Starania o dziecko od 2022 - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-12-22, 15:45   #4771
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Nadchodzą święta. Jak się przygotowujecie na konieczność słuchania "życzeń", "dobrych rad" i opowieści o ciężarnych kuzynkach?
Cytat:
Napisane przez synobe_1990 Pokaż wiadomość
Od siebie dodam - wyłączcie głowę i nie chciejcie na siłę bo zazwyczaj wówczas nie wychodzi a wychodzi, gdy się kompletnie odpuszcza i przestaje nam zależeć ;-)
Powyższe i często powtarzane "pojedźcie na wakacje" to właśnie te genialne rady, które po jakimś czasie starań powodują jedynie uśmiech politowania i irytację. To, że komuś się udało po odpuszczeniu albo po urlopie nie znaczy, że są to rady, które warto powtarzać, bo jednak większości par nie udaje się mimo odpuszczenia i wyjazdu. To takie rady jak osiągnąć sukces osób które osiągnęły sukces, a nikt nie mówi, że większość ludzi stosując się do tych rad nie osiągnie nic wielkiego.
Dodatkowo jeśli ktoś bardzo mocno chce dziecka, miesiącami czy wręcz latami śledzi cykl, robi badania, zabiegi, czyli oczywiste jest, że ma jakiś głębszy problem i wymaga leczenia, "odpuszczenie" zwyczajnie nie wchodzi w grę i tyle. Takie rady można dawać jak ktoś zaczyna swoją przygodę ze staraniami, a jak komuś już mija 12 miesięcy, 20 czy dalej to lepiej sobie darować, serio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-22, 16:10   #4772
maja5433
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 232
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nadchodzą święta. Jak się przygotowujecie na konieczność słuchania "życzeń", "dobrych rad" i opowieści o ciężarnych kuzynkach?
Powyższe i często powtarzane "pojedźcie na wakacje" to właśnie te genialne rady, które po jakimś czasie starań powodują jedynie uśmiech politowania i irytację. To, że komuś się udało po odpuszczeniu albo po urlopie nie znaczy, że są to rady, które warto powtarzać, bo jednak większości par nie udaje się mimo odpuszczenia i wyjazdu. To takie rady jak osiągnąć sukces osób które osiągnęły sukces, a nikt nie mówi, że większość ludzi stosując się do tych rad nie osiągnie nic wielkiego.
Dodatkowo jeśli ktoś bardzo mocno chce dziecka, miesiącami czy wręcz latami śledzi cykl, robi badania, zabiegi, czyli oczywiste jest, że ma jakiś głębszy problem i wymaga leczenia, "odpuszczenie" zwyczajnie nie wchodzi w grę i tyle. Takie rady można dawać jak ktoś zaczyna swoją przygodę ze staraniami, a jak komuś już mija 12 miesięcy, 20 czy dalej to lepiej sobie darować, serio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zgadzam sie Natalia z Toba.
maja5433 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-22, 17:22   #4773
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nadchodzą święta. Jak się przygotowujecie na konieczność słuchania "życzeń", "dobrych rad" i opowieści o ciężarnych kuzynkach?
Powyższe i często powtarzane "pojedźcie na wakacje" to właśnie te genialne rady, które po jakimś czasie starań powodują jedynie uśmiech politowania i irytację. To, że komuś się udało po odpuszczeniu albo po urlopie nie znaczy, że są to rady, które warto powtarzać, bo jednak większości par nie udaje się mimo odpuszczenia i wyjazdu. To takie rady jak osiągnąć sukces osób które osiągnęły sukces, a nikt nie mówi, że większość ludzi stosując się do tych rad nie osiągnie nic wielkiego.
Dodatkowo jeśli ktoś bardzo mocno chce dziecka, miesiącami czy wręcz latami śledzi cykl, robi badania, zabiegi, czyli oczywiste jest, że ma jakiś głębszy problem i wymaga leczenia, "odpuszczenie" zwyczajnie nie wchodzi w grę i tyle. Takie rady można dawać jak ktoś zaczyna swoją przygodę ze staraniami, a jak komuś już mija 12 miesięcy, 20 czy dalej to lepiej sobie darować, serio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie raczej nie ma problemu z ,,życzeniami'' albo nachalnymi ,,dobrymi radami''. W naszej rodzinie ten temat poruszany jest na szczęście z wyczuciem i jedynie pada pytanie, czy planujemy dziecko. Odpowiedź brzmi: tak, planujemy. Koniec tematu. Tak u nas z obu stron, także luz. Ewentualnie tato zapyta żartobliwie, czy zostanie dziadkiem. Nie widzimy w tym nic złego. I raczej pytanie jest naturalne. Ale jesteśmy po ślubie ledwie pół roku, więc nie ma w tym jakby nic dziwnego, że nie jestem jeszcze w ciąży i nie ma takiego parcia ze Strony rodziny. Na nachalne komentarze odpowiedziałabym chyba, że będziecie wspaniałą dwuosobową rodziną. Może im się odechce składać takich ,,życzeń''.

