Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy 2008! - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-20, 19:07   #2461
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Amaretta Pokaż wiadomość
tutaj jest ich stronka i wiele przydatnych informacji :

http://www.laktamed.pl/kontakt.html

My bylysmy u pani Elzebiety Lech - polecam. Ale inne panie tez sa ok. Godzina konsultacji kosztuje 80 zl - troche duzo ale moim zdaniem warto. Ja wcale nie umialam karmic Miski a ona nie umiala ssac piersi bo przez 3 tyg w szpitalu dostawała tylko butle. Teraz gdyby nie te wszystkie leki ktore musze jej podawac to wystarczyłby sam cycek. A tak to musze miec zawsze sciagniete mleczko.
Dziękuuuuję
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 19:08   #2462
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
ksiazke i ty mozesz zostac super tata kupilam na dzien ojca jak bylam jeszcze w ciazy
i jaka jest????? godna uwagi?
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 19:30   #2463
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

gosiaizbyszek Adaś cudo!

Wiktorynka pomysł super mówisz, że mogło Cię wysuszyć po Azalii... ja też od miesiąca biorę, może coś w tym jest... skończę to opakowanie i chyba też odstawiam, do demona seksu mi ostatnio daleko, a dla kilku razy w miesiącu nie chce mi się ich łykać, no ale mam jeszcze prawie całe opakowanie, więc zobacze.

moje dziecko nie chce spac, leży i się uśmiecha, no i jeszcze kupsko walnął i było przebieranie. a teraz namietnie ssie smoka, co chwila go wypluwając...
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 19:40   #2464
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Adas przeslodki!!!

Wiktorynko szczerze wspolczuje przebojow z lekarka, mam nadzieje ze ten drugi okaze sie o wiele lepszym.

Na dobranoc Amelka przesyla wszystkim ciociom usmieszki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (38,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (47,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (66,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (55,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (82,7 KB, 26 załadowań)
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 19:52   #2465
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

magflieg no ksiazka naukowa to to raczej nie jest, ale taka typowa dla chlopa: krotko, zwiezle i wszystko powiedziane wprost co by nie mogl sie tlumaczyc, ze czegos nie rozumie przede wszystkim sa pomysly na zabawy z dzieckiem i jest opisane jak wazny jest kontakt z ojcem (a i o zrozumieniu kobiet w ciazy i masazach tez cos bylo wiec tym bardziej niech czytaja )

ale Amelce wesolo cirkawe co w tym czasie robila mama:P
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012

Edytowane przez jaroszania
Czas edycji: 2008-11-20 o 20:14
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 20:14   #2466
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Wiktorynko, a może te globulki Ci pomogą? Ricinus communis 5 ch ja dziś zaczynam brać. wprawdzie w aptekach nigdzie w Grudziądzu nie było, ale od farmaceutki dostałam namiar na fabrykę homeopatii - można tam zamawiać leki:
miejscowość SYCÓW, tel. 0627852353

a babskiem się nie przejmuj. następnym razem przygotuj sobie jakąś gadkę bo zwykle to co możnaby powiedzieć pojawia si,ę w głowie po fakcie..

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
A z weselszych wieści... historia w stylu "Pomysłowy Dobromir".
Kupilismy malemu leżaczek - niestety bez wibracji... no i niby fajnie, ale nie spaełniał całkowiecie swojej funkcji, mały dosc szybko sie w nim nudził a nas nudziło bujanie non stop... Pomyslałam, podumałam, przeszukałam allegro i zamówiłam masażer na szyję ... taki płaski, w sam raz mieści się w kieszonce po leżaczkiem... a po cichu powiem Wam, że mały jest zachwycony ...



Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość

moje dziecko nie chce spac, leży i się uśmiecha, no i jeszcze kupsko walnął i było przebieranie. a teraz namietnie ssie smoka, co chwila go wypluwając...
oj te kupy to u nas też żądzą... KArola wali w pieluchę po każdym karmieniu. i w dodatku mega żółtą i niezbyt gęstą...
hmm, radosny temacik

Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
Na dobranoc Amelka przesyla wszystkim ciociom usmieszki
słodziak

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
magflieg no ksiazka naukowa to to raczej nie jest, ale taka typowa dla chlopa: krotko, zwiezle i wszystko powiedziane wprost co by nie mogl sie tlumaczyc, ze czegos nie rozumie przede wszystkim sa pomysly na zabawy z dzieckiem i jest opisane jak wazny jest kontakt z ojcem (a i o zrozumieniu kobiet w ciazy i masazach tez cos bylo wiec tym bardziej niech czytaja )
a czy Twój Kamil jest z tych "czytających"? mój mąż jak czyta, to tylko ogłoszenia samochodowe, a o książce myślałam, żeby mu kupić..

aa, jak się sprawdza ta bujaczka fisher price?

my narazie sprawiliśmy Karoli fotelik z wibracjami ,ale chyba jest za mała, bo musiałaby w nim siedzieć. dlatego ewentualnie podkładam jej poduszkę i kołderkę. wtedy jest na leżąco.
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 20:18   #2467
Amaretta
Rozeznanie
 
Avatar Amaretta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 905
GG do Amaretta
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Adas i Amelka słodziaczki sliczniutkie.

Tez chyba kupie mojemu tz taka ksiazke bo trzyma dziecko na kolanach, gapi sie w telewizor i sie dziwi ze Misia sie denerwuje.
Amaretta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 20:22   #2468
Amaretta
Rozeznanie
 
Avatar Amaretta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 905
GG do Amaretta
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
moje dziecko nie chce spac, leży i się uśmiecha, no i jeszcze kupsko walnął i było przebieranie. a teraz namietnie ssie smoka, co chwila go wypluwając...
Cytat:
Napisane przez nabuko Pokaż wiadomość
oj te kupy to u nas też żądzą... KArola wali w pieluchę po każdym karmieniu. i w dodatku mega żółtą i niezbyt gęstą...
hmm, radosny temacik
Wy sie cieszcie ze sa. U nas nie ma i tez problem. Juz bym wolala mega kupe po kazdym karmieniu niz takie wyczekiwanie i zalatwianie sprawy czopkami.
Amaretta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 20:33   #2469
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

wiem Amaretta, ja się martwiłam, że młody ostatnią kupkę zrobił o 11, no to dostałam przy usypianiu. Mam nadzieję, że u Misi wszystko szybko wróci do normy

Jagna ale śmieszka! Śliczna! Mój mały jak tylko zobaczy aparat to uśmieszek znika, normalnie nie można go złapać i jakieś takie zdziwione miny robi, np taką:


EDIT: a ja przyszłam się poskarżyć bo Nabuko powklejała w swoim wątku zdjęcia Karolinki, a o naszym wątku zapomniała Proszę się szybko poprawić!!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00042.jpg (44,6 KB, 19 załadowań)

Edytowane przez anuhaaaaaaaaaa
Czas edycji: 2008-11-20 o 21:05
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 21:25   #2470
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
przeszukałam allegro i zauważyłam, że mnóstwo spacerówek jest do 15kg i wtedy też jest napisane, że to niby do 3 lat. Dziewczyny kiedy dziecko waży około 15kg??
Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
Moja Angie ma 15 kg no i własnie jak koncza roczek to juz tak sie nie pasa bo jak miała dwa latka to miała niecałe 14 kg wiec moze ok kg przybrała w rok
magflieg, twoja Angie to chudzina. Gabrysia waży 16 kilo z niedużym okładem

