skończyłam studia i jestem bezrobotna - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-07, 19:59   #241
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Gratuluję

Ja właśnie zmieniłam pracę. Szukałam pracy 3 dni Ale to była druga praca więc duzo łatwiej
Dzięki
To bardzo szybko Ci się udało. Mnie właśnie łatwiej było znaleźć pierwszą

Cytat:
Napisane przez nutka27 Pokaż wiadomość
Temat jak najbardziej dlatku. Tak sobie czytam, jak udaje się Wam znaleźć pracę (popscene, gratuluje ) i mam nadzieję, że mi też się w końcu uda. Skończyłam studia ponad 2 lata temu, dokładniej matematykę, na dobrej uczelni. W tym czasie udało mi się załapać na kilka zastępstw, każde po kilka miesięcy. Teraz od maja ciągle szukam i nic. Utwierdzam się tylko w przekonaniu, że wybór studiów był pomyłką, ale to było z pasji ...
Dziękować
Każdy prędzej czy później znajduje jakąś stałą pracę. Mam nadzieję, że i ja taką będę mieć.
Chyba na jakimś innym wątku dziewczyna pisała, że 1,5 roku szukała pracy, ja bym chyba wylądowała w jakimś zakładzie jakbym miała tak długo czekać.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 20:02   #242
nutka27
Rozeznanie
 
Avatar nutka27
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 593
GG do nutka27
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Zgadza się, nie muszę być nauczycielem ( chociaż to chciałabym robić ) . Szukałam w różnych miejscach, ale najczęściej słyszę - matematyków nie potrzebujemy. Duży wpływ na to, że nadal nie mam pracy ma miejsce, w którym mieszkam - nie wielkie miasto. I rynek pracy też nie wielki.
__________________
Mój skarb
Zapraszam na bloga
nutka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 20:08   #243
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Nutka, może się przekwalifikuj, jakieś studia podyplomowe albo cuś. Podobno w finansach dużo zarabiają
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 11:23   #244
nutka27
Rozeznanie
 
Avatar nutka27
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 593
GG do nutka27
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

popscene, ja bardzo chętnie rozpoczęłabym studia podyplomowe ( jakaś księgowość, rachunkowość lub coś podobnego), ale.... Dopóki nie mam pracy, na taki wydatek nie mogę sobie pozwolić.
__________________
Mój skarb
Zapraszam na bloga
nutka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 12:21   #245
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

No ja właśnie studiuję podyplomowe rachunkowość i finanse, szkoda tylko że dostałam pracę w logistyce
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 21:06   #246
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez popscene Pokaż wiadomość
No ja właśnie studiuję podyplomowe rachunkowość i finanse, szkoda tylko że dostałam pracę w logistyce
Ja pracuję blisko mojego zawodu Ale z logistyką nie chciałbym mieć nic wspólnego dla mnie logistyk to mezcyzna BO jak nazwac kobietę- logistyka
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 22:00   #247
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ale gadanie, a doktor (stopień naukowy) to też tylko mężczyzna? Kobietę również można nazwać logistykiem, nic w tym nie ma dziwnego.

PS. Poza tym jeśli już się upieramy przy formach żeńskich to chyba logistyczka
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.


Edytowane przez ratta
Czas edycji: 2008-11-08 o 22:01
ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 06:58   #248
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Ale gadanie, a doktor (stopień naukowy) to też tylko mężczyzna? Kobietę również można nazwać logistykiem, nic w tym nie ma dziwnego.

