Manifest ekologiczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-08, 11:50   #1
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons

Manifest ekologiczny


Pierwszy manifest który moim zdaniem trzyma się kupy.....
możemy coś zrobić , pomoc..a wystarczy tylko podpis )

http://podpisdlaklimatu.vattenfall.pl/
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 15:49   #2
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Manifest ekologiczny

właśnie tej strony szukałam dzięki
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 19:31   #3
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: Manifest ekologiczny

O tak, podpisujmy, utrzymajmy ten wątek.

Pozdro
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 19:40   #4
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Manifest ekologiczny

No litości.

To jest manifest?

To jest marketing Vattenfala i to na dodatek cholernie obłudny i bezczelny.
Vatenfall to koncern energetyczny, a nie organizacja ekologiczna, nie widać dysonansu?
Jak zbierzemy milion podpisów przerzuci się na produkowanie prądu z energii słonecznej. Lub z ogórków.
Wpisz się a my prześlemy jakąś g.... figurkę, która i tak wyląduje na wysypisku a ty uchronisz klimat przed zmianami.
Taa.... jasne.
Bosz.... co za bzdury.
Gdzieś naiwność ludzka musi mieć granice.
__________________


Jestem w szoku.
Zaraz wracam.



Mój suwaczek
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 19:56   #5
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Manifest ekologiczny

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
No litości.

To jest manifest?

To jest marketing Vattenfala i to na dodatek cholernie obłudny i bezczelny.
Vatenfall to koncern energetyczny, a nie organizacja ekologiczna, nie widać dysonansu?
Jak zbierzemy milion podpisów przerzuci się na produkowanie prądu z energii słonecznej. Lub z ogórków.
Wpisz się a my prześlemy jakąś g.... figurkę, która i tak wyląduje na wysypisku a ty uchronisz klimat przed zmianami.
Taa.... jasne.
Bosz.... co za bzdury.
Gdzieś naiwność ludzka musi mieć granice.
Wlasnie mialem o tym pisac - jak sie ma koncern energetyczny do chronienia srodowiska?

Chevron, jeden z najwiekszych gigantow paliwowych na swiecie, lansuje sie jako producent czystej energii geotermalnej.

Nawet najbardziej "nieczyste" z natury sektory gospodarki znajduja sposob, aby pozycjonowac sie dla klientow majacych "swiadomosc ekologiczna", a ludzie to lykaja.

Inna sprawa ze nie wierze w tzw. globalne ocieplenie, ale juz mniejsza o to.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 07:59   #6
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Manifest ekologiczny

Lepiej siedzieć i marudzić na wszystko w okol
Nie chcesz - nie podpisujesz , proste .
Jedni wierzą w Boga , inni nie . Jedni podpisują się pod tym , inni w to nie wierzą i są NIE-naiwni . Wolna wola , nikt nikogo nie zmusza do podpisywania czegoś do czego nie jest przekonany .
Naiwność to kwestia względna zależna od racji każdego z osobna . Dla Ciebie jestem naiwna , dla kogos innego taki wątek jest okej
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 12:05   #7
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Manifest ekologiczny

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
Lepiej siedzieć i marudzić na wszystko w okol
Nie chcesz - nie podpisujesz , proste .
Jedni wierzą w Boga , inni nie . Jedni podpisują się pod tym , inni w to nie wierzą i są NIE-naiwni . Wolna wola , nikt nikogo nie zmusza do podpisywania czegoś do czego nie jest przekonany .
Naiwność to kwestia względna zależna od racji każdego z osobna . Dla Ciebie jestem naiwna , dla kogos innego taki wątek jest okej
No tak, faktycznie.
Lepiej popierać tak szczytną inicjatywę jak robienie darmowej reklamy koncernowi energetycznemu.
Nie ma co bronić w imię urażonej dumy cynicznego chwytu marketingowego koncernu, który zarabia gigantyczne pieniądze kosztem środowiska.
To tak jakby handlarz narkotyków pracował w poradni dla uzależnionych.
I co ma z tym wspólnego wiara?
Masz na myśli, że powinnam uwierzyć w szczere intencje Vattenfalla?
No nie wierzę.
Proste.
Ale jeśli w swojej naiwności (tak, w dalszym ciągu nazywam to naiwnością) ty w nie uwierzyłaś, to proszę Cię uprzejmie, rób im reklamę.
Popieram i będę popierać wszelkie inicjatywy dot. ochrony środowiska ale gdy z taką wyskakuje koncern energetyczny, to sorry, nie daję się w to wciągnąć.