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość
A ja z tymi wiatminami to wogóle mam problem bo często o nich zapominam i wogóle wkurza mnie ta witamina K wymyslili cos nowego Angie tego nie dawałąm ... a jak widze tą kapsułke to mnie bierze...nerw
też nieraz zapominam. wit K w kapsułkach i to i tak świetne rozwiązanie w porównaniu z podawaniem kropelki wit D rozpuszczonej w łyżeczce wody. Nieraz młody miał zachlapane ubranko. Wcześniej miałam D też w kapsułkach, ale kropelki wychodza chyba taniej.

gosiaizbyszek, Adaś fajniutki. Drobna z niego chłopina

Cytat:
Napisane przez agnesj25 Pokaż wiadomość
jak ubieracie dzieciaczki w domu? w ile warstw...bo teraz chłodniej na dworze i się zastanawiam czy w domku nie ubierać pod pajacyki z bawelny jeszcze jakiegoś body z krótkim rękawkiem?
Macieja ubieram w pajacyk albo w śpioszki z kaftanikiem. Leżącegoprzykrywam kocykiem. W mieszkaniu jest ciepło, nie ma co przesadzać. W sypialni kaloryfer całkiem skręcony i miły chłodek. Młodemu z resztą lepiej sie śpi w chłodzie, zwłąszcza jak jest porządnie przewietrzone.

Wiktorynka, trafiłaś na paskudną babę. Szkoda słów.
Ja przy karmieniu Gabrysi miałam podobne problemy do twoich. Zdecydowałam sie na dokarmianie butlą. Mała wyjadała co było, nieraz męcząc sie przy tym bardzo, bo miała niezły apetyt a była też leniuszkiem i nie zawszae chciało jej sie porządnie ssać a potem podawałm jej niewielka porcje modyfikowanego. Miałam stesy i wyrzuty z tego powodu, ale jak później sie zastanawiałm, to zupełnie niepotrzebnie. Pediatra poparła mnie w 100%. Przecież nie rezygnujesz zupełniez z karmienia piersią

Jagna, Amelka jest słodka

anuha
, Piotruś ma minę przeboską
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 21:55   #2471
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Już się poprawiam , już dostałam opierdziel od Anuhy
oto zdjęcia mojego 2-miesięcznego skarba

dziewczyny, jak to jest z tymi witaminami? do kiedy trzeba dziecku podawać? są na receptę?

aaa, jak dawkuje się ricinus comunis?

anah, ja też mieszam jedzonko i myślę, że to dobre rozwiązanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0140.jpg (49,1 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0143.jpg (43,9 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0105.jpg (58,8 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0093.jpg (54,8 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0062.jpg (45,8 KB, 64 załadowań)
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 21:56   #2472
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Jagna Amelka cudnie się uśmiecha. już nie mogę się doczekać w pełni świadomego uśmiechu Hani

Anuhaa Piotrek fajniutki i taki męski już (no wyłączając śliniak )

Nabuko zdjęcia świetne a Karolinka to chyba grzeczniutka jest (przynajmniej na taką wygląda)

a ja padnięta dziś jestem. była u nas moja przyjaciółka z chłopakiem, później sąsiedzi przyszli na chwilkę i niby nic a jakoś tak się zmęczyłam
kurcze chciałabym żeby jutro była pogoda nadająca się na spacer. tak już bym chciała wyjść z domu....
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.

Edytowane przez Iwa_iw
Czas edycji: 2008-11-20 o 21:57
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 22:03   #2473
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

nabuko, Karolinka ciągle kruchutka, ale widać, ze rośnie Słodki skarbek.

Wiesz, z tym karmieniem piersią, to dużo też zależy chyba od dziecka. Są dzieciaczki, które mają mało siły albo sa leniwe i nie wyciągną wystarczająco z cyca. Taka właśnie była Gabi. Maciej to zupełnie inna historia. Przysypia co prawda przy cycu, ale najeść sie potrafi porządnie, ciągnie cycusia mocno, szybko połyka i sie solidnie najada.

