Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78. - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-23, 10:28   #1201
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 10:33   #1202
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 10:33   #1203
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
to radio to jest obecnie już chyba sporo nisza, nie? teraz była 'mohery' raczej oglądają tvpis, tvinfo, nie wiem czego słuchają...?

mnie to nie dziwi, za to brzydzi
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 10:34   #1204
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
no klasyk.


"wszystkie żony powinny zdawać sobie sprawę z tego, że "trudny małżonek to prawdziwy dar od Pana Boga. Dar i ogromne wyróżnienie, ponieważ Pan Bóg zauważył, że tylko ona da sobie z nim radę"."

mąż Cię bije i gwałci? przecież to prawdziwy dar


ale może dobrze, na taki 'katolicki beton' to już nic nie pomoże, ale może co niektórzy, nie fanatycy, przejrzą na oczy, że coś tu jest nie tak
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 10:34   #1205
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 10:35   #1206
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A nawet jak lubią sobie popisać, to nawet mając wolny czas, mogą nie mieć czasu na pisanie.
ja mając wolny czas, w dużej mierze wykorzystuję go na:
szydełkowanie podczas którego mam zajęte ręce wiec no sorry.
sport- no to sorry
spacery- no to sorry
czytanie- no to sorry

tzw: życie rodzinne- j.w.
oglądanie filmów, słuchanie podkastów

a czasami po prostu leże, odpoczywam, albo zwyczajnie nie najlepiej się czuję, jestem zmęczona, nie mam ochoty na rozmowy,

na ogół nie zabieram tez komórki do sypialni, wiec wtedy to nawet nie widzę że ktoś pisze.

Dokładnie czasem nie mam czasu na pisanie albo zwyczajnie nie chcę go mieć, bo na ten moment mam inne priorytety. Najczęściej jestem mniej aktywna w weekendy bo spotykam się z rodziną, znajomymi albo właśnie tak jak piszesz, czytam, uprawiam sport albo robię inne przyjemne dla mnie rzeczy i jest mi szkoda czasu na wiszenie na telefonie.


Ogólnie to ja w takim stałym 'pisanym' kontakcie, to jestem z kilkoma osobami. Są to albo pojedyncze osoby albo grupy z osobami i piszemy tam na na bieżąco, ale to są zwykle takie śmieciowe rozmowy. To ktoś mema wyśle, to ktoś zapyta gdzie coś kupi, to ktoś wyrazi zdziwienie, że był w sklepie i coś mega podrożało, to ktoś opisze jakąś zabawną historię, która właśnie mu się przydarzyła. Ogólnie to są bardzo luźnie rozmowy, jak ktoś nie odpisze, to nie ma spiny. Jakiegoś pisania co tam słychać albo wypisywania elaboratów nie lubię. W takiej sytuacji dzwonię, bo mogę założyć słuchawki i coś jeszcze robić albo się z kimś spotykam.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 10:45   #1207
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
a to nie jest tak jakby oczywiste, że jak ktoś nie odpisuje, to widocznie nie ma w tym momencie czasu/ochoty?
No to niech napisze " Kaśka nie mam ochoty rozmawiać". Tak samo w przypadku choroby. Zakładam, że ktoś nie trafił nieprzytomny do szpitala. Mamy telefony przyczepione do tyłka. Jeśli ktoś chce poświęci 30 sekund swojego cennego czasu na wiadomość, aby drugą strona wiedziała na czymś stoi.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-23, 10:47   #1208
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 112
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Ja mam w pracy taka koleżankę, myślałam, że się lubimy, pisałyśmy sobie czasem, wychodziłyśmy na piwo. Poszła do szpitala z dwa tygodnie temu, dwa razy napisałam jak się czuje, czy wszystko w porządku, może czegoś potrzebuje raz mi odpisała "niedobrze mi", za drugim razem napisała tylko "boli". Więc już nie piszę
Z inną koleżanka pisze dość intensywnie, więc stwierdziłam, że widocznie na mnie ma wywalone.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 10:49   #1209
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-02-23 o 10:54
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 10:59   #1210
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Mnie ciągle wychodzi 4 w Enneagram i INTJ w MBTI.