PS. Poza tym jeśli już się upieramy przy formach żeńskich to chyba logistyczka
Ja zażartowałam
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 10:56   #249
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Ja zażartowałam
A ja się nie poznałam na żarcie Tak to jest jak się na zbyt serio bierze sprawy zawodowe. Pozdrawiam
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 21:24   #250
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

350zł na 1/2 etatu ? ludzie , nie chce mi sie wierzyć ... ja pracuje jako kelner 8dni w miesiacu (tylko sobota i niedziela , ale w dosyc slabym miejscu , jesli chodzi o klientele ) i mam 1100 zl na raczke . . . a tak z ciekawosci ,koledzy po fachu,ktorzy pracuja np w siouxie za 11 dni maja ponad 3000 zł na reke . . . .
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 21:27   #251
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez froggio Pokaż wiadomość
350zł na 1/2 etatu ? ludzie , nie chce mi sie wierzyć ... ja pracuje jako kelner 8dni w miesiacu (tylko sobota i niedziela , ale w dosyc slabym miejscu , jesli chodzi o klientele ) i mam 1100 zl na raczke . . . a tak z ciekawosci ,koledzy po fachu,ktorzy pracuja np w siouxie za 11 dni maja ponad 3000 zł na reke . . . .
Inna jest stawka za dni wolne ustawowo od pracy
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 21:34   #252
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

ale stawka tutaj prawie sie nie liczy , licza sie tipy
srednio w dobrej knajpie masz 150zł napiwkow + godziny to razem daje ponad 200 zł . .. dziennie ! ( i nie mowie o jakis bonusach typu swietny dzien gdzie mozna wyjsc 200zł 250zł . . . ) jakby ktos mi zaproponowal 350zl za pol etatu to zasmialbym mu sie w twarz ;]
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 08:08   #253
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

froggio, nie każdy chce pracować jako kelner/kelnerka. ja wolałabym pracować w zawodzie związanym ze studiami, które skończę, nawet gdybym miała mniej zarabiać, niż jako kelnerka.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 08:16   #254
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez froggio Pokaż wiadomość
ale stawka tutaj prawie sie nie liczy , licza sie tipy
srednio w dobrej knajpie masz 150zł napiwkow + godziny to razem daje ponad 200 zł . .. dziennie ! ( i nie mowie o jakis bonusach typu swietny dzien gdzie mozna wyjsc 200zł 250zł . . . ) jakby ktos mi zaproponowal 350zl za pol etatu to zasmialbym mu sie w twarz ;]
Liczy się stawka, bo nie mozę Ci zapłacić tak smao jak w dni powszednie Pracujesz w soboty, niedziele czyli dni wolne USTAWOWO.

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
froggio, nie każdy chce pracować jako kelner/kelnerka. ja wolałabym pracować w zawodzie związanym ze studiami, które skończę, nawet gdybym miała mniej zarabiać, niż jako kelnerka.
Dla mnie praca kelnera to praca tymczasowa. Zwróćmy uwage,że kelnerki/kelnerzy to osoby głownie młode, przeważnie studenci
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 20:58   #255
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

nie mowie, ze trzeba kelnerowac 6dni w tyg 8dni w miesiacy i sie ma WIECEJ niz wiekszosc tych smiesznych ofert z poprzednich postow na MIESIAC. Jak mozecie sie godzic na tak beznadziejne pensje na poczatek ?? po studiach jakis normalnych a nie np historia . i 1000zł ??? prosze was, wiadomo, nie dostanie sie raczej 2500 na reke ale badzcie ludzmi ,1000 zl wystarczy doslownie na nic . . . I taka mala uwaga, sory bardzo jesli konczycie w miare dobry kierunek (ktos tam pisal np o rachunkowosci i finansach ) zna sie jezyk + pozytywne nastawienie = i nie mozecie znal. normalnej pracy ? tylko godzicie sie na takie byle zarobki ? Bez obrazy ,ale nie miejcie pretensji do polski ,tylko do siebie samych. Jestes dobry , skonczyles rach i finanse? prosze bardzo dostajesz sie do pricewaterhousecoopers i masz na poczatek 4000zł na REKE .

i zeby nie bylo, ze jakos sie obnosze itp , kelner to nie jest moje zycie, studiuje dziennie na politechnice , w przyszlym roku chce zostac tajemniczym klientem i zaczac udzielac korkow z matmy , jak sie nie umie sprzedac swojej osoby to tak niestety jest . dlatego zamiast ciaglego marudzenia, zrobcie sobie mala organizacje zyciowa ..

