JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;) - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-02, 21:31   #1801
serdelowa
Raczkowanie
 
Avatar serdelowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 98
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Watek przeczytany od deski do deski, odnosniki obejrzane, wydrukowane, pozakreslane - dzis robie pierwsze zakupy (o ile nie zasne nad klawiatura). Kupuje na allegro. Tam najwiekszy wybor. Znalazlam ciekawa oferte u nutsy i elizaakcesoria - i tu mam wlasnie problem: atrakcyjne cenowo sa zakupy kamieni w ilosci hurtowej (np.33 sztuki) a z drugiej strony nie wiem czy az tyle kameni jest mi potrzebnych (jednego rodzaju). Kusi mnie cena ale jak podlicze wszystko to wyjdzie spora sumka
Pozdrawiam Was serdecznie - jestescie moim nowym nałogiem
serdelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 22:04   #1802
jadaw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Dziewczyny extra watek Wlasnie jutro mam zamair zakupic materialy i zrobic tz sprobowac zrobic kolczyki pozdrawiam
jadaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 22:08   #1803
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

SERDELOWA trzymam kciuki za pierwsze zakupy. Co do kupowania na sznury - to ja tak właśnie kupuję. Cena nieporównywalnie lepsza niż na sztuki, ale czasem pozostała część leży sobie, i leży... bo nie bardzo mam co zrobić z resztkami - za mało na naszyjnik, a jak zrobię bransoletkę, to klientki pytają o naszyjnik do kompletu I tak w kółko. Jednak ja wolę jak mi coś zostanie, niż jakby mi miało kilka kamyczków zabraknąć.
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 22:28   #1804
serdelowa
Raczkowanie
 
Avatar serdelowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 98
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

witaj, wiem wiem, czytalam to w ktoryms twoim poscie - ale widzisz Ty jestes juz perfekcjonistka i masz klientki na swoje cuda a ja zaczynam dopiero i jak podliczylam wlasnie to na same kamienie w elizaakcesoria powinnam wydac 120 zl a gdzie resta
Patrze caly czas (juz tak siedze od 17)))) Widze, ze jestes online wiec mam pytanie na szybko jakiej grubosci drut, linke uzyc wewnatrz rurki poskrecanej? Tyle tych druciakow widze przed oczami, ze juz sama nie wiem, bo jak bedzie za twardy to jak wejdzie w rurke poskrecana)) oszalec idzie - dzis chyba bede snic o kolczykach 9zreszta juz ine pierwszy raz-bo to moje kolejne podejscie do zakupow - zniechecam sie bo jak za duzo sie naoogladam to mętlik w glowie mi sie robi. Chcialabym tez kupic wszystko u jednego sprzedawcy ale juz widze, ze bigle rybki zapinane ma nie ten co miec powinien

Edytowane przez serdelowa
Czas edycji: 2008-12-03 o 00:47
serdelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 07:15   #1805
nutka27
Rozeznanie
 
Avatar nutka27
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 593
GG do nutka27
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

serdelowa, linka powinna każda przejść przez poskręcaną rurkę, gorzej z drutem. Ja kiedyś próbowałam 0,7 przecisnąć, ciężko było, ale w końcu się udało.
Co do kamieni, to myślę, że na początek lepiej kupić na sztuki. W mniejszych ilościach, ale więcej rodzajów. Ja w pierwszym zamówieniu kupiłam masę zbędnych rzeczy, które leżą bezużytecznie do tej pory. Trzymam kciuki i czekam na pierwsze Twoje prace
__________________
Mój skarb
Zapraszam na bloga
nutka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 07:38   #1806
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Ja pod kamienie i rurki daję żyłkę wędkarską ok. 0,4mm - ona zawsze przejdzie. Musisz w opisie rurek sprawdzać zawsze ich średnicę, bo bardzo się różnią - chyba od 0,9 do 2 mm.
Jeśli chodzi o mnie to zajmuję się biżu dopiero od września. Kupiłam w międzyczasie wiele niepotrzebnych rzeczy. Na szczęście siostra sprzedaje moje "twory" w pracy i wreszcie bilans wyszedł na "0" - a ja mam jeszcze sporo materiałów, więc dopiero teraz zaczęłam zarabiać Ciągle coś jeszcze zamawiam, ale już wiem, co "idzie" i takie materiały też kupuję. Nie zawsze jest to zgodne z tym, co ja bym sama dla siebie zrobiłam, ale "klient nasz Pan".
Po swoim pierwszym zamówieniu - zrobiłam jeszcze jedno, bo wielu rzeczy mi brakowało - choć to pierwsze na dobre ponad 100zł. Doświadczenie przychodzi z czasem. Ostnio na giełdzie wpadłam w szał zakupów i kilka sznurów leży mi teraz bezużytecznych, ale coś wykombinuję, bo nie lubię, jak coś tak leży bezczynnie
Kupując zawsze zwracaj uwagę na wielkość kamieni i półfabrykatów - czasem (ba!!! zazwyczaj!!!) produkty wydają się dużo większe, a gdy otwiera się paczkę...
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 08:15   #1807
serdelowa
Raczkowanie
 
