?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-18, 10:15   #278
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Babyiscoming Pokaż wiadomość
Rozumiem doskonale.. Ale z drugiej strony sobie myślę, że te "blahe" tematy tez trzeba ogarnąć i mieć gotowe jak pojawi sie maluch. Mnie ciśnie teraz juz troche czas - termin mam na pierwszą połowę stycznia, wiec w sumie już w grudniu młody może pojawić sie na świecie, po drodze święta więc do końca listopada chciałabym mieć wszystko gotowe. A jeszcze remont mieszkania w październiku i czuję jak ten czas ucieka

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ale ja nie mówię, że to źle, żeby już te sprawy ogarniać! Po prostu podzieliłam się swoją refleksją, że w tym całym bajzlu z cukrzycą w ogóle zapominam o takich rzeczach.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-19, 11:00   #279
Babyiscoming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 11
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Kasmina Pokaż wiadomość
Ja po mojej dwójce mam laktator Avent, sprawdził się, ale do baaardzo okazjonalnego ściągania i gdy miałem uczucie bardzo pełnych piersi.
Wanienkę mam najzwyklejszą z Ikea, ale muszę kupić nową, pewnie zdecyduję się na taką samą
Muszę popatrzeć jakie ubrania mam i co ewentualnie dokupić.
Macie do polecenia fajne cienkie kombinezony? Takie żeby nadawały się do auta? i otulacze do fotelika?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Ja trochę zaszalałam i kupiłam z wełny merino meri feiry, udalo mi się dorwac na vinted za połowę ceny i wyglada jak nowy drugi mam taki bardziej misiowaty z HM i planuje kupić otulacz do fotelika ciepły, ale jeszcze sie rozgladam za konkretnym

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Babyiscoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-19, 17:09   #280
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Hej, ja jestem po wizycie i chyba potrzebuję ojojania. Szyjka miękka jak masło, skraca się i będę mieć zakładany pessar... Dobrze, że od dzisiaj jestem na zwolnieniu. Mam dużo leżeć i się oszczędzać. Dzidzia według pomiarów jest o tydzień młodsza, więc jest nadzieja, że nie urodzę znowu 4kg dziecka
Ale za to krzywa cukrowa wyszła mi bardzo ładnie.

Ja dostałam jakiś kombi zimowy od koleżanki, całkiem fajny, jak kurteczka z rękawkami wywijanymi. Jeszcze planuję jakiś otulacz do fotelika i muszę zobaczyć czy mam śpiworek do wózka, bo nie pamiętam

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-19, 18:29   #281
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem po wizycie i chyba potrzebuję ojojania. Szyjka miękka jak masło, skraca się i będę mieć zakładany pessar... Dobrze, że od dzisiaj jestem na zwolnieniu. Mam dużo leżeć i się oszczędzać. Dzidzia według pomiarów jest o tydzień młodsza, więc jest nadzieja, że nie urodzę znowu 4kg dziecka
Ale za to krzywa cukrowa wyszła mi bardzo ładnie.

Ja dostałam jakiś kombi zimowy od koleżanki, całkiem fajny, jak kurteczka z rękawkami wywijanymi. Jeszcze planuję jakiś otulacz do fotelika i muszę zobaczyć czy mam śpiworek do wózka, bo nie pamiętam

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Ooo, już szyjka może mięknąć na tym etapie?!
Ciekawe jak u mnie.. Ostatnio lekarz mnie nawet nie badał, tylko USG robi na każdej wizycie. Aaa to w badaniu s ja do sprawdza tak? Czy na USG też widać, że skrócona..?