Pozdrawiam . .
Cytat:
froggio, nie każdy chce pracować jako kelner/kelnerka. ja wolałabym pracować w zawodzie związanym ze studiami, które skończę, nawet gdybym miała mniej zarabiać, niż jako kelnerka.
ja sie odnosze do postow ludzie z poprzednich stron ; po studiach ,obronie i narzekaja,ze nie ma nigdzie pracy , po co bylo sie tyle "uczyc" i ida na kase do marketu l.... sorry bardzo ,ale to jest smiech na sali

Edytowane przez froggio
Czas edycji: 2008-11-10 o 21:00
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 22:13   #256
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez froggio Pokaż wiadomość
nie mowie, ze trzeba kelnerowac 6dni w tyg 8dni w miesiacy i sie ma WIECEJ niz wiekszosc tych smiesznych ofert z poprzednich postow na MIESIAC. Jak mozecie sie godzic na tak beznadziejne pensje na poczatek ?? po studiach jakis normalnych a nie np historia . i 1000zł ??? prosze was, wiadomo, nie dostanie sie raczej 2500 na reke ale badzcie ludzmi ,1000 zl wystarczy doslownie na nic . . . I taka mala uwaga, sory bardzo jesli konczycie w miare dobry kierunek (ktos tam pisal np o rachunkowosci i finansach ) zna sie jezyk + pozytywne nastawienie = i nie mozecie znal. normalnej pracy ? tylko godzicie sie na takie byle zarobki ? Bez obrazy ,ale nie miejcie pretensji do polski ,tylko do siebie samych. Jestes dobry , skonczyles rach i finanse? prosze bardzo dostajesz sie do pricewaterhousecoopers i masz na poczatek 4000zł na REKE .

i zeby nie bylo, ze jakos sie obnosze itp , kelner to nie jest moje zycie, studiuje dziennie na politechnice , w przyszlym roku chce zostac tajemniczym klientem i zaczac udzielac korkow z matmy , jak sie nie umie sprzedac swojej osoby to tak niestety jest . dlatego zamiast ciaglego marudzenia, zrobcie sobie mala organizacje zyciowa ..

Pozdrawiam . .
ja sie odnosze do postow ludzie z poprzednich stron ; po studiach ,obronie i narzekaja,ze nie ma nigdzie pracy , po co bylo sie tyle "uczyc" i ida na kase do marketu l.... sorry bardzo ,ale to jest smiech na sali
Na ilu rozmowach bylas ze wiesz ile daja na poczatek po studiach?? Wiesz ile teraz osob konczy studia? Liczy sie bardziej doswiadczenie i to co masz w glowie. Nikt Ci nie zaryzykuje by zatrudnic osobe od razu po studiach, ktora nie ma praktyki(minimum pol roku).
I bez obrazy ale zeby byc kelnerka to niewiele trzeba umiec. Chodzic, usmiechac sie i byc milym dla klienta. Zadne rozwojowe zajecie. Wole pracowac za mniejsze pieniadze i czegos sie nauczyc, niz zarabiac więcej za ladna figure i twarz(nie oszukujmy sie-nikt nie zatrudni brzydkiej kelnerki).
Czy Ty myslisz ze skoro powiesz ze studiujesz na Politechnice dziennie to my to uznamy za wielkie wyczyn? Tez studiowalam dziennie ale zmienilam studia na zaoczne zeby nabrac doswiadczenia. Widzialam dokladnie jacy ludzie u mnie studiuja. Nie trzeba miec wielkiej wiedzy by zaliczyc.
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 22:17   #257
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ja bym wolała przez jakiś czas pracować za 0 zł (w czasie studiów), niż jako kelnerka (oczywiście w sytuacji, gdy można sobie bez tych pieniędzy poradzić). Skoro piszesz o pomyśle - student historii może mieć lepszy niż student finansów.
Trochę pokory. A udzielanie korków to pieniądze, ale znów brak pozycji do CV. Chyba zależy jakie kto ma cele, po studiach wolałabym małą stawkę i szansę na rozwój niż niezłą kasę, ale niestety wciąż taki sam brak perspektyw na normalne zatrudnienie.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 06:50   #258
nutka27
Rozeznanie
 