Avatar serdelowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 98
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

witam poranie (oczy mam jak kret - ledwo je widac ale znowu siedzei patrze na kamyczki, bigle i przekladki - wczoraj poszlam spac po drugiej...) z ta wielkoscia kamieni to masz racje ale i z tym sobie poradzilam - wzielam od syna kawałek plasteliny, od meza suwmiarkę i porobiłam sobie kuleczki od 0,6 do 1,6 - plastelinowe ale mam wyobrazenie jakie beda w rzeczywistosci Opisy sprawdzam, na zewnatrz, wewnatrz itp ale i tak okaże sie "w praniu" - czy dobrze kombinowałam. Az sie boje, ze jak juz kupie i nie bedzie wszystkiego to sie zniechęce i beda sie koraliki po domu przewalały...
serdelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 09:31   #1808
nemala
Zadomowienie
 
Avatar nemala
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 022
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

serdelowa no co Ty ? jakie się zniechęcę, nawet tak nie mysl na starcie jesli nie bedziesz miała wszystkiego to dwa głębokie oddechy, organizm sie dotleni i pomysłów tysiace przyjdzie, ja moje pierwsze kolczyki zrobiłam z "niczego" był to kawałek szmatki druty do kwiatów grube ze szok troche muliny do haftu i drewniane dwa koraliki, potem je schowałam głeboko by nikt nie widział, ale jak wylazły to pare osób sie o nie biło bo kazda chciała mieć to własnie "niepowtarzalne coś". Głowa do góry najwazniejsze byś wyrobiła swój własny styl, a reszta przyjdzie z czasem jeszcze sie zdziwisz co mozna zrobic, nawet z materiałów co nam sie wydaje że plama . A ja z całego serca zyczę Ci byś odniosła sukces, ale przedewszystkim w sobie samej
nemala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 09:39   #1809
serdelowa
Raczkowanie
 
Avatar serdelowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 98
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

nemala dziekuje bardzo - coz wierze w siebie, moze jeden komplet powstanie aha i mam pytanie wlasnie zastanawiam sie nad zakupem "jak leci" koralikow szklanych. Sa dosyc tanie i jest ich sporo w zestawach... warto czy nie na poczatek?
Sswoja droga to pierwsza probe do zamowienia robilam juz w sierpniu... ceny byly nizsze - chyba to taka przedswiateczna "promocja" z tymi wyższymi cenami


pisze wiekszymi literami bo chyba juz ośleplam))
serdelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 09:46   #1810
nemala
Zadomowienie
 
Avatar nemala
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 022
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez serdelowa Pokaż wiadomość
nemala dziekuje bardzo - coz wierze w siebie, moze jeden komplet powstanie aha i mam pytanie wlasnie zastanawiam sie nad zakupem "jak leci" koralikow szklanych. Sa dosyc tanie i jest ich sporo w zestawach... warto czy nie na poczatek?
Sswoja droga to pierwsza probe do zamowienia robilam juz w sierpniu... ceny byly nizsze - chyba to taka przedswiateczna "promocja" z tymi wyższymi cenami


