Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-08-07, 09:34   #3751
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, ale numer!
rób przeciwcia³a koniecznie, nawet je¶li endo oleje po raz kolejny...

Enn, dziêki bardzo za wiadomo¶æ, bêdê za nied³ugo szczê¶liw± posiadaczk± w³asnej kamerki
Mam nadzieje, ze bedziesz zadowolona.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-07, 11:44   #3752
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Laski help!!! W³osy siê sypi±. Mia³am niewielki rzut wypadania na pocz±tku lipca, teraz od ponad 2 tyg mocno siê sypi± przy myciu (pod 200 podchodzi, a by³o 8). Nie wiem o co chodzi. Mia³am zwiêkszona dawkê DHEA, wypadanie zaczê³o siê chyba po tygodniu od zwiêkszenia. Kilka dni temu wróci³am do ni¿szej dawki DHEAS, my¶licie, ¿e od tego lec±? My¶lê nad odstawieniem, bo specjalnie ró¿nicy nie czujê, nawet samopoczucie, z pocz±tku lepsze, teraz jest gorsze. Aaaa i nos mi siê bardzie przet³uszcza, po nocy palcem ¶ci±gam t³uszcz. Co my¶licie?
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-07, 20:27   #3753
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Laski help!!! W³osy siê sypi±. Mia³am niewielki rzut wypadania na pocz±tku lipca, teraz od ponad 2 tyg mocno siê sypi± przy myciu (pod 200 podchodzi, a by³o 8). Nie wiem o co chodzi. Mia³am zwiêkszona dawkê DHEA, wypadanie zaczê³o siê chyba po tygodniu od zwiêkszenia. Kilka dni temu wróci³am do ni¿szej dawki DHEAS, my¶licie, ¿e od tego lec±? My¶lê nad odstawieniem, bo specjalnie ró¿nicy nie czujê, nawet samopoczucie, z pocz±tku lepsze, teraz jest gorsze. Aaaa i nos mi siê bardzie przet³uszcza, po nocy palcem ¶ci±gam t³uszcz. Co my¶licie?
Oo kurczê dopad³o Ciê linienie tak jak i mnie ostatnio, wiem jakie to okropne U mnie siê nieco poprawi³o, tylko nie wiem czy to efekt wcierek, czy flutamidu.
My¶lê, ¿e sama odpowiedzia³a¶ sobie na pytanie, jakby nie by³o dheas to androgen bêd±cy prekursorem dla innych androgenów, które s± zmor± dla wiêkszo¶ci ³ysiej±cych.
Ale to jest tak, ¿e Ty musisz leczyæ siê tym dheas czy mo¿esz go odstawiæ?
A to linienie nie mo¿e byæ np. wynikiem leków wprowadzonych przez dr Rakowsk±?
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-08, 10:42   #3754
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Tego leku nie muszê koniecznie braæ, lata ca³e go nie bra³am i ¿y³am.

To nie jest linienie od leków przepisanych przez Rakowsk± - u¿y³am ich 2 razy.

Naprawdê podejrzewam DHEA doustnie, mimo ¿e biorê tylko 10mg, w sumie to jaki¶ czas nawet wiêcej by³o.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-08, 19:53   #3755
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Kurczê, to pewnie masz racjê, ¿e to DHEA. A ciekawe na jakim poziomie masz inne androgeny. Robisz czasem badania?
Mi dermatolog mówi³a, ¿e w lecie statystycznie wiêcej w³osów jest w telogenie, mo¿e to i prawda, ale jednak ludziom ze zdrowymi mieszkami nie przytrafia siê raczej takie linienie.
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-08, 22:00   #3756
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Mary¶, a sama mo¿esz odstawiæ, tak z dnia na dzieñ?