Co do Twojego komentarza, to z jednej strony zgadzam się, a z drugiej jest ziarno prawdy w tym, żeby odpuścić. Zobacz, że te osoby które nie mają parcia na dziecko, zachodzą bez większego problemu, albo wpadają . Psychicznie dobrze jednak ,,odpuścić'' , ale oczywiście robić wszystko, co możemy żeby się udało, ale jednak nie za wszelką cenę.

Ja właśnie zamierzam się zdystansować do tematu starań, bo chcę spędzić święta i przywitać Nowy Rok w dobrym nastroju, a ostatnio ten temat mnie po prostu zasmuca i zniechęca, bo już na tym etapie jest rozczarowanie... Nic na siłę.

Offtop - maja5433 widziałam Twój post na mamusiach - wielkie gratulacje!! Super Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-22, 18:16   #4774
maja5433
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 232
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
U mnie raczej nie ma problemu z ,,życzeniami'' albo nachalnymi ,,dobrymi radami''. W naszej rodzinie ten temat poruszany jest na szczęście z wyczuciem i jedynie pada pytanie, czy planujemy dziecko. Odpowiedź brzmi: tak, planujemy. Koniec tematu. Tak u nas z obu stron, także luz. Ewentualnie tato zapyta żartobliwie, czy zostanie dziadkiem. Nie widzimy w tym nic złego. I raczej pytanie jest naturalne. Ale jesteśmy po ślubie ledwie pół roku, więc nie ma w tym jakby nic dziwnego, że nie jestem jeszcze w ciąży i nie ma takiego parcia ze Strony rodziny. Na nachalne komentarze odpowiedziałabym chyba, że będziecie wspaniałą dwuosobową rodziną. Może im się odechce składać takich ,,życzeń''.

Co do Twojego komentarza, to z jednej strony zgadzam się, a z drugiej jest ziarno prawdy w tym, żeby odpuścić. Zobacz, że te osoby które nie mają parcia na dziecko, zachodzą bez większego problemu, albo wpadają . Psychicznie dobrze jednak ,,odpuścić'' , ale oczywiście robić wszystko, co możemy żeby się udało, ale jednak nie za wszelką cenę.

Ja właśnie zamierzam się zdystansować do tematu starań, bo chcę spędzić święta i przywitać Nowy Rok w dobrym nastroju, a ostatnio ten temat mnie po prostu zasmuca i zniechęca, bo już na tym etapie jest rozczarowanie... Nic na siłę.

Offtop - maja5433 widziałam Twój post na mamusiach - wielkie gratulacje!! Super Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok
dziekuje Izan
tak, zrobilam test NIPT i dzis dostalam wyniki - zdrowa Dziewczynka najpiekniejsszy prezent na Swieta
teraz 5 stycznia prenatalne i czekanie ale jestem spokojna bardzo w tej ciazy....
maja5433 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-22, 19:04   #4775
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
U mnie raczej nie ma problemu z ,,życzeniami'' albo nachalnymi ,,dobrymi radami''. W naszej rodzinie ten temat poruszany jest na szczęście z wyczuciem i jedynie pada pytanie, czy planujemy dziecko. Odpowiedź brzmi: tak, planujemy. Koniec tematu. Tak u nas z obu stron, także luz. Ewentualnie tato zapyta żartobliwie, czy zostanie dziadkiem. Nie widzimy w tym nic złego. I raczej pytanie jest naturalne. Ale jesteśmy po ślubie ledwie pół roku, więc nie ma w tym jakby nic dziwnego, że nie jestem jeszcze w ciąży i nie ma takiego parcia ze Strony rodziny. Na nachalne komentarze odpowiedziałabym chyba, że będziecie wspaniałą dwuosobową rodziną. Może im się odechce składać takich ,,życzeń''.