Jakiś melancholijny, męczybuła czarny charakter.
a na jakiej www robilas test?

z tego co mi sie kojarzy z młodości to 4ek zenneagramowych wychodzilo najwięcej - no sporo ludzi jest wrażliwych, emocjonalnych, romantycznych ipt.

mi wychodzila 8mka, też troche ma ciemnych stron, jak każda osoba, no nie ma ludzi bez wad

np. (stąd https://www.enneagram.pl/www/typ8.html)

"bycie nerwowym i niecierpliwym z powodu braku kompetencji innych
nadstawianie karku za innych i nie bycie docenianym za to
nie zapominanie ran mi zadanych i niesprawiedliwości"

ale to w sporej mierze mi sie zmieniło
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 11:07   #1211
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja mam w pracy taka koleżankę, myślałam, że się lubimy, pisałyśmy sobie czasem, wychodziłyśmy na piwo. Poszła do szpitala z dwa tygodnie temu, dwa razy napisałam jak się czuje, czy wszystko w porządku, może czegoś potrzebuje raz mi odpisała "niedobrze mi", za drugim razem napisała tylko "boli". Więc już nie piszę
Z inną koleżanka pisze dość intensywnie, więc stwierdziłam, że widocznie na mnie ma wywalone.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka

Ja taką znajomą mam, znamy się juz jakieś solidne 17 lat. Ona właśnie taka jest, że jak jej sie nudzi, to non stop pisze, nagrywa głosowe, zawsze opowiada tylko o sobie, prosi o porady, bla bla bla.
Teraz wielka pani, bo przykładowo znalazła „super” pracę, pojechała na jakieś szkolenie xd chciałam być miła i spytałam - jak tam, szkolisz się, masz czas na zwiedzanie?
Odpowiedzi „No” „nie chce mi sie” „nie”

mi tam to akurat nie przeszkadza, bo znam ją jak łysego konia i nie mam względem tej znajomosci oczekiwań ale niektórzy tacy są.

z resztą z tą Twoją koleżanką to może wynikać nawet nie z tego, że ona jakaś jest, tylko po prostu może źle sie czuć, nie oceniałabym tego tak pochopnie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-23, 11:16   #1212
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89510817]No to niech napisze " Kaśka nie mam ochoty rozmawiać". Tak samo w przypadku choroby. Zakładam, że ktoś nie trafił nieprzytomny do szpitala. Mamy telefony przyczepione do tyłka. Jeśli ktoś chce poświęci 30 sekund swojego cennego czasu na wiadomość, aby drugą strona wiedziała na czymś stoi.[/QUOTE]

dla mnie to jest oczywiste, że jak ktoś nie odpisuje, to widocznie nie ma teraz na to czasu. nie potrzebuję specjalnego wyjaśnienia. jak będzie mieć czas to odpisze. nie oczekuję, że każdy będzie podskakiwał na dźwięk wiadomości i biegł do telefonu, bo sama tak nie robię. są dni kiedy przez cały dzień w zasadzie go nie ruszam i regauję tylko na dźwięk telefonu (w sensie rozmowy). są dni kiedy specjalnie wyciszam komunikatory, żeby mnie nie rozpraszały

może dlatego nie rozumiem problemu, bo ja nie mam telefonu przyczepionego do tyłka i nie oczekuję, że inni będą mieć
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 11:19   #1213
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
dla mnie to jest oczywiste, że jak ktoś nie odpisuje, to widocznie nie ma teraz na to czasu. nie potrzebuję specjalnego wyjaśnienia. jak będzie mieć czas to odpisze. nie oczekuję, że każdy będzie podskakiwał na dźwięk wiadomości i biegł do telefonu, bo sama tak nie robię. są dni kiedy przez cały dzień w zasadzie go nie ruszam i regauję tylko na dźwięk telefonu (w sensie rozmowy). są dni kiedy specjalnie wyciszam komunikatory, żeby mnie nie rozpraszały

może dlatego nie rozumiem problemu, bo ja nie mam telefonu przyczepionego do tyłka i nie oczekuję, że inni będą mieć
No a dla mnie nie odpisanie kilka dni to brak szacunku. Nie spotkałam się też z sytuacją, że ktoś mi tyle czasu nie odpisuje i jest zainteresowany znajomością. Zwykle była to forma olania/ wyciszenia kontaktu.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 11:20   #1214
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
a to nie jest tak jakby oczywiste, że jak ktoś nie odpisuje, to widocznie nie ma w tym momencie czasu/ochoty?
Kultura tego wymaga, ale sama jak jestem zalatana czy po prostu uwaga mi gdzieś ucieknie to nie pisze tego. Ghosting to kupa, ale ją robię.. Nie będę nikogo okłamywała w tym temacie.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 11:21   #1215
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
dla mnie to jest oczywiste, że jak ktoś nie odpisuje, to widocznie nie ma teraz na to czasu. nie potrzebuję specjalnego wyjaśnienia. jak będzie mieć czas to odpisze. nie oczekuję, że każdy będzie podskakiwał na dźwięk wiadomości i biegł do telefonu, bo sama tak nie robię. są dni kiedy przez cały dzień w zasadzie go nie ruszam i regauję tylko na dźwięk telefonu (w sensie rozmowy). są dni kiedy specjalnie wyciszam komunikatory, żeby mnie nie rozpraszały

może dlatego nie rozumiem problemu, bo ja nie mam telefonu przyczepionego do tyłka i nie oczekuję, że inni będą mieć



Ja nawet telefonu nie zawsze odbieram. Z przyczyn różnych.
Czasem mam go nawet koło siebie jak dzwoni i wyciszam dzwonienie.

