Irytujące zachowania... starszych ludzi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 23:03   #31
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Dziwi mnie ciągłe narzekanie pod nosem. Ostatnio byłam w supermarkecie i kobieta musiała zamienić mięso żeby złapać się na promocje. Za mną stała starsza pani i oczywiście pod nosem "Ile można czekać, jezus maria, matko boska" Ja rozumiem, że nie ma nic fajnego w staniu i czekaniu, ale nie trzeba się z tym dzielić

Druga sytuacja. Starsza kobieta wracała z mszy bo niedaleko akurat był kościół i popołudniowa godzina. Miałam na sobie spodnie, które w sumie teraz są w modzie z dziurami. Nie mogła się powstrzymać od komentarza i stwierdziła, że ja mężczyzne znajdę na jedną noc lub na tydzień
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 06:28   #32
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Dziwi mnie ciągłe narzekanie pod nosem. Ostatnio byłam w supermarkecie i kobieta musiała zamienić mięso żeby złapać się na promocje. Za mną stała starsza pani i oczywiście pod nosem "Ile można czekać, jezus maria, matko boska" Ja rozumiem, że nie ma nic fajnego w staniu i czekaniu, ale nie trzeba się z tym dzielić

Druga sytuacja. Starsza kobieta wracała z mszy bo niedaleko akurat był kościół i popołudniowa godzina. Miałam na sobie spodnie, które w sumie teraz są w modzie z dziurami. Nie mogła się powstrzymać od komentarza i stwierdziła, że ja mężczyzne znajdę na jedną noc lub na tydzień

Co dopiero bluzka z azurku

Mnie denerwuje:
- rozczulanie sie nad psami - " No chodz do pańci! Pańcia wezmie na raczunie i pojdziemy na gore, bo tam kolacyjka czeka! No chodz, nieladnie tak uciekac! Dzieci wybywaja z domu i wzrasta potrzeba opieki nad kims.

- Brak mozliwosci otworzenia okna w upal w komunikacji miejskiej... Zawsze jak otwieram podnosi sie wrzawa, ze przeciez to uszy beda bolaly, katar murowany Gdy mowie, ze jest strasznie goraco, ripostuja o niewychowanej i zepsutej mlodziezy

A takto to raczej lubie starszych ludzi Nie wiem dlaczego, ale przewaznie staruszki zagaduja mnie w autobusie, ( nawet gdy widza, ze mam sluchawki na uszach ), milo sie usmiechaja, skomplementuja kolor wlosow, czy zwyczajnie o cos zapytaja.

Mysle, ze mogloby to sie zmienic gdybym chodzila czesto do lekarza
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:09   #33
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Co dopiero bluzka z azurku

Mnie denerwuje:
- rozczulanie sie nad psami - " No chodz do pańci! Pańcia wezmie na raczunie i pojdziemy na gore, bo tam kolacyjka czeka! No chodz, nieladnie tak uciekac! Dzieci wybywaja z domu i wzrasta potrzeba opieki nad kims.

- Brak mozliwosci otworzenia okna w upal w komunikacji miejskiej... Zawsze jak otwieram podnosi sie wrzawa, ze przeciez to uszy beda bolaly, katar murowany Gdy mowie, ze jest strasznie goraco, ripostuja o niewychowanej i zepsutej mlodziezy

A takto to raczej lubie starszych ludzi Nie wiem dlaczego, ale przewaznie staruszki zagaduja mnie w autobusie, ( nawet gdy widza, ze mam sluchawki na uszach ), milo sie usmiechaja, skomplementuja kolor wlosow, czy zwyczajnie o cos zapytaja.

