Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!! - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-27, 20:07   #601
Asik1818
Przyczajenie
 
Avatar Asik1818
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Dopiszę się do grona dziewczyn z wrastającymi włoskami. Czego ja już nie próbowałam robić z tymi włoskami, strupkami i bliznami ... Był okres czasu kiedy moje nogi wyglądały tragicznie. Rana na ranie, pełno strupów i blizn, nawet rajstopy tego nie chciały zamaskować.
A wszystko zaczęło się jakieś 2 lata po kupieniu depilatora. Włoski zaczęły wrastać, ja zaczęłam to rozdrapywać i dłubać przy strupkach i tak dorobiłam się pięknych blizn.
Dopiero na Wizażu dowiedziałam się, ze ta masakra na moich nogach to początek zapalenia mieszków włosowych i wina depilatora. Odstawiłam depilator i z bólem serca przerzuciłam się na maszynkę do golenia. <Jak ja nie nawidzę golić nóg maszynką ...> Rozpoczęłam walkę z wrastaniem. Ciągłe peelingi, pasta cynkowa, sudokrem, cepan i tak ciągle. I oczywiście pochowałam wszelkie pensetki z zasięgu widzenia. Strupki powoli zaczęły znikać, blizny nie były aż tak widoczne i coraz mniej włosków wrastało. Teraz znowu wróciłam do depilatora i wloski znowu wrastają, ale już nie miałam siły do golenia nóg 2-razy dziennie maszynką. Masakra ...
Więc bawię się tak stopniowo --> Najpierw wzmacniam włoski i golę je maszynką przez jakiś czas a potem kiedy widzę, że robią sie mocniejsze i twardsze przerzucam sie na depilator.
I staram się z całych sił przy nich nie grzebać. Ale chyba każda z nas to ma, że kiedy widzi taką grudkę w której najprawdopodobniej kryje się taki długi, kilkucentymetrowy włos, to nie może się powstrzymać i przy tym grzebie ;P
Ale przyznam, że pare razy pokazałam się w wielkie upały w krótkich spodniach i ludzie nawet nie patrzyli na moje nogi bardzo namolnie. A jeszcze w maju częsta reakcja na widok moich łydek była taka "Na co jesteś uczulona znowu?" lub "Komary juz Cię dorwały a Ty musiałaś to rozdrapać oczywiście!"
Pozdrawiam
Asik1818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 21:49   #602
evilpinky
BAN stały
 
Avatar evilpinky
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 98
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

jeśli nie możesz sobie poradzić pozostając przy samej maszynce, wypróbuj wosk zamiast depilatora. Plastry są mało wydajne, lepiej wkłady i paski. Naprawdę mniej wrastają.
evilpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 17:40   #603
dysia
Raczkowanie
 
Avatar dysia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 122
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ja 2 tygodnie temu byłam na wosku u kosmetyczki i niestety wloski odrastają i większość wrasta
Smaruję pilarixem ale jak na razie nie widzę większych efektów.
Zastanawiam się czy jeszcze raz zaryzykować z woskiem,wydać 100 zl i po dwoch tygodniach wydłubywać wrośnięte wloski czy wrócić do maszynki, które nienawidzę.
Myślicie,że jeśli teraz wrastają to następnym razem nie będą wrastać?
dysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 21:43   #604
evilpinky
BAN stały
 
Avatar evilpinky
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 98
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

no i to jest tak, że każdy reaguje inaczej. po wosku wrastają, chociaż po depilatorze bardziej. Sama używam wosku naprzemiennie z maszynką i elektryczną golarką. Nie chodzę do kosmetyczki, mam sprzęt w domu. W zasadzie ważny jest też sposób wyrywania, Nieumiejętne podrażnia mocno skórę, nie wyrywa wszystkiego - no i powoduje większe wrastanie.:/ Tak czy tak- syzyfowa robota niestety. A na miejscowe podrażnienia stosuję neomycynę- antybiotyk.
Pachy mam zrobione laserem- rewelacja!! Efekt szybki, mało bolesny, bez żadnych powikłań i co najważniejsze- trwały. Jeśli szukacie namiaru na naprawdę dobry gabinet na dolnym śląsku- mogę dać namiary


na wszelkie podrażnienia super się sprawdził żel Paloma Unicolor. Aloe Vera 98%
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sza-pomoc.html
Jak na razie - podrażnienia schodzą w tempie ekspresowym.
na mnie działa na pewno lepiej niż pilarix.