A tak na marginesie, to że sceptycznie podeszłam do twojej radosnej inicjatywny wspierania Vanttenfalla w zaistnieniu na rynku i w świadomości potencjalnych klientów, nie oznacza, że nie angażuję sie w sprawy ochrony środowiska.
Proste?
__________________


Jestem w szoku.
Zaraz wracam.



Mój suwaczek
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-09, 14:34   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Manifest ekologiczny

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
Lepiej siedzieć i marudzić na wszystko w okol
Nie chcesz - nie podpisujesz , proste .
Jedni wierzą w Boga , inni nie . Jedni podpisują się pod tym , inni w to nie wierzą i są NIE-naiwni . Wolna wola , nikt nikogo nie zmusza do podpisywania czegoś do czego nie jest przekonany .
Naiwność to kwestia względna zależna od racji każdego z osobna . Dla Ciebie jestem naiwna , dla kogos innego taki wątek jest okej
tylko dzieki takim podpisom nic sie nie zmienia na swiecie oprocz ilosc pieniedzy takich "eko" firm.

odrobina wiedzy i dystansu zalecana jest zawsze a nie slepe wierzenie we wszytsko co napisza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:38   #9
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Manifest ekologiczny

Zgadzam sie w calej rozciaglosci z Goldfish i Paula; naiwnosc ludzka nie zna granic
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 17:13   #10
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Manifest ekologiczny

No dobra , nie ma sprawy , nie chcecie nie podpisujecie i sprawa jest prosta
Nie mam zamiaru dyskutować z Wami czy to złe czy dobre , u każdego miarka jest inna .
No halllo ..
i wy mówicie o dystansie , kiedy z waszych notek aż bije cynizmem i ironią . Każdy ma inne zdanie tylko po co w tak agresywny sposób bronić od razu swoich racji ?
Myślisz tak - okej !
Nie mam 15 lat , nie jestem w okresie emocjonalnego dojrzewania z tysiącem pomysłów na minutę i zmiennymi racjami co kwadrans . Ja podpisałam. A linka umieściłam , bo może ktoś chciałby ( a przecież N I E ) musi pospisać .
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 17:30   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Manifest ekologiczny

Tak w ogole, to nawet jesliby nie robil tego koncern energetyczny, to jaki bylby pozytek z podpisania tego? Od podpisow srodowisko sie nie chroni...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-09, 17:54   #12
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Manifest ekologiczny

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
No dobra , nie ma sprawy , nie chcecie nie podpisujecie i sprawa jest prosta
Nie mam zamiaru dyskutować z Wami czy to złe czy dobre , u każdego miarka jest inna .
No halllo ..
i wy mówicie o dystansie , kiedy z waszych notek aż bije cynizmem i ironią . Każdy ma inne zdanie tylko po co w tak agresywny sposób bronić od razu swoich racji ?
Myślisz tak - okej !



WTF

Agresywny?
Cynizm?
Ironia?

No helloo
Mieszasz i mylisz pojęcia.


Cynizm to ta kampania Vattenfalla, a ironiczny to mają uśmiech ich specjaliści od PR, gdy widzą jaki skutek odnoszą ich działania.

Cóż, życzę miłego podpisywania oraz nieco bardziej krytycznego spojrzenia na świat i nie łykania jak młody rekin wymysłów specjalistów od wizerunku kampanii energetycznych.

