Problemy pierwszego świata + ot, część 8. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-20, 16:54   #31
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Tak, niestety. Dlatego z bólem serca muszę odpuścić.

Za to znalazłam dziś piękną sukienkę w Mohito za grosze. 39 zł, przecena ze 160 zł. Wzięłam od razu. Może na tę okazję, a może na co dzień. Załącznik 7791981Załącznik 7791982
W Mohito jest teraz mnóstwo przecen, ja kilka dni temu wyszłam z 4 bluzkami (za wszystkie zapłaciłam 129 zł) Nie miałam czasu popatrzeć na nic innego, ale nadrobię
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 17:29   #32
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 953
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
W Mohito jest teraz mnóstwo przecen, ja kilka dni temu wyszłam z 4 bluzkami (za wszystkie zapłaciłam 129 zł) Nie miałam czasu popatrzeć na nic innego, ale nadrobię
Szkoda tylko, że zaczynają iść w stronę "tylko online". Ostatnio jak zaczęłam przeglądać w którym pobliskim Mohito są dostępne od ręki upatrzone online rzeczy, to okazało się, że spora część tychże jest właśnie tylko online. Wkurzające jeżeli komuś zależy na czasie - gdy to np. ma być prezent, a tak było w tym przypadku.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 18:45   #33
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Niebawem zamawiam kilka sztuk do mierzenia i zobaczę, czy coś się utrzyma. Mam już nawet jedną bezpieczną sukienkę "na wszelki wypadek, gdyby coś" (gdybym się poplamiła, ktoś mnie czymś oblał, czy inne takie). Załączam. Wprawdzie ma czarną górę, ale za to kolorowy, "wesoły" dół. Zresztą, generalnie postawię na coś bezpiecznego. Nie lubię krótkich sukienek (nie ta figura już), ani zbyt wydekoltowanych. Poza tym to październik. Pogoda może być świetna, a może nie. Wesele w górach...

Rozchodziłam dzisiaj weselne buty. Stopy nie powiem gdzie mi zaraz wejdą, ale zero obtarć.
Fajna, nada się.

Ja też mam wesele w górach w październiku. Może to samo?
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Szkoda tylko, że zaczynają iść w stronę "tylko online". Ostatnio jak zaczęłam przeglądać w którym pobliskim Mohito są dostępne od ręki upatrzone online rzeczy, to okazało się, że spora część tychże jest właśnie tylko online. Wkurzające jeżeli komuś zależy na czasie - gdy to np. ma być prezent, a tak było w tym przypadku.
Akurat w moim sklepie większość rzeczy jest nawet tańszych stacjonarnie niż online i dość duży wybór.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-20, 20:28   #34
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Szkoda tylko, że zaczynają iść w stronę "tylko online". Ostatnio jak zaczęłam przeglądać w którym pobliskim Mohito są dostępne od ręki upatrzone online rzeczy, to okazało się, że spora część tychże jest właśnie tylko online. Wkurzające jeżeli komuś zależy na czasie - gdy to np. ma być prezent, a tak było w tym przypadku.
We Wrocławiu na szczęście jest kilka tych sklepów. Mnie bardzo żal, że orsaya już nie ma, coś tam niby jest (włącznie online), ale mam wrażenie, że to jakieś resztki.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 08:34   #35
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Oglądam sobie House'a.


Jak pierwszy raz oglądałam, to byłam młodym debilem. Wiedziałam, że to jest wszystko zrobione tak, żeby było ciekawiej, a nie, żeby było prawdziwie.


Ale teraz nie mogę na to patrzeć. Ja rozumiem, że to jest zespół diagnostyczny, więc robią sami i kolonoskopię, badania krwi i wymazy bakteryjne (na podłożu MacConkeya, ale to już nawet się nie dziwię, pewnie chodziło o to, żeby był ładniejszy kolor).


Ale oni przeprowadzają też prawie wszystkie operacje, poza chyba kardiologią... Ja wiem, że Chase jest chirurgiem, ale skomplikowane operacje mózgu? Może jak Chase jest chirurgiem, a Foreman neurologiem, to razem są bardzo dobrym neurochirurgiem?