Siedzê i przegl±dam i znalaz³am co¶ na temat mojego maca, który ju¿ le¿y i czeka od paru dni. Haru, maca wp³ywa na libido, wiêc ju¿ wiadomo, sk±d ten przyp³yw uczuæ w Tobie pisa³a¶, ¿e na innych p³aszczyznach nie zauwa¿y³a¶ zmian. Wiêc, w jakiej dawce j± bra³a¶, pamiêtasz mo¿e? i z jakiej firmy. Przypomnij sobie plisss

Kobitki z pcos i inne z rozwalonymi hormonami zapraszam do lektury: http://www.pepsieliot.com/co-to-jest...w-jaki-sposob/
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-09, 11:01   #3757
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Odstawiæ mogê, wczoraj ju¿ nie wziê³am, za to dzisiaj nos prawie bez t³uszczu rano. No i mniej wypad³o, mo¿e jako¶ nie du¿o mniej, ale chyba mniej, zw³aszcza podczas samego mycia. Przy suszeniu i czesaniu wypad³o trochê, ale te¿ chyba mniej, no ale u mnie jest tak, ¿e najpierw zatrzymuje siê wypadanie podczas mycia, a dopiero po kilku dniach z suszenia i czesania. Jestem w taki stresie, ¿e ledwo siedzê, normalnie czujê to w krêgos³upie. Niestety w³osów uby³o, a moja 2-pasmówka na przedzia³ku zamieni³a siê w 3-pasmówkê, powsta³o te¿ skrzy¿owanie
Mo¿liwe, ¿e moje w³osy maj± szczê¶cie, ¿e mam niedoczynno¶æ kory nadnerczy.

Siempretalia --> tak mam badane androgeny co najmniej raz w roku, a DHEAS w tym roku bêdê mia³a badane po raz 4 chyba.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-08-09, 20:27   #3758
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Wow, widzisz odstawi³a¶ i od razu jaka¶ poprawa. Super!
Hm, z tym szczê¶ciem to mo¿e byæ jaka¶ prawda, bo jakby¶ mia³a normalny poziom dheas, albo co gorsze za wysoki to nie by³oby zbyt ciekawie. Choæ w sumie to takie szczê¶cie w nieszczê¶ciu, bo trudno traktowaæ jak±kolwiek chorobê jako szczê¶cie.
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-10, 07:06   #3759
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadzieje, ze bedziesz zadowolona.
Dziewczyny proszê podajcie namiary na tê kamerkê, wy¶wietlaj± mi siê tylko internetowe
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-10, 07:55   #3760
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Chodzi o takie cos: http://allegro.pl/mikroskop-cyfrowy-...576492228.html

Mam nadzieje, ze nikt tego nie skasuje za reklame

Niekoniecznie od tego sprzedawcy, jest tego masa w podobnych cenach od innych, powiekszenie 200x.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-10, 10:51   #3761
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 118
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Witajcie dziewczyny.
Mam pytanie: chcê wykonaæ badania hormonalne w celu potwierdzenia b±d¼ nie £A/AGA. Niestety nie mam kasy na ca³y zestaw od razu, wiêc proszê o rady, które z badañ na pocz±tek dadz± mi najwiêcej informacji. Nie potrzebujê tarczycowych, bo od 2011 leczê niedoczynno¶æ i THS jest teraz OK. Czy ferrytyna, testosteron (wolny czy ca³kowity?), FSH ( bo to poleca³a endo na ew wykrycie wczesniejszej menopauzy) i estrogen starczy?
W skrócie o sobie:
mam 38 lat, 2,5 roku temu urodzi³am drugie dziecko (juz z wykryt± i leczon± niedoczynno¶ci±) nigdy nie mia³am problemów z zaj¶ciem w ci±¿ê. Od ok 23 r¿ lekki hirsutyzm (w³oski na górnej wardze, brodzie i udach, na szczê¶cie jestem blondynk±). Problemy z przerzedzon± czupryn± rzuci³y mi siê w oczy w tym roku, ale jak patrzê na zdjêcia sprzed 3-4 lat to jakie¶ pocz±tki przerzedzeñ ju¿ by³y, ale nie zwraca³am na to uwagi. Generalnie w³osów nie wypada mi bardzo du¿o (nie liczê ich) oprócz wysypów po porodach, ale nie chc± odrastaæ. Na jednej skroni prawie nie mam w³osów, na drugiej niewiele lepiej, na czubku bardzo rzadko.
Dosyæ d³ugo karmi³am dzieci piersi±, drugiego przesta³am karmiæ 4 tygodnie temu (¿elazo zawsze by³o w normie). Nie wiem czy ma³y odstêp po laktacji nie zafa³szuje wyników hormonów? Miesi±czkujê normalnie. Moja endo od tarczycy na pytanie o w³osy kaza³a mi braæ merz-special i ewentualnie zbadaæ FSH, i stwierdzi³a , ¿e my kobiety tak mamy...
Dziekujê za odpowied¼

