Singielka na swoim - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-07, 09:08   #1651
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez canaveral Pokaż wiadomość
Jak sobie radziłyście z tymi hałasami? Przyzwyczaiłyście się po prostu? Ja słyszę nawet zegar wybijający godzinę u sąsiadki z dołu zaczynam podejrzewać u siebie mizofonię
Kto mieszkał w akademiku temu żaden hałas nie przeszkadza w spaniu. Ale mój tż wiecznie narzeka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 09:27   #1652
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 342
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez canaveral Pokaż wiadomość
Jak sobie radziłyście z tymi hałasami? Przyzwyczaiłyście się po prostu? Ja słyszę nawet zegar wybijający godzinę u sąsiadki z dołu zaczynam podejrzewać u siebie mizofonię
Wzięłam mieszkanie narożne, żeby ograniczyć ilość hałasów i u mnie nie jest tak źle. W sypialni od czasu do czasu głośniej, ale po 22:00 jak jest bardzo źle (imprezy) to wzywam ochronę a przed 22:00 i tak się nie kładę. A takie zwyczajne hałasy to trzeba jakoś zaakceptować.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 09:41   #1653
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Dominują.

Mam mieszkanie trzypokojowe. Najgłośniej jest w sypialni, bo graniczy z sąsiadami.

W poprzednim, wynajmowanym mieszkaniu w nowym budownictwie było bardzo głośno bo mieszkający obok staruszek włączał sobie telewizor wieczorem. On się skarżył, że osoby, które mieszkały w moim mieszkaniu wcześniej głośno uprawiały seks.

Nadsłuchuj jak będziesz oglądać. Pochodź też po bloku, żeby sprawdzić, czy zauważysz jakąś patologię. Inaczej się chyba nie da. Ewentualnie wygłuszenie, ale gdzieś czytałam, że jak u siebie wygłuszysz to Ciebie nie będzie słychać, nie odwrotnie.
Jeśli chodzi o wyciszenie, to niestety z mojego researchu wynika, że najskuteczniej to działa, kiedy wyciszy sobie ten, kto generuje hałas. Znajomy wyciszył u siebie i sąsiad jego nie słyszy, ale on sąsiada tak.

U mnie w wielkiej płycie sąsiadów zza ściany nie słyszę, u rodziców tak samo. Z góry i z dołu trochę tak. Najmocniej niesie się po pionach, więc w łazience słychać mocno.
Moim największym problemem jest, że sąsiedzi z góry i z dołu lubią głośno puszczać muzykę, ale na to chyba nic nie pomoże. Nie mam też pomysłu, jak się zabezpieczyć, poza przychodzeniem do mieszkania lub przechodzeniem w pobliżu w różnych porach i obserwowaniem - choć ja przechodziłam wielokrotnie i akurat na hałasy nie trafiłam... Gwarancji nie ma, bo lokatorzy mogą się zmienić, ktoś może wrócić do mieszkania, które stało puste, może sobie kupić lepszy sprzęt grający, zmienić upodobania, zacząć skakać na skakance itd.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 12:10   #1654
Cudawianki_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 135
Dot.: Singielka na swoim

Nie wiem jaki teraz jest rynek, ale jak ja sprzedawalam oba mieszkania, to nie było opcji, żeby ktoś sobie kilka razy przychodził o różnych porach sprawdzić akustykę. Może coś się zmieniło od tego czzasu (chociaż teraz uruchomili ten kredyt 2%, więc pewnie nie), ale ja wrzuciłam ogłoszenie i miałam w dwie godziny tyle chętnych, że nie miałam ich czasowo jak upchnąć, a jedno z mieszkań od ręki wzięła pierwsza pani, co je zobaczyła.

Jak rynek jest taki, że jest problem ze sprzedażą, to pewnie można się dogadać, żeby kilka razy mieszkanie zobaczyć, ale jak mieszkanie z tych chodliwych, to raczej nie.

Jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy na dźwięki to dobrze jak można trochę dłużej pobyć w mieszkaniu, zwłaszcza w łazience i pokojach przylegających do sąsiadów. Ostatnie piętro też ma szanse być cichsze. No i narożna mieszkanie przynajmniej z 1 strony nie ma sąsiadów.
Cudawianki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 13:09   #1655
Interceptor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 100
Dot.: Singielka na swoim

Wszędzie jest taki problem, w starych i nowych blokach, na ostatnim piętrze też słyszysz odgłosy jakby ktoś nad głową hałasował. Wszystko się niesie i to z kilku pięter. Ja bym na Twoim miejscu popytała sąsiadów, wyjaśnij że rozważasz mieszkanie tu, ale jesteś wrażliwa na punkcie dźwięków i chcesz wiedzieć, jak bardzo słychać odgłosy z sąsiednich mieszkań i czy nie mieszkają tu jacyś wyjątkowo uciążliwi sąsiedzi.
Marzy mi się jakieś osiedle dla mizofoników/neurotyków/nudziarzy (niepotrzebne skreślić), gdzie mieszkania byłyby naprawdę porządnie wyciszone i byłby absolutny zakaz imprezowania w mieszkaniach i trzymania w nich psów, które ujadają pół dnia itp.
Interceptor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 13:27   #1656
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Singielka na swoim

Ja w mieszkaniu byłam 3 razy przed zakupem. Ale fakt ogłoszenie pojawiało się w czwartek, a w piątek było już zdjęte, bo powiedzieliśmy, że bierzemy.
Raz obejrzeć, drugi raz jak już się prawie zdecydowaliśmy to poprosiliśmy o możliwość dodatkowego obejrzenia - chcieliśmy sprawdzić co trzeba wymienić. A trzeci raz tuż przed podpisaniem dokumentów. Ale to akurat agent tak umówił. Chcieliśmy dopytać o kilka rzeczy właścicieli.

Dźwięki i tak w bloku będą. Dotychczas mieszkałam w nowszym bloku 15 letnim budowanym na trochę wyższy standard, a i tak cośtam było sporadycznie słychać czy to płacz dziecka, czy to imprezę kilka razy do roku, albo czasem w łazience jakieś rozmowy- nie wiem od czego to zależało. Ale ogólnie było cicho - już bardziej przeszkadzał mi hałas z otwartego okna.

Za to kiedyś w czasach stancyjnych miałam taki pokój, gdzie codziennie było rano słychać kobietę chodzącą na obcasach i krzyk na dziecko czemu plecaka nie spakowało. Wstawałam o podobnej godzinie to jeszcze pół biedy, ale teraz to nie wiem co bym robiła.
U koleżanki też na stancji było słychać rozmowy sąsiadów i to słowo w słowo- niosło się po rurach od ogrzewania.
A nawet w trakcie mieszkania nie wiadomo kto się wprowadzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 15:08   #1657
Cudawianki_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 135
Dot.: Singielka na swoim

Mieszkanie w którym poprzednio mieszkałam było jak na dzisiejsze czasy wybitnie ciche. Coś tam czasem było słychać z korytarza jak dziecko biegło i krzyczało, albo ktoś tupał obcasami, ale tak to NIC. I co? I pstro, bo się wprowadzili na górę studenci, wielbiciele grania na bębnie i się cisza poszła paść.

Także warto patrzeć na grubość ścian i z czego są i podpytać sąsiadów jak tam akustyka w bloku, ale jak się człowiekowi trafi na górze miłośnik stepowania, albo po sąsiedzku rodzina z czwórką małych dzieci, to ciszy nie będzie niestety.
Cudawianki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-07, 15:29   #1658
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Singielka na swoim

Ja mam poki co szczescie do mieszkan, zarowno tych wynajmowanych, jak i kupionego. Mamy naprawde ciche mieszkanie, nie slychac zadnych telewizorow, pralek. Jedyne co to od czasu do czasu w jednym pokoju odrobine slysze jak sasiadka woła corke jak jest u mnie absolutna cisza, ale to jakas specyficzna relacja, ta dziewczyna jest chyba przyspawana do sluchawek, nie reaguje na nic a matka sie do niej wydziera. Wczesniej z tego mieszkania nie slyszalam totalnie nic, mimo ze mieszkali rozni ludzie. A ze jest to sypialnia to klade sie w zupelnej ciszy, nie mam tam tv, wiec silą rzeczy inne odglosy slychac wyrazniej. Natomiast slysze glownie podniesiony glos, nie rozumiem slow, nie wiem o co to darcie na szczescie rzadko sie to zdarza i wiecznosc nie beda wynajmowac, wiec pewnie i to przeminie. Od innych sasiadow oraz z gory i z dolu nie slychac kompletnie nic. Psy slychac tylko jak idą na spacer, z mieszkania przez sciane juz nie.

