Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-20, 13:34   #61
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Czy byłyby chętne do zakupu wspólnego Baremineralsów z USA?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 20:32   #62
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Może ja? czekam właśnie na próbkę, to jak mi podpasi to się zdecyduję. A jakie koszty przesyłki są? Ile wychodzi big podkładu?
atoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 09:28   #63
hooda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nottingham, UK
Wiadomości: 42
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

kupilam bare minerals foundation na angielskim ebay'u, zaplacilam ok 18 funtow z przesylka. zamowilam odcien LIGHT - sugerujac sie strona producenta - niby ten odcien jest przeznaczony do bardzo jasnej cery, ktora ma duzo niedoskonalosci (u mnie naczynka). Moim zdaniem troche za ciemny dla jasnych blondynek, ale daje ladny lekko opalony kolor.
co do stosowania - uzywam na avene spf 50 i jest niezle znaczniej lepiej niz z poprzednim pudrem mineralnym Lily Lolo. Kolor pudru najpierw sie dosyc odznacza na buzi i juz bylam zalamana, ze mam zly odcien. Ale wystarczy troche porozcierac pedzlem, koniecznie ruchami okreznymi aby uzyskac ladny lekko opalony odcien. Nie nalezy zapominac o szyji
po jakims czasie puder ladnie sie wtapia w skore, zmniejsza pory i jest po prostu niewidoczny. Jedyna jego wada - nie daje matowego wykonczenia, tylko taki lekko blyszczacy - wyglada to ladnie na poczatku ale niestety potem buzia sie blyszczy i trzeba ponawiac aplikacje. Podejrzewam tez, ze winny moze byc filtr
na razie moj ulubiony
hooda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 13:34   #64
magda84
Raczkowanie
 
Avatar magda84
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 112
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Mam dobrą i złą wiadomość.

Nie wiem czy zostało to już podane na Forum ale Bare Minerals są wreszcie dostępne w Polsce - widziałam je w Sephorze w Warszawie przy Nowym Świecie. Jest to na razie zestaw Bare Escentuals w kilku wersjach odcieni, taki sam jaki opisany przez gosiala w wątku:
http: //www.wizaz.pl/forum/showpost.php?p=6479514&po stcount=457

Zła wiadomość to taka, że zestaw kosztuje blisko 300 zl W porównaniu do ceny w USA - 60 dolarów to naprawdę dużo. Tym bardziej że za 60 dolarów oferowany jest trochę większy zestaw (3 dodatkowe produkty). Ciekawe jest to że wszystkie informacje na opakowaniu są po francusku (tylko krótku opis zawartości po polsku).
magda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 20:43   #65
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

czaje sie na rozyk ?

o taki:
http://us.strawberrynet.com/makeup/b...neId=5896#5896

warto?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 22:40   #66
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez magda84 Pokaż wiadomość
Mam dobrą i złą wiadomość.

Nie wiem czy zostało to już podane na Forum ale Bare Minerals są wreszcie dostępne w Polsce - widziałam je w Sephorze w Warszawie przy Nowym Świecie. Jest to na razie zestaw Bare Escentuals w kilku wersjach odcieni, taki sam jaki opisany przez gosiala w wątku:
http: //www.wizaz.pl/forum/showpost.php?p=6479514&po stcount=457

Zła wiadomość to taka, że zestaw kosztuje blisko 300 zl W porównaniu do ceny w USA - 60 dolarów to naprawdę dużo. Tym bardziej że za 60 dolarów oferowany jest trochę większy zestaw (3 dodatkowe produkty). Ciekawe jest to że wszystkie informacje na opakowaniu są po francusku (tylko krótku opis zawartości po polsku).
O rany , 300 zł.Chyba kogoś pogięło....Trzeba mieć nadzieję , że kiedyś , jak będą bardziej popularne w Polsce , trochę stanieją.Nadal są to moje ulubione minerałki!
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:34   #67
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
czaje sie na rozyk ?

o taki:
http://us.strawberrynet.com/makeup/b...neId=5896#5896

warto?
mam Flowers i polecam trwały, soczysty kolor, nie blaknie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-04, 12:54   #68
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Czesc Widze, ze jest pare osob zainteresowanych kosmetykami mineralnymi, a w szczegolnosci Bare Escentuals, wiec chetnie podziele sie moimi doswiadczeniami