Nie wiem, męczy mnie to. Siedzę cały czas i gadam do ekranu "tak, akurat, już, na pewno".
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 08:39   #36
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Oglądam sobie House'a.


Jak pierwszy raz oglądałam, to byłam młodym debilem. Wiedziałam, że to jest wszystko zrobione tak, żeby było ciekawiej, a nie, żeby było prawdziwie.


Ale teraz nie mogę na to patrzeć. Ja rozumiem, że to jest zespół diagnostyczny, więc robią sami i kolonoskopię, badania krwi i wymazy bakteryjne (na podłożu MacConkeya, ale to już nawet się nie dziwię, pewnie chodziło o to, żeby był ładniejszy kolor).


Ale oni przeprowadzają też prawie wszystkie operacje, poza chyba kardiologią... Ja wiem, że Chase jest chirurgiem, ale skomplikowane operacje mózgu? Może jak Chase jest chirurgiem, a Foreman neurologiem, to razem są bardzo dobrym neurochirurgiem?



Nie wiem, męczy mnie to. Siedzę cały czas i gadam do ekranu "tak, akurat, już, na pewno".



Masz pik analityczny.
Przestań, nie jesteś w robocie!
To tylko takie bajki dla dorosłych, nie ma się co przejmować szczegółami, oczywiście że w bajce chirurg + neurolog = najlepszy w okolicy neurochirurg i w dodatku: młody, szczupły, wysportowany, wysoki i przystojny.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 08:39   #37
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Niebawem zamawiam kilka sztuk do mierzenia i zobaczę, czy coś się utrzyma. Mam już nawet jedną bezpieczną sukienkę "na wszelki wypadek, gdyby coś" (gdybym się poplamiła, ktoś mnie czymś oblał, czy inne takie). Załączam. Wprawdzie ma czarną górę, ale za to kolorowy, "wesoły" dół. Zresztą, generalnie postawię na coś bezpiecznego. Nie lubię krótkich sukienek (nie ta figura już), ani zbyt wydekoltowanych. Poza tym to październik. Pogoda może być świetna, a może nie. Wesele w górach...



Rozchodziłam dzisiaj weselne buty. Stopy nie powiem gdzie mi zaraz wejdą, ale zero obtarć.

Ojej piękna skąd jest ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-21, 09:34   #38
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Masz pik analityczny.
Przestań, nie jesteś w robocie!
To tylko takie bajki dla dorosłych, nie ma się co przejmować szczegółami, oczywiście że w bajce chirurg + neurolog = najlepszy w okolicy neurochirurg i w dodatku: młody, szczupły, wysportowany, wysoki i przystojny.

I ma kupę kasy. I oczywiście czasu, żeby chodzić na randki. I zakochuje się w jakiejś niezdarnej, biednej studentce marketingu.



Dobrze, że rzuciłam medycynę. To dopiero musi być ciężkie, jak jeszcze rozumiesz dokładnie, o czym gadają.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 10:02   #39
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Oglądam sobie House'a.


Jak pierwszy raz oglądałam, to byłam młodym debilem. Wiedziałam, że to jest wszystko zrobione tak, żeby było ciekawiej, a nie, żeby było prawdziwie.


Ale teraz nie mogę na to patrzeć. Ja rozumiem, że to jest zespół diagnostyczny, więc robią sami i kolonoskopię, badania krwi i wymazy bakteryjne (na podłożu MacConkeya, ale to już nawet się nie dziwię, pewnie chodziło o to, żeby był ładniejszy kolor).


Ale oni przeprowadzają też prawie wszystkie operacje, poza chyba kardiologią... Ja wiem, że Chase jest chirurgiem, ale skomplikowane operacje mózgu? Może jak Chase jest chirurgiem, a Foreman neurologiem, to razem są bardzo dobrym neurochirurgiem?