Avatar nutka27
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 593
GG do nutka27
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez froggio Pokaż wiadomość
nie mowie, ze trzeba kelnerowac 6dni w tyg 8dni w miesiacy i sie ma WIECEJ niz wiekszosc tych smiesznych ofert z poprzednich postow na MIESIAC. Jak mozecie sie godzic na tak beznadziejne pensje na poczatek ?? po studiach jakis normalnych a nie np historia . i 1000zł ??? prosze was, wiadomo, nie dostanie sie raczej 2500 na reke ale badzcie ludzmi ,1000 zl wystarczy doslownie na nic . . . I taka mala uwaga, sory bardzo jesli konczycie w miare dobry kierunek (ktos tam pisal np o rachunkowosci i finansach ) zna sie jezyk + pozytywne nastawienie = i nie mozecie znal. normalnej pracy ? tylko godzicie sie na takie byle zarobki ? Bez obrazy ,ale nie miejcie pretensji do polski ,tylko do siebie samych. Jestes dobry , skonczyles rach i finanse? prosze bardzo dostajesz sie do pricewaterhousecoopers i masz na poczatek 4000zł na REKE .

i zeby nie bylo, ze jakos sie obnosze itp , kelner to nie jest moje zycie, studiuje dziennie na politechnice , w przyszlym roku chce zostac tajemniczym klientem i zaczac udzielac korkow z matmy , jak sie nie umie sprzedac swojej osoby to tak niestety jest . dlatego zamiast ciaglego marudzenia, zrobcie sobie mala organizacje zyciowa ..



Wszystko zależy od priorytetów jakimi się kierujemy. Dla Ciebie ważne jest zarabianie. I ok. Ale innym może zależeć na rozwoju, doświadczeniu.
Ja przez pół roku pracowałam na pół etatu za 450 zł. I cieszyłam się z tego. A przez te pół roku pracy w zawodzie nauczyłam się więcej przydatnych rzeczy niż przez 5 lat studiów.
Cytat:
Napisane przez froggio Pokaż wiadomość
ja sie odnosze do postow ludzie z poprzednich stron ; po studiach ,obronie i narzekaja,ze nie ma nigdzie pracy , po co bylo sie tyle "uczyc" i ida na kase do marketu l.... sorry bardzo ,ale to jest smiech na sali
Ciebie to bawi, a mnie ani trochę. Bo jeśli ktoś po studiach zaczyna pracę na kasie, to prawdopodobnie nie miał innego wyboru.
__________________
Mój skarb
Zapraszam na bloga
nutka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 11:56   #259
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez froggio Pokaż wiadomość

i zeby nie bylo, ze jakos sie obnosze itp , kelner to nie jest moje zycie, studiuje dziennie na politechnice , w przyszlym roku chce zostac tajemniczym klientem i zaczac udzielac korkow z matmy , jak sie nie umie sprzedac swojej osoby to tak niestety jest . dlatego zamiast ciaglego marudzenia, zrobcie sobie mala organizacje zyciowa ..
Raczej - reorganizację

