Mamy czerwcowe 2023 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-10, 08:22   #271
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Hej
Wczoraj córka zaczęła przygodę z przedszkolem także mam „labę” :p dzisiaj obudziła się z katarem więc pewnie kwestia czasu kiedy będzie miała przerwę no ale trzymam za nią kciuki.
Byłam z rana w labo powtórzyć tsh bo lekarz stwierdził po pierwszych badaniach, że wynik jest na granicy(2,5) no i zobaczymy czy coś się zmieniło. W piątek mam wizytę i jestem ciekawa jak tam bobo no i czy płeć się nie zmieni bo mój mąż cały czas mnie poprawia jak mówię o dziecku w formie męskiej bo uważa, że będzie córka

Ale macie sny! ja zazwyczaj nie pamiętam co mi się śniło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-10, 10:27   #272
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

O mój syn też dzisiaj z zatkanym nosem. Ale inhalacja, smarkanko, krople i udajemy że problem nie istnieje
Odebrałam dzisiaj wyniki pappy i ryzyka są niskie wizyta za 2 tygodnie dopiero...

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-10, 10:43   #273
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
O mój syn też dzisiaj z zatkanym nosem. Ale inhalacja, smarkanko, krople i udajemy że problem nie istnieje
Odebrałam dzisiaj wyniki pappy i ryzyka są niskie wizyta za 2 tygodnie dopiero...

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
Gratulacje



Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-10, 21:31   #274
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Zrobiłam dzisiaj pierwsze zakupy dla maleństwa -paczke z ubraniami na vinted mam tylko nadzieję, że nam się płeć nie zmieni bo jednak są one w większości typowo dla dziewczynki.
Zaczęłam sprzedawać trochę swoich rzeczy i książek no i akurat będzie na rzeczy dla dziecka
Jak zaliczyłam wszystkie książki, które chcę sprzedać bo już raz przeczytane i na pewno wracać do nich nie będą to wyszło ponad 700zł, no ale pewnie wszystkiego się nie uda.



Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-10, 21:32   #275
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Jest taka strona która skupuje używane książki my dostaliśmy kiedyś 2x po 400zl. Wysyłasz im oni wyceniają i zgadzasz się albo nie. Jeśli chcesz mogę męża podpytać co to była za strona

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzisiaj pierwsze zakupy dla maleństwa -paczke z ubraniami na vinted mam tylko nadzieję, że nam się płeć nie zmieni bo jednak są one w większości typowo dla dziewczynki.
Zaczęłam sprzedawać trochę swoich rzeczy i książek no i akurat będzie na rzeczy dla dziecka
Jak zaliczyłam wszystkie książki, które chcę sprzedać bo już raz przeczytane i na pewno wracać do nich nie będą to wyszło ponad 700zł, no ale pewnie wszystkiego się nie uda.



Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
To miał być cytat do tego posta ale nie ogarnęłam

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-10, 21:41   #276
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez lavendova28 Pokaż wiadomość
Jest taka strona która skupuje używane książki my dostaliśmy kiedyś 2x po 400zl. Wysyłasz im oni wyceniają i zgadzasz się albo nie. Jeśli chcesz mogę męża podpytać co to była za strona

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

To miał być cytat do tego posta ale nie ogarnęłam

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Jakbyś mogła sprawdzić to będę wdzięczna

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-11, 08:36   #277
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
O mój syn też dzisiaj z zatkanym nosem. Ale inhalacja, smarkanko, krople i udajemy że problem nie istnieje
Odebrałam dzisiaj wyniki pappy i ryzyka są niskie wizyta za 2 tygodnie dopiero...