Od paru miesiecy uzywam podstawowego zestawu Bare Minerals: baza pod podklad z witaminami, podklad, mineral veil (ktory nie jest podkladem-bardziej utrwalaczem), czasami bronzer i 3 pedzle. Mam jasna cere, wiec fairly light byl idealny. Teraz zlapalam troche slonca, stosuje balsam brazujacy, wiec odcien light (do jasnej cery z zoltym/zlocistym tonem) jest w sam raz.

Na pewno nie kazdemu beda odpowiadaly te kosmetyki. Dla niezdecydowanych polecam zamowienie probek ze strony GlowGirl (Wlk.Bryt.), o ktorej ktos wspomnial na poprzedniej stronie.

Pare podstawowych zasad to: dobre pedzle, odpowiedni krem, baza pod podklad i mineral veil. Mineral veil powinien byc nalozony jako ostatnia warstwa, zeby dac aksamitne wykonczenie i ladnie "wymieszac" wszystkie warstwy kosmetykow.
Korektora nie trzeba kupowac oddzielnie. Sluzy do tego maly pedzelek i odrobina podkladu

Podklad trzyma sie najlepiej na samej bazie z zestawu, ale ja lubie nalozyc pod niego jeszcze krem - dopiero jak dobrze sie wchlonie, to mozna nakladac nastepne warstwy. I tu uwaga - dla osob z sucha cera, uzywajacych poltluste, mocno nawilazajace kremy to moze byc problem. Pudrowa konsystencja podkladu moze dawac brzydki efekt 'ciasta' na twarzy w polaczeniu z kremem.

Nie twierdze, ze jest to najlepszy podklad jaki istnieje, ale podoba mi sie koncepcja zdrowego, naturalnego i lekkiego kosmetyku. Przy okazji bardzo wydajnego! Warto sprobowac.

Chetnie odpowiem na jakiekolwiek pytania
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 11:26   #69
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Witam,
mam pytanie do Was - biegłych w temacie kosmetyków mineralnych.
Zastanawiam się nad zakupem pudru mineralnego, bo ponoć słyszałam, że jest odpowiednim kosmetykiem do cery trądzikowej. Niestety, zupełnie się nie orientuję w temacie. Nie chcialabym od razu płacić kroci, bo nie wiem, czy mi taki wynalazek podpasuje.
Zastanawiam się więc nad L'Oreal Bare Naturale (chcę kupić na allegro: http://allegro.pl/item682814273_l_or..._410 light.html)
Warto?

Ps. Pytam, bo nie znalazłam nic na KWC.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 12:23   #70
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Najpierw zajrzyj TU. W tym wątku znajdziesz odpowiedż na swoje pytania lub wskazówki gdzie szukać
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 17:16   #71
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Czytam wasze opinie kobietki i az mi sie kolana trzesaKupilam dzis zestaw...o taki jak na zdjeciu.Dalam £45.Niby wiele ale jak pomysle,ze sam pedzel kabuki wchodzacy w sklad zestawu kosztuje £26 to wiem,ze dobry to zakup. Naprawde wypasiony zestaw(podam linka do poczytania
http://www.bareescentuals.co.uk/id/prod_id_90026.asp)

Do przetestowania tych kosmetykow zachecila mnie wczoraj moja kosmetyczka.Stwierdzila,z e moja skora jest bardzo bardzo wrazliwa a to dlatego,ze "przedawkowalam"peelingi. No taka mania scierania, rano i wieczorem zel z mikrogranulkami a jakby tego bylo malo raz w tygodniu uzywam peelingu.No ale do rzeczy...polecila mi BAre i pokazala jak to "dziala".Bylam wniebowzietaPobieglam dzis do sklepu.Pani na stoisku Bare byla bardzo sympatyczna(choc wiekszosc tych nadetych lal az odstrasza),nie wciskala mi na sile.
Nie wyprobowalam jeszcze tego cacka ale juz jutro zabieram sie do testowania. Relacje zdam na pewno.
p.s. dziewczyny jesli ktoras z Was bylaby zainteresowana zakupem , piszcie. Dodam tylko,ze ja na ebauy juz nie kupuje kosmetykow, pedzli itp, odkad przeczytalam artykul o podrobach MAC'a. Lepiej dopacic i miec 100%orginalny produkt.Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg id_90026_198w_01.jpg (8,4 KB, 59 załadowań)
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 13:27   #72
skitek 13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