Mysle, ze mogloby to sie zmienic gdybym chodzila czesto do lekarza
Pierwsze - sama tak robię, ale do kotów, boże, jestem staruszką

Nigdy nie miałam problemu z otwieraniem okien w mzkach. Po prostu otwierałam i nikt się nie odzywał, a jeżdżąc na studiach na zajęcia przejeżdżałam koło szpitala, więc sporo babć i dziadków jechało
I nikt mi nigdy nad uchem nie stękał o miejsce. Zdarzyło mi się widzieć jak stękały do kogoś (rzadko), ale nigdy do mnie
Nawet miałam sytuację, że chciałam ustąpić miejsca, a pani, żebym sobie siedziała, bo ona się jeszcze nasiedzi. I tak wstałam, mnie to nie robi (w mzkach nawet wolę stać), a ona zawsze miała szansę na przycupnięcie mimo wszystko

U lekarza ze dwa, trzy razy starsi ludzie postękali sobie. Sytuacja: dwie starsze panie (sądzę, że 65+) siedzą w poczekalni do okulisty i rozmawiają, zajęte sobą, no świata nie widzą. Mówię dzień dobry, czekam sobie chwilkę, pytam czy ktoś jest u pani doktor; one, że nie wiedzą. No to pukam i zaglądam. A tam pani doktor "ooo, jesteś, wchodź, wchodź", bo ona sobie siedziała i nic nie robiła Jak wyszłam to panie z poczekalni do mnie z "twarzą", że ja się wpycham i co ja sobie w ogóle robię. Powiedziałam, że jakby odważyły się zapukać to by już godzinę temu w domu były. Sorry, takie życie, wolały sobie gadać to ich problem.

Denerwuje mnie postawa "ja wiem wszystko, ja jestem starszy/a, więc wiem lepiej, bla bla bla", bo nie zawsze tak jest i zaczyna się
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:26   #34
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 524
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Heh. Gadanie do zwierzaków to rozumiem, bo sama gadam do kotów bardzo często, czy własciwie z kotami, bo one stale odpowiadają i uparcie twierdzą, że któryś coś tam miał. Chyba nie jest to powiązane z przerostem instynktu macierzyńskiego, bo szczerze mówiąc, nie posiadam takowego i potomstwa nie mam w planach. Z kotami i psem lubię sobie pogadać^^

Teraz pewnie zbiorę gromy, ale draznią mnie starsi ludzie, osobliwie dziadkowie za kierownicą. Pomijam fakt, że część ze starszych kierowców niedowidzi i niedosłyszy i tym samym stwarza poważne zagrożenie dla siebie i innych. Ale niektórzy jeżdżą tak, jakby nie obowiązywały ich przepisy ruchu drogowego. Wloką się lewym pasem (bo prawy podobno bardziej dziurawy zawsze). Za miastem jadą dostojną 40 środkiem pasa i za nic nie zjadą do krawędzi by ułatwić manewr wyprzedzania. Bywa, ze i pięśćią pogrożą podczas tego manewru. Wyjeżdżając z podporządkowanej nie spojrzą często nawet, czy na głównej coś jedzie. Nie zwracają uwagi na znaki i jeżdżą na pamięć ( u nas na osiedlu od dwóch lat stoi zakaz skrętu w lewo a gros starszych kierowców nadal w lewo skręca blokując całe skrzyżowanie i są zdziwieni, że ktoś im powie, że "tam stoi znak zakazu"). Sytuację, gdy dziadek z aparatem słuchowym i grubymi szkłami okularów odwoził wnuczka do szkoły i nagle na środku jezdni zaczął cofać już opisywałam w ktorymś z postów.

I jeszcze jedna przykra rzecz. Mam wrażenie, że część starszych ludzi po prostu się nie myje. Rozumiem, że trudno się poruszać i sprawność już nie ta, ale co za problem wstawić plastikowy stołek/fotelik do kabiny prysznicowej? Mój Tato ma zaawansowanego raka i tak właśnie codziennie się myje. Tak też myła się codziennie moja śp. babcia, gdy już miała poważne kłopoty z mobilnością. Powoli, powolutku ale umyła się zawsze.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2014-07-18 o 07:29
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 524 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:31   #35
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Mnie irytuje, że Tinkerbell wszystko irytuje


zastanawiałam się właśnie,czy nie założyć wątku 'Irytujące zachowania ludzi,których wszystko irytuje"
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:35   #36
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Heh. Gadanie do zwierzaków to rozumiem, bo sama gadam do kotów bardzo często, czy własciwie z kotami, bo one stale odpowiadają i uparcie twierdzą, że któryś coś tam miał. Chyba nie jest to powiązane z przerostem instynktu macierzyńskiego, bo szczerze mówiąc, nie posiadam takowego i potomstwa nie mam w planach. Z kotami i psem lubię sobie pogadać^^