Co do Twojego komentarza, to z jednej strony zgadzam się, a z drugiej jest ziarno prawdy w tym, żeby odpuścić. Zobacz, że te osoby które nie mają parcia na dziecko, zachodzą bez większego problemu, albo wpadają . Psychicznie dobrze jednak ,,odpuścić'' , ale oczywiście robić wszystko, co możemy żeby się udało, ale jednak nie za wszelką cenę.

Ja właśnie zamierzam się zdystansować do tematu starań, bo chcę spędzić święta i przywitać Nowy Rok w dobrym nastroju, a ostatnio ten temat mnie po prostu zasmuca i zniechęca, bo już na tym etapie jest rozczarowanie... Nic na siłę.

Offtop - maja5433 widziałam Twój post na mamusiach - wielkie gratulacje!! Super Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok
To żaden argument, że niektórzy wpadają. Pewnie gdyby starali się świadomie tez udałoby im się w pierwszych miesiącach i tym samym wpadli by do grupy tych "którzy nie mają parcia". Zazwyczaj o odpuszczeniu sobie mówią osoby, które zaszły łatwo szybko i przyjemnie. Nie bez powodu rozmowy z osobami, które starają się trochę dłużej i już zdążyły w tym czasie i wyjechać na wakacje, i odpuścić na kilka miesięcy, i leżeć do góry nogami godzinę po stosunku, i wyobrażać sobie jak plemniki gonią komórkę jajową (najlepsza rada wszechczasów ) wyglądają zupełnie inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-23, 15:24   #4776
Caro_Carolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 450
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że to był (i nadal jest!) cykl bezowulacyjny, 40 d.c.... Więc zapewne taki sam wynik byłby w każdym innym dniu cyklu. Obserwuję cykl od dawna, bo swego czasu była to u nas metoda antykoncepcji, jak widać skuteczna Śluz płodny był w każdym cyklu, oprócz tego.
Ja bym z ta skutecznością nie byla taka pewna bo tez myslalam ze mam idealny cykl a owszem hormont szly w gore, pelne objawy itp a monitoring pokazal ze pecherzyki nie pekaly de facto ovu nie bylo. Tym samym i tak bym w ciaze nie zaszla. Sam monitoring na zasadzie objawow i temperatury nie jest dokladny i w staraniu i tak lekarz wysyla na pelny.

Co do odpuszczania to kwestia sytuacji bo jak wyniki sa zle to i odpuszczanie nie pomoze. Coz, my przeżyliśmy 1 rok, konczymy ze smutna mina i zobaczymy co przyniesie kolejny rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Caro_Carolla
Czas edycji: 2022-12-23 o 15:32
Caro_Carolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-23, 15:34   #4777
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 983
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez synobe_1990 Pokaż wiadomość
Od siebie dodam - wyłączcie głowę i nie chciejcie na siłę bo zazwyczaj wówczas nie wychodzi a wychodzi, gdy się kompletnie odpuszcza i przestaje nam zależeć ;-)
Już mi ta presja przeszła

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Caro_Carolla Pokaż wiadomość
Zrobcie badanie nasienia bo to czesty problem a badanie nieinwazyjne. Jak to pol roku to monitoring cyklu ze 3 kolejne + hormony i jak wszystko dobrze to droznosc. Tak u nas bylo tylko my za pozno zrobilismy diagnoze TZ skupiając sie na mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio to mówiłam partnerowi w żartach, ale chyba będzie trzeba tak zrobić
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-23, 16:18   #4778
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Już mi ta presja przeszła

