Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-05, 10:52   #1801
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
po pierwsze- zasmiecilas 4 wątki
po drugie- ten temat nijak ma sie do twojego pytania
ogarnij sie troszke
5 wątków
a jak sie ma temat do dobrego ginekologa i prawdopodobienstwa zajscia w ciaze?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 10:07   #1802
madziula13468
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Androcur i skutki przy braniu

witam
sporo szukalam ale wlasnie o andrucurze bardzo malo znalazlam i nie to co by mnie interesowalo

czy któras z Was brala go w polaczeniu z innymi tabletkami anty??
ja procz androcuru biore tez yasminelle, wczesniej bralam Yasmin ale przy tych lekach tylko miesiac (sporo skutkow ubocznych i postanowilam zmienic)
jak wasze organizmy reagowaly na ten lek??
czy mialyscie w tym czasie problem z miesiaczka??

ja androcur biore od trzech-czterech miesiecy po pol tabletki przez 21 dni (razem z anty) i od momentu kiedy zaczelam nie mialam krwawienia troche juz sie zaczynam martwic czy to normalne...

jesli wiecie cos na ten temat, to prosze wypowiedzcie sie. jesli moglabym prosic lekarza o wypowiedz, tez bylabym wdzieczna.
madziula13468 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 10:12   #1803
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Androcur i skutki przy braniu

Cytat:
Napisane przez madziula13468 Pokaż wiadomość
witam
sporo szukalam ale wlasnie o andrucurze bardzo malo znalazlam i nie to co by mnie interesowalo

czy któras z Was brala go w polaczeniu z innymi tabletkami anty??
ja procz androcuru biore tez yasminelle, wczesniej bralam Yasmin ale przy tych lekach tylko miesiac (sporo skutkow ubocznych i postanowilam zmienic)
jak wasze organizmy reagowaly na ten lek??
czy mialyscie w tym czasie problem z miesiaczka??

ja androcur biore od trzech-czterech miesiecy po pol tabletki przez 21 dni (razem z anty) i od momentu kiedy zaczelam nie mialam krwawienia troche juz sie zaczynam martwic czy to normalne...

jesli wiecie cos na ten temat, to prosze wypowiedzcie sie. jesli moglabym prosic lekarza o wypowiedz, tez bylabym wdzieczna.
lekarz się już tutaj nie wypowiada, ale gdyby sie wypowiadal to na pewno by napisal to co ja:
skoro od 3-4 miesięcy nie masz okresu to MUSISZ iśćdo lekarza, bo to nie jest normalne
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 10:23   #1804
madziula13468
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Dot.: Androcur i skutki przy braniu

bylam miesiac temu
po rozpoczeciu androcuru wypadl mi wyjazd i wzielam dwa opakowania pod rzad tabletek anty (a co za tym idzie androcur) a to biore po pol tabletki. po tych 6tygodniach jak odstawilam nie mialam krwawienia, potem po 3kolejnych tyg tez sie nie pojawilo, i teraz powtorka dzisiaj zaczynam kolejne opakowanie i tez nic
doktorka mnie uprzedzala ze po pierwszym opakowaniu krwawienie moze sie nie pojawic, a jak jej ostatnio powiedzialam co i jak ze bralam dwa opakowania pod rzad itd, to powiedziala ze tak sie moze zdarzyc, szczegolnie przy braniu dwoch opakowania od razu. ale juz w tym tygodniu podczas przerwy myslalam ze juz dostane.
madziula13468 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 11:31   #1805
Elfryd
Raczkowanie
 
Avatar Elfryd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
znalazłam wypowiedź lekarza:
'Tabletki te(gynoflor) nie powinny mieć negatywnego wpływu na skuteczność antykoncepcyjną tabletek.'