Teraz pewnie zbiorę gromy, ale draznią mnie starsi ludzie, osobliwie dziadkowie za kierownicą. Pomijam fakt, że część ze starszych kierowców niedowidzi i niedosłyszy i tym samym stwarza poważne zagrożenie dla siebie i innych. Ale niektórzy jeżdżą tak, jakby nie obowiązywały ich przepisy ruchu drogowego. Wloką się lewym pasem (bo prawy podobno bardziej dziurawy zawsze). Za miastem jadą dostojną 40 środkiem pasa i za nic nie zjadą do krawędzi by ułatwić manewr wyprzedzania. Bywa, ze i pięśćią pogrożą podczas tego manewru. Wyjeżdżając z podporządkowanej nie spojrzą często nawet, czy na głównej coś jedzie. Nie zwracają uwagi na znaki i jeżdżą na pamięć ( u nas na osiedlu od dwóch lat stoi zakaz skrętu w lewo a gros starszych kierowców nadal w lewo skręca blokując całe skrzyżowanie i są zdziwieni, że ktoś im powie, że "tam stoi znak zakazu"). Sytuację, gdy dziadek z aparatem słuchowym i grubymi szkłami okularów odwoził wnuczka do szkoły i nagle na środku jezdni zaczął cofać już opisywałam w ktorymś z postów.

I jeszcze jedna przykra rzecz. Mam wrażenie, że część starszych ludzi po prostu się nie myje. Rozumiem, że trudno się poruszać i sprawność już nie ta, ale co za problem wstawić plastikowy stołek/fotelik do kabiny prysznicowej?
Moje to samo, zwłaszcza jedna gaduła I też to raczej nie przerost instynktu, bo mam to samo co Ty Niektórzy lubią rozmawiać ze zwierzętami, bo to godni kompani rozmów po prostu

Gromy? Od kogo? Ja to cały czas widuję Dlatego jestem za ponownym testem na prawko po pewnym wieku. Bo jak np. moi 60- kilkuletni dziadkowie (babcia i dziadek) jeżdżą znakomicie (zwłaszcza moja babcia, która lubi przycisnąć w gaz, a jest w co i się mknie ), mój drugi dziadek dosłownie do dnia śmierci (miał 70 lat, zawał) jeździł bardzo dobrze, to niektórym się ta umiejętność cofa i stwarzają ogromne zagrożenie na drodze Raz taki pan (nie był najstarszy z możliwych, ale też nie najmłodszy) skręcał w lewo na swoim czerwonym świetle, my jechaliśmy prosto. Dobrze, że był pas rozbiegowy, bo TŻ by musiał wjechać na chodnik i ludzi pozabijać. Facet jechał WPROST na nas i to szybko, gdyby nie reakcja to by się w nas wrąbał.

Z tym zapachem to może też być problem nietrzymania moczu. Zwłaszcza w ciepłe dni to czuć.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2014-07-18 o 07:51
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:42   #37
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Moja mama się ucieszy, że jest już starszą panią. 40, 50 lat i starsza pani, Boże drogi... Dla mnie nawet 60-latka to żadna staruszka, przecież ludzie w tym wieku pracują normalnie
'Starszy' , a 'stary' to chyba co innego, nie? Nie napisałam 'stare' , a starsze - w domyśle: wiekiem ode mnie .

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Dokładnie, starsze panie to tak od wieku emerytalnego liczyć, 65 lat wzwyż. Żeby 40stce dawać przydomek ''starsza pani'' .
Jeśli ja mam 26 lat , a jakaś pani 40, to niby jaka ode mnie jest Młodsza ?

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Starsze osoby... średnio u nas ktoś kto ma 45 lat już się uważa za starego i zachowuje się jak ostatni....
Wyjaśniłam wyżej o co chodzi
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 07:43   #38
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
'Starszy' , a 'stary' to chyba co innego, nie? Nie napisałam 'stare' , a starsze - w domyśle: wiekiem ode mnie .

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------



Jeśli ja mam 26 lat , a jakaś pani 40, to niby jaka ode mnie jest Młodsza ?