Dobrze, że jesteś już na zwolnieniu Uważaj na siebie, na Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2022-09-19 o 18:31
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-19, 19:25   #282
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Ja idę w czwartek na krzywą, strasznie się tym stresuję. Mialam IO przed ciążą i dziś jak sobie zmierzyłam cukier na czczo to było 111
A w sumie nie boję się samej cukrzycy tylko lekarzy, bo mam bardzo złe doświadczenia. Chodziłam rok i szukałam pomocy i ciągle mnie olewali i odsyłali.
Miesiąc temu jak miałam cukier z krwi na czczo 95 to w przyszpitalnej poradni też mnie zlali i spytali się po co przyszłam z takim wynikiem Zaznaczę, że jest to jedyny szpital w Wielkopolsce, w którym przyjmują ciężarne z cukrzycą...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-19, 20:37   #283
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem po wizycie i chyba potrzebuję ojojania. Szyjka miękka jak masło, skraca się i będę mieć zakładany pessar... Dobrze, że od dzisiaj jestem na zwolnieniu. Mam dużo leżeć i się oszczędzać. Dzidzia według pomiarów jest o tydzień młodsza, więc jest nadzieja, że nie urodzę znowu 4kg dziecka
Ale za to krzywa cukrowa wyszła mi bardzo ładnie.

Ja dostałam jakiś kombi zimowy od koleżanki, całkiem fajny, jak kurteczka z rękawkami wywijanymi. Jeszcze planuję jakiś otulacz do fotelika i muszę zobaczyć czy mam śpiworek do wózka, bo nie pamiętam

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Jakby się tak dało, to ja bym chętnie trochę swojej oddała, ściskam mocno - odpoczywaj, dbaj o siebie i bądź dobrej myśli, z pessarem będziesz bezpieczna!

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ja idę w czwartek na krzywą, strasznie się tym stresuję. Mialam IO przed ciążą i dziś jak sobie zmierzyłam cukier na czczo to było 111
A w sumie nie boję się samej cukrzycy tylko lekarzy, bo mam bardzo złe doświadczenia. Chodziłam rok i szukałam pomocy i ciągle mnie olewali i odsyłali.
Miesiąc temu jak miałam cukier z krwi na czczo 95 to w przyszpitalnej poradni też mnie zlali i spytali się po co przyszłam z takim wynikiem Zaznaczę, że jest to jedyny szpital w Wielkopolsce, w którym przyjmują ciężarne z cukrzycą...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki się trzymają, jednak sama wiesz, że stres nic nie pomoże, trzeba wziąć wynik na klatę. Ale nerwy rozumiem w zupełności, jeśli nie można polegać na lekarzach. Ja jutro z zalecenia mojej lekarki idę do zwykłego diabetologa po insulinę, bo też miałam wcześniej IO, póki brałam metforminę przez 1 trymestr, to cukier na czczo był w normie, potem zaczęło się psuć. Mam nadzieję, że u Ciebie uda się wszystko opanować.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-19, 20:56   #284
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Ooo, już szyjka może mięknąć na tym etapie?!
Ciekawe jak u mnie.. Ostatnio lekarz mnie nawet nie badał, tylko USG robi na każdej wizycie. Aaa to w badaniu s ja do sprawdza tak? Czy na USG też widać, że skrócona..?

Dobrze, że jesteś już na zwolnieniu Uważaj na siebie, na Was

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie na każdej wizycie bada gin, dzisiaj po takim badaniu palpacyjnym powiedziała właśnie, że szyjka jej się nie podoba, bo jest miękka i skrócona, więc zrobiła dodatkowo usg dopochwowe żeby ją zmierzyć. Ogólnie długość nie wyszła zła, ale przez to, że jest taka miękka no to ten pessar będę mieć zakładany.


Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ja idę w czwartek na krzywą, strasznie się tym stresuję. Mialam IO przed ciążą i dziś jak sobie zmierzyłam cukier na czczo to było 111
A w sumie nie boję się samej cukrzycy tylko lekarzy, bo mam bardzo złe doświadczenia. Chodziłam rok i szukałam pomocy i ciągle mnie olewali i odsyłali.
Miesiąc temu jak miałam cukier z krwi na czczo 95 to w przyszpitalnej poradni też mnie zlali i spytali się po co przyszłam z takim wynikiem Zaznaczę, że jest to jedyny szpital w Wielkopolsce, w którym przyjmują ciężarne z cukrzycą...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję problemów z cukrem jak masz taki cukier na czczo to musisz brać jakieś leki? Co na to gin?