Weź pod uwagę, że a) nie każdy chce kończyć kierunki ekonomiczne, techniczne, b) są zawody, w których pensja zależy od rządu - co z tego, że jestem specjalistką, ze niewiele osób decyduje się na bycie oligofrenopedagogiem, jeśli moja pensja nadana jest odgórnie? Ja nie chcę robić niczego innego, sprawdzam się w tym, co robię, chcę być terapeutą. Nie będę tylko dla kasy kończyła studiów technicznych.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 13:03   #260
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez froggio Pokaż wiadomość
Jestes dobry , skonczyles rach i finanse? prosze bardzo dostajesz sie do pricewaterhousecoopers i masz na poczatek 4000zł na REKE .
Ci dla ktorych wlasnie kasa jest priorytetem wybieraja raczej inne miejsca pracy...
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 13:50   #261
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez nutka27 Pokaż wiadomość
Ciebie to bawi, a mnie ani trochę. Bo jeśli ktoś po studiach zaczyna pracę na kasie, to prawdopodobnie nie miał innego wyboru.
Więc po co w takim razie milion pierwsza osoba idzie na pedagogikę, i to do tego zaoczną, a nie daj Boże na jakiejś kiepskiej, często prywatnej uczelni?
To się tak ładnie pisze: trzeba realizować swoje marzenia, robić to co się lubi. Problem w tym, że wiele osób w zasadzie nie wie, co lubi, albo idzie na łatwiznę, bo łatwiej skończyć historię czy pedagogikę niż kierunek na jakiejś uczelni technicznej, bo przecież "do matematyki nie ma talentu". A przepraszam bardzo, do pracy z dziećmi to tyle osób ma talent i zapał, ile studiuje pedagogikę? Jakoś wątpię, bo to też ciężka praca. A potem wielkie rozczarowanie, bo studia skończone, a pracy nie ma.
Brakuje u nas licealnego doradztwa zawodowego, gdzie kompetentny człowiek pomógłby absolwentowi zdecydować się na odpowiedni kierunek studiów, dzienne czy zaoczne, pokazał perspektywy inne niż studiowanie itp. Być może wiele osób uchroniłoby to przed bezrobociem po studiach i nie byłoby maturzystów aż do matury nie wiedzącej, co studiować, którzy w końcu podejmowaliby decyzję "A tam, pójdę sobie na pedagogikę, zbyt trudno nie jest, a studia jakieś są" - bo to najprostsza droga do porażki.

Kolejny problem, to ewidentne psucie rynku pracy poprzez darmowe praktyki i groszowe pensje.
Owszem, teraz ma ktoś miesiąc darmowych praktyk w jakiejś firmie, ale za pół roku znajda się osoby, które przez dwa miesiące będą odwalały robotę za darmo i jeszcze z pocałowaniem ręki. Tym samym blokowane są etaty, które by powstały, gdyby nie było ludzi gotowych pracować za darmo. I po co pracodawca ma kogoś zatrudniać, skoro znajdzie rzesze chętnych do pracowania za free?