Jutro rzeczywiście przydałaby sie dobra pogoda, bo my dzisiaj cały dzień w domu siedzieliśmy i juz mnie nosi. Gabrysię też. Nie cierpię takich dni. Niestety jutro u nas też ma padać
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 23:04   #2474
Hepe
Raczkowanie
 
Avatar Hepe
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: okolice wawy
Wiadomości: 264
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
Na dobranoc Amelka przesyla wszystkim ciociom usmieszki
Slicznota z tej twojej Amelki, tylko by ja przytulac

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Mój mały jak tylko zobaczy aparat to uśmieszek znika, normalnie nie można go złapać i jakieś takie zdziwione miny robi, np taką:
Piotrek moze nie lubi sie fotografowac, ale za to w filmach chetnie wystepuje i bez krepacji

Cytat:
Napisane przez nabuko Pokaż wiadomość
oto zdjęcia mojego 2-miesięcznego skarba

dziewczyny, jak to jest z tymi witaminami? do kiedy trzeba dziecku podawać? są na receptę?

aaa, jak dawkuje się ricinus comunis?

anah, ja też mieszam jedzonko i myślę, że to dobre rozwiązanie
Karolcia sliczna, spi jak aniołek (ciekawe czy to tylko pozory )

Wit K - bez recepty podaje sie do 3-go m-ca -
Wit D3 - na recepte, podaje sie cały czas
obie jesli karmi sie tylko piersią - nie wiem jak to jest jak troche piersia troche sztucznym - sama musze pediatre dopytac, bo tez dokarmiam ostatnio...

ricinus - 2xdziennie po 5 kulek

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Nie cierpię takich dni. Niestety jutro u nas też ma padać
i u nas tez
__________________
09-2007 Angel 02.10.2008 Córcia 08-2011 Angel 18.02.2013 Córcia
Hepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 06:37   #2475
GoniaJ
Rozeznanie
 
Avatar GoniaJ
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: PL/USA/JP
Wiadomości: 823
GG do GoniaJ Wyślij wiadomość przez MSN do GoniaJ Wyślij wiadomość przez Yahoo do GoniaJ Send a message via Skype™ to GoniaJ
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Hej Kochane!
My nareszcie wszyscy w domku, maluszek z nami. W dalszym ciagu nie wiadomo co powoduje niewydolnosc jego serduszka, jest na 6 roznych lekach. Wlasnie robilam sobie grafik podawan lekow... Jest pod stala kontrola kardiologa.
To tak w skrocie, nie mam czasu nadrobic watku, wiec wybaczcie mi. Jak tylko zlapie troche "ddechu" to wracam do was.
Sciskam was wszytskie bardzo za wami tesknilam.
GoniaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 06:51   #2476
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez JagnaK Pokaż wiadomość
Na dobranoc Amelka przesyla wszystkim ciociom usmieszki
Piękne uśmiechy...powalające po prostu

Cytat:
Napisane przez nabuko Pokaż wiadomość

a czy Twój Kamil jest z tych "czytających"? mój mąż jak czyta, to tylko ogłoszenia samochodowe, a o książce myślałam, żeby mu kupić..
hmm no właśnie Czy tam są fotki i opisy samochodów wplecione

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
magflieg, twoja Angie to chudzina. Gabrysia waży 16 kilo z niedużym okładem



też nieraz zapominam. wit K w kapsułkach i to i tak świetne rozwiązanie w porównaniu z podawaniem kropelki wit D rozpuszczonej w łyżeczce wody. Nieraz młody miał zachlapane ubranko. Wcześniej miałam D też w kapsułkach, ale kropelki wychodza chyba taniej.
jezu nawet mi tego rozpuszczania nie przypominaj też to przerabiałąm z Angie i brrrr zanim doszłam z tą łyżką do niej to pół wylałam

Cytat:
Napisane przez nabuko Pokaż wiadomość
Już się poprawiam , już dostałam opierdziel od Anuhy
oto zdjęcia mojego 2-miesięcznego skarba
Super Karolinka - jak rośnie ale jest podobna do Ciebie!!!!

