Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012 - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-21, 17:40   #751
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez paulinka009 Pokaż wiadomość
Mam coś dla dziewczyn które planują plansze z planem gości
Super pomysl, juz sobie zapisalam na dysku

Cytat:
Napisane przez kindziulindzia Pokaż wiadomość
Kochane nie mogłam się powstrzymać i musiałam Wam wrzucić kolejne suknie na widok których leci mi i bardzo bym chciała je przymierzyć
Ta na 3 zdjeciu mi sie bardzo podoba Gdzie ja mozna dostac?

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Pokaż wiadomość
Nie zapeszając to chyba będzie ok z tą kuzynką, bo gadałam właśnie z jej siostrą i pytalam się czy jest w ogóle opcja, żeby N. mi wybaczyła itd, no i W. powiedziała, że to nie chodzi o obrażanie i wybaczanie tylko po prostu w✂✂✂✂iona jest i że obrażać się nie ma zamiaru bo to bez sensu i nic by to nie zmieniło. No i piszę do niej, że ja nie wiem czy one zamierzają się do mnie normalnie odzywać czy mieć mnie w dupie i udawać, że nie znają to powiedziała "no nie no proszę cię" czyli, że głupoty gadam. Aż mi ulżyło. Kupię N. jakiegoś chwasta i pojadę w dniu jej urodzin. Trzeba to załagodzić.
Mowilam ze bedzie dobrze Nie ma sie co na zapas marwic

Cytat:
Napisane przez D0tk4 Pokaż wiadomość
A ja sobie tak smigam po allegro i znalazlam zaproszenia, ktore mnie swoja klasyka i elegancja ujely! O takie jak te pierwsze tutaj: http://allegro.pl/wyjatkowe-zaprosze...656898438.html Co myslicie?
Bardzo mi sie podobaja Takie eleganckie...

Cytat:
Napisane przez tenebrosa Pokaż wiadomość
Ja też myślę, że wcześniej niż 2 miesiące przed ślubem będziemy rozdawać zaproszenia. Zwłaszcza, że miesiąc przed chcę już mieć potwierdzenie od wszystkich gości czy przybędą. Potem trzeba mieć jeszcze czas na zrobienie winietek i wymyślenie usadzenia, a przy naszej liczbie gości trochę to zajmie No i oczywiście ogarniecie innych spraw, typu dokładna liczba noclegów, transport itp.

Dotk4, my będziemy mieć zaproszenia w takim samym formacie, tylko w poziomie Nie wiem czy Wam już pokazywałam, ale mi się podobają takie ze zdjęciem, jak w załącznikach. Będziemy drukować sami. A jakie będą z zewnątrz, to się jeszcze zobaczy.
No wlasnie my tez sie zastanawiamy nad zaproszeniami ze zdjeciem...ale na razie ani koncepcji, ani fajnego zdjecia ani czasu na zaprojektowanie nie ma buuu...

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
No samochód wiadomo skarbonka bez dna. A już bym miała połowę kasy na pokrowce na krzesła.


W ogóle wyszło mi dzisiaj, że jak wypożyczę pokrowce z sali to będzie koszt około 750 zł. Jak TŻ usłyszy to w życiu się nie zgodzi, chyba, że sama uzbieram Muszę poszukać gdzieś taniej. Któraś z Was wypożycza pokrowce, czy macie już w cenie sali ?
A skad jestes? Bo znam miejsce gdzie wypozyczaja za 3 zl.

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Pokaż wiadomość
ja mam teraz takie jasne włosy jak na zdjęciu 1 a TŻ chce żebym wróciła do takich ciemnych jak na tym zdjęciu obok...
Zdecydowanie duzo ladniej ci w jasnych, masz taka ladna promienna buzie no i nie ma co ukrywac cimne dodaja troche lat
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 17:43   #752
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Super pomysl, juz sobie zapisalam na dysku



Ta na 3 zdjeciu mi sie bardzo podoba Gdzie ja mozna dostac?



Mowilam ze bedzie dobrze Nie ma sie co na zapas marwic



Bardzo mi sie podobaja Takie eleganckie...



No wlasnie my tez sie zastanawiamy nad zaproszeniami ze zdjeciem...ale na razie ani koncepcji, ani fajnego zdjecia ani czasu na zaprojektowanie nie ma buuu...