Edytowane przez evilpinky
Czas edycji: 2008-09-07 o 14:09 Powód: uzupełnienie
evilpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 12:22   #605
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Dziewczyny u mnie jest jakaś masakra :/ Mam mnóstwo krostek i najgorsze ze na linii bikini i głębiej w tamtych miejscach. Próbowałam kilka wyciągać i to są tak długie włosy wrośnięte że ja nie wiem co mam zrobić
Smaruje teraz Effaclarem K żeby ten stan zapalny złagodzić, ale to tylko doraźnie. Pół nocy dzisiaj szukałam czegoś żeby mi pomogło. Te krosty tak bolą że nie mogę nawet bielizny niektórej zakładać bo mi podrażnia.
Znalazłam krem na allegro, jednak nie wiem co o nim myśleć, czy to może zadziałać?
http://allegro.pl/item445641849_ingr...sy_hit_sd.html

Najlepsze jest to że nie mam takiego problemu na nogach, tylko TAMTE miejsce
Proszę niech się wypowie ktoś, kto może używał tego kremu. Cena jak dla mnie jeszcze do przełknięcia, ale jeśli by zadziałało, a tak to co, wyrzucić tyle pieniędzy?
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 15:55   #606
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

proponuje zebys poprosila o sklad tego specyfiku sprzedawce i zapytala dzieczyn z biochemii o analize skladu tego prearatu przynajmniej bedziesz wiedziec czy on moze miec jakiekolwiek dzialanie odkazajace, zluszczajace czy jakie tam powinien miec osobiscie nie uzywalam i chyba bym nie zaryzykowala kupna....
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 09:40   #607
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

W takim razie na co się zdecydować?
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 10:33   #608
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Eflinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny u mnie jest jakaś masakra :/ Mam mnóstwo krostek i najgorsze ze na linii bikini i głębiej w tamtych miejscach. Próbowałam kilka wyciągać i to są tak długie włosy wrośnięte że ja nie wiem co mam zrobić
Smaruje teraz Effaclarem K żeby ten stan zapalny złagodzić, ale to tylko doraźnie. Pół nocy dzisiaj szukałam czegoś żeby mi pomogło. Te krosty tak bolą że nie mogę nawet bielizny niektórej zakładać bo mi podrażnia.
Znalazłam krem na allegro, jednak nie wiem co o nim myśleć, czy to może zadziałać?
http://allegro.pl/item445641849_ingr...sy_hit_sd.html

Najlepsze jest to że nie mam takiego problemu na nogach, tylko TAMTE miejsce
Proszę niech się wypowie ktoś, kto może używał tego kremu. Cena jak dla mnie jeszcze do przełknięcia, ale jeśli by zadziałało, a tak to co, wyrzucić tyle pieniędzy?
biegiem do dermatologa po masc z antybiotykiem!
musisz najpierw podleczyc stan zapalny
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 12:59   #609
Pisklak23
Raczkowanie
 
Avatar Pisklak23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 99
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ja po depilacji plastrami zimnego woski smaruję skórę Sudocremem i następnego dnia mam ładną, gładką skórę.podrażnienia znikają.
Ten krem to moje nowe odkrycie i cieszę się, że go kupiłam bo ma naprawdę wszechstronne zastosowanie
Spróbuj, może akurat Ci pomoże
Pisklak23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 23:55   #610
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Wybiorę się po ten sudocrem, obawiam się jednak, że przy tym stanie bez wizyty u dermatologa się nie obejdzie :/
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 13:29   #611
evilpinky
BAN stały
 