Cytat:
Napisane przez GoniaJ Pokaż wiadomość
Hej Kochane!
My nareszcie wszyscy w domku, maluszek z nami. W dalszym ciagu nie wiadomo co powoduje niewydolnosc jego serduszka, jest na 6 roznych lekach. Wlasnie robilam sobie grafik podawan lekow... Jest pod stala kontrola kardiologa.
To tak w skrocie, nie mam czasu nadrobic watku, wiec wybaczcie mi. Jak tylko zlapie troche "ddechu" to wracam do was.
Sciskam was wszytskie bardzo za wami tesknilam.
No witaj kochan my też tęskniłyśmy i cały czas ściskamy kciukasy... w skrócie cały czas o pierdołkach gadamy raz po raz chwaląc się fotami no i dopytujemy się o Ciebie
Ucałuj Deangela od e-ciotki


A u mnie dzisiaj sie przejaśnia ale Emi ma katar trochę

Ja już mam dość przeglądania tych spacerówek i nie potrafię podjąć decyzji
jeszcze z atńszej wersji znalazłam takie coś http://allegro.pl/item478765643_woze...er_gratis.html co sądzicie? Bo w necie ma totalnie sprzeczne opinie...sama mam też wątpliwości ale z drugiej strony dać 1200zł za spacerówkę???
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4

Edytowane przez magflieg
Czas edycji: 2008-11-21 o 07:11
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 07:46   #2477
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

nabuko Karolinka wyglada slicznie, z kolei Piotrus ma wielkie oczka i rozbrajajaca mine!
nabuko - witaminy nie sa na recepte, tzn na pewno nie jest wit K, wit D3 nie pamietam. nie masz zapisanego w ksiazeczce przy wypiusie jak sie dawkuje??
magflieg podobno mclareny sa najlepsze jesli chodzi o spacerowki. troche kosztuja i nie wiem ile mozesz na nia wydac.
Gonia zycze zeby wszytsko sie wyjasnilo jak najszybciej. usciskaj synka!
hepe jak troche piersia troche sztucznym to mi pediatra powiedziala zeby odstawic K a np jak wit d3 mialam dawac 2razy w tyg (obliczyla to napodstawie tego ile dokarmiam sztucznym)

u nas znowu sen 23-6. dobre dziecko
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 07:49   #2478
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Nabuko powtórzę się ale co tam, w końcu po to Cię tu ściągnęłam Wyglądacie pięknie. Karolinka to taka kochana kruszyneczka Prosimy o więcej takich szczęśliwych zdjątek!

Gonia to wspaniale, że już jesteście w domu! Mam nadzieję, że leki szybko pomogą D'angelo i będziesz mogła je szybko odstawić!

Magflieg mi się podoba ten wózek ja też mam ten dylemat, bo mi sie podoba Maclaren, ale dać 1000 zł trochę boli i tez sobie powyszukiwałam kilka tańszych. Ale opinii jeszcze nie czytałam, dobrze, że jest jeszcze kilka miesięcy na zastanowienie się.

Idziemy dziś na kontrolę bioder, więc proszę o trzymanie kciuków!

A jutro jadę na zakupy tż zostaje z butlą, a ja mam zamiar się trochę obkupić!
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 07:56   #2479
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

GoniaJ super, że jesteście już w domku zawsze to przynajmniej psychicznie troszkę łatwiej bo pobyt w szpitalu z pewnością do przyjemnych nie należy
nadal trzymam kciuki za zdrówko Aniołka

u mnie kurcze z jednej strony piękne słoneczko a z drugiej ogromne ciemnie chmury i niestety zostaną chyba tylko chmury

Anuhaaa daj znać po badaniu. ja oczywiście mocno trzymam kciukasy
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.

Edytowane przez Iwa_iw
Czas edycji: 2008-11-21 o 07:58
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 08:05   #2480
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Jagna-Amelka to śmieje się już n całego-prześliczna jest!