A skad jestes? Bo znam miejsce gdzie wypozyczaja za 3 zl.



Zdecydowanie duzo ladniej ci w jasnych, masz taka ladna promienna buzie no i nie ma co ukrywac cimne dodaja troche lat
ja odpowiem za magdzięS Madzia jest z Częstochowy
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 17:47   #753
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
dziewczyny podobają mi się te 3 fryzurki nie powiem która najbardziej.
zdjęcia nr.
1i2- fryzurka nr.1
3i4- fryzurka nr.2
5,6i7-fryzurka nr3
1 najladniesza, aczkolwiek ten przod mam wrazenie ze po pierwszych kilku tancach sie rozleci

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
ja odpowiem za magdzięS Madzia jest z Częstochowy
no to kicha, za daleko
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 17:47   #754
vesna84
Zakorzenienie
 
Avatar vesna84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 734
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez D0tk4 Pokaż wiadomość
A ja sobie tak smigam po allegro i znalazlam zaproszenia, ktore mnie swoja klasyka i elegancja ujely! O takie jak te pierwsze tutaj: http://allegro.pl/wyjatkowe-zaprosze...656898438.html Co myslicie?
bardzo mi się podobają, tylko jak dla mnie to troszkę za drogie.



lookam właśnie na wyprzedaże w madonnie, spodobała mi sie ta suknia;
i ta cena
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg madonna.jpg (10,8 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez vesna84
Czas edycji: 2011-06-21 o 17:55
vesna84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 17:56   #755
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Podlaskie. Nie powiedziałabym,że to wymysł. Mi się to podoba bo idę,mam ustalony czas, cały salon,wszystkie suknie i ekspedientki tylko dla siebie. A umówić się to przecież nie problem
W Warszawie również do wiekszości trzeba się zapisywać na godziny, bez tego czekałoby się w kolejkach do mierzenia ruski rok, a tak każda ma swoją godzinę na mierzenie.;-)

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez vesna84 Pokaż wiadomość
bardzo mi się podobają, tylko jak dla mnie to troszkę za drogie.
Nawet ładne te zaproszenia, według mnie 3,90 to niedrogo, moje zaproszenia kosztują 4,90. Jak dla mnie to maximum które chciałam wydać , niestety żadne inne ponizej tej ceny mi sie nie podobały.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 17:57   #756
__Paulinka__
Zakorzenienie
 
Avatar __Paulinka__
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 764
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
dziewczyny podobają mi się te 3 fryzurki nie powiem która najbardziej.
zdjęcia nr.
1i2- fryzurka nr.1
3i4- fryzurka nr.2
5,6i7-fryzurka nr3

oo fajne ja wlasnie chce miec cos w stylu 1 fotki
__Paulinka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 17:59   #757
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
dziewczyny podobają mi się te 3 fryzurki nie powiem która najbardziej.
zdjęcia nr.
1i2- fryzurka nr.1
3i4- fryzurka nr.2
5,6i7-fryzurka nr3
Pierwsza i ostatnia fryzurka jest super!
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 18:12   #758
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

a ja to muszę przegadać z moją koleżanką fryzjerką bo mam takie włosy że się ciężko układają szybko się prostują i niech mi powie która będzie się trzymać dłużej i wydaje mi się ze powie że ta 2 bo to są pokręcone włosy ale są pospinane wsuwkami więc powinna się trzymać ale 1 mi się podoba mega ale nie chciała bym po 2 czy 3 godzinach wyglądać jak zmokła kura gdyby nie daj bóg się wyprostowały
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 18:17   #759
etusiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar etusiaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 453
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
dziewczyny podobają mi się te 3 fryzurki nie powiem która najbardziej.
zdjęcia nr.
1i2- fryzurka nr.1
3i4- fryzurka nr.2
5,6i7-fryzurka nr3
Zdecydowanie najlepsza 1 ale to jeszcze kwestia jak Ty bedziesz w niej wyglądać
__________________