ewciaa82 Powiedz jaki kolor wybrałaś dla siebie? Ja zakupiłam podkład medium beige i wydaje mi się trochę za jasny, ale może to kwestia braku primera i odpowiedniego pędzla- niestety nie stać mnie było na zestaw Ja też kupiłam w UK w Notthingham znalazłam tylko jeden salon z tymi produktami.
skitek 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 13:47   #73
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez skitek 13 Pokaż wiadomość
ewciaa82 Powiedz jaki kolor wybrałaś dla siebie? Ja zakupiłam podkład medium beige i wydaje mi się trochę za jasny, ale może to kwestia braku primera i odpowiedniego pędzla- niestety nie stać mnie było na zestaw Ja też kupiłam w UK w Notthingham znalazłam tylko jeden salon z tymi produktami.
kupilam najjasniejszy zestaw , w ktorego sklad wchodza Fairy Light i Light.Niestety jeszcze nie uzywalam i nie wiem czy beda odpowiednie ale pani na stoisku Bare ten wlasnie mi polecila. Mysle,ze jesli Twoj wydaje sie za ciemny to moze byc to kwestia pedzla.Nie potrafie odpowiedziec, bo jak wspomnialam nie uzywalam jeszcze.Nie wiem jaka masz karnacje,ja jestem blada i nie opalam sie takze te dwa jasne odcienie powinny byc dla mnie oki. Moze lepiej byloby kupic bareMinerals Warmth All-Over Face Color, zeby ozywic skore i nadac ciemniejszego odcienia.Wizazystka mi mowila,ze jak sie np opale wystarczy,ze uzyje Warmth zeby nadac skorze koloru.
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 17:06   #74
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Tez mam zestaw z Fairy Light i Light. Fairly Light jest dla porcelanowej cery o rozowej tonacji... Light ma zolty/zloty ton, wiec nadaje sie bardziej na lato, do lekko opalonej jasnej karnacji.
Jesli chodzi o warmth to trzeba ostroznie, bo to jest bardzo ciemny bronzer. Niezly do modelowania twarzy, ale w niewielkich ilosciach.
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 20:20   #75
skitek 13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Dzięki dziewczyny za porady. Kusi mnie ten bareMinerals Warmth All-Over Face Color, ale muszę się jeszcze wstrzymać. Ogólnie próbuje nakładać minerały na różne kremy, chce także sprobować na mokro. Zauważyłam, że po pierwszym dniu stosowania minerałów miałam ściągniętą twarz po demakijażu, a rano obudziłam się z matową cerą, wygładzoną, jakąś taką rozjaśnioną- wrażenia bardzo pozytywne. Piszcie jak wasze wrażenia po minerałach.
skitek 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 20:47   #76
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

skitek13 - all over face color ma 12 odcieni i warmth nalezy do jednego z ciemniejszych... dlatego osobiscie traktuje go jako bronzer. Planuje jednak zakupic cos z odcieni radiance (pure/clear/flawless), ale do tego daleko, bo wydajnosc tych mineralow jest niesamowita, a ja nie lubie robic zapasow.
Co do dzialania na cere, to wydaje mi sie, ze wplywa pozytywnie. Wlasnie zeszlam z antykoncepcji, wiec ciezko mi bedzie zauwazyc roznice, ale zdecydowanie lepiej sie czuje z mineralami niz z fluidem.
Mam wrazenie, ze cera duzo mniej mi sie przetluszcza. Powiedzialabym, ze jest normalna (wczesniej mieszana w kierunku tlustej). Czesciowo moze to byc dzialanie primera (rever upper), ale sam wyglad cery na pewno sie poprawil.
Oczywiscie nie jest to ideal. Musze sobie jednak sprawic korektor w kremie, bo podklad nakladany pedzelkiem do korygowania niestety sie nie sprawdza. Nie mam ani jednej zmarszczki, a on sprawia, ze pod oczami mam widoczne zalamania
Juz mialam nadzieje na kompletny minimalizm, no ale coz...