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------



Ostatnio to mówiłam partnerowi w żartach, ale chyba będzie trzeba tak zrobić
Ja swojemu jeszcze przez Sylwestra i święta daję spokój, ale potem idziemy do lekarzy. On ma zrobić badanie nasienia, ja idę do ginekologa pytać co dalej.
I tak chyba za długo łudziliśmy się, że jesteśmy zdrowi, młodzi, nic nam nie dolega, wszystko jest ok, tylko musimy poczekać. A moja sytuacja zawodowa jest taka, że jak nie uda się do połowy nadchodzącego roku, to nie wiem co dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-23, 21:54   #4779
Caro_Carolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 450
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja swojemu jeszcze przez Sylwestra i święta daję spokój, ale potem idziemy do lekarzy. On ma zrobić badanie nasienia, ja idę do ginekologa pytać co dalej.
I tak chyba za długo łudziliśmy się, że jesteśmy zdrowi, młodzi, nic nam nie dolega, wszystko jest ok, tylko musimy poczekać. A moja sytuacja zawodowa jest taka, że jak nie uda się do połowy nadchodzącego roku, to nie wiem co dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przypomnij proszę ile macie lat i ile się staracie, bo przeoczyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Caro_Carolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-24, 08:15   #4780
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Caro_Carolla Pokaż wiadomość
Przypomnij proszę ile macie lat i ile się staracie, bo przeoczyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzisiaj zrobiłam test, 10 cykl bezowocny. 30 i 33 lata, więc wiek jeszcze nie starszy cykle jak w zegarku, żadnych problemów ze zdrowiem. Trzeba będzie zbadać co i jak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-24, 12:51   #4781
Caro_Carolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 450
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Dzisiaj zrobiłam test, 10 cykl bezowocny. 30 i 33 lata, więc wiek jeszcze nie starszy cykle jak w zegarku, żadnych problemów ze zdrowiem. Trzeba będzie zbadać co i jak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie w tym wieku norma jest do 12 mies. wuec jeszcze jest chwila. Nie mniej warto sprawdzic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Caro_Carolla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-24, 12:58   #4782
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Dziewczyny życzę wam Wesołych Świąt ciepła i radości w gronie rodzinnym. Oby wszystkie nasze marzenia się spełniły.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-24, 13:25   #4783
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 671
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Wesołych Świąt I niech kolejne będą z bobaskiem na rękach lub chociaż w brzuszku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-24, 13:35   #4784
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
Dziewczyny życzę wam Wesołych Świąt ciepła i radości w gronie rodzinnym. Oby wszystkie nasze marzenia się spełniły.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Wesołych Świąt I niech kolejne będą z bobaskiem na rękach lub chociaż w brzuszku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuję i Wam również życzę zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

Oby te życzenia się spełniły, carmelove . Koniecznie napisz, jak Twój wynik testu
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-24, 19:26   #4785
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 671
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
Dziękuję i Wam również życzę zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

Oby te życzenia się spełniły, carmelove . Koniecznie napisz, jak Twój wynik testu
Bardzo mnie korci zatestować jutro 3 dni przed okresem, czułość testu 10, może jest szansa, że coś pokaże A planowałam dopiero we wtorek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-24, 21:44   #4786
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Bardzo mnie korci zatestować jutro 3 dni przed okresem, czułość testu 10, może jest szansa, że coś pokaże A planowałam dopiero we wtorek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrób test. Zawsze można powtórzyć we wtorek )

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-25, 07:04   #4787
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 671
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Hej, zrobiłam test. Negatywny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-25, 09:34   #4788
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Hej, zrobiłam test. Negatywny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja robię co miesiąc i chociaż wiem, że będzie negatyw, to i tak przez chwilę jest smutno. Niedawno, chyba po 7 miesiącu, tak bardzo mocno to przeżywałam, że stwierdziłam, że nie można tak. Spokój, spokój, spokój, a potem badania i ewentualne leczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-25, 09:41   #4789
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko od 2022