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2015-08-10 o 10:53
patricitka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-10, 18:00   #3762
maalgo
Raczkowanie
 
Avatar maalgo
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomo¶ci: 72
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Przepraszam ¿e tu piszê ale nie mam gdzie, a sprawa dotyczy w³osów a konkretnie leku Nezyr. Mam na sprzeda¿ jedno nowe opakowanie, je¶li kto¶ by³by zainteresowany proszê o kontakt priv.
maalgo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-10, 18:36   #3763
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

U mnie wypadanie siê uspokoi³o (odpukaæ). Mia³am ostatnio bardzo du¿o stresów do tego stopnia, ¿e wyl±dowa³am na oddziale neurologii, bo po tygodniu stanu migrenowego mia³am ochotê skoczyæ z okna, ¿eby tylko g³owa przesta³a boleæ. Dosta³am zio³owe leki uspokajaj±ce i wszystko powoli wraca do normy. Jedyne z czym sobie nie radzê w te upa³y to przesuszenie w³osów. Znacie jakie¶ skuteczne ¶rodki nawil¿aj±ce? Próbowa³am u¿ywaæ w ci±gu dnia mgie³ki z Jantara, ale nic to nie daje. Przerzuci³am siê dzi¶ na wodê termaln±, ale nie wiem czy w czym¶ pomo¿e. Jak Wasze w³osy radz± sobie z upa³ami?
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-10, 20:47   #3764
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 735
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Meldujê, ¿e by³am u fryzjerki. Zrobi³a mi "przegl±d" i generalnie m³odzie¿ ro¶nie, wiêc chyba nie jest bardzo ¼le. Powiedzia³a tylko, ¿e widzi na skórze g³owy jakie¶ czerwone krostki, powiedzia³am, ¿e pewnie potówki, po czym ona stwierdzi³a, ¿e jej to nie wygl±da na potówki. Byæ mo¿e nie s³u¿y jaki¶ szampon albo te krostki s± z jeszcze innego powodu. Macie jakie¶ pomys³y?
Tak czy inaczej pójdê równie¿ na badania, tylko czekam a¿ nowa rodzinna wróci z urlopu.
staska_stasia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-11, 20:55   #3765
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Kobietki, niektóre z Was bra³y lub bior± spironol. Dosta³am dzi¶ od endo. Jak to dzia³a i czy nie macie jakich¶ dzia³añ niepo¿±danych? Jak siê to ma do w³osów? Dosta³am te¿ Letrox, mam niedoczynno¶æ i Hashi - po 8 latach ³a¿enia po lekarzach i wydawania kupy kasy na w³osy wreszcie jaka¶ diagnoza. Niepomy¶lna, no ale nie jestem sama.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-11, 21:10   #3766
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Kobietki, niektóre z Was bra³y lub bior± spironol. Dosta³am dzi¶ od endo. Jak to dzia³a i czy nie macie jakich¶ dzia³añ niepo¿±danych? Jak siê to ma do w³osów? Dosta³am te¿ Letrox, mam niedoczynno¶æ i Hashi - po 8 latach ³a¿enia po lekarzach i wydawania kupy kasy na w³osy wreszcie jaka¶ diagnoza. Niepomy¶lna, no ale nie jestem sama.
Gaya, dobrze, ze w koncu ktos sie tym zajal, mam nadzieje, ze poczujesz sie lepiej.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-11, 22:50   #3767
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, dobrze, ze w koncu ktos sie tym zajal, mam nadzieje, ze poczujesz sie lepiej.
Te¿ mam tak± nadziejê. Rozczytujê siê teraz w informacjach dotycz±cych hashimoto a zw³aszcza diety i sposobu od¿ywiania w tej chorobie i jestem w szoku - jedne informacje przecz± drugim ;/
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-11, 23:57   #3768
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ja tutaj nie pomoge - w moim odczuciu wiekszosc internetowych zrodel informacji na temat tarczycy nie jest wiarygodna, podobnie jak promowane metody alternatywne; lecze sie wiec standardowo, starajac sie po prostu odzywiac zdrowo i nie dac sie zwariowac.

