Wątek muffinkowy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-18, 17:34   #211
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Wątek muffinkowy

ja kupiłam kiedyś gotowe babeczki- takie w pudełku dr Oetkera bodajże, o w smaku nie wspomnę, bo były niezbyt smaczne, ale były pieczone tylko w papierkach i rzeczywiśnie niektóre miały dziwny kształt

kupowała, któraś orkiszowych muffinków: http://allegro.pl/item439865829_muff...zt_325_gr.html ?
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 21:47   #212
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Wątek muffinkowy

nie kupowałam, ale podobno z mąki orkiszowej są dobre jutro sie wybieram po mąkę orkiszową właśnie, w weekend więc może upiekę. tyle że ja piekę dietetyczne, więc mogą nie być takie smaczne jak normalne
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 22:46   #213
ma_linka
Zadomowienie
 
Avatar ma_linka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 007
Dot.: Wątek muffinkowy

ja wczoraj upiekłam muffinki z jabłkami i cynamonem
__________________


ma_linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 11:47   #214
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Wątek muffinkowy

Moje ulubione mufinki są z gorzką czekoladą, orzechami włoskimi i migdałami .. jejku jak ja je lubię
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 18:38   #215
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Dot.: Wątek muffinkowy

Czy macie przepis na muffunki z mąką kukurydzianą albo inną, nie pszenną? Mam przyjaciółkę uczuloną na pszenicę, a chciałabym jej upiec słodkie co nieco. Bardzo będę wdzięczna za przepis.
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 18:01   #216
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Wątek muffinkowy

Przedstawiam mój muffinkowy debiut 2 dni temu zamówiłam foremki a dziś przed 17 zjawił się kurier z przesyłką
Z braku wystarczającej ilości czasu i składników na jakieś wymyślności- na pierwszy ogień poszły jabłka i cynamon Przepis od Olcia_rom
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia IMG_7965.jpg (34,0 KB, 95 załadowań)
__________________
Moje biżuteryjne wąteczki: 1 i 2

i najnowszy - 3
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 17:55   #217
vegemaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 150
Dot.: Wątek muffinkowy

Witam Was dziewczyny!:)
Chętnie przyłączę się do wątku:), bo sama uwielbiam piec muffinki:D; mam sporo przepisów, ale właściwie żadnego ulubionego:>. Już od dawna wypróbowuje różne przepisy i dekoracje i właściwie teraz idę bardziej w stronę amerykańskich cupcakes niż tradycyjnych muffinek, ale to właściwie niewielka różnica;)
Podam wam parę linków:), gdzie są ciekawe przepisy i inspiracje;) do dekoracji babeczek; to takie strony z których często korzystam i można znaleźć ciekawe przepisy:) :
http://www.cupcakefun.com/
http://www.wilton.com/recipes/browse...1&cat=Cupcakes
http://mojewypieki.blox.pl/html/1310...21.html?421213
ja metalową teflonową foremkę kupiłam kiedyś w lidlu za 9,90 jakoś koło gwiazdki mieli takie różne formy do piecznia; może w tym roku też będą mieli coś takiego, można polować;)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg babeczki kolejne.jpg (52,2 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg babeczki motyl.jpg (54,2 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cupcakes2.jpg (36,1 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cupcakes.jpg (56,6 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg motyl.jpg (46,1 KB, 101 załadowań)

Edytowane przez vegemaria
Czas edycji: 2008-11-02 o 10:02 Powód: poprawka
vegemaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-22, 18:04   #218
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Wątek muffinkowy

Cytat:
Napisane przez Vildi Pokaż wiadomość
Przedstawiam mój muffinkowy debiut 2 dni temu zamówiłam foremki a dziś przed 17 zjawił się kurier z przesyłką
Z braku wystarczającej ilości czasu i składników na jakieś wymyślności- na pierwszy ogień poszły jabłka i cynamon Przepis od Olcia_rom
Brawo..napewno są pyszne i aromatyczne przez cynamon .. mniam .. Powodzenia w eksperymentach mufinkowych..

Witamy w klubie miłośniczek mufinkowych
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 19:08   #219
vegemaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 150
Dot.: Wątek muffinkowy

Byłam w kuchni i zabrałam z szuflady pudełko z przepisami, więc podaje kilka
(przepisy są sprawdzone, to takie z których najczęściej korzystam, a babeczki moim zdaniem bardzo smaczne )

1. Muffinki z czekoladą
Przepis mam z filipinki z 2003 roku i to właściwie od tego zaczęła się moja przygoda z muffinkami. Babeczki są dość zbite ale mi bardzo smakują, najlepsze są jeszcze ciepłe!

składniki:
300g mąki, 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia, szczypta soli, 4 łyżki kakao, 1/2 szklanki cukru, 100g mlecznej i 100g gorzkiej czekolady (w przepisie jest 2x gorzka ale ja robię pół na pół), 2 jajka, 375ml maślanki(ja daję kefir), 1/3 kostki masła, cukier puder do posypania