pisze wiekszymi literami bo chyba juz ośleplam))
Jesli chodzi o szklane korale to warto je mieć w zanadrzu ja takowe posiadam pare sznureczków, ale pamietaj abys wybrała dobre wielkosci a zwłaszcza kolory, pomyśl najpierw jakie będą najlepsze bo jesli nawet coś jest tanie i kusi to powinno byc dobrze przemyslane (ja mam szklaki przeźroczyste i zielone te sa dla mnie najlepsze ) A przy okazji powiem jak najlepiej zamawiac "wszystko" najpier kup to co uwazasz/rozwaznie jak juz wszystko bedziesz miała przed "nosem" to bedziesz wiedziała czego brakuje, a czego nie powinnaś juz kupować
nemala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 10:09   #1811
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Ja mam popyt na bransoletki z crackli, natomiast plastkiki sobie leżą Spróbuj zamówić kilka na początek i sama zobaczysz. Co do pereł syntetycznych to trzeba uważać - niektóre są po prostu brzydkie w realu
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 10:35   #1812
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Serdelowa, na pewno warto zacząć uczyć się na tańszych materiałach - szkle i posrebrzanych elementach. Na kamienie (tym bardziej w sznurach), przyjdzie czas. Pamiętaj też o przekładkach, bo one potrafią bardzo urozmaicić prace.
I nie zapomnij o narzędziach - okrągłe szczypce to podstawa! Szczypce tnące da się od biedy zastąpić obcinaczką do paznokci

Myślę, że dobrą alternatywą dla allegro może być sklep www.swiatkoralikow2.pl - dużo szkiełek i półfabrykatów i błyskawiczna przesyłka. Bardzo ich lubię ostatnio
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 10:37   #1813
serdelowa
Raczkowanie
 
Avatar serdelowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 98
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez nemala Pokaż wiadomość
A przy okazji powiem jak najlepiej zamawiac "wszystko" najpier kup to co uwazasz/rozwaznie jak juz wszystko bedziesz miała przed "nosem" to bedziesz wiedziała czego brakuje, a czego nie powinnaś juz kupować
dziekuje bardzo wezme sobie to do serca - kolejna kawke zaparzylam i teraz robie liste juz na czysto - zamieszcze ja, jesli mozna tu - moze jeszcze wam cos wpadnie do glowy
serdelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 10:45   #1814
serdelowa
Raczkowanie
 
Avatar serdelowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 98
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez kulkam Pokaż wiadomość
Serdelowa, na pewno warto zacząć uczyć się na tańszych materiałach - szkle i posrebrzanych elementach. Na kamienie (tym bardziej w sznurach), przyjdzie czas. Pamiętaj też o przekładkach, bo one potrafią bardzo urozmaicić prace.
ooo widzisz a ja mam w notatkach lawy, howlity, korale i onyksy... tak po dwie sztuki. Cały czas szukam tych tanszych materialow, na ktorych moglabym sie nauczyc - podgladam inne prace, szukam pomyslow, i notuje. Strasznie duzo tego wyszlo.
Cytat:
Napisane przez kulkam Pokaż wiadomość
Myślę, że dobrą alternatywą dla allegro może być sklep www.swiatkoralikow2.pl - dużo szkiełek i półfabrykatów i błyskawiczna przesyłka. Bardzo ich lubię ostatnio
juz wlasnie zerkam, dziekuje za link
I zerknęłam:
Witamy w sklepie hurtowym (...)
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą
Minimalna wartość zamówienia wynosi 500 zł brutto

dla mnie nierealne...

Edytowane przez serdelowa
Czas edycji: 2008-12-03 o 11:20
serdelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 12:00   #1815
Awenturyn
Rozeznanie
 
Avatar Awenturyn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: 100 m od morza:)))
Wiadomości: 980
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Ja kupuje na allegro - zaczęłam od półfakbrykatów (linki,kulki itp) Teraz szukam kamyczków Mam juz kilka pomysłów,czekam na pierwszą dostawe

Faktycznie opłaca się kupic długie sznury a czasem można trafic na szniur kamyków w bardzo atrakcyjnej cenie - tylko trzeba dobrze szukać
Awenturyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 12:02   #1816
nutka27
Rozeznanie
 
Avatar nutka27
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 593
GG do nutka27
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

serdelowa, zerknij tu http://www.swiatkoralikow2.pl/index.php , to jest sprzedaż detaliczna.
Ja też myślę ,że lepiej ćwiczyć na tańszych materiałach, najlepiej koralikach szklanych. Ja mam takie w neutralnych kolarach ( czarny, brązowy) zawsze mogą się gdzieś przydać
__________________
Mój skarb
Zapraszam na bloga
nutka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 12:14   #1817
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Serdelowa, no faktycznie na początek sporo tego jest potrzebne - szczególnie półfabrykatów. Dlatego warto zrobić przemyślane i w miarę różnorodne zakupy. Jakbyś potrzebowała pomocy, zapraszam na GG