Napisz koniecznie jak sie sprawdzaja rozne metody nakladania. Jak dla mnie krem+primer to najlepsze rozwiazanie. Sam krem nie daje takiego wygladzenia jak primer, wiec pedzle nie dzialaja tak sprawnie. No i samo dzialnie mineral veil, ktory daje ten satynowe wykonczenie...
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 23:05   #77
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Pola:) Pokaż wiadomość
Tez mam zestaw z Fairy Light i Light. Fairly Light jest dla porcelanowej cery o rozowej tonacji... Light ma zolty/zloty ton, wiec nadaje sie bardziej na lato, do lekko opalonej jasnej karnacji.
Jesli chodzi o warmth to trzeba ostroznie, bo to jest bardzo ciemny bronzer. Niezly do modelowania twarzy, ale w niewielkich ilosciach.
ciemny jest to fakt,ale tylko chcialam dodac,ze babeczka z Bare mi zalecila uzywanie go wlasnie jako bronzera(tak jak mowisz)lub latem gdy cera nabierze koloru, wowczas wchodza w gre naprawde minimalne ilosci. Ja jutro mam zamiar uzyc pierwszy raz...jakos sie tego boje i tak odwlekam z dnia na dzien.Zobaczymy co bedzie, tez mam nadzieje,ze moja megatlusta a zarazem wrazliwa skora w koncu znormalnieje
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 23:24   #78
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Na pewno warto sprobowac Ale dobry krem to podstawa. Wydaje mi sie, ze mineraly lekko wysuszaja.
Co do warmth to proponuje zaczac od minimalnej ilosci. Zawsze lepiej dolozyc niz zmazywac caly makijaz. Zreszta jesli nalozyc na niego mineral veil jako ostatnia warstwe, to wszystko powinno sie ladnie ujednolicic.
A... i mozesz tez sprobowac nakladac mineral veil pod podklad. Wtedy bedzie dzialal jak baza matujaca. A jest niesamowicie wydajny.
W ogole podklady w standardowych rozmiarach (9g) sa gigantyczne i wydaje mi sie, ze wystarczaja na wiele miesiecy.
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 10:00   #79
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez Pola:) Pokaż wiadomość
Na pewno warto sprobowac Ale dobry krem to podstawa. Wydaje mi sie, ze mineraly lekko wysuszaja.
Co do warmth to proponuje zaczac od minimalnej ilosci. Zawsze lepiej dolozyc niz zmazywac caly makijaz. Zreszta jesli nalozyc na niego mineral veil jako ostatnia warstwe, to wszystko powinno sie ladnie ujednolicic.
A... i mozesz tez sprobowac nakladac mineral veil pod podklad. Wtedy bedzie dzialal jak baza matujaca. A jest niesamowicie wydajny.
W ogole podklady w standardowych rozmiarach (9g) sa gigantyczne i wydaje mi sie, ze wystarczaja na wiele miesiecy.
ja akurat mam malutkie 2g ale mysle,ze wystarcza na dlugo. Dzis uzylam poraz pierwszy,usmialam sie po pomylilam(z nerwow chyba)opakowania i zamiast podkladu nakladalam veil, nakladalam nakladalam i efektu nicdopiero po czasie zorientowalam sie,ze to niewlasciwe pudeleczkoteraz czytam,ze mozna go takze jako bazy uzywac.No coz chcialam tylko dodac,ze efekt zaskakujacy, na plus oczywiscie.Moja skora pozostawia wiele do zyczenia i nie sadzilam,ze takie male pudrowe cos moze cokolwiek zatuszowac.Poki co 10/10.
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 10:46   #80
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Haha... pomylki sie zdarzaja. Mnie szczegolnie z kolorami podkladu. W zestawie sa 2 i tylko od spodu jest napisane jaki to odcien. Mineral veil jest oznaczony inaczej na szczescie.
Wydaje mi sie, ze podklad mineralny nie nadaje sie do kazdej cery. Niby jest polecany do tradzikowej, ale nie wyobrazam sobie tego. Za bardzo wysusza, podkresla suche skorki. Najladniej wyglada na gladkiej, regularnie peelingowanej cerze.
Moim najwiekszym problemem sa delikatne przebarwienia i plytko polozone naczynka, wiec chce po prostu wyrownac koloryt, zatuszowac ewentualne wypryski i nadac skorze troche zdrowego blasku i mineraly sie do tego zdecydowanie nadaja.
Poza tym sama mysl, ze nakladam na twarz cos naturalnego (pewnie nie w 100%) sprawia, ze czuje sie lepiej
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 11:52   #81
skitek 13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Ja mam podobnie-sam fakt, że nakładam minerały już poniekąd ulecza moją skórę- siła perswazji działa Po drugim dniu stosowania zauważyłam, że twarz na pewno mniej się przetłuszcza. Nie mam niestety jeszcze odpowiedniego pędzla, więc dalej nie mogę uzyskać takiego krycia jak oczekuję, ale krycie jest zauważalne. Trwałość również zaskakuje- pomimo braku primera. Wczoraj użyłam na krem dermalogica mediBac clearing- Clearing Matttifier, który wygładził i wyrównał moją skórę niemal jak baza i było lepiej niż na zwykły nawilżacz. Uważam, że skórę trzeba bardzo nawilżać jeśli stosujemy minerały, bo preparaty do cery mieszanej/tłustej/ trądzikowej powodują wysuszenie skóry + minerał= odstające skórki, łuszcząca się skóra i kto wie czy w przyszłości nie zwiększona produkcja sebum. Dziewczyny powiedzcie, czy tam gdzie kupujecie Bare są dostępne w sprzedaży również próbki- oczywiście poza starterem?
skitek 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 12:06   #82
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