Nie uważam żeby w czasie poza pracą, to był mój obowiązek po prostu.


Wielu ludzi pisze na wizazu, że nie otwiera drzwi jak puka/dzwoni w nie ktoś niezapowiedziany.
No dla mnie to jest to samo, telefon(media społecznościowe) to forma drzwi do mnie (mojego czasu, uwagi, zaangażowania), czasem je otwieram a czasem nie mam na to ochoty.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 11:41   #1216
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez missVivi Pokaż wiadomość
Kultura tego wymaga, ale sama jak jestem zalatana czy po prostu uwaga mi gdzieś ucieknie to nie pisze tego. Ghosting to kupa, ale ją robię.. Nie będę nikogo okłamywała w tym temacie.
dla mnie ghosting, a kilkudniowe nieodpisanie to nie to samo.
ludzie są raczej zabiegani i zajęci. dodatkowo raczej modne jest obecnie "bycie offline" i właśnie odchodzenie od telefonu przyspawanego do ręki


gdyby to autorka tego problemu, która napisała, że ma dziecko, nagle nie odpisywała kilka dni, bo (powiedzmy) dziecko chore, ona chora, mąż w delegacji, i na niej jest ogarnianie wszystkiego, to tez by było, że uprawia ghosting czy po prostu nie ma czasu i siły brać telefon do ręki, bo jest zarobiona?

żeby zaistniał ghosting to moim zdaniem powinno to trwać dłużej niż 3 czy 4 dni czy nawet tydzień.

Edytowane przez Sodalite
Czas edycji: 2023-02-23 o 11:49
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 11:48   #1217
Lyonne
Zadomowienie
 
Avatar Lyonne
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 050
GG do Lyonne
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89510886]No a dla mnie nie odpisanie kilka dni to brak szacunku. Nie spotkałam się też z sytuacją, że ktoś mi tyle czasu nie odpisuje i jest zainteresowany znajomością. Zwykle była to forma olania/ wyciszenia kontaktu.[/QUOTE]Też to traktuje jako brak szacunku. Na razie poczekam na rozwój sytuacji.

Aktualnie jestem załamana. Moja babcia zmarła dziś nad ranem. Nigdy nie pogodzę się z tym,że nie zdążyłam się z nią pożegnać.

Wysłane z mojego V2050 przy użyciu Tapatalka
__________________
□fotografia□seriale □filmy □książki
Lyonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 11:50   #1218
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 982
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-02-23 o 11:55
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 11:53   #1219
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
dla mnie to jest oczywiste, że jak ktoś nie odpisuje, to widocznie nie ma teraz na to czasu. nie potrzebuję specjalnego wyjaśnienia. jak będzie mieć czas to odpisze. nie oczekuję, że każdy będzie podskakiwał na dźwięk wiadomości i biegł do telefonu, bo sama tak nie robię. są dni kiedy przez cały dzień w zasadzie go nie ruszam i regauję tylko na dźwięk telefonu (w sensie rozmowy). są dni kiedy specjalnie wyciszam komunikatory, żeby mnie nie rozpraszały

może dlatego nie rozumiem problemu, bo ja nie mam telefonu przyczepionego do tyłka i nie oczekuję, że inni będą mieć

Ja mam tak samo. Mam świadomość, że ktoś może mieć jakiś zabiegany okres czy coś. Nie oczekuję też, że ktoś mi się będzie tłumaczył. Tylko, że u mnie to są takie osoby, które ja wiem, że potem się odezwą i jest luz. No i ja nie lubię też takich wyrzutów 'pisałam, a ty się nie odpisałaś', 'dlaczego do mnie nie dzwonisz', 'tylko ja zawsze do Ciebie piszę'.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-23, 11:59   #1220
Lyonne
Zadomowienie
 
Avatar Lyonne
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 050
GG do Lyonne
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pisze jak mam wolną chwilę.
Mamy podobne podejście do życia i podobne charaktery. Obie mamy problem ze jesteśmy osobami spokojnymi dlatego też ciężej jest kogoś fajnego poznać. Nie jesteśmy osobami typowo rozrywkowymi.