Nie wiem, męczy mnie to. Siedzę cały czas i gadam do ekranu "tak, akurat, już, na pewno".
Ja mam tak samo z produkcjami historycznymi.
A najgorszy to jest już w ogóle "Chłopiec w pasiastej piżamie". Patrzeć na to nie mogę przez to, jakie to jest historycznie durne.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 10:53   #40
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 953
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Ojej piękna skąd jest ?
Dzięki. Allegro. Ustawiłam rozmiar, długość sukienki, długość rękawa i szukałam. Patrzyłam również na Vinted za jakąś używką, ale nic ciekawego mi nie wpadło w oko, a ceny dość wysokie.


Ja w serialach również "uwielbiam" motyw, że ludzie niby uber zapracowani, a posiadówki w środku tygodnia na lunchach, kawkach, u znajomych (gdzie jeszcze w dodatku każdy pracuje w różnych częściach miasta, więc się chyba helikopterami przemieszczają).

Z innych ciekawych motywów, to postać grana przez aktorkę średniej urody, a czasami wręcz wątpliwej, na którą oczywiście leci praktycznie każdy facet na jakiego łypnie okiem, nawet jeżeli panna wygląda jakby się tydzień nie myła i bielizny nie zmieniała.

Jeżeli chodzi o lekarzy, to podobno realistycznie to przedstawiono w "Będzie bolało". Pierwszy sezon wyszedł, planowane kolejne. Podobał mi się.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2023-07-21 o 11:01
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 11:13   #41
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 325
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo z produkcjami historycznymi.
A najgorszy to jest już w ogóle "Chłopiec w pasiastej piżamie". Patrzeć na to nie mogę przez to, jakie to jest historycznie durne.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

Mam to samo z tym filmem i niezmiernie mnie dziwią zachwyty nad nim, szczególnie w PL, gdzie większość z nas, w którymś momencie życia zwiedzała jakiś niemiecki oboz koncentracyjny i wie jak w rzeczywistości to wyglądało…


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-21, 11:26   #42
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 121
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mam to samo z tym filmem i niezmiernie mnie dziwią zachwyty nad nim, szczególnie w PL, gdzie większość z nas, w którymś momencie życia zwiedzała jakiś niemiecki oboz koncentracyjny i wie jak w rzeczywistości to wyglądało…


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Zerknęłam co to za film i juz ogarniam.
Nie oglądałam, ale z miejsca widać że przejaw tego teraz nurtu aktualnie dość modnego : holo-polo ,
to "holo" to od holokaust.

Jest tez trend pisania np. romansów (teraz to się szumnie nazywa literatura obyczajowa) umiejscowionych w warunkach obozów koncentracyjnych i tego typu okoliczności. Dość koszmarny i IMO mega niemoralny wykwit ludzkiej wytwórczości ale... ludzie oglądają/czytają
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 11:30   #43
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zerknęłam co to za film i juz ogarniam.
Nie oglądałam, ale z miejsca widać że przejaw tego teraz nurtu aktualnie dość modnego : holo-polo ,
to "holo" to od holokaust.

Jest tez trend pisania np. romansów (teraz to się szumnie nazywa literatura obyczajowa) umiejscowionych w warunkach obozów koncentracyjnych i tego typu okoliczności. Dość koszmarny i IMO mega niemoralny wykwit ludzkiej wytwórczości ale... ludzie oglądają/czytają
ale ten film i książka mają co najmniej 15 lat, ale nie wiem czy to byli prekursorzy tego trendu
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 11:38   #44
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 325
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zerknęłam co to za film i juz ogarniam.
Nie oglądałam, ale z miejsca widać że przejaw tego teraz nurtu aktualnie dość modnego : holo-polo ,
to "holo" to od holokaust.