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka

Super, że wyniki Ok!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzisiaj pierwsze zakupy dla maleństwa -paczke z ubraniami na vinted mam tylko nadzieję, że nam się płeć nie zmieni bo jednak są one w większości typowo dla dziewczynki.
Zaczęłam sprzedawać trochę swoich rzeczy i książek no i akurat będzie na rzeczy dla dziecka
Jak zaliczyłam wszystkie książki, które chcę sprzedać bo już raz przeczytane i na pewno wracać do nich nie będą to wyszło ponad 700zł, no ale pewnie wszystkiego się nie uda.



Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Pochwal się jak będziesz miała już paczkę ja ostatnio przeglądałam strony H&M, reserved i sinsay ale nic ciekawego nie wpadło mi w oko. Może faktycznie upoluje jakąś większą paczkę na vinted


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-11, 12:04   #278
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

W temacie ciuszków to ja się chyba nastawiam całkowicie na vinted i second handy, chyba że coś nowego mnie wyjątkowo zachwyci. Liczę też mocno na moją mamę, ona ma u siebie rewelacyjny sklep z używanymi ciuchami, nie dość że ubrania świetne to cena 1/3 tego co w Krakowie. Mają tam też mnóstwo zabawek.

Narazie cierpię z powodu braku zakupów dla siebie, uwielbiałam sobie kupić jakiś ładny ciuch a teraz już nawet nie przeglądam Zalando bo wpadam w przygnębienie.

Spakowałam za ciasne ubrania i okazało się że mam w szafie 2 pary spodni w które jeszcze się mieszcze, nie licząc dresów

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-12, 17:08   #279
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Doszła moja paczka, rzeczy jest więcej niż miało być więc całkiem miło chociaż wydaje mi się wszystko za małe. Rozmiary z metek to 50 do 68 ale mi sie wydaje że sporo z nich nawet na pierwsze tygodnie będzie mała :/
Ubranka Next, Cocodrilo, Newbie, Reserved, Pinokio, Cool club. Te z next zdecydowanie najlepsze jakościowo. Łącznie jest 14x spodenki, 5x bluzy , 3 x bluzeczki długi rękaw, 6x pajace, 15x body długi rękaw, 5x body krótki rękaw, jeden komplecik spodenki i bluza, sukienka i opaska, polarek, śpiworek grobag 1,5 tog, 2 rożki mamaginekolog , 2 pieluszki muślinowe, gratis też zabawki.
Jak na cenę 200zl wydaje się ok ale martwią mnie jednak te małe rozmiary.

Z różkami miałam problem - totalnie nie wiedziałam co to jest myślałam że jakiś podkład do wózka IMG_20230112_173418.jpgIMG_20230112_173411.jpgIMG_20230112_173405.jpgIMG_20230112_173345.jpgIMG_20230112_173401.jpg

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-12, 17:13   #280
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Słodkie. Ja mam wszystkie z Zary i z HM. Cześć po synku a część z vinted bo te mi się wydaja najlepsze jakościowo, z tym,że hm wypada dużo większy rozmiarowo niż inne sieciowki

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-12, 17:17   #281
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez lavendova28 Pokaż wiadomość
Słodkie. Ja mam wszystkie z Zary i z HM. Cześć po synku a część z vinted bo te mi się wydaja najlepsze jakościowo, z tym,że hm wypada dużo większy rozmiarowo niż inne sieciowki

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Też to zauważyłam, czasem kupowałam coś z hm na prezent i niby rozmiar jak podawali rodzice, a jednak zawsze były za duże ale jakościowo też wydawały mi się bardzo fajne.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-13, 08:45   #282
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Doszła moja paczka, rzeczy jest więcej niż miało być więc całkiem miło chociaż wydaje mi się wszystko za małe. Rozmiary z metek to 50 do 68 ale mi sie wydaje że sporo z nich nawet na pierwsze tygodnie będzie mała :/
Ubranka Next, Cocodrilo, Newbie, Reserved, Pinokio, Cool club. Te z next zdecydowanie najlepsze jakościowo. Łącznie jest 14x spodenki, 5x bluzy , 3 x bluzeczki długi rękaw, 6x pajace, 15x body długi rękaw, 5x body krótki rękaw, jeden komplecik spodenki i bluza, sukienka i opaska, polarek, śpiworek grobag 1,5 tog, 2 rożki mamaginekolog , 2 pieluszki muślinowe, gratis też zabawki.
Jak na cenę 200zl wydaje się ok ale martwią mnie jednak te małe rozmiary.