Edytowane przez evil minded
Czas edycji: 2008-11-11 o 13:51
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 14:36   #262
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Na ilu rozmowach bylas ze wiesz ile daja na poczatek po studiach?? Wiesz ile teraz osob konczy studia? Liczy sie bardziej doswiadczenie i to co masz w glowie. Nikt Ci nie zaryzykuje by zatrudnic osobe od razu po studiach, ktora nie ma praktyki(minimum pol roku).
I bez obrazy ale zeby byc kelnerka to niewiele trzeba umiec. Chodzic, usmiechac sie i byc milym dla klienta. Zadne rozwojowe zajecie. Wole pracowac za mniejsze pieniadze i czegos sie nauczyc, niz zarabiac więcej za ladna figure i twarz(nie oszukujmy sie-nikt nie zatrudni brzydkiej kelnerki).
Czy Ty myslisz ze skoro powiesz ze studiujesz na Politechnice dziennie to my to uznamy za wielkie wyczyn? Tez studiowalam dziennie ale zmienilam studia na zaoczne zeby nabrac doswiadczenia. Widzialam dokladnie jacy ludzie u mnie studiuja. Nie trzeba miec wielkiej wiedzy by zaliczyc.
nie "byłas" tylko byles
1. zeby byc kelnerem to faktycznie nie musisz byc geniuszem ale zauwaz,ze ta praca tez Ci daje pewne cechy ,ktore beda potrzebne w przyszlosci ; taka plaszczyzna spoleczna,komunikacja, ciagly kontakt z ludzmi , organizacja pracy, styl wypowiedzi ->to sa wazne cechy . . . i dzieki zarobionym pieniadzom ->mozesz rowniez zainwestowac w swoj rozwoj . . .
2 jesli chodzi o kase po studiach to wiadomo,ze odp oczatku nie bedzie kokosow ale ja sie raczej odnosilem do poprzednich postow ; wiekszosc "ofert" to byly jakies sklepy , markety, male punkty czegos tam . . .czyli strata czasu za smieszne pieniadze. Chyba ,ze ktos wybiera jakas sensowna dziedzine np HR . . . to wtedy zaczyna sie od mniejszych pieniedzy ale mozliwosci rozwju sa bardzo duze . .. i to jestbardzo dobre rozwiazanie
3 a to,ze doswiadczenie = to jest rzecz oczywista , jesli ktos konczy 5 lat studiow i nigdzie nie pracowal - > . . . bez komentarza( pomijam takie kierunki jak medycyna itp )
4 byc na polibudzie to zaden wyczyn, dodalem tylko po to, zeby nie bylo pisane pozniej ,ze jakis kelnerek po podstawowce sie madrzy ;-)A to,ze przenioslas sie na zaoczne i pracujesz normalnie to jak najbardziej pochwalam


Cytat:
Ci dla ktorych wlasnie kasa jest priorytetem wybieraja raczej inne miejsca pracy...
chcialem raczej pokazac,ze jest mozliwosc zarabiana porzadnych pieniedzy zaraz po studiach bez zadnych znajomosci . .

Cytat:
A udzielanie korków to pieniądze, ale znów brak pozycji do CV. Chyba zależy jakie kto ma cele, po studiach wolałabym małą stawkę i szansę na rozwój niż niezłą kasę, ale niestety wciąż taki sam brak perspektyw na normalne zatrudnienie.
czemu nia mialabys o tym wspomniec w cv? ale ja wcale nie pisalem, zeby kazdy po studiach szedl pracowac na caly etat na kelnera;] pokazalem tylko mozliwosc dobrego dorobienia sobie ;-)

Cytat:
Weź pod uwagę, że a) nie każdy chce kończyć kierunki ekonomiczne, techniczne, b) są zawody, w których pensja zależy od rządu - co z tego, że jestem specjalistką, ze niewiele osób decyduje się na bycie oligofrenopedagogiem, jeśli moja pensja nadana jest odgórnie? Ja nie chcę robić niczego innego, sprawdzam się w tym, co robię, chcę być terapeutą. Nie będę tylko dla kasy kończyła studiów technicznych.
i chwala Ci za to, robisz to co lubisz i jest super, ja pisalem raczej odnosnie osob,ktore uzalaja sie nad swoim biednym losem . . .pokonczylam studia, znam jezyki , wiem co to jest komputer i nie ma dla mnie zadnej pracy poza ofertami za 850zl

Cytat:
Raczej - reorganizację
zalezy ,czy kiedykolwiek byla jakas tam organizacja ;-)

Cytat:
evil minded
zgadzam sie ze wszystkim, co napisales

Edytowane przez froggio
Czas edycji: 2008-11-11 o 14:47
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 14:57   #263
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

ja również podpisuję się dwoma rękami pod słowami evil minded.

studiuję właśnie wspomniane wyżej finanse i rachunkowość, jednak nie zamierzam dorabiać jako kelnerka czy tajemniczy klient, tak jak froggio ponieważ wolę zdobywać doświadczenie potrzebne do mojego przyszłego zawodu. i dlatego wybieram wakacyjne praktyki (jest cała masa płatnych praktyk przygotowanych dla studentów) lub dorywczą pracę np. jako pomoc księgowej.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:47   #264
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Dzięki za zgodę

