jaka koszula i krawat?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-14, 15:28   #1
Kasienia
Raczkowanie
 
Avatar Kasienia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 52
GG do Kasienia
Smile

jaka koszula i krawat??


Cześć dziewczyny Kupiłam suknię ślubna w kolorze perłowym i teraz mnie trochę dręczy pytanie jak ubrac mojego pana młodego, garnitur obowiązkowo czarny( moj narzeczony taki sobie zażyczył) ale koszula i krawat albo musznik?? ja się nie orientuję w męskiej modzie, myślicie że są koszule w perłowym kolorze? Mi się wydaje ze biel w tym wypadku odpada, bo będzie widac odcień mojej sukni, który podobno bez zestawienia z bielą , jest trudny do odróżnienia. Możecie mi coś doradzić? Dzięki
Kasienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 20:42   #2
AlterE
Przyczajenie
 
Avatar AlterE
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i tam;) zachodniopomorskie
Wiadomości: 28
Dot.: jaka koszula i krawat??

Czesc, tez wydaje mi sie ze biel w tym przypadku odpada.
Sama mam sukienke kremowa wiec zastanawiam sie nad koszula dla pana mlodego w kolorze ecru i takim tez krawacie moze z jakims wzorem zeby nie bylo za mdlo. Jak w sklepie zestawilismy biel z ecru to ecru wyglada tragicznie.
Na pewno cos znajdziesz w podobnym odcieniu do sukienki, jesli masz typowa suknie slubna to musznik bardzo ladnie by pasowal
AlterE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 14:07   #3
Agape007
Zadomowienie
 
Avatar Agape007
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 480
Dot.: jaka koszula i krawat??

Słuchaj, u mnie jest podobnie. Ja mam suknie w kolorze waniliowym. Mój M. będzie miał ciemny garnitur, koszula w kolorze wanilii (lub jak kto woli, w kolorze ecru) i najprawdopodobniej kamizelkę oraz musznik w kolorze bordo (wiem, że odnośnie kamizelki i musznika w kolorze bordo są rózne opinie, wiec proszę o niekomentowanie , każdy ma przecież swój gust). Myślę, że jak pójdziecie do dobrego sklepu z koszulami i powiecie, że chcecie w takim, a nie innym kolorze koszulę to na pewno coś znajdziecie.
Moja siostra ślubowała w zeszłym roku, tez miała sukienke w kolorze wanilii i także kupowali koszulę waniliową - nie było problemu (a dodam, że mój szwagier potrzebował ok 48 w kołnierzyku )

Także dołączaqm się, że biel odpada, bo przy niej Twoja suknia wyda sie sina... a tego przeciez nie chemy, Prawda?

Pozdrawiam
__________________
Oleńka: http://suwaczki.maluchy.pl/li-45443.png

58 57,5 57 56,5 56 55,5 55!!
Agape007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 15:21   #4
maugosia
Raczkowanie
 
Avatar maugosia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 261
Dot.: jaka koszula i krawat??

ja miałam suknię w kolorze perłowym

Pana Młodego ubraliśmy w białą koszulę i srebrną kamizelkę i musznik z połyskującymi nićmi. Biała koszula zawsze pasuje do każdego zimnego odcienia sukni, czyli do białej, perłowej też. Do ecru to moze nie koniecznie już, ale to też zależy jaki garnitur się wtedy wybierze.
maugosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:26   #5
AlterE
Przyczajenie
 
Avatar AlterE
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i tam;) zachodniopomorskie
Wiadomości: 28
Dot.: jaka koszula i krawat??

Przy ecru rzeczywiscie bialy wydaje sie siny albo brudny tak czy siak wyglada zle. Fakt do bialej perlowej biala koszula by pasowala ale tych odcieni jest tyle ze perlowa moze byc rownie dobrze kremowa lub lekko rozowa i wez badz tu madrym. Ja chyba po prostu zabiore ze soba sukienke na zakupy koszulowe zeby potem niespodzianek nie bylo
A co myslicie o krawacie do koszuli ecru? Teraz sie zastanawiam czy moze lepiej cos dla kontrastu nie poszukac, garnitur bedzie ciemnoszary w delikatne prawie niewidoczne prazki lub czarny. Tak mnie zainspirowal ten musznik bordo bo czy to wszytko musi byc zawsze takie sztampowe, oryginalne pomysly sa najlepsze moim zdaniem

Pozdrawiam
AlterE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 22:08   #6
Kasienia
Raczkowanie
 
Avatar Kasienia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 52
GG do Kasienia
Dot.: jaka koszula i krawat??

Dzięki dziewczyny już niedługo wybieramy się na polowanie dzięki waszym radom napewno pójdzie bez problemów
Kasienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 09:48   #7
maugosia
Raczkowanie
 
Avatar maugosia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 261
Dot.: jaka koszula i krawat??