Rozumiem wasze obawy, bo mialam tak samo. Draznią mnie odglosy z innych mieszkan. U tesciow w starym bloku slychac bardzo duzo, rozmowy, łomoty, rozne dziwne rzeczy.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 16:43   #1659
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Singielka na swoim

Może masz po prostu pozostałych cichych sąsiadów, a nie budownictwo?

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89641798](...)
Moim największym problemem jest, że sąsiedzi z góry i z dołu lubią głośno puszczać muzykę, ale na to chyba nic nie pomoże(...)[/QUOTE]
Pomoże. Radio Maryja, Rammstein lub Sabathon, Chopin - w zależności od odbiorcy. Trafiłam w życiu tylko na takich do których przesłanie docierało. Rozpoczęte od razu jak puścili swoją.
Ale podczas puszczania z subwooferami (max 10 min), serio myślałam o najeździe na mnie policji

Cytat:
Napisane przez Interceptor Pokaż wiadomość
Wszędzie jest taki problem, w starych i nowych blokach, na ostatnim piętrze też słyszysz odgłosy jakby ktoś nad głową hałasował. Wszystko się niesie i to z kilku pięter. Ja bym na Twoim miejscu popytała sąsiadów, wyjaśnij że rozważasz mieszkanie tu, ale jesteś wrażliwa na punkcie dźwięków i chcesz wiedzieć, jak bardzo słychać odgłosy z sąsiednich mieszkań i czy nie mieszkają tu jacyś wyjątkowo uciążliwi sąsiedzi.
(...)
Bardzo dobra rada. Spotkałam się z tym wprost, a ktoś mi gdzieś mówił, że 'żyjemy jak jedna rodzina - wszystko o sobie wiemy'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 18:20   #1660
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez canaveral Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie odświeżyć wątek

Myślę powoli o kupnie mieszkania z rynku wtórnego. Natomiast przeraża mnie perspektywa wtopienia kasy Większość mieszkań jest z wielkiej płyty i obecnie też takie wynajmuję. Martwi mnie głównie akustyka budynku. Nie chciałabym słyszeć odgłosów przykładowo chodzącej pralki u sąsiada z dołu. Jak się przed tym zabezpieczyć? Ile razy byłyście w mieszkaniu zanim podjęłyście decyzję o kupnie i ile czasu tam spędziłyście? W jaki sposób można sprawdzić czy nie będę słyszeć niedzielnego klepania kotletów? Poprosić właściciela o pokazanie dokumentów o stanie technicznym budynku? Od razu uprzedzam że doskonale wiem, że to normalnym jest że nie będzie ciszy absolutnej w mieszkaniu, bo to w końcu blok. Sama w bloku się wychowałam tylko, że tam nie było takich problemów mimo że to też wielka płyta. A może przesadzam i w deweloperce też dominują ściany z kartonu?
Właśnie kupuje mieszkanie w wielkiej płycie. Szczerze? W nowych też słychać A jak mieszkałam w rodzicami w wielkich płytach to nie słyszałam nic poza winda czasem, na którą szczekał nasz pies

Podjęliśmy decyzję już po pierwszej wizycie w mieszkaniu. W Warszawie mieszkania znikają obecnie jak swieze bułeczki, a nasze jest w lokalizacji przy metrze także no szybka decyzja.

Drugi raz byliśmy z agentem jeszcze raz obejrzeć dokładnie i teraz będziemy trzeci raz na podpisanie papierów.

Szczerze? Ja tam wolę klimat starych bloków i zagospodarowanych już osiedli Mieszkałam też w nowiutkim i wolę stare. Ale co kto lubi. Powodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 20:24   #1661
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Singielka na swoim

24 lata mieszkałam w mieszkaniu z wielkiej płyty i słyszałam raz kiedyś awanti w kuchni u sąsiadów na górze albo jak dziewczyna grała na paninie mieszkanie niżej. Ale to takie normalne dość, nie było mowy, że slyszałam tv albo zegar. Czasami jak coś spadnie to to słychać i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-07, 20:26   #1662
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Może masz po prostu pozostałych cichych sąsiadów, a nie budownictwo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, bo mają psy, robili imprezy, bo zachodzili uprzedzic, nie bylo ich slychac pode mną jest mieszkanie na wynajem krotkoterminowy, wiec przewijają sie tam tabuny przeroznych ludzi.
Jak wejde do sypialni i cos mowie to tz mnie nie rozumie w drugim pokoju. Czesto w jednym pokoju gra muzyka, w drugim tv albo inna muzyka, nie przeszkadzamy sobie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-07, 21:04   #1663
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Singielka na swoim