Zabrzmiało w Twoich postach jako "stare", przyznaję Bo "starsza pani" oznacza panią starą, w podeszłym wieku (taki eufemizm trochę), a nie starszą od nas. Chyba, że pisze się "pani starsza ode mnie"
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:48   #39
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez MsZet25 Pokaż wiadomość
A poza tym, to lubię starszych ludzi (...)
Wczoraj o 4. 30 wyszłam z psami na spacer. Idę po ulicy, jedzie autobus. Słyszę, jak się zatrzymuje obok mnie. Kierowca otwiera okno - starszy , nie stary pan- i... zaczął mówić o psach Jechał tak tym autobusem dostosowując się do mojego tempa, później pożegnał się i pojechał

Takie miłe zaskoczenie na początek dnia
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:56   #40
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Moja mama się ucieszy, że jest już starszą panią. 40, 50 lat i starsza pani, Boże drogi... Dla mnie nawet 60-latka to żadna staruszka, przecież ludzie w tym wieku pracują normalnie
to ja juz za 6 lat bede starsza w takim ukladzie

na razie mam wiek balzakowski czyli dojrzala 30stka.

co do tematu to Wy mylicie zjawisko babc marud w komunikacji publicznej z ogolna grupa niech Wam bedzie 40+.

Ja paradoksalnie nie lubie tych bogatszych emerytow, biednym raczej wspolczuje.

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:57   #41
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Zabrzmiało w Twoich postach jako "stare", przyznaję Bo "starsza pani" oznacza panią starą, w podeszłym wieku (taki eufemizm trochę), a nie starszą od nas. Chyba, że pisze się "pani starsza ode mnie"
Bo tak już jest, że 'starszy' jest u nas na tym samym poziomie co 'stary'
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 07:59   #42
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość


zastanawiałam się właśnie,czy nie założyć wątku 'Irytujące zachowania ludzi,których wszystko irytuje"






Ja ogólnie mam mało styczności z osobami starszymi na co dzień, bo tylko w trakcie dojazdu do/z pracy, w autobusie. Jadę o takiej godzinie, że autobus nigdy nie jest pełny, miejsc mnóstwo, każdy może siedzieć "sam" a i tak będą wolne podwójne siedzenia. Siadam sobie zawsze bardziej z tyłu, moja torebka i siata z jedzeniem "odpoczywają" sobie na siedzeniu obok Ostatnio wsiadałam jako jedyna osoba na pierwszym przystanku, na drugim dosiadała się starsza pani (bo ja wiem? 60-70lat?), której akurat tak bardzo spodobało się miejsce obok mnie, że postanowiła mi siąść na siatce
Powiedziałam jej grzecznie, że mogła chwilkę poczekać, aż zabiorę rzeczy, na co ta na mnie z krzykiem, że co ja sobie nie myślę, że będę starą schorowaną kobietę upominać, że brak mi kultury itp. Przesiadłam się na drugi koniec autobusu, żeby mieć ją z dala od siebie, ale i tak jeszcze marudziła pod nosem, że młodzi to za grosz szacunku do starszych nie mają, że się rozsiadać po całym autobusie muszą
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:01   #43
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Bo tak już jest, że 'starszy' jest u nas na tym samym poziomie co 'stary'
Zobacz sobie w poście wyżej "starsza pani, 60-70 lat" - tak się właśnie rozumie słowo "starsza". Łagodna forma, żeby nie powiedzieć "stara", bo to przecież nie ładne słowo
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:05   #44
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 381
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Czytając niektóre wypowiedzi jestem w szoku, że niektórzy postrzegają osoby 40+ jako starsze... Jak dla mnie to młodzi ludzie w sile wieku. Ja jestem 30+, ale mam wielu znajomych w wieku 40+ i jak sobie wyobrażę, że ktoś nazwałby je starszymi to jest to po prostu komiczne. Jak dla mnie starsza osoba to taka 60+, a starą nazwałabym 80+. Zresztą dzisiaj ludzie są bez wieku, kiedyś kobieta 60+ to rzeczywiście była babuszką w chuście na głowie, a dzisiaj to niejednokrotnie szykowna babeczka na wysokim stanowisku. Tak więc 40+ to jeszcze młodziaki
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:08   #45
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Czytając niektóre wypowiedzi jestem w szoku, że niektórzy postrzegają osoby 40+ jako starsze... Jak dla mnie to młodzi ludzie w sile wieku. Ja jestem 30+, ale mam wielu znajomych w wieku 40+ i jak sobie wyobrażę, że ktoś nazwałby je starszymi to jest to po prostu komiczne. Jak dla mnie starsza osoba to taka 60+, a starą nazwałabym 80+. Zresztą dzisiaj ludzie są bez wieku, kiedyś kobieta 60+ to rzeczywiście była babuszką w chuście na głowie, a dzisiaj to niejednokrotnie szykowna babeczka na wysokim stanowisku. Tak więc 40+ to jeszcze młodziaki
Już chyba zostało wyjaśnione, że Nimfie chodziło o osoby starsze niż ona, a ona ma 26 lat. Teraz będzie ten temat wałkowany przez kolejne 6 stron, bo nikt nie doczyta tylko będzie się plumkał?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:23   #46
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja akurat częściej te zmęczone torby widzę u młodych dziewczyn i facetów coraz częściej też że kładą plecak na miejscu obok. U babć również ale to akurat nie jest domena babć.
Ale tu nie chodzi o to, że autobus pusty i kładziesz torebkę obok siebie, na siedzeniu, bo ja też tak robię. Tylko pół autobusu stoi, kilka miejsc wolnych, tzn. zajętych przez siatki i torby.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:34   #47
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Również z komunikacji miejskiej. Jeżdżę sporo (ok 4h dzienne, na kilku liniach) i widzę to głównie u starszych (młodsi też się zdarzają, ale rzadziej) - siadanie na miejscu od wejścia, nie od okna. Niby taka mała rzecz, ale mnie to strasznie denerwuje - czasami ktoś wsiada na 2 przystanki - jest zmęczony/biegł/cokolwiek, a tu połowa autobusu wolna - szkoda że ta połowa 'od okna'. I robi się tłok, a 'blokerzy' udają, że nie widzą. Ile razy zdarzyło się, że starsza pani nie chciała przepuścić drugiej 'bo za chwilę wysiada' (=pani kochana, pani postoi jeszcze dwa przystanki, bo ja wysiadam, więc nie przesunę się do okna) lub tworzą dziwne konfiguracje, żeby ktoś mógł wejść na miejsce od okna.