Edytowane przez kulkam
Czas edycji: 2008-12-03 o 12:15
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 12:26   #1818
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

ja z moich pierwszych zakupów jedyną rzeczą, którą kupiłam i uważam, że to był trafiony zakup to...szczypce
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 12:54   #1819
Awenturyn
Rozeznanie
 
Avatar Awenturyn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: 100 m od morza:)))
Wiadomości: 980
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez kulkam Pokaż wiadomość
Serdelowa, no faktycznie na początek sporo tego jest potrzebne - szczególnie półfabrykatów. Dlatego warto zrobić przemyślane i w miarę różnorodne zakupy. Jakbyś potrzebowała pomocy, zapraszam na GG
Półfabrykaty i to w sporych ilościach (w dobrej cenie) mozna kupic własnie na allegro.Ja zrobiłam konkretne zkupy i jestem zadowolona bo wiem,że starczy mi na baaaardzo dużo biżu
A kamyczki można dokupywac partiami jak juz ma sie pomysł co z nich zrobić
Awenturyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 12:56   #1820
serdelowa
Raczkowanie
 
Avatar serdelowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 98
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez 135nudziara Pokaż wiadomość
ja z moich pierwszych zakupów jedyną rzeczą, którą kupiłam i uważam, że to był trafiony zakup to...szczypce
) ja wlasnie ich nie mam, chyba, ze mąż ma cos w swoich skarbach...poki co zmienilam koncepcje i teraz szukam u jednego sprzedawcy (eltay) wszystkiego co mnie zainteresuje - jestem na etapie przekladek bali

ps. obiad w piekarniku - ja znowu przed ekranem
serdelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 22:04   #1821
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Dziewczyny chcę zaczac robic kolczyki i mam jedno pytanko:

Czy lepiej kupić szpile te niewyprostowane i samemu je potem prostowac (czy sie w ogole da?) czy lepiej kupic proste wyselekcjonowane? A może lepiej kupić sobie drut srebrny i samemu zaplatać te pętelki z obu stron lub np. lutownicą robić kuleczki na dole drutu? I czy taki drut łatwo wyprostować?

Prosiłabym o odpowiedź bo w sumie już wiem co mam kupić tylko mam problem właśnie z tym drutem czy szpilami
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 22:21   #1822
nemala
Zadomowienie
 
Avatar nemala
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 022
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcę zaczac robic kolczyki i mam jedno pytanko:

Czy lepiej kupić szpile te niewyprostowane i samemu je potem prostowac (czy sie w ogole da?) czy lepiej kupic proste wyselekcjonowane? A może lepiej kupić sobie drut srebrny i samemu zaplatać te pętelki z obu stron lub np. lutownicą robić kuleczki na dole drutu? I czy taki drut łatwo wyprostować?

Prosiłabym o odpowiedź bo w sumie już wiem co mam kupić tylko mam problem właśnie z tym drutem czy szpilami
Chodzi Ci o kupienie szpilkek z kuleczką i lopikiem, ok tylko nie rozumiem o co chodzi z tym prostowanie jesli na zdjęciu u sprzedawcy taki drucik jest troche łukowaty to na to nie patrz normalnie w łakpkach go prostujesz docinasz i co tam jeszcze robisz i loopiki (pętelki) mozesz robic z obu stron, mozesz też kupic drut bo przydaje sie w robieniu kolczyków tylko zawsze zapytaj czy nie jest zbyt miekki najlepiej jak ma próbę 925 a co do robienia kuleczek lutownicą nawet nie mysl o tym, kuleczki topi sie w ogniu otwartym ja osobiscie nad gazówką ale to inny temat.
Mam nadzieję ze ci chociaz troszke pomogłam
nemala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 22:44   #1823
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez nemala Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o kupienie szpilkek z kuleczką i lopikiem, ok tylko nie rozumiem o co chodzi z tym prostowanie jesli na zdjęciu u sprzedawcy taki drucik jest troche łukowaty to na to nie patrz normalnie w łakpkach go prostujesz docinasz i co tam jeszcze robisz i loopiki (pętelki) mozesz robic z obu stron, mozesz też kupic drut bo przydaje sie w robieniu kolczyków tylko zawsze zapytaj czy nie jest zbyt miekki najlepiej jak ma próbę 925 a co do robienia kuleczek lutownicą nawet nie mysl o tym, kuleczki topi sie w ogniu otwartym ja osobiscie nad gazówką ale to inny temat.
Mam nadzieję ze ci chociaz troszke pomogłam
Pomogłaś i to bardzo