Nasz dzień: 16 czerwca 2012

Paulinka: 16 września 2014

Mateusz: 13 lipiec 2017
etusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 18:17   #760
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

a nie było mnie od piątku.... powariowałyście
nie dam rady Was nadrobić, dopiero wracam do rzeczywistości i wpadłam przywitać się w nowej części
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 18:40   #761
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

witam się wieczorkiem po pełnym emocji dniu

zaliczyłam włansie kłótnie z mamą :/ o liczbę gości bo ona chce zapraszać rodzinę ojca (wyprowadził się od nas ojciec co pamiętacie) a ja się uparłam że nie chce dodatkowych 30 gości (bo tyle wyjdzie jak zaproszę braci ojca z rodzinami) co dla mnie są obcy ludzie i teraz mama grozi że nie przyjdzie na wesele (będę sama sobie na tych pałacach) bo co ludzie powiedzą że nie zaprosiłam rodziny (ostatnio te ciocie widziałam 5 lat temu bo siostra miała wesel a przedtem to 15 lat wcześniej ) ogólnie to jej zdaniem powinnam zaprosić wszytkich dokładnie nawet jesli ojciec nie daje mi pieniędzy na wesele



magdziaS
Cytat:
W ogóle wyszło mi dzisiaj, że jak wypożyczę pokrowce z sali to będzie koszt około 750 zł. .......Któraś z Was wypożycza pokrowce, czy macie już w cenie sali ?
moje znajomej też zaśpiewali bardzo dużo (kolo 10 zł) za pokrowce i po przeliczeniu wzięła kupiłam materiał z mamą pomierzyły krzesła i sobie uszyły miały troche czasu i zdolności ale ona mówi ze moża np 1 obejrzeć dokładnie i się uszyje jaki się chce nawet miała ładniejsze niż te z sali a potem sprzedała je komuś i się zwróciły

Madziuniusia
blond zdecydowanie

Jamee ja bym nie poszła na tą imprezę dość to dziwne
jagodzia133 cudne te fryzurki : love: jejunia takich szukałam myślałam właśnie o czymś tak z boku najlsza ta 1

D0tk4 zaproszenia ładne eleganckie ale szczerze dość drogie wydaje mi się że jakby były troszeczkę tańsze to było by to bardziej adekwatne chodź sama oglądam takie za 4 zł to jednak moje są bardziej takie szczegółowe i stad ta cena (wiecej do naklejania skręcania) a te niewydajną mi się taki ciężkie do zrobienia chodź widać ze są z fajnych materałow a nie cienkie


co do zapraszania to rodzinę z zagranicy (niemiec) poinformowaliśmy już o weselu bo tam się urlopy wcześniej rezerwuje (jak sie nie powie w styczniu to urlopu nie dostanie się a oni by do nas przylecieć potrzebują kilka dni a reszta dowie sie za niedługo że będzie wesele (tak słownie) a zapraszać będziemy koło marca nie wcześniej

co do włosów to mam do ramiom ale strasznie zniszczone :/ ciemne ale farbuję dodatkowo bo mam takie bez koloru ...planuję znaleźć przez te wakacje sobie jedną fryzjerkę i farbować tylko farbami w jednym kolorze i jednej firmy aż do wesela bo strasznie sianowate mi się zrobiły od tych różnych firm :/

do salonu się nie umawiałam tylko dlatego że wymyśliłam to na ostanio monet i raczej myśleliśmy że sobie pogadam na manekinach a nie że będę mierzyć (bo strasznie mnie ta wizyta stresowała) a tu sie zakochałam i nie było rady ważne wydaje mi się dobranie bielizny jak sie idzie na przymiarkę bo zły biustonosz (np kolor czarny i do tego nie bardotka ) albo majtki z tysiącem falbanek mogą zepsuć efekt
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012

Edytowane przez kotek6
Czas edycji: 2011-06-21 o 18:43
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 18:41   #762
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
Kurde Madzia patrzę teraz na tą waszą sale i kurde ni cholery fiolet mi tam nie pasi... bo tam wszystko w brązie złodzie, bordo
No właśnie! Dlatego zastanawiam się nad tymi nakryciami, żeby chociaż pozbyć się trochę tego brązu, który dominuje w postaci krzeseł ...