więc zabezpieczenie jest ok.
tak czy siak po takiej kuracji lepiej przez jakiś czas jeszcze nie współżyć
O właśnie, ile czasu po kuracji powinnam dać sobie spokój żeby ta śluzówka tak jakby się do końca zregenerowała? Bo leczyłam się na grzybice, leki mnie wyjałowiły i teraz mam gynoflor ale niezbyt pomógł puki co... jeszcze zostały mi 2 tabletki. Mogę żeby przyspieszyć ten proces kupić sobie coś typu lactovaginal i zastosować zaraz po zakończeniu gynofloru? Albo może coś doustnie? Bo to moje leczenie trwa już ponad miesiąc i dalej nie mogę "dość do siebie" w tych miejscach

I przepraszam za wypowiedź nie na temat...
Elfryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 12:05   #1806
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elfryd Pokaż wiadomość
O właśnie, ile czasu po kuracji powinnam dać sobie spokój żeby ta śluzówka tak jakby się do końca zregenerowała? Bo leczyłam się na grzybice, leki mnie wyjałowiły i teraz mam gynoflor ale niezbyt pomógł puki co... jeszcze zostały mi 2 tabletki. Mogę żeby przyspieszyć ten proces kupić sobie coś typu lactovaginal i zastosować zaraz po zakończeniu gynofloru? Albo może coś doustnie? Bo to moje leczenie trwa już ponad miesiąc i dalej nie mogę "dość do siebie" w tych miejscach

I przepraszam za wypowiedź nie na temat...
Skoro jesteś wyjałowiona to lepiej weź coś doustnie - odbuduj sobie florę po kuracji - brałam ten wielce chwalony lacibios femina (dwa miesiące non stop) poprawy nie doświadczyłam, przerzuciłam się na linex forte - i muszę powiedzieć że poprawa jest znaczna Czytałam gdzieś kiedyś, że grzybica może być wywoływana przez bakterie złe znajdujące się w żołądku więc może dostarczenie bakterii "dobrych" takie jak np. w linex lub innym probiotyku (może spróbuj ten lacibios) unormuje sytyuację w żołądku a co za tym idzie nie dopuści do powstania grzybicy ? To wynika z mojego doświadczenia i szukania czegoś co pozwoli mi na dłużej być zdrową
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 13:07   #1807
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elfryd Pokaż wiadomość
O właśnie, ile czasu po kuracji powinnam dać sobie spokój żeby ta śluzówka tak jakby się do końca zregenerowała?
mój lekarz mi w pewnym momencie kazał odstawić wszystkie dopochwowe.. ale ja miała przewlekłą i nawracającą grzybicę

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś kiedyś, że grzybica może być wywoływana przez bakterie złe znajdujące się w żołądku więc może dostarczenie bakterii "dobrych" unormuje sytyuację w żołądku a co za tym idzie nie dopuści do powstania grzybicy
no bardzo często infekcje pochwy są wywoływane przez patogeny zasiedlające jelita, dlatego warto brać coś doustnie. myk lacibiosu fem jest taki, że zarówno chroni jelita jak i pochwę
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 13:52   #1808
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

to zależy jakie na odchudzanie.. jak zawierają np. chrom, to lepiej zachować 4 godz odstępu
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 08:43   #1809
skarbeczek002
Raczkowanie
 
Avatar skarbeczek002
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 116
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

spoko, o nic nie musisz się martwić. Ja też biorę te tabletki co Ty i zażywam tabletki antykoncepcyjne. Nic mi nie dolega, nie mam żadnych biegunek ani zawrotów głowy. Spokojnie można to łączyć. Po prostu antykoncepcyjną biorę z samego rana jak wstanę, a tą drugą wiadomo, raczej po południu przed obiadem
skarbeczek002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 22:13   #1810
mmiiii
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 63
Błonnik a tabletki anty

Myślicie,ze można stosować tabletki anty i błonnik równoczesnie?? Mam problemy z zaparciami i biorę błonnik codziennie rano, a wieczorek przyjmuje tabletke, myślicie,ze ten błonnik może mieć wpływ na działanie tabletki? Błonnik nazywa sie Colon plus
mmiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 23:27   #1811
Ewelciaaaaa8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 15
Dot.: Androcur i skutki przy braniu

Nie mart sie. Ja tez biore od 2 miesiecy. Po pierwszym miesiacu okres trwal 1 dzien, po drugim kilka dni ale bardziej to bylo plamienie i nie dostalam go w czasie 7-dniowej przerwy ale po ok 5 dniach brania tabletek. Tez sie balam ze to jaies dziwne , ale bylam u lekarki i powiedziala ze wszystko jest ok a to co sie dzieje z okresem to wlasnie wina tego leku.