Z różkami miałam problem - totalnie nie wiedziałam co to jest myślałam że jakiś podkład do wózka Załącznik 7784796Załącznik 7784797Załącznik 7784798Załącznik 7784799Załącznik 7784800

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Mój wcześniaczek miał 51cm i 2900g i ubranka w rozmiarze 50 były idealne. Na pierwsze 2 tygodnie ale sąsiadka z sali miała wcześniaczka 2200g (ten sam t.c. co ja) i maluszek pływał w 50 szukali na szybko 44. Bodziaki z długim rękawem na lato, to tak średnio się mogą przydać, a po lecie to mogą być już za małe jak do 68 są. No ale to zależy jakiego dużego bobasa będziesz mieć
Rożki się albo kocha, albo nienawidzi ja kocham. Noworodzio spał w rożku, w rożku dawałam dziecko do potrzymania babciom, bo się cykały później na wyjazdach służyły jako mata do leżenia. Polecam nieusztywniane i raczej cienkie, tanie żadne tam grubaski, bo będziemy mieć letnie dzieci.
Ja na razie mam ogarnięty fotelik samochodowy, bo wymieniliśmy młodszemu, więc nosidełko jest wyszyszczone, wyprane i czeka na nowego lokatora

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 08:57   #283
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Mój syn po terminie równe 3kg i 51cm też pływał w rozm 50 i długo nosił te noworodkowe bo pamiętam że 68 zaczął nosić jak miał ok 4 MSC

Ja znowu jestem w tej drugiej grupie jeśli chodzi o rożki,mam dwa ale w ogóle ich nie używam, tylko jak ktoś do nas przyszedł i bał się trzymać takiego maluszka to wkładaliśmy go w rożek. Za to jestem ogromną fanką otulaczy syn uwielbiał być ciasno związany przesypiał całe nocki taki opatulony więc teraz się zaopatrzyłam w zwykle i takie na zameczek

Może macie jakieś wyprawkowe hity?
Ja podam z marszu które mi przychodzą do głowy ale na pewno jest więcej
Bidetka Lansinoh do przemywania krocza CUDO
Kompresy multimam złoto na obolałe sutki po kp
Kolektor pokarmu pomaga nie zmarnować mleka w trakcie wycieków z drugiego cyca
I maść solcoseryl na rany,ale jest na receptę


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 09:02   #284
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Trochę liczę że bobas będzie mały, bo i ja i mąż urodziliśmy się z małą wagą, ja to w ogóle chyba 2600 ale znów obydwoje jesteśmy dość wysocy. No zobaczymy jak będzie

Z tą pogodą to też ciężko przewidzieć, bo nieraz upały już w kwietniu, a innego roku zimne i deszczowe lato. Jednak liczę, że będzie słonecznie już od maja
No i termin porodu zagadka, bo może być i w maju i w czerwcu. Wolałabym wcześniej niż później


W poniedziałek mam połówkowe i już się nie mogę doczekać

Nadal ruchów nie czuje i to mnie troche martwi.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez lavendova28 Pokaż wiadomość

Może macie jakieś wyprawkowe hity?
Ja podam z marszu które mi przychodzą do głowy ale na pewno jest więcej
Bidetka Lansinoh do przemywania krocza CUDO
Kompresy multimam złoto na obolałe sutki po kp
Kolektor pokarmu pomaga nie zmarnować mleka w trakcie wycieków z drugiego cyca
I maść solcoseryl na rany,ale jest na receptę


