książki o tańcu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-06, 21:53   #1
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190

książki o tańcu


witam Kochane! zauważyłam że dużo czytacie i taniec nie jest wam obcy...Bardzo potrzebuje książki o tańcu do napisania mojej pracy.Wiem że są motywy tańca w lekturach szkolnych typu "Pan Tadeusz" ale chodzi mi o coś innego...np.biografie tancerzy itp.Jeśli któraś z was zna takie książki,czytała bądź po prostu przez przypadek trzymała w ręku byłabym wdzięczna podzieleniem się wiedzy na temat jej tytuły i autora.Z góry dziękuję
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 22:21   #2
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: książki o tańcu

może przybliżysz jaka tematyka dokładnie Ciebie interesuje - książek o tańcu jest całe mnóstwo [czy w grę wchodzą tylko książki po polsku?]
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 10:15   #3
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: książki o tańcu

Polecam Ci książkę opartą na faktach pt." Przerwany taniec". Autorką jest J.Sheldon (czy jakoś tak).

Znam też inne o tańcu, ale nie biograficzne. Jeśli chcesz, to podam
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 15:26   #4
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: książki o tańcu

chodzi mi o książki biograficzne albo zwykłe powieści w których występuje taniec i odgrywa jakąś dość ważną rolę...
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 19:15   #5
marycha0033
Zadomowienie
 
Avatar marycha0033
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 004
Dot.: książki o tańcu

np.
"Rosyjska baletnica" Danielle Steel
"Zaczarowane baletki"
Noel Streatfeild <----- ta jest dość infantylna
__________________

marycha0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 20:43   #6
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: książki o tańcu

dziękuję za wszelkie propozycje...byłabym wdzięczna za jeszcze więcej....Kochane po prostu poszukuje motywu tańca w literaturze.Mnóstwo jest tego w książkach dla dzieci ale mi jednak chodzi literaturę dla dorosłych....ewentualnie młodzieży
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 10:13   #7
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: książki o tańcu

Cytat:
Napisane przez AgiGagi Pokaż wiadomość
chodzi mi o książki biograficzne albo zwykłe powieści w których występuje taniec i odgrywa jakąś dość ważną rolę...
Na pewno będziesz zadowolona z tej książki, o której pisałam Ci wcześniej tzn."Przerwany taniec"

Dla młodziezy mogę polecić Ci np.
"Julia gra Julię" a także serię o Annie balerinie
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 20:14   #8
Margarettka
Raczkowanie
 
Avatar Margarettka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 223
Dot.: książki o tańcu

Ja ze swojej strony mogę dodać książkę pt "Tancerz" (autor: Culum McCann )

To biografia Rudolfa Nuriejewa (1938-1993) - światowej sławy tancerza tatarskiego pochodzenia. Postać dość kontrowersyjna.
__________________
"Though we travel the world to find the beautiful, we must carry it with us or we find it not." -Ralph Waldo Emerson
Margarettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 20:24   #9
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: książki o tańcu

Jednym słowem przygotowujesz się do prezentacji maturalnej, tak?

A masz już cokolwiek poza motywem poloneza z "Pana Tadeusza"??
Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego, mając do wyboru wiele tematów, maturzyści wybierają pierwszy lepszy, a potem nie wiedzą jaki materiał, jakie lektury, jak ugryźć, jak zacząć...
Ech...


Z bibliografii podmiotowej: Wesele i chocholi taniec, motyw tańca śmierci z literatury średniowiecznej; może być też "Bal w Operze" Tuwima, "Tango" Mrożka...
Z bibliografii przedmiotowej: "Taniec i literatura", pod red. Czaplejewicza E. i Potkańskiego J., Warszawa 2002 lub jakiś artykuł krytyczny dotyczący "Wesela" Wyspiańskiego, np. Stefanii Skwarczyńskiej ("Chocholi taniec Wyspiańskiego jako obraz-symbol w języku późniejszej sztuki polskiej" w: "Wokół teatru i literatury: studia i szkice", Warszawa 1970).
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 22:50   #10
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: książki o tańcu