Ja jeszcze z perspektywy studenta obserwuję rynek pracy, chociaż zdarzało mi się popracować tu i ówdzie. I wydaje mi się, że częstym błędem popełnianym przez niektórych szukających pracy jest to, że mają za duże wymagania. Nie twierdzę, że dobrze jest iść po studiach do pracy na kasie w Realu, ale warto zaczepić się prawie że gdziekolwiek, nawet do Media Marktu z ważnego powodu - zawsze łatwiej pracę zmienić na inną niż szukać tej pierwszej. Pracodawca widzi, że ktoś już pracuje i nie siedzi w domu czekając na mannę z nieba.

Znam chłopaka, który nie pracuje już 4 lata (w tym dwa zaocznych studiów uzupełniających, gdzie nadal nie napisał pracy mgr, tak się rozleniwił). Zaczepił się w tym czasie tylko gdzieś na 3 miesiące, do jakiejś nędznej roboty w hurtowni na magazynie. I powiedzcie szczerze, jakie ten człowiek ma szanse teraz na znalezienie jakiejkowiek przyzwoitej pracy? A przecież będzie po studiach jak się patrzy? Oczywiście, to jest skrajny przypadek, zepsuty tak przez rodziców, którzy dopuścili do takiego stanu, że stary koń siedzi w domu bez pracy.
Ale ile jest osób studiujących ZAOCZNIE i nie pracujących? Znam wiele takich, i dla mnie to zakrawa o paranoję, jak można mieć zjazd raz na dwa tygodnie i w ciągu pozostałych dni pracą się nie shańbić? Czego potem tacy ludzie oczekują? A przeważnie oczekiwania mają całkiem spore.

Wielu pracodawców skarży się, że nie mogą znależć odpowiednich kompetentnych osób do pracy, bo co z tego, jak teraz wszyscy studia mają, jak część z nich jest tak niekumata, że nawet w sklepie odzieżowym sobie słabo radzi? A mniemanie o sobie wysokie, że ho ho .
Dlatego myślę, że należy patrzeć krytycznie na siebie i swoje umiejętności. I przede wszystkim nie mieć pretensji do całego świata o WŁASNĄ sytuację zawodową, tylko zacząć od siebie - to już duży krok naprzód.

Ale to tylko moje przemyślenia, może błędne, może nie

Edytowane przez evil minded
Czas edycji: 2008-11-11 o 16:51
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 18:30   #265
nutka27
Rozeznanie
 