Nabuko-Twoja Karolinka rośnie i coraz piękniejsza się staje

Gonia-wciąż trzymam kciuki za Waszego Aniołka.Choć teraz pewnie jest wam choć troszkę psychicznie łatwiej, bo przecież w domciu jesteście...

Magflieg-strasznie podoba mi się wózek, który wyszukałaś-możliwe,że ściągnę go od Ciebie no i jest taaaaaki leciutki

anuhaaaaaaaaa-powodzenia na badaniu, Piotruś swoim urokiem na bank rozbroi lekarza

Wiecie co? dziś też mogę pochwalić moją Natalkę-usnęła o 21.00,po 23.00 nakarmiłam ją tak w półśnie,a obudziła się dopiero o 4.45 jestem w wielkim szoku!zjadła,nakarmiłam ją i jeszcze się nie obudziła (choć już słyszę przeciąganie się przez sen więc pewnie niedługo to nastąpi)!!!ale jestem wyspana-aż głowa mi pęka - ale to chyba przez to strasznie niskie ciśnienie.
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 08:15   #2481
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dorotk@ cisnienie tragicznie niskie a ja wypiłam normalną kawe...

Co do Maclarenów to owszem wiem ze sa pozytywne i nawet przemawiają do mnie ale tak z najzwyklejszych względów technicznych i doświadczenia dwuletniego użytkowania spacerówek nie przemawiaja do mnie - po pierwsze nie moge miec dwóch rączek - wózek mi skreca jak prowadzę jedną reką a zdarza mi sie to baaardzo czesto...po drugie wydają sie takie troche dla starszego dziecka takie płytkie poza tym wolałabym mieć z przodu skrętne koła ale pojedyncze nie podwójne...
W tym co wybrałam nie podoba mi się brak regulacji podnózka no a moze mamy z wiekszych miast jak bedziecie w sklepach to gdzies go zobaczycie na żywo???? to dajcie cynk...bo w mojej dziurze tego na bank nie zobacze
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 08:36   #2482
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dorotka no to gratuluje oby takich albo i lepsztych nocy bylo jak najwiecej
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 08:39   #2483
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

no właśnie te dwie rączki w wózku, też słyszałam, że to nie za bardzo wygodne. Magflieg jak gdzieś dorwe twój wózek to zdam relacje, ale u mnie w mieście też tylko kilka sklepów na krzyż
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 08:51   #2484
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Hepe Pokaż wiadomość
Wit K - bez recepty podaje sie do 3-go m-ca -
Wit D3 - na recepte, podaje sie cały czas
obie jesli karmi sie tylko piersią - nie wiem jak to jest jak troche piersia troche sztucznym - sama musze pediatre dopytac, bo tez dokarmiam ostatnio...
dzięki
słuchajcie, ja wogóle o żadnych witaminach nie słyszałam teraz nie wiem, czy podać jej na własną rękę, czy poczekać do środy - wtedy idziemy do pediatry. Karola ma 7,5 tyg, więc jeszcze się łapie na wit.K

Cytat:
Napisane przez GoniaJ Pokaż wiadomość
Hej Kochane!
My nareszcie wszyscy w domku, maluszek z nami. W dalszym ciagu nie wiadomo co powoduje niewydolnosc jego serduszka, jest na 6 roznych lekach. Wlasnie robilam sobie grafik podawan lekow... Jest pod stala kontrola kardiologa.
To tak w skrocie, nie mam czasu nadrobic watku, wiec wybaczcie mi. Jak tylko zlapie troche "ddechu" to wracam do was.
Sciskam was wszytskie bardzo za wami tesknilam.

super wieści, teraz już z górki
trzymam nadal kciuki!!