Ekhm wydaje mi się że wypowiedź powyżej była dość zgryźliwa....
1.owszem to prezentacja maturalna
2.nie jest to temat pierwszy lepszy
3.komisja na pewno nie będzie zachwycona kolejnym polonezem z "pana Tadeusza" albo "Tangiem" Mrożka...to po prostu będzie nudne
3.jeśli chodzi o wiedzę taneczną...posiadam i uważam że nie jest mała dlatego też chciałam przeczytać książki inne niż lektury szkolne po prostu by się wykazać a nie iść na łatwiznę i przedstawiać to co mogę znaleźć od tak w internecie.
To w ramach wyjaśnienia.Można powiedzieć że prezentacje już mam ale jest jak dla mnie zbyt banalna...bo zawiera lektury...cholerna ambicja :p
A teraz dziękuję wszystkim za propozycję książek również Selfish...zabieram się do czytania.Jeśli ktoś jeszcze sobie przypomni tytuł jakiejś książki....czekam i pozdrawiam.
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 08:54   #11
caye
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 43
Dot.: książki o tańcu

A myślałaś o ujęciu w temacie motywu tzw. tańca śmierci? Literatura średniowieczna będzie tu dobrym przykładem. Możesz rownież nawiązać do drzeworytów z tego okresu, jeśli oczywiście sztuka też Cię interesuje.
caye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-09, 14:40   #12
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: książki o tańcu

sztuka też mnie interesuje...ale spodziewam się że i tak komisja mnie zapyta o taniec śmierci bo to takie oczywiste zresztą należy do podstaw mam wiedzę na ten temat z lekcji ale chyba chciałabym mieć prezentację bardziej współczesną dokładnie się jeszcze zastanawiam...mam już filmy i obrazy a teraz szukam powieści bardziej współczesnych o tańcu bądź z motywem tańca Ale dziękuję za propozycję
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:49   #13
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: książki o tańcu

AgiGagi ja nadal nie rozumiem Twojego zamysłu . Chcesz mówić o motywie tańca w literaturze [jakiego okresu? jaki typ tańca? jaką rolę pełni?] czy o tańcu teoretycznie/historycznie?
---
Może napisz co już masz?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny



Edytowane przez arrachnee
Czas edycji: 2008-10-09 o 14:50 Powód: dopisek
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 21:26   #14
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: książki o tańcu

Więc tak... Mam motyw tańca w sztuce więc znalazłam już obrazy i filmy...teraz szukam książek.I zwróciłam się do was z prośbą ponieważ nie chce opierać się na lekturach szkolnych.Chciałabym opowiedzieć o książkach bardziej współczesnych a niestety mało takich znam....i myślałam że może wy miałyście z takimi do czynienia.Motyw tańca jest np.w biografiach tancerzy...wiem że Duncan taką ma i zamierzam ją przeczytać...nie wiem gdzie jeszcze mogę znaleźć ten motyw.
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 21:47   #15
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: książki o tańcu

pokazywanie motywu tańca w biografiach tancerzy to chyba nie jest dobry pomysł
zbyt oczywiste i banalne
inna sprawa: na etapie szkolnym ja bym była ostrożna z nazywaniem motywem "elementu" biografii
nie wrzuciłabym też do jednego worka arcydzieł literatury i powieścideł dla młodzieży [chyba, że np. na zasadzie opozycji]

jeżeli pragniesz czegoś lekkiego i niebanalnego to, pierwsze co mi przychodzi na myśl to Kopciuszek
z lżejszej klasyki może "Dama Kameliowa" [możesz przypiąć także operę]
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 22:15   #16
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: książki o tańcu

Dziękuję za te wskazówki z Kopciuszkiem...mmm bardzo interesujące co do "Damy Kameliowej" muszę się z tym zapoznać.
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 17:55   #17
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: książki o tańcu

Widzisz, AgiGagi, Twoje wyjaśnienia tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że temat wybrałaś jednak dość przypadkowo. Skoro nie chcesz sztampowej prezentacji najeżonej lekturami i masz wiedzę na wybrany przez siebie temat, to dlaczego nie znalazłaś sama nic oryginalnego?
Zgadzam sie z arrachnee. Książki o tancerzach czy ich biografie w ogólności ciężko tu tak łatwo zakwalifikować, a sam fakt, że między innymi o tańcu jako WĄTKU fabularnym traktują nie kwalifikuje jeszcze takich pozycji do prezentacji o MOTYWIE tańca w sztuce, a w literaturze w szczególności. Mało ambicji w tym jednak, no przykro mi. Mówię to jako nauczyciel z doświadczeniem maturalnym.
A co do tego, że prezentację już masz, ale wydaje ci się mało ambitna... a skąd masz??