Avatar evilpinky
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 98
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Jeśli nie dermatolog, to chociaż lekarz pierwszego kontaktu powinien Ci pomóc, lepiej zastosuj jakiś antybiotyk w maści.
Mnie osobiście np. sudocrem nie pomaga:/
Jeśli zastosujesz antybiotyk zlikwidujesz stan zapalny dużo szybciej, zmniejszając ryzyko powstania blizn lub przebarwień.
evilpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 14:39   #612
softka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Witam!
jestem tu nowa i nie będę wam opowiadać swojej historii bo pokrywa się w większości z waszymi. W każdym razie aktualnie na moich nogach są zarówno stare blizny jak i świeże podrażnienia po każdorazowym goleniu maszynką, wrastające włosy.
To mój koszmar i zmora od lat. Porady dermatologów nigdy nie odniosły żadnego skutku. Ostatnią lenią spódnice kupiłam wiele lat temu. Można powiedziec że pogodziłam się z tym i już. Nie myslałam o nogach i nie patrzyłam na nie (wiem że to chore)
Jakiś czas temu wpadła mi w oczy recenzja veetu przeciw wrastaniu na wizażu i zaintrygowały mnie pozytywne recenzje. Na tle nieobotycznie drogich, wymyślnych preparatów które wcześniej stosowałam i które nie odniosły żadnego skutku, to brzmiało prawie jak żart. Ale pomyslałam że co szkodzi spróbować. No i ogromne zdziwienie- nastąpiła poprawa!!!! Teraz zaczynam drugą tubke, stosuje krem codziennie po kąpieli i goleniu. Czasami dwa razy dziennie. Nadal nie można powiedzieć że mam śliczne nóżki(haha) ale jest postęp!
Jednak jak doskonale wiecie apetyt rośnie w miarę jedzenia- dlatego trafiłam na to forum Chciałabym spróbować krem z mocznikiem. I tu proszę o radę- poczytałam trochę o preparatach dostępnych na rynku i już wiem że potrzebuję czegoś z wysokim stężeniem moczniku bo mam naprawdę grubą skórę. Pytanie czy dobrze żeby był tam jeszcze kwas salicylowy? zatem czy lepiej np. oxeril 30 czy pilarix? i czy mogę stosować to równolegle z tym veetem. Np. veet po kapieli a preparat z mocznikiem rano? Będę wdzięczna za odpowiedz
Pozdrawiam wszystkie walczące
softka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 14:49   #613
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez softka Pokaż wiadomość
Chciałabym spróbować krem z mocznikiem. I tu proszę o radę- poczytałam trochę o preparatach dostępnych na rynku i już wiem że potrzebuję czegoś z wysokim stężeniem moczniku bo mam naprawdę grubą skórę. Pytanie czy dobrze żeby był tam jeszcze kwas salicylowy? zatem czy lepiej np. oxeril 30 czy pilarix? i czy mogę stosować to równolegle z tym veetem. Np. veet po kapieli a preparat z mocznikiem rano? Będę wdzięczna za odpowiedz
Pozdrawiam wszystkie walczące
proponuje
-ocerin 30 lub xerial 30

-squamax moje nowe kosmetyczne odkrycie, kosztuje ok 20zl, niezwykle wydajna emulsja, stosowana regularnie przez pare dni powoduje zluszczenie i minimalizuje lekkie stany zapalne, zawiera mocznik 20% i kwas salicylowy 5%, wiec dziala silniej niz pilarix
http://www.lekolandia.pl/lefrosch-sq...ml-p-5067.html

one sa tej samej firmy, ale squamax wychodzi w sumie taniej

do wszystkiego z mocznikiem> 10% radze uzywac rekawiczek, bo skora z dloni moze schodzic nie mowiac juz o tym co sie dzieje z paznokciami...

a Veet i masc z mocznikiem mozesz naprzemiennie: jedna noc-mocznik, druga veet
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 08:38   #614
softka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

dzięki!
Mam jeszcze takie pytanie- czy po tym skóra będzie schodzić w widoczny sposób? szczególnie mi to nie przeszkadza oczywiście. Tylko na początku listopada bede "występować" w bikini. czy kilka dni przed wyjazdem mam to poprostu odstwaic?

i jeszcze jedno- dlaczego mam to zmywać po 2-4 gdz.? myslałam ze to się wchłonie jak balsam do ciała chodzi o squmax oczywiście

w każdym razie ide go upolować
softka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 20:45   #615
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez softka Pokaż wiadomość
dzięki!
Mam jeszcze takie pytanie- czy po tym skóra będzie schodzić w widoczny sposób? szczególnie mi to nie przeszkadza oczywiście. Tylko na początku listopada bede "występować" w bikini. czy kilka dni przed wyjazdem mam to poprostu odstwaic?

i jeszcze jedno- dlaczego mam to zmywać po 2-4 gdz.? myslałam ze to się wchłonie jak balsam do ciała chodzi o squmax oczywiście

w każdym razie ide go upolować
nie tak drastycznie jak po np. masci na odciski, ale delikatne platy moga odpadac po paru dniach

ja uzywam pare nocy z rzedu, a potem robie przerwe, kilka dni pozniej biore dluzsza kąpiel i naskorek po wymoczeniu fajnie schodzi, szczegolnie po goleniu

teoretycznie mozna zmywac, ale ja tego nie robie, zostawiam na noc, nie zostawia tlustej otoczki jak np xerial/oxeril30

na Twoim miejscu zrobilambym przerwe jezeli masz wystapic w bikini, nie powinno byc drastycznie, ale zawsze bedziesz czula sie pewniej bez odlazacej skory