Woooow walczy z hashimoto jakos mniej typowo, moze ona sie wypowie.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-11 o 23:59
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-12, 07:39   #3769
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Kobietki, niektóre z Was bra³y lub bior± spironol. Dosta³am dzi¶ od endo. Jak to dzia³a i czy nie macie jakich¶ dzia³añ niepo¿±danych? Jak siê to ma do w³osów? Dosta³am te¿ Letrox, mam niedoczynno¶æ i Hashi - po 8 latach ³a¿enia po lekarzach i wydawania kupy kasy na w³osy wreszcie jaka¶ diagnoza. Niepomy¶lna, no ale nie jestem sama.
Ja bra³am i w³osy siê poprawi³y niestety spadek libido straszny :'( i zrobi³am przerwê na jesieni znowu zacznê. W pa¼dzierniku idê do endo tez mam zrobiæ przed wizyt± badanie na hashi na poprzedniej wizycie da³a mi skierowanie
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/



Edytowane przez MM-1968
Czas edycji: 2015-08-12 o 07:41
MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 13:17   #3770
Lulu na mo¶cie
Raczkowanie
 
Avatar Lulu na mo¶cie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 144
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Hej.
Piszê po raz pierwszym w tym w±tku i nie wiem, od czego zacz±æ.
£ysienie u mnie postêpuje od ponad 10 lat. Przyznam siê, ¿e nic z tym nie robi³am, udawa³am, ¿e nie ma problemu, ze strachu pewnie. 3 tygodnie temu trafi³am do trychologa w Warszawie, w ramach darmowej akcji. I od tego momentu przyzna³am siê przed sam± sob±, ¿e mam powa¿ny problem.
W skrócie mój problem:
W³osy mam bardzo przerzedzone, do tego stopnia, ¿e jedyna fryzura to przypiêcie ich 20 ¿abkami na czubku g³owy, tworz±c takie esy floresy, ¿eby przykryæ ³ysinê. A i to niewiele pomaga. Przerzedzony ca³y czubek g³owy. W³osów nie obcina³am od 10 lat, jedynie grzywkê przycinam co kilka miesiêcy. Nie rosn±. Mam ca³y czas tej samej d³ugo¶ci. Nie wypadaj±, bo ju¿ nie ma co wypa¶æ. To co zosta³o, to s± tzw. bejbiki, sianowate, spuszone.
Trycholog zbada³a i postawi³a tak± diagnozê: ³ojotokowe zapalenie skóry - peeling 2 razy w tygodniu, szampon przeciw³ojotokowy po peelingu, w pozosta³e dni szampon wzmacniaj±cy. Zaparzaæ pokrzywê, piæ jedn± szklankê co 2 dni, ³ykaæ cynk. I przyj¶æ za miesi±c.
Po wizycie zaczê³am grzebaæ w necie. A¿ mi wstyd, ¿e wcze¶niej nie zaczê³am czego¶ robiæ. Mam 46 lat.