skitek13, na stronie glowgirl.co.uk sa dostepne probki podkladow, mineral veil i multi-tasking mineral. Przysylaja je w malutkich sloiczkach, a ilosc wystarcza na kilka aplikacji.
Probka kosztuje £2, a dostawa zamowien ponizej £50 dodatkowe £5, wiec nie wiem czy to sie oplaca...

Co do primera, to ja czasami po prostu zapominam... ale jak krem nawilzajacy sie dobrze wchlonie, to nie ma zadnych problemow. Metoda prob i bledow trzeba dojsc do najlepszego sposobu dla naszej cery
Pedzle na pewno robia wielka roznice. Musze powiedziec, ze te z bare minerals sa naprawde dobrej jakosci, miekkie i dobrze znosza pranie. Zreszta to mozna poczytac na KWC.
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 12:27   #83
skitek 13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Pola, sprawdzałam wczoraj tą stronę, jak tylko powiększę mój budżet, to będę zamawiać, na razie muszę się zadowolić tym co mam. Czytałam gdzieś na forum, że ktoś stosował jako primer Puder Jadwigii https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...adzikowej.html, który niestety został w PL, nie mogę tego teraz znaleźć, ale myślę, że mógłby być dobry. Jak tylko do mnie dotrze, wypróbuję i podzielę się wrażeniami. Już sam podkład na krem bez primera i odpowiedniego pędzla dobrze się sprawuje, więc nie mam powodów do narzekań, ale super jeśli może być jeszcze lepiej. Wszystko w swoim czasie- trzeba kombinować z tym co się ma.
skitek 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 16:50   #84
NataliaNY
Raczkowanie
 
Avatar NataliaNY
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Ja rowniez postanowilam podzielic sie z wami swoimi doswiadczeniami z Bare Escentuals. Kupilam zestaw startowy w marcu. W jego sklad wchodza 2 podklady, mineral veil, warmth i 3 pedzle. Podlkady stosowalam na zmiane, lub czasami mieszalam je ze soba. Skonczyly mi sie na poczatku lipca. Pomimo, ze opakowania wydaja sie male, starczaja na dlugo. Warmth stosuje jako bronzer, wiec wystarczy tylko odrobinka. Jesli stosujecie sam podklad (bez mineral veil) to cera moze sie blyszczec. Dla mnie nie jest to jednak typowie swiecenie sie. Jest to swego rodzaju blask, cera wyglada swierzo i zdrowo. Jesli jednak chcecie miec efekt matowej cery, mineral veil jest niezbedny. Zdradze wam tez pewien trick. Jesli macie cere tlusta, zastosujcie mineal veil 2 razy, przed nalozeniem podkladu i po. Wyczytalam to na jednej ze stron amerykanskich.