Pozdrawiam czule, życzę dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności.
__________________


Jestem w szoku.
Zaraz wracam.



Mój suwaczek
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 19:36   #13
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Manifest ekologiczny

Drogie wizażanki chyba trochę przesadzacie w sporach o tak błahą sprawę jeśli któraś chce niech podpisze jeśli nie niech nie podpisuje i tyle, nie mowie ze nie można wyrażać swoje opinii oczywiście można, ale po co ma się to przeradzać w jakieś potyczki słowne, ja strony szukałam nie dlatego żeby się podpisać bo jak nie wiem o co chodzi to się nie podpisuje ale po to bo uwielbiam reklamę z misiem polarnym i miałam nadzieje ze ja tam znajdę, a co dokładnie ma na celu kampania to żadna z nas nie wie.

Pozdrawiam was moje drogie i życzę mniejszego zaangażowania emocjonalnego w takie sprawy
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 19:42   #14
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Manifest ekologiczny

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki chyba trochę przesadzacie w sporach o tak błahą sprawę jeśli któraś chce niech podpisze jeśli nie niech nie podpisuje i tyle, nie mowie ze nie można wyrażać swoje opinii oczywiście można, ale po co ma się to przeradzać w jakieś potyczki słowne, ja strony szukałam nie dlatego żeby się podpisać bo jak nie wiem o co chodzi to się nie podpisuje ale po to bo uwielbiam reklamę z misiem polarnym i miałam nadzieje ze ja tam znajdę, a co dokładnie ma na celu kampania to żadna z nas nie wie.

Pozdrawiam was moje drogie i życzę mniejszego zaangażowania emocjonalnego w takie sprawy
Ja wiem co ma na celu ta kampania. Robienie kasy dla Vattenfall; to jest po prostu cel przedsiebiorstw komercyjnych - wytwarzanie zysku.

Wyrazanie opinii wyrazaniem opinii, ale jak podpisanie tego manifestu pomoze komu/czemukolwiek?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 19:50   #15
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Manifest ekologiczny

Ja na team tej kampanii nic nie czytałam wiec nie wiem po co ona i co ma na celu wiec na ten temat wypowiadać się nie będę. A czy pomoże jeśli nie to trudno,, ważne żeby nikomu ani niczemu nie zaszkodziło
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 21:43   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Manifest ekologiczny

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
Ja na team tej kampanii nic nie czytałam wiec nie wiem po co ona i co ma na celu wiec na ten temat wypowiadać się nie będę. A czy pomoże jeśli nie to trudno,, ważne żeby nikomu ani niczemu nie zaszkodziło
odpowiedż roku :-D
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 15:32   #17
tedy123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Akcja "Podpis dla klimatu"

do polowy grudnia w Polsce trwa akcja "podpis dla klimatu"mozna skladac podpisy pod manifestem klimatycznym !!!dzisiaj na krakowskim przedmiesciu bylo mnostwo pamranczowych figurek symbolizujacych oddane głosy ,jesli tak jak ja popieracie ta akcje to polecam gorąco poszukajcie w internecie i sie podpiszcie poki jeszcze mozna!!!
tedy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 18:24   #18
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

1. Jak to sie ma do dzialu kulturalnie?
2. Jaka jest tresc tego manifestu?
3. Czy taki podpis daje cokolwiek, przeklada sie na cos?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 21:26   #19
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

Cytat:
Napisane przez tedy123 Pokaż wiadomość
do polowy grudnia w Polsce trwa akcja "podpis dla klimatu"mozna skladac podpisy pod manifestem klimatycznym !!!dzisiaj na krakowskim przedmiesciu bylo mnostwo pamranczowych figurek symbolizujacych oddane głosy ,jesli tak jak ja popieracie ta akcje to polecam gorąco poszukajcie w internecie i sie podpiszcie poki jeszcze mozna!!!
Przechodziłam dzisiaj Krakowskim i właśnie zastanawiałam się o co chodzi