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Jakby się tak dało, to ja bym chętnie trochę swojej oddała, ściskam mocno - odpoczywaj, dbaj o siebie i bądź dobrej myśli, z pessarem będziesz bezpieczna!

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------


Kciuki się trzymają, jednak sama wiesz, że stres nic nie pomoże, trzeba wziąć wynik na klatę. Ale nerwy rozumiem w zupełności, jeśli nie można polegać na lekarzach. Ja jutro z zalecenia mojej lekarki idę do zwykłego diabetologa po insulinę, bo też miałam wcześniej IO, póki brałam metforminę przez 1 trymestr, to cukier na czczo był w normie, potem zaczęło się psuć. Mam nadzieję, że u Ciebie uda się wszystko opanować.


Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 07:44   #285
Babyiscoming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 11
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem po wizycie i chyba potrzebuję ojojania. Szyjka miękka jak masło, skraca się i będę mieć zakładany pessar... Dobrze, że od dzisiaj jestem na zwolnieniu. Mam dużo leżeć i się oszczędzać. Dzidzia według pomiarów jest o tydzień młodsza, więc jest nadzieja, że nie urodzę znowu 4kg dziecka
Ale za to krzywa cukrowa wyszła mi bardzo ładnie.

Ja dostałam jakiś kombi zimowy od koleżanki, całkiem fajny, jak kurteczka z rękawkami wywijanymi. Jeszcze planuję jakiś otulacz do fotelika i muszę zobaczyć czy mam śpiworek do wózka, bo nie pamiętam

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Włącz tryb księżniczki, odpoczywaj i ciesz się ciąża Ponoć pessar teraz to juz standard i na szczęście odchodzi sie od kategorycznego leżenia. Głowa do gory, jaka długość ma szyjka?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Babyiscoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 11:55   #286
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Współczuję problemów z cukrem jak masz taki cukier na czczo to musisz brać jakieś leki? Co na to gin?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Brałam metformax do ok 9 tc. Później kazali mi odstawić. Wcześniej cukry miałam w miarę ok, idę do gina w piątek, zobaczymy co powie.

Nawet wolałabym dostać insulinę, jeśli miałaby pomóc, ale same wizyty u diabetologa mnie stresują. Mam wrażenie że z diabetologami jest gorzej niż z endokrynologami. Poszukiwanie lekarza to jest jakaś masakra dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 12:04   #287
Kasmina
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 669
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem po wizycie i chyba potrzebuję ojojania. Szyjka miękka jak masło, skraca się i będę mieć zakładany pessar... Dobrze, że od dzisiaj jestem na zwolnieniu. Mam dużo leżeć i się oszczędzać. Dzidzia według pomiarów jest o tydzień młodsza, więc jest nadzieja, że nie urodzę znowu 4kg dziecka
Ale za to krzywa cukrowa wyszła mi bardzo ładnie.

Ja dostałam jakiś kombi zimowy od koleżanki, całkiem fajny, jak kurteczka z rękawkami wywijanymi. Jeszcze planuję jakiś otulacz do fotelika i muszę zobaczyć czy mam śpiworek do wózka, bo nie pamiętam

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Odpoczywaj i bądź dobrej myśli a my tutaj trzymamy kciuki
Pessar zakładają w szpitalu?



Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ja idę w czwartek na krzywą, strasznie się tym stresuję. Mialam IO przed ciążą i dziś jak sobie zmierzyłam cukier na czczo to było 111
A w sumie nie boję się samej cukrzycy tylko lekarzy, bo mam bardzo złe doświadczenia. Chodziłam rok i szukałam pomocy i ciągle mnie olewali i odsyłali.
Miesiąc temu jak miałam cukier z krwi na czczo 95 to w przyszpitalnej poradni też mnie zlali i spytali się po co przyszłam z takim wynikiem Zaznaczę, że jest to jedyny szpital w Wielkopolsce, w którym przyjmują ciężarne z cukrzycą...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem Cię bardzo dobrze. W drugiej ciąży miałam cukrzycę, jeździłam do Poznania do poradni... Te wizyty były bardzo stresujące. Ja na szczęście cukier regulowałam tylko dietą i nie przytyłam dużo, ale wiem, że dziewczyny były różnie traktowane...
Ja wybieram się na krzywą za dwa tyg.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Kasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-20, 15:01   #288
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Babyiscoming Pokaż wiadomość
Włącz tryb księżniczki, odpoczywaj i ciesz się ciąża Ponoć pessar teraz to juz standard i na szczęście odchodzi sie od kategorycznego leżenia. Głowa do gory, jaka długość ma szyjka?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Długość z tego co wyczytałam jest ok, bo 3,5cm, ale ze względu na to, że jest taka miękka będę mieć pessar, bo gin mówi że później może się tak skrócić że już nie będzie na co zakładać

Cytat:
Napisane przez Kasmina Pokaż wiadomość
Odpoczywaj i bądź dobrej myśli a my tutaj trzymamy kciuki
Pessar zakładają w szpitalu?



Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
W gabinecie mi założy

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-25, 08:31   #289
Babyiscoming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 11
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Hej dziewczyny, mam pytanie wózkowe mocno rozważam zakup venicci tinum upline, ale ostatnio znalazlam tez marke cavoe i mam wrazenie, ze model cavoe moi to kopia venicci. Czy któraś z Was cos wie na temat tego modelu?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Babyiscoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-25, 23:38   #290
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Babyiscoming Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie wózkowe mocno rozważam zakup venicci tinum upline, ale ostatnio znalazlam tez marke cavoe i mam wrazenie, ze model cavoe moi to kopia venicci. Czy któraś z Was cos wie na temat tego modelu?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Hej Na to pytanie nie znam odpowiedzi, ale z mojej strony polecam zobaczyć dany model wózka na żywo przed zakupem jeśli kupujesz przez internet. Jak szukaliśmy wózka dla synka byłam przekonana do danego modelu, a jak go obejrzałam na żywo to stwierdziłam, że mi nie pasuje zupełnie. Później zamówiliśmy inny, bo wydawał się fajny, ale okazał się niefajny I odesłaliśmy. Dopiero stacjonarnie wybraliśmy taki jak nam pasuje Co nas zaskoczyło to to, że to było w Smyku, a nie za miliony monet kupiliśmy fajny wózek w dobrej cenie, bo akurat jakieś promocje były.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-26, 16:39   #291
Babyiscoming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 11
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Hej Na to pytanie nie znam odpowiedzi, ale z mojej strony polecam zobaczyć dany model wózka na żywo przed zakupem jeśli kupujesz przez internet. Jak szukaliśmy wózka dla synka byłam przekonana do danego modelu, a jak go obejrzałam na żywo to stwierdziłam, że mi nie pasuje zupełnie. Później zamówiliśmy inny, bo wydawał się fajny, ale okazał się niefajny I odesłaliśmy. Dopiero stacjonarnie wybraliśmy taki jak nam pasuje Co nas zaskoczyło to to, że to było w Smyku, a nie za miliony monet kupiliśmy fajny wózek w dobrej cenie, bo akurat jakieś promocje były.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, na pewno pojadę do sklepu obejrzeć go stacjonarnie, ale to nowy model i szukam kogoś kto może już ma go w użytku i chciałby się podzielić opinia

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Babyiscoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 15:37   #292
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Miałam dziś wizytę w poradni cukrzycowej dla ciężarówek, prawdopodobnie zaraz po nowym roku dostanę skierowanie na indukcję. Już tydzień temu byłam u "zwykłego" diabetologa po insulinę na noc, ale jednak wolę być pod opieką poradni typowo ciążowej.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 17:49   #293
Babyiscoming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 11
Dot.: Mamy styczniowe 2023