O to prostowanie to wlasnie dlatego pytalam, bo na allegro na obrazku sa powyginane szpile, a sa tez do kupienia proste ale drozej i jest ich mniej Czyli normalnie da sie sie wyprostowac je tak? I drut też lepiej kupić? Bo na allegro srebrny 0,7 mm pr. 925 kosztuje ponad 5 zł ale tylko za 0,5 m

A jak topisz nad gazowka?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 22:47   #1824
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez serdelowa Pokaż wiadomość
) ja wlasnie ich nie mam, chyba, ze mąż ma cos w swoich skarbach...poki co zmienilam koncepcje i teraz szukam u jednego sprzedawcy (eltay) wszystkiego co mnie zainteresuje - jestem na etapie przekladek bali

ps. obiad w piekarniku - ja znowu przed ekranem

W mojej pierwszej paczce były szczypce - to najlepsza inwestycja - przemyśl to
Wątpię, aby mąż takie miał
rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 23:07   #1825
nemala
Zadomowienie
 
Avatar nemala
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 022
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Pomogłaś i to bardzo

O to prostowanie to wlasnie dlatego pytalam, bo na allegro na obrazku sa powyginane szpile, a sa tez do kupienia proste ale drozej i jest ich mniej Czyli normalnie da sie sie wyprostowac je tak? I drut też lepiej kupić? Bo na allegro srebrny 0,7 mm pr. 925 kosztuje ponad 5 zł ale tylko za 0,5 m

A jak topisz nad gazowka?
Ja kupuje te własnie wygiete u jubilex33 dla mnie są najlepsze, jesli chodzi o drut to tak niestety kosztuje, tez płacę podobnie ale porównujac cenę gotowych szpilek i tak jest tani
Kuleczki na drucikach robie tak; ucinam drut tyle ile potrzebuję + ok 0,5-1 cm na "topienie" za jeden koniec chwytam szczypcami i trzymam bezposrednio nad ogniem drut musi być idealnie w pozycji pionowej a koniec topiony na srodku płomienia i musi zrobic się rozżarzony (czerwony) w pewnym momencie srebro zacznie sie topic tworzac kulkę i tu trzeba wyczuc moment kiedy skończyć
Po tym zabiegu tylko wybielanie poniewaz w czacie topienia drut czarnieje.
Do wybielania (sposób domowy) używam roztworu kwasowego (nauczyłam sie tego z tego watku) czyli paczka kwasku cytrynowego w proszku + 3-4 łyżki wody i do tego wrzucamy srebro na chwilke, wyjmujemy, płuczemy i polerujemy bawełaniana szmatką, no mi wychodza ładne, ale musiałam poćwiczyć
tu masz link do watku o samodzielnym robieniu róznych półfabrykarów, moze sie przydac https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=szpilki
Jakby co pytaj

Edytowane przez nemala
Czas edycji: 2008-12-03 o 23:11 Powód: poprawka
nemala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 23:15   #1826
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez nemala Pokaż wiadomość
Ja kupuje te własnie wygiete u jubilex33 dla mnie są najlepsze, jesli chodzi o drut to tak niestety kosztuje, tez płacę podobnie ale porównujac cenę gotowych szpilek i tak jest tani
Kuleczki na drucikach robie tak; ucinam drut tyle ile potrzebuję + ok 0,5-1 cm na "topienie" za jeden koniec chwytam szczypcami i trzymam bezposrednio nad ogniem drut musi być idealnie w pozycji pionowej a koniec topiony na srodku płomienia i musi zrobic się rozżarzony (czerwony) w pewnym momencie srebro zacznie sie topic tworzac kulkę i tu trzeba wyczuc moment kiedy skończyć
Po tym zabiegu tylko wybielanie poniewaz w czacie topienia drut czarnieje.
Do wybielania (sposób domowy) używam roztworu kwasowego (nauczyłam sie tego z tego watku) czyli paczka kwasku cytrynowego w proszku + 3-4 łyżki wody i do tego wrzucamy srebro na chwilke, wyjmujemy, płuczemy i polerujemy bawełaniana szmatką, no mi wychodza ładne, ale musiałam poćwiczyć
tu masz link do watku o samodzielnym robieniu róznych półfabrykarów, moze sie przydac https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=szpilki
Jakby co pytaj
a czemu u jubilex33 sa najlepsze twoim zdaniem? ja chcialam zamowic wszystko u wichereq bo wlasnie ktos pisal ze te szpile nie robia sie tak szybko poczerniale takze teraz musze sie zastanowic u kogo zamowic