Do zaleceñ trychologa od siebie dorzuci³am: olejowanie, ampu³ki Placenta Mil Mil activ, szampon Pharmaceris H-stimulinum + od¿ywkê. Stosujê równie¿ tej samej firmy szampon przeciwo³otokowy. Dokupi³am balsam Alterra z postanowieniem k³adzenia go na ca³± noc. Kupi³am równie¿ szczotkê typu Lena i opukujê codziennie g³owê.

Poza tym: rok temu mia³am usuniêt± tarczycê. £ykam codziennie Letrox 100 do koñca ¿ycia.
Rok temu równie¿ zu¿y³am dwa opakowania Vichy Dercos Neogenic, które nie wiem czy co¶ pomog³y, wzmo¿onego odrostu w³osów nie zauwa¿y³am.

15 lat temu podda³am siê przeszczepowi w³osów (teraz bym tego ju¿ nie zrobi³am). Przeszczep polega³ na pobraniu wycinka skóry z ty³u g³owy, pociêcia go na mikroskopowe kawa³eczki i wszczepieniu ich na ca³ej d³ugo¶ci czubka g³owy, tu¿ przy linii czo³a.

Obecnie zapisa³am siê na drug± wizytê u trychologa na ¦wiêtokrzyskiej w Warszawie, pod koniec sierpnia. Powinna byæ to wizyta darmowa, w ramach akcji "Zdrowe w³osy" - ale do innej trycholog, gdy¿ ta u której by³am pod koniec lipca ma zajête ju¿ terminy.
I generalnie, jestem za³amana, bo tak jak napisa³am na pocz±tku odsuwa³am od siebie problem.

Edytowane przez Lulu na mo¶cie
Czas edycji: 2015-08-12 o 13:42
Lulu na mo¶cie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 09:58   #3771
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dzisiaj odebra³am wynik anty TPO, wynosi 7,54 a norma do 34, wiêc jest ok. Natomiast anty- TG mam 422 przy normie do 115. Czy która¶ z Was zna siê mo¿e na tym? Na badanie skierowa³a mnie endo. Przy hashi zwykle jest wysokie anty TPO ale je¶li jest w normie to robi siê anty TG. Mi od razu zleci³a obydwa ale znam siê na tym tak ma³o, ¿e wynik nic mi nie mówi i nie mogê niczego odszukaæ na necie ;/
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 10:44   #3772
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiaj odebra³am wynik anty TPO, wynosi 7,54 a norma do 34, wiêc jest ok. Natomiast anty- TG mam 422 przy normie do 115. Czy która¶ z Was zna siê mo¿e na tym? Na badanie skierowa³a mnie endo. Przy hashi zwykle jest wysokie anty TPO ale je¶li jest w normie to robi siê anty TG. Mi od razu zleci³a obydwa ale znam siê na tym tak ma³o, ¿e wynik nic mi nie mówi i nie mogê niczego odszukaæ na necie ;/
To zale¿y jak wygl±daj± hormony tarczycy i jej obraz usg. generalnie przeciwcia³a TG mog± rosn±æ tak¿e w innych chorobach zapalnych (chocia¿ z tego co pamiêtam przy takim wyniku mówimy ju¿ na pewno o chorobie autoimmunologicznej). Dlatego patrzy siê ca³o¶ciowo.

Jeszcze tak wrócê, bo doczyta³am teraz ... Gaya, a po co Tobie spironol? przecie¿ to na zmniejszenie androgenów nadnerczowych. Poczytaj trochê, ma³o komu spironol wyszed³ na dobre na d³u¿sz± metê.
Ty czasem nie pisa³a¶ kiedy¶, ¿e masz problemy z niskim ci¶nieniem?