Cytat:
Napisane przez nena1984 Pokaż wiadomość
a mnie choróbsko bierze tfu tfu. Siedzę i piję herbatkę z maliną, i czuję jak jest mi coraz cieplej. Ogólnie zmarzłam zeszłej nocy i nawet mój kocurek wpychał się pod kołdrę, tak mu było zimno. Przez to się nie wyspałam i nie moge odwracać głowy w jedną stronę
Mnie też coś bierze. gardło mnie pobolewa. W ogóle dzisiaj jest jaki okropny biorytm. Normalnie chodzę senna cały dzień i chyba mam migrenę, bo wzięłam 3 tabletki na ból głowy i nic nie pomaga

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Pokaż wiadomość
ja mam teraz takie jasne włosy jak na zdjęciu 1 a TŻ chce żebym wróciła do takich ciemnych jak na tym zdjęciu obok...
W blondzie Ci ładniej

Cytat:
Napisane przez Oriflame_Rybnik Pokaż wiadomość
Chyba żartujesz?
Moje kumpele,chodziły oglądać kiedy chciały,i przymierzały też kiedy chciały.
Zależy od salonu. My z Madzią zrobiłyśmy sobie rundkę bez umawiania, ale i w czewie są salony, do których trzeba się umawiać, bo dużo chętnych jest na mierzenie, które wcześniej zadzwonią, trafisz akurat na środek takiego mierzenia i z Twoich przymiarek nici.

Cytat:
Napisane przez __Paulinka__ Pokaż wiadomość
to duzo.. ale zalezy tez na ile krzesel? bo ja pamietam, ze gdzies chcilei wypozyczyc za 3 zł/pokrowiec, a mi sie jakoś tak "łyso" wydaje bez pokrowcow, ja dopiero zobacze moje krzesla w lipcu ale 750 by mi bylo szkoda za pokrowce
Na sali u mnie można wypożyczyć za 5 zł. A wesele na minimum 150 osób stąd cena 750 zł.Dużo

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
oooo dziewczyny albo etole za 1.50 to jest fajna alternatywa
http://allegro.pl/wypozyczanie-etola...676363337.html
Jagodzia, super ! dzięki, nie wpadłam na to To by trochę rozwiązało mój problem

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
dziewczyny podobają mi się te 3 fryzurki nie powiem która najbardziej.
zdjęcia nr.
1i2- fryzurka nr.1
3i4- fryzurka nr.2
5,6i7-fryzurka nr3
Moim zdaniem 1 i 2. Ta https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...2&d=1308674070 nie podoba mi się wcale.


A propo mierzenia sukni bez rezerwacji terminu. Dzwoniłam dzisiaj do Lisy Ferrery, żeby się umówić ja jutro, ale nie mieli żadnej wolnej godzinki od 12 W związku z tym jedziemy jutro z mamą na 14 do Bianco mierzyć jeszcze raz Lunę Novias moją jedynkę I spontanicznie skoczymy jeszcze do dwóch salonów. Zobaczymy czy pozwolą robić zdjęcia, zawsze mówiłam, że chce zdjęcia dla mamy, teraz to nie wiem co powiem
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:01   #763
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

mam pytanie czy jest u was zwyczaj w sumie taka zabawa oczepinowa taniec z młodymi(albo z panną młodą albo z młodym) ale najpierw trzeba wrzucić jakąś kasę ko koszyczka starszych(jak się tańczy z młodą to do koszyka starszej a jak z młodym to do koszyka starszego)?? nazywa się to zbieranie na wózek lub jak kto woli na podróż poślubną?? bo czytałam taki wątek i okazuje się że nie wszędzie to jest. bo u mnie oczepiny bez tego to nie oczepiny
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:02   #764
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
mam pytanie czy jest u was zwyczaj w sumie taka zabawa oczepinowa taniec z młodymi(albo z panną młodą albo z młodym) ale najpierw trzeba wrzucić jakąś kasę ko koszyczka starszych(jak się tańczy z młodą to do koszyka starszej a jak z młodym to do koszyka starszego)?? nazywa się to zbieranie na wózek lub jak kto woli na podróż poślubną?? bo czytałam taki wątek i okazuje się że nie wszędzie to jest. bo u mnie oczepiny bez tego to nie oczepiny

u mnie to jest... zbieranie na wozek albo na mieszkanie dla młodych
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:04   #765
Magda MM
Raczkowanie
 
Avatar Magda MM
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 111
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
dziewczyny podobają mi się te 3 fryzurki nie powiem która najbardziej.
zdjęcia nr.
1i2- fryzurka nr.1
3i4- fryzurka nr.2
5,6i7-fryzurka nr3
Dla mnie zdecydowanie nr 1!