Piekarnik rozgrzej do temp 200st. C. Formę wysmaruj stopionym masłem lub olejem(jeśli nie używa się papierowych papilotek). Do dużej miski wsyp mąkę, proszek do pieczenia, sól, kakao, dodaj cukier, posiekaną czekoladę, wymieszaj i zrób w środku dołek. W dzbanku wymieszaj jajka z maślanką. Wlej do suchych składników razem z roztopionym masłem. Wymieszaj tak, by ciasto było grudkowate. Łyżką włóż ciasto do formy. Piecz 25-30min., zostaw w foremce przez 5min., a potem delikatnie wyjmij. Przed podaniem posyp cukrem pudrem.

2. Waniliowe babeczki
(to ulubione babeczki mojej siostry, są wilgotne i mają waniliowy aromat, pychha; właśnie z tego przepisu są na zdjęciu)

składniki:
130g miękkiego masła, 250g drobnego cukru, łyżeczka olejku waniliowego(ja dodaję zwykle koło dwóch łyżeczek, ale to wg. uznania ), 3 jajka, 180g mąki, łyżeczka proszku do pieczenia, 3/4 szklanki mleka

Utrzeć masło z cukrem na puszystą masę, dodać olejek waniliowy, później kolejno jajka, dodać osobno zmieszane (mąka+proszek do pieczenia+ 1/2 łyżeczki soli), na końcu dodać mleko i wymieszać delikatnie, na grudkowatą masę.
Piec 20-25 min. w temp. 180st. C

3. Czekoladowe (z przepisu na murzynka)
to właściwie przepis na ciasto, ale bardzo je lubię i zawsze wychodzi, więc piekę w ten sposób babeczki. krótko mówiąc przepis jest szybki i prosty, a babeczki pyszne. Podaję składniki na ok. 12szt

składniki:
3 małe jajka, 1/2 szkl cukru, 1szkl mąki, 1 płaska łyżeczka sody, 1 czubata łyżka kakao, 3/4 szkl oleju, 2 jabłka(pokrojone w kostkę), 100g pokrojonych orzechów włoskich

Ubić jajka z cukrem, dodać następne składniki (osobno, w kolejności takiej jak po kolei są podane składniki)
Piec 30min w 180st C
Kiedy ostygną ja polewam je czekoladą roztopioną w odrobiną śmietanki bo idealnie się komponuje i dopełnia smak

(kiedy ostatnio je piekłam zamiast jabłek i orzechów, dodałam gruszki i marcepan i wyszły równie pyszne) - 100g pokrojonego w małą kostkę marcepanu do ciast i 2gruszki również pokrojone w kostkę)

5. muffinki a'la pizza
to może taki nieco niekonwencjonalny sposób, bo muffinki nie do kawy, a raczej na obiad, ale są bardzo dobre, więc dlaczego by nie podać

składniki:
2,5 szl mąki, 1 szkl mleka, 2 jajka, 1/2 kostki masła, 2 łyżeczki proszku do piecznia, szczypta soli, duża szczypta przyprawy do pizzy, duża szczypta oregano, 150g żółtego sera, keczup, 200g pieczarek, 1 cebula, kilkanaście listków świeżej bazylii, szczypta vegety, 1 łyżka masła
+masło do wysmarowania formy
(można też dodać pokrojoną w kostkę szynkę, ale ja mięsa nie jadam więc jest bez)

Piekarnik nagrzać do 210st C
W misce zmieszać mąką, proszek do pieczenia, sól, przyprawę do pizzy, oregano, posiekaną bazylię. Ser pokroić w kostkę (+zostawić troche do posypania). Cebulę pokroić w dość grubą kostkę i zeszklić na patelni z vegetą. Pieczarki pokroić w plastry i dodać do cebuli. To z patelni dodać do pozostałych składników i wymieszać. Jajka roztrzepać z mlekiem. Masło roztopić w rondelku, lekko wystudzić, dodać do mleka i dokładnie wymieszać. Płyny połączyć z mąką i dość dokładnie wymieszać.
Formę wysmarować masłem, do poszczególnych otworków nałożyć łyżkę ciasta. Następnie na środku nałożyć keks keczupu i przykryć kolejną łyżką ciasta. Wierzch posypać startym serem. Piec 20-25min


ostatnio piekłam też babeczki ze skórka cytrynową i sokiem z cytryny i mimo, że nie przepadam za skórką cytrynową, to mi bardzo smakowały, ale nie mogę nigdzie znaleźć przepisu; jak odnajdę, to najpierw sama je upiekę i dodam od razu ze zdjęciem


smacznego!
vegemaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 18:33   #220
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wątek muffinkowy