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
O tej maści solcoseryl słyszałam mnóstwo rewelacyjnych opinii ale wydawało mi się że od prawie roku jest niedostępna w PL, kiedyś próbowałam dostać na problemy w jamie ustnej no i niestety się nie udało.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 09:49   #285
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Trochę liczę że bobas będzie mały, bo i ja i mąż urodziliśmy się z małą wagą, ja to w ogóle chyba 2600 ale znów obydwoje jesteśmy dość wysocy. No zobaczymy jak będzie

Z tą pogodą to też ciężko przewidzieć, bo nieraz upały już w kwietniu, a innego roku zimne i deszczowe lato. Jednak liczę, że będzie słonecznie już od maja
No i termin porodu zagadka, bo może być i w maju i w czerwcu. Wolałabym wcześniej niż później


W poniedziałek mam połówkowe i już się nie mogę doczekać

Nadal ruchów nie czuje i to mnie troche martwi.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------



O tej maści solcoseryl słyszałam mnóstwo rewelacyjnych opinii ale wydawało mi się że od prawie roku jest niedostępna w PL, kiedyś próbowałam dostać na problemy w jamie ustnej no i niestety się nie udało.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Możliwe bo z ciekawości sprawdzałam i faktycznie wszędzie niedostępna. Jak ja kupowałam w 2020r to chyba nawet nie była na receptę a teraz widzę że nie dość że nie dostępna to jeszcze na RP. Co prawda mam ja nadal ale nie mam pudełka a po tylu latach bym się bała jej jednak użyć na krocze ale goi rany pięknie

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 10:27   #286
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez lavendova28 Pokaż wiadomość
Mój syn po terminie równe 3kg i 51cm też pływał w rozm 50 i długo nosił te noworodkowe bo pamiętam że 68 zaczął nosić jak miał ok 4 MSC

Ja znowu jestem w tej drugiej grupie jeśli chodzi o rożki,mam dwa ale w ogóle ich nie używam, tylko jak ktoś do nas przyszedł i bał się trzymać takiego maluszka to wkładaliśmy go w rożek. Za to jestem ogromną fanką otulaczy syn uwielbiał być ciasno związany przesypiał całe nocki taki opatulony więc teraz się zaopatrzyłam w zwykle i takie na zameczek

Może macie jakieś wyprawkowe hity?
Ja podam z marszu które mi przychodzą do głowy ale na pewno jest więcej
Bidetka Lansinoh do przemywania krocza CUDO
Kompresy multimam złoto na obolałe sutki po kp
Kolektor pokarmu pomaga nie zmarnować mleka w trakcie wycieków z drugiego cyca
I maść solcoseryl na rany,ale jest na receptę


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Kolektor to faktycznie złoto. Mnie nie ciekło z niekarmiącej piersi, za to jak dziecku się za mocno przysnęło i budziłam się z przepełnionymi piersiami, to buteleczka ściągała w 3min z jednej piersi nadmiar do uczucia ulgi i do karmienia spokojnie dosypiałam, a mycia niewiele.
Lanolina Lansinoh na rozmoczone od śliny sutki.
Maść Mucovagin (z lodówki) na obolałe krocze (miała być do masażu krocza przed porodem, ale nie zdążyłam :P)
Lusterko do samochodu na zagłówek, żeby mieć dziecko na oku (tylko ze szpitala wracałam na tylnim siedzeniu).
Na później, wkładka do nosidełka samochodowego Aeromoove- dziecko nie jest upocone.
Mała lampeczka na baterie z Ikea na nocne karmienia.
Majtki siateczkowe Horizon (najlepsze ever).
Monitor oddechu Babysense 7 (taki do pieluszki Snuza Hero w domu się nie sprawdzał, na wyjazdy spoko).
Niania elektroniczna, bez kamerki.
Dużo bodziaków z krótkim rękawem
Pieluszki muślinowe/bambusowe do okrycia dziecka przed słońcem na spacerach i drzemkach.
Jak dziecko ulewająco-rzygające, to że 30 pieluszek tetrowych.