Co do efektu i oceny...nie zamienie tej firmy na zadna inna. Mam na twarzy wiele przebarwien, nie stosuje zadnego fluidu, tylko lekki krem nawilzajacy i to mi wystarczy. Makijaz trzyma sie caly dzien i swietnie kryje niedoskonalosci. Z zawodu jestem kosmetyczka i polecam te kosmetyki do kazdego rodzaju cery.

Co do kremow z filtrami, no coz. Nie polecam nakladac ich pod mineraly. I nie ma tez takiej potrzeby (pod warunkiem, ze nie spedzamy duzo czasu na sloncu). Podklady bowiem zawieraja SPF 15. Wszyscy dobrze wiemy, ze kremy z filtrami trzeba aplikowac co 2 godziny, a z makjazem na twarzy jest to niemozliwe. Jednak zawsze, jak zaistnieje taka porzeba, w ciagu dnia mozna "przypudrowac" nosek i tym samym zaaplikowac sobie kolejna dawke SPF (jesli nie macie zamiaru wystawiac sie na slonce przez dluzszy okres czasu). Jesli jednak zamierzacie spedzic wiecej czasu na sloncu, radze zainwestowac w nietlusty krem z filtrem bo podklad nie wystarczy.

Co do L'Oreala, hm...zawiera talk wiec dla mnie odpada. Talk bowiem dobrze wchlania tluszcz, jednak zatyka pory.

Dla ciekawosci podaje skladniki i porownanie pod tym wzgledem obu firm:

Bare Escentuals (podklad):

Titanium Dioxide
Zinc Oxide
Bismuth Oxychloride
Mica
Iron Oxide

Widzimy, ze sa to czyste mineraly.

Loreal:

Titanium Dioxide
Zinc Oxide
Talc
Boron Nitride
Dimethicone
Carnauba Wax
Cetyl Dimethicone
Trimethylsiloxysilicate
Trisocetyl Citrate
Aloe Barbadensis Leaf Juice
Panthenol
may contain
Bismuth Oxychloride
Iron Oxides

Z czego typowymi mineralami sa:

Mica
Titanium Dioxide
Iron Oxides
Zinc Oxide
may contain ultramarines

Dla dociekliwych podaje strone internetowa, na ktorej znalazlam te informacje http://www.signatureminerals.com/ing...ns-loreal.html

Na zakonczenie, w podsumowaniu: dla mnie, sa to rewelacyjne kosmetyki, najlepsze jakie do tej pory wyprobowalam i szczerze je wszystkim polecam.
NataliaNY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 17:17   #85
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