Już miałam właśnie zamawiać tylko ze u jubilex33 one wygladaja tak:

http://www.allegro.pl/item498704891_..._2cm_4szt.html

a te ktore ja chcve zamowic u wichereq tak:

http://www.allegro.pl/item478225317_...mm_marmon.html

jak myslisz nadaja sie?

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2008-12-03 o 23:19
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 23:21   #1827
nemala
Zadomowienie
 
Avatar nemala
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 022
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
a czemu u jubilex33 sa najlepsze twoim zdaniem? ja chcialam zamowic wszystko u wichereq bo wlasnie ktos pisal ze te szpile nie robia sie tak szybko poczerniale takze teraz musze sie zastanowic u kogo zamowic

Już miałam właśnie zamawiać
Kupuje u jubilex33 dlatego że z wszystkich które kópowalam u innych te najbardziej mi odpowiadają, maja śliczne kuleczki (topione nie dolutowane) są lsniące nie spręzynują i własnie nie czernieją i jak dla mnie sa bardzo dobrej jakosci gatunkowo, ale przeciez nie namawiam Cię sama wybierz raz kup tu potem gdzieindziej ja tak robiłam i wybrałam w koncu stałe miejsce i jestem zadowolona


ED; te co chcesz kupic nie są srebrne tylko srebrzone ja cały czas pisze o srebrze, a z posrebrzanymi jest tak że po czasie farba z nich złazi i sa brzydkie

Edytowane przez nemala
Czas edycji: 2008-12-03 o 23:23 Powód: dopisek
nemala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 23:26   #1828
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez nemala Pokaż wiadomość
Kupuje u jubilex33 dlatego że z wszystkich które kópowalam u innych te najbardziej mi odpowiadają, maja śliczne kuleczki (topione nie dolutowane) są lsniące nie spręzynują i własnie nie czernieją i jak dla mnie sa bardzo dobrej jakosci gatunkowo, ale przeciez nie namawiam Cię sama wybierz raz kup tu potem gdzieindziej ja tak robiłam i wybrałam w koncu stałe miejsce i jestem zadowolona


ED; te co chcesz kupic nie są srebrne tylko srebrzone ja cały czas pisze o srebrze, a z posrebrzanymi jest tak że po czasie farba z nich złazi i sa brzydkie
tak, tak wiem, ze kupujesz srebrne Ja narazie biore posrebrzone, bo jestem kompletnie zielona i jak mam cos zepsuc to niech beda tansze A pozniej jak sie wprawię, to pewnie przerzucę się na srebro Chodzilo mi tylko o to czy takie bedzie sie dalo jako tako wyprostowac

I chyba teraz za pierwszym razem nawet nie bede zamawiac tego srebrnego drutu tylko szpilki i gwozdzie
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 08:49   #1829
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Jesli chodzi o posrebrzane szpilki, polecam Astari (nie na allegro, to jest sklep), nie polecam CJ, bo obłażą. A te posrebrzane szpilki, do których wysłałaś linka mają na końcach loopiki, a nie główki - dużo taniej wychodzi zrobić je samemu z drutu. A drut posrebrzany najlepszy ma Piinecha (czy jakoś tak) albo poszukaj w Empiku. Na srebro faktycznie nie ma co się od razu porywać.
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 09:53   #1830
nemala
Zadomowienie
 
Avatar nemala
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 022
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
tak, tak wiem, ze kupujesz srebrne Ja narazie biore posrebrzone, bo jestem kompletnie zielona i jak mam cos zepsuc to niech beda tansze A pozniej jak sie wprawię, to pewnie przerzucę się na srebro Chodzilo mi tylko o to czy takie bedzie sie dalo jako tako wyprostowac

I chyba teraz za pierwszym razem nawet nie bede zamawiac tego srebrnego drutu tylko szpilki i gwozdzie
Jasne, do cwiczen to tylko posrebrzany, ja cwiczyłam na empik'owskim, ale duzo osób robiz niego piękną bizuterię juz jako wprawione
nemala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-21 20:29:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.