I dalej nie wiem
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 21:37   #20
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

Cytat:
Napisane przez tedy123 Pokaż wiadomość
do polowy grudnia w Polsce trwa akcja "podpis dla klimatu"mozna skladac podpisy pod manifestem klimatycznym !!!dzisiaj na krakowskim przedmiesciu bylo mnostwo pamranczowych figurek symbolizujacych oddane głosy ,jesli tak jak ja popieracie ta akcje to polecam gorąco poszukajcie w internecie i sie podpiszcie poki jeszcze mozna!!!
dalam juz jakis czas temu link do petycji w watku "tu protestujemy"
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 22:25   #21
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
dalam juz jakis czas temu link do petycji w watku "tu protestujemy"
Widze za conieco jest tam petycji Widze takie perelki jak poparancow z pety , jesli to jest w tym guscie, to dziekuje, postoje
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 22:28   #22
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Widze za conieco jest tam petycji Widze takie perelki jak poparancow z pety , jesli to jest w tym guscie, to dziekuje, postoje
jak chcesz to stój,jak chcesz usiadz.
nie ma problemu
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 22:51   #23
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Widze za conieco jest tam petycji Widze takie perelki jak poparancow z pety , jesli to jest w tym guscie, to dziekuje, postoje


"Vattenfall jest pierwszym dużym przedsiębiorstwem energetycznym na świecie, które przedstawiło plan produkcji energii nie powodującej emisji CO2.

„Vattenfall obejmuje prowadzenie w walce ze zmianami klimatu. Chcemy, aby produkcja energii w naszych elektrowniach przestała powodować jakiekolwiek emisje do 2050 roku” – powiedział Prezes i CEO Vattenfall, Lars G. Josefsson, na inauguracji inicjatywy klimatycznej w Brukseli.
„Wcześniej zadeklarowaliśmy nasz zamiar, by znacząco ograniczyć emisje do roku 2030. Teraz chcemy pójść jeszcze dalej i do 2050 roku zredukować emisje dwutlenku węgla do zerowych wartości" – dodał.
„Wprowadziliśmy już jedną trzecią redukcji. Kolejną jedną trzecią osiągniemy do 2030 roku, a pozostałą część do 2050. Nasz plan oznacza, że zawsze będziemy wyprzedzać konkurencję oraz normy wyznaczane przez społeczeństwo.”
Na tej samej konferencji prasowej Vattenfall zainaugurował swój projekt „Podpis dla klimatu”.
„Ta inicjatywa zachęca ludzi, by podpisywali Manifest, który nakłania decydentów do ustalania zasad korzystnych dla ochrony klimatu. Potrzebujemy znaczących zmian i twardych politycznych decyzji, aby dojść do potrzebnego nam punktu zwrotnego” – powiedział Lars G. Josefsson. „Każdy podpis będzie cegiełką, która posłuży do budowy fundamentu walki ze zmianami klimatu.”
Manifest wyszczególnia trzy najważniejsze elementy tej walki:
  1. Potrzebujemy globalnej ceny za emisje CO2. Zmniejszanie emisji musi wiązać się z korzyściami.
  2. Potrzebujemy większego wsparcia dla ekologicznych technologii. Technologie mogą doprowadzić do wielkich zmian.
  3. Musimy stosować wymogi klimatyczne dla produktów. Trzeba oddać konsumentom władzę, dostarczając im informacji i stosując bardziej restrykcyjne wymogi wobec produktów.
Za każdy podpis pod Manifestem produkowana jest figurka (z materiału nadająca się do recyklingu), która odtąd reprezentuje sygnatariusza Manifestu. Wszystkie figurki odbędą podróż w miejsca, gdzie zbierają się decydenci. Ostatnim punktem trasy figurek będzie szczyt klimatyczny ONZ, który odbędzie się pod koniec 2008 roku w Poznaniu. Figurki odwiedzą też Belgię, Niemcy, Danię i Szwecję."


http://www.biolog.pl/article5905.html

--------

"Vattenfall nie próbuje wykorzystywać inicjatywy, która właśnie jest realizowana, by być sumieniem świata.