Pieklam muffinki kilka razy, za kazdym razem inne...
Moj problem jest taki, że nie wychodza mi one tajie bardzo puszyste, tylko troche zbite Wiecie co moze byc powodem? Skladniki daje takie jak w przepisie...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 18:46   #221
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wątek muffinkowy

I jeszcze takie pytanie:mam rożne przepisy na muffiny, zwykle wychodzi mi 12 sztuk. Poniewaz moja forma jest tylko na 6 szt.,muszę je piec w dwóch partiach. Pierwsza zawsze wychodzi mi fajna, muffiny są wyrosniete. Natomiast z drugiego pieczenia są juz bardziej "oklapnięte" . Moze to ciasto nie moze stac tylko trzeba je od razu wykorzystac? Bo nieraz chyba tak jest... Z góry dzieki za rady!
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-01, 19:11   #222
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Wątek muffinkowy

a przesiewasz mąkę?
tak naprawdę to zależy od składników - jaka margaryna itp . mi czasem wychodzą zbite, innej nie.
co do ciasta, ja tak samo czasem piekę na dwie tury ale nie zauważyłam, żeby druga była gorsza od pierwszej. może przypadek?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 10:27   #223
vegemaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 150
Dot.: Wątek muffinkowy

Wrzucam zdjęcia moich ostatnich wypieków
przepis na te z sercami to nr 3 z tych co podawałam wcześniej, a na te z wisienkami przepis jest tu: http://mojewypieki.blox.pl/2007/10/C...-cupcakes.html (ja dałam do polewy czekoladę mleczną, no ale jak kto woli )
a dekoracje z marcepana do ciast (+ barwniki schwartau)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 028.jpg (45,6 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 040.jpg (60,3 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 054.jpg (71,9 KB, 84 załadowań)
vegemaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 21:58   #224
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: banalnie proste muffinki czekoladowe

dziewczyny, a czy można upiec muffinki w takich foremkach papierowych tylko? Wyjdą?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 22:49   #225
vegemaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 150
Dot.: banalnie proste muffinki czekoladowe

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
dziewczyny, a czy można upiec muffinki w takich foremkach papierowych tylko? Wyjdą?
to zależy jakie masz foremki i jaki przepis
np. te babeczki z dr. oetkera wychodzą w samych papilotkach, bo są z grubego papieru, a ciasta się daje mało, jest lekkie i mocno wyrasta.
ale większość kupnych papilotek jest z cienkiego papieru i wtedy wyjdzie ci najprawdopodobniej taki płaski kapeć ;P ; ciasto zwyczajnie się rozlewa i babeczki wyjdą po prostu płaskie.
vegemaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 23:08   #226
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Wątek muffinkowy

Cytat:
Napisane przez vegemaria Pokaż wiadomość
Wrzucam zdjęcia moich ostatnich wypieków
przepis na te z sercami to nr 3 z tych co podawałam wcześniej, a na te z wisienkami przepis jest tu: http://mojewypieki.blox.pl/2007/10/C...-cupcakes.html (ja dałam do polewy czekoladę mleczną, no ale jak kto woli )
a dekoracje z marcepana do ciast (+ barwniki schwartau)
ojej, ależ majsztersztyk!
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 09:39   #227
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: banalnie proste muffinki czekoladowe

Cytat:
Napisane przez vegemaria Pokaż wiadomość
to zależy jakie masz foremki i jaki przepis
np. te babeczki z dr. oetkera wychodzą w samych papilotkach, bo są z grubego papieru, a ciasta się daje mało, jest lekkie i mocno wyrasta.
ale większość kupnych papilotek jest z cienkiego papieru i wtedy wyjdzie ci najprawdopodobniej taki płaski kapeć ;P ; ciasto zwyczajnie się rozlewa i babeczki wyjdą po prostu płaskie.
dziękuję to w takim razie muszę poszukać tej formy do muffinków
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 14:10   #228
vegemaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 150
Dot.: Wątek muffinkowy

lukrecja222: nie ma za co, a foremka na muffinki na pewno się przyda

Limonatka: dzięki, starałam się. od kiedy odkryłam marcepan do ciast, to po prostu uwielbiam wymyślać dekoracje do babeczek i ciast; można zrobić praktycznie wszystko, a i w smaku jest pyszne
vegemaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 15:16   #229
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Wątek muffinkowy

a jakiej firmy marcepanu używasz? ja w sumie teraz nie piekę muffinek zwykłych (tylko takie "niezwykłe", dietetyczne ), bo jestem na diecie, ale dla rodziny/znajomych mam ochotę upiec takie fajne
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-03, 16:41   #230
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wątek muffinkowy