Avatar nutka27
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 593
GG do nutka27
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Więc po co w takim razie milion pierwsza osoba idzie na pedagogikę, i to do tego zaoczną, a nie daj Boże na jakiejś kiepskiej, często prywatnej uczelni?
Tego nie wiem, bo sama nigdy pedagogiki nie studiowałam.
Wcześniej była rozmowa o osobach po tak zwanych " dobrych' kierunkach ( choć co to określenie oznacza - trudno powiedzieć) .
Ja doskonale wiem, że mamy obecnie za dużo Panów i Pań mgr. Ludzie kończą studia tylko po to, by mieć dyplom. Niby taki papierek nie wiele wart, ale mając do tego odpowiednie znajomości, można sobie łatwo poradzić. Piszę to z mojej perspektywy- tak to wygląda w małych społecznościach.
Ja wiem, że wiele zależy od nastawienia i krytycznego podejścia do samego siebie, ale nie popadajmy w skrajność- nie każdy bezrobotny jest niezaradny życiowo i pełen żalu do całego świata.
__________________
Mój skarb
Zapraszam na bloga
nutka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 20:26   #266
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez EGLE2000 Pokaż wiadomość
ja też skończyłam w lipcu studia jedne...drugie i nie mam pracy. propozycje dla dziennikarza i socjologa to 2-3 tysiące złotych - śmiech!
Netto?
Przecież to bardzo dobre zarobki jak na pierwszą poważną pracę po studiach?Tym bardziej, że absolwenci dziennikarstwa i socjologii raczej nie są rozchwytywani jak świeże bułeczki.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 20:28   #267
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Na ilu rozmowach bylas ze wiesz ile daja na poczatek po studiach?? Wiesz ile teraz osob konczy studia? Liczy sie bardziej doswiadczenie i to co masz w glowie. Nikt Ci nie zaryzykuje by zatrudnic osobe od razu po studiach, ktora nie ma praktyki(minimum pol roku).
I bez obrazy ale zeby byc kelnerka to niewiele trzeba umiec. Chodzic, usmiechac sie i byc milym dla klienta. Zadne rozwojowe zajecie. Wole pracowac za mniejsze pieniadze i czegos sie nauczyc, niz zarabiac więcej za ladna figure i twarz(nie oszukujmy sie-nikt nie zatrudni brzydkiej kelnerki).
Czy Ty myslisz ze skoro powiesz ze studiujesz na Politechnice dziennie to my to uznamy za wielkie wyczyn? Tez studiowalam dziennie ale zmienilam studia na zaoczne zeby nabrac doswiadczenia. Widzialam dokladnie jacy ludzie u mnie studiuja. Nie trzeba miec wielkiej wiedzy by zaliczyc.
Nie ma co generalizowac! Osobiscie znam osobe która w wieku 24 dostała 1 wypłatę ponad 3 tys euro własnie w
PRICEWATERHOUSE - COOPERS.
Ta osoba nie miala doswiadczenia tylko swietne wykształcenie (4 skonczone uczelnie) w tym dwie zagraniczne, 4 jezyki obce biegle (wysokie certyfikaty).
Teraz ten facet ma 27 i zarabia tyle w 3 dni
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 20:37   #268
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Sadek, ale ile jest takich osób?
Przypuszczam, że są statystycznie nieistotne dla potrzeb tego wątku ?
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 08:22   #269
EGLE2000
Przyczajenie
 
Avatar EGLE2000
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

tak pieniadze wspaniałe..ale niesprawiedliwe jest że człowiek konczy studia i musi dalej gdzieś gnać w poszukiwaniu "lepszego"..kasa to zawsze tylko kasa...
EGLE2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 13:30   #270
zakrecona1881
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona1881
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 158
ja tez skończyłam studia i jestem bezrobotna

z tym ze licencjat, ale poki co nie mam pracy wiec nie mam na mgr. w trakcie tak smao pracowlaam na umowe zlecenie jako student za 3,5h czasem weekendy po 12 a kolejny byl wolny na studia, maksymalnie wyciagnelam 1000 zl w tej robocie ale pracowalam baaaaaaaaaaardzo duzo i to raz w przeciagu ponad roku. narazie szukam, mialam kilka ofert za 600 maksymalnie bylo 800 zl ale tez na umwoe zlecienie. nie "kreci " mnie cos takiego, tym bardziej ze mam rodzine i chce "normalnie " pracowac. nie ma z siebie co DZIADA robic, warto poczekac na cos lepszego- no bo jak bedziemy zmieniac co chwile prace , jak ktos nam zerknie w cv to na pewno pomysli, ze z nami cos nie tam bo zapewne albo nie potrafimy dogadac sie z pracodawca albo nie jestesmy kompetentni. tez jestem ze slaska i wiem ze jest duzo ofert pracy taki na chwile, a zeby cos konkretnego wyluskac, ciezko. a urzedy pracy-parodia jeda wielka, na sile wciskaja robote jak ktos chce cos innego eeee szkoda gadac. ja szukam i powodzenia zycze
__________________
MOJA MAŁA GALERIA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=228411

Edytowane przez zakrecona1881
Czas edycji: 2008-11-12 o 13:32
zakrecona1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.