A ja sobie uświadomiłam jedną rzecz w te święta...które się dopiero zaczynają . Miało miejsca kilka sytuacji przykrych takich ogólnie .m.in . zdrowie moich bliskich . A ja nie mogę liczyć na mojego partnera. Zero wsparcia , zrozumienia
Uświadomiłam sobie , że ja nie chcę mieć z nim więcej dzieci ..nie daje mi wsparcia psychicznego
To jest takie smutne
Właśnie rozchorował się czlonek mojej rodziny i tak wszystko się nałożyło
Te święta to jeden wielki dramat

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-25, 18:41   #4790
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Nie wiem o co chodzi z tymi swietami ale mi tez sie udzielilo bo czuje sie tak koooszmarnie samotna mimo ze jesy pelno ludzi wokol.. chce mi sie wrecz wyć.
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-25, 19:40   #4791
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Starania o dziecko od 2022

To my oboje chorzy więc sobie sami świętujemy w łóżku z jedzeniem od mamy oczywiście owu teoretycznie wypadla w wigilie i nawet tacy chorzy podziałalismy haha. Ale w związku z naszymi goraczkami na nic nie liczę.

Wszystkiego dobrego dla was dziewczyny Niech dzieje się magia świąt!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-25, 19:44   #4792
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 671
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
A ja sobie uświadomiłam jedną rzecz w te święta...które się dopiero zaczynają . Miało miejsca kilka sytuacji przykrych takich ogólnie .m.in . zdrowie moich bliskich . A ja nie mogę liczyć na mojego partnera. Zero wsparcia , zrozumienia
Uświadomiłam sobie , że ja nie chcę mieć z nim więcej dzieci ..nie daje mi wsparcia psychicznego
To jest takie smutne
Właśnie rozchorował się czlonek mojej rodziny i tak wszystko się nałożyło
Te święta to jeden wielki dramat

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Jakaś poważna choroba?
Może mąż po prostu nie wie jak może Cię wesprzeć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-25, 19:51   #4793
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
A ja sobie uświadomiłam jedną rzecz w te święta...które się dopiero zaczynają . Miało miejsca kilka sytuacji przykrych takich ogólnie .m.in . zdrowie moich bliskich . A ja nie mogę liczyć na mojego partnera. Zero wsparcia , zrozumienia
Uświadomiłam sobie , że ja nie chcę mieć z nim więcej dzieci ..nie daje mi wsparcia psychicznego
To jest takie smutne
Właśnie rozchorował się czlonek mojej rodziny i tak wszystko się nałożyło
Te święta to jeden wielki dramat

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Życzę wam byście się jednak dogadali. A jeśli nie to oby się Tobie ułożyło tak jak chcesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-26, 01:29   #4794
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Jakaś poważna choroba?
Może mąż po prostu nie wie jak może Cię wesprzeć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, poważna .
Powiedziałam mu ,że brakuje mi wsparcia. I to był właśnie powód do kłótni nie rozmawiamy ze sobą w ogóle. Święta okropne
Co do związku nauczyło mnie to jednego ...nie warto się otwierać i mówić co na sercu lezy. Serio . Zawsze myślałam,że to najważniejsze w związku. Już kolejny raz się przekonałam , że nie warto bo druga strona nie zawsze cię zrozumie

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-26, 09:36   #4795
Caro_Carolla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 450
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
Tak, poważna .
Powiedziałam mu ,że brakuje mi wsparcia. I to był właśnie powód do kłótni nie rozmawiamy ze sobą w ogóle. Święta okropne
Co do związku nauczyło mnie to jednego ...nie warto się otwierać i mówić co na sercu lezy. Serio . Zawsze myślałam,że to najważniejsze w związku. Już kolejny raz się przekonałam , że nie warto bo druga strona nie zawsze cię zrozumie

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Myślę ze to kwestia związku i nie ma co uogolniać. Przykro, ze Ty sie tak czujesz ale nie jest powiedziane ze inni tez tak postepuja.
Ja mam np odwornie, moj facet to wersja wsparcia takiego ze musielibyśmy sie nauczyc ze to za duzo. Za duzo empatii, za dużo omocji i wsparcia. Ludzie sa rozni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Caro_Carolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-26, 09:43   #4796
Aniek40
Raczkowanie
 