Squamax jest w sieci aptek Dbam o Zdrowie, mozna zamowic przez internet i odebrac w aptece stacjonarnej, wychodzi taniej
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 14:17   #616
softka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nie tak drastycznie jak po np. masci na odciski, ale delikatne platy moga odpadac po paru dniach

ja uzywam pare nocy z rzedu, a potem robie przerwe, kilka dni pozniej biore dluzsza kąpiel i naskorek po wymoczeniu fajnie schodzi, szczegolnie po goleniu

teoretycznie mozna zmywac, ale ja tego nie robie, zostawiam na noc, nie zostawia tlustej otoczki jak np xerial/oxeril30

na Twoim miejscu zrobilambym przerwe jezeli masz wystapic w bikini, nie powinno byc drastycznie, ale zawsze bedziesz czula sie pewniej bez odlazacej skory

Squamax jest w sieci aptek Dbam o Zdrowie, mozna zamowic przez internet i odebrac w aptece stacjonarnej, wychodzi taniej
Zakupiłam wczoraj w aptece magicznej i już nawet użyłam. Z kartą klienta zaplaciłam 22 zł.
softka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 18:00   #617
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

a jesli moge zapytac jakie sa efekty stosowania tego cuda? tylko same konkrety prosze
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 20:26   #618
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ale to ta maść przez was omawiana ma poradzić na wrastające włoski??
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 14:42   #619
softka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
a jesli moge zapytac jakie sa efekty stosowania tego cuda? tylko same konkrety prosze
jeśli o mnie chodzi to za wcześnie na mówienie o efektach dziś będe smarować łydki dopiero trzeci raz. Na razie nic się nie dzieje
softka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 18:08   #620
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

softka thx za zainteresowanie ale uzywaj uzywaj i pisz jakie efekty pamietaj ze my tez czekamy na lek cud:P
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 11:51   #621
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ostatnio w drogerii natknelam na na kosmetyki skin doctors w drogerii (teraz jestem w anglii) no i musialam kupic te cudo tak rozreklamowane na all czyli ingrow go. koszt okolo 9 funtow za buteleczke 120 ml.
no i co najlepsze... nog nie depiluje i juz nigdy nie bede ryzykowac, ale bikini...jakos ciezko mi sobie wyobrazic wakacje nad morzem z zyletka. wiec wyskubalam sie peseta - wiem chora jestem ale jakos to przezylam... no i smaruje codziennie niewielka iloscia plynu, mija 3 tyg. od depilacji a ja nie mam zadnego wrosnietego wlosa!!! skora jest miekka, bez zaczerwien, w niczym nie przypomina skory owlosionej po depilacji, no poza wloskami ktore delikatnie sie przebijaja bez wiekszego problemu. jestem tak zadowolona, jeszcze nigdy nie mialam tak dlugo spokoju z bikini. wreszcie cos dziala!!! szczerze polecam, nie wiem jak radzilby sobie na nozkach ale do bikini jest super.

buziaki dziewczyny
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 10:05   #622
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ja chociaz smaruje folisanem to i tak czasem cos wrosnie, tyle ze u mnie chodzi o bikini a nie nogi. Troche sie bawiłam maścią na odciski ale zastanawiam sie czy nie zrobić mikrodermabrazji w salonie, tyle ze to umiejscowienie, jak myslicie na biki mozna zrobic?
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 10:23   #623
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

A mnie znajoma kosmetyczka poinformowala, zebym uwazala na smarowanie lydek balsamami i innymi oleistymi substancjami zaraz po depilacji, bo one blokuja pory i wtedy niektore slabsze wlosy nie maja jak sie wydostac i sobie wrastaja. Powiedziala zeby robic peeling i posmarowac olejkiem mineralnym czy suchym bo one nie blokuja por. Napewno wyprubuje kwasy.
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 14:36   #624
beatriss
Przyczajenie
 
Avatar beatriss
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 20
GG do beatriss
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cześć wszystkim
ja też walczę z podrażnieniami i wrastaniem włosków po depilacji, ale niestety z depilatora zrezygnować nie mogę bo mam tak mocne i widoczne owłosienie (a skóra biała)
z przeczytanych wszystkich zamieszczonych tu wskazówek i specyfików zrobiłam sobie listę, z której będę teraz skwapliwie korzystać i testować, zobaczymy...