Jest tez trend pisania np. romansów (teraz to się szumnie nazywa literatura obyczajowa) umiejscowionych w warunkach obozów koncentracyjnych i tego typu okoliczności. Dość koszmarny i IMO mega niemoralny wykwit ludzkiej wytwórczości ale... ludzie oglądają/czytają

Taaa, widziałam te książki w stylu „tatuażysta z auschwitz” oraz komentarz do nich Muzeum w Auschwitz. Najgorzej ze to ma tak wielu odbiorców…

Co do samego filmu to widziałam go podczas pokazu na grupie kinomanów, później była dyskusja na jego temat, ale obraziła moja inteligencje i sobie poszłam stamtąd.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 11:52   #45
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 953
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Taaa, widziałam te książki w stylu „tatuażysta z auschwitz” oraz komentarz do nich Muzeum w Auschwitz. Najgorzej ze to ma tak wielu odbiorców…
(...)
Z drugiej strony każdy ma prawo do wspomnień i dzielenia się nimi (tak można odpierać ewentualne zarzuty), a wspomniany "Tatuażysta..." jest oparty na prawdziwej historii. Oczywiście gram teraz adwokata diabła, bo jak czytam, że tam fabuła została sprowadzona do miłosnej story, to również mam spore wątpliwości "po co tak?". Ale tak, ma to swoich odbiorców. Moja koleżanka swego zachwalała mi tą powieść.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 12:27   #46
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I ma kupę kasy. I oczywiście czasu, żeby chodzić na randki. I zakochuje się w jakiejś niezdarnej, biednej studentce marketingu.



Dobrze, że rzuciłam medycynę. To dopiero musi być ciężkie, jak jeszcze rozumiesz dokładnie, o czym gadają.
E tam. Bodaj w Good Doctor też jest kilku chirurgów, którzy fenomenie operują WSZYSTKO- od ogólnej, przez mózgi po prenatalną.
Jako doktór mam mindfuck, ale może po prostu leszczem jestem.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 14:47   #47
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 325
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Z drugiej strony każdy ma prawo do wspomnień i dzielenia się nimi (tak można odpierać ewentualne zarzuty), a wspomniany "Tatuażysta..." jest oparty na prawdziwej historii. Oczywiście gram teraz adwokata diabła, bo jak czytam, że tam fabuła została sprowadzona do miłosnej story, to również mam spore wątpliwości "po co tak?". Ale tak, ma to swoich odbiorców. Moja koleżanka swego zachwalała mi tą powieść.

Prawdziwy jest jedynie tatuażysta, historia jest zmyślona, co gorsza niestety przedstawiana jako prawdziwa. Polecam przeczytać:

https://www.auschwitz.org/gfx/auschw...emoria14pl.pdf


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 08:39   #48
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 289
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

mój dzisiejszy ppś - mega podobają mi się biało-czarne włosy, ale na mojej głowie to nigdy nie wyjdzie
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-24, 11:26   #49
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
Ostatnia bardzo ładna i fajna wesele. Druga średnio, a pierwsz to dla mnie w ogóle odpadala, bo ja bym się w welurze ugotowała podczas tańca, no i dla mnie na wesele za ciężka stylistyka

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Tak, niestety. Dlatego z bólem serca muszę odpuścić.

Za to znalazłam dziś piękną sukienkę w Mohito za grosze. 39 zł, przecena ze 160 zł. Wzięłam od razu. Może na tę okazję, a może na co dzień. Załącznik 7791981Załącznik 7791982
Szkoda tylko, że poliestrowa, a Mohito wg mnie ma tragiczny poliester, nie wiem od czego to zależy, ale czaem w niekórych skelpach poliester aż tak źle nie wygląda i nie jest taki nieprzyjemny w dotyku. Ale widzę już progers w wielu sklepach, nawet w Mohito i jest coraz więcej naturalnych materiałów.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-24, 17:20   #50
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Ja nie rozumiem jak ludzie odpowiadają na pytania na wymiary na vinted. Jest komplet bluzka i spodnie. Pytam o dlugosc nogawki, a dostaję wymiar długość bluzki
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-24, 18:16   #51
Azarzelka
Raczkowanie
 