A teraz inne pytanie : czy jezeli w czasie 7 dniowej przerwy nie dostaje okresu czy jest wtedy mozliwosc zajscia w ciaze ? Normalnie to wiem ze skutecznosc antykoncepcji w czasei przerwy jest zachowana i zawsze wtedy dostaje sie okres wiec wiadomo ze sa dni nieplodne. A co jesli tego okresu sie nie dostaje ? czy jesli wspolzyje w czasie tej przerwy grozi mi zajscie w ciaze ??

Z góry dzięki za odpowiedź
Ewelciaaaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 09:36   #1812
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Błonnik a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez mmiiii Pokaż wiadomość
Myślicie,ze można stosować tabletki anty i błonnik równoczesnie?? Mam problemy z zaparciami i biorę błonnik codziennie rano, a wieczorek przyjmuje tabletke, myślicie,ze ten błonnik może mieć wpływ na działanie tabletki? Błonnik nazywa sie Colon plus

wydaje mi się, że dzięki takiemu odstępowi czasowemu powinno być ok
ale może niech ktoś jeszcze się wypowie
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2008-10-08 o 13:56 Powód: dodanie cytatu
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 10:40   #1813
Gisia_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z kompa ;)
Wiadomości: 410
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

no nieźle to nawet ja tego nie wiedziałam, a też łączę formoline z antykoncepcyjnymi :P ale dobrze, że ktoś czyta te ulotki itd bo później może niedoinformowanym wszystko wyjaśnić
Gisia_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 13:14   #1814
mmiiii
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 63
Dot.: Błonnik a tabletki anty

up
mmiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 16:55   #1815
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Błonnik a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Ewelciaaaaa8 Pokaż wiadomość
Nie mart sie. Ja tez biore od 2 miesiecy. Po pierwszym miesiacu okres trwal 1 dzien, po drugim kilka dni ale bardziej to bylo plamienie i nie dostalam go w czasie 7-dniowej przerwy ale po ok 5 dniach brania tabletek. Tez sie balam ze to jaies dziwne , ale bylam u lekarki i powiedziala ze wszystko jest ok a to co sie dzieje z okresem to wlasnie wina tego leku.

A teraz inne pytanie : czy jezeli w czasie 7 dniowej przerwy nie dostaje okresu czy jest wtedy mozliwosc zajscia w ciaze ? Normalnie to wiem ze skutecznosc antykoncepcji w czasei przerwy jest zachowana i zawsze wtedy dostaje sie okres wiec wiadomo ze sa dni nieplodne. A co jesli tego okresu sie nie dostaje ? czy jesli wspolzyje w czasie tej przerwy grozi mi zajscie w ciaze ??

Z góry dzięki za odpowiedź
w czasie stosowania tabletek są zawsze dni niepłodne! i to nie jest okres tylko krwawienie z odstawienia. jak go nie dostaniesz dwa czy 3 razy pod rząd (nie pamiętam), to trzeba się zgłosić do lekarza. może to świadczyć o ciąży jak nie przyjdzie krwawienie. ale w czasie przerwy też się jest zabezpieczonym

Cytat:
Napisane przez mmiiii Pokaż wiadomość
up
mmiiii , jak masz odstępu 4 godziny to chyba ok
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 12:53   #1816
skarbeczek002
Raczkowanie
 
Avatar skarbeczek002
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 116
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

eeee tam skutki uboczne... jak się przestaje brać tabletki to w ciążę można zajść :P
skarbeczek002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-11, 11:53   #1817
czelsi
Raczkowanie
 
Avatar czelsi
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 451
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Czy dobrze myślę, że Vitapil tak jak Silica nie wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
Z góry dzięki za odpowiedź.
czelsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-12, 21:06   #1818
ChokoGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 291
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Kontynuuje pytanie poprzedniczki i pytam się o Revalid lub tez Skrzypovite?
Aj włosy lecą garściami i trzeba się wspomóc jakoś bo będę łysa niedługo
__________________


ChokoGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-19, 22:57   #1819
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

nie wiem jak inne ale Formoline nie wchodzi w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi :P reszta chyba też :P musi być tylko 4 godziny różnicy
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-22, 14:59   #1820
wilczyca
Zadomowienie
 
Avatar wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 869
GG do wilczyca
Exclamation Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Pomocy!
Mam lekko podwyższoną prolaktynę (po obciążeniu). Dostałam bromergon no a oprócz tego normalnie biorę Harmonet. Pan doktor powiedział, że mogę brać tabletki, ale potem przeczytałam na ulotce "Nie wolno podawać równocześnie z hormonalnymi tabletkami antykoncepcyjnymi".
W sumie można to dwojako rozumieć - albo, że w ogóle nie brać jednego i drugiego, albo, że nie podawać na raz (czyli tak jak nie popijać leków sokiem z grejfruta albo kawą)
Więc dzwonię do przychodni...wyprosiłam połączenie z panem doktorem...odpowiedział, że chodzi o nie przyjmowanie ich na raz. Ale dla pewności szperam w necie, przeszukałam ten wątek, znalazłam jedną odpowiedź, że Bromergon obniża skuteczność tabletek. Nie bardzo wiem, komu wierzyć, lekarze też nie są nieomylni
Przeważnie bromergon się bierze, żeby zajść w ciążę, ja nie chcę, ale podwyższoną prolaktynę mam (i bez tabletek nie miesiączkuję), więc dostałam i mam brać pół tabletki. To może nie brać? Ginekologa będę widziała za 2 tygodnie, więc nie wiem czy do tego czasu wstrzymać się z Bromergonem?
z góry dzięki za pomoc!
__________________
"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"
- George Eliot
wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 12:50   #1821
possiblymaybe
Raczkowanie
 
Avatar possiblymaybe
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 143
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

biore yasmin, ostatnio dostałam tajemniczej wysypki (niewiadomo jak i dlaczego, bo na nic uczulona nie jestem), pani doktor przepisała mi amertil, hydrocortyzon (maść), pije wapno. Czy to może osłabiać działanie tabletek?
__________________
Jeśli nie pokonasz swojej tendencji do poddawania się zbyt szybko, twoje życie będzie prowadzić donikąd.
Masutatsu Oyama
possiblymaybe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-24, 14:17   #1822
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez possiblymaybe Pokaż wiadomość
biore yasmin, ostatnio dostałam tajemniczej wysypki (niewiadomo jak i dlaczego, bo na nic uczulona nie jestem), pani doktor przepisała mi amertil, hydrocortyzon (maść), pije wapno. Czy to może osłabiać działanie tabletek?
nie, nic z tego nie wpływa
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 15:41   #1823
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Proszę o pomoc...

Mam problemy z trądzikiem. Dermatolog przepisał mi silny lek, który nie może absolutnie być stosowany w ciąży, dlatego biorę tabletki anty - Yasmin. To są moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Biorę je od 20 dni, od 1 dnia cyklu i od 18 dni. Pierwsze 5 dni - normlana miesiączka, a teraz od 15 dni cały czas lekko krwawie, nie są to typowe krwawienia miesiączkowe, tylko takie plamienia krwią. Jutro biorę ostatnią tabletkę i robie 7 dni przerwy. Potem znów. Czy takie lekkie krwawienia na początku są normalne ? P. ginekolog powiedziała mi, ze jesli będą utrzymywać się dalej takie krwawienia, to będę musiała przestać brać Yasmin. I teraz takie pytanie...Czy to będzie oznaczało, że w ogóle nie będę mogła brać tabletek anty, czy poprostu ta ginekolog przepisze mi inne? Bo jesli nie mogłabym brac zadnych anty to to byłoby równoznaczne z tym, że będę musiała przestać brać te tabletki antytrądzikowe, bo stosunki mam... A tego bardzo bym nie chciała...