Jeśli też tak robicie, to zastanówcie się przez chwilkę - nic wam się nie stanie jak usiądziecie przy oknie i udostępnicie miejsce. Nie każdy ma odwagę podejść i poprosić o przesunięcie się . Dla osób jeżdżących mało lub krótkodystansowo to nie jest tak widoczne, ale to jest naprawdę upierdliwa sprawa. Wracając po 12/14h ja już się nauczyłam podchodzić i 'przepraszać', żeby wejść na wolne miejsce, ale nie raz widzę, że wejdzie ktoś naprawdę wykończony, albo po prostu osoba starsza, która jedzie te 2-3 przystanki i nie chce się wciskać i robić ceregieli. A przecież ci ludzie nie gryzą, nawet jak się wysiada za te dwa przystanki, to przecież wypuszczą człowieka.

Co gorsza, kiedyś byłam świadkiem, jak starsza pani (ok 80-90 lat) spytała się młodszej pani (na oko te 60-70 lat) czy ta może się przesunąć do okna, bo jej trudno się wcisnąć i tak będzie wygodniej. Pani odmówiła i powiedziała, że w takim razie tamta staruszka może sobie postać. Ale była awantura .
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:37   #48
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
Również z komunikacji miejskiej. Jeżdżę sporo (ok 4h dzienne, na kilku liniach) i widzę to głównie u starszych (młodsi też się zdarzają, ale rzadziej) - siadanie na miejscu od wejścia, nie od okna. Niby taka mała rzecz, ale mnie to strasznie denerwuje - czasami ktoś wsiada na 2 przystanki - jest zmęczony/biegł/cokolwiek, a tu połowa autobusu wolna - szkoda że ta połowa 'od okna'. I robi się tłok, a 'blokerzy' udają, że nie widzą. Ile razy zdarzyło się, że starsza pani nie chciała przepuścić drugiej 'bo za chwilę wysiada' (=pani kochana, pani postoi jeszcze dwa przystanki, bo ja wysiadam, więc nie przesunę się do okna) lub tworzą dziwne konfiguracje, żeby ktoś mógł wejść na miejsce od okna.