Cytat:
Napisane przez magflieg Pokaż wiadomość

Super Karolinka - jak rośnie ale jest podobna do Ciebie!!!!
jesteś pierwszą osobą, która mówi, że Mała podobna jest do mnie

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
=
nabuko - witaminy nie sa na recepte, tzn na pewno nie jest wit K, wit D3 nie pamietam. nie masz zapisanego w ksiazeczce przy wypiusie jak sie dawkuje??
nic takiego nie mam w książeczce. dopiero tutaj wyczytałam, że coś takiego się daje

no i gratuluję przespanej nocy

Karola zasypia ostatnio przed 24 i śpi do 5. potem szybkie karmienie i kima do 9 albo dłużej

magflieg, a jak Emi? przesypia całe nocki nadal? nie je w nocy? a jak z wagą?


Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość

Idziemy dziś na kontrolę bioder, więc proszę o trzymanie kciuków!
trzymamy daj znać jak wrócisz

my mamy rtg bioder 9.XII i jestem ciekawa co tam wyjdzie.. Karola ma stwierdzone zwichnięcie miednicy (tzn, że jedna nóżka rośnie w dół, druga do góry. biodra są przekręcone). może w miarę, jak rośnie, coś się zmienia? mam nadzieję..

Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
Wiecie co? dziś też mogę pochwalić moją Natalkę-usnęła o 21.00,po 23.00 nakarmiłam ją tak w półśnie,a obudziła się dopiero o 4.45 jestem w wielkim szoku!zjadła,nakarmiłam ją i jeszcze się nie obudziła (choć już słyszę przeciąganie się przez sen więc pewnie niedługo to nastąpi)!!!ale jestem wyspana-aż głowa mi pęka - ale to chyba przez to strasznie niskie ciśnienie.
no to super!!! oby tak dalej !!


dziewczyny, mam pytanie odnośnie pieluch. Karola chyba przejdzie już na 2 (ale z niej starucha ) i pamiętam, że pisałyście , że Pampersy są nie bardzo. polecałyście Huggisy, czy inne pieluchy?

ale mnie dziś maciej wkurza... masakra.. idzie do pracy na 18tą i już kombinuje jak sobie wypełnić weekend. oczywiście nie z nami, bo chce się z kumplem spotkać. ja od czerwca nie byłam nigdzie i jakoś się nie zapowiada, że się to zmieni..
u was też tak to wyglądA? wrrrr..
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 08:57   #2485
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

rączki przy spacerówkach są tragiczne-wyobraźcie sobie prowadzić wozek i rozmawiać przez komórkę
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 09:00   #2486
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

nabuko dla nas huggisy 2 wygrywały w porównaniu z pampkami 2 Za to 3 już wolałam pamki, ale na to jeszcze macie czas
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 09:02   #2487
mandarynka719
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka719
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 360
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Jagna śliczna ta Twoja śmieszka
Anuhaaaaa minka Piotrusia rozbrajająca i też trzymam kciuki za badanie
Nabuko Karolinka to taka śliczna kruszynka, buziaki dla niej
Gonia też trzymam kciuki aby leki już długo nie były potrzebne a Ty abyś mogła już w pełni cieszyć się z maciezyństwa w domu
__________________

mandarynka719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 09:11   #2488
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

dziewczyny,wybaczcie za pytanie nie w temacie wątku-jakich perfum używacie, bo szukam czegoś innego dla siebie...
zastanawiam się nad Gucci Eau de Parfum II,Chanell ale Chance Freiche,D&G Light Blue,Kenzo Jungle Tiger lub Giorgio Armani Code.Znacie te zapaszki?
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...