No dobra, ale żeby nie wyjść tylko na zgryźliwą małpę, to coś ci dołożę ambitnego:
do przeczytania i omówienia - "Piaskun" E.T.A. Hoffmanna (niedługie opowiadanie, ale ciekawe - chodzi mi o opętańczy taniec mechanicznej Olimpii i jego znaczenie symboliczne)
do poszerzenia wiedzy - E. Czaplejewicz, J. Podkański, Taniec i Literatura, Warszawa-Pułtusk 2002 (kosztuje ok. 30 zł w księgarniach internetowych).
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 18:22   #18
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: książki o tańcu

Mam prezentację bo od pierwszej klasy liceum robiliśmy próbne matury z ustnego polskiego i musiałam coś zrobić...tylko że tamta prezentacja zawiera motyw tańca w Biblii,w "Panu Tadeuszu",dance macabre i chyba coś jeszcze...Szukałam sama i znalazłam...Jak już wcześniej mówiłam pod względem filmu i obrazów wszystko jest.Myślałam że może ktoś natrafił na ciekawą książkę z tą tematyką i będę mogła z tego skorzystać.A gdyby nie było ambicji zrobiłabym jak większość i po prostu kupiła prezentację bądź poprzestała na tamtej.
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 18:36   #19
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: książki o tańcu

Jestem przewrażliwiona, bo chyba z rok czasu odbierałam na wizażu PW typu "napisz mi prezentację" i mam uczulenie na tego typu sytuacje. Większość maturzystów idzie na łatwiznę i kupuje pracę, ściąga ją z netu lub po prostu oczekuje od innych propozycji na lektury, bo samemu poszukać się nie chce... Przepraszam, bo widzę, że chyba mylnie sklasyfikowałam Cię do tego samego gatunku
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 18:44   #20
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: książki o tańcu

Nic nie szkodzi Ja do tej pory zajmowałam się tańcem fizycznie a książki czytałam o innej tematyce dlatego poprosiłam o jakieś wskazówki żeby nie zanudzić komisję bo to chyba naprawdę nie jest interesujące co roku słuchać o dance macabre...Byłam w kilku księgarniach w sprawie tych książek ale polski rynek jest pod tym względem bardzo ubogi Nie chce żeby ktoś mi zrobił prezentację bo jak dla mnie to bezsens...przecież z tego jeszcze będę odpowiadać...i gdybym zdała mając czyjąś prezentację nawet z 20pkt nie miałabym satysfakcji.



Mój wątek spada naprawdę nikt nie zna książek z motywem tańca pomijając lektury szkolne?

Edytowane przez AgiGagi
Czas edycji: 2008-10-14 o 22:07
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 19:06   #21
tysiaa02
Raczkowanie
 
Avatar tysiaa02
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 140
Dot.: książki o tańcu

Nie wiem czy Ci się przyda ale w "Czarownicy z Portobello" Paula Coelho jest motyw tańca ale taki bardziej ezoteryczny przez który bohaterka szuka kontaktu z Bogiem. Jeśli to akurat się nie przyda To i tak książka warta przyczytania.... Właśnie jestem w połowie i nie wiem jak dalej się potoczą losy bohaterki.
tysiaa02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 15:43   #22
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: książki o tańcu

Dzięki,dzięki zerknę do niej
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 17:39   #23
pilne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
GG do pilne
Dot.: książki o tańcu

Witam wszystkich Mam pytanie, czy może mi ktoś polecić dobrą książkę o salsie??? To dla mnie bardzo ważne...
pilne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 15:50   #24
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: książki o tańcu

witam, widzę , że ktoś ma podobny temat maturalny jak mój.
Jutro mamy oddać bibliografię do sprawdzenia pani polonistce, termin oddania jest do końca marca.

Właściwie cały czas... zastanawiam się nad tą bibliografią. Jest gotowa od pół roku, ale ciągle mam wrażenie, że jej coś brakuje, pracę piszę sobie sama, nikt mi nie pomaga, tylko sprawdzana będzie przez znajomą polonistkę. Nie chciałam zakładać specjalnie nowego wątku, skoro jest podobny, a mój temat brzmi : Motyw tańca w literaturze różnych epok, wykorzystałam do lit. przedmiotu:

Greka Zorbę, Rozmowę Mistrza Polikarpa ze Śmiercią i trzeci miał być Pan Tadeusz, ale to jest oklepane i chciałam zmienić na coś innego. Głównych pozycji chciałam mieć trzy...

Do podmiotu: mam jeden leksykon motywów literackich, Biblię, Mitologię fragmenty Tango i Pana Tadeusza i jeden artykuł z gazety o Zdrowiu, o tańcu-jego wpływie na życie itp.

Miałam też Wesele, ale jeszcze nad nim się zastanawiam.

Oceńcie i pomóżcie. Może doradzicie coś innego - tylko literatura.Praca moja ma wstęp napisany i ogólny zarys (wiem, wiem... za półtora miesiąca matura), plan - ale go można jeszcze troszkę zmienić.

Na pewno będę mówiła o znaczeniu tańca w życiu człowieka, o emocjach, towarzyszących mu zawsze od wieków. Ogólnie rozwinę motyw tańca na przestrzeni wieków.

Co Wy na te propozycje? Zbyt oklepane?
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 09:31   #25
shirma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
Dot.: książki o tańcu

Cytat:
Napisane przez Nika0503 Pokaż wiadomość
witam, widzę , że ktoś ma podobny temat maturalny jak mój.
Jutro mamy oddać bibliografię do sprawdzenia pani polonistce, termin oddania jest do końca marca.

Właściwie cały czas... zastanawiam się nad tą bibliografią. Jest gotowa od pół roku, ale ciągle mam wrażenie, że jej coś brakuje, pracę piszę sobie sama, nikt mi nie pomaga, tylko sprawdzana będzie przez znajomą polonistkę. Nie chciałam zakładać specjalnie nowego wątku, skoro jest podobny, a mój temat brzmi : Motyw tańca w literaturze różnych epok, wykorzystałam do lit. przedmiotu:

Greka Zorbę, Rozmowę Mistrza Polikarpa ze Śmiercią i trzeci miał być Pan Tadeusz, ale to jest oklepane i chciałam zmienić na coś innego. Głównych pozycji chciałam mieć trzy...

Do podmiotu: mam jeden leksykon motywów literackich, Biblię, Mitologię fragmenty Tango i Pana Tadeusza i jeden artykuł z gazety o Zdrowiu, o tańcu-jego wpływie na życie itp.

Miałam też Wesele, ale jeszcze nad nim się zastanawiam.

Oceńcie i pomóżcie. Może doradzicie coś innego - tylko literatura.Praca moja ma wstęp napisany i ogólny zarys (wiem, wiem... za półtora miesiąca matura), plan - ale go można jeszcze troszkę zmienić.

Na pewno będę mówiła o znaczeniu tańca w życiu człowieka, o emocjach, towarzyszących mu zawsze od wieków. Ogólnie rozwinę motyw tańca na przestrzeni wieków.

Co Wy na te propozycje? Zbyt oklepane?
Cześć zauważyłam że masz podobny temat jak ja motyw tańca mmm cud miód:P i widzę również że wybrałaś m.in Greka Zorbe ja również.:P mam takie pytanie czy już coś napisałaś na temat motywu tańca w tej książce?? bo ja za cholere nie wiem jak sie za to książke zabrać a wybrałam ją bo koleżanką mi ją poleciła. musiałam mieć coś z literatury obcej a nic innego nie umiałam znaleśc.. prosze o odpowiedź :P
Pozdrawiam
shirma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 19:12   #26
AgiGagi
Raczkowanie
 
Avatar AgiGagi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 190
Dot.: książki o tańcu

to teraz mogę już po maturze napisać że skorzystałam z książki pt.:"Ostatni tancerz Mao" super książka polecam wszystkim! dostałam 16punktów na 20 więc całkiem nieźle.wprawdzie temat nie spodobał się tak bardzo jak np.motyw starości w literaturze ale wynik całkiem niezły i jestem zadowolona.
__________________
Dam radę


W byciu wyjątkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą.


http://www.suwaczek.pl/cache/ce3df95e49.png
AgiGagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 15:04   #27
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 900
Dot.: książki o tańcu

To i ja się podepnę pod ten temat. Ja z kolei piszę pracę magisterską na temat tańca. ;P Nie mam jeszcze dokładnie skonkretyzowanego tematu,szukam pomysłu na pracę. Póki co zbieram literaturę.

Mnie z kolei bardziej interesuje ujęcie kulturowe i psychologiczne, funkcje tańca, funkcjonowanie tańca w kulturze (jednak bez szczegółowego wnikania w rys historyczny), obecny fenomen tańca w Polsce, taniec jako sztuka itp.

Bardziej potrzebuję podręczników o tańcu niż powieści czy biografii tancerzy czy monografii szkół tańca. Interesuje mnie literatura napisana/przetłumaczona na język polski. I co najważniejsze - chcę się skupić na tańcu nowoczesnym,także taki czysto klasyczny,towarzyski czy ludowy odpada.

Sama znalazłam interesujące mnie książki, które mają w tytule słowo "taniec", "tancerz" itp.,bo tak najłatwiej, jednak może ktoś zna jakieś inne,to byłabym wdzięczna za pomoc. "Czarownicę z Portobello" zamierzam przeczytać ze względu na piękne cytaty o tańcu.

Pozdrawiam. ;]
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 13:09   #28
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 900
Dot.: książki o tańcu

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
To i ja się podepnę pod ten temat. Ja z kolei piszę pracę magisterską na temat tańca. ;P Nie mam jeszcze dokładnie skonkretyzowanego tematu,szukam pomysłu na pracę. Póki co zbieram literaturę.

Mnie z kolei bardziej interesuje ujęcie kulturowe i psychologiczne, funkcje tańca, funkcjonowanie tańca w kulturze (jednak bez szczegółowego wnikania w rys historyczny), obecny fenomen tańca w Polsce, taniec jako sztuka itp.

Bardziej potrzebuję podręczników o tańcu niż powieści czy biografii tancerzy czy monografii szkół tańca. Interesuje mnie literatura napisana/przetłumaczona na język polski. I co najważniejsze - chcę się skupić na tańcu nowoczesnym,także taki czysto klasyczny,towarzyski czy ludowy odpada.

Sama znalazłam interesujące mnie książki, które mają w tytule słowo "taniec", "tancerz" itp.,bo tak najłatwiej, jednak może ktoś zna jakieś inne,to byłabym wdzięczna za pomoc. "Czarownicę z Portobello" zamierzam przeczytać ze względu na piękne cytaty o tańcu.

Pozdrawiam. ;]
Nadal liczę na Waszą pomoc.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 15:56   #29
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: książki o tańcu

może jakiś konkret? nie bardzo rozumiem o czym chcesz pisać? na jakim kierunku ta mgr? co już masz?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 13:36   #30
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 900
Dot.: książki o tańcu

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
może jakiś konkret? nie bardzo rozumiem o czym chcesz pisać? na jakim kierunku ta mgr? co już masz?
Napisałam o czym mniej więcej chcę pisać - funkcjonowanie tańca w kulturze (jego funkcje-w tym także terapeutyczna i obecny fenomen tańca-głównie w Polsce).

Kierunek: pedagogika, specjalność: kulturoznawcza.

Póki co mam definicje tańca, trochę o jego funkcjach, wciąż zbieram literaturę.

Do tej pory zdobyłam:
E. Hall "Taniec życia"
P. Coelho "Czarownica z Portobello"
I. Turska "Taniec bawi i opowiada"
M. Wiszniewski "Uzdrawiający taniec"
B. Wosien "Droga tancerza"
J. Rey "Taniec-jego rozwój i formy"
O. Kuźmińska "Taniec w teorii i praktyce"
R. Lange "O istocie tańca i jego przejawach w kulturze..."

Edytowane przez Melissa86
Czas edycji: 2010-02-02 o 13:37
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.