Avatar Aniek40
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 70
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Caro_Carolla Pokaż wiadomość
Myślę ze to kwestia związku i nie ma co uogolniać. Przykro, ze Ty sie tak czujesz ale nie jest powiedziane ze inni tez tak postepuja.
Ja mam np odwornie, moj facet to wersja wsparcia takiego ze musielibyśmy sie nauczyc ze to za duzo. Za duzo empatii, za dużo omocji i wsparcia. Ludzie sa rozni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się . Nie do każdego związku to się tyczy. Akurat w moim przypadku widzę , że niektóre rzeczy lepiej przemilczeć bo to zawsze odwraca się przeciwko mnie . Może nie umiem rozmawiać, nie wiem jestem już tak zrezygnowana po tych świętach

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Aniek40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-26, 11:53   #4797
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez Aniek40 Pokaż wiadomość
Zgadzam się . Nie do każdego związku to się tyczy. Akurat w moim przypadku widzę , że niektóre rzeczy lepiej przemilczeć bo to zawsze odwraca się przeciwko mnie . Może nie umiem rozmawiać, nie wiem jestem już tak zrezygnowana po tych świętach

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
Eeee, u mnie co prawda święta w miare ok, ale rocznica I uro to kompletna klapa, z resztą aż mi się nie chce narzekac.
No ale też czuje rozczarowanie ogromne, jak układało nam się super, tak odkąd jestem w ciąży, to mam wrażenie że coraz gorzej między nami. No ale czas pokaze, jak zawsze co i jak wyjdzie... I oczywiste jest ze każdy jest inny, związki tym bardziej się różnią, nie ma co porównywać, ale faktycznie przykro się przejechać...

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-26, 14:14   #4798
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Starania o dziecko od 2022

U Nas tez jakis kryzys… ja tez chyba nie umiem rozmawiac z mężem. Jakos tak chyba przez to ze mam duzo wolnego czasu to czuje sie taka samotna… maz calymi dniami w praculy wraca zmeczony a ja sama, wieczorami zle sie czuje w nocy to samo i dochodza takie mysli ze jak sie dziecko urodzi to tez w duzej mierze bede sama…
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-26, 19:01   #4799
miszel92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 378
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
U Nas tez jakis kryzys… ja tez chyba nie umiem rozmawiac z mężem. Jakos tak chyba przez to ze mam duzo wolnego czasu to czuje sie taka samotna… maz calymi dniami w praculy wraca zmeczony a ja sama, wieczorami zle sie czuje w nocy to samo i dochodza takie mysli ze jak sie dziecko urodzi to tez w duzej mierze bede sama…
To prawda, to jest najtrudniejsza (przynajmniej dla mnie) część macierzyństwa, że większość czasu jestem z dzieckiem a niedługo już z dziećmi sama w domu. I że muszę sama sobie poradzić z codziennym ogarnianiem przewijania, przebierania, karmienia, mycia, zabawiania, wychodzenia na spacery... Jak był covid i synek był maleńki to większość czasu mąż był w domu i naprawdę czułam się wtedy bezpieczniej psychicznie. No i wiadomo odciążona fizycznie bo naprawdę wystarczy, że przejmował go na chwilę to już było łatwiej. A teraz mam na pokładzie zbuntowanego 2 latka, ogromny brzuch bo to już 8 miesiąc wlecial i wizję, że niedługo dołączy noworodek I jeżeli będzie tak wymagająca jak starszy brat... To naprawdę nie wiem jak sobie poradzę. Radość miesza się z ogromnym strachem i często na samą myśl jak to będzie chce mi się płakać. Dzięki temu się przekonałam, że jednak bez męża to ja już nie potrafię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miszel92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-12-26, 19:24   #4800
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Starania o dziecko od 2022

Dołączam do grona rozżalonych w święta… I u mnie, i u TŻ w rodzinie różne spięcia, ludzie pokłóceni, atmosfera średnia. My na szczęście się nie kłócimy, ale też czuję większą samotność odkąd jestem na zwolnieniu. U TŻ w pracy zawirowania, całe przygotowania do świąt na mojej głowie, sama kupiłam i zapakowałam wszystkie prezenty (łącznie ze swoim)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-01 21:25:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.