a propos gdzie zniknęła NightButterfly ??
Magda MM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:05   #766
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
u mnie to jest... zbieranie na wozek albo na mieszkanie dla młodych
no tak w końcu można zbierać na wszystko ja chyba będę miała że zbieramy na podróż poślubną
u kolegi zbierali na wózek z klimatyzacją radiem i amortyzatorami :P ale się uśmiałam
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:07   #767
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
mam pytanie czy jest u was zwyczaj w sumie taka zabawa oczepinowa taniec z młodymi(albo z panną młodą albo z młodym) ale najpierw trzeba wrzucić jakąś kasę ko koszyczka starszych(jak się tańczy z młodą to do koszyka starszej a jak z młodym to do koszyka starszego)?? nazywa się to zbieranie na wózek lub jak kto woli na podróż poślubną?? bo czytałam taki wątek i okazuje się że nie wszędzie to jest. bo u mnie oczepiny bez tego to nie oczepiny
Znam tą zabawę ale nie wszędzie jest praktykowana. Jak teraz byliśmy na weselu u kumpla to tego nie było. Mój TŻ był jednak na taką ewentualność przygotowany
Z koleji dwa lata temu byliśmy u innego kumpla i była ta zabawa z koszyczkiem i zbieraniem kaski na wózek za taniec z młodą/młodym.

U nas raczej będzie ze względu na ciotki, bo już zapowiedziały, że one się naszykują odpowiednio

Spotkałam się też z tym, że goście zabierają młodym buty, zbierają do nich kaskę na wózek właśnie i w trakcie oczepin młodzi muszą te butki swoje wykupić: dać flaszeczkę, zaśpiewać, zatańczyć, itp.
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:09   #768
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
mam pytanie czy jest u was zwyczaj w sumie taka zabawa oczepinowa taniec z młodymi(albo z panną młodą albo z młodym) ale najpierw trzeba wrzucić jakąś kasę ko koszyczka starszych(jak się tańczy z młodą to do koszyka starszej a jak z młodym to do koszyka starszego)?? nazywa się to zbieranie na wózek lub jak kto woli na podróż poślubną?? bo czytałam taki wątek i okazuje się że nie wszędzie to jest. bo u mnie oczepiny bez tego to nie oczepiny
Znam taką zabawę. Mam nadzieję, że u nas też będzie A tak serio to na każdym weselu na jakim byłam ją praktykowali, także myślę, że jest to dość popularna zabawa. Jeśli zespół lub wodzirej zaanonsuje taką zabawę myślę, że goście nie będą siedzieć, bo będzie im szkoda złotówki czy dwóch, a każdy i tak daje wtedy więcej
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:10   #769
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez Gorska_Kozica Pokaż wiadomość
Znam tą zabawę ale nie wszędzie jest praktykowana. Jak teraz byliśmy na weselu u kumpla to tego nie było. Mój TŻ był jednak na taką ewentualność przygotowany
Z koleji dwa lata temu byliśmy u innego kumpla i była ta zabawa z koszyczkiem i zbieraniem kaski na wózek za taniec z młodą/młodym.

U nas raczej będzie ze względu na ciotki, bo już zapowiedziały, że one się naszykują odpowiednio

Spotkałam się też z tym, że goście zabierają młodym buty, zbierają do nich kaskę na wózek właśnie i w trakcie oczepin młodzi muszą te butki swoje wykupić: dać flaszeczkę, zaśpiewać, zatańczyć, itp.
oooooo z tym wykupowaniem się jeszcze nie spotkałam ale fajnie tak najlepiej jakby musieli zrobić coś śmiesznego
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 19:11   #770
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
oooooo z tym wykupowaniem się jeszcze nie spotkałam ale fajnie tak najlepiej jakby musieli zrobić coś śmiesznego
To też słyszałam i w naszym rejonie to popularny zwyczaj. Często Pan młody traci wtedy krawat, marynarkę i buty i zwykle wykupuje wódką. Panna młoda traci na szczęście tylko buty
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:12   #771
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

ja jeszcze słyszałam o czymś takim że puszcza się koszyczek do gości i każdy wrzuca pieniążek że niby na wózek tam coś orkiestra gra ale to takie trochę dziwne bo tańczyć idzie każdy dobrowolnie a jak taki koszyczek po wszystkich gościach idzie to takie już trochę wymuszanie bo nie każdy musi mieć kase
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:12   #772
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Dziewczyny jeszcze z jedną sprawą muszę wam przytruć grzywka czy jej brak?
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki

Edytowane przez Madziuniusia
Czas edycji: 2011-06-21 o 20:25
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:13   #773
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeszcze z jedną sprawą muszę wam przytruć grzywka czy jej brak?
Stawiam na grzywkę, choć zdjęcie bez grzywki jest z profilu i nie widać całej buzi.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:14   #774
niut0
Zakorzenienie
 
Avatar niut0
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: TG
Wiadomości: 11 270
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
mam pytanie czy jest u was zwyczaj w sumie taka zabawa oczepinowa taniec z młodymi(albo z panną młodą albo z młodym) ale najpierw trzeba wrzucić jakąś kasę ko koszyczka starszych(jak się tańczy z młodą to do koszyka starszej a jak z młodym to do koszyka starszego)?? nazywa się to zbieranie na wózek lub jak kto woli na podróż poślubną?? bo czytałam taki wątek i okazuje się że nie wszędzie to jest. bo u mnie oczepiny bez tego to nie oczepiny
Nie
ale raz się z tym spotkałam i byłam w szoku, bo dla mnie to było ponowne wyciąganie kasy od gości. Dopiero potem doczytałam, że taki zwyczaj w niektórych regionach i dla niektórych to norma
__________________
co się dzieje z Twoim zamówieniem?- sprawdź!- KLIK
niut0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:15   #775
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez niut0 Pokaż wiadomość
Nie
ale raz się z tym spotkałam i byłam w szoku, bo dla mnie to było ponowne wyciąganie kasy od gości. Dopiero potem doczytałam, że taki zwyczaj w niektórych regionach i dla niektórych to norma
a dlaczego ma być to wyciąganie kasy skoro jest to dobrowolne przecież nikt nikogo nie ciągnie do tańca
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:16   #776
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
a dlaczego ma być to wyciąganie kasy skoro jest to dobrowolne przecież nikt nikogo nie ciągnie do tańca
Zgadza się, zwykle i tak goście się bawią i każdy chce zatańczyć z Panną młodą. A nikt ich do wrzucania nie zmusza i akurat w tym momencie do tańca nie ciągnie
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:16   #777
niut0
Zakorzenienie
 
Avatar niut0
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: TG
Wiadomości: 11 270
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez (kicia) Pokaż wiadomość
a dlaczego ma być to wyciąganie kasy skoro jest to dobrowolne przecież nikt nikogo nie ciągnie do tańca
niby nie, ale "wypada"
już nie wspomnę o tym, że nie biorę dodatkowej kasy idąc na wesele
__________________
co się dzieje z Twoim zamówieniem?- sprawdź!- KLIK
niut0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:16   #778
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
oooooo z tym wykupowaniem się jeszcze nie spotkałam ale fajnie tak najlepiej jakby musieli zrobić coś śmiesznego
Tutaj już inwencja twórcza
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:19   #779
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez niut0 Pokaż wiadomość
niby nie, ale "wypada"
już nie wspomnę o tym, że nie biorę dodatkowej kasy idąc na wesele
ee tam u mnie w rodzinie nawet po 5zł wrzucali ważne zeby zabawa była a majątek to to nie jest
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm

(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 19:19   #780
niut0
Zakorzenienie
 
Avatar niut0
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: TG
Wiadomości: 11 270
Dot.: Pierwsze suknie to jest znak, że za rok powiemy TAK! - PM 2012

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Zgadza się, zwykle i tak goście się bawią i każdy chce zatańczyć z Panną młodą. A nikt ich do wrzucania nie zmusza i akurat w tym momencie do tańca nie ciągnie
ja rozumiem, że każdy chce - szczególnie w sytuacji gdzie goście znają ten zwyczaj

ale ja spotkałam się z tym pierwszy raz+ wiedziałam, że PMka jest w ciąży i pomyślałam, że faktycznie i dosłownie teraz na wózek zbierają i dla mnie to było wyciąganie kasy
nie wiedziałam, ze gdzieś jest taki zwyczaj
__________________
co się dzieje z Twoim zamówieniem?- sprawdź!- KLIK
niut0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.