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 11:17   #287
Ciastko_Pomaranczowe
Raczkowanie
 
Avatar Ciastko_Pomaranczowe
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 62
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Monitor oddechu Babysense 7 (taki do pieluszki Snuza Hero w domu się nie sprawdzał, na wyjazdy spoko).
Hej, ja jestem z marcowych ale czytam wszystkie wątki

Mam pytanie co do zacytowanych monitorów oddechu. Czemu taki do pieluszki się nie sprawdził? Czytałam opinie, że te płytkowe monitory pod materac mogą wyczuć ruchy w łóżku rodziców jeśli dziecko śpi w dostawce (a my kupiliśmy dostawkę) więc się zastanawiałam nad tym do pieluszki i teraz już nie wiem
Ciastko_Pomaranczowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 11:26   #288
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Ciastko_Pomaranczowe Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem z marcowych ale czytam wszystkie wątki

Mam pytanie co do zacytowanych monitorów oddechu. Czemu taki do pieluszki się nie sprawdził? Czytałam opinie, że te płytkowe monitory pod materac mogą wyczuć ruchy w łóżku rodziców jeśli dziecko śpi w dostawce (a my kupiliśmy dostawkę) więc się zastanawiałam nad tym do pieluszki i teraz już nie wiem
Ja co prawda o takim do pieluszki nie słyszałam,ale do dostawki polecają monitor na stópkę

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 13:37   #289
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Ciastko_Pomaranczowe Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem z marcowych ale czytam wszystkie wątki

Mam pytanie co do zacytowanych monitorów oddechu. Czemu taki do pieluszki się nie sprawdził? Czytałam opinie, że te płytkowe monitory pod materac mogą wyczuć ruchy w łóżku rodziców jeśli dziecko śpi w dostawce (a my kupiliśmy dostawkę) więc się zastanawiałam nad tym do pieluszki i teraz już nie wiem
Czasem się przesuwa i niedolega tak szczelnie do brzuszka (brzuszek maleje jakis czas po jedzeniu i pieluszka robi się luźna).Jak dziecko jest ubrane tylko w pajaca, to okej, może i spoko, można poprawiać co jakiś czas, ale jak się włączy alarm, to żeby zresetować czujnik trzeba go zdjąć, położyć na płaskiej powierzchni, włączyć i dopiero założyć dziecku. W przypadku bodziaków, sytuacja jest bardziej skomplikowana. Można niby do spodenek przypiąć, ale nie zawsze spodenki są potrzebne (np. W lato).Jak dziecko leży na brzuszku, to czujnik nie przeszkadza w tym, aaaale siuśki sobie sprawnie przelatują poza pieluszkę i dziecko do przebrania... na krótką metę fajny bajer, na dłuższą za dużo z tym problemów.

Cytat:
Napisane przez lavendova28 Pokaż wiadomość
Ja co prawda o takim do pieluszki nie słyszałam,ale do dostawki polecają monitor na stópkę

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
4 lata temu nie było w PL dostępnych tych ma stópkę Owlet czy jakoś tak. Tak to bym taki wybrała.

Koniec końców Babysense nam się sprawdzał świetnie, czeka na 3 dziecko

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-13, 13:40   #290
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Ja w ogóle nie kupuję bo u nas dostawka i współspanie więc się nie przyda

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 14:07   #291
Lawenda06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 159
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Ja też nie planuję w ogóle monitora oddechu.

Co do ubranek, synek był mały 3320 50cm i nie mialam zadnych 50, i 56 byly ciut za duze, ale fakt, że szybko pasowały. A ciążę miałam donoszona. Więc z tym to ciężko przewidzieć

Ja nadal nic nie kupuje 🫣 czekam na wizyte, wtedy dopiero zacznę.