Edytowane przez Dorotka@
Czas edycji: 2008-11-21 o 10:04
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 09:39   #2489
ewe_dz
Raczkowanie
 
Avatar ewe_dz
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 106
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
a ja znowu będe sie skarżyc, ale musze...
Bylismy dzisiaj na szczepieniu... zanim to szczepienie nastapiło to pani doktor zaczeła go badac... padło pytanie czy karmię persią, odpowiedziałam że tak, ale jest mi coraz trudniej, bo mleka coraz mniej a mały ma coraz wieksze potrzeby... a ona mi na to że nie ma tak że mleka coraz mniej, ze jak sie dobrze karmi to mleka jest wystarczająco dla dziecka... zwazyła go i okazało sie, że mały przez miesiac przybrał tylko pół kilo... no i do mnie że ja na pewno sie odchudzam itd... koniec końców zostałam zrugana że chce przejść na mleko sztuczne żeby mi było wygodniej... zapytała jak z jego spaniem, to je mówię, że budzi sie co 1,5 -2 godziny i... a ona na to "i pewnie wolałaby sie pani wyspac" (tonem co najmniej takim jakby dobro dziecka wogóle mnie nie obchodziło) ... normalnie miałam łzy w oczach... mój maz twierdzi, że wyolbrzymiam i że baba wcale nie miała tego na mysli ... ale ja sie poczułam jak wyrodna matka która nie dokarmia swojego dziecka... pytalismy o sluz w kupce - powiedziała, że przy piersi może tak byc i że jest ok ... hmmm ... mówilismy o kolkach to sie bardzo skrzywiła że mu dajemy espumisan, po czym sluz w kupce zwaliła na espumisan ... na koniec mąz zwrocił jej uwage na łuszczaca sie skórke na gółwce ... popatrzyła i wreszcie stwierdziła że to moga byc objawy skazy białkowej i że mamy przyjśc za dwa tygodnie to go zważy i zrobi badania .... za dwa tygodnie ... taaaa.... a do tej pory niech sie dziecko męczy ...


Nie wiem juz co robic, generalnie od trzech tygodni jade na herbatkach wspomagających laktację, ale po dzisiejszym ważeniu wydaje mi sie że cos jednak z tym moim mlekiem jest nie tak... Z reszta coraz czesciej zdarza sie małemu że po przystawieniu do piersi, on po prostu zaczyna płakac... i wcale mu sie nie dziwie bo wyciągnąc z tych piersi to rzeczywiście jest sztuka ... ja musze nameczyc sie 10 min laktatorem... ściągam ile sie da, ale w tej chwili to jest tak dosłownie na styk ... nie zawsze starcza żeby miec zapasowa porcje w lodowce... a jak brak zapasowej porcji w lodówce to ja mam stresa bo nigdy nie wiadomo czy będzie chcial pieś czy będzie wolał butelkę

W tej chwili Ignaś ma 65cm i waży 4900g... ja rozumiem przeliczenia i tabelki ... ale na mój gust przy tym wzroście ta waga jest ciut za mała ...

Przepraszam za chaos w poście, dokladnie taki sam mam w tej chwili w głowie...
Wiktorynka mój Robercik dokładnie wymiarowo taki sam i uważam że wcale nie waży za mało.naprawdę nie masz się czym przejmować.uważam wręcz że niezły z niego klocuszek, bo boczki brzuszka ma wypchnięte od jedzenia
co do laktacji- podobno te herbatki na laktacje mogą wzmagać kolki. podam ci sposób, ale sama musisz podjąc deyzję czy wypróbować- wypij np raz na kilka dni piwo (może być Karmi). nieźle działa-moja siostra pije bo u niej trochę problem z laktacją-i działa.chodzi o to że w piwie znajduje się pszenica (czy słód pszeniczny) i podobno to działa pobudzająco.
ewe_dz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 09:49   #2490
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dorotka, ja uwielbiam chanel mademoiselle. zapach delikatny i bardzo kobiecy. i jeszcze etenity. tez delikantny. a poza tym na co dzień avon passion dance - bardzo seksowny według mnie

Anuha, dzięki za info o pieluszkach

I Kochane dziękujemy Wam, przepraszam, że nie indywidualnie, za komplementy KArolinka jest przeszczęśliwa

edit: ewa, co do Karmi, ja tez uważam, że jest niezłe. dwa razy piłam całkiem rozgazowane i mleka było więcej
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.