A w którym jesteś teraz tyg? Ja w poniedziałek jadę na krzywa, a właśnie wróciłam z wakacji, gdzie wpadło kilka grzeszków, wiec przez te kilka dni muszę wrócić na właściwe tory.. Zobaczymy jaki będzie efekt

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Babyiscoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-27, 17:59   #294
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Babyiscoming Pokaż wiadomość
A w którym jesteś teraz tyg? Ja w poniedziałek jadę na krzywa, a właśnie wróciłam z wakacji, gdzie wpadło kilka grzeszków, wiec przez te kilka dni muszę wrócić na właściwe tory.. Zobaczymy jaki będzie efekt

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Wg OM dziś jest 24+2, ale wg usg ciąża jest 6 dni starsza i termin wypada na 9.01, właśnie ten jest brany pod uwagę.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 06:04   #295
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Jeśli jesteś z Warszawy polecam dr Annę Jeznach-Steinhagen, przyjmuje na NFZ wraz z dietetykiem w Instytucie Matki i Dziecka. Warto się zapisać do tej poradni, z tym, że zawsze przed wizytą czekasz pod gabinetem nawet kilka h, bo tam jakueś dziwne zasady obowiązują.
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-28, 09:23   #296
Babyiscoming
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 11
Dot.: Mamy styczniowe 2023

To bardzo sie zgrywamy terminowo, bo ja na 12.01 trzymam kciuki za cukry

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Babyiscoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 22:00   #297
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Mamy styczniowe 2023

U mnie też niestety cukrzyca ciążowa. Na razie dieta, ale już widzę, że cukry rano szaleją. Mam 2 tygodnie na ich opanowanie. Zobaczymy co będzie dalej.
Byłam dziś na uzupełnieniu połówkowych, bo ostatnio młody nie chciał pokazać w ogóle twarzy. Wszystko ok, rozwija się prawidłowo. Lekarz wiedząc o cukrzycy zbadał go całego jeszcze raz. Dał mi też skierowanie na echo serca płodu.

Zaczynam coraz regularniej i intensywnej czuć ruchy

Kupiłam trochę ciuszków na vinted, a w poniedziałek ruszamy na szkołę rodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 08:28   #298
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
U mnie też niestety cukrzyca ciążowa. Na razie dieta, ale już widzę, że cukry rano szaleją. Mam 2 tygodnie na ich opanowanie. Zobaczymy co będzie dalej.
Byłam dziś na uzupełnieniu połówkowych, bo ostatnio młody nie chciał pokazać w ogóle twarzy. Wszystko ok, rozwija się prawidłowo. Lekarz wiedząc o cukrzycy zbadał go całego jeszcze raz. Dał mi też skierowanie na echo serca płodu.

Zaczynam coraz regularniej i intensywnej czuć ruchy

Kupiłam trochę ciuszków na vinted, a w poniedziałek ruszamy na szkołę rodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki, oby udało się opanować cukier rano! Diabetolog mi powiedziała, że przekroczony cukier na czczo to większość przypadków ciążowej cukrzycy i właśnie to jest najtrudniej opanować, bo na każdego działa inny posiłek przed snem a czasem (jak u mnie) nie działa nic i trzeba wejść z insuliną.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 11:49   #299
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Dziewczyny jak sie czujecie z cukrzyca ciazowa? Jakie sa objawy? Fizyczne?

ja mam krzywa za 2 tygodnie dopiero
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 12:44   #300
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Mamy styczniowe 2023

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak sie czujecie z cukrzyca ciazowa? Jakie sa objawy? Fizyczne?

ja mam krzywa za 2 tygodnie dopiero
Czuję się super, jakbym w ogóle w ciąży nie była, nie mam żadnych objawów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-23 21:34:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.