U moich rodzicow w starym bloku tez nie slychac, a na tym samym osiedlu blok obok u kolezanki dzwieki sie niosą przez wentylacje chyba nie ma reguly, wczesniej mieszkalam w budynku z lat 50, tez pies za scianą, nigdy nic nie slyszalam, tylko z klatki jak wychodzil na spacer albo jak ja bylam na klatce a on szczekal w mieszkaniu.
Ale ciekawi mnie budowanie z plyt w USA, bo nie umiem sobie wyobrazic jak sie w takim domu mieszka i jak mocno a są w stanie zaizolowac te scianki akustycznie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-08, 06:47   #1664
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Singielka na swoim

Płyt kg? Teraz się i u nas tak robi, najczęściej w nowych mieszkaniach na poddaszu i ostatnim piętrze. Widziałam też i niższe piętra - ścianki działowe mają z kg a nośna może jedna, dwie, wtedy 25 cm z bloczków.
Nie jest tajemnicą że wszystko zewsząd w takim słychać, i z działowymi z kg w mieszkaniu i w domku szkieletowym.
Byłam w agroturystyce obok Białowieży w takim domu. Hm... Po 1 nocy chciałam wyjechać Hałas od gości niemożliwy. Na wszystkich piętrach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-08, 07:34   #1665
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Singielka na swoim

Tak z G-K ostatnio nawet ogladalam jakis program wnetrzarski na netflixie i facet potrzebowal cichego pomieszczenia do pracy, a obok jego dzieci miejsca do zabawy. To montowali jakies hiper "wyciszajace" plyty zastepujące 8 normalnych dla mnie to kosmos. W pracy mielismy podzial pomieszczenia scianką G-K, odgrodzone dodatkowo szafami, czasem bylo slychac jakies telefony, teamsy. Zamienilismy na sciankę po prostu z mlecznego szkła, nastała totalna cisza.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-08, 08:19   #1666
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Singielka na swoim

U rodziców w domu całe piętro było dzielone na pokoje karton gipsem, ale nie przypominam sobie żeby było głośno, pewnie temu, że zwykle byłam tam tylko ja.

Mieszkałam w Grecji na różnych airbnb i tu to dopiero Budują domy z takich małych cegieł ceramicznych. Okna jak się trafi, czasem przesuwane jednoszybowe. Rano jak w bloku naprzeciwko sąsiad wyjdzie z dzieckiem na balkon to nie trzeba budzika.
Ale o dziwo trafiały się też ciche mieszkania- ale to pewnie dlatego, że mieszkańcy byli cicho.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-08, 10:39   #1667
canaveral
Raczkowanie
 
Avatar canaveral
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 71
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Cudawianki_ Pokaż wiadomość
Mieszkanie w którym poprzednio mieszkałam było jak na dzisiejsze czasy wybitnie ciche. Coś tam czasem było słychać z korytarza jak dziecko biegło i krzyczało, albo ktoś tupał obcasami, ale tak to NIC. I co? I pstro, bo się wprowadzili na górę studenci, wielbiciele grania na bębnie i się cisza poszła paść.

Także warto patrzeć na grubość ścian i z czego są i podpytać sąsiadów jak tam akustyka w bloku, ale jak się człowiekowi trafi na górze miłośnik stepowania, albo po sąsiedzku rodzina z czwórką małych dzieci, to ciszy nie będzie niestety.
Jaka grubość ścian i konstrukcja będzie najbardziej przyjazna? A przede wszystkim skąd wziąć te informacje? Wątpię, żeby właściciel mieszkania zwłaszcza w wielkiej płycie wiedział tak od razu. Dla hałasów z zewnątrz dostępne są mapy akustyczne, a dla mieszkań to by był standard wykonania?

Obecnie to słyszę nawet jak ktoś z góry bierze prysznic, bo tak się niesie. Dotychczas z niczym takim się nie spotkałam to musi być jakaś wada w pionie czy coś.
canaveral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-08 11:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:08.