Naszą ambicją jest przyjęcie większej odpowiedzialności za rozwiązanie problemu zmian klimatycznych. Uważamy, że musi się to stać w drodze współdziałania polityki, gospodarki i obywateli we wszystkich krajach.

Vattenfall przeznacza duże nakłady inwestycyjne na rozwój i technologię. Jako pierwsze przedsiębiorstwo energetyczne w świecie zobowiązaliśmy się do całkowitej redukcji emisji dwutlenku węgla do roku 2050.

Jesteśmy przekonani, że uda się nam zrealizować ten ambitny cel. Mamy nadzieję, że za naszym przykładem podążą inni.

Wraz z przedstawicielami światowych kół gospodarczych i kręgów politycznych jesteśmy poważnie zaangażowani w tworzenie prawodawstwa, które pomoże w rozwiązaniu problemu zmian klimatycznych. Inicjatywa na rzecz klimatu ma otworzyć przed każdym możliwość wyrażenia swoich poglądów i opinii na temat tego, co jest potrzebne, by poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Mamy, rzecz jasna, świadomość, że konsekwencją spalania węgla jest emisja dwutlenku węgla. Jeśli jednak jest się częścią problemu, można także stać się częścią jego rozwiązania. Dlatego właśnie Vattenfall przeznacza tak wielkie środki inwestycyjne na nową technologię wychwytywania dwutlenku węgla w procesie spalania węgla i tym samym rozwiązanie problemu emisji, będąc w tej dziedzinie światowym liderem.

Przekazując moje słowa, mam nadzieję, że wszyscy zrozumieją, iż uważamy się za „właściwą jednostkę” do podjęcia takiej właśnie inicjatywy.

Zapraszam do lektury materiałów o tym, co robimy, na naszej stronie w sieci.

Z poważaniem,

Lars G Josefsson"

http://podpisdlaklimatu.vattenfall.pl/whatsvfdoing.php
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2008-11-26 o 22:54
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 23:43   #24
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

ja już złożyłam swój podpis jakiś czas temu,po obejrzeniu spotu z misiami polarnymi na którym sie pobeczałam
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 02:25   #25
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

Karolino - bez obrazy, mi to pachnie proba darmowej reklamy przez koncern energetyczny. No ale ja mam swoje skrzywienie.

PS. Bess, tak tak, postoje
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 03:15   #26
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

Łączę wątki.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 14:47   #27
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Karolino - bez obrazy, mi to pachnie proba darmowej reklamy przez koncern energetyczny. No ale ja mam swoje skrzywienie.
być może tak jest... przyznam, ze nie jestem w stanie przekonac się, czy rzeczywiście jest tak, jak piszesz Ty, czy może tak, jak to przedstawia koncern...

Przyznam się Tobie Wyraku, że ja często - wszelkie petycje podpisuję ze zwykłej bezsilności... nie mogę pomóc zwierzakom - żywcem obdzieranym ze skóry, nie mogę skutecznie zwalczyć procederu rozmnażania mieszańców i problemu psiej bezdomności... mogę próbować - pomagać tu, gdzie jestem... a na odległość - wziąć udział w danej kampanii - licząc na to, że nie jest ona dzieckiem oszustów...

...oczywiście marzę o tym, żeby człowiek szanował naturę, której jest częścią, żeby -jeśli jest taka potrzeba- życia pozbawiał szybko i bezboleśnie... żeby czasem pomyślał i umiał współodczuwać...

takie tam... małe, karolinowe marzenia
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 15:04   #28
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Manifest ekologiczny

Wyraku- dlaczego uważasz PETA za popaprańców?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 16:37   #29
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Manifest ekologiczny

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
odpowiedż roku :-D

nie wiem co to było być może ironia(tak to odczułam) wiec napisze ze nie podpisuje jak głupia wszystkiego co można Chodziło mi o to ze nie czytałam planu tej kampanii tak dokładnie wiedzieć czy oni się promują czy rzeczywiście pomagają a jeśli swoim podpisem nikomu nie zaszkodziłam to się z tego ciesze, bo być może pomogłam.
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 15:12   #30
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Akcja "Podpis dla klimatu"

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
być może tak jest... przyznam, ze nie jestem w stanie przekonac się, czy rzeczywiście jest tak, jak piszesz Ty, czy może tak, jak to przedstawia koncern...

Przyznam się Tobie Wyraku, że ja często - wszelkie petycje podpisuję ze zwykłej bezsilności... nie mogę pomóc zwierzakom - żywcem obdzieranym ze skóry, nie mogę skutecznie zwalczyć procederu rozmnażania mieszańców i problemu psiej bezdomności... mogę próbować - pomagać tu, gdzie jestem... a na odległość - wziąć udział w danej kampanii - licząc na to, że nie jest ona dzieckiem oszustów...

...oczywiście marzę o tym, żeby człowiek szanował naturę, której jest częścią, żeby -jeśli jest taka potrzeba- życia pozbawiał szybko i bezboleśnie... żeby czasem pomyślał i umiał współodczuwać...

takie tam... małe, karolinowe marzenia
Szczerze mowiac, to uwazam ze duzo wiecej niz podpisywanie petycji zrobi wziecie psiaka ze schroniska, zebranie cudzych smieci w lesie, czy przejscie sie na spacer zamiast uzycia samochodu gdy mozna. No ale to tylko moje zdanie.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Wyraku- dlaczego uważasz PETA za popaprańców?
Bo to banda zamordystow, ktorzy probuja narzucic innym jak maja zyc, niezaleznie od tego czy ma to sens czy nie (vide muesling), do tego gloszacych bezsensowne hasla.

Polecam (wymagana znajomosc angielskiego, uwaga: tekst zawiera wulgaryzmy i ostre sformulowania):
http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=grill
http://maddox.xmission.com/hatemail.cgi#PETA

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
"Vattenfall jest pierwszym dużym przedsiębiorstwem energetycznym na świecie, które przedstawiło plan produkcji energii nie powodującej emisji CO2.

(...)
  1. Potrzebujemy globalnej ceny za emisje CO2. Zmniejszanie emisji musi wiązać się z korzyściami
Koncern energetyczny, ktory musi co nieco zmienic swoj biznes model, by przetrwac wsrod zmieniajacych sie regulacji, wykorzystuje to do darmowego marketingu. Nie wierze w cos takiego, tak jak mnie nie wzrusza, ze Chevron jest czolowym producentem energii geotermalnej, bo to sa przedsiebiorstwa nastawione na zysk.

W jaki sposob podpisanie petycji cokolwiek zmieni, na jakie konkretne dzialnia sie to przelozy?

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Za każdy podpis pod Manifestem produkowana jest figurka (z materiału nadająca się do recyklingu), która odtąd reprezentuje sygnatariusza Manifestu. Wszystkie figurki odbędą podróż w miejsca, gdzie zbierają się decydenci. Ostatnim punktem trasy figurek będzie szczyt klimatyczny ONZ, który odbędzie się pod koniec 2008 roku w Poznaniu. Figurki odwiedzą też Belgię, Niemcy, Danię i Szwecję."
Co z tego ze nadajaca sie do wtornego przetworzenia? Po co marnowac surowce na wytwarzanie nikomu niepotrzebnych figurek, dla zaspokojenia celow korporacji?

Zeby nie bylo - nie winie Vattenfallu - robia co robia, zeby zarobic pieniadze w tym konkretnym sektorze w ktorym sa; co nie zmienia faktu, ze uwazam ze to nic innego jak darmowy marketing dla nich pod przykrywka dbania o srodowisko, tym lepszy, bo haslo jest super nosne.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.