Z ruchami u mnie różnie, raz czuję, raz nie, wiec chyba faktycznie łożysko na przedniej ścianie bo pierwsze kopniaczki czułam już dawno, a nie ma ich wcale więcej ostatnio raz poczułam ręką, jak akurat trzymałam na brzuchu

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
Lawenda06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 14:25   #292
Ciastko_Pomaranczowe
Raczkowanie
 
Avatar Ciastko_Pomaranczowe
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 62
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Czasem się przesuwa i niedolega tak szczelnie do brzuszka (brzuszek maleje jakis czas po jedzeniu i pieluszka robi się luźna).Jak dziecko jest ubrane tylko w pajaca, to okej, może i spoko, można poprawiać co jakiś czas, ale jak się włączy alarm, to żeby zresetować czujnik trzeba go zdjąć, położyć na płaskiej powierzchni, włączyć i dopiero założyć dziecku. W przypadku bodziaków, sytuacja jest bardziej skomplikowana. Można niby do spodenek przypiąć, ale nie zawsze spodenki są potrzebne (np. W lato).Jak dziecko leży na brzuszku, to czujnik nie przeszkadza w tym, aaaale siuśki sobie sprawnie przelatują poza pieluszkę i dziecko do przebrania... na krótką metę fajny bajer, na dłuższą za dużo z tym problemów.



4 lata temu nie było w PL dostępnych tych ma stópkę Owlet czy jakoś tak. Tak to bym taki wybrała.

Koniec końców Babysense nam się sprawdzał świetnie, czeka na 3 dziecko

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny

Shiz a z tym monitorem pod materac nie miałaś żadnych problemów czy fałszywych alarmów? Dziecko spało osobno czy w dostawce?
Ciastko_Pomaranczowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 16:10   #293
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Ciastko_Pomaranczowe Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny

Shiz a z tym monitorem pod materac nie miałaś żadnych problemów czy fałszywych alarmów? Dziecko spało osobno czy w dostawce?
Żadnych problemów. Dziecko spało w kołysce obok naszego łóżka i testowaliśmy trochę czy monitor będzie wyłapywał nasze oddechy czy ruchy, ale nie łapał (światełko mruga przy każdym oddechu dziecka).
Na początku jak bobas spał czasem z nami, to mu czasem montowałam Snuzę. No i tu ten monitor się dobrze sprawdzał, bo rejestruje tylko ruch brzuszka dziecka.

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-15, 17:12   #294
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Dziewczyny co tu taka cisza?
Jak Wam mija weekend? Jak samopoczucie?

Mi się strasznie nudzi, już bym chciała wiosnę
Byłam wczoraj na dniach otwartych w jednym szpitalu.
Pomierzyłam też trochę sypialnie, żeby sprawdzić jak z pomieszczeniem łóżeczka, komody, przewijaka.

Obiecałam sobie ćwiczyć codziennie, póki co wychodzi 2-3 razy w tygodniu ale znalazłam fajne i lekkie ćwiczenia, nie wiem czy nie za lekkie stąd tak mi się podobają

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-15, 17:18   #295
Lawenda06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 159
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Dziewczyny co tu taka cisza?
Jak Wam mija weekend? Jak samopoczucie?

Mi się strasznie nudzi, już bym chciała wiosnę
Byłam wczoraj na dniach otwartych w jednym szpitalu.
Pomierzyłam też trochę sypialnie, żeby sprawdzić jak z pomieszczeniem łóżeczka, komody, przewijaka.