Dzięki. Miała 85 lat.

Wysłane z mojego V2050 przy użyciu Tapatalka
__________________
□fotografia□seriale □filmy □książki
Lyonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 12:01   #1221
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo. Mam świadomość, że ktoś może mieć jakiś zabiegany okres czy coś. Nie oczekuję też, że ktoś mi się będzie tłumaczył. Tylko, że u mnie to są takie osoby, które ja wiem, że potem się odezwą i jest luz. No i ja nie lubię też takich wyrzutów 'pisałam, a ty się nie odpisałaś', 'dlaczego do mnie nie dzwonisz', 'tylko ja zawsze do Ciebie piszę'.
no prawda, w nowych znajomościach, można mieć wątpliwości. sprawdzeni znajomi to jednak trochę inna sytuacja.

ale jeśli chcemy stworzyć jakąś bliższą relację, to wypadałoby dać kredyt zaufania i nie podejrzewać na starcie złych intencji. bo w przeciwnym przypadku, to po co kontynuować znajomość z kimś do kogo nie mamy za grosz zaufania co do jego intencji
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 12:04   #1222
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja nawet telefonu nie zawsze odbieram. Z przyczyn różnych.
Czasem mam go nawet koło siebie jak dzwoni i wyciszam dzwonienie.

Nie uważam żeby w czasie poza pracą, to był mój obowiązek po prostu.


Wielu ludzi pisze na wizazu, że nie otwiera drzwi jak puka/dzwoni w nie ktoś niezapowiedziany.
No dla mnie to jest to samo, telefon(media społecznościowe) to forma drzwi do mnie (mojego czasu, uwagi, zaangażowania), czasem je otwieram a czasem nie mam na to ochoty.

Ja nie otwieram jak się nie spodziewam, na dodatek zanim odbiorę obcy numer to sprawdzę go w necie sobie


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 12:08   #1223
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
no prawda, w nowych znajomościach, można mieć wątpliwości. sprawdzeni znajomi to jednak trochę inna sytuacja.

ale jeśli chcemy stworzyć jakąś bliższą relację, to wypadałoby dać kredyt zaufania i nie podejrzewać na starcie złych intencji. bo w przeciwnym przypadku, to po co kontynuować znajomość z kimś do kogo nie mamy za grosz zaufania co do jego intencji

No nowe znajomości są pod tym kątem ciężkie, dlatego ja już wole ten etap jak się z kimś znam jak łyse konie i nie ma żadnych niezręczności. Ogólnie to jeszcze uważam, że trzeba mieć na uwadze, że ludzie mają bardzo różne podejście do telefonicznych kontaktów. Mam kumpelę, przyjaźnimy się od lat, ale ona często zapomina o telefonie, nikt się nie spodziewa, że ona odpisze, jak się do niej nie można dodzwonić, to dzwonimy do jej męża. Chociaż od jakiegoś czasu i tak się poprawiła
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 13:09   #1224
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 772
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Mam podobnie i to moim zdaniem dobra rada.

Ja w ogóle bardzo cenię sobie znajomości, gdzie możemy być jakiś czas bez kontaktu, a potem się zgadać i porozmawiać jak gdyby nigdy nic czy wyjść na kawę. Bo takie znajomości mi pasują i na moje szczęście natknęłam się na kilka osób mających podobne podejście co nie znaczy, że na co dzień o nich nie myślę, nie obchodzi mnie, co się z nimi dzieje.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Też tak mam. Nawet tutaj poznałam bardzo fajną osobę Wizażankę, wokół której czuję dobre wibracje ale nie umiem non stop utrzymywać kontaktu pisanego, wolę na żywo lub rozmowy telefoniczne, co nie znaczy że jak nie piszę i się nie odzywam dłużej, to nie myślę o tej osobie. Właśnie często myślę i lubię jak pisze tutaj co u niej, bo wtedy wiem, że wszystko w porządku, że nic złego się nie dzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 13:28   #1225
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-06 o 01:06
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 14:45   #1226
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89511118]Treść usunięta[/QUOTE]