NataliaNY dzieki za linka, wlasnie szperam w necie w poszukiwaniu porownan.Poki co pierwszy dzien po ciezkiej pracy, w sloncu , deszczu...a podklad wyglada tak samo jak rano, tuz po nalozeniu.Szok Do tej pory uzywalam korektor MAC i sypki Dermacolor Fixing Powder i po zaledwie 2h swiecila mi sie skora jak psu...nie powiem co Chyba sie zakochalam Jednak za ta cena stoi dobra jakosc, zobaczymy co bedzie dalej
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 18:52   #86
skitek 13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Mi na razie sam podkład wystarcza, choć mam cerę skłonną do przetłuszczania. Czy Warmth mogę użyć jako róż? W jaki sposób go nakładacie, żeby buźka była opalona? Można go pomieszać z podkładem, czy tylko omieść twarz? Mineral veil to coś jakby puder transparenty, czy nadaje jakiś kolor? Jeszcze jedna sprawa- jakich pędzli używacie i czy ktoś zna jakieś tańsze odpowiedniki pędzli, najlepiej dostępnych w sklepie? Dziś kolejny dzień z podkładem Bare i nie świecę się jak księżyc w pełni
skitek 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 20:23   #87
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Cytat:
Napisane przez skitek 13 Pokaż wiadomość
Mi na razie sam podkład wystarcza, choć mam cerę skłonną do przetłuszczania. Czy Warmth mogę użyć jako róż? W jaki sposób go nakładacie, żeby buźka była opalona? Można go pomieszać z podkładem, czy tylko omieść twarz? Mineral veil to coś jakby puder transparenty, czy nadaje jakiś kolor? Jeszcze jedna sprawa- jakich pędzli używacie i czy ktoś zna jakieś tańsze odpowiedniki pędzli, najlepiej dostępnych w sklepie? Dziś kolejny dzień z podkładem Bare i nie świecę się jak księżyc w pełni
Ja pedzle mialam w zestawie i musze przyznac,ze genialnie sie spisuja, warmth uzylam dzis na poliki ale za ciemny jest, nawet gdy dalam malutenkoNie mieszalam z pudrem ale jedynie opruszylam policzki. Wczoraj dalam na cala twarz(delikatnie "omiotlam") i nadal buzi swiezego wygladu, jakby byla opalona. Musze kupic roz jakis ale w tym celu udam sie do sklepu Bare i poprosze o rade zebym sama za ciemnego nie wybrala.Co do veil to jako,ze ja dopiero z mineralami zaczynam nie moge za wiele powiedziec ale koloru on nie daje ale jedynie matuje, utrwala i sprawia,ze skora wydaje sie gladsza.A jak z rozem?!Dobry jest,warto inwestowac?!
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 22:02   #88
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

mam podobne wrazenia do ewciaa82... warmth to dosc ciemny bronzer, nie roz, wiec zdecydowanie w malych ilosciach do modelowania twarzy, ew.opalania - nakladany na podklad, przed mineral veil.
co do pedzlow, to podobno te z Body Shop'u sa dobre, ale nie wiem jak cenowo.

osobiscie nie mam doswiadczenia z rozem, bo natura obdarzyla mnie wiecznymi rumiencami ale wydaje mi sie, ze powinny byc ok. Jest dosc duzy wybor kolorystyczny, wiec kazdy powinien znalezc cos dla siebie.

Mnie najbardziej wkurza podrozowanie z mineralami. Mam juz system walczenia z rozsypujacym sie pudrem, ale wymaga to pewnych kombinacji. A specjalnego opakowania podroznego nie bede kupowac :/
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 12:03   #89
skitek 13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Odnośnie wysypywania się minerałów, to mi pani już w sklepie powiedziała, żebym nie zdzierała tej naklejki, bo będę za dużo podkładu wysypywać. Wzięła mój nowy podkład i porobiła długopisem kilka dziurek i podkład się tak nie wysypuje- jedynie tyle, ile potrzebuję. Dziewczyny mam pytanie czy Wy również zauważyłyście duży przesusz na twarzy? Ja mam minerały chyba już 4 dzień i skóra jest tak sucha, że nie wiem co robić? Czego używacie pod Bare? Widzę także jakieś zaczerwienienia na twarzy i nie wiem czy to z powodu pędzla, czy może skóra się przyzwyczaja do minerałów? Mam nadzieję, że to taka reakcja, a potem skóra będzie się oczyszczać.
skitek 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 12:40   #90
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Kosmetyki mineralne Bare Escentuals/ Bare Minerals

Ten trick z dziurami w naklejce tez juz opanowalam, ale to nie pomaga jak wrzucam do torby. Musze zatykac gabka, albo swieza naklejka.

skitek13 - jaki masz rodzaj cery? wczesniej pisalas, ze sie przetluszcza, wiec pewnie tlusta albo mieszana?
stosujesz krem nawilzajacy? mnie szczerze mowiac nie wysusza. Raczej znormalizowal mi cere (albo sama sie znormalizowala).
Koniecznie regularnie peelinguj i nawilzaj w dzien i w nocy. Jest male ryzyko, ze masz uczulenie na bismuth obecny w kazdych mineralach. Jak zaczerwienienie nie przejdzie to przemysl ich stosowanie.
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-24 17:00:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.