Jeśli też tak robicie, to zastanówcie się przez chwilkę - nic wam się nie stanie jak usiądziecie przy oknie i udostępnicie miejsce. Nie każdy ma odwagę podejść i poprosić o przesunięcie się . Dla osób jeżdżących mało lub krótkodystansowo to nie jest tak widoczne, ale to jest naprawdę upierdliwa sprawa. Wracając po 12/14h ja już się nauczyłam podchodzić i 'przepraszać', żeby wejść na wolne miejsce, ale nie raz widzę, że wejdzie ktoś naprawdę wykończony, albo po prostu osoba starsza, która jedzie te 2-3 przystanki i nie chce się wciskać i robić ceregieli. A przecież ci ludzie nie gryzą, nawet jak się wysiada za te dwa przystanki, to przecież wypuszczą człowieka.

Co gorsza, kiedyś byłam świadkiem, jak starsza pani (ok 80-90 lat) spytała się młodszej pani (na oko te 60-70 lat) czy ta może się przesunąć do okna, bo jej trudno się wcisnąć i tak będzie wygodniej. Pani odmówiła i powiedziała, że w takim razie tamta staruszka może sobie postać. Ale była awantura .
Nie rozumiem tego. Nawet jak ktoś zaraz wysiada i chce siedzieć od zewnątrz to co za problem podnieść na chwilę dupę i wpuścić stojącego na wolne miejsce koło okna?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:41   #49
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Najbardziej nie lubię u starszych osób, zwłaszcza płci żeńskiej, roszczenia sobie praw do komentowania WSZYSTKIEGO tylko dlatego, że przeżyły kilka dekad. W dodatku nierzadko robią to w dość chamski sposób. Są babcie, które potrafią z nieudawaną troską zapytać, czy mi wygodnie w tych koturnach i czy mnie nogi nie bolą ale są i takie, które "walą z grubej rury" i to przy ludziach, rzucając na głos uwagi typu "Gdzie to takie coś zakładać, przeźroczyste prawie, stanik widać! Za moich czasów to..."
"Po co włosy takie długie, po całej twarzy się to pałęta!"
"W takiej kurteczce to chodzi, zaraz z jajnikami będzie to ginekologa latać, to za mała kurtka jest!" (kurtka typu bomber, nie dość, ze ciepła, to zdecydowanie zakrywająca lędźwia -.- )

Jak byłam młodsza, to jedna z naszych sąsiadek przyszła do mojego ojca i oświadczyła, że ja (wówczas lat 14) nie powinnam mieć tak długich włosów, bo jak dorosła wyglądam i ona może zupełnie za darmo obciąć mnie na pazia Moje ubrania też się nie podobały, więc poleciła mojemu ojca swoją znajomą, ledwo widzącą krawcową. Uważała, że ma prawo się wtrącać, skoro ojciec wychowywał nas sam

Nie lubię też sytuacji typu: pusty autobus/bus, pełno wolnych miejsc, a starsza pani/pan z siatami pyta, czy wolne obok mnie... Zazwyczaj po to, żeby poopowiadać o swoich wnuczkach, albo żylakach (panie), albo pogapić się na moje cycki (panowie).
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 08:52   #50
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ale tu nie chodzi o to, że autobus pusty i kładziesz torebkę obok siebie, na siedzeniu, bo ja też tak robię. Tylko pół autobusu stoi, kilka miejsc wolnych, tzn. zajętych przez siatki i torby.
Mam wrażenie, że to wku*wia "dla zasady" - bo kiedy kobiecinka jedzie z 3 wypchanymi siatami, to wygodniej jej jest je położyć i stać obok niż usiąść i obłożyć się nimi po czubek głowy. A kiedy jest ciasno, to przecież nie położy siatek obok siedzenia, bo jej zdepczą. Najczęściej jest tak, że takie młode marudzące na wszystko siksy stoją i głośno komentują, jacy to starsi ludzie są głupi, bo siatki kładą na siedzeniach, bo coś tam. Marudzą i narzekają, ale "przecież nie do pani to mówię, a do koleżanki, co się pani wpier*ala?!"
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:54   #51
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 184
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Nie lubię też sytuacji typu: pusty autobus/bus, pełno wolnych miejsc, a starsza pani/pan z siatami pyta, czy wolne obok mnie...
to i tak masz fuksa bo ja zazwyczaj nie mam tego szczęścia żeby się pytały tylko uwalą się obok i gadka przez całą drogę. Zwykle to monolog bo jak wracam z pracy to zwykle mam słuchawki na uszach i pragnienie zdematerializowania co by mieć święty spokój.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 08:59   #52
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
A jaki to sposób ?