Marysia i jak tam po kilku dniach? lepiej jest?



Cytat:
Napisane przez patricitka Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie dziewczyny.
Mam pytanie: chcê wykonaæ badania hormonalne w celu potwierdzenia b±d¼ nie £A/AGA. Niestety nie mam kasy na ca³y zestaw od razu, wiêc proszê o rady, które z badañ na pocz±tek dadz± mi najwiêcej informacji. Nie potrzebujê tarczycowych, bo od 2011 leczê niedoczynno¶æ i THS jest teraz OK. Czy ferrytyna, testosteron (wolny czy ca³kowity?), FSH ( bo to poleca³a endo na ew wykrycie wczesniejszej menopauzy) i estrogen starczy?
W skrócie o sobie:
mam 38 lat, 2,5 roku temu urodzi³am drugie dziecko (juz z wykryt± i leczon± niedoczynno¶ci±) nigdy nie mia³am problemów z zaj¶ciem w ci±¿ê. Od ok 23 r¿ lekki hirsutyzm (w³oski na górnej wardze, brodzie i udach, na szczê¶cie jestem blondynk±). Problemy z przerzedzon± czupryn± rzuci³y mi siê w oczy w tym roku, ale jak patrzê na zdjêcia sprzed 3-4 lat to jakie¶ pocz±tki przerzedzeñ ju¿ by³y, ale nie zwraca³am na to uwagi. Generalnie w³osów nie wypada mi bardzo du¿o (nie liczê ich) oprócz wysypów po porodach, ale nie chc± odrastaæ. Na jednej skroni prawie nie mam w³osów, na drugiej niewiele lepiej, na czubku bardzo rzadko.
Dosyæ d³ugo karmi³am dzieci piersi±, drugiego przesta³am karmiæ 4 tygodnie temu (¿elazo zawsze by³o w normie). Nie wiem czy ma³y odstêp po laktacji nie zafa³szuje wyników hormonów? Miesi±czkujê normalnie. Moja endo od tarczycy na pytanie o w³osy kaza³a mi braæ merz-special i ewentualnie zbadaæ FSH, i stwierdzi³a , ¿e my kobiety tak mamy...
Dziekujê za odpowied¼
zaczynaj±c od koñca - my kobiety tak nie mamy ...
chcesz to zbadaj sobie to FSH dla ¶wiêtego spokoju, ale pewnie i tak ¿adnej menopauzy tam nie zobaczysz.
Mój lekarz mówi³, ¿eby odczekaæ 3 miesi±ce po zakoñczeniu karmienia, aby ustabilizowaæ hormony. Zbadaj sobie wolny testosteron, androstendion, dhea-so4, 17oh-progesteron i estradiol. 3 dzieñ cyklu.
Ewentualnie miêdzy 21 a 22 dniem prolaktynê, ¿eby sprawdziæ czy dosz³a do siebie.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-08-13 o 11:05
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 11:05   #3773
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Moje wlosy sie tak trzymaja glowy, ze az mi sie wierzyc nie chce, na dodatek wydaje mi sie, ze mi sie zaczynaja zageszczac. Wydaje mi sie, ze to musi byc od lekow na tarczyce, bo nic innego nie uzywam na tyle dlugo i regularnie, zeby byl taki efekt. Ewentualnie sadze, ze moga wlosy wspomagac witaminy B + biotyna, bo biore od ok. miesiaca. No ale to na pewno nie odpowiada za dluzsze bejbiki.