Obiecałam sobie ćwiczyć codziennie, póki co wychodzi 2-3 razy w tygodniu ale znalazłam fajne i lekkie ćwiczenia, nie wiem czy nie za lekkie stąd tak mi się podobają

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Ja ciągle jakoś średnio czuję tą ciążę tzn czuje się słaba, boli brzuch itd że wiem, że to od ciąży, ale tak jakoś...i te ruchy takie słabe oby szybko do wizyty, potwierdzić płeć, może to mi w końcu jakoś da kopa
Ostatnio tak dużo się u nas dzieje, że nie wiem gdzie te dni uciekają

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
Lawenda06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 08:17   #296
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Hej, mnie dopadło przeziębienie. Od wczoraj leżę
A tak po za tym miałam wizytę i stresuje się bo lekarz stwierdził, że raczej dziewczynka ale nie był pewny. Przy czym lepiej żeby to była dziewczynka bo jeśli jednak chłopiec to może mieć jakąś wadę narządów No i czekamy teraz na rozwój do 10.02 (będę miała połówkowe i konkretnie coś powie)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 08:26   #297
Lawenda06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 159
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Anuszka9 Pokaż wiadomość
Hej, mnie dopadło przeziębienie. Od wczoraj leżę
A tak po za tym miałam wizytę i stresuje się bo lekarz stwierdził, że raczej dziewczynka ale nie był pewny. Przy czym lepiej żeby to była dziewczynka bo jeśli jednak chłopiec to może mieć jakąś wadę narządów No i czekamy teraz na rozwój do 10.02 (będę miała połówkowe i konkretnie coś powie)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dużo zdrówka! I kciuki za wizytę, żeby wszystko było ok

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
Lawenda06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 14:16   #298
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Anuszka9 ja również trzymam kciuki żeby było wszystko ok, nawet nie ma co myśleć że może być inaczej !

Ja melduje się dzisiaj po połówkowych wszystko ok, dziewczynka potwierdzona na 100% no i uspokoiła mnie p. doktor że ruchy są w porządku a mogę je słabo czuc przez to łożysko na przedniej ścianie.
Dostałam też receptę na szczepionkę na grypę i planuje się jutro zaszczepić, sama o nią zapytałam no i powiedziała że jak najbardziej rekomenduje szczepienie. Trochę się boje jak będę się czuć po szczepieniu no ale lepsze to niż złapać wirusa.
Patrząc jak mój mąż się męczył mimo leków to ja bym chyba się wykończyła chorując i nie mogąc niczym się wspomóc.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 15:28   #299
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

O ja też w sumie rozważałam szczepienie, ale była wtedy gadka, że kiepsko z dostępnością i na razie porzuciłam temat. A teraz da się normalnie dostać? Kobiety w ciąży mają za darmo.
A mnie znowu coś rozkłada. Boli mnie głowa cały dzień, zimno mi. Pół biedy, że dzieciaki były dzisiaj w przedszkolu/żłobku, a ja miałam zawekowany rosół od mamy na obiad
Mój młodszy ubzdurał sobie coś ostatnio i całymi dniami chodzi w kasku rowerowym na głowie

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 21:06   #300
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
O ja też w sumie rozważałam szczepienie, ale była wtedy gadka, że kiepsko z dostępnością i na razie porzuciłam temat. A teraz da się normalnie dostać? Kobiety w ciąży mają za darmo.
A mnie znowu coś rozkłada. Boli mnie głowa cały dzień, zimno mi. Pół biedy, że dzieciaki były dzisiaj w przedszkolu/żłobku, a ja miałam zawekowany rosół od mamy na obiad
Mój młodszy ubzdurał sobie coś ostatnio i całymi dniami chodzi w kasku rowerowym na głowie

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
Dzisiaj w aptece nie było szczepionki ale na jutro mają ściągnąć więc wygląda na to, że są dostępne. Idę do ginekologa się zaszczepić, bo boje się żeby przy zwykłej wizycie w przychodzi jeszcze czegoś nie złapać.
Zdecydowałam się w dużej mierze dlatego, że w pracy mam kontakt z różnymi osobami no i niestety chorzy również się pojawiają więc wolę się chociaż tak zabezpieczyć.


Wyobraziłam sobie małego w kasku musi być zabawnie

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-26 14:24:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.