Mnie też irytuje sapanie nad uchem zmęczonych babci w autobusach i najlepsze jest to, że w większości przypadków sapią nad dziewczynami, a nie np. nad chłopakami. Że niby dziewczyna musi ustąpić miejsca, a chłopak nie????
Jezdze komunikacja miejsja codziennie i tez to zauwazylam. Sapie sie nad dziewczynami.



Cytat:
Napisane przez susuanne Pokaż wiadomość
Dziwi mnie ciągłe narzekanie pod nosem. Ostatnio byłam w supermarkecie i kobieta musiała zamienić mięso żeby złapać się na promocje. Za mną stała starsza pani i oczywiście pod nosem "Ile można czekać, jezus maria, matko boska" Ja rozumiem, że nie ma nic fajnego w staniu i czekaniu, ale nie trzeba się z tym dzielić
Eee tam Jak ktos bardzo wydziwia albo sie gramoli, to tez mi sie zdarzy pod nosem skomentowac. Emocje musza miec ujscie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:04   #53
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego. Nawet jak ktoś zaraz wysiada i chce siedzieć od zewnątrz to co za problem podnieść na chwilę dupę i wpuścić stojącego na wolne miejsce koło okna?
Też nie wiem, ale ta sytuacja zapadła mi w pamięć i teraz zawsze siadam od okna, nawet jak jest pusto, bo staruszka w bardzo grzeczny sposób nakreśliła, dlaczego uważa, że tamta kobieta powinna się przesunąć i że to dość niegrzeczne tak blokować miejsca w ścisku i jeszcze nie chcieć ich udostępnić .

To całe siadanie 'od alejki bo i tak wygodnie' uważam za nieporozumienie, bo tak jak mówię - później wsiadasz, pół autobusu wolnego, no ale głupio na dwa przystanki przepraszać i się wciskać na miejsce od okna/'przesuwać' osobę zajmującą miejsce od alejki, a tak można by usiąść, napisać smsa, odsapnąć, wyjść. To komunikacja publicznego użytku, nie prywatnej wygody .

Edytowane przez Hadassah
Czas edycji: 2014-07-18 o 09:06
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:16   #54
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Eee tam Jak ktos bardzo wydziwia albo sie gramoli, to tez mi sie zdarzy pod nosem skomentowac. Emocje musza miec ujscie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jakbym miała dawać ujście moim emocjom to nie miałabym wstępu do świata zewnętrznego - dlatego uważam, że pewne rzeczy można sobie zachować, zwłaszcza takie "łojezu, ale się pani guzdrze" i przeżyć, nie wybuchnie się od tego Nie jest to niczemu potrzebne, nic się tym nie zyska. Ba, spotkałam się z tym, że ludzie JESZCZE wolniej coś robią, na złość chyba - jak ktoś chce taki efekt uzyskać to faktycznie dobry sposób
Mnie denerwują, a propos tego jojczenia nad czyjaś głową, jak ludzie w kolejce stoją, jest już spory wężyk i zaczyna się "a może by tak drugą kasę otworzyć, nie troszczycie się o klientów, stoimy tutaj, a wy macie nas w dupie, może byście popracowali, a nie się obijacie kasjerzy" i tak dalej, i tak dalej... Jak stoję w takiej kolejce to mi wstyd, że jestem w niej i najchętniej bym wyszła

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
Też nie wiem, ale ta sytuacja zapadła mi w pamięć i teraz zawsze siadam od okna, nawet jak jest pusto, bo staruszka w bardzo grzeczny sposób nakreśliła, dlaczego uważa, że tamta kobieta powinna się przesunąć i że to dość niegrzeczne tak blokować miejsca w ścisku i jeszcze nie chcieć ich udostępnić .