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
a przesiewasz mąkę?
tak naprawdę to zależy od składników - jaka margaryna itp . mi czasem wychodzą zbite, innej nie.
co do ciasta, ja tak samo czasem piekę na dwie tury ale nie zauważyłam, żeby druga była gorsza od pierwszej. może przypadek?
Tak, mąkę przesiewam margaryna - zwykle Kasia, moja mama jej używa i mówi, że do ciast jest najlepsza No, to moze przypadek, że tak mi wychodzą... Myslalam, że moze ciasto nie moze stac...ale uspokoilas mnie, dzieki

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
dziewczyny, a czy można upiec muffinki w takich foremkach papierowych tylko? Wyjdą?
Mi wyszly kiedys plaskie, ale to dlatego ze papilotki byly cieniutkie
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 09:01   #231
vegemaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 150
Dot.: Wątek muffinkowy

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
a jakiej firmy marcepanu używasz? ja w sumie teraz nie piekę muffinek zwykłych (tylko takie "niezwykłe", dietetyczne ), bo jestem na diecie, ale dla rodziny/znajomych mam ochotę upiec takie fajne
ja jak już upiekę na jakieś imieniny czy coś, to nie mogę się powstrzymać, żeby nie spróbować, i jeszcze podczas robienia podjadam marcepan, albo czekoladę; też musiałabym spróbować czegoś dietetycznego

a masę marcepanową kupuję firmy "zentis". u mnie w mieście jest kilka sklepów z produktami sprowadzanymi z niemiec i tam właśnie to mają; ja płacę 6zł za 200g.(kiedyś byłam w niemczech, to tam w prawie każdym sklepie to mają i to za trochę ponad 1euro, a w polsce niestety dość trudno dostać:/)
wiem, że mają jeszcze w piotrze i pawle, ale chyba coś koło 8zł kosztuje; kiedyś siostra mi kupowała na bazarze w poznaniu:P, widziałam też taką samą na allegro (ale za 8.99+przesyłka).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg masa marcepanowa.jpg (21,1 KB, 14 załadowań)
vegemaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 09:12   #232
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Wątek muffinkowy

hm, to się muszę rozglądnąć u siebie, bo mamy właśnie takie stragany z niemieckimi produktami na bazarkach fakt, u nas marcepan niestety mało popularny jest a jak się znajdzie, to drogi a taka pyszność!
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 11:02   #233
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: banalnie proste muffinki czekoladowe

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
dziewczyny, a czy można upiec muffinki w takich foremkach papierowych tylko? Wyjdą?
nie wyjda rozklapia sie na plasko ,papilotkio trzeba wlozyc do foremki
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 12:22   #234
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: banalnie proste muffinki czekoladowe

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
nie wyjda rozklapia sie na plasko ,papilotkio trzeba wlozyc do foremki
Czasem jak mi wyjdzie za duzo ciasta, a nie chce mi sie piec na 2 razy, to wkładam ciasto do samcyh papilotek, tylko ze wladam w 3 papilotki i wtedy jest wystarczająco sztywne
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 17:03   #235
wikakika
Rozeznanie
 
Avatar wikakika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 614
Dot.: Wątek muffinkowy

Ja mam jakiegos pecha, bo robilam muffinki juz z trzy razy z roznych przepisow i bardziej wygladaly jak ciastka niz muffinki. poprostu wszystko zawsze mi opadalo, mimo ze wymowalam muffinki dopiero jak ostygly. Ehhhhh moze nie mam reki do pieczenia??
wikakika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 16:51   #236
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Dot.: Wątek muffinkowy

dziewczyny, a myślicie, że muffiny mogą przeleżeć do następnego dnia?czy będą nieświeże?
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 17:07   #237
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Wątek muffinkowy

u mnie zawsze leżą nie są tak dobre jak zaraz po upieczeniu, ale zjadliwe są czasem też mrożę i po odmrożeniu w mikrofalówce są pycha, prawie jak po upieczeniu
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 17:21   #238
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wątek muffinkowy

Cytat:
Napisane przez rob4cz3q Pokaż wiadomość
dziewczyny, a myślicie, że muffiny mogą przeleżeć do następnego dnia?czy będą nieświeże?
Są dobre
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 20:22   #239
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Dot.: Wątek muffinkowy

dzięki;-) mam taką nadzieję, bo dziś je masowo popiekłam a impreza dopiero jutro.
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 22:26   #240
xxizusiaxx
Raczkowanie
 
Avatar xxizusiaxx
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ToTuXxD
Wiadomości: 37
Dot.: Wątek muffinkowy

a ja dzisiaj robilam mufinki ale mi jakeis dziwne wyszly ... no i taki troche jakby zakalec heh...
moglybyscie mi jakis fajny sprawdzony przepisik na mufinki podac )
z gory dziekuje
__________________
Wiem to, co wiem, mam to, co mam,
lecz wiem, o co gram!
Bądź blisko! To wszystko.
Nikt nie chce być sam!
Nie będziesz sam!
xxizusiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-27 14:13:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.