Bylam natomiast wczoraj na gastroskopii i wyglada na to, ze nie mam celiakii (kosmki jelitowe sa, ale zostaly pobrane wycinki, zeby sie upewnic). Mam natomiast zapalenie blony sluzowej zoladka to i ono moze odpowiadac za kiepska przyswajalnosc zelaza. Dostalam leki i czekam na poprawe
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-13 o 11:25
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 16:16   #3774
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Marysia i jak tam po kilku dniach? lepiej jest?
Niby trochê mniej leci, ale niewiele, ¶rednio to wygl±da muszê powiedzieæ. Sporo straci³am, widaæ to na przedzia³ku. W ci±gu dnia wyci±gam pojedyncze w³osy, a nie jak wcze¶niej po 4, ale np. dzisiaj od rana prawie nic nie wyci±gnê³am. Nasmarowa³am skalp Diprosaliciem, nie wiem, co robiæ, trochê mnie dobija.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 16:25   #3775
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
To zale¿y jak wygl±daj± hormony tarczycy i jej obraz usg. generalnie przeciwcia³a TG mog± rosn±æ tak¿e w innych chorobach zapalnych (chocia¿ z tego co pamiêtam przy takim wyniku mówimy ju¿ na pewno o chorobie autoimmunologicznej). Dlatego patrzy siê ca³o¶ciowo.

Jeszcze tak wrócê, bo doczyta³am teraz ... Gaya, a po co Tobie spironol? przecie¿ to na zmniejszenie androgenów nadnerczowych. Poczytaj trochê, ma³o komu spironol wyszed³ na dobre na d³u¿sz± metê.
Ty czasem nie pisa³a¶ kiedy¶, ¿e masz problemy z niskim ci¶nieniem?


Sailor, mia³am problemy z ci¶nieniem, ale z wysokim. Jakie¶ 2 lata temu. Unormowa³am je lekami i diet±, zrzuci³am 13 kg, zmieni³am tryb ¿ycia i jest ok. Ci¶nienie w normie.
Natomiast spironol przepisa³a mi endo, pyta³am dlaczego, wyt³umaczy³a ¿e dzia³a antyandrogennie a u mnie mimo i¿ androgeny w normie to jednak warto obni¿yæ bo moje mieszki s± nadwra¿liwe na DHT i ogólnie powiem Ci, ¿e mimo i¿ pyta³am dwa razy nie bardzo zrozumia³am istotê za¿ywania tego spironolu. Obni¿enie hormonów mêskich ma wp³yn±æ na to, ¿e DHT siê zmniejszy i ³ysienie spowolnieje? ... Mo¿e niepotrzebnie powiedzia³am, ¿e dermatolodzy stwierdzali androgenowe typu mêskiego i mimo ¿e tylko wspomnia³am to ona siê na tym skupi³a?... Od dwóch dni przekopujê forum bo pamiêtam ¿e temat spironolu siê przewija³ ale jak na z³o¶æ nic nie mogê znale¼æ ;/ Z tego co czyta³am przed wizyt± u endo - jak z wyników wysz³o ¿e mam niedoczynno¶æ - wnioskowa³am ¿e wystarczy w wielu przypadkach unormowanie hormonów tarczycowych i u czê¶ci osób problem w³osowy siê zamyka. Jednak na wizycie endo nie do¶æ, ¿e da³a mi ten spironol to jeszcze zapowiedzia³a, ¿e dostanê androcur. Tylko po co? Nie rozumiem za bardzo tej taktyki. Osobi¶cie na ch³opski rozum skupi³abym siê na wyrównaniu hormonów tarczycowych i obserwacji czy to w jakikolwiek sposób wp³ynie na w³osy i inne objawy. Nie wie, zupelnie nie mam pojêcia po co spironol i po co androcur. Z tego co pamiêtam ta na forum by³y osoby za¿ywaj±ce androcur ale o ile siê nie mylê by³y to osoby z nieprawid³owymi wynikami badañ hormonalnych innych ni¿ tarczycowe. Ech... Zagubiona jestem
A mo¿e rzeczywi¶cie jest tak jak mówi³a - ¿eby obni¿yæ aktywno¶æ androgenów, które mimo ¿e w normie to s± bardzo aktywne i powoduj± ³ysienie - mo¿e dlatego ten spironol?