To całe siadanie 'od alejki bo i tak wygodnie' uważam za nieporozumienie, bo tak jak mówię - później wsiadasz, pół autobusu wolnego, no ale głupio na dwa przystanki przepraszać i się wciskać na miejsce od okna/'przesuwać' osobę zajmującą miejsce od alejki, a tak można by usiąść, napisać smsa, odsapnąć, wyjść. To komunikacja publicznego użytku, nie prywatnej wygody .
Dlatego w mzkach wolałam stać, nawet jak były wolne miejsca - wygodniej
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2014-07-18 o 09:18
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:24   #55
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Irytują mnie staruszki przepuszczające 2/3 renty na dar dla radia maryja a potem biadolą jak im ciężko Wiem że ich kasa i mogą z nią robić co chcą ale wnerwia mnie to i koniec Kilka dni temu stojąc na poczcie babcia wpłacała 300zł w darze a koleżanki mama opowiadała jak jej matka wyjechała w odwiedziny i ta postanowiła jej posprzątac w domu. No i znalazła kilkadziesiąt odcinków wpłat na niemałe kwoty A babcia oczywiście biadoliła jak to jest jej ciężko i na leki nie starcza

Kiedy pomyślę ile jest takich babć w polsce to jestem zua
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:26   #56
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
'Starszy' , a 'stary' to chyba co innego, nie? Nie napisałam 'stare' , a starsze - w domyśle: wiekiem ode mnie .
A teraz przeczytaj mój post jeszcze raz, bo ja ani razu nie użyłam słowa "stary" - napisałam "starszy" dokładnie tak jak Ty, więc nie wiem, o co się oburzasz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:47   #57
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Nie o tym temat, ale wydaje mi sie, ze malo kto mowi o ludziach 70+, 80+, 90+ "starzy". Raczej mowi sie "starsi ludzie". I nie zauwazylam, zeby o ludziach ok. 50 r.z. moi znajomi mowili "starsi ludzie" w kontekscie "starsi ode mnie".

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:51   #58
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Nie o tym temat, ale wydaje mi sie, ze malo kto mowi o ludziach 70+, 80+, 90+ "starzy". Raczej mowi sie "starsi ludzie". I nie zauwazylam, zeby o ludziach ok. 50 r.z. moi znajomi mowili "starsi ludzie" w kontekscie "starsi ode mnie".
Też tak sądzę.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:52   #59
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Nie o tym temat, ale wydaje mi sie, ze malo kto mowi o ludziach 70+, 80+, 90+ "starzy". Raczej mowi sie "starsi ludzie". I nie zauwazylam, zeby o ludziach ok. 50 r.z. moi znajomi mowili "starsi ludzie" w kontekscie "starsi ode mnie".

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dokładnie Na ludzi w wieku 40-50 lat mówię normalnie. Że ludzie, nie starsi ludzie Są młodzi.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 09:52   #60
Harmonija
Rozeznanie
 
Avatar Harmonija
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z łona matki.
Wiadomości: 955
Dot.: Irytujące zachowania... starszych ludzi

Ja nie wiem, ale mi jest zazwyczaj szkoda starszych ludzi i zawsze staram się być dla nich miła itp.
Oczywiście, są czasami wredne baby, ale przeważnie mam do nich jakąś słabość. Tak samo do dzieci i do zwierząt.
A jak jeszcze taki starszy człowiek (ale ja na prawdę mówie o starszych 65/70 +) ma smutna minę to już w ogóle Po prostu jest mi ich szkoda.
Poza tym nie wiem, ale zauważyłam, że jak np ustępuję im miejsca to uśmiechają się, dziękują mi ;p Może ja trafiam na tych spokojnych i normalnych
Bez kitu jak ktoś krzyczy, źle traktuje starszych ludzi albo dzieci to się gotuję w środku, a ja przecież tak nie lubię ludzi
__________________

Nalej Serce, nalej...




Na początku bóg stworzył człowieka, ale widząc go takim ułomnym, dał mu kota.
Harmonija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.