mam jednak dla Was ważną radę
otóż ostatnio po raz pierwszy od wieelu lat mój peeling trwał długo, tj. ok. 15 minut, a nie jak wcześniej 3-5 minut (tak myślę, nie patrzyłam na zegarek :P) - masowałam się delikatnie, bez ucisku, stosowałam "pomarańczowy" peeling myjący Eris (koniec drugiej tubki) i dopiero teraz zauważyłam znaczną poprawę! peeling robiłam rano, a wieczorem podczas depilacji zauważyłam, że mniej włosków "blokuje" się pod skórą, depilator radził sobie nawet z tymi rosnącymi prawie pod skórą - wystarczyło podważyć paznokciem i poszło
było znacznie lepiej niż wcześniej! następnie wysmarowałam się sudocremem, na to penatenem i poszłam spać, rano skóra nie była zmasakrowana - u mnie to cud!

podsumowując:
polecam dłuugi peeling - wymasować się na maxa, depilację przeprowadzić nie wcześniej jak po 12 h od peelingu, po depilacji wysmarować się sprawdzonym przez siebie środkiem łagodzącym...

mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej, czego sobie i wszystkim życzę! *
beatriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 16:46   #625
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

dziewczyny a stosowała któraś z was antybiotyk baneocin w formie maści? własnie dostalam na niego recepte i chcialabym wiedziec czy jest skuteczny oczywiscie sama tez wyprobuje bo jest niedrogi troszke ponad 10zl a moze akurat pomoze w ogole jestem zadowlona bo zmienilam dermatologa i Pani powiedziala ze to jest do wyleczenia calkowitego!! tylko trzeba zadbac o skore wiec pelen opytmizm we mnie wstapil
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 21:01   #626
Danutaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

witam wszystkich

w życiu dokonałam tylko jednej depilacji, i po tym dokonał się koszmar na łydkach wiekszośc włosków się wrasta...nawet po maszynce do golenia, kiedyś radziłam sobie z tym kupujac w aptece igiełki i cierpliwie wyciagałam włosek po włosku, niestety bło to dośc meczące i efekt był nie ciekwy , nogi były całe w kropkach, teraz zaczełam stosować pilingi stosuje je codziennie w czasie kompieli potem dokładnie balsamuje nogi i oczywiście tylko jak jest ciepło wystawiam nogi nawiaterek zeby były na "świerzym powietrzu" a nie pod długimi jeansami jak to zawsze u mnie bywało...jak narazie blizny nie są tak widoczne.... ale bede musiała koniecznie wypróbowac tych maści
Danutaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 20:10   #627
kosia992
Raczkowanie
 
Avatar kosia992
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 71
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

.
__________________

Edytowane przez kosia992
Czas edycji: 2010-02-02 o 17:51
kosia992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 10:35   #628
joasia7070
Raczkowanie
 
Avatar joasia7070
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ehh droga Kosiu992 cieszę się bardzo że ci się udało tak jak i ty odstawiłam depilator i włoski przestały mi wrastać dopiero po roku ale ty poradziłaś sobie też z przebarwieniami.... a ja nieco robiłaś że znikły??? Widziałam zdjęcie twoich nóg i szczerze to uważam że twoje przebarwienia to nie był problem. Moje łydki i tylko łydki pokryte są takimi czerwonymi plamkami (czasem bledsze czasem mocniej je widać) dermatolog mi nie pomógł, cepan też nie pomógł nic.. teraz używam acne-derm na przebarwienia ale nie wierze że coś pomoże. Może ty coś doradzisz??? Bo jak przyszłe lato ma wyglądać tak jak ostatnie to
joasia7070 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 22:40   #629
blau
Rozeznanie
 
Avatar blau
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z Internetu ;))
Wiadomości: 858
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez kosia992 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, pisałam tutaj w wakacje, dałam nawet zdjęcia swoich nóg. Nie chcę zapeszyć, ale włosy już nie wrastają a blizny (a raczej przebarwienia) się zagoiły! opaliłam je i teraz zeszły razem z opalenizną) bądźcie w dobrej myśli, ale pierwszy krok do wyleczenia tego to oczywiście odstawienie depilatora. Mi dopiero po roku od odstawienia go przestały wrastać włosy.
Miałam identyczny problem. Odstawiłam oczywiście ten cholerny depilator. Na nogach miałam sajgon. Czerwone krosty, później strupy, czasem stan zapalny i małe ropiejące ranki...całe lato chodziła w długich przewiewnych, hawajskich spódnicach...koszmar minionego lata. Po zagojeniu się ran, pozostały blizny...ciemne plamki, które niewidocznie były tylko po użyciu korektora i założeniu rajstop...Terapia na taki stan były codziennie peelingi cukrowe i smarowanie kremem bambino. Dziś nie mam śladu bo tej masakrze Pozdrawiam!
__________________

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 18:24   #630
ANERI86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

...

Edytowane przez ANERI86
Czas edycji: 2009-01-14 o 13:33
ANERI86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-16 15:31:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.