W salonach przy zakupie sukni często można dostać skrawek materiału z jakiego zostanie wykonana, właśnie po to by można było dobrać odpowiednio kolory dla Pana Młodego.
Musznik wygrywa z krawatem u Pana Młodego właśnie dla tego, że jest oryginalny i tak na prawdę na co dzień się go nie nosi, a krawat zakłada się zawsze do garnituru (bądź prawie zawsze jeśli mężczyzna krawatów nie lubi).
Musznik jest specyficznym elementem garderoby, dodającym elegancji i wyróżniającym mężczyznę spośród innych - takie jest moim zdaniem jego zastosowanie. Zazwyczaj można go kupić w komplecie z kamizelką (bo kamizelka to raczej też nierozerwalny element garderoby Pana Młodego).
Szczerze mówiąc nie bardzo mi pasuje ta czerwień do szarości, ale to już sami będziecie mogli ocenić przymierzając.
maugosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 21:55   #8
Mkm_mia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: jaka koszula i krawat??

Witajcie, odświeżam temat bo mam (właściwie nie ja, ale jako siostra poczuwam się w obowiązku ;p) problem jak niektóre przedmówczynie

Brat wybiera się w sobotę na ślub i wesele swojej przyjaciółki i po konsultacji ze swoją towarzyszką zdecydował się na koszulę w kolorze ecru (lub podobną - waniliową, perłową, kremową, jak zwał tak zwał, w każdym razie chyba wiecie o co chodzi ), ale pozostał problem - jaki krawat?
Garnitur, który założy jest czarny, prążkowany (ale nie są to bardzo wyraziste prążki, raczej subtelne). Poprosił mnie o pomoc, ale ja sama niestety nie znam się na męskiej modzie. Może coś poradzicie?
On sam bąkał coś o śledziku (jeśli chodzi o fason), ale chyba tego typu krawat nie pasuje na taką uroczystość?
Bardzo proszę o opinię, sądny dzień (na szczęście nie do końca dla niego heh ;]) już w sobotę, a nie mam(y) za bardzo pomysłu na kolor krawata.
Mkm_mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 10:07   #9
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: jaka koszula i krawat??

hmm... najlepiej będzie ubrać krawat klasyczny i zawiązać go na podwójny windsor. A co do koloru, przejdźcie się do sklepu, niech ubierze koszulę i marynarkę i dobierzcie odpowiedni kolor i wzór. Ta metoda zawsze się sprawdza. Do takiego zestawienia pasuje np. ciemnobordowy, wiśniowy... no i "całość" powinna pasować do jego towarzyszki, więc jeśli np. ona będzie miała sukienkę zieloną, to on powinien zrezygnować z koszuli ecru na rzecz białej i krawatu z zielonymi akcentami. Fajnie to wygląda, jak para gości na ślubie pasuje do siebie.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 12:57   #10
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: jaka koszula i krawat??

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
hmm... najlepiej będzie ubrać krawat klasyczny i zawiązać go na podwójny windsor. A co do koloru, przejdźcie się do sklepu, niech ubierze koszulę i marynarkę i dobierzcie odpowiedni kolor i wzór. Ta metoda zawsze się sprawdza. Do takiego zestawienia pasuje np. ciemnobordowy, wiśniowy... no i "całość" powinna pasować do jego towarzyszki, więc jeśli np. ona będzie miała sukienkę zieloną, to on powinien zrezygnować z koszuli ecru na rzecz białej i krawatu z zielonymi akcentami. Fajnie to wygląda, jak para gości na ślubie pasuje do siebie.
Tak samo jak jestem zdecydowanie za pójściem do sklepu i tam dopasowaniu koszuli i krawata, jestem przeciwna jakiemus szczególnemu dopasowywaniu elementów stroju pary.
Jeśli chodzi i parę mlodą, to wiadomo, że nalezy dopasować kolor koszuli do sukni, ale na tym bym poprzestała.
IMO nie jest w dobrym tonie dobieranie krawata do akcentów na sukni kobiety. Mam przy sukni czerwoną wstęgę i najgorsze co moglibyśmy zrobić to kupić w tym samym kolorze krawat dla TŻ.
Dlatego krawat pasuje do koszuli i garnituru, nie gryzie się z suknią. Na tym poprzestalismy.
Nieładnie IMO wygląda np. różowy krawat jesli kobieta ma różową sukienkę. No i nie każdemu mężczyźnie w danym kolorze jest dobrze. Nie ma co na siłe dobierać.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 15:21   #11
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: jaka koszula i krawat??

no to nie pozostaje nic innego, niż wycieczka do sklepu.
Z krawatem i suknią zgodzić się nie mogę, że jest to w złym tonie. To po prostu rzecz gustu widocznie. Ostatnio byłam na weselu w granatowej sukni, a mój mąż miał czekoladowy garnitur, śnieżnobiałą koszulę i ciemnoniebieski krawat. Wyglądało z klasą. No i pasowaliśmy do siebie.

Ciekawa jestem, co wymyśli Twój brat. Napisz jaki dobraliście krawat, a na razie owocnego kupowania
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.