Avatar Azarzelka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 172
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem jak ludzie odpowiadają na pytania na wymiary na vinted. Jest komplet bluzka i spodnie. Pytam o dlugosc nogawki, a dostaję wymiar długość bluzki
Przynajmniej ci odpowiedzieli, to też nie jest norma
Azarzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-24, 19:43   #52
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Ppś - jestem na wyjeździe, nade mną w pokoju są dzieci, które cały czas krzyczą, tupią, biegają i skaczą. Jedno jest małe i cały czas płacze. Chyba trzeba będzie w przyszłym roku szukać miejscówki bez dzieci albo jakiegoś domku na wyłączność, chociaż przy 2 osobach domek średnio się opłaca.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 08:16   #53
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

ppś
Nowy materac kupiony w zeszłym roku, a już czuję, że się zrobił dół pod dupą.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 10:10   #54
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

PPŚ - płacimy z TZ za pakiet w Medicover jakieś nieludzkie hajsy, a do ginekologa i tak muszę iść prywatnie, bo w pasujących mi godzinach są tylko „specjaliści” ze średnią 2.5 na znanym lekarzu
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 10:15   #55
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
PPŚ - płacimy z TZ za pakiet w Medicover jakieś nieludzkie hajsy, a do ginekologa i tak muszę iść prywatnie, bo w pasujących mi godzinach są tylko „specjaliści” ze średnią 2.5 na znanym lekarzu
Ja mam Luxmed, a jak przychodzi co do czego, to badania też będę musiała zrobić prywatnie, bo lekarz nie chciał mi dać skierowania.
Nie podoba mi się to kompletnie, płacę na NFZ, płacę na Luxmed, a mam płacić jeszcze trzeci raz.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 10:19   #56
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 184
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Ja mam Pzu i też chodzę prywatnie do ginekologa niestety bo kiepscy specjaliści z mojego pakietu są.Chodzilam latami na NFZ i byłam mega zadowolona (co rok cytologią,usg itp) ale mój lekarz zmarl i nie ma godnego zastępcy.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 10:36   #57
Azarzelka
Raczkowanie
 
Avatar Azarzelka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 172
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
PPŚ - płacimy z TZ za pakiet w Medicover jakieś nieludzkie hajsy, a do ginekologa i tak muszę iść prywatnie, bo w pasujących mi godzinach są tylko „specjaliści” ze średnią 2.5 na znanym lekarzu
Dlatego bierze mnie lekko na śmiech jak słyszę pomysły o pełnej prywatyzacji służby zdrowia. NFZ nie jest idealne, ale często znajdę na nim jakiegoś fajnego specjalistę (ginekolog i dentysta naprawdę mi się udali) za darmo, nie wspominajac o tym ile bym wybuliła za np. szpital gdybym miała płacić za niego z własnej kieszeni. Obecnie płacę dodatkowo praktycznie tylko za endokrynologa raz na 3-4 miesiące i nawet nie myslę o żadnych Luxmedach
Azarzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 11:12   #58
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
PPŚ - płacimy z TZ za pakiet w Medicover jakieś nieludzkie hajsy, a do ginekologa i tak muszę iść prywatnie, bo w pasujących mi godzinach są tylko „specjaliści” ze średnią 2.5 na znanym lekarzu
u mnie też się pogorszyło w pzu. Lekarze dostępni w placówce PZU, ale opinie o nich kiepskie. W sumie niewiele płacę ok 50 zł, to tak nie boli.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 11:30   #59
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

Wydaje mi się, że pakiety były lepsze kiedyś, kiedy były mniej popularne. Obecnie jak ma je dużo ludzi, to i jakość i dostępność się pogorszyły. Przy mojej obecnej częstotliwości wizyt lekarskich nawet za takie 50 zł na miesiąc by mi się to nie opłaciło.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-25, 11:52   #60
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 8.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89634093]Wydaje mi się, że pakiety były lepsze kiedyś, kiedy były mniej popularne. Obecnie jak ma je dużo ludzi, to i jakość i dostępność się pogorszyły. Przy mojej obecnej częstotliwości wizyt lekarskich nawet za takie 50 zł na miesiąc by mi się to nie opłaciło.[/QUOTE]
nie no, mi się kalkuluje. Bo prywatnie wizyty po 200 zł jedna gin bez usg
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-14 10:40:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.