Ja mam takie samo podejście. Też by mnie takie coś osaczało, nawet nie wiem o czym można cały czas pisać. I tak samo jednak bardziej pielęgnuje stare znajomości, a nowym daję czas na rozwinięcie, doba nie jest z gumy żeby z każdym mieć codziennie kontakt.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 14:52   #1227
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 210
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja mam taką przyjaciółkę, z którą kiedyś ciągle wisiałam na telefonie - bo mieszkałyśmy w innych krajach, później w Polsce, ale w innych miastach. Non stop rozmowa, Messenger wideo, jak nie odpiszesz w ciągu ilus godzin to już problem. Na długi okres nie miałyśmy kontaktu i cóż, ten aspekt wiecznego bycia online zrobił mi mega dobrze.
Aktualnie relacja została wznowiona i odbudowana, ale kurde ona ciągle cos ode mnie chce xd w nocy włączam sobie tryb samolotowy, wstaje rano i smsy „No nie musiałaś wyłączać telefonu” bo nagrała mi o 19 wiadomości głosowe, które widzialam - ale chciałam sobie odsłuchać rano w pracy.

Asertywnie postawiłam sprawę, kocham ją, ale no zachowanie mega męczące xd


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja bym oszalała, gdyby ktoś mnie tak bombardował ciągłymi wiadomościami Nawet, jakby to była miłość mojego życia.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 14:55   #1228
VivelaPologne
Raczkowanie
 
Avatar VivelaPologne
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Galaxy
Wiadomości: 257
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Dla mnie nieodpisywanie przez kilka dni to olewanie i tyle. Napisanie "hej, teraz nie mogę/nie jestem w nastroju, odezwę się później" zajmuje parę sekund, nie wierzę że ktoś jest tak zapracowany że nie wygospodaruje tego czasu. Sama nie jestem osobą, która odpisuje natychmiast, zwłaszcza że studiuję i jak mam zajęcia to nie chcę wyciągać telefonu albo jak czytam książkę to też nie zaglądam. Ale jest różnica między odpisaniem po kilku godzinach (rozumiem to) a przeciąganiem tego w dni.

I też nie przepadam za ludźmi, którzy potrzebują ciągłego kontaktu, ale to trzeba wyraźnie dać im do zrozumienia.
__________________
Los się śmieje z naszych planów
VivelaPologne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 15:01   #1229
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 210
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Też tak mam. Nawet tutaj poznałam bardzo fajną osobę Wizażankę, wokół której czuję dobre wibracje ale nie umiem non stop utrzymywać kontaktu pisanego, wolę na żywo lub rozmowy telefoniczne, co nie znaczy że jak nie piszę i się nie odzywam dłużej, to nie myślę o tej osobie. Właśnie często myślę i lubię jak pisze tutaj co u niej, bo wtedy wiem, że wszystko w porządku, że nic złego się nie dzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to działa wg zasady "jak naprawdę dobrze się czujecie w swoim towarzystwie, to potraficie też razem milczeć".

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez VivelaPologne Pokaż wiadomość
Dla mnie nieodpisywanie przez kilka dni to olewanie i tyle. Napisanie "hej, teraz nie mogę/nie jestem w nastroju, odezwę się później" zajmuje parę sekund, nie wierzę że ktoś jest tak zapracowany że nie wygospodaruje tego czasu. Sama nie jestem osobą, która odpisuje natychmiast, zwłaszcza że studiuję i jak mam zajęcia to nie chcę wyciągać telefonu albo jak czytam książkę to też nie zaglądam. Ale jest różnica między odpisaniem po kilku godzinach (rozumiem to) a przeciąganiem tego w dni.

I też nie przepadam za ludźmi, którzy potrzebują ciągłego kontaktu, ale to trzeba wyraźnie dać im do zrozumienia.
Przez KILKA dni to jest olewanie? Ja mam znajomych, których odpisuję po paru tygodniach i nadal bardzo ich lubię. Kiedyś ludzie w sytuacjach, gdy nie mieli kontaktu na codzień, pisali do siebie listy, które dochodziły czasem po kilku tygodniach, a i tak uznawali siebie za dobrych przyjaciół. To social media wywarły presję na ten ciągły kontakt, wieczną pisaninę o niczym, byle tylko pisać, jakby to gadki o niczym budowały przyjaznie. Dla mnie przyjaznie buduje też wzajemne milczenie, jak wyżej napisałam.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 15:07   #1230
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Dla mnie to działa wg zasady "jak naprawdę dobrze się czujecie w swoim towarzystwie, to potraficie też razem milczeć"

Tak, to jest bardzo prawdziwe. Mam takich znajomych i to jest bardzo komfortowe I przy właśnie wymianie wiadomości też jest fajne. Nikt nie się obrażam za brak odpowiedzi, nie czuje się olany i nie oczekuje, że każde pisanie będzie się przeciągać w nieskończoność.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-02 16:47:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.