Edytowane przez Gaya_oo
Czas edycji: 2015-08-13 o 16:45
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 18:47   #3776
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya, ja bym nie cudowala, tylko wyrownala hormony tarczycy i jesli po paru miesiacach (od wyrownania) dalej bedzie zle, to wtedy, moim zdaniem, rozwazaj inne opcje.
Nie wiem nic o Spironolu, ale skoro Sailor mowi, ze malo komu wychodzi na dobre to tym bardziej. Poza tym jesli wdrozysz i to i leki na tarczyce, to nie bedziesz wiedziala, co Ci pomoglo.

Ja od endo ktora twierdzila - chyba slusznie - ze moj problem z wlosami wynika z niedoczynnosci, dostalam Alpicort E, a to przeciez srodek m.in. ze skladnikiem majacym hamowac androgenowke (w przeciwienstwie chyba do wersji bez "E"). Nie wiem czy nie pomyslala po prostu, czy co.
Nie sugerowalabym sie w kazdym razie az tak tym, co powiedziala endo Twoja.

Kto Ci zdiagnozowal androgenowe i na jakiej podstawie?
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 18:50   #3777
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Jaki¶ czas temu obieca³am wam sesjê zdjêciow± przed i po kuracji, czas slowa dotrzymaæ. Pierwsze zdjêcia dla osób o mocnych nerwach, a i tak dodam, ¿e nie sa najgorsz, bo tych bezpo¶rednio po linieniu loxonowym nie mam, bo nie robi³am, a wyobra¼cie sobie by³o z 3 razy gorzej.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4402.jpg (63,9 KB, 158 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4550.jpg (110,7 KB, 113 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5426.jpg (126,7 KB, 137 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4325.jpg (68,5 KB, 86 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4086.jpg (105,8 KB, 102 za³adowañ)
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 18:53   #3778
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

I co¶ na pokrzepienie serc,po4 pe³nych miesi±cach kuracji.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5476.jpg (99,0 KB, 131 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5477.jpg (100,2 KB, 115 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5480.jpg (80,5 KB, 123 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5485.jpg (83,0 KB, 130 za³adowañ)
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 18:58   #3779
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, ja bym nie cudowala, tylko wyrownala hormony tarczycy i jesli po paru miesiacach (od wyrownania) dalej bedzie zle, to wtedy, moim zdaniem, rozwazaj inne opcje.
Nie wiem nic o Spironolu, ale skoro Sailor mowi, ze malo komu wychodzi na dobre to tym bardziej. Poza tym jesli wdrozysz i to i leki na tarczyce, to nie bedziesz wiedziala, co Ci pomoglo.

Ja od endo ktora twierdzila - chyba slusznie - ze moj problem z wlosami wynika z niedoczynnosci, dostalam Alpicort E, a to przeciez srodek m.in. ze skladnikiem majacym hamowac androgenowke (w przeciwienstwie chyba do wersji bez "E"). Nie wiem czy nie pomyslala po prostu, czy co.
Nie sugerowalabym sie w kazdym razie az tak tym, co powiedziala endo Twoja.

Kto Ci zdiagnozowal androgenowe i na jakiej podstawie?
Androgenowe diagnozowa³y mi dermatolo¿ki ogl±daj±c moj± g³owê.
Alpicort E te¿ kiedy¶ dosta³am od dermatolog. Po 3 miesi±cach kaza³a odstawiæ bo nic nie dzia³a³ podobno.

Antuanetta - jestem pe³na podziwu! Nie do wiary ))) Gratulujê odrostu
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-13, 19:08   #3780
Ewela2505
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

¦wietnie.
Gratulujê, ¿e chocia¿ u Ciebie s± takie pozytywne zmiany.Tylko pozazdro¶ciæ i tak trzymaj
Ewela2505 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 3 (0 u¿ytkowników i 3 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.