Odpiszcie proszę...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-26, 17:42   #1824
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Takie plamienia przez pierwsze 3 opakowania mogą się zdarzać. Jeśli jednak będą się utrzymywać, zmiana tabletek może wyjść na dobre.

Czyli odpowiedź na Twoje pytanie: możesz brać (i powinnaś ze względu na ten drugi lek) tabletki antykoncepcyjne.
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 16:35   #1825
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

sluchajcie dostalam CIPHIN na chory pecherz, czy on wplywa na tabsy anty? biore yasmin. zapomnialam sie spytac lekarza, ulotka mi mowi ze nie powinno wplywac, ale przy ostatnim antybiotyku tez nie mial a jednak ktoras jego czesc skladowa miala wplyw, czego w ulotce nie bylo:|
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 13:11   #1826
lerche
Raczkowanie
 
Avatar lerche
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 218
antybiotyk+antykoncepcja-pilne

Witam
Od czwartku biorę antybiotyk duomox, biorę też tabl. yasminelle ,tabl. biorę już parę miesięcy może ok pół roku to będzie, teraz nie robiłam przerwy na okres i biorę drugie opakowanie teraz bez przerwy i do końca mi zostało 10 tabl. jeszcze, od piątku do wczoraj kochałam się ze swoim chłopakiem,miał we mnie wytryski. Chciałabym się spytać czy duże prawopodobieństwo jest zajścia w ciąże? co powinnam zrobić w takiej sytuacji?
lerche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 17:09   #1827
Nathaliaczek
Raczkowanie
 
Avatar Nathaliaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 494
Dot.: antybiotyk+antykoncepcja-pilne

No, prawdopodobieństwo niestety jest..... Jeśli tylko antybiotyk spowodował zmniejszenie skuteczności działania tabletek. Teraz już nic nie zrobisz, możesz tylko poczekać te 14 dni od stosunku i zrobić test. Na przyszłość - trzeba czytać ulotki. Mam nadzieję, że wszystko bedzie ok
__________________

Nathaliaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 12:16   #1828
mirage23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 38
Dot.: antybiotyk+antykoncepcja-pilne

Pilne!!!

Witam, od dawna jestem na forum wizaż, ale od dzisiaj będę zaglądać również tutaj. Potrzebuję pomocy.

Od niedawna współżyję z moim chłopakiem. Jest to mój pierwszy partner seksualny. Na samym pcozątku stosowaliśmy jeydnie prezerwatywy, potem zaczęłam brać tabletki anty (syndi 35). Byłam dzisiaj u lekarza, który wrócił do diany 35, która lepiej mi służyła (pierwsze jej opakowanie wezmę dopiero po najbliższej meisiączce). Czytałam kiedyś o skuteczności tabletek, ale nigdzie nie było napisane o metronidazolu. Mam problemy z cerą i stosuję go jedynei wieczorem. Z partnerem stosujemy stosunek przerywany, ale bez prezerwatywy. Dzisiaj lekarz po zbadaniu stwierdziła, że mam dużo śluzu, ale nie jest on chory. Za parę dni powinnam dostać meisiączkę. Pytanie: czy branie diany 35 a wcześniej syndi 35, stosując metronidazol na twarz wieczorem (i stosunek przerywany) może dojść do osłabienia działania tabletek i mimo stosunku przerywanego (który nie jest żadnym zabezpieczeniem) dojść do zapłodnienia?
mirage23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 12:21   #1829
Nathaliaczek
Raczkowanie
 
Avatar Nathaliaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 494
Dot.: antybiotyk+antykoncepcja-pilne

Z tego wszystkiego ciążą grozi tylko stosunek przerywany. Skoro sama piszesz, że nie jest on żadną metodą, to dlazego na tą krótką chwilę nie wrócicie go prezerwatyw? Oszczędzicie sobie wileu nerwów i być może smutnych niespodzianek.
__________________

Nathaliaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-07, 12:22   #1830
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: antybiotyk+antykoncepcja-pilne

Ale zakręciłaś... To bierzesz w końcu jeszcze to Syndi?

W każdym razie strona ministerstwa nie wykazuje interakcji między